Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Playful Kiss - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Playful Kiss - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Playful Kiss

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
»ღ»Mary»ღ»
Genin
Genin
»ღ»Mary»ღ»

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : http://fanfic.a-evolution.com/

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Lun 22 Iul 2013, 16:09

Epilog - -¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

FlashBack

-Tată cum adică firma a intrat din nou în faliment?Am întrebat intrând nervos în biroul lui.
-Fiule,calmează-te,am găsit o soluție să o salvăm.
-Ce soluție tată?Suntem în pragul falimentului,iar banca nu îți acordă împrumutul,mai există altă soluție?
-Te vei căsători fiule.
-Ce?Dar tată..
-Fără nici un dar, fiica domnului Sabaku va deveni soția ta.
-Sabaku?Ai habar că face afaceri cu droguri?
-Nu e treaba ta,acum ieși afară!Îmi ordonă tatăl meu împingându-mă pe ușă.
Ultimul lucru pe care îl voiam era să mă căsătoresc la 17 ani cu fiica unui mafiot .Am plecat nervos din firmă îndreptându-mă spre liceu.Azi o să o văd din nou și nu o să îi pot vorbi.Rozalia mea,aș da orice să fie a mea.

End of FlashBack

~Din perspective lui Sasuke~

-Zborul 346 către New York va decola în 15 minute.
Auzind vocea care anunță asta m-am ridicat de pe scaun și am mers către poarta principal.Am lăsat bagajele, apoi am urcat în avion ocupându-mi locul.
Trecuseră trei luni de la incidental care a marcat-o pe Sakura.Glonțul tras de polițist spre Karin a atins-o și pe ea.
Tot de trei luni rozalia este în comă, și nici un doctor nu îi dă vreo șansă să se trezească.
În acea zi, Karin și Gaara au fost arestați , la fel și tatăl lor.Mă simțeam bine că am reușit să scap de o povară,dar îmi pare rău că Sakura a trebuit să sufere din cauza mea.
Am stat lângă ea aproape trei luni dar cred că e momentul să le dau prietenilor și familiei mele dreptate și să plec.Chiar dacă își revine îi va fi mult mai bine fără mine.
Așezat comod în scaunul meu aștept ca avionul să decoleze spre noua mea casă.O nouă viață fără Sakura, fără iubita mea.

~Din perspective Hinatei~

-Cum se simte?Întreabă Naruto intrând pe ușă.
Am dat din umeri întorcând din nou capul către Sakura.Era foarte palida,iar rozul părului ei era acum foarte deschis.Pleoapele îi erau învinețite,fără nici o speranță de refacere.
Îmi părea rău pentru ea.Trecuse atât de mult timp de când nu îmi văzusem cea mai bună prietenă, iar acum când o am din nou lângă mine e posibil să o pierd.
Privind-o în starea în care e lacrimile au început să îmi curgă ușor pe obraz.Ochii mă ardeau fiindcă nu mai dormisem de cel puțin două zile.Stăteam mereu lângă ea sperând că într-o zi va deschide ochii și mă va saluta.La fel erau și Naruto și tatăl ei care plângea mereu rugând-o să se facă bine.
În ultima perioadă eu și Naruto ne înțelegeam din ce în ce mai bine.Îl plac și tare aș vrea să am curajul să îi spune, dar îmi e frică,dacă nu mă place și el?Nu vreau să stric o prietenie frumoasă din cauza unui sentiment care e posibil să treacă.
-Sper că într-o zi totul se va schimba și toată lumea va fi fericită, inclusive prietena mea care merită asta din plin.Am spus sărutând-o pe rozalie pe frunte.
-Și eu.
Mi-am întors privirea spre Naruto care era acum lângă scaunul meu.S-a aplecat în genunchi lunadu-mi fața în palme și ștergându-mi lacrimile.
-Nu vreau să mai plângi niciodată, ai înțeles?
Fără a pierde contactul vizual am dat afirmativ din cap.Blondul a zâmbit și și-a aplecat capul spre al meu.
-Te iubesc. Spuse înainte ca buzele noastre să se unească într-un sărut ce ulterior a devenit pasional.
Eram fericită,pentru prima dată în viața mea ceva era numai al meu.
Blondul a rupt sărutul unindu-și fruntea cu a mea.
-Să nu uiți niciodată asta.
Am zâmbit,apoi l-am sărutat din nou.
-Nici tu.Am spus privindu-l intens în ochi.



*Acesta este sfarsitul primei parti. Sper totusi ca v-a placut cat de cat si sper ca sezonul doi va fi mai reusit:*
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Lun 22 Iul 2013, 16:32

Hei ya! hi! 
Am ajuns si eu pe aici...
S-a terminat cam in pom prima parte...adica s-a terminat NaruHina in loc de SasuSaku...
Dar poate in partea a doua o sa fie altfel...
Anunta-ma la partea a doua...
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Playful Kiss - Pagina 5 33
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Dum 28 Iul 2013, 10:28

Hey!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si cand vei incepe sezonul doi al fic-ului!
Epilogul a fost frumos, dar imi pare rau pentru Sakura. Nu pot sa cred ca Sasuke a parasit-o.
Nu ma asteptam la un final NaruHina, ci la unul SasuSaku. Poate in sezonul 2 va fi SasuSaku.
Kissez! kiss


Playful Kiss - Pagina 5 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Marisa Merico
Genin
Genin
Marisa Merico

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Poate, pe scaun. Dar, doar poate ;]
acebook acebook : Andrada R. Filimon
Nr. mesaje Nr. mesaje : 95
Puncte : 107
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Normala. o.O

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Lun 23 Sept 2013, 18:57

Imi place foarte mult fanficul tau..Il iubesc :)) Ma vad pe mine in rolul Sakurei nustiu de ce dar asa e si viata mea.. Ma rog...Eu nu sunt in coma o.O ...Imi place mult si as vrea sa vad sez 2 ;o3


●` Regula numaruuu` unu` J ` Sã n`ai incredere` in Nimeni`! ●                                                               

                    De sunt nebun,Sa.mi spuneti ca visez                                           Fanficurile mele: > Nostalgia Dragostei
                     Sa ma minti ca umblu' printre stele                                                                     > Infinite Love <3
                    Ca tot ce vad in jur cu ochii verzi                                                                        >Sacrificiu pentru Razbunare
                     E un vis urat,ca.s fermecat de ele...                                                                    >Ce este iubirea?

                                                                                          dance2
Sus In jos
★ScUzAt-imi tAlEnTuL★
Academy Student
Academy Student
★ScUzAt-imi tAlEnTuL★

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 44
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc si sa ma plimb pe bike
Stare de spirit Stare de spirit : nu stiu depinde de zi

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Dum 29 Sept 2013, 09:29

scuze ca am ajuns asa de tarziu.........serios..... oricum tu ai ficuri geniale si originale ...... chiar a meritat sa iti citesc ficul 
ai putea sa ma anunti si pe mine te rog cand adaugi urmatorul capitol?;;) happy2 a hug 
ja ne
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Vin 11 Oct 2013, 22:14

Buna, buna! kiss Scuze ca ajung acum cu edit-ul -Da, stiu ca a durat un car de ani sa imi fac aparitia aici din nou.-, dar important este ca sunt aici. A fost un fic exceptional. kiss  Imi pare nespus de rau ca Sakura si Sasuke nu au avut parte de un final fericit, dar asta e; nu intotdeauna totul se termina roz. Ai facut o treaba grozava cu acest fic care, dupa mine, s-a terminat prea repede. Oricum, iti urez multa inspiratie in continuare si mult succes in viitoarele creatii. kiss Te-am pupat! *Hugs!*


Playful Kiss - Pagina 5 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..


Ultima editare efectuata de catre Kalinys vandenynas. in Dum 24 Noi 2013, 13:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Sam 12 Oct 2013, 17:00

Buna!

Stii, probabil o sa par o nesimtita ca n-am mai lasat com de 100 de ani,mai precis de pe la capitolul 3-4, dar stii ca lenea-i mare. In fine, am zis ca macar la final de sezon sa las si eu un comentariu.
Deci cu toate ca n-a fost cine stie ce minunatie, mi-a placut. Nu stiu ce m-a atras, mai ales ca-s foarte pretentioasa la ficuri, dar ceva a fost. Fara alte prelungiri, vreau NEAPARAT un SEZON DOI. Ai lasat ficul intr-un suspans mortal. Si te rog sa te apuci repede de acel sezon. Si anunta-ma.


Playful Kiss - Pagina 5 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Playful Kiss - Pagina 5 8BGmFkk
Sus In jos
»ღ»Mary»ღ»
Genin
Genin
»ღ»Mary»ღ»

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : http://fanfic.a-evolution.com/

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Lun 25 Noi 2013, 20:09

Buna, intr-un final am adus si volumul 2 acestui fic, care dupa parerea mea e un mare esec, insa a fost primul meu fic si nu il sterg. Sper ca de acum in colo va va placea si va astept cu o parere :*




Volumul II




Prolog

― Suntem morți dacă nu o găsim înainte să vină Naruto și Hinata. Spuse bărbatul punându-și exasperat mâinile în cap.
― Nu e chiar așa rău, Hito dispare întotdeauna, probabil este la vreuna dintre prietenele ei. Mă așez liniștită pe canapea nefacandu-mi prea mari griji.
Micuța asta ne-a dat mereu bătăi de cap dispărând de acasă și făcându-ne să o căutăm ore întregi, iar într-un final ne trezeam că e la vreo prietenă sau în casa bunicilor ei.
― Sakura! se răsti brunetul așezându-se lângă mine. Cum poți fi așa liniștită când micuța mea nu e acasă. Dacă îi e foame sau sete sau are nevoie de unchiul ei?
― Nu a avut nevoie de unchiul ei o perioadă destul de lungă, ținând cont că el nu era aici. Nu sunt chiar așa sigură că are nevoie acum, încetează să îți mai faci griji.
― Mă ridic nervoasă în picioare dezechilibrându-mă ușor și urc scările spre dormitorul meu.
   Acum s-a găsit să își facă griji pentru noi? Și-a petrecut o perioadă destul de lungă ocupându-se de carira și fufele lui, de ce apare din nou în viața mea dându-mi-o peste cap? Faptul că vrea să se implice în viaţa nepoatei lui nu îi dă dreptul să se implice şi în a mea.
 Mi-am lăsat corpul să alunece ușor pe asternulul moale trăgând lângă mine și jurnalul care stătea, parcă așteptându-mă, pe noptieră.
 Am început să îi scriu prietenului meu, eliberându-mă de toate sentimentele care dădeau năvală în acest moment.
Când am terminat, am așezat din nou jurnalul pe noptieră și am luat telefonul hotărâtă să o sun pe Hinata. Un ciocănit la ușă m-a oprit însă din gândurile mele. Știam cine e, dar asta nu înseamnă că mă voi ridica de aici sau că îi voi da voie să intre.
Vreau ca acest bărbat să stea cât mai departe de viața mea, vreau ca toate amintirile cu el să rămână acolo unde le-am îngropat cu mult timp în urmă.
― Te urăsc! Am apucat să spun înainte ca ușa să se deschidă.


In Curand ...
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Lun 25 Noi 2013, 20:17

Bunăăă! kiss Doamne, ce mă bucur că ai adus în sfârşit sezonul II ! L-am aşteptat atât de mult timp, încât acum că a ajuns îmi vine să sar în sus de fericire! lough  Adevărul e că nu îmi pot da seama de prea multe doar din acest mic prolog, deci prefer să nu comentez nimic, deocamdată. Aştept următorul capitol, ce sper că îmi va oferi mai multe indicii despre povestea ce tocmai a început. Îţi urez multă inspiraţie şi timp liber. *Hugs!*  


Playful Kiss - Pagina 5 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Lun 25 Noi 2013, 21:13

Buna! in love
Ma bucur ca ai postat prologul volumul II! Mi-a placut foarte mult, dar nu am inteles din ce perspectiva este povestit. Nu mi-am dat seama de foarte multe lucruri, dar imi voi da in capitolul urmator. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Spor la scris si la idei! Kiss! kiss


Playful Kiss - Pagina 5 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Playful Kiss - Pagina 5 Asss10Playful Kiss - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19Joi 06 Mar 2014, 10:38

Fanfic SasuSaku blocat din cauza inactivitatii.


Playful Kiss - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Playful Kiss - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss   Playful Kiss - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Playful Kiss

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-