Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ninja LoVe Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ninja LoVe Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ninja LoVe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 16:11

Deci am mai inceput inca un fic de data asta unul ninja si sper sa va placa in love nu ma prea pricep eu la introduceri dar sper ca a iesit pana la urma ceva .

Capitolul 1 . Sa facem cunostinta .

Sakura :

Ma plimb pe strazile linistite ale Konohai , gandindu - ma la clipele frumoase pertecute cu el , oare de ce a plecat ? Ce intrebare , a plecat pentru razbunare , sa sa-si ucida fratele ce i-a asasinat clanul . L - am iubit atat de mult , dar lui nici nu -ia pasat , m-a lasat plangand pe acea banca la iesirea din sat . Inca il mai iubesc ,si as da orice ca el sa se intoarca , a-si da orice ca sa am din nou acele clipe mununte petrecute cu el .Mereu trebuie sa pretuiesti ceea ce ai . Probabil acum va intrebati cine sunt , sunt Sakura Haruno , am saptispe ani si sunt cel mai bun medical ninja din sat , fiind antrenata de Tsunade , Hokagele satului nostu , Satul Frunza .Multi zic ca as putea fi chiar mai buna ca ea . Ii cunosc fiercate tehnica , si medical ninja . De cand el a plecat eu ma antrenez cin greu cu Tsunade si amsa am devenit si un bun jounin . Ahh cate amintiri imi trezeste acest sat , amintiri frumoase dar si amintiri rele , amintiri pe care nu le voi uita niciodata , amintiri care acum nu mai pot fi intoarse pentru ca el a plecat . Si-a tradat satul , a omaorat oameni si a ajuns de partea raului , doar pentru razbunare . A fost in stare sa-si dea si sufletul , pentru o farama de putere . A plecat din sat aruncand totul in urma , casa , amintirile , prietenii , totul . El , cel pe care l-am iubit si pe care inca il iubesc , Sasuke Uchiha , mostenitorul clanului Uchiha , si un ninja fugar , ce si-a tradat satul si prietenii . Lasand asta la o parte , sa trecem putin la ceea ce fac eu acum . Ma plimb pe strazi ,destinatia mea fiind locul de antrenament , unde veneam de fiecare data cand simteam nevoia de liniste.
Parul meu scurt si roz de culoarea florilor de ciresi imi acopera ochii care o data aveau o cloare verde ca zmaraldul , ce mareu erau veseli pentru ca el era langa mine . Imi placea sa-l stiu aproape de mine , sa il am chiar daca el nu scotea o vorba .Acum ochii mei nu mai au aceeasi culoare de alta data , acum sunt rosii de la cat am plans din cauza lui si parca fara vlaga . Nici mie nu imi placea cum aratam , dar din pricina lui , in momenele acestea dau doi bani pe infatisare . Sasuke , daka va intrebati persoana pe care am iubito , iubesc si o voi iubi mereu are parul negru ca pana corbului , si ochii negri ca smoala . El a plecat din sat acum 3 ani pentru razbunare si putere . Acum o luna ne-am intalnit cu el , dupa ce si-a implinit razbunarea si si-a omorat fratele . Atunci ne-a zis ca a facut un pact cu Orochimaru , unul din cei trei Sannin , un ninja viclean si care si el sia tradat satul , si-a vandut sufletul lui .Am inteles ca acum are o naua echipa. Acum nu ai exista Echipa 7 de altadata din care faceam parte eu , Sasuke si Naruto , un baiat hiper activ mereu pus pe glume , cu parul ca soarele si ochii ca cerul .Mereu ne certam si ne bateam intre noi , toti 3 .Cand venea vorba te o treaba serioasa cum ar fi o lupta , atunci lasam glumele la o parte si treceam la seriozitate .Naruto este Kyuubi , alias Vulpea cu 9 cozi , ce a distrus satul in urma cu 18 ani iar , tatal sau al patru-lea Hokage , l-a sigilat in corpul sau pentru a proteja satul . Si acesta a fost si motivul pentru care toti l-au marginalizat si considerat un monstu . Visul lui este sa devina Hokage , pe care nu e departe sa-l implineasca , a facut multe lucruri demn de Hokage si a demonstrat satului ceea ce poate si ca se pot baza mereu pe el .Cand spun lucruri ma refer de exemplu la faptul ca l-a luminat pe Gaara , care il are in el pe Shukaku , tot un demon , un Bijuu ce are si Naruto , care mereu a fost nepasator cu lumea , si omora oamenii de placere .Nu are familie ci doar pe fratii lui care incearca sa-i fie alatrui .Acum el este Kazakage , in Satul nisipului .Naruto a salvat Satul de la Invazia lui Pein , care sa intamplat nu de mult . Dupa ce a salvat satul , toti locuitotii se comporta cu el frumos , si il lauda pentru tot ce a facut . Altii zic ca este demn de Hokage , printre care si eu zic acelasi lucru .
Dupa plecarea lui Sasuke din Echipa 7 , Sai i-a luat locul . El este un baiat destul de bun daka stai cu el , venit din Ambu cu parul si ochii ca al lui Sasuke . Seamana mult cu el dar nu il poate nimeni inlocui pe Sasuke . Ajung la locul de antrenament , fostul nostu loc de antrenament , unde se pot observa foare bine urmele noastre . Copacii erau pluni de zgarieturi sa la kunaiurile noastre , atunci cand am invatat sa ne controlam ceakra in picioare .Se putea vedea si pamantul crapat , sau gaura in care a stat Sasuke in timpul testului pe care ni-l la dat Kakachi atunci . Kakachi in caz ca va intrebati este senseiul nostru si tot odata prietenul nostru , mereu ne-a ajutat si ne-a dat sfatri si mai mereu a avut porbleme cu notiunea timpului . El are parul argntiu , un ochi sharingan care ii este acoperit mereu de bandana satului si celalalt ochi este negru .Pe fata mereu poarta o masca sub care nici noi nu stim ce ascunde . Imi aduk si acum aminte cand am incercat sa aflam eu , Sasuke si Naruto , dar ne-am cam luat teapa . Gandul acesta ma facut sa chicotesc usor . Deodata il vad pe Naruto care se indereapta spre mine .

Sasuke :

Ma aflu in fata lui Orochimaru care este mort in fata ochilor mei . Nu pot sa cred ca in sfarsit dupa atata timp l-am invins . Eu stau in fata lui si respir greu , apoi vad totul in ceata...
Ma trezesc intr-o incapere slab luminata , intr-un pat cu asternuturi subtiri . Langa mine se afla echipa mea . Naua mea echipa formata din Karin o fata cu ochii rosi acoperiti de o pereche de ochelari si parul rosu , total obsedata de mine . O am in achipa pentru abilitatea sa de a simti ceakra .Jugo un baiat cu parul si ochii portocali , foarte puternic si bun prieten cu animalele . Si Suigetsu un baiat cu ochi mov si parul de un albastru foarte deschis spre alb .Ei sunt naua mea echipa , dar nu se pot compara cu vechea , Echipa 7 . Prietenii mei cei mai buni erau in ea . Sakura , Naruto voi erati totul pentru mine iar eu v-am tradat . Sunt sigur ca acum ma cautati , si ne vom revedea in curand . Imi aduk amainte totul inainte sa lesin , l-am invins pe Orochimaru , in sfarsit stiu ca acum sunt liber sa fac ce vreau si primul lucru pe care vreau sa-l fac este sa-mi reabilitez clanul . In Akatsuki acum am ramas , doar Zaetsu , Tobi si echipa Henbi adika naua mea echipa. Acum noi suntem cea mai periculoasa si cautata echipa de rau-facatori .Ne aflam in Satul Sunet pentru un moment dar asta se va schimba curand .
Ma ridic din acel pat si ma indrept spre acea baie . Vedeam ca sunt bandajat peste tot . Dupa ce ma dezmeticesc putin imi iau pelerina si merg spre echipa mea care asteptau cu sufletul la gura sa zic si eu ceva .
- Pregatitiva , mergem in Konoha ; le zic eu pe un ton de comanda



Dex :
- Kage - sunt conducătorii satelor shinobi. Kage, înseamnă lit. 'Umbră'. Fiecare dintre satele acunse ale celor Cinci Mari Națiuni Shinobi au câte un astfel de Ninja
- Sannin - Înseamnă "Cei Trei Ninja". Este denumirea dată de Hanzo echipei formate din Orochimaru, Jiraiya, Tsunade care l-au impresionat cu aptitudinile lor.
- Jounin - este un ninja de elită. Jouninii sunt aleși antrenori pentru echipele de genini și fac misiuni de gradul A și S
- Ninja-medic - sunt ninja cu abilități medicale. Își folosesc tehnicile pentru a trata alți shinobi. (ex: Tsunade, Sakura, Ino, Shizune, Kabuto)
- Anbu Ne - este o diviziune a ANBU, condusă de un ninja bătrân pe nume Danzou. Această secție este cunoscută deoarece Danzou lucra împotriva celui de-al treilea Hokage.



Si niste poze :

Ninja LoVe Olderkunoichiharunosaku - Sakura

Ninja LoVe Sasukeakatsukibydarkfla - Sasuke

Ninja LoVe Hskz33rj - Naruto

Ninja LoVe Hatakekakashibysaishuuh- kakachi

Ninja LoVe Saim - Sai

Ninja LoVe Hozukisuigetsu2 - Suigetsu

Ninja LoVe Hrt976e - Juugo

Ninja LoVe Karin3 - Karin

Deci sper ca va placut capitlou si voi decideti dak il continui .
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 16:26

Vaii Elyy!Un nou fiic!
Ce ma bucur!
Primul capitol mi-a placut mult:X
Deci felicitari:x
Descrierea este buna si inca cum
Dialogul nu e mult si nici sec.
Ai ales un subiec foarte interesant:X
Si titlul imi place!
Hai ca tu chiar m-ai facut curioasa:X
Te rog pune nextul mai repede!
Inka odata, mi-a placut extrem de mult!!!
Muuuuuuult!
Muuuuuuuult!
Hai ca m-am apukat si eo de comuri mari.
M-ati molipsit.
Nu e de bine...nu,nu.
Nu mai vreau sa mai fac inca o vizita la nebuni.
Eu astept cu nerabdare urmatorul capitol.
Deci sper sa il pui repede,repejor.
Imi place!
Spor la scris si la idei!:X
Te pupakesk si te ubesk mai ely!!
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 16:28

Miau !

Vaaai scumpa mea Ely
Cat ma bucur ca ai facut inca un fic :X
Stii cat de mult imi place cum scrii ? :X
Hihihi
Pai sa vedem
Ideea imi place
Deabea astept sa vad ceva actiune:X
Felicitari scumpo :X
E foarte frumos
Si bineinteles ca vrem sa-l continui
Doar nu o sa renunti de la primul capitol , nu ?
Oh..
Haide cu next-ul repejor
Ca sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla
Imi placee :X
Spor la scris si la idei !!
Pupici duulci !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 16:31

Un nou fic!happy2 Vai Ely dar ai multe idei !happy2

Foarte frumos noul fic:D: in love in love

Imi place. Ai descriere multa , actiunea nu este grabita iar dialogul nu e mult happy2 happy2

Frumos draga mea! Foarte frumos! dance2

Sunt cateva greseli dar nesemnificative. kiss heh

Abea astept next-ul! Spor la scris si multe idei! kiss kiss kiss
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 16:32

Buna, draga.
Bineinteles ca merita continuat. Este chiar foarte frumos.
Imi place ca ai pastrat tema ninja din anime. Felicitari.
Descrierea este la locul ei si se imbina frumos cu dialogul ce nu este mult si sec.
Ai niste greseli de tastare, dar se rezolva cu un edit.
Pe viitor sa ai grija cum pui cratima, pentru ca de multe ori ai omis-o.
Oricum, sa stii ca imi place foarte mult si m-ai facut curioasa.
Sa pui repede, repejor next-ul.
Spor la scris. Te pup kiss
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 18:58

Ely next
next
next
E prea frumos
Next
next
next!!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 19:05

Ely pune continuarea.Devine interesant odata cu venirea lui Sasuke in Konoha
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 22:49

Ely,te rog puen continuarea pare foarte interesanta pararea,am vazut unele greseli de tastare dar care se rezolva cu un edit.Descriere ai, deci te rog sa pui continuarea
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Sam 19 Feb 2011, 22:54

Elllllllly
Pune continuarea ca sunt tare curioasa
Te rooog frumos :((
Vreau sa vad ce se intampla
Te roog
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 13:59

Am venit in sfarsit cu nextul , scuzati ca nu l-am pus aseara dar nu am putut , dar ma revansez eu in love
Spar sa va placa si astept pareri a hug

Capitolul 2 . Vestile rele abia incep .


Deodata il vad pe Naruto care se indereapta spre mine . Este imbracat cu obisnuitul lui costum portocaliu cu negru , sandale ninja si bandana satului pe frunte .Vine la mine si ma saluta eu facand acelasi lucru .Apoi ma anunta ca Tsunade ne-a chemat de urgenta la ea in birou .Ne indrepta amandoi spre biroul ei si batem la usa . Din partea cealalta se aude o voce , vocea lui Tsunade care ne zice sa intram . Cum intram ii vedem acolo pe toti prietenii nostri . Toate echipele :echipa lui Naji , echipa Hinatei care s-a inrosit cand l-a vazut pe Naruto , v-am zis ca e indragostita de el lulea ? Ei bine acum aflati , echipa lui Ino , si Sai care face parte din echipa noastra .Ce s-o fi intamplat oare ma intreb ?
Cum ne vede aceasta face o fata serioasa si ne priveste pe toti foarte ciudat . Sigur s-a intamplat ceva rau si asta nu e de bine .
- Bun , cred ca va intrebati de ce v-am chemat pe toti aici , ei bine am aflat din surse sigure ca Sasuke si echipa lui au intrat in Tinutul Focului , si ca destinatia lor este Konoha , nu am aflat inca de ce dar suntem siguri ca il vrea pe Naruto sau mai bine zis cei care au ramas din Akatsuki il vor , iar el cred ca vrea sa ne distruga satul . Misiunea voastra este sa il tineti cat mai departe de sat , ca sa il impiedicati sa inre , adia am trminat lupta cu Akatsuki iar satul este inca in refecere . Neji , tu vei conduce misiunea , si nu uita ca ma bazez pe tine , vei primi datele la iesirea din sat , si nu uitati impiedicatil pe Sasuke sa intre , Sakura daka lucrurile sa agraveaza sti ce sa faci , sa aveti mare grija , satul nu este refact in totalitate asa ca ii este foarte usor dusmanului sa se infiltreze , Tobi si Zaetsu singuri ramsi din Akatsuki , au ceva in minte , deoarece ei au luato prin celelta iesire a Tinutului , deci Sanseii vostri se vor ocupa de ei ; ne zice Tsunade privindu-ne foarte serioasa si ingrijorata .
Nimeni nu scoatea o vorba , toti eram socati de ceea ce am auzit , nu ne venea sa credm ca Sasuke este in stare sa distruga satul , nu este inca oficeial asta dar ce altceva ar putea sa vrea .Dam toti afirmativ din cap si iesim . Cand iesim , Neji ne anunta ca in jumatate de ora sa fim la iesirea din sat , deci trebuia sa mergem sa ne pregatim . Ma indrept spre casa mea , gandindu-ma la misiune de azi dar si la Sasuke , Naruto sigur este distrus , mai ales cand vede ca cel mai bun prieten al sau vrea sa ne distruga satul , dat totusi eu refuz sa cred ca asta vrea , adika sigur doreste ceva mult mai important si cred ca il vrea pe Kyuubi din Naruto.Prinsa in gandurile mele nu am observat ca am ajuns in fata casei . Intru in casa si ma indrept spre camera mea . Probanil va intrbati de ce nu este nimeni in casa , simplu pentru ca perintii mei au fost ucisi in lupta cu Akatsuki .Intru in camera mea care era o camera simpla foarte modest aranjata si doar cu strictul necesar .Imi aleg din sifonier hainele necesare pentru aceasta misiune ,adika o pereche de colanti lungi mulati pe corp care imi dau abilitatea de a ma misca lejer , un maieu negru , care avea de sub bust pana jos plasa , o bluza neagra iar pe deasupra vesta antiglont care era de culoare verde . In picioare imi pun sandalele ninja si tot armamentrul , kunayurile , shurikenturile , otracurile si pergamentele . Tot ce aveam si era necesat penteu aceasta misiune .In picoare imi pun santale ninja de culoare neagra iar parul meu scurt il las desprins si bandana satului mi-o pun pe frunte .Cand sunt gata ies din camera , apoi din casa , si plec spre iesirea din sat .Sunt sigura ca Tsunade - sama , nu ii va face niciun rau lui Sasuke , o fi el un ninja fugar dat inca face parte din sat si este un ninja foarte important . In drum ma intalnesc cu Ino care pare ca si ea este pregatita de misiune , si foarte ingrijorata . O salut si plecam amandoua spre iesire .Cand ajungem acolo ii vedem si pe ceilalti care ne asteptau . Dupa ce ajungem in dreptul lor , plecam . Neji o ia in fata pentru a ne indruma .

Sasuke :

Ma aflu cu echipa mea care , pare destul de ingrijoarata in privinta mea . Ii inteleg dar totusi nu au de ce sa se planga . Toti zburam de pe o craca a unui copac pe alta asigurandu-ne ca ne observa toti ninja ce pazesc satul si care patruleaza . Totul merge conform planului , toti or sa creada ca mergem sa disturgem satul sau sa il luam pe Naruto sau mai stiu eu ce . Ei bine se inseala cu totii amarnic . Nu stiu ce vor Toby si Zaestu si nici nu imi pasa . Cred ca il vor pe Naruto , dar la cum il cunosc eu pe blond nu se va lasa asa de usor prins .Eu am altceva in minte , ceva maret si ceva ce se va intampla . Pentru asta am nevoe de cineva..o fata , dar nu orice fata , una care mereu a fost buna cu mine si ma iubit cu adevarat , o fata cam enervanta si de care ma voi folosi fie ca vrea fie ca nu . Nu imi pasa ce va zice dar voi avea nevoie de ea ca sa realizez ceea ce vreu .Toata echipa mea ma batea la cap , si ma intrebau de ce a trebuit sa venim in Konoha , si de ce sa ne lasam vazuti . Karin ma anunta din daua in daua minunte va vin cat mai multi ninja care ne urmaresc . Asta mi-o zicea la ureche pentru a nu fi auziti de aceea trebuie sa pastram mereu linistea . Dupa ce traversam padurea ajungem intr-un camp , iar Karin ne da de stire ca un grup de doispe ninja se apropie si ca unul din eu au o canitate foarte imensa de ceakra , sigur acela e Naruto . Acum tot ce trebuie sa facem este sa ne facem comozi si sa asteptam sa apara .

Sakura :

Toti saream de pe o craca pe alta a copacilor din padure , fara sa zicem nimik . Tacerea domina peste noi , toti suntem ingrijorati in legatura cu misiunea . Naruto cred ca vroia cel mai mult sa se intalneasca cu Sasuke si sa-l aduka inapoi de partea binelui .Probabil ca se simte vinovat , adika a reusit sa ii deschida ochii lui Gaara cand era doar un chunin , sa luptat cu cei din Akatsuki si a invins dar nu a reusit sa-si aduka inapoi cel mai bun prieten .Eu il inteleg si eu ma simpt la fel de vinovata , nici eu nu am realizat prea multe dar in nopatea aceea am fost o proasta ca i-am zis ca il iubesc am fost o proasta ca l-am lasat sa plece si inca sunt o proasta pentru ca inca il iubesc . Ma abtin sa nu plang si imi continui drumul .Ciudat e faptul ca el este foarte destept si nu s-ar fi lasat vazut , trebuie sa fie ceva la mijloc , si vom afla ce in curand , presimt eu . La un moment dat ajungem intr-un camp unde remanem cu toti socati cand ii vedem echipa lui Sasuke care se pare ca ne astepta .Trebuia sa imi imaginez , a facut asta intentionat . Cum ii vedem luam pozitia de atac si ne pregatim , pentru ca sigur va urma o lupta crancena . Naruto este singurul care ramane in fata si eu in spatele lui privind-ul cu ingijorare .
- Ce vrei Sasuke , de ce ai venit aici ? Daka ai venit sa distrugi satul ia-ti adio ; zice Naruto sigur pe el .
- Hehe , prostilor , nu as fi venit pana aici sa distrug satul sau ma rog ce a mai rams din el , si nu iti fa griji Naruto am terminat de mult cu vanatul dupa tine ; zice el razand in badjocora .
- Atunci de ce....ai..venit ? il intreb eu cu vocea tramurand ; nu pot sa cred ca a putut sa ajuga , toata ura aceea , este indrumat de ea .
Acesta nu mai zice nimik si doar zambeste , apoi se intreapta spre Naruto , eu fiind in spatele lui am sarit cat de sus am putut pentru a ma feri , si Naruto se pare ca este si el derutat din cate vad Sasuke nici nu mai e in fata lui , unde era acum daua secunde . Simt doua brate puternice care imi incojoara talia si dispar cu mine .
Si ceilalti membi ai echipei lui pleaca lasandu-i pe prietenii mei in ceata .
- Sakuraaaaaaaaaaa ; striga Nervos catil tineau plamanii

Ma trezesc intr-o camera , foare intrunecoasa fiint intinsa intr-un pat , studiez putin camera , slab lumnata , care avea un pat , o noptiera in stanga patului , un dulap care avea o biblioteca si o masuta . Nu pot sa zic ca era prea primitoare dar de ce sunt eu aici oare si ce sa intamplat ? Nu am timp sa ma gandesc la asta pentru ca in incapere ini face aparitia Sasuke.....
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 14:02

imi place scumpo
debia astept nextu
oare ce vrea sasuke de la ea
happy2 kiss a hug
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 14:13

Sasuke baiat rau
OMG cat ma poate innebuni baiatul asta lough
Ely ce sa zic e super misto nextu
Si Sakura, cam prostuta dupa parerea mea kiss
Sasukeeee teee iubesccc!!
Uite Ely am innebunit sad
Next neaparat Next
Pwp kiss
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 14:13

donsoara,continuarea donsoara,e prea tare,deci,donsoria,continuarica!!
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 16:16

Minunat Ely scumpo! Foarte frumoasa continuarea!

Imi place la nebunie! O ador! Ficul este extraordinar! in love in love happy2

Abea astept next-ul care sper sa vina cat mai rapid happy2

Spor la scris si multe idei! kiss kiss kiss
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 21:52

Bun deci ma bucur mult ca va place , chiar apreciez acest lucru fetelor , si astep pareri in legatura cu acest capitol , nu stiu cat de reusit e dar sper ca a iesit ceva in love

Capitolul 3 . Suferinta .

Ma trezesc intr-o camera , foare intrunecoasa fiint intinsa intr-un pat , studiez putin camera , slab lumnata , care avea un pat , o noptiera in stanga patului , un dulap care avea o biblioteca si o masuta . Nu pot sa zic ca era prea primitoare dar de ce sunt eu aici oare si ce sa intamplat ? Nu am timp sa ma gandesc la asta pentru ca in incapere isi face aparitia Sasuke , imbracat la pelerina cea neagra .Cum ma vede , un zambet ii apare pe chip .
- Nu te-ai schimbat deloc Sakura , tot aceeasi fata prostuta ai ramas ; zice Sasuke venind spre mne .
Sunt constienta de faptul ca nu m-am schimbat de loc , dar nu trebuia sa-l las pe el sa observe asta , nu vreu sa creada ca am ramas aceeasi fetita prostuta . Acum era momentul sa dovedesc ce pot , cine sunt detapt . Sunt Sakura Haruno , cel mai bun ninja medical din sat , antrenata de Tsunade , Hokageul satului . Multi si-ar fi dorit sa aiba un astfel de sensei .Acum era momentul sa dovedesc de ce sunt in stare .Cine sunt cu adevarat . Iau o gura de aer in piept si incep sa vorbesc .
- Acelasi lucru pot spune si eu despre tine Sasuke , ai ramas acelasi tip rece si dur obsetat de putere cu dorinta de razbunare .; zic eu incercand sa par dura desii nu imi iesea deloc .Il vad cum se indreapta spre mine , din ce in ce mai mult .
- Nu zau ; zice el zambind exact cum mi-a zambit atunci cand a plecat si m-a facut enervanta .
Nu pot sa cred . Ce vrea oare de la mine ? Doar stie ca sunt slaba si ca n-am nici o putere cel putin asa crede el .
- Ce..vrei..de.....la.......mine ? Ii zic eu mai sa incep sa plang
Acesta nu imi mai zice nimik , ci doar ma trage spre el , si ma saruta apasat si cu ardoare . Ce ? ce gest e asta ce vrea de la mine ? Nu mai inteleg nimik . Sasuke ma intinde din ce in ce mai mult pe pat pana cand ajunge peste mine . Isi strecoara incet mana pe sub maieul meu , cred ca am uitat sa va zic ca atunci cand m-am trezit aveam pe mine doar maieul si colanti , aflati acum asta .Imi da jos maieul , intr-o fractiune se secnda , ramanand la pieptul gol . Incerc din rastputeri sa ma eliberez si sa scap dar nu reusesc deloc . Dupa o partida de saruturi acesta incepe sa coaboare cu ele pana cand ajunge la pantaloni .....
- Aaaaaaaaa ;Ma trezesc , tipand , si plangand speriata , nu imi vine sa cred ca Sasuke a profitat de mine , nu imi vine sa cred ca m-am lasat sa fiu jucaria lui de o noapte . Nici nu credeam ca este in stare de asa ceva . Nu il credeam genul pervers . Nu imi vine sa cred ce tocami a facut , dupa ce ca mi-a furat inima , mi-a luat si virginitatea si nu inteleg nici de ce .Ma opresc din plans , imediat ce imi dau sema unde ma aflu . Unde credeti ? la mine in camera . Adica totul nu a fost decat un vis ? , as vrea eu sa fi fost dar nu pot sa cred ca a fost un vis .Am simit durerea pe propi-mi corp , am simtit in mine toata durerea si suferinta . A fost ceva real sunt sigura .Ma ridic cu greu din pat si ma indrept spre baie unde imi fac siesta . Apoi ma duc la sifoner de unde imi iau o pereche de colanti negri scurti , peste care pun o fusa alba despicata in lateral ,o bluza roz cu fermoar apoi imi pun bandana satului pe post pe panglica . . Ies din camera si ma duk sa servesc micul dejun . Cand termin .ma incalt cu sandalele ninja , imi iau echipamentul de lupta si plec catre turnul Hokage , sunt sigura ca prieteni mei inca ma cauta . In drum ma intalnesc cu Naruto care de cum ma vede sare pe mine de bucurie mai sa ma darame . Il salut si pornim amandoi spre biroul lui Tsunade . El a inceput acum sa ma ia la interogat pe drum , si ma intreba daca ma simt bine si daka Sasuke mi-a facut ceva . Ii zic ca nu mi-a facut nimik rau si incerc cumva sa schimb subiectul . Nu il pot lasa sa afle ce mi-a facut pentru ca sunt sigura ca sa va enerva foarte tare . Intr-un final ajungem in biroul lui Tsunade - sama , si bat usor la usa . Auzim un intra enervat apoi intram in birou . Cum ma vede Tsunade sa uita la mie socata dar si bucuroasa .
- Bunica Tsunate , uite pe cine ti-am adus ; zice Naruto cu un zambet fericit pe fata .
Tsunate - sama , nu mai zice nimik ci doar ma imbratiseaza de bucurie . Dupa asta a incepu sa imi zica ca maine dimineata sa fiu la terenul nostru de antrenament .
Dupa ce mai vorbim putin , eu si Naruto plecam indreptandu-ne spre ramen , desigur . Am stat acolo am mancat si am vorbit , pana au venit si ceialati , si asa am petrecut noi pana seara noaptea la ramen .Spre seara , plecam cu totii de acolo , spre casele noastre . Cand ajung acasa imi fac un dus , ma schimb la o pereche de panaloni scurti albi si un maieu alb apoi ma bag in pat cu gandul la ziua ce avea sa urmeze .

Sasuke :

Ma aflu pe o piatra , in mijlocul padurii privind luna , care era regina printre stele . Ma gandesc la tot ce s-a intamplat totul merge conform planului , acum nu trebuie decat sa astept . In curand mi se va confirma sigur daca Sakura este insarcinata sau nu . In curand clanul meu va fi reunit . Acum nu trebuie decat sa am rabdare si totul va iesi de la sine . Plec de acolo , indreptandu-ma pestera noastra . Cand ajung acolo vad echipa mea care se uitau suspiciosi la mine , unde am fost eu toata ziua ? m-am plimabt si nu le-am zis de loc unde ma duc , nu e motiv sa imi faca morala .Le zic sa taca ca sunt obosit si ma indrept spre camera mea . Cand intru acolo o sudiez cu atentie , vad pe cearsaful papului meu sange . La vederea acestuia un zambet siret imi apare pe chip . Se pare ca am fost primul , nu e de mirare din moment ce ea ma iubeste numai pe mine . Dau cearsaful la o parte de pe pat apoi ma pun in el . Ochii mei rosii cu acele puncte pe ei , adia sharinganul privasc tavanul pierduti . Nu dupa mult timp adorm si eu .

Sakura :

Zilele de la incidentul cu Sasuke , treceau si eu incepeam sa ma simt din ce in ce mai rau , aveam greturi si imi era foame intr-una .Am o teorie de ce ma simt asa , si sunt sigura ca si stiu de ce . Nu inteleg de ce Sasuke mi-a facut asta , am fost o proasta si inca sunt . Sau ce tot zic , m-a folosit doar si inca ma foloseste . Doar ieri ne-a anuntat Lady Tsunade ca Sasuke l-a ucis pe Orochimaru si asta chiar inainte de incidentul meu cu el . Nu vrea acum decat sa-si restabileasca clanul . Dar nu inteleg de cu cu mine , de ce nu cu Karin ,doar si ea e fata nu ? Pe zi ce trecea ma simteam tot mai rau si parca ma ingrasi . Acum ma aflu in patul meu privind tavanul . Sigur sunt insarcinata , si sunt sigura ca vreau sa pastrez copilul , doar nu este el de vina pentru tot ce s-a intamplat dar daka asta nu este decat o coincidenta , daca nu sunt insarcinata ?.Gandurile imi sunt intrerupte de usa mea care se deschide si pe care intra Tsunade .Aceasta ma privea cu parere de rau apoi ma saluta , eu facand acelasi lucru . Se aseaza in pat langa mine si incepe sa-mi vorbeasca .
- Sakura ,zimi ce ti s-a inamplat , la Sasuke cand ai fost la el , ceva e neinregula tu tine si cred ca stiu ce si de ce ; zice aceasta privindu-ma bland
Incep sa-i povestesc lui Tsunade - sama , cu lux si amanunte tot ce s-a intamplat . Nici ei nu ii venea sa creada prin ce am trecut . Aceasta imi zice sa ma intind in pat pentru ca vrea sa verifice ceva . Fac ce-mi zice si ma intind apoi ea imi pune mana pe burta pipaind-o . Nu dupa mult timp aceasta imi zice ceva ce ma sochiaza ;
- Sakura.....

Astept pareri si ne revedem data viitoare la programul de suspans Ely show TV seria 2

Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 22:05

Sakura......ce??????sunt curioasa....nextu por favorȘD
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 22:11

Doamne deci e magnific. Superb! N-am cuvinte!

Vai cat imi place! Iubesc muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult ficul asta!

E extraordinar! nr1 nr1

Nu-mi vine sa cred ce a facut Sasuke!

Cum a putut sa faca asa ceva!

Biata Sakura! sad

Sasuke merita niste bataie! Auzi sa faca el asa ceva!

Vai , vai! Si pana la urma ce veste primeste Sakura?

Ce ii spune Tsunade ? E sau nu insarcinata?

Vreau sa stiu! O sa ma stafidesc de-a binelea daca nu stiu acum!

Sa pui next-ul repede , repede! Cat de repede poti!

Aaaa era sa uit!

Suspansul asta! Mai ce rau e! Si aici a ajuns! Nu vrea sa ramana si el doar la un fic!

Trebuia sa ne terorizeze si aici!

Neaparat o sa-i cumpar niste bilete in Hawai pentru vreo cateva zile sau saptamani!

Trebuie sa scapam cumva de el! lough

Foarte frumos mami acest capitol! Cat am citit am fost ceva gen OMG!

Deci fabulos! Felicitari!

Spor la scris si sa vii repede cu next-ul!

Inchei transmisia si ne revedem data viitoare la programul de suspans Ely show TV seria 2 happy2
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 22:46

genial
me gusta!
pune repejor nextul
ca sa nu ne suparam
ihihihihi
suspans huh ?:)
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 23:13

imi place capitolul scumpo
oare Sakura e insarcinata happy2
Sus In jos
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Dum 20 Feb 2011, 23:14

Imi place foarte mult povestea. in love
Dar nu pot sa cred ca Sasuke a facut asta nervi!
Mie mila de Sakura...
Astept next-ul. Sunt foarte curioasa ce o sa se intample. please
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Lun 21 Feb 2011, 01:52

Miau !


Hei scumpo !
Imi pare rau ca nu am lasat cometariu mai devreme
So..sa stii ca imi place chiar foarte mult
Os Sakura asta iar e plangacioasa ?
Sa fie si ea mai tare :))
Ok , pai e foarte frumos
Imi place
Felicitari draga mea :X
Astept next-ul cat de curand posibil :X
Spor la scris si la idei !!
Pupici duulci !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Ninja LoVe J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Lun 21 Feb 2011, 16:11

OMG iubiticaa mea Elyy!!
Vai cat te iubesc ca esti perversa!!!
Asa fata asa sa scri e minunat!
Ce sa mai nu mai am cuvinte!
Voi aveti ceva cu mine sa mor pe scaun cand citesc? lough
Pe bune mai vreau perversitate kiss
Nextu iubitica mea:love:
Pwp:*:
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Lun 21 Feb 2011, 22:50

Ma bucur mult ca va place uitati nextul care nu e prea reusit dar dak voi il vreti uitatil , astept pareri si sper sa fie destul de reusit .

Capitolul 4 . O veste socanta .

Sakura :

- Sakura....esti ..insarcinata ; imi zice Tsunade - sama cu vocea tremurandu-i .
Nu imi vine sa cred ca sunt insarcinata . Ma intreb ce vor zice prietenii mai cand vor afla asta , ma intreb ce va zice Naruto cand va afla ca Sasuke mi-a facut asta , sau mai rau ce va zice Sasuke , dar tot nu vreu sa pierd copilul . El nu are nici o vina , chiar daca va trebui sa imi las tineretea in urma , tot nu voi pierde acest copil , nu vreau pur si simplu . Nu este decat un micut suflet ce nu are absolut nici o vina si , ce se va naste din cauza lui Sasuke , el este cel mai vinovat . Imi voi sacrifica tineretea , din cauza lui . Hhh , pe cine pacalesc ? Si eu sunt vinovata , nu pot sa cred ca mi-a facut asta . Ma foloseste doar , ii nasc copilul apoi ma paraseste . Iar de data asta sunt sigura ca mi-l va lua si pe el . Nu il voi lasa , stiu ca atunci cand se va naste baiatul sau fetiata va avea nevoie de un tata , si stiu ca o sa vrea sa-l vada , la fel si in cazul lui Sasuke . Vai face tot ce pot ca sa nu-i lipsesca nimik acestui inger din pantecul meu , si sa nu stie ce este aceea suferinta .Ii zic lui lady Tsunade ca nu voi pierde copilul si ca vreu sa-l nasc , iar ea imi zice ca pana se va naste copilul nu ma va mai antrena . Dupa ce am mai vorbit aceasta paraseste incaperea si pleaca . Eu raman exact in acelasi loc , pe pat , cu privire fixa . Dupa ce imi revin din gandire , ma intind si pirvesc tavanul . Noua luni mai am , nu sunt multe , dar apoi ce sa va intampla . Nu ramane decat sa astept , si voi vedea . Am inchis incet ochi si nu dupa mult timp am adormit .

Sasuke :

Ma aflu pe o creanga a ciresului Saukei din gradina care era chiar in fata ferestrei ei , privind-o cum doarme . Hmm , nu e asa proasta precum pare , am scpat de o grija , copilul se va naste , nu trebuie decat sa astept .Dupa ce sa va naste il voi lasa putin sa se bucure de al , apoi il voi lua . Sar de pe acea craca , apoi dispar in noapte , destinatia mea fiind pestera .


Dupa naua luni :

Ma trezesc intr-o camera , cu pereti albi si gresie verde . Se pare ca sunt la spital . Apoi imi aduc aminte , ca am nascut ,si am lesinat . Sper ca , copilul sa fie sanatos , baietelul meu pe care il va chema Ayado , sper ca l-am nascut bine . In camera isi face aparitia , Shizune , care cred ca am uitat sa vo prezint , este o femeie cu parul castaniu inchis , ochii negri si asistenta lui Tsunade care de cum ma vede imi zambeste bland . Ma intraba daca ma simt bine iar eu ii zic ca da .Chiar ma simteam bine , tocmai mi-a zis ca nasterea a fost un succes si ca il voi revedea in curand pe baietelul meu . Ce frumos , abia astept . Dupa ce ma mai egzamineaza sa se asigura ca sunt bine , imi zice ca pot pleca in salon sa-mi vad copilul. Ma ridic din pat , ma imbrac intr-o pereche de colanti negri lungi si o bluza roz apoi ies din incapere . Cand ajung in salon , ii vad acolo pe toti prietenii mei , care ma felicitau . Da cred ca v-ati prins in lagatura cu faptul ca au aflat . Pai cum sa nu ? Pe zi ce trecea burta mea devenea tot mai mare , si le-am zis pana la urma . Naruto atunci cand a aflat a reactionat cam rau dar am reust sa-l linisesc . Sasuke nu si-a mai facut aparitia prin Konoha deci am fost in siguranta , asa s-a reparat si satul si acum arata ca nou . Dupa ce scap de imbratisarile si felocitarile dragilor mei prieteni , le zic ca vreau sa-l vad pe Ayado . Cum aud acestia fac loc si imi arata un incubator unde se afla ingerausul meu care dorme asa de frumos , ma intrab cum de nu l-au trezit pietenii mei .La un miment dat vad niste ochi negri ca noaptea deschizandu-se . Ayado , seamana exact cu tatal sau leit leit . Are exact parul si ochii lui Sasuke .Ma indrept usor spre el , in timp ce o asistenta il scoate de acolo dupa care mi-l inmaneaza . Se pare ca ii era foame . vai ce frumos poate sa fie . Ma simteam atat de bine ca am un copil , si se pare ca si Hinata care este una din prietenele mele , cu parul albastu si ochii de cel mai frumos lila va avea unul in curand , burtica ei deja incepe sa creasca fiind deja in cinci luni se observa de la o posta ca are un copil . Si cu cine credeti ? cu Naruto , ma credeti ca este indragostita de al inca de cand la cunoscut ? se pare ca acum e cu el si cu el vrea sa ramana . Il iubeste atat de mult pe Naruto la fel si el .Ma bucur mult pentru ei ca si-au deschis ochii ,daka s-ar intampla acelasi lucru si cu mine si cu Sasuke dar asta nu va ramane decat un gand . Daka as putea sa fiu si eu fericita asa ca cei doi . Dar de fapt sunt , nu in totalitate dar sunt ,daka as putea sa fac cumva ca Ayado sa aiba si un tata care sa fie cu mine si cu el alaturi de noi , dar nu se poate , stiu ca curand va veni ziua in care Sasuke mi-l va lua si atunci imi va frange inima pentru a daua oara .

Peste trei luni .

Stau in camera parintilor mei care am facuto camere lui Ayado , si il privesc cu doarme . Este un ingerasi de copil .Deja incepe sa se mareasca si asta ma incanta cal mai mult .Dupa ce l-am nascut prietenii mai au inceput sa-i cumpere o groaza de jucarii si plusuri care mai decare mai frumoase . Saptamna trecuta a nascut si Hinata care are o fetita de iti venea s-o mananci . Are parul blond si ochii mov . A luat cate putin din trasaturile fiecarui parinte .Am inteles ca o va chema Hiko si ca vrea sa ma puna pe mine nasa la botez . Cum pot sa o refuz cand si ea mi-a botezat mie copilasul nu ? . Este atat de frumos . Imi vine sa stau langa Ayado si sa-l privesc cum doarme mereu . Pare atat de inocent si cuminte .Dupa ce l-am nascut , eu am devenit un Ambu de natura superioara fiind trimisa mereu in misiuni grede de grade mari . Ca sa ma asigur ca Ayado este in siguranta , il las cu Tsuade care este mai mult decat incantata sa aibe grija de al .Stiind ca ea nu mai are atatea pe cap este libera . Probabil va intrebati de ce ete atat de liber un Hokage ? Simpu pentru ca ea nu mai e Hokage , dupa ce Hinata a nascut satenii l-au declarat pe Naruto Hokagele satului , jurad ca il va proeja si iubi mereu . Sunt foarte bucuroasa penteu Naruto , si-a indeplinit visul , are un copil cu Hinata si in curand se va face si nunta .Ce mult ma bucur pentru prietenii mei .Toti prietenii , si-au gasit perechea si acum vom avea desul de multe nunti .Hehe ce fericita sunt . Observ ca ceasul indica deja ora unsprezece jumate asa ca l-am lasat pe micut sa doarma in pace si m-am indreptat spre camera mea unde m-am bagat in pat la culcare .

Sasuke :

In sfarsit a plecat , Doamne dar mai sta mult langa el ? Cum pleaca sar pe pervazul geamului camerei lui Ayado , parca asa il cheama , il deschid si intru in casa . Ma indrept hotarat si silentios astfel incat sa nu fiu auzit spre micul copil care dormea linistit si fara nici o grija .Nu il voi lua acum , il las sa creasca ma marisor . Oi fi eu rau dar nu vreu sa fac lumea sa sufere , mai ales pe Ayado si un pic Sakura care saraka cred ca a suferit destul pentru un moment .Ayado imi aduce aminte de mine cand eram mic , cred ca va semana mult cu mine . E totusi copilul meu , sunt sigur ca Sakurai nu prea o sa-i comvina traba asta si nici lui dar nu am incotro . Pe Sakura nu vreu nici gand sa o iau cu mine sa ma incurce , iar in sat nu pot ramane de loc petnru ca daca ceilalti vor afla ca sunt aici in momentu asta mai mult ca sigur ma vor ucide .
Mai arunc o privire micului inger apoi ies pe unde am venit avand grija sa inchid geamul de parca nu ar fi fost nimeni acolo . Sakura o fi ea cum o fi dar e destepata si se prinde imediat . Dupa aceeia plec in prin padura indreptandu-ma spre ascunzatoarea echipei mele .

Bun asta a fost , sper ca nu v-am mai lasat in suspans de data asta , l-am trimis la culcare acum dar va reveni in curand , sper ca va placut si astept pareri in love


Ultima editare efectuata de catre Elyy in Lun 21 Feb 2011, 23:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Lun 21 Feb 2011, 23:06

Nota 10 draga mea!!
Pune nextul rapid ca daca nu ne certam!
Toata noaaptea m-am gandit ce o sa se intample
Si sa stii ca ar fi super
Sa il prinda Sakura pe Sasuke chiar cand
Vrea sa-l ia pe Ayado.
Asta ar fi super
E doar un sfat
Pun pariu ca ai prorpiile tale idei
Te las
Pune nextul
REPEJOR!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19Lun 21 Feb 2011, 23:18

Vai cat de frumos ely! Astept nextul
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ninja LoVe Empty
MesajSubiect: Re: Ninja LoVe   Ninja LoVe I_icon19

Sus In jos
 

Ninja LoVe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-