Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Din adâncul sufletului..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Asss10Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 13:21

Nu stiu cum, ai un mecanism ascuns, ceva, ca de fiecare data reusesti sa ma lasi fara cuvinte. (D) Intotdeauna gasesti ceva care sa ma surprinda si, ori de cate ori imi spun "De data asta nu mai are ce sa faca" tu reusesti sa iesi din tipare si sa ma lasi pur si simplu, fara a mai putea spune nimic. Esti un adevarat talent, poti lucra cu cuvintele in asa fel incat nici tu sa nu le domini, dar nici ele sa nu te domine. Tine-o tot asa. dap ! Te pup. :*


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 13:29

Doamneeee! Ninitoo...stii cat te iubesc eu pe tine? Maxim, ce pot sa zic, am ramas fara cuvintee, chiar nu stiu ce sa-ti mai spun, dar tu stii prea bine! Esti cea mai buna prietena a mea, ai fost alaturi de mine mereu, si la bine si la greeu, si chiar daca tineai tu monoloagele tale, nu ma suparam, de fapt faceam haz amandoua pe chestia asta, stiu ca imi vrei doar binele, acest sentiment este reciproc! Ma bucur extrem de mult ca avem relatia asta, nu stiu ce m-as face fara tine, tu stii tot ce se intampla cu mine, am cea mai mare incredere in tinee, nu as vrea sa te pierd nici cand o sa avem 80 de ani, daca o sa-i avem bineinteles! Te iubesc amigaaa! love a hug


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Time can heal .. but kill hope.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 15:10

Puțin înfiorător, știu. Și pe mine m-a cam speriat când am recitit-o. M-a îngrozit, de fapt, dar asta e irelevant. Cred că marchează evoluția mea ca scriitor. Lectură plăcută! Mulțumesc pentru cuvintele frumoase!

Tu, eu și restul lumii..

O altă dimineață excesiv de plictisitoare, trezirea matinală, pregătirea pentru școală. O altă zi în care nu simt nevoia să zâmbesc doar din cauza faptului că nu-mi imaginez o situație care m-ar putea face cu adevărat fericită. Înafara momentului în care îmi voi vedea cea mai bună prietenă, nu văd nici un motiv important de bucurie. Urc în autobuzul îmbâcsit de aceiași oameni, aceleași zâmbete false și aceiași ochi care te privesc cu o răutate vag ascunsă.

Stau rezemată de ușa autobuzului și atunci te văd. La fel de prefăcută ca de obicei. Vorbești cu altă nen*rocită care ți-e colegă de bancă. Mă privești fix, în timp ce îi șoptești prietenei tale câteva cuvinte. Aceasta se întoarce, se uită la mine cu dezgust, apoi cu o mișcare a mâinii demonstrează că nu sunt atât de interesantă, încât să constitui subiectul vostru de discuție. Totuși, tu continui să bârfești, conștientă că nu te pot auzi, dar că observ buzele-ți rostindu-mi numele de câteva ori.

Ridic o sprânceană în timp ce te studiez cu nerușinare. Paltonul negru, la modă, blugii gri, mulați și UGG-urile asortate. Părul ți-e ars de atâta îndreptat cu placa, arată torturat, dar evident, drept. Sprâncenele îți sunt foarte subțiri, atât de subțiri încât nici nu știu dacă mai pot fi numite sprâncene. Buzele îți sunt pline de un gloss incolor, dinții îți sunt albi, iar ochii mari și căprui îți încadrează perfect fața în formă de inimă. Ești slăbuță, atletică, matură. Dar ochii sunt mincinoși..

Iubești banii, luxul și băieții care ți le pot oferi pe amândouă. Te scârbesc pentru simplul fapt că nu sunt ca tine. Mie îmi provoacă greață mentalitatea ta, speranțele tale, privirea ta. Te urăsc, dar îți zâmbesc ușor. Mă amuzi pentru cât de pr*astă ești. Crezi că acei băieți te iubesc? Nu, de asta și umbli cu ei. Nu vrei relații serioase, vrei bani. Ești o sfântă prefăcută și o știi prea bine! Totuși eu sunt cea arătată cu degetul din cauza minciunilor ce le rostești.

Inițial, plângeam, sufeream pentru concepția pe care lumea o avea despre mine, totul din vina ta. Apoi, m-am maturizat, am început să-mi dau seama că nu ceea ce spune lumea este important, ci persoana care ești. La atacurile lumii, verbale, pline de ură, dar rostite cu o ironie „prietenească”, le răspundeam doar atât: „Cine mă cunoaște, știe cum sunt și mă iubește așa!” Oamenii mă priveau cu superioritate, crezând că sunt o fată ușoară. Totul din vina ta, ja*ră ce ești!

Te urăsc atât de mult, încât dacă aș putea, ți-aș scoate ochii doar pentru un studiu de anatomie! Te-aș împinge pe scări, urmărind încântată cum îți rupi fiecare os din trup și cum fiecare parte a corpului tău este plină de sânge! Te-aș împușca, dar nu în inima sau în al tău cap idiot. Nu, nu. Te-aș chinui mai întâi, fără pic de milă! Ti-aș tăia fiecare deget pe care ai impregnat aroma banilor acelor tipi cu care umbli și nu pentru că sunt invidioasă, ci pentru că mă scârbești. Pentru că specimenele ca tine trebuie eliminate din această lume, sufletul tău negru plin de invidie trebuie stârpit. Cu sângele tău, mi-aș vopsi pereții, apoi i-aș stropi cu pământ ca să subliniez felul crud în care trupul tău stă îngropat sub o piatră de mormânt! M-aș trezi în fiecare zi cu chef de viață datorită mirosului tău, mai exact al sângelui închegat și al noroiului plin de viermi, ascuns de o aromă caldă, fină.

Parfumul tău este îmbietor, scump, dar adevăratul tău miros este acela de sc*rbă malefică! Miroși a pasiune, eleganță, tot ce e mai bun în viață, când de fapt tu ești ca un demon: malefic, rău și mincinos. Genele tale dese, acoperite de un strat gros de rimel, par ca doi păianjeni ce se zbat în agonie, luptându-se pentru viață, în defavoarea morții. Dar ei aproape pierd și se simt cât mai slăbiți, apoi tu clipești, iar trupul lor este iar cuprins de convulsii dureroase, aducătoare de pieire. Chinul lor ar înceta dacă tu ai închide acei ochi și nu i-ai mai deschide niciodată! Buzele tale pline sunt mincinoase, te induc în eroare. Zâmbetul tău cald este doar de fațadă, dar privirea perversă te dă de gol. Ești doar o persoană parșivă, atât! Ești la fel ca restul! Iar eu, sunt o fată rațională, ascunsă printre rândurile unei cărți bune, acoperită de aburul unei cafele aromate. Sunt dezinteresată de BMW-uri, vile și carduri pline. De fapt, nu, le vreau, dar vreau să le câștig, să le merit! Pentru asta muncesc eu. Pentru împlinirea mea ca individ.

Dar, iată-mă aici, ținându-mă de o bară metalică încărcată cu microbi, ascunzându-mi lacrimile provocate de „rușinea” de a fi un om integru, marginalizată pentru faptul că sunt diferită, dar luptând pentru viitorul și cariera mea. Drama existenței mele este că sunt o ființă superioară în gândire, dominată în plan social de oameni inferiori. Însă, atunci când voi crește, când voi răzbi, să vă temeți! Să fugiți pentru că o să mă întorc să mă răzbun. În fond, succesul este cea mai bună răzbunare, nu-i așa?


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.


Ultima editare efectuata de catre Lauren Smith in Mier 20 Feb 2013, 20:39, editata de 2 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Asss10Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 15:20

Esti un geniu. Si stii, daca asta te ajuta, macar si putin, atunci ti-o mai spun de cate ori vrei tu. O sa o fac paan cand iti vei da seama - dar de fapt stii asta deja - cat de frumoasa esti intr-adevar, cat de frumos ti-e sufletul si cat de minunata ti-e gandirea. Lumea ar trebui sa lupte pentru prsoane ca si tine, nu pentru indivizi ce fac umbra degeaba. Realizezi, stiu asta, ca mai important este sa stii sa treci peste si sa constientizezi ca tu esti mai buna decat ei si nu invers. Totusi, este greu sa treci peste atatea, acuzele si insultele, oricat de neinsemnate sau oricat de nepasator ai fi tu ca om, tot te ajung, te ating, te fac sa te doara. Iti multumesc ca ai scris asta, acesta e adevarul, crudul, tristul si nenorocitul adevar. Ne ascundem in spetele cuvintelor frumaose si nici macar nu ne uitam in spate sa vedem pe cate cadavre am calcat.

Daca e sa recunsc, atunci pot spune ca si eu sunt la fel ca tine. Nu neaparat prin gandire, nu neaparat prin comportament, dar iti impartasesc sentimentele de antipatie fata de cei care se cred superiori celor superiori lor. Sper ca intr-o zi sa le fie arsa pielea, cate putin pentru fiecare jignire adusa celor care nu le facusera niciun rau. Sper sa fie chinuiti, sa moara plangand, sa sufere macar la fel ca si cei pe care ii faceau sa planga inainte. Da, as vrea sa pot sa ii torturez, dar ma rezum doar la cuvinte, caci a fi un calau nu cred ca este menirea mea. Si totusi.. cine stie? happy


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 15:22

Asa e scumpo! Si esti buuunaa, da buna rau! Deci, am ramas "gura casca" sa zic asa! Nici nu-ti dai seama cat de bine scrii, si ador felul asta de a scrie sadic, sincer as fi de acord in tot ce vrei sa faci cu aceasta javra, sincer mi-a provocat acel dezgust pentru tampitele astea de aici din sat, la fel cum il descrii tu aici! Deci creatia asta, e perfecta, o adoor, la fel ca si celelalte, dar asta are ceva in plus, are ceva picant, care ma face sa cred ca as putea deveni si eu un mic "dracusor"...ce pot sa zic...minunata creatie! Felicitari ninitoo! Te iubesc! love


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Time can heal .. but kill hope.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 17:33

Sadismul tau ma incanta teribil, iar asta nu e ceva bun. Stiu cat iti e de greu sa privesti acei oameni lipsiti de interes, stiu asta pentru ca si eu trec prin asa ceva zilnic. Oare ei se simt bine fiind atat de materialisti, de rai, de prosti? Eu nu m-as simti bine, eu nu ma simt bine nici acum. As umple pagini intregi cu adjective nu prea frumoase pentru a descriere acele persoane, dar care-i rostul? Ei nu merita ca eu sa imi pierd timpul scriind despre ei si totusi o fac. Port o parte din vina, dar doar pentru asta sunt vinovata.
O sa vezi, succesul tau le va da peste nas, iar atunci vor muri in chinuri ca esti mai buna decat ei ar putea fi vreodata. Nu te lasa doborata, ei nu merita asa ceva. Nu iti merita cuvintele, atingerile, nu te merita pe tine. Sunt prosti, stim asta, dar am invatat sa traim cu prostia in jurul nostru, nu toti pot privi banii cu alti ochi.
Te iubesc, nu te voi lasa niciodata singura.!:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 19:00

Ești incredibilă, ai dreptate, ne-ai demonstrat o evoluție impresionantă. Lucrarea este magnifică, uimitoare. Ști ce părere am și eu privind acest subiect deci poți să îți imaginezi ce simt acum, ești chiar incredibilă! Mă bucur că scri din ce în ce mai des, îmi face mare plăcere să citesc absolut orice scris de tine, pupici kiss


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 20:20

Încercări.

Și am încercat să fiu ca voi. Pe bune că am încercat! Într-un timp chiar am reușit. M-ați influențat prea tare și am făcut parte din lumea voastră infectă pentru câțiva ani. Știam că locul meu nu era acolo chiar dacă eram lidera grupului. M-ați adorat, dar m-ați și urât. M-ați făcut să zâmbesc, dar și să plâng. M-am lăsat păcălită că așa voi obține popularitatea atât de mult visată. De fapt, nu, chiar am obținut-o. Iubeam să fiu asaltate de micile mele „fane” pe care le puteam manevra după bunul plac. Până au început să mă exaspereze cu vizitele lor prea dese, cu faptul că voiau să facă poze cu mine continuu. Eram respectată în față și bârfită pe la spate. M-am răzbunat pe voi, dragilor. V-am luat tot ce aveați mai scump: demnitatea, orgoliul și într-un final, zâmbetul. Însă nu, nu putea să fie așa frumos totul! Voi v-ați ridicat și mai puternici decât înainte, încercând să mă doborâți. Ați uitat că vă știu toate slăbiciunile? Ați uitat că nu mi-e teamă să manipulez, să mint și să înșel? Nu v-ați adus aminte că am devenit un monstru din cauza voastră? V-am bătut cu propriile arme în timp ce zâmbeam satisfăcută. Îmi plăcea să vă văd suferind! Adoram asta. Atunci ați început să mă urâți și mai tare pentru că n-ați putut să mă doborâți. Și nici nu veți putea face asta vreodată.
Și cu sufletele voastre mâhnite de amărăciunea vieții voastre, vă veți întreba cum de vă depășesc. Iar eu vă voi răspunde zâmbind, cu sufletul împăcat:„Sunt mai bună decât voi, deoarece eu mi-am recăpătat demnitatea și orgoliu și țin cu dinții de ele. Dar nu trebuie doar să doriți să fiți la fel de buni ca mine. Trebuie s-o aveți în sânge! Eu o am.”


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 20:36

Sweetheart, esti genialisima!:x
Mi-ai spus de micile pitipoance din generala, dar niciodata nu am crezut ca iti vei pierde timpul scriind despre ele. Oricum, ti-am spus parerea mea care continua sa fie aceeasi.
Scri sublim, doar sti asta, dar nu ma pot abtine sa nu o zic din nou si din nou si din nou.!
Sper ca ne vei incanta cat de curand cu inca o creatie. Te iubesc.!



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Asss10Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 20:59

Da, uite ca intr-un sfarsit am aparut si eu cu un comentariu. Deja stii ca ador felul in care scrii, mai ales ca ai un stil fluid, care ma hipnotizeaza. Stii ce faci si faci ce stii, deci nu am cuvinte sa iti mai laud creatiile. rolling on the floor Te pup si succes in continuare. :*


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 23:16

Se vede cu cât sulfet scri totul, câtă sinceritate pui în fiecare propoziție, sunt convinsă că dacă una dintre persoanele de genul acela ar citi, până și ele s-ar simți prost, ai foarte mare dreptate.


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 02:26


Tu..

Țin ochii strâns închiși, rugându-mă să nu mă vezi. Însă, de fapt știu că o vei face pentru că îmi simți prezența înainte să mă zărești, de obicei. Nu am idee cum reușești asta. Îmi pătrunzi până în adâncul sufletului, iar atunci când mă aștept cel mai puțin apari și îmi aplici o serioasă doză de adevăr. Mă cunoști mai bine decât mă cunosc eu pe mine, iar asta mă îngrozește. Te enervezi uneori, îți pierzi speranța, te saturi, însă din nou iei totul de la capat și încerci să mă determini să reacționez. Îmi dau seama că te bântuie o dorință puternică de a mă zgudui bine de tot. Vrei să mă trezești la realitate, dar nu știi cum să faci asta. Nici eu nu știu cum ai putea, sincer.
Tu ești dovada vie a genului de băiat care nu renunță, care luptă în continuare pentru fata pe care o iubește, iar eu ar trebui să fiu mândră că sunt acea tipă. Însă, nu e așa de ușor pe cât crezi. E de fapt, foarte dificil. Nu știu cum ar trebui să reacționez, ce ar trebui să spun ca să nu-ți fac rău. De altfel, știu și că mă pui mereu pe mine înaintea oricui, chiar și a ta, dar eu nu pot face același lucru pentru tine și asta mă distruge puțin câte puțin. Mă doare chiar dacă poate nu-ți dai seama. Crezi că mă joc cu tine, ca te tratez doar ca pe un „cățeluș”, mă cerți și apoi te întorci să dai piept cu restul lumii. E frustrant că tu faci atâtea pentru mine, eu greșesc mereu, iar tu mă ierți. Mă face să mă simt ca un copil, ceea ce și sunt, dar și tu ești un copil sau ar trebui să fii. Strângi din măsele, îi lași să mă doboare, apoi tot tu mă ridici, încerci să-mi explici, să-mi arăți cum stă treaba de fapt. Te aud, te ascult, dar nu reușesc să te iubesc. Am încercat de multe ori, dar ceva nu mă lasă, mă determină să mă întorc și să fug. Încerci să m-ajungi, să mă înțelegi, dar e mai presus de tine, de cuvinte, de sentimente.
Văd că te rănesc, că te doare, încerc să te apăr de mine, să te îndepărtez, dar tu nu vrei să pleci, tu nu vrei să mă lași. Mă face să țip faptul că tu suferi din cauza mea. Eu nu sunt destul de bună, dar m-ar distruge să te văd cu alta. Știi ce-i cel mai rău? Gândul că nu voi putea rezista atunci când tu vei pleca și nu te vei mai întoarce, când punctul meu de sprijin va dispărea, iar eu va trebui să mă descurc singură. Știu că voi regreta, deși tu nu mi-ai spus-o niciodată. Tu nu vrei să mă rănești, o simt, însă eu nu sunt fata pe care o cauți. Sunt egoistă, nemernică și instabilă, iar tu nu ar trebui să-ți bați capul cu mine. De ce nu încetezi? De ce nu renunți? De ce încă mai ești aici și încerci să mă ajuți? Ce dovadă mai vrei ca să pleci? Meriți să fii fericit, iar eu nu pot fi motivul împlinirii tale.
Dar am căzut din nou, împinsă de persoane dragi, iar acum sunt plină de praf, întinsă pe pământ, cu lacrimile care îmi scaldă continuu obrajii. Sunt aici, singură și speriată, având nevoie de protecție. A durat mult, n-am crezut că mai vii. M-ai prins de mână, m-ai îmbrățișat și mi-ai zâmbit trist. Ți-am simțit parfumul și m-am calmat instantaneu. Erai cu mine, iar asta era tot ce conta.
- Ce-ai făcut, păpușă? Ți-am zis să-ți aperi spatele mereu, de ce nu mă asculți? Calmează-te, rezolv eu tot! Hai, te conduc acasă. Ce zici de înghețata ta preferată, Cola și serialele tale pline de intrigi și mistere?
Am zâmbit învinsă. Mă cunoșteai atât de bine. Însă privirea ta plină de iubire și speranță a fost prea mult pentru mine. Am plecat capul și am șoptit:
- Mi-e frică de tot!
M-ai strâns și mai tare în brațe, m-ai sărutat și mi-ai zis:
- Să nu-ți fie! Am eu grijă de tine! Promit.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Asss10Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 10:36

De ceva timp vad ca toti vor sa lucreze pe aceasta tema, pe un episod semnificativ din viata unui cuplu in care lucrurile se complica si in care nu e totul numai lapte si miere. Ce pot spune, sunt innebunita dupa ele, nu pot nega, deci tineti-o tot asa, caci abia mai imi hranesc si eu nevoia de-a citi ceva de genul, cum nu prea gasesti in carti.

Creatia ta a fost profunda, frumoasa, extrem de expresiva. Vreau si eu, sa stii. (D) Asa, trecand peste asta, vreau sa iti multumesc ca m-ai anuntat si sper sa o faci si in continuare. Te pup. :*


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 21:13

Awww!!!❌x
Ce frumooooooos! Pe tot parcusul cititului, m-am gandit la Hiro dar nu stiu cu exactitate de ce. Imi place foarte mult acest textulet pentru ca e plin de lucruri interesante cum ar fi iubirea pe care tipul i-o poarta fetei, dar ea nu-i va raspunde niciodata cu aceleasi sentimente. Esti geniala, ti-am spus si o mai repet:*kiss*
Paii, sper ca vei aduce din nou inca o creatie fabuloasa de a ta, te iubesc!:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 21:50

Hai măă, aproape m-ai făcut să-mi dea lacrimile, este atât de drăguț.. puppy eyes Tu știai cât de sensibilă sunt și ai profitat de lucrul ăsta clar! Serios, e o lucrare plină de emoție, fericire, tristețe, iubire, toate puse la un loc. A nu știu câta oară îți spun că ești o scriitoare incredibilă și mă bucur că îți pot citi creațiile și le împărtășești cu noi (bine, trecând peste faptul că asta este o parte din planul tău diabolic împotriva sensibilismului meu irevocabil). Mersi că m-ai anunțat scumpa mea, te pup kiss


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Mar 2013, 22:48

Aiaiai! Cat de draguta a fost ultima creatiaa puppy eyes ce dragoste maa, pacat ca eea nu impartasea sentimente asa cum facea el!
Imi pare rau ca nu am mai trecut p aici, acum mi-am dat seama ca am pierdut 2 creati uimitoaree!
Esti uimitoare maa, in tot ce faci, cat suflet pui in astea, nu stiu cum faci, dar de fiecare data creatia ta, ficul tau, are ceva ce imi place mult!
Multe idei ninaa! love


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Time can heal .. but kill hope.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 20:20

Ei si cu mine.


Si stii cum e sa te doara pe bune? Chiar stii? Ai simtit cum e sa fii cu adevarat singur? Sa incerci sa ramai la suprafata, dar curentul sa te traga in adancuri? Sa fie mai puternic decat propria tarie? Ai trait sentimentul de singuratate, adanc infipt in viata ta? Pentru ca parintii tai au prea mult de lucru? Prea putin timp? Te-ai trezit vreodata si ai izbuncnit in plans pentru ca locuinta era prea goala, prea lipsita de viata, de dragoste? Ai stiut vreodata cum trebuie sa te lupti ca sa traiesti cu acest gol? I-ai auzit in vreo zi pe altii cum se plangeau de ai lor? Cum spuneau ca nu ii mai suporta si ca vor sa plece de acasa? I-ai auzit? Ti-a aparut un nod in gat, deoarece doreai sa le urli in fata ca tu ai da orice doar ca ai tai sa nu mai lipseasca atat de acasa? Ti-a venit candva sa ii strangulezi pe toti doar pentru ca nu vedeau ce aveau cu adevarat? Ca nu apreciau ceea ce intr-o zi vor da orice sa mai aiba? Le-ai zis parintilor tai azi ca ii iubesti? Ca le multumesti pentru tot ce au facut pentru tine? Pentru ca te suporta? Pentru ca te iubesc? Spune, dragule, le-ai zis? Ti-a pasat ca ei muncesc doar ca sa-ti fie tie bine, copile? Le-ai privit cearcanele, lacrimile si ai simtit ca tu nu faci destul pentru ei? Ai incercat sa ii faci fericiti? Ai incercat sa nu mai gresesti, sa fii tare? Ai reusit sa-ti ascunzi temerile doar ca ei sa vada ca ti-e bine, ca esti ok? I-ai imbratisat? Nu? Atunci, du-te, copile, du-te! Fugi si spune-le! Bucura-te de ei! Ajuta-i! Iubeste-i! Respecta-i! Intelege-i! Eu? Eu nu sunt atat de norocoasa, dar tu esti. Deschide-ti ochii si vezi ce-i important pentru tine, copile. Iubeste! Demonstreaza! Apoi ia-o de la capat.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 21:13

Awwww! :o3 Haide ma, mi-au dat lacrimilee!:(
Stiu cum e, pe bune, chiar stiu! Si stiu ca nu facem niciodata indeajuns pentru ei, pentru cat de multe fac ei pentru noi, iar noi doar le spunem "Dar imi e sila". Stiind ca lor nu le mai e sila sa mearga afara doar pentru a face rost de bani, noi continuam sa le zicem asta. Bani pentru ce? Pentru ei? Nu, pentru noi, pentru a ne termina studiile si sa devenim si noi cineva in viata. Si pana la urma, unii dintre noi ce fac cu acei bani? Se duc la magazin, isi iau tigari si alcool. Spunand ca isi traieste viata la maxim, isi cumpara si droguri, apoi cu restul merg la aparate. Si pana la urma, unde-i rostul? Pentru ce muncesc parintii nostri atat de tare?
O creatie fabuloasa, scumpo, la fel cum ne-ai obisnuit. Esti geniala!:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 16:01

Ohhh... sad Cat de adevarat... eu unaa, nu suport sa-mi vad parinti suparati, ca se ceartaa, toate asteaa, pur si simplu, atunci imi vine sa plec si sa nu mai stiu de nimic..Ii iubesc atat d mult, nu stiu ce as face fara ei! Sunt persoaneele care mereu imi vor binele, care fac tot ce le sta in putintaa, ca sa am tot ce-mi trebuie, sa nu duc lipsa de nimic, trebuie sa le multumim, sa le aratam ca-i iubim, si ca suntem alaturi de ei, asa cum sunt si ei de noi!
Decii, ce pot sa zic, o creatie superba, si totul e real! Ma bucur mult ca te-ai gandit sa faci o asa creatie minunataaa! love*


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Time can heal .. but kill hope.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Asss10Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 16:22

Baaa, nu ti-am dat comm. (D) Ca sa ti-o spun pe-a dreapta, mi-a placut la nebunie creatia ta, stii deja ca esti un geniu, nu-i asa? lough Da, mi-a placut ca ai pus punctul pe "i" ca intotdeauna si ca nu te-ai sfiit deloc la a folosi cuvinte. Ce sa mai zic, am stat sa meditez putin la ceea ce ai afirmat. :)


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Mai 2013, 14:33

Cât dor îmi era de o creație de-a ta!! Vorbesc foarte serios, nu am putut trece până acum pe aici pentru că nu am avut timp și îmi pare rău. Mereu savurez fiecare cuvânt din creațiile tale, ești o scriitoare uimitoare, te pup kiss


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 19:45


Plante carnivore



Vă privesc și încerc să îmi reprim greața și dezgustul pe care îl simt la adresa voastră, astfel încât să nu pătez cu vomă impunătorul covor persan din sufrageria unor „prieteni” de familie. Vă dați mari sfinte, mari păpușele când voi de fapt, sunteți niște târ*e nenorocite, demne de milă. Sincer, mă impresionați prin maniera în care criticați și bârfiți fete aflate în mijlocul tinereții, făcându-le să pară nenorocite, bețive și femei ușoare. Îmi vine să mă sinucid când părinții mei mă obligă să-i însoțesc la nenumăratele vizite pe care le fac prietenilor vechi, dar bătrâni și antici, aș adăuga eu. Îi privesc scârbită cum vorbesc de fiecare persoană din sat, indiferent că o cunosc sau nu.

- Da, fata lui Popescu, o știu. Are un comportament dezagreabil, zise femeia de vreo șaptezeci de ani dezaprobatoare. Am auzit că se îmbată în fiecare săptămână și că apoi se duce pe la băieții lui Ionescu pe acasă. E inacceptabil! Eu, la vârsta ei, îmi vedeam de treaba mea, fată la locul meu, nu aveam nicio treabă cu nimeni. Ea e o desfrânată, e posedată de diavol, e exact ca maică-sa. Ah, dar scuză-mă Gabriela, e prietena ta, nu-i așa? M-a întrebat ea cu un zâmbet aparent rușinat de părerile ei.

Brusc, mi-a fost atât de scârbă, încât n-am mai rezistat: am izbucnit. Mi-am dezvelit dinții într-un rânjet malițios și mi-am folosit cel mai rece și dur ton:

- Da, este prietena mea, dar nu a făcut nimic din ce spuneți dumneavoastră. Nu e o bețivă, a fost doar un pahar și nu a fost pe la idioții aia doi, ci pe la sora lor mai mică, hoașcă bătrână și nenorocită. Este o fată bună, are note maxime la majoritatea materiilor, face voluntariat la spitale, spuneam eu până ca baba să mă întrerupă cu un gest plictisit al mâinii.

- E o desfrânată, e în sângele ei, susținută de prietenele ei care aprobau cu o atitudine gravă.

Am strâns din măsele, dar de data aceasta furia nu mai putea fi înfrântă. M-am ridicat în picioare dărâmând o parte din paharele de cristal care se aflau pe frumoasa măsuță din mahon lăcuită și mi-am smuls jumătate din rochia albă din dantelă care îmi ajungea până la genunchi, rămânând doar în bikini ce se asortau cu îmbrăcămintea:

- De asta ce mai ziceți?

Apoi am apucat sticla de whisky de pe masă și am luat o gură mare, arzându-mi gâtul, dar nu-mi păsa. Eram prea pornită, prea sătulă până peste cap de bârfe, babe și invidie.

- Sunteți doar niște nenorocite antice și bârfitoare! Comentați de parcă voi ați fi fost mai cuminți când de fapt ați fost niște cu*ve mai mari ca noi! Sfinte prefăcute! Nu aveți altceva de făcut decât să criticați?

Când am văzut privirile stupefiate ale adulților din acea cameră, incluzându-i și pe părinții mei, am izbucnit în râs atât de puternic încât corpul mi se zguduia. Apoi am apucat geanta mamei și sticla de whisky și am fugit din cameră. Am luat mașina părinților mei și dusă am fost. Am abandonat-o undeva pe drum ca nemernicii să nu mă găsească. De atunci au trecut șase ani și tot nu-mi pasă. Mi-am schimbat înfățișarea, mi-am făcut rost de acte false, sunt o altă personă și nu regret nicio clipă. Timp de atâția ani am stat departe de plantele acelea carnivore care le reprezentau oamenii din satul meu, tâ*fele anilor șaizeci.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.


Ultima editare efectuata de catre Lauren Wandowski in Mier 03 Iul 2013, 00:23, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 21:42

Off, off, off. Nici nu mai stiu daca am trecut pe la topicul tau pana acum. Ti-am citit cea mai recenta creatie, insa le voi citi si pe restul doar asa, ca sa ma asigur. Mi-a placut felul in care ai vorbit despre ceea ce ne inconjoara, oferind exemple concrete, reale, de care tu, cel putin, te lovesti mereu. Nu spun ca eu nu, insa cred ca la tine e mai mare pericolul. Atunci cand citeam textul, m-am dus cu gandul la tine si Caroline si la cat aveti voi de indurat pe acolo. Nu stiu, dar personajul principal chiar mi-a adus aminte si mi-ar placea, oarecum, sa te vad in aceasta ipostaza; luptand pentru ceea ce crezi ca e bine. Ai spus numai lucruri adevarate prin intermediul acestui text, sa stii, mai ales ca eu am ceva cu oamenii batrani care barfesc mult si aiurea. Sfintii lu' mama. Eu te astept cu urmatoarea creatie, honey. Abia astept sa mai vad o picatura din talentul tau nemarginit a hug
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Asss10Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Iul 2013, 12:27

Vaaaaii, am devorat aceasta creatie, care apropo, a fost delicioasa pana la ultimul cuvintel. Mi-a facut o placere deosebita sa citesc cum hoastele alea batrane luau putin din propria lor otrava, caci ca si tine, si eu am o problema cu genul asta de oameni, care barfesc cate-n luna si in stele fara a-si vedea macar lungul nasului. Numai ipocriti. Trebuie sa recunosc, nu m-as fi asteptat la o reactie atat de violenta, mai ales ca printre persoanele de fata se numarau si parintii protagonistei, insa pana la urma mi-am zis ca daca tipii aia acceptau asemenea vorbe la asdresa unor oameni care chiar voiau sa faca ceva cu viata lor, meritau chiar mai multe decat zgripturoaicele in persoana. Si le-a servit-o. Oo da, le-a facut-o in cel mai mare fel, as fi vrut numai sa le vad fetele, caci am impresia ca imaginea ce-mi pluteste acum prin minte nu-i nici jumatate din ce ti-ai imaginat tu de fapt.

Asadar, merci pentru anunt si pentru creatia mult prea frumoasa si plina de adevar si sper sa ne mai aduci si altele. Te pup. :*


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Noi 2013, 15:12

Șaisprezece ani
 
Îmi iubesc viața. Nu pentru că este perfectă –cu siguranță nu e-, dar o ador pentru că sunt unul dintre oamenii care au înțeles că doar acceptând imperfecțiunile vieții poate fi fericit. Fac parte dintre persoanele care se bucură că afară plouă, chiar dacă nu au umbrela, care iubesc să simtă mirosul iernii dis-de-dimineață, chiar dacă nasul deja e de culoare roșie, care savurează zilele de vară până la ultima picătură chiar dacă suntem în mijlocul lui noiembrie. Sunt o persoană care adoră să se plimbe prin zăpadă chiar dacă urăște frigul, care se bucură că ascultă melodia preferată fie și pentru zece secunde înainte să coboare din autobuz, care iubește să mănânce bezele, dar știe că i se va face rău imediat după. Îmi plac zilele cu soare în care termometrele depășesc patruzeci și cinci de grade, înghețata care se topește, scurgându-se pe mână și pe inelul favorit, ploaia torențială, diminețile de iarnă în care primul lucru pe care îl făceam era să iau sticla de Cola de lângă pat și ”să trag o dușcă”, apoi puteam să înfrunt întreaga lume. Sunt înnebunită după mângâiatul animalelor, după zâmbetele, ochii oamenilor, după poveștile vieții lor, după sfaturile pe care le-aș da, după muzică. Mi-aș da jumătate din viață să pot să călătoresc cu persoanele dragi în toate colțurile lumii, să văd Parisul, New York-ul, Londra, Roma, Acapulco, Saint-Tropez-ul, să văd totul și să fac o mulțime de poze trăsnite pe care le voi revedea la bătrânețe cu ochii înotând în lacrimi.


Vreau să am ocazia să mai văd marea, să port costume de baie colorate, să țip și să dansez pe plajă crezând că lumea e a mea și că niciodată nu voi îmbătrâni. Îmi doresc să mai citesc o carte pe plajă, să mai plâng la filme superbe cu finaluri triste, să mă mai bat o dată cu apă cu cea mai bună prietenă, să le mai zâmbesc străinilor triști de pe o stradă oarecare, să mai scriu, să mai dansez la șase dimineața singură prin camera mea, să mai vorbesc câteva nopți cu prietenii de la zeci de kilometri depărtare, să mai mănânc ciocolată știind că voi regreta următoarea zi, să mai stau afară doar uitându-mă la stele și gândindu-mă cât de norocoasă sunt că exist. Ar fi o plăcere dacă aș mai vorbi prin mesaje cu zeci de persoane în același timp, dacă aș mai cânta o singură dată cu prietenele, deși suntem complet afoane, dacă aș mai dansa o singură dată în ploaie, dacă mi-aș mai scutura complet enervată zăpada de pe haine, dacă mi-aș mai dori o singură dată să vină Craciunul imediat după ce se termină vara, dacă aș mai face oamenii din jurul meu să râdă comportându-mă copilăros, dacă aș mai adormi cu capul pe bancă la ore blestemând serialele care nu m-au lăsat să dorm aseară, dacă m-aș mai gândi o singură dată la ”acel” băiat și aș simți milioane de fiori, dacă aș mai dansa o singură dată cu el, dacă aș mai merge la cumpărături, dacă mi-aș mai enerva prietenele din cauza nehotărârii mele cu privire la ce mâncare să-mi cumpăr. Mi-ar plăcea să mai simt dorul față de prietenii pe care nu-i mai am aproape, să mai zâmbesc oamenilor care nu mă suportă și cu care eu nu am nimic, să mai râd o dată până nu mai pot să respir, să mai mănânc mandarine în preajma Crăciunului în timp ce mă țin de mână cu prietena cea mai bună, să facem cele mai ciudate dansuri și să ne gândim apoi ce ar zice lumea dacă ne-ar vedea așa, să ne dorim să fim mereu originale, să ne împrumutăm oje și cărți pe care le vom da înapoi peste luni, să ne batem, să ne gâdilăm, să ne privim în ochii înlăcrimați și să ne fim alături când doar noi ne înțelegem, să ne mai batem cu perne, apoi să ne băgăm sub plapumă și să râdem, ciufulindu-ne și îmbrățișându-ne.


Îmi doresc să mai alerg o data prin liceu ca să ajung înaintea profesorului în clasă în timp ce îmi țin cea mai bună prietenă de mână, să mai analizez fiecare situație, fiecare gest, să mai privesc o dată în trecut și să-mi doresc să mă fi bucurat de persoanele de acolo mai mult decât am făcut-o. Vreau să îmi mai îmbrățișez părinții încă o dată, să mă mai cert cu fratele meu, să mai râd cu prietena lui de toate tâmpeniile, să mai ascult o data Rolling in the deep, Sail, Sale el sol,Wrecking Ball, Talk dirty, Impossible, Mambo no. 5, Hall of fame, Apologize și să-mi amintesc de toate momentele care se împletesc cu partiturile acestea, cu notele muzicale și provoacă zâmbete sau lacrimi. Vreau să continui să trăiesc cum am făcut-o până acum: să fumez clipele, să ma droghez cu visuri, să beau fericire, să petrec în amintiri. Vreau să am pentru totdeauna șaisprezece ani. 


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Din adâncul sufletului..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-