Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Din adâncul sufletului..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19Sam 23 Noi 2013, 21:04

Stiai ca voi citi aceasta creatie la un moment dat si uite ca mi-am facut putin timp pentru a face acest lucru. Vorba aia: "Iti gasesti timp pentru orice daca tu cu adevarat vrei.". Deci cred ca a fost singurul lucru care a reusit sa imi ridice moralul si m-ai ajutat sa deschid ochii. Inca nu am 16 ani, dar ii voi implini in scurt timp, insa asta conteaza mai putin. La cel de-al doilea paragraf am tresarit de cateva ori, de unde denota si daruirea pe care ai pus-o in aceasta creatie si nu numai; in tot ceea ce scrii tu. Ne-ai aratat si ca orice lucru pe care il faci din iubire, poate emana iubire, caldura sufleteasca si o stare de bine. Si desi toti ne dorim sa crestem, ar trebui sa ne amintim ca s-ar putea sa nu mai apucam sa fim mari si ar trebui sa facem tot ce vrem cat timp mai avem aceasta ocazie. Ai surprins perfect totul si chiar am sa pun accent pe anumite lucruri pe care le consideram fara valoare pana acum. Multumesc ca inca mai scrii si mai reusesti sa ne aduci zambetul pe buze din cand in cand <3
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19Dum 24 Noi 2013, 00:19

Doamne! Am inceput sa rad cand ai pomenit de bataia cu perne si bagatul sub plapuma! =)) De abia astept sa ne mai batem inca o data, poate de data asta cu zapada. Stiu sigur ca o sa-mi iau bataie! :)) Si apropo de carti, nici acum nu mi le-ai adus=))) 
Oricum, stii foarte bine ca esti o scriitoare foarte talentata pentru ca ti-am spus-o de atatea ori incat stiu sigur ca te-ai saturat! :)) Imi pare rau ca am venit atat de tarziu, dar am zis ca o sa citesc maine, maine, maine si maine s-a facut=))
Te mai astept cu alte creatii la fel de frumoase. Te iubesc!



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19Mier 19 Feb 2014, 21:51

Durerea din ochii ei...
 
Îndepărtează-ţi temerile! Parcurge aceste rânduri cu zâmbetul pe buze şi inima pe braţe. Gândeşte-te la el. Ştii tu, ochii lui căprui, albaştri sau verzi, părul uşor ciufulit sau aranjat cu grijă, mâinile lui mari sau delicate, zâmbetul lui care îţi luminează ziua chiar şi fără să-l vezi. Gândeşte-te la ce simţi atunci când îl vezi: bucurie, speranţă, o urmă dulce-amăruie cauzată de gândul că nu-i vei săruta niciodată buzele moi, nu vei şti cum se simte când braţele lui vor fi împrejurul trupului tău, nu-l vei auzi niciodată rostindu-ţi „Te iubesc!” la ureche în timp ce ploaia bate în geamul camerei tale. Simte durerea cum îţi strânge sufletul ca într-o menghină, gustă din amărăciunea de a nu-l avea vreodată alături de tine, testează aroma lacrimilor ce-ţi alunecă pe faţă şi apoi realizează că toată tristeţea pe care o simţi e doar din vina ta. De ce nu-i spui? Nesiguranţa e mai mare decât durerea? Cântăreşte mai greu? Te face să te simţi mai bine dacă trăieşti în incertitudine? Îţi place să te întrebi mereu dacă te place, masochistă mică? Ţi-e frică să nu te respingă, să nu suferi? Deja suferi, prostuţo. Nu te mai gândi, doar fă­-o! Vei zice „Dar tu de ce n-o faci?”... Pentru că eu mi-am ratat şansa. L-am pierdut. Am aşteptat prea mult, iar el a plecat, motiv pentru care acum mâinile îmi ating tastele laptopului şi nu pielea lui. Vezi tu, niciunul dintre noi n-a făcut primul pas, dar numai el a putut să treacă peste mine, în timp ce eu mi-am îmbrăţişat inima rămasă încă pe braţe până atunci, deoarece mi-a fost prea teamă s-o ofer. Realizez că acum durerea pulsează prin fiecare celulă din mine mult mai intens decât ar fi pulsat dacă i-aş fi spus tipului că-l plac, iar el m-ar fi respins cu un zâmbet uşor şi o fluturare a mâinii. Se spune că trebuie să fii suficient de curajos să-i spui ce simţi persoanei pe care o iubeşti sau să o priveşti iubind pe altcineva. Eu am ales deja şi am dat greş. Tu ce alegi? Să rămâi cu orgoliul intact sau să vezi durerea din ochii ei în oglindă în fiecare dimineaţă? 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19Joi 20 Feb 2014, 00:23

Wow. Deci WOW!
Nu pot sa cred ca tu chiar ai zis ca nu-ti iese creatia! Modesta mica! Una din singurele dati in care ai fost si tu modesta! =)) 
De la inceput m-am gandit la stii tu cine si la cat de mult inseamna el pentru mine si la cat de mult am gresit eu in relatia noastra si totusi, eu sunt o cauza pierduta. Priveste invers. Tu inca mai ai multe oportunitati prin care ii poti castiga inima. Niciodata nu e prea tarziu. Ba din contra: e abia inceputul! Asa ca ia-ti mainile de pe tastatura si atinge-i pielea, saruta-l, bucurati-va unul de altul pentru ca meritati. 

Te iubesc.



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Apr 2014, 21:41

Me and my broken heart.

Am mâncat un tort de îngheţată, o ciocolată, o ditamai punga de biscuiţi, popcorn, m-am înecat în Cola, Santal şi în autocompătimire. Asta, dragi prieteni, nu e un inventar a ceea ce îmi zburdă acum prin stomacul agitat, făcut doar de dragul de a mă lăuda, nu, ci un amănunt care vă va face să înţelegeţi ce simt eu acum. Vă voi arăta, mai bine, pentru că nu prea pot să vorbesc despre sentimente, deşi eu sunt cea care realizează mereu atunci când un licăr de afecţiune se aprinde în ochii unui băiat care priveşte o anumită fată. Aş zice că mă pricep la sfaturi în domeniul amorului, dar în momentul în care eu sunt protagonista, o dau în bară în mod magistral, astfel că singurul citat care mă caracterizează perfect în momentul aceasta este „S-a îndrăgostit cum se îndrăgostesc toate femeile deştepte: ca o proastă.” Să-mi bag piciorul dacă ăsta nu e cel mai adevărat lucru zis vreodată de cineva!

Probabil că v-aţi dat seama care e motivul pentru care scriu eu acum, ascultând melodii triste, în pijamale, cu părul prins într-un coc atomic şi o expresie îngreţoşată pe chip. Am inima frântă. Bine, recunosc, expresia îngreţoşată este de la nenorociţii ăia de biscuiţi, dar înţelegeţi ideea. Aş vrea să vă încât acum cu o povestioară drăguţă de dragoste care v-ar fi făcut să salivaţi pe multe dintre voi, fetelor, dar nu mă axez pe partea plină a paharului în această seara. Seara asta e aceea în care Alessia- Plouă este pe repeat, telefonul este mângâiat la fiecare două minute în aşteptarea unui apel care nu mai vine, iar maniera mea de scris e schimbată, evoluând de la o uşoară auto-ironie la penibilism complet. Nici măcar nu ştiu dacă penibilism este un cuvânt, dar cui naibii îi pasă? Mie sigur nu, lui sigur nu, ţie sigur nu. Astăzi, dragi prieteni, mă doare. Mă doare că m-am îndrăgostit de cei mai frumoşi ochi căprui pe care îi poate avea un băiat, de cea mai superbă gropiţă şi de cel mai nesigur tip existent. Dar nu regret. Nu-mi pasă că mă doare, e mai bine să te doară decât să trăieşti în amorţeala şi indiferenţa în care mă scăldam eu până acum câteva zile. E perfect să simţi că nu mai ai aer din cauza aceluiaşi timp care te-a făcut să-ţi doreşti să continui să respiri. E minunat faptul că simţi cum pieptul ţi se strânge şi durerea parcă e lichidă şi se scurge prin interiorul tău, atâta timp cât tipul respectiv te-a făcut să crezi că el îţi trece prin vene în aceeaşi cantitate ca sângele. Poate nu înţelegi ce spun eu aici tocmai pentru că nu ai trăit aşa ceva sau poate chiar nu mă pricep să explic şi fosta mea best friend forever avea dreptate. Pe cine păcălesc? Nemernica aia n-avea niciodată dreptate, era o rea şi o mincinoasă.

Nu contează, deviez de la subiect. Ideea e, dragilor, că azi n-am chef de nimic. Azi doar vreau să­-mi înec amarul în mâncare nesănătoasă, filme şi să scriu bazaconii ca aceasta. Azi doar mă doare.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19Sam 26 Apr 2014, 18:40

Choelino e un idiot, asta pot sa o si jur! 
Nu am foarte mult timp la dispozitie sa-ti scriu un comentariu grandios si lung cat un capitol, dar sper sa nu te superi. Gandeste-te ca el pierde daca nu te-a mai sunat si a plecat fara sa-si ia la revedere de la tine. Tu esti o fiinta foarte dragastoasa, cuminte, frumoasa, desteapta, ciudata, intr-un cuvant: perfecta. Nu ai de ce sa te gandesti la idiotul ala care nu face decat prostii si sa bage lumea in ceata cu actiunile sale. Trebuie sa te gandesti ca nu ai nevoie de el! Ai deja tot ce iti trebuie: familie, rude, pe mine, nina, wife. El nu merita nici macar sa-l mai privesti vreodata, asa ca nu esti tu de vina pentru tot ce ti se intampla! Stii ca totul se intampla pentru un motiv, nu? Ei bine, Dumnezeu a pregatit ceva mult mai bun pentru tine, asa ca SMILE AGAIN! :* Te iubesc!



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Continut sponsorizat




Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Din adâncul sufletului..   Din adâncul sufletului.. - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Din adâncul sufletului..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-