Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I have nothing Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I have nothing Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I have nothing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing Empty
MesajSubiect: I have nothing   I have nothing I_icon19Lun 11 Feb 2013, 21:27

Doi străini.




    M-am saturat sa tot fug de tine, m-am saturat sa ne comportam ca si cum nici nu ne cunoastem. Ne aruncam priviri pline de interes unul altuia, dar ne continuam drumul ca si cum asta nu s-ar fi intamplat. Ochii tai verzi imi "soptesc" ca pe mine ma astepti, dar comportamentul tau imi spune ca ma insel.  Mi-as dori ca macar o data sa vi la mine si sa ma intrebi cel mai banal lucru: "Ce faci?". In ochii tuturor, noi suntem ca noi straini, asta pentru ca e adevarat. Sunt eu, boboaca de anul trecut care inca te soarbe din priviri, acum si mai rau, iar tu, elevul in ultimul an de liceu care este iubit si apreciat de toti. Ma simt ca si cum pe noi ne leaga ceva, tot ce are legatura cu tine, automat are si cu mine. Dar asta e doar in imaginatia mea. El nu crede asta, ceea ce imi demonstreaza ca mintea mea de adolescenta imi prezinta lucruri care nu se vor intampla niciodata, imposibile pentru mine.
    Suntem amandoi la fel de ciudati, ascultam aceeasi muzica si ne plac aproximativ aceleasi lucruri. Si totusi, am vorbit doar o singura data si atunci doar am schimbat cateva impresii in legatura cu senzatiile de la optsprezece ani pe care, evident, eu nu le cunosc. A fost o conversatie lipsita de sens, dar una care mi-a distrus visele. Si de atunci, am facut un pas in spate si nu ti-am mai adresat nici o vorba.


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Vin 04 Oct 2013, 23:13, editata de 4 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Lun 11 Feb 2013, 21:33

Ești un geniu, știai? Cum poți să transformi orice întâmplare în ceva extraordinar? Off, îți cunosc foarte bine situația și totuși m-a mirat când am citit. Ador felul tău de a scrie! Este desăvârșit și interesant! Felicitări, scumpo! kiss
În legătură cu Zeke, e un ciudat frumos, dar nici nu știe ce pierde! Băieții ăștia! biciuitor Nu poți să trăiești cu ei, dar nici fără ei!
Oricum, abia aștept să ne încânți cu o nouă postare! in love
Te iubesc!
Kiss, kiss.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
I have nothing J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Lun 11 Feb 2013, 22:11

Bună! Nu pot spune ce m-a atras, sunt foarte obosită şi am o durere profundă de cap, însă, cum şi eu sufăr din dragoste - oarecum, nu ştiu de tine - m-am gândit să trec. A fost foarte frumoasă mica compunere, chiar foarte. Mi-a adus aminte de nişte amintiri dureroase, şi ochii fostului meu prieten erau verzi, iar proverbul "ochii verzi, niciodată să nu-i crezi" a fost valabil şi-n situaţia mea. Sper că o să treci peste, el oricum e în ultimul an şi... nu ştiu, e mai greu. :(
Mă bucur să ştiu că-ţi manifeşti sentimentele prin ceva, chiar am fost şi mai afectată decât sunt prin compunerea ta, pentru că, indirect, cred că ştiu prin ce treci pentru că şi eu experimentez acelasi lucru - şi el are 17 ani şi ceva. Mult succes şi capul sus :*
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mar 12 Feb 2013, 17:41

Buna buna . A fost geniala compunerea , mai ales alegerea si imbinarea cuvintelor . Si da , baietii astia :) @Lauren Smith :) , insa eu pot sa inteleg asta si o si vad :) . Felicitari !!! jos palaria in fata A fost o poveste foarte frumoasa si originala . De obicei cand se intampla asta , dupa putin timp se schimba intr-o iubire :> . Imi pare rau daca ai trecut prin asta ... toti trecem si vom trece . Inca odata felicitari si sper sa ne mai aduci astfel de povesti !

Best Regards~Bogdann3l2r0
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing Asss10I have nothing J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mar 12 Feb 2013, 19:03

Geniu mic si pufos si care nu anunta. (D) Eu intr-o zi o sa va bat, stiti ca umblu de nebuna pe aici, stiti ca vreau sa citesc ceea ce scrieti si totusi nu dati niciun semn de viata, nimic. (D) Pai se poate asa-ceva? (D) In fine, trecand peste introducerea mea nu foarte inspirata, ajungem in miezul problemei, mai exact la cat de frumoasa este lucrarea ta. Ce alte cuvinte, in afara complimentelor sa pot gasi pentru a-ti caracteriza creatia? Eu una nu stiu. Sper ca data viitoare sa imi apara un mesaj in casuta vocala, insa pana atunci te pup dulce, dulce. a hug
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mar 12 Feb 2013, 21:44

Extraordinar huh? Ai transformat o intamplare reala intr-un fel de poem! Tu stii macar cat talent ai? Sa ne mai faci! Chiar m-am simtit de parca vedeam tot ce se intampla, mai ales ca si mie mi se intampla lafel cu doi ochi "verzi". Ai talent! Sper sa mai faci si daca mai postezi vreun text ca acesta sa ma anunti! dap !
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mar 12 Feb 2013, 23:14

Vaiii, cât de superb a fost, nici nu ai idee. Mi-ai transmis un car de sentimente, m-ai lovit din plin. Huh, dragostea asta poate fi atât de nedreaptă uneori, simţi că momentele tinereţii ţi se scurg printre degete, iar pe urmă te întrebi când s-au întamplat toate astea. Mi-a plăcut mult acest micuţ text al tău, a fost sublim. Eu dădeam pe săgeată în jos ca apucata, să mai citesc, să mai savurez şi BANG! Văd că nu mai e nimic. Sper să mă anunţi de viitoarele tale postări. Te pup, baftă kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mar 12 Feb 2013, 23:45

Hei, ce mai faceti?
Brusc, m-a lovit inspiratia, asa ca m-am gandit sa mai scriu ceva aici.



Holding back the tears



Am fost oarba, am fost indragostita. Desi eu observ aproape totul, nu am putut sa vad ceea ce esti cu adevarat. Ce esti? Intr-o relatie. Am fost o copila care se incapatana sa creada ca tu o vei observa, ca o vei vedea cu adevarat. Dar nu a fost asa, m-am inselat, la fel ca de obicei. Desi stiam situatia ta, nu am putut sa nu ma simt doborata in momentul in care v-am vazut ca va sarutati. Erati in fata mea, iar privirea ta era atintita pe mine. M-am simtit ca si cum cerul imi cadea in cap si nu puteam face nimic pentru a schimba asta. Cu greu m-am intors si am plecat, sperand ca acea imagine sa dispara din mintea mea. Am alergat spre prietena mea, singura persoana care ma putea calma. Dar de data asta era altfel, de data asta nu mai puteam fi reparata.
V-am ignorat sau, totusi, am incercat sa o fac. Speram ca tu sa nu iti dai seama cat de mult ma ranesc atingerile tale pe pielea ei catifelata, la fel cum speram sa nu imi afli vreodata sentimentele, mandria era singurul lucru care mi-a ramas. Nu voiam sa devin o fraiera, o fata buna de nimic, voiam sa raman o persoana indiferenta care sa nu lase urme de durere. Voiam sa fiu eu, Hanazawa Rin, fata cu parul carliontat din penultima banca, cea care rade mereu alaturi de Lauren Smith. Nu voiam ca ceilalti sa rada de mine, stiam ca nu merit, stiam.
Am inceput sa iti urasc ochii, ei imi soptesc lucruri imposibile, minciuni. Voiam sa nu ii mai vad, voiam sa raman eu, dar cu ei in preajma, acest lucru nu se putea intampla. Voiam sa scap de inchisoarea ochilor tai verzi in care eram captiva de cand te-am vazut prima oara. Dar tu refuzai sa imi dai drumul, ma tineai ca pe o papusa de rezerva, incapabila sa se elibereze. Dar eu voi spera in continuare.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mier 13 Feb 2013, 00:01

PRIMA! Mu ha ha ha! lough Deci, inca o data draga mea, AI O CREATIE MINUNATA! Plus ca iti multumesc ca m-ai anuntat :) Sper s-o faci in continuare.
Esti foarte inspirata, nici macar nu stiu de unde iti vin aceste idei minunate! Sa ma anunti si data viitoare! Te pup! :*
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing Asss10I have nothing J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mier 13 Feb 2013, 00:23

Cine a spus ceva de "nu mai vreau sa ma anunti"? (D) Uiuiui, ce te-as bate eu pe tine. lough Atat pentru ca spui niste lucruri fara rost, pentru ca eu fara dar si poate vreau sa citesc in continuare ceea ce apare nou in acest topic, dar si pentru ca scrii atat de frumos. in love Esti un talent innascut zic eu, mai ales ca faci ca intamplari poate simple in perceptia altora sa devina atat de frumoase si complexe, numai prin intermediul cuvintelor. :) Te pup. :*
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mier 13 Feb 2013, 15:25

Cât de superb și emoționant! sad Geniul meu mic! in love Draguță faza cu mine! ;;) Ești din ce în ce mai bună și sper că ești conștientă de asta!kiss Te iubesc! :love Kiss, kiss.
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mier 13 Feb 2013, 20:23

Nebuuuna mica! Sunt superbe creatiile! Si am impresia ca stiu si despre cine este vorba... sad Off...dragostea asta ce face din om! Scumpo abia astept noile tale creatii, sunt minunate si vreau sa vina urmatoarele cat mai repede! Multe idei scumpo! Te.am pupat! love kiss a hug
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mier 13 Feb 2013, 21:24

Vaiii, tu, pui genial ce esti. Mi-a placut atat de mult, a fost superb in love . Mi-ai transmis un car de sentimente, chiar te pricepi la acest capitol. Evolutia ta este vizibila si placuta pentru mine. Se vede ca pui mult suflet in ceea ce scrii si ma bucur ca am onoarea de a-ti citi micutele ganduri asternute pe o foaie de word :)) Asa se intampla de cele mai multe ori: persoanele iubite de ignora sau isi amintesc de tine atunci cand au nevoie de ceva. Asa a fost, asa este si asa va fi mereu. Insa mereu trebuie sa tinem capul sus si sa parem indiferenti, sperand ca intr-o buna zi, aceasta indiferenta ii va durea si pe cei ce ne-au facut sa sufere. As spune mai multe, insa m-as repeta. Sper sa vii repejor cu o alta creatie, caci stilul tau de a scrie este foarte lejer si frumos in love. Spor la scris si la idei.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
I have nothing J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Mier 13 Feb 2013, 21:26

Bună! Îţi mulţumesc pentru anunţ! a hug Mă bucur că ai mai postat ceva. Ştiu ce este în inima ta, şi eu simt ceea ce simţi tu acum, însă, fără dorinţa de a mă da importantă, spun că în cazul meu e mult mai rău. Mă năpădesc lacrimile când citesc asta, ştii că.. mă regăsesc atât de bine. Acum că mă gândesc, cel puţin eu am avut ocazia să fiu cu el, însă durerea pe care a lăsat-o în urmă este îngrozitoare, plus că, şi eu la rându-mi, l-am văzut săruntându-se cu colega mea de clasă, verişoara mea. A fost sfăşietor şi, chiar dacă toţi îmi zic că sunt o proas*ă, mi-am călcat mândria în faţa lui. Ai descris foarte bine totul şi mi-e teamă, aş vrea să iau eu asupra mea şi durerea din sufletul tău. Mult succes în continuare şi niciodată să nu-ţi pierzi speranţa! :*
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Sam 16 Feb 2013, 21:00

Hei, ce faceti? Am adus inca un textulet care nu are nici o legatura cu ce am scris pana acum. Nu am mai narat de mult timp la persoana a III a, sper ca m-am descurcat. Va pup!



She’s just a girl and she’s on fire.


Totul a inceput de la o lumanare, dar nimeni nu a crezut ca se va intampla asta. Ea dormea linistita, nestiind ca ii va veni sfarsitul intr-un mod chinuitor. Afisand un zambet delicat pe chip, ea parea fericita. Lumanarea a cazut in locul unde ea isi lasase cartea inainte sa adoarma. Cu fiecare secunda care trecea, randurile ce defineau viata ei, dispareau fara a lasa vreo urma de intoarcere. Covorul ce se afla sub carte, incepea sa prinda acea culoare rosiatica, in timp ce focul se extindea. Fumul era din ce in ce mai dens, iar fata a inceput sa tuseasca, dar nu s-a trezit. A ramas captiva viselor, nefiind capabila sa se apere de flacarile mistuitoare ce se mareau cu o viteza ingrozitoare.
El nu stia ce cauta acolo, dar inima sa ii poruncea sa mearga la ea. A sunat la usa, dar nimeni nu a raspuns. Era nedumerit, stia ca o adusese acasa in urma cu aproximativ o ora, nu avea unde sa plece. A incercat sa o sune pe mobil, dar nu raspundea. In schimb, el si-a putut auzi vocea in melodia compusa pentru ea, ce se auzea din casa. Era sigur ca era ceva in neregula cu iubita lui, dar nu stia ce. A mai apasat pe sonerie, de data aceasta disperat. A mers in jurul casei, privind pe fiecare fereastra, sperand ca va vedea ceva care sa il ajute sa inteleaga situatia. Arata ca un detectiv, poate mai rau, dar totusi nu ii pasa. Nu stia ce l-a facut sa priveasca spre fereastra camerei ei, dar l-a infiorat cand a vazut flacarile ucigatoare in interior. Nu a gasit nimic folositor prin curtea casei ei, asa ca si-a folosit propriul picior pentru a sparge geamul.Mici firicele de sange au inceput sa apara printre gaurile de la blugii proaspat rupti. Firicelele de sange deveneau parauri, dar el nu se opri. A sarit geamul, atingand cioburile ce nu au putut fi doborate de o simpla de lovitura. Il durea nespus de mult, dar el a urcat scarile fara sa ii pese de sangele ce ramanea pe podea in urma lui.
A deschis usa de la camera iubitei lui, fiind ingrozit de flacarile mistuitoare ce pusesera stapanire pe toate lucrurile din camera. La picioarele lui se afla cartea scrisa de iubita lui, ca raspuns al melodiei compuse de el, inca mai ardea, dar iti puteai seama ce era. Inca. Si-a vazut iubita prin perdeaua de flacari, parand ingrozita. Plangea, dar se uita la el. Stia ca ii venise sfarsitul, dar nu voia ca si el sa aibe parte de aceeasi soarta. Voia ca el sa plece, voia sa o lase singura. Situatie era prea grava, nu era o scapare pentru amandoi.
-Pleaca! i-a ordonat printre lacrimi.
Baiatul nu a vrut sa auda de dorinta fetei. Stia ca ea inca mai putea fi salvata. Si-a dat haina jos si a pus-o pe flacarile din fata lui. Pentru cateva secunde, a existat o portiune de podea in care nu era foc, dar suficiente incat sa poata trece spre iubirea vietii lui. A sarutat-o si apoi a luat-o in brate, sperand ca va gasi alinare in imbratisarea lui.
I-a dat drumul din imbratisare, nu mai putea pierde nici o secunde. A luat scaunul de la biroul fetei si l-a aruncat pe fereastra. A inceput sa rupa cioburile ramase in fereastra, astfel incat fata sa nu se raneasca. I-a facut semn spre creanga copacului, cea pe care obisnuia sa se urce pentru a o vedea in fiecare seara. I-a soptit ca va veni si el, dar ea trebuia sa se salveze prima pentru ca inhalase destul fum si risca sa lesine in orice clipa. Cu ajutorul lui, fata a reusit sa se catere in copac si a coborat pe pamantul rece. A privit spre baiatul ce ii salvase viata, dar acesta se lupta cu flacarile din camera ei. L-a strigat, dar acesta nu raspunse. Nu il mai putea vedea. L-a mai strigat inca o data, strigatele transformandu-se in soapte indurerate. A inceput sa planga, mult mai rau decat o facea inainte, isi dadea seama ca baiatul nu va mai cobori, asa cum ii promisese.

Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Dum 17 Feb 2013, 00:37

Cât de emoționant și de trist! Doamne, parcă toată lumea e pusă pe finaluri triste. Ok, am înțeles, cu Titanicul a fost cum a fost, dar și tu? Off, te urăsc!
Revenind, creația a fost uimitoare și a transmis mai multe sentimente decât credeam că este posibil! El de ce naiba nu s-a aruncat de acolo? Sigur nu murea! Zic și eu! Jack Dawson și tipul din postare ta sunt niște nemernici! Să sufăr eu pentru ei, auzi! sad
Bravo, sweetheart! Ești din ce în ce mai bună! in love
Kiss, kiss.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Dum 17 Feb 2013, 10:22

Lua-te-ar naiba pe tine, căci nu ai inimă, zau aşa. Cum să îl omori, măi, cum? Doamne, eu deja visam că vor fi împreună, că vor trăi fericiţi şi că la un moment dat nimic nu îi va putea despărţi, dar nooo, cum să creezi un final fericit? Te durea mâna sau cum? rolling on the floor Fir-ar! Ţi-aş spune eu mai multe lucruri de dulce, dar mă opresc aici. Ştii doar că scrii excelent, nu cred că mai trebuie să îţi repet asta, eu aşa zic. Ai un fel aparte de a descrie sentimentele, plus că narezi foarte bine şi pentru asta ai o bilă albă de la mine. Mi-a plăcut mult, chiar dacă a fost aşa de trist la final. Întâi James Cameron cu Jack Dawson, acum tu cu tipul ăsta al cărui nume nu îl cunoaştem.Pe bune? V-aţi vorbit din-nainte, că altă explicaţie nu găsesc? :)) Oricum, abia aştept următoarea creaţie care sper să aibă un final fericit, deşi după titlul topicului nu cred că va fi chiar aşa. Spor la scris şi la idei. kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Dum 17 Feb 2013, 17:42

Ai reusit sa ma faci sa plang! FELICITARI! Ai o lucrare atat de buna, descrii atat de bine incat faci cititorul sa intre in pielea personajului! Esti super! Sa ma anunti si data viitoare! kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing Asss10I have nothing J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Lun 18 Feb 2013, 17:55

Iarta-ma ca nu am reusit sa apar pana acum cu un comentariu, nu imi vine nici mie sa cred cat de ametita uneori. lough Lucrarea ta.. debordeaza de emotii, totul parca ma face sa ma simt intr-un anumit fel. Intorsaturi de situatie, suspans, ganduri negre, toate se imbina perfect, nu stiu cum de reusesti sa ma vrajesti de fiecare data, dar felicitari. Esti o scriitoare desavarsita, ma bucur ca am ocazia de a-ti citi creatiile, chiar este una dintre minunile acestei lumi. dap !
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Joi 21 Feb 2013, 22:24

Am revenit cu o creatie din obisnuita relatie cu tipul matur, ciudat si enervant de atragator. Enjoy!



He's gone




Desi nu-mi dadeai semne ca m-ai iubi, continuam sa ma bucur sa te vad in fiecare zi. Adoram sa vin acolo unde stiam ca vei fi, iubeam asta. Prietenii tai, ei continua sa ma priveasca ca si cum ar astepta sa iti spun ceva, macar sa te salut, dar orgoliul meu orgolios nu ma lasa sa fac eu primul pas. Dar am amanat prea mult, acum nu se mai poate face nimic. You're gone now. La inceput, nu mi-am dat seama de asta. Nu te-am mai vazut, dar nu am crezut ca asta nu se va mai schimba. Nu stiam pe cine sa intreb de disparitia ta, din nou, orgoliul meu dadea semne de alarma. Nu stiam cum sa ating acest subiect fara a da de inteles ca te plac. Mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat pe unul dintre cei mai buni prieteni ai tai cu care ma intelegeam chiar bine. Am fost distrusa cand am aflat ca te-ai mutat la alt liceu, nu puteam crede ca nu am sa te mai vad. La sfarsitul acestui an, tu vei pleca la facultate, iar eu voi ramane doar o simpla eleva de liceu. Una care inca te mai asteapta.
Dar m-am inselat, din nou, ca de obicei. Ne-am mai intalnit pe strada, dar acelasi comportament nepasator. Cand aveai de gand sa imi zici sa o las balta? Ne-am intalnit in liceu, cum obisnuiam sa facem odata, iar de data asta m-ai privit intr-un mod ce spunea clar "Ti-am dus dorul". M-am simtit atat de bine, m-am simtit ca si cum asta asteptam de mult, ca si cum tu ma asteptai pe mine. Ca de obicei, fantezia nu a durat mult, nu avea cum. Prietenul tau a aplicat cel mai enervant comportament al baietilor din zilele noastre, fluierandu-ma pe mine si pe prietena mea. A fost ca si cum balonul in care traiam s-a spart cand mi-am dat seama ca toate acele lucruri erau doar in imaginatia mea. Da, aveam o imaginatie bogata.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Joi 21 Feb 2013, 22:52

Presupun ca deja vei stii ce am sa spun. . . SUPERB! Ador si acest text, deci pe zi ce trece ma uimesti. Imi place foarte mult, ador toate creatiile tale bazate pe realitate! Iar titlul acestei creatii "He's gone" mi-a adus aminte de melodia "She's gone". Esti foarte priceputa si mersii ca m-ai anuntat! Te pupaceste Jessi! kiss
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Joi 21 Feb 2013, 22:58

Cât de frumoasă a fost această creație! Cât de emoționant a fost totul povestit! Ți-am zis că tu faci întâmplări „obișnuite” să fie extraordinare prin felul tău de a scrie! in love Genialo! a hug
În legătură cu întâmplările din text, mie chiar mi-a plăcut când a fluierat prietenul lui! Crescuse pipocioara-n mine! rolling on the floor Dar apoi si visul meu s-a spulberat. happy Trist. Asta e. Ne-a trebuit să ne îndrăgostim de tipi din ultimul an! Măcar „al meu” e încă în liceul nostru. ingrijorat
Abia aștept următoarea creație care sper să vină cât mai repede! Dar la câte lucrări avem săptămâna viitoare..
Te iubesc! Ești cea mai bună! kiss
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Joi 21 Feb 2013, 23:38

Stii doar ca scrii superb, nu trebuie sa mai repet asta. Abia acum realizez ce legatura stransa exista intre titlu si aceste creatii micute, aceste faramite de inspiratie combinate cu dor si sentimente. Mi-a placut nespus de mult si chiar daca nu am trecut prin asa ceva, tu ai reusit sa ma faci sa traiesc odata cu tine, cu personajul. Am simtit nevoia aceea nebuna a fetei de a-l avea pe baiat aproape, desi el era atat de indiferent, mai ales ca urma sa plece la un moment dat. Dezamagirea ca nu se vor mai vedea am simtit-o, chiar imi parea rau. Abia astept urmatoarea creatie, caci tot ce scrii tu e superb, dear. Hai repejor cu urmatoarea creatie kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing Asss10I have nothing J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Vin 22 Feb 2013, 13:12

Hello. :) Uite ca am ajuns si eu pe aici cu un comentariu. Ma bucur nespus ca ai adus nextul, ma rog, o alta creatie pe aceeasi tema. Stilul tau ma prinde si chiar imi place cum te joci cu cuvintele. Sper sa ne mai aduci si alte creatii. dap !
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19Sam 23 Feb 2013, 21:15

Ador tot ceea ce scri si mai ales felul in care faci asta si sti foarte bine asta pentru ca am spus-o de mii de ori! Stiu exact cum e, stiu exact ce simti si stiu exact cum e sa fi floare ale carei petale sunt smulse de gradinar, tocmai cel care trebuia sa le ingrijeasca! Stiu perfect cum e pentru ca traim una prin cealalta! Oricum, esti mai buna de atat. Daca el nu te vede e pentru ca nu te merita, nu pentru ca nu meriti tu! Bafta pe mai departe la scris! Pupici! kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




I have nothing Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing I_icon19

Sus In jos
 

I have nothing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-