Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I have nothing - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I have nothing - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I have nothing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Feb 2013, 11:01

Nu pot să cred că nu am descoperit acest topic plin de emoții până acum! Draga mea, scri atât de..profund, ajunge până în adâncul sufletului meu. Creațiile sunt atât de triste, dar atât de frumoase..Simt ca și cum m-ar atinge ceva pe inimă, chiar nu pot explica. Să mă anunți când mai scri dacă poți te rog, pupici kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Mar 2013, 23:38





Gomen



Poate ca e surprinzator ca eu sa fac asta tocmai aici, dar e singurul loc unde ma simt in stare sa ma confesez. Imi pare rau! Imi pare rau ca am fost o prietena asa de rea, de amagitoare, de enervanta. Nu am stiut ce fac, imi dadeam seama de greseli de abia dupa ce te suparai sau iti stricam ziua si dispozitia. Am stricat totul, stiu asta, nu trebuie sa o mai repeti. Sunt o egoista, intotdeauna am fost, dar odata cu anii am devenit si mai rau. Nu stiu cum sa opresc asta, nu stiu nici macar cum ar trebui sa lupt, sa ma zbat. Sunt doar o papusa a destinului, una incapabila sa isi asume raspunderea pentru un lucru banal. Ma ascund intotdeauna dupa adevar, sperand ca aceasta sa fie calea mea spre scapare. Obisnuiam sa cred ca reuseam, dar apoi mi-am dat seama ca era doar o alta cale a scaparii spre infern." Ce caut eu in viata mea? ". Aceasta ironie nu a fost niciodata mai adevarata ca in momentul de fata, ea explica totul. Am devenit, fara voia mea, o marioneta a cuiva pe care nu-l pot vedea, nici auzi. A destinului.
Intotdeauna ma amageam ca o voi lua de la capat, ca totul va fi mai bine, dar niciodata nu s-a intamplat asta. Deveneam din nou aceeasi persoana de care ma temeam. Imi iubeam prietenii, dar nu stiam sa le arat asta. Eram neputincioasa, nu eram in stare sa imi controlez nici propriul corp. Era ca si cum eram o straina in propria mea viata, toata lumea ma cunostea ca persoana din exterior, dar nimeni nu a vrut sa afle si ce e in sufletul meu. Negru.

Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 2 Asss10I have nothing - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 00:06

Hellau. Iti multumesc ca m-ai anuntat. a hug Lucrarea aceasta a fost foarte frumoasa, mi-ai transmit si mie acele sentimente de tristete, de regret. E inbucurator atunci cand vezi ca oamenii inca stiu semnificatia expresiei "Imi pare rau." si nu au uitat chiar toate normele morale. :)
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 10:40

Hei scumpa mea, e așa frumos ce ai scris acolo puppy eyes Și eu m-am simțit așa și mă mai simt câteodată, dar cine te cunoaște foarte bine știe cât de mult îl iubești prin orice lucru care îl faci, te asigur. a hug Ca de obicei mi-ai transmis toate acele sentimente ce le-ai transpus prin text, dar e deja ceva normal. Te pup kiss
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 15:58

Cât de frumoos! sad Cine nu-si da seama ca il iubesti, e un tampit. lough Eu mi-am dat seama de faptul ca esti moarta dupa mine din clipa in care m-ai invitat sa stam in aceeasi banca. Glumesc.rolling on the floor Scrii superb, dar cred că deja știi asta. Felicitări pentru evoluția continuă! kiss Ești o zână!
Te iubeeesc! Kiss, kiss.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 17:29

Buna jos palaria in fata scuza-mi disparitia, dar chiar nu am avut cand sa intru si sa-ti citesc noile creatii. Aceasta m-a lasat paf oh my god !!! e superb felul in care ai descris sentimentele, ai reusit sa faci acea atractie dintre cititor, text si autor. Descrii minunat si sper sa ma anunti si data viitoare! "*kiss and hug* :)
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 08:41


Tristete.



Intotdeauna am urat astfel de momente, reprezentau intotdeauna perioada neagra din viata mea. Am crezut ca totul se va imbunatatii odata cu trecerea unei nopti, dar s-a intamplat contrariul. Nimic nu e asa cum ma asteptam, totul este sumbru si malefic, parca toti vor sa ma doboare. Am crezut ca astea nu sunt altceva decat prostii, dar incep sa ma indoiesc.
Am crezut ca iubirea mea poate face fata oricarui obstacol, dar din nou, m-am inselat. Sa iubesti pe cineva nu va aduce nimic bun, niciodata. Am crezut cu ardoare in tine, in tot ceea ce reprezinti, dar te-ai dovedit a fi diferit de idealul meu. Am crezut ca ma pot increde in tine, dar am esuat, iar tu nu ai facut nimic sa demonstrezi contrariul. Acest lucru m-a facut sa iti dau drumul, de tot.
Si sunt singura, urasc asta, urasc tot ce are legatura cu ziua asta nenorocita. Nu pot si nu vreau sa am o conversatie cu ai mei colegi, ei ma vor dezamagi, demonstrandu-mi ca am avut dreptate cand i-am considerat prosti si inculti. Si pana la urma care-i scopul? Nu toti sunt la fel, asa este, dar nu ma pot inclina in fata majoritatii. Ma simt ciudat, nu ca de obicei, acum ma simt terminata. Imi simt inima cum vrea sa ma omoare, ma doare, nu pot respira. Ma simt din nou captiva in aceeasi inchisoare formata din vise desarte, am crezut ca am fost eliberata, dar nu a fost asa. Ei nu ma vor lasa niciodata sa plec, ei au nevoie de o papusa care sa fie diferita, care sa nu se incadreze in niciun tipar. Dar eu voi scapa de aici, indiferent de mijloace.


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Mar 12 Mar 2013, 15:07, editata de 1 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

I have nothing - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 10:17

Bună, dragă! a hug
Ai descris foarte frumos sentimentul de tristeţe, acordându-l totodată cu singurătatea şi deznădejdea. Mi-ai transmis acea stare prin intermediul cuvintelor, iar pentru asta te felicit. good job Un singur lucru aş avea de spus în plus: să ai mai mare grijă la repetiţia cuvintelor. Uneori, această recurenţă este bună şi are funcţie expresivă, dar nu prea o recomand. Asta e părerea mea.
În alta ordine de idei, cred că ştii că te apreciez, la fel şi felul în care scrii şi sper că şi tu eşti conştientă de acest lucru.
Să mai aduci şi alte lucrări curând, pentru a mă mai delecta pe mine, dar şi pe ceilalţi cărora le place scriitura ta.
Te-am pupat! kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 2 Asss10I have nothing - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 15:52

Hellau. :) Imi place mult aceasta lucrare, ti-ai pus toata revolta si tot dispretul fata de aceatsta stare in ea si ai reusit sa iti transpui gandurile astfel incat sa ne putem imagine cu totii ceea ce simti de fapt. Scurt si la obiect, m-ai fermecat si uimit, asa ca sper ca urmatoarea ta creatie sa apara cat de curand. Te pup. :*
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 15:57

Sweetheart, ești genială! in love Ai descris atâââât de bine și atââât de frumooos! Deja mi-ai indus starea aia de greață cu sentimentele din aceasta micuță creație și asta este mare lucru, după cum știi! lough Chiar dacă sunt bolnăvioară și te-am lăsat singură singurică la școala aia crudă, tot alături de tine sunt! a hug Evoluția ta este uimitoare, mi se pare cea mai bună creație a ta, indiferent de micile repetiții pe care le-ai făcut! dap ! Abia aștept următoarea creație sau next-ul la unul dintre fic-uri! ;;) Tu alegi. Te iubesc, scumpo! in love
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 17:48

Foarte frumos in love ador aceasta creatie si scuze ca nu am ajuns la celelalte, insa nu prea am mai avut timp din cauza scolii :>.<:
Sunt de parere ca aceasta creatie este una dintre cele mai frumoase creatii ae tale ❌ kiss Merci de anunt! kiss
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 19:40

Intr-o lume de clone toti cei diferiti sunt considerati ciudati. Toti ajungem marionetele lor si prin faptul ca ne afecteaza le creem un spectacol; le dam sforile ce ne leaga cu propriile noastre maini. Nu ai cum sa schimbi asta. Niciodata papusa nu va controla papusarul. Suntem prea putine papusi si prea multi asa zisi artisti, dar ei uita un lucru; papusile sunt facut tot de ei si sunt facute pentru a fi perfecte.
Tu esti prea buna ca sa te lasi condusa de un papusar stangaci!
Iti iubesc articolele. Ma inspira si mai ales pentru ca eu am parte de asta zilnic happy kiss
Astept sa ma anunti cand mai scrii! Pupici si multa bafta pe mai departe! kiss in love a hug
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 21:47

N-ai idee cât de mult m-ai calmat. Exact asta am simțit și eu în seara asta după niște întâmplări și m-am calmat citind creația ta, deși mai logic ar fi fost să mă enervez mai tare. Îmi place foarte mult cum ai descris, pur și simplu cum ai scris, are ceva ce mă atrage. Îți mulțumesc că m-ai anunțat, pupici kiss
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Mar 2013, 22:35

Mai mai! Scuzee ca nu am mai trecut de mult pe aici, dar acum mi-am facut timp sa-ti citesc si eu frumoasele tale creati, sunt minunate! Scri atat de frumos Rox!
Imi place mult cum descri totul, nu stiu cum sa ma exprim... doar ca atunci cand citesc o creatie mai trista parca ma regasesc eu in eaa, si de asta imi plac atat de mult creatiile talee!
Deci tine-o tot asaaa scumpo! love kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Apr 2013, 23:28





Jisatsu




Credeai că dacă ai prieteni, totul se va rezolva? Credeai că poţi fi buricul pământului doar pentru că exista cineva care să te apere? Nu mai fi proastă, vei fi întotdeauna singură, exact, aşa cum întotdeauna ai meritat. Eşti naivă, nu eşti bună de nimic, i-ai dezamăgit pe toţi. Vrei să le dovedeşti că îi iubeşti, dar nu ştii cum să faci asta? Fi serioasă, nu ştii absolut nimic, eşti o proastă, nu meriţi pe nimeni, îi vei răni, aşa cum ai făcut cu fiecare persoană care s-a apropiat prea mult de tine. Nu conştientizezi? Eşti o cauză pierdută, o piedică pentru toţi. Mă dezguşti, nu ai pic de respect de sine, vrei ca totul să pară uşor pentru tine, deşi se transformă în greu. Îi răneşti pe toţi, dar ei nu au curajul să îţi spună asta pentru că se tem că vei ajunge la gesturi macabre. Mă faci să râd, chiar crezi că le pasă de tine? Poate că le păsa, asta înainte să faci pe deşteapta şi să îi îndepărtezi. Nu vei putea să îi recâştigi, nu sunt proşti ca să te ierte şi să îţi ofere o a doua şansă, pff, nici măcar nu o meriţi. Eşti o idioată, oare cum au putut să aibă încredere în tine? Nimeni nu te iubeşte, eşti o epavă, plângi ca proasta pentru orice lucru nesemnificativ. Te consideri o persoană mai presus de celelalte? Cu ce motiv? Nu eşti talentată, scoate-ţi asta din cap, nu vei putea niciodata să fi ca alţii, buni, cinstiţi, iubitori. Eşti cretină, aşa că de ce nu te duci tu şi renunţi la tot? Exact, ştii la ce mă refer. Iadul nu va aştepta până la infinit, trebuie să te decizi. O faci sau nu? Eşti laşă sau nu? Poţi sau nu?


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Lun 29 Apr 2013, 15:40, editata de 1 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Apr 2013, 09:00

Mama! Deci, ador asta! E genial si da ai dreptate acolo, undeva, ea nu e nici macar capabila sa priveasca in jur. Nu stie nici macar ca isi ascunda invidia si aroganta. E dominata de mandrie, e condusa de orgoliu si e facuta doar din regrete. Egoismul o defineste. Nu a stiut niciodata cum sa iubesca, cum sa zambeasca, cum sa spere. Aici nu se potriveste expresia "Cand esti bun esti luat de prost!", ci se potriveste "Cand esti prost te crezi prea bun!". lough mda...nuami eu putea sa ametesc cuvintele in halul asta!
Oricum imi place la nebunie ce ai scris si ca sa nu creada lumea ca facem sau fac vreo aluzie, mereu exista undeva, o tembela de genu'. Doar ca eu am avut si ghinion! Am crezut in cea care m-a injunghiat exact in inima. Am crezut in ochii ce nu vad si in gura ce vorbeste mult prea mult! Asta e. This Is The Life! happy Noi ne avem una pe alta si e mai mult decat de ajuns pentru a trece peste orice! kiss happy

Kiss from Dara! kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 2 Asss10I have nothing - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Apr 2013, 16:06

Hellau. a hug Lucrarea asta m-a facut sa ma gandesc la o multime de persoane, desi nu stiu de ce, caci nu erau tocmai in tiparul descris de tine aici. Trebuie insa sa recunosc, pari ca vrei cu adevarat sa o comdamni pe persoana respectiva, indiferent de ce o fi facut, chiar pari sa vrei cu tot din adinsul sa nu ajunga undeva sus, ci sa ramana la nivelul sau actual, sa o vada toti cum decade. Acuzele si cuvintele grele pe care i le-ai adus persoanei sale au fost spuse cu patos, parca voiai sa strigi si sa urli, sa ne faci pe toti sa intelegem prin ce treci. Desigur, o alta lucrare reusita de-a ta. :)
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Apr 2013, 17:26

Buna. a hug Imi place foarte mult. Chiar imi era dor la un moment dat de creatiile tale si de data asta ai reusit sa ma lasi fara cuvinte. Mi-au trecut prin minte multe persoane, iar sentimentele pe care le-ai descris au fost...nu stiu cum sa spun, ai descris atat de bine incat ma lua cu tremuratul! o.o
Sfarsitul cu ''Iadul nu va astepta la infinit'' sau ceva de genul a fost atat de macabru incat am spus: "Doamne, citesc randuri scrise de un scriitor!''
Superb, Rin. a hug Merci de anunt si abia astept sa mai postezi. :)

*kisses & hugs*

Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 10:19

Sweetheart, aceasta a fost o alta lucrare superba de a ta, insa nu a fost pe genul meu. Mie nu mi-a „sunat” ca si cum ai fi vorbit cu alta persoana, stii la ce ma refer. Ador ultimul rand si mai ales acea serie de intrebari. Esti geniala. Oricum, multumesc ca m-ai anuntat si sper sa o faci si in continuare! :*
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Mai 2013, 16:50

Multumesc de anuntaree Roxx! Ce pot sa zic, la fel ca si Lauren, o alta creatie minunata de a taa! Imi pare ca ajung asa tarziu p aici, si nici nu stiu ce ratez! Oricum, imi place mult creatiaa, in ziua de azi, intalnesti asa ceva la toate colturilee! kiss
Astept urmatoarea creatiee...anunta-ma! a hug
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Mai 2013, 14:30

Fără cuvinte.. scumpa mea, îmi pare rău că nu am mai putut trece pe aici, mă bucur să văd că încă scri și ai avansat, cel puțin eu simt mult mai multe atunci când citesc o creație de-a ta. E trist, emoționant dar frumos în același timp, felicitări. Te pup kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 22:16





Minciuni sfruntate, fericirea nu există





Şi crezi că eşti fericit? Te înşeli, dragule! Nu vei fi niciodată fericit, nici măcar dacă vei câştiga la Bingo. Acest cuvânt nici nu ar trebui să existe în dicţionarul limbii române, este nerealizabil. De ce să te amăgeşti? Îţi place să fi dezamăgit? Nu te înţeleg. Nu e mai uşor să fi realist şi să nu te aştepţi prea mult de la un lucru? Dacă eşti sigur că ai rezolvat un test corect, de ce nu te aştepţi să fi greşit măcar puţin? De ce te aştepţi întotdeauna să fi cel mai bun? Atât de multe întrebări, păcat că nimeni nu vrea să-mi răspundă.
A fi fericit nu este altceva decât o minciună, nimic nu poate fi perfect. Până şi luna e acoperită din când în când de nori, ca în această seară. Satelitul natural al pământului este trist, atât de trist, încât s-a acoperit tot de nori. Îl îngrozeşte prostia omenească, vrea să dispară şi să nu mai fie satelitul acestei planete, consideră că extratereştii sunt mult mai educaţi. Şi aşa este, măcar nu se omoară între ei, aşa cum fac speciile acestei planete. Doreşte să ne lase în urmă şi să nu ne mai vadă în veci, dar este forţat să ne suporte, cel mai greu lucru de realizat. Stă în spaţiu şi priveşte cum fiecare om mănâncă fericirea celuilalt şi îl scârbeşte reacţia fiecăruia, reacţionând în acelaşi mod.
De ce toată lumea spune că dacă eşti bogat, nu eşti fericit? Poate că un motiv îl reprezintă faptul că oamenii sunt atât de răi şi de calici, încât pentru bani ar face orice, chiar dacă asta ar însemna să îşi omoare o persoană dragă. Sacrificiile sunt necesare, huh? Ipocrizie. Nici cei săraci nu sunt fericiţi, aşa cum susţin anumite fiinţe. Orice fericire este umbrită de o nenorocire. De ce ar fi cei săraci fericiţi dacă nu sunt siguri cum vor supravieţui şi în ziua următoare? Există posibilitatea ca ei să moară de foame şi oamenii "inteligenţi" spun că ei sunt fericiţi? Aiurea, sunt doar nişte proşti. Îşi dau cu parerea despre un lucru pe care nu l-au experimentat, aşa, doar ca să se afle în treabă. Fraieri!
Aş putea înşira o grămadă de lucruri la atresa acelor oameni, dar care ar mai fi beneficiul meu? Stând la calculator şi comentând despre fraieri nu sună a mine, aşa că am să închei aici. Până la urmă, cui îi va păsa?
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 22:27

Ai dreptate in cea mai mare parte a creatiei, desi nu in totalitate cel putin in opinia mea. Imi place aceasta lucrare a ta, mai ales comparatia cu luna. A fost interesanta perspectiva. Oricum, scrii la fel de tare ca de obicei doar ca laudele mele si creierul meu sunt puse in stand by din cauza somnului. Vor reveni ele maine de dimi! =)) Kiss.
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 22:50

Ba esti nebun? "Zeke"! rolling on the floor
Cum naiba sa fi ba fata asa geniala? Cum? nervi! Inexplicabil. Si fericirea exista fa nenorocito. Nu imi strica tu mie visele! dap ! biciuitor Javra ce esti!
Fericirea eista pentru mine pentru ca persoane ca tine, Ioana si "el" exista! in love Deci, eu sunt dovada vie a fericirii! rolling on the floor Zeke! lough
Si da, cei care spun ca banii nu aduc fericirea, sa mii dea mie. Imi doresc sa fiu trista! happy
Hai ca stii ca esti un geniu bla bla bla. Stii tu. alte texte pe care le mai lasa lumea in comentarii. Texte pupincuriste! rolling on the floor
Kiss from Dara! kiss
Love ya! kiss in love a hug
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19Vin 24 Mai 2013, 22:12

Buna, draga mea! a hug Ma bucur ca m-ai anuntat, si scuze ca vin atat de tarziu insa am ost acoperita de teze si simulari. :( Deci, m-am bucurat foarte tare cand am vazut ca ai postat o creatie. Pur si simplu mi-ai dat fiori. Ai avut atat de multa dreptate in tot ce ai scris, si cu adevarat acei oameni sunt niste fraieri ce viseaza la fericire. Bravo, foarte frumos, Rinnie. kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




I have nothing - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

I have nothing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-