Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I have nothing - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I have nothing - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I have nothing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mier 29 Mai 2013, 19:26

Hello, my little pony in love. Te iubesc atat de tare incat "te-as da in dragostea mea", zau rolling on the floor. Deci da, asta cred ca a fost cea mai patrunzatoare creatie a ta si pot spune ca ai evoluat intr-un mod foarte frumos si usor ironic, dar care imi place la nebunie. "Orice fericire este umbrita de o nenorocire.", asta imi va ramane in cap pentru tot restul vietii, serios. Ai perfecta dreptate si ai spus-o cum nu se putea mai bine. Abia iti astept viitoarele creatii. Love you, macsym am zis! rolling on the floor
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 14:08

Mersi ca m-ai anuntat pisii! kiss Neebunooo ce creatieeee! Ai mare dreptatee, oricat de fericiti am fi, o nenorocire vine asupra noastra si dispare totul, vin doar ganduri triste si lacrimii..oricati bani ai avea tot in pamant te intorci si nu ramai cu ei! Uni oameni au concepti destule de proastee, dar asta e! kiss Astept urmatoarea creatiee! kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 3 Asss10I have nothing - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 15:23

Nu am comentat pe aici? Rusine, uite de-aia nu mai primesc eu branzica topita. puppy eyes Lucrarea aceasta a fost tare frumoasa, mi-a placut la nebunie. Mi-a placut cum ai reusit sa scoti la suprafata sentimentele reprimate si cum ai dat frau liber stropului de furie ce se ascunde in spatele acestor cuvinte. Si finalul a fost nemaipomenit, mi-a placut resemnarea celui ce critica si modul in care el s-a retras, constrans de cei pe care ii crede atat de naivi incat au devenit prosti, in carapacea sa anonima. Felicitari, inca o creaatie cu adevarat frumoasa. Sa ne mai aduci. a hug
Sus In jos
Rewind
Academy Student
Academy Student
Rewind

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 9

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 22:29

Toate creaţiile tale reflectă într-adevăr realitatea, aşa cum este. Îmi place cum cu aceste mici texte, creezi un impuls care îi trezeşte pe mulţi din vis. Faptul că în spatele cuvintelor tale se ascund mici urme de furie face textul mult mai interesant. Chiar mă bucur că am avut posibilitatea să citesc ceea ce ai scris, într-adevăr mulţi gândesc greşit, nici cei săraci nu sunt fericţi, aşa cum se crede. În orice caz, finalul a fost nemaipomenit.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Iun 2013, 22:01






Don't worry, everybody's insane







        Îţi vine să crezi că ai ajuns să fii cine eşti acum? Nu? Cu siguranţă nici mamei tale. De ce spui că eşti fericită? Nu te uiţi în jur? Eşti copia fidelă a multora, îmbrăcaţi acelaşi fel de haine, ascultaţi aceeaşi muzică şi pur şi simplu, vă comportaţi în acelaşi mod. Nu ţi s-a urât să te vezi în felul acesta în oglindă? Eu aş muri, dacă aş fi fost în locul tău. Nu-ţi pregăti din nou discursul despre cât de diferită eşti de ceilalţi, deja l-am învăţat pe de rost. Pun pariu că vrei să-mi vorbeşti de personalitatea ta, de felul tău de a fi, dar ştii ceva? Nu mai am nevoie să îmi repeţi bazaconiile alea din nou şi din nou, sunt sătulă până peste cap de ele. Eşti plictisitoare, fato, nu ţi-ai dat seama de asta? Eşti la fel ca ele, persoanele pe care tu le urăşti atât de mult şi încerci cu disperare să le eviţi. Dar nu-ţi fă griji, lumea-i nebună, la fel ca tine.
        Ai auzit de muzică bună, clasică? Nu? Ah, să înţeleg că tocmai ţi-ai adăugat un nou cuvânt în mini-dicţionarul tău. Felicitări, scumpo! Ce muzică asculţi? Salam, Guţă, Ruby? Şi cum sună? Frumos, aşa-i? Păi normal, este genial să îi auzi pe Salam şi Guţă cântând despre bani, mafioţi şi gigolo, iar pe Ruby simulând o frumoasă partidă. E şi normal că toţi sunteţi la fel, adică proşti, cocalari şi piţipoance. Greşesc? Ai auzit de autoanaliză? Dacă nu, mai deschide şi tu caietul de română, trebuie să scrie măcar puţin despre aşa ceva. Şi chiar dacă nu găseşti, foloseşte-ţi internetul şi pentru alte lucruri înafară de Facebook, Messenger, Photoscape, Photoinstrument sau Photoshop. Greu, aşa-i?We live in a mad world, we should at least try to not kill each other.
        Nu pot să fiu cine eşti, la fel cum nici tu nu poţi fi cine sunt eu, aşa că de ce nu dăm ce-i mai bun din noi pentru a face ceva corect? Probabil o să-mi zici că trăieşti după principiul cum că omul corect moare de foame, dar parcă ziceai că nu eşti la fel ca ceilalţi, acum de ce admiţi faptul că toţi trăiţi după aceleaşi reguli? Proşti, eu te-am avertizat.
        Fă o analiză asupra lumii, mergi pe stradă şi priveşte atent vestimentaţia fetelor care trec pe lângă tine, felul în care se comportă. O să crezi că aberez, dar apoi, cu puţină inteligenţă şi puţin spirit de observaţie, o să-ţi dai seama că sunteţi la fel. LA FEL! Nu-ţi vine a crede, huh? Păi da, nici mie nu-mi vine să cred cum lumea aceasta s-a schimbat parcă în câteva zile. Ascult istoria lumii în fiecare miercuri, explicată de doamna dirigintă, dar nu am auzit de comportamentul ăsta al vostru pe acolo. Oameni buni, nu aţi auzit de curaj sau mândrie? Cuvinte necunoscute, bănuiesc. Poţi să priveşti asta ca pe o lecţie de la o idioată care nu e în ton cu ultima modă, dar eu sunt destul de sigură că nu o să fie aşa de rău să împrumuţi ceva de la mine.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Iun 2013, 22:49

dau edit :)

Deci, Rinnie, in primul rand vreau sa-ti multumesc pentru ca m-ai anuntat. a hug Nu as fi putut pierde o lucrare atat de bine conturata, cu o idee 100% reala. Da, adevarat. Traim in lumea in care Guta e la moda in mintea unora (cei pe care i-ai mentionat tu). Ai gandit atat de bine si chiar te-ai dus profund spre purul adevar. Ma bucur ca am putut sa asist la creatia ta si sper sa ma anunti in continuare. Spor la scris. Te pup!:*
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 3 Asss10I have nothing - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 16:09

what?lol! M-am indragostit, gata, am zis! Lucrarea asta-i geniala, mi-a placut de la inceput si pana la sfarsit, mi s-a facut pielea de gaina citind-o. A fost un moment in care chiar ma intrebam daca si eu sunt asa, apoi m-am gandit mai bine si mi-am spus ca nu si ca nici n-am de gand s-ajung pentru ca, pe langa un orgoliu urias, am si o imagine pe care vreau s-o pastrez asa cum e, adica adevarata. Una peste alta, mi-a facut nespusa placere sa citesc aceste randuri in care revolta ta fata de societate si de cei ce ne inconjoara s-a simtit foarte bine. Mai vreau! Sper sa mai scrii ceva cat de curand. happy2
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Iun 2013, 12:09

Vaaaai, ce mi-a plăcut această creație, mai ales începutul! A fost genial! in love Deși cu cât citeam mai mult cu atât aveam impresia ca vorbești despre mine. Sper că m-am înșelat. De fapt, am știut că m-am înșelat atunci când ai zis de Salam și Guță. =)) Oricum, am citit creația încă de când ai postat-o sau în următoarea zi. Nu am lăsat atunci un comentariu, așa că am decis să trec acum pe aici. Ești un geniu. Vorbim. Kiss.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 23:36

Cine sunt eu?!

 

 

      Nu-mi vine să cred că am ajuns să scriu despre asta, dar simt că trebuie să mă descarc. În urma cu puţin timp eram fericită, atât de fericită încât părea că nimeni nu m-ar putea întrista. Dar m-am înşelat, pentru că aşa cum am mai spus, fericirea nu există. Cine sunt eu?! Nu ştiu, habar nu mai am. Nu pot să mă mai recunosc.  Am senzaţia că înnebunesc, asta pentru că nimeni, absolut nimeni, nu mă înţelege. Părea că am prieteni care mă vor ajuta în momente ca astea. Ei bine, unde sunt ei acum? Nu am idee, probabil au dispărut subit.

      Nu pot să mă supăr pentru că asta cică înseamnă că sunt nebună. Nu sunt nebună, nici posesivă, vreau doar să fiu respectată. De ce să ajuţi dacă nu vei primi acelaşi lucru în schimb? De ce să îţi baţi capul cu persoane care te vor lăsa baltă la prima nevoie pe care o ai de ele? Acum că-mi amintesc, nu pot nici măcar să respir, plâng ca proasta pentru că nu am pe nimeni. Nici nu mai pot să văd tastele prin lacrimile ce-mi curg pe chip. Se presupune că cineva trebuie să fie aici, nu? Dar nu-i nimeni. Nu există nimic care să mă facă să mă simt mai importantă, asta pentru că nu sunt. Sunt penibilă, sunt o proastă, o idioată. Nu pot nici măcar să sper că asta e o situatie temporară, nu-mi va trece niciodată pentru că am dreptate. Pentru prima oară, am dreptate şi o pot admite toţi. 

      Aş vrea atât de mult să nu-mi pese, dar nu reuşesc deloc. Vreau atât de mult să mă descarc, să plâng pe umărul cuiva, dar nu am nici măcar un prieten imaginar. A venit iunie, dar eu nici măcar nu mă bucur de acest anotimp. E atât de cald, încât nici nu vrei să stai afară în timpul zilei şi îţi petreci timpul în casă, dormind sau stând la pc. Şi pentru asta am aşteptat atât de mult vara, nu?

      Dar nu vreau să mai trăiesc în lumea asta, nu vreau să mai conversez cu persoane lipsite de logică şi înnebunite după s*xul opus, bani sau haine. Admit faptul că îmi plac atât hainele, cât şi persoanele de s*x opus, cele ce sunt capabile să-şi folosească neuronii fără să-şi prindă urechile în proces. Cer prea mult de la această viaţă mizerabilă?  
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 23:50

Dau edit maine. Promit. ^^

Hellau, Rinnie.:) Nu am mai citit de mult timp ceva scris de tine, poate pentru ca nu prea ai mai dat semne de viata. Mie imi place lucrarea ta, se vede ca sentimentele descrise sunt reale si in viata de zi cu zi. Adevarat, exista anumite persoane care doar au nevoie de lucruri, iar atunci cand ai nevoie de ei se feresc de tine. Daca ai nevoie candva de ceva, nu uita ca ai prieteni. Poti plange si pe umarul meu, as fi incantata sa ascult ce ai de zis si sa te sfatuiesc. Acum, felicitari pentru lucrare. Mi-a placut mult. Scuze ca nu am dat edit aseara, insa nu mai puteam de somn. :)) Oricum, mersi ca m-ai anuntat. Inchei aici. Te kiss. :*


Ultima editare efectuata de catre Ely Whisky in Mier 19 Iun 2013, 11:25, editata de 2 ori
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mier 19 Iun 2013, 11:04

Bună. Mm, în primul rând, nu am mai citit de ceva timp creaţiile tale, poate pentru că dispărusei la un momentdat... Am regăsit acum câteva zile, am citit mă rog. Pot să jur că suntem la fel ! Şi eu plângeam şi plâng, dar mai puţin, ca nimeni nu mă înţelege... şi pumnii pe care-i luam zilnic. Îmi place cum ai descris, ai redat nişte sentimente şi după cum am văzut eu ţi-ai conturat şi personalitatea cât de puţin. Îmi place! Felicitări. Sper să fii mai veselă şi poate vom mai vorbi când ai timp. Aştept un next, o altă creaţia. *hug*
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Joi 20 Iun 2013, 10:40

Hei, scuze că ajung deabia acum! Draga mea Rin, gândești așa pentru că ești rănită, oricine spune cuvintele astea pe moment (bineînțeles, nu oricine le transpune la fel de frumos într-o compunere). Fericirea există, dar dacă nu ar mai fi suferință, de unde ai ști cum este fericirea? Pe de-a lungul vieții trebuie să încercăm multe sentimente ca să știm cum să le diferențiem. Te pup, să mă mai anunți te rog când scri kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 3 Asss10I have nothing - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Vin 21 Iun 2013, 07:47

Hellau. :D Imi pare rau ca am ajuns sa comentez abia acum, insa sunt aici si sunt gata sa iti apreciez munca si creatia, asa ca sa incepem. Ceea ce mi-a placut si mai mult este ca, desi ai abordat o tema destul de frecvent intalnita, ai reusit sa ma faci sa iti simt durerea si incercarile tale de a scapa de intunericul ce ti-a patruns in suflet. Dupa parerea mea, niciodata nu esti singur, trebuie numai sa gasesti acele sau acea persoana care sa te poata face sa zambesti, indiferent de situatia in care te afli. Nu-i nevoie de mai mult. Si-apoi, bineinteles ca poti sa ajuti pe cineva fara a cere acelasi lucru in schimb, asa se formeaza legaturile ce tin de-a lungul timpului. Sa faci ceva pentru o persoana dara a spera ca, la randul ei, persoana va face exact acelasi lucru este un gest frumos, mai ales ca asa iti dai seama ca esti putin mai uman decat restul celor din jurul tau. Asa ca nu te intrista, ridica-te si priveste in jur si vei vedea ca exista si persoane care sa vrea sa te ajute, dar care, poate, sa nu o faca pentru ca nu stiu cum si le e teama. :)
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mar 25 Iun 2013, 16:37

Si profa cica eu sunt instabila psihic! lough Adevarul e ca si eu am mai nou senzatia asta, dar trece, apoi reapare si apoi trece iar. Oricum, nu ai cum sa scapi de ea. Si vrei sa stii cine esti? Iti spun eu: "Fa, esti creata!"rolling on the floor Daca te mai intrebi cine esti, uita-te in oglinda si da-ti doua palme. Si apoi o sa iti dai seama ca esti o nebuna care se mutileaza singura!:=)):Da...stii ca nu pot sa fiu serioasa! Bine. Deci, esti un geniu, o scriitoare de exceptie, o prietena fenomenala, o sora extraordinara si o creata frumoasa. Asta esti! kiss Hai ca acum am dat-o in sentimentalisme:=): 
Pai ce sa mai spun? Spun doar ca iubesc cum scrii si alte zarzavaturi din astea pe care le stii si tu si restul lumii si cam atat de la mine. kiss
Te puna dracu sa nu ma anunti la articolul urmator ca stiu unde locuiesti! lough 
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 22:44

Mai, mai, mai. Rinnie s-a intors, in forta chiar! Imi place foarte mult creatia ta, mai ales ca am observat ca de la un timp abordezi un stil mai violent, mai revoltat si te prinde al naibii de binee. Se vede ca ai evoluat extrem de mult fata de perioada in care incepeai sa conturezi ficul `Owarinai Suki` [pe care cred ca il voi citi iar, mi-e atat de dor de el in love ], dar ceea ce ador e faptul ca scrii cu aceeasi pasiune. Esti o scriitoare desavarsita si sper ca esti constienta pe deplin de acest lucra pentru a-l putea folosi la maxim. Te pup!
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Vin 04 Oct 2013, 22:58

Oficial îmi dau demisia din omenire!




        Îmi urăsc viaţa, aşa cum o urăsc pe a voastră. De ce a trebuit să existaţi? De ce a trebuit să fiţi atât de proşti? Vă urăsc existenţa, vă urăsc atât de mult încât aş fi capabilă să vă omor cu gândurile. Vă credeţi deştepţi, ceva gen buricul pământului, dar nu sunteţi decât nişte pămpălăi, care nu au altceva de făcut în afară de a enerva oamenii. 


        Sunt doar o adolescentă de nici optişpe ani, care pur şi simplu este sătulă de atâta prostie. Astăzi am fost pe punctul de a-mi arăta adevărată faţă şi să distrug înfăţişarea de copilă cuminte. În momentul în care nu v-am mai putut suporta prostia infantilă, am vrut să strig în gura mare cât sunteţi de idioţi, de cretini şi de scârboşi. Ăla nu a fost mişto, fraierilor, a fost doar demonstraţia capacităţii voastre mintale. Foarte scăzută, din câte se pare. Mi-aş fi pierdut şi ultima fărâmă de respect pentru omenire, doar să ştiu că pot să vă omor în chinuri. Cu muzica preferată dată la maxim, ţi-am lua mâna într-a mea şi ţi-am rupe încet fiecare deget şi apoi aş lua unul din ele şi ţi l-aş băga în ochi. Ai ţipa speriat şi m-ai implora pentru iertare, dar eu ţi-aş fi zâmbit şi aş rosti „Nu-ţi fă griji, e abia începutul”. L-ai privi pe vărul tău jegos, sperând că te va salva, dar el era şi mai speriat ca tine. Eram sadică, aşa cum întotdeauna îmi dorisem să fiu. Apoi ţi-aş rupe braţele, aruncându-le pe undeva pe lângă picioarele prietenei tale idioate. Meritaţi toţi să suferiţi, nemernicilor! Idioţilor! Dupa ce aş termina cu tine, l-aş lua pe vărul tău şi i-am face exact  acelaşi lucru. Prietenei tale blonde i-aş aplica un tratament mult mai special, ca de la fată la fată. Aş mutila-o, căci aşa merită, distrugându-i frumuseţea falsă, pe care oricum o avea. I-aş smulge genele false, iar ea ar râde. Încă ar avea tupeul să râdă şi să creadă că nu sunt în stare de mai mult. Dar eram, sunt şi voi fi. Aş lua o foarfecă şi aş scăpa-o de claia blondă din cap, iar atunci îşi va da seama că nu glumesc. Dându-şi seama că nu eram într-o bună sănătate mintală, ar plânge şi ar încerca să îşi ceară iertare. Scuzele sale mă enervau şi mai mult. Implorarea sa ducea la -1. Dar nu aveam de gând să mă opresc, dorind să îi demonstrez că s-a luat de cine nu trebuia.


        Da, exact asta v-aş face. 


        Şi mă întorc la ura normală pentru voi, dându-mi seama că totul deja se întâmplase, iar eu nu mai puteam să schimb nimic. Aţi râs, dar nu am avut curajul să vă spun în faţă cât sunteţi de proşti. Regret nespus că nu m-am hotărât la timp să fac ceva. 
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 12:41

Bună. Mulţumesc că m-ai anunţat. Îmi place foarte mult, dar ştii de ce? Nu pentru cum ai scris, ci pentru că şi eu am vrut să scriu, ba chiar să şi fac aşa ceva în realitate. Ai pus punctul pe i pentru majoritatea persoanelor luate la mişto din lumea asta, prin care mă aflu şi eu. Ei bine, fac un offtopic pentru o mică istorie de-a mea.

Cum a început liceul, am ştiut că mai sunt cu nişte zăngăniţi în şcoală, dar spuneam că va fii totul bine. Totuşi, eu, pentru a ajunge în clasă, trebuie să merg O GRĂMADĂ, asta însemnând să trec pe holurile a multor clase nasoale, cu elevi nasoli, cu comportament idiot. Ceea ce am făcut zilnic, în faţa râsetelor şi glumelor, ba chiar şi palmelor sau piedicilor primite de-a lungul acestui mers zilnic de la intrarea în şcoală până în propria-mi clasă, a fost să ignor şi să merg mai departe, dar, recent, un coleg idiot, fost coleg, care cică vrea să mă bată dintr-a cincea m-a găsit, să zicem aşa şi acum spune să numai am tupeu să vin la şcoală, sau să trăiesc cu frica zilnică că voi merge cu ochii umflaţi acasă, ba chiar şi la spital. Serios? Serios? Atât de reduşi sunt oamenii ? Totuşi, ceea ce a reuşit să facă până acum a fost să mă împingă pe holuri şi să se ciocnească cu mine, asta înfuriindu-mă şi aducându-mi amint că am şi eu pumni şi picioare, dar nu atât de mult pe cât să ştiu că sunt în stare să îi folosesc. Ei bine, zilnic plec zâmbind, privind spre toţi care râd, sau fac glume, sau sunt bătăuşi de nu ştiu care, încercând să par că nu mi-e frică, dar totuşi îmi e. Oricum, e imposibil să le faci ceva, dar, există şansa de a te descărca aici! Felicitări şi scuză-mă că am scris asta aici, dar vreau să arăt că fiecare are o problemă din asta!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I have nothing - Pagina 3 Asss10I have nothing - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 14:17

Da, da, da!! Ooo, daaa. :)) facem o campanie impreuna si vedem care omoara mai multa lume. Ar trebui sa oferim si premii. think Sincer, eu cred ca am trecut de faza in care eram stapanita de ganduri uigase, acum doar ignor si zambesc pentru a nu fi catalogata drept antisociala. Desi rar vorbesc cu ei, in pauze citesc ascultand muzica si nu ii bag in seama decat daca este neaparata nevoie. Si-atunci trebuie sa strige la mine ceva timp. :)) Asadar, cred ca depinde de cum privesti situatia si daca esti capabil de a-i da pe toti dracu' pentru a fi tu multumit. Oricum, cred ca fiecare are parte de probleme, ideea este daca tu ca persoana le diminuezi sau maximizezi si cum te descurci cu ele. :)
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 22:41

Stii cat de mult ador eu textele astea? Nu stii momentan, dar acum o sa afli ca le ador. Imi place cum ai reprezentat totul, adevarul gol golut de care ne-am saturat cu totii. Dispretuiesc aproape toate persoanele care nu pot purta o conversatie normala sau care nu stiu ce e cu adevarat viata, cum ar trebui traita. Sentimentele descrise sunt aceleasi cu ale mele si chiar ai reusit sa ma atingi si sa ma faci sa zambesc. Deci da, esti pana peste masura de buna. To ce pot sa spun e ca te mai astept cu astfel de texte foarte reale, crude pentru altii si abia astept urmatoarea creatie. Sa ma anunti, caci m-am facut harnica si comentez. Comentarii scurte, dar exista rolling on the floor! Oricum stii ca esti buna, cu adevarat buna si nimeni nu iti poate lua asta. M-ai surprins, sau nu, nu stiu daca se poate numi chiar asa, caci m-am obisnuit ca de fiecare data sa aduci ceva diferit si unic in felul sau. Hai pupix kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Dum 06 Oct 2013, 00:51

Chiar am impresia ca te influentez intr-un mod foarte negativ. De cand esti asa agresiva, tu, fiinta inocenta? De cand o arzi cu mine, evident. Tot ce vreau sa-ti spun despre acest subiect e ca ... SUNT MANDRA DE TINE. In sfarsit, esti o scorpie cu acte in regula. Nicio scorpie nu e scorpie pe bune pana cand nu scrie texte sadice. =)) Tocmai ti-ai pierdut v. in domeniul sadismului. Felicitari, madame! Textul mi-a placut o groaza, a fost genial, la fel cum ne-ai obisnuit. Esti o scriitoare de prima mana si tu stii asta, little sl*t. =)) Mi-e foarte somn asa ca inchei aici printr-un simplu: XOXO, R.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mier 30 Oct 2013, 21:57

Write a title


Se întâmplă să ai o zi în care cineva vrea să te dărâme, în aşa fel încât să nu te mai poţi ridica. Este destul de urât, zic eu. Dar ce se întâmplă atunci când toţi îţi fac acelaşi lucru? Rămâi tăcut şi înjuri în sinea ta. Păi, cam asta face toată lumea. 
De ce avem familie şi prieteni?Păi, bănuiam că nu pentru a te face să te simţi aşa. De ce ţipă încontinuu, chiar şi atunci când nu ai făcut nimic greşit şi eşti doar în trecere? Ok, am înţeles, asta se numeşte "cineva care să îl asculte". Dar unde sunt acele persoane când eu scuip înjurături? Ori am orbit, ori au descoperit secretul invizibilităţii. Pentru că nimeni nu iubeşte aşa cum mă aşteptam, ca mine. De ce sunt eu singura care acceptă să decadă odată cu persoana iubită şi de ce ei nu au curajul să facă acest lucru? Nu mă iubesc destul? Sau sunt prea egoişti ca să se gândească şi la alţii? 
Mă simt atât de nervoasă şi de supărată încât aş putea să zbor creierii cuiva sau să îi rup gâtul. Sadismul meu nu a trecut ca prin minune de la ultima postare pe care am făcut-o. Zilele întregi de invăţat şi enervarea până la extremă într-o zi mai lejeră nu mă ajută să mă simt mai bine. În capul meu tot e cineva care îmi spune că am dreptate, dar ar trebui să îl ascult?


PS. Şi mai nou, se presupune că nu am dreptul să fiu supărată. 
PS2. Şi nici să plâng.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Dum 24 Noi 2013, 00:34

Am fost asa lenesa, doamne. Merci ca m-ai anuntat, ca altfel ratam creatia si era pacat. Deci nu stiu cum faceti, dar tu si bitch va gasiti sa ma loviti in acelasi timp. Fantastic! rolling on the floor In orice caz, tu stii ca eu consider deja ca esti talentata si reusesti sa transmiti tot ceea ce vrei, dar tot ma simt bine cand o spun de cateva ori. Societatea in care traim e pana peste masura de ratata si te-ai convins si tu de asta, dar mereu va trebui sa ne ridicam si sa o invingem, pentru a arata ca suntem mai buni de atat si trebuie sa trecem peste tot. O creatie motivationala, intr-adevar. E cam tarziu, deci am incercat sa fiu scurta si la obiect. Sa ma anunti in continuare, de cateva ori, ca sa nu mai uit. Sa continui sa scrii, wife, caci mereu imi face placere sa citesc ceva scris de tine <3
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Noi 2013, 00:21

Desi postarea asta a fost bazata mai mult pe tristete, intrebari launtrice si exasperare, tot mi-a placut la nebunie. Mai ales faza cu PS si PS2. EPIC! =)) Stii deja ca esti una dintre cele mai bune scriitoare de pe acest forum si observ ca nimeni nu se sfieste s-o recunoasca. Imi place mult cum scrii, mai ales ca nu te ascunzi dupa deget, pui exact doza potrivita de enervare si sadism in fiecare post din ultima vreme. Abia astept sa-ti misti fundul si sa mai postezi alte creatii/nexturi pentru ca cititorii sunt avizi dupa demonstratii superbe ale talentului de pe acest forum. De asemenea, sper sa n-o dam in bara maine la franceza si sa luam doiari pentru ca am o vaga impresie ca o sa ne fie foaaaaaaaaarte greu sa-i reparam. Te iubesc, xoxo.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mai 2014, 07:58

 Resemnare


Nu ştiu ce ar trebui să scriu, dar simt că trebuie s-o fac. E prima oară când mă simt aşa în viaţa mea, aşa că nu ştiu exact cum ar trebui să reacţionez la veste. O vrei pe ea? Fie, o ai, dar la mine să nu te mai gândeşti. Să nu-mi mai zâmbeşti, căci nu mă meriţi. Să nu te comporţi de parcă nimic nu s-a întâmplat. Te-ai comportat ca şi cum noi am fost întotdeauna cei mai buni prieteni şi mi-ai zis că ea e iubita ta ca şi cum era normal acest lucru. Ai fost ipocrit în tot ce ai făcut, dar ştii ce? O să-mi treacă, nu o să mă simt fără speranţă toată viaţa mea. Nu o să-ţi ofer satisfacţia de a mă vedea aşa de distrusă. Peste trei zile, atunci când o să te revăd, o să zâmbesc de parcă nimic nu s-a întâmplat şi o să-ţi arăt că într-adevăr sunt puternică. O să-mi fac prietenii să nu se mai îngrijoreze pentru mine pentru că ştiu că zilele astea nu au fost grele doar pentru mine. O lună de zile o să maschez totul, apoi nu va mai fi nevoie pentru că nu te voi mai vedea toată vacanţa. 


Prietenii m-au învăţat un lucru: nu merită să plâng pentru tine pentru că tu ai ales să nu mă ai, acum nimic nu se va mai întâmpla între noi. Niciodată. 
Am câteva cuvinte în minte care nu cred că vor dispărea prea curând: Move on, he's not coming back.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Continut sponsorizat




I have nothing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I have nothing   I have nothing - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

I have nothing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-