Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dansul, jocul iubirii??  +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dansul, jocul iubirii??  +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dansul, jocul iubirii?? +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:12

Era ora 14.30.Pe strazile din Tokio o fata cu parul roz , ochi verzi ca cele m-ai scumpe pietre si un corp de invidiat alerga cat o tineau picioarele.Fata se opreste in fata unei sali de dans.intr-o sala se aflau 12 adolescenti+profesorul lor pe nume Kakashi Hatake.
K:Deci astazi vine eleva cea noua si nu vreau sa o suparati.apoi se aude un comentat.
S:Vai dom' profesor noi sa o suparam,aceasta voce era a lui Sasuke uchiha.Un baiat de 19 ani,par negru,ochi negrii patrunzatori si un corp "yam yam" ) .(glumeam)
K:Sasuke nu vreau sa o sperii sau sa te iei de ea!
S:M-ai vedem noi.Apoi in sala intra fata cu parul roz iar privirile baietilor se lumineaza cand o vad.Fata vine in dreptul lor si spune zambind dulce:
Sa:Buna .Eu sunt Sakura Haruno.Am 17 ani si imi doresc sa imi fac prieten si sa fiu o dansatoare foarte buna.
K:Imi pare bine Sakura!Hinata vin-o aici !Tu vei fi ca un ghid pentru Sakura pana se obisnuieste cu locul!DA?!
]H:Bineinteles.Buna Sakura eu sunt Hinata si sper sa ne intelegem!
Sa:Imi pare bine si sunt sigura ca ne vom intelege.Apoi profesorul pleaca si ne lasa singuri.Sasuke merg langa Sakura si o prinde violent cu mainile de abdomen.
S:Mai mai ce pisicuta avem noi aici?!
Sa:Dispari de langa mine idiotule !Sakura nu se lasa m-ai prejos si il calca pe baiat pe picior si il loveste la "bucurie".Apoi o ia pe Hinata de mana si ii spune :
Sa:Vi cu mine la cumparaturi?
H:Da sigur.Apoi Sakura se uita la Sasuke care numa' ca nu era lesinat de dure si incepe sa rada.Un baiat blond cu ochi albastrii merge si il ridica de pe jos pe Sasuke.Pe acest baiat il chema Naruto.Era prieten bun cu Sasuke.
N:Se pare ca pisicuta ta are ghiare.
S:Mai vedem noi!Si totusi se pare ca e o tigroaica..dar m-ai vedem si lui Sasuke ii apare un zambet pervers in coltul gurii.
Fetele se plimbau linistite prin mall si cumparau tot ce le placea.Apoi Sakura si Hinata au mers la o pizza si un suc impreuna.Ele s-au imprietenit repede.Hinata a vazut ca Sakura s-a m-ai calmat si au inceput sa vorbeasca despre anumite lucruri.Dar la un moment dat Hinata se albeste ca varul la fata si incepe sa tremure .Sakura o observa dar nu o ia in seama , apoi o vede pe Hinata ca inghite in sec.Ambele fete raman uimite .Hinata incerca sa o convinga pe Sakura sa plece dar aceasta zambeste si ii spune ca raman.Deja pe fata Sakurei se vedeu nervi.De masa fetelor se apropie zambind.........(ficul acesta l-am facut si pe alt sit ...sa nu credeti ca am plagiat)...a da si vreau multe commuri.. a hug in love heh


Ultima editare efectuata de catre dededeny in Sam 26 Feb 2011, 18:25, editata de 1 ori
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:24

stiu ca am greseli dar promit sa fiu m-ai atenta.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:29

Miau !

Pai ma bucur ca ai facut un fic , desi ai cam multe greseli si sper sa nu te superi pe critica mea . Daca te deranjeaza mai bine nu citi :P

1. Se pare ca ai inceput cu stangul , ai uitat de introducere . AI inceput direct cu " era ora .. " Deci trebuia sa incepi cu inceputul..

2. Descrierea - Pai o ai dar in cantitati extrem de mici . Ai foarte putina descriere ceeeace nu e bine de loc , intr-un fic descrierea este cea mai importanta si la tine nu prea exista.. Axeazate mai mult pe ea , descrie sentimentele personajelor , trairile , peisajele ..etc..

3 . Dialogul , e foarte mult si foarte sec . Eliminal si adauga descriere . Nu e bine sa ai atata dialog . Deci cum am spus , scurteaza-l si adauga descriere .

4. Actiunea - Actiunea mi se pare foarte grabita . Din cauza dialogului . Deexemplu " Fata vine in dreptul lor si le spune zambind " Pai numai saluta si ea profesorul ? Vine asa.. . Deci laso mai incet cu actiunea pentru ca o grabesti mult prea rau .

5 . Numai pune paranteze in fic gen (glumeam) Nu da bine deloc , pe mine chiar ma deranjeaza cand le vad .

6. Ai cam multe puncte de suspensie care nu-si au rostul .

7. Dupa ce termini capitolul lasa un rand liber apoi spune ce ai de spus .

8 . Inca ceva ce se pare ca ai uitat , ai uitat sa pui " Capitolul 1 "

9 . Dupa punct , virgula , semn al intrebari sau al exclamari lasa un rand liber apoi scrie .

10 . O propozitie se incepe cu litera mare ! Am observat ca ai cam multe care incep cu litera mica .

11 . Greseli de tastare am mai vazut , ai grija la ele .



Sper sa nu te fi suparat scumpo , intentia mea nu a fost sa te supar/enervez ci sa te ajut sa te perfectionezi .

Ai grija la aspectul ficului , daca ai un aspect frumos asta iti da un punct in plus , cititorul va fi mai atras .

So , ideea sa stii ca este destul de draguta .
La fel ca si ficul , mie una imi place dar trebuie imbunatatit
Astept next-ul , sper sa vina repede
Si sper sa ti cont de sfaturile mele
Spor la scris si la idei !!
Pupici cei mai duulci !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:30

Pai se pare ca tea corectat bubu.
Eu vruiam sa zic exact ce zice ea.
Deci acum nu mai are rost:X
Sper ca pe urmatorul sa il faci bine.
Deci succes.
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:43

Buna draga!
Hmmm, este primul fic? Daca da, atunci se explica greselile.
Ai multe greseli de tastare. Ar fi bine sa citesti de cateva ori capitolul inainte sa il postezi.
Descrierea este si nu prea. Nu prea am inteles cum stau lucrurile. Sakura o cunostea pe Hinata? Ca doar nu vine un strain la tine si iti spune: "hai la cumparaturi!"
Sincer nu prea imi place ca nu folosesti linie de dialog. Acest capitol pare...o conversatie pe mess ca sa spun asa. Te rog sa folosesti naratiunea in loc de acele litere la inceputul fiecarei replici.
Dialogul este Slava Domnului. Mult si sec. Transforma acest dialog in naratiune sau incerca sa-l scurtezi cumva.
Nu imi place acea expresie: corp "yam yam". Ma zgarie pe creier. Incearca sa le eviti.
Actiunea este foarte grabita. Nu ai descrie sentimentele, trairile, imprejurimile. Totul se intampla prea repede.
Hmm, sper sa vad imbunatatiri.
Imi cer scuze daca te-a suparat comentariul meu, dar nu am avut intentia sa te enerez, ci sa te ajut.
Spor la scris!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:48

Bun,in primul rand puteai sa pui Capitolul 1,sau macar un titlu ceva.
Ai cam multe greseli de tastare,le poti corecta cu un edit.
Vad ca ti-a spus si Bubu,dar o voi face si eu.
Descrierea nu o prea ai.Iar aceasta este esentiala intr-un fic.Incearca sa descrii peisajele,personajele,sentimentele si altele.Ar arata mult mai bine.
Dialogul e prea mult si cam sec.L-ai putea inlocui cu descrierea.Incearca sa povestesti mai mult,nu pune atat dialog in exces.
Incearca sa nu mai grabesti actiunea deoarece nu se va mai intelege nimic.
Cand ai spus ca l-ai facut si pe alt site,acele puncte de suspenise nu isi aveau locul puteai da pur si simplu space sa incepi pe randul urmator sa scrii.
Dupa ce termini un capitol,incearca sa mai corectezi si sa iti dai seama unde mai ai greseli sau ce vrei sa schimbi.
,,Un baiat de 19 ani,par negru,ochi negrii patrunzatori si un corp "yam yam" ) .(glumeam)''-aici il descrii pe Sasuke,dar sincer,nu imi place ce urmeaza dupa aceea.Acel yum yum si in paranteza.Incearca sa renunti la asta deoarece nu da bine.
Sper ca nu te-ai suparat dar vrem sa te ajutam.
Spor la scris in continuare.
Pupici! kiss
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 18:53

sunt deacord cu ele
dar no spunem din rautate chiar deloc
si pe mine mau ajutata sfaturile lu bubu si celorlalti
deci sa nu fii suparat ok
sper ca nextu sa nu mai fie asa
sper sa aiba multe imbunatatiri
oricum incodata scuze daca team suparat
si sper sa ai imbunatatiri happy2
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 19:00

Buna scumpo !
Pai fetele au spus ceea ce vroiam sa zic si eu ...
Desi ..la ele a fost foarte complex ..
nici mie nu mia placut acea paranteza ..
dar .. am ras la faza asta
....il loveste la "bucurie"....
HE hE
Deci .. hai cu next-ul
Si sper sa tii cont de sfaturile lor ..
PuPici
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 20:30

imi place, daca o sa tii cont de sfaturile Bubulinei noastre si vei face capitole putin mai mari, vei avea chiar succes!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 21:54

nu ma supar chiar de loc , imi plac sfaturile si le accept cu placere . Ma bucur pentru critici stiu ce am de facut in continuare si de greseli da stiu si imi pare rau incerc sa ma corectez. Desi am o mica problema mie nu imi prea place descrierea si de aceea e asa putina dar daca vreti asa mult o sa incerc sa scriu mai multa descriere. Multumesc din nou pentru critici si sper sa nu v-a dezamagesc si in continuare...:*
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:01

Nici mie nu mi-a placut prima data descrierea , vroiam din prima dialog , dialooog . Insa na , toate se invata la un moment dat . Si mie chiar a inceput sa-mi placa atunci cand am vazut cat de grabita poate fi actiunea cand nu-i descriere si cat te poate ameti si incurca dialogul . Incearca oricum , nu ai absolut nimic de pierdut . Ba chiar vei avea de castigat , va iesi un fic minunat . Sunt sigura ca nu ne vei dezamagi , si stai linistita ca nu suntem dezamagite de tine . Este primul tau fic si e normal sa iasa asa , si noi am fost exact la fel . Uh , pai draga mea ce mai pot spune ? Inca odata vreau next-ul si ma bucur nespus de mult ca nu te-ai suparat pe noi .

Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Capitolul 2 .    Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:02

Deja pe fata Sakurei se vedeu nervi.De masa fetelor se apropie zambind gasca lui Sasuke.Fetele nu apuca sa se ridice de la masa,caci baietii se aseaza si comanda.Sakura numai ca nu pusca de nervi.Hinata tremura de frica dar si de emotii deoarece Naruto o privea si ii facea cu ochiul.Fata era rosie ca racul.
S:Mai dar nu ma asteptam sa va gasesc aici!Nu Sakura?!si Sasuke zambeste pervers.
Sa:M-ai lasama in pace !ok?!Ce naiba faceti voi aici?Parca pe tine Sasuke te-am lasat lat pe dusumea!Sakura incepe sa rada.
S:Ce gurita mare ai fetito!Cam prea mare.
Sa:Vai ,crezi ca imi e frica de un unul ca tine?!La auzul acelui cuvant Sasuke se inroseste de nervi,iar baietii din gasca lui numai ca nu lesinau de ras.
H:Sakura m-ai bine gati!Imi e frica!spune Hinata uitanduse la Sasuke care numai ca nu exploda.
Sa:Haide Hinata , tie frica de pacaliciul asta?!Apoi Sasuke da cu pumnul in masa si incepe sa urle:
S:Auzi aici papusa!Ma faci de ras!
Sa:Nu prostule tu te faci de ras!Sakura nu era deloc impresionata de gestul lui Sasuke.Toata gasca era uimita de cat de calma era Sakura.Nimeni nu a m-ai vorbit asa cu Sasuke vreodata.Gaara incearca sa o faca pe Sakura sa taca dar fata era si nervoasa dar si foarte incapatanata si nu se lasa cu una cu doua.
Gaara:Frumoaso,mai bine taci!
Sa:Ba nu tac!apoi aceasta se ridica o ia pe Hinata si pleaca,bineinteles nu inainte sa verse "din greseala"sucul pe Sasuke.Toti baietii raman uimiti de gestul Sakurei care zambea si apoi ii facuse cu ochiul.
Acesta cand vede zambeste si o priveste lung cum se indeparteaza.Apoi acesta se uita la gasca lui si le spune :
Tipa asta are mult curaj!Gaara il priveste pe Sasuke si ii spune:
G:Ce ai in minte,ce plan?
S:Eu,nici unul!Si zambeste lasand sa se vada doi canini ascutiti perfecti albi.Apoi baietii incep sa manance pizza si sa m-ai povesteasca despre Sakura si prietena ei care se pare ca ii furase inima lui Naruto.
Baietii se ridica de la masa platesc si pleaca.Toti se despart mergand fiecare acasa.Dar inainte ca acest lucru sa se intample Naruto m-ai povesteste putin cu Sasuke.
N:Frate!!Cum de nu ai lovit-o?S-au nu imi spune ca ti-a picat cu tronc?!
S:Ia mai taci !nu mi-a picat nici cum si vad ca are ceva curaj.Dar imblanzesc eu papusa asta.
N:Cum vrei!Dar ai grija!pai pa ne m-ai vedem!
S:Da normal frate!pai pe maine .Sasuke mergea spre casa si se gandea la cele intamplate si nu ii venea sa creada ca se indragosteste de Sakura.Cand ajunge acasa ii gaseste pe...stiu ca este mult dialog dar urmatoarele capitole au numai descriere prea putin dialog , sa nu credeti ca nu va ascult sfaturile. Va rog sa nu va suparati sad sad
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:04

Miau !

Pai draga mea , acest capitol paremise ca are un aspect mult mai placut . Ai ceva descriere , pentru inceput este bine . Sunt sigura ca vei invata sa descrii mult mai mult , nu-ti fa griji . Deocmadata e bine , imi place . Astept si urmatorul capitol ! Spor la scris si la idei ! Pupici cei mai dulci !

Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:12

Bun,ma bucur ca nu te-ai suparat pe noi deoarece nu asta vrem ci sa te ajutam:x
Ai fi putut adauga totusi mai mulat descriere.Incearca sa descrii sentimentele,peisajele si alte lucruri esentiale intr-un fic ca sa mai dispara putin din acel dialog.
Stai linistita,nu ne suparam.E primul fic si oricum nimeni nu se naste perfect.
Insa nu uita sa nu mai grabesti asa mult actiunea si sa mai adaugi descriere.Vei vedea ca va fi mult mai bine.
In rest imi place.Sunt sigura ca incetul cu incetul vei mai pogresa.
Spor la scris in continuare.
Pupici! kiss
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:24

nuti fa griji nu ne suparam
dar sa vedem imbunatatiri bine
oricum noroc si spor la idei happy2
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Cap.3   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:25

Sasuke mergea spre casa si se gandea la cele intamplate si nu ii venea sa creada ca se indragosteste de Sakura.Cand ajunge acasa ii gaseste pe fratele sau,unchiul sau si pe fosta lui iubita Karin.Fratele lui Sasuke ,era un baiat m-ai inalt putin ca Sasuke,ochi negrii tipic uchiha si un par m-ai lung prins intr-o coada la spate.Era destul de dragut dupa parerea mea.(Sakura).Pe baiat il chema Itachi Uchiha.In casa m-ai era si unchiul lui Sasuke.Un barbat cu parul negru m-ai lung dar facut in stil punk-rock.(nu prea stiu cum sa-l definesc)pe unchiul lui Sasuke il chema Madara Uchiha.Si nu in ultimul rand Karin.Era o tipa de 19 ani cu par roscat,ochii ii erau de un visiniu inchis,un corp cu forme destul de ok dar se vede ca si-a inceput "treaba" de pe la 15 ani.Karin se prinde de gatul lui Sasuke dar nu apuca sa stea 3 minute si Sasuke o prinde si o da de un perete.Itachi si Madara erau impresionati ca nu o saruta sau ca o atinge in locuri intime.Sasuke era foarte revoltat deoarece ia gasit pe cei trei in casa lui.Dar Itachi ii readuce aminte ca si el locuia acolo.
Defapt Madara si Itachi aveau ceva de vorbit cu Sasuke.Itachi se ocupa cu prostitutia si gasise o noua "prada".Se pare ca "prada" lor era chiar Sakura noua colega a lui Sasuke.Pana si Madara era foarte incantat de formele bine definite ale Sakurei.Dar cei doi nu stau mult de vorba deoarece Sasuke a inceput sa dea cu pumni cat putea de tare in Madara.Dar Itachi isi prinde fratele m-ai mic de maini imobilizandul.In timp ce Sasuke dadea cu toata puterea in unchiul lui realizeaza cat de mult o placea pe Sakura.
Madara se ridica de pe podea , isi sterge sangele din jurul gurii si il plesneste pe Sasuke spunandui raspicat ca daca o singura data mai face asa ceva , chiar el il va omora.Apoi Madara si Itachi urca la etajul casei lasandu-l pe Sasuke jos pe podea.
Acesta inca se gandea ce a facut pentru rozalia care il considera dusmanul numarul unu.Nu putea crede ce idee au Madara si Itachi si se tot gandea se va patii Sakura in caz ca va ajunge pe mana celor doi nebuni.
Acesta era extrem de ingrijorat si isi daduse seama de ce fel de persoane a fost crescut.Pur si simplu de 2 mercenari de carne vie.Apoi acesta se ridica de langa perete albastru al casei unde au ramas urme de sange.
Brunetul merge si isi ia jacheta de pe canapeaua din piele de culoare bej si iasa pe usa pentru o plimbare.Avea nevoie intradevar de una.Acesta se gandeste sa mearga prin parc, sa se aseze pe o banca si sa se gandeasca in liniste la ce are de facut.Era foarte ganditor dar aceasta gandire ii este distrusa in mod brutal de un urlet , apoi acesta aude suspinele puternice ale unei fete.Sasuke era foarte debusolat, nu stia de unde vine acel urlet , in ce parte sa o apuce.Dar este "trzit" de inca un urlet al acelei fete care parea in mare pericol.
Sasuke se indreapta spre acel loc si acolo...nextul pe maine si sper ca e ok cu descrierea happy2
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:28

Miau !

Vad ca pui next-urile foarte repede , imi place . Deci descrierea acum este cu mult mai buna . Chiar vad imbunatatiri , vai de-ai sti cat ma bucur . Ok draga mea , deci foarte frumos . Inca ceva , sa numai pui paranteze in fic , mie nu imi place cum se vede . In rest e ok , imi place
Vreau next-ul !


Mrr dap ! hi!
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 22:30

capitolul acesta e mult mai bun
sper ca nextu sa fie tot
ma bun daca nu te superi
cati spun asta debia astept sa vad ce vede Sasuke acolo happy2 a hug
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 23:18

Sasuke fuge in directia de unde se auzea tipatul si acolo o gaseste pe Sakura care era in sutien si in pantaloni ,baietii nu au apucat sa ii rupa numai bluza.Sasuke se napusteste asupra lor si incepe sa-i bata in timp ce Sakura s-a retras intr-un colt si suspina adanc durand-o tot corpul.Apoi dupa aprox.15 ,vine Sasuke si o ia pe Sakura in brate privind-o cu dragoste.Sakura se uita la el si ii sopteste:
Multumesc...dar de ce?
S:Nu m-ai fi asa curioasa!cu placere..haide te duc la mine acasa.Sakura tresara in acel moment si un fior o cuprinde.Sasuke numai sa se amuza spune ca va dormi in patul ei.Sakura se prinde de gluma si incepe sa rada.Cei doi ajung acasa la Sasuke .Acesta o pune in pat pe rozalie si ii da un tricou de-al lui.Sakura deja motaia,Sasuke o priveste si se apropie de ea iar Sakura ramane uimita dar inchide ochii si dupa o secunda buzele lor se intalnesc intr-un sarut pasional.Sasuke rupe incet sarutul si ii zambeste dulce.
S:Dece ai facut asta?Eu tot te urasc,apoi aceasta zambeste si il prinde pe baiat de camasa si il saruta.Sasuke ramane masca.Apoi zambeste si spune:
S:Mai mai se pare ca nu esti chiar o tigroaica cum am crezut,dar vreau sa fi a mea.Sakura ramane masca ,se uita la Sasuke si zambeste provocator.
Sa:Alta data pisoiule!apoi aceasta se acopera cu patura si adoarme.Sasuke o privea cum doarme si o saruta pe frunte.Apoi acesta merge sa stearga picurii de sange care au ramas in urma Sakurei care a fost taiata in zona abdomenului.
Apoi Sasuke coboara incet scarile pentru a nu face zgomot.Dar surpriza la parter Madara il astepta pe Sasuke cu un zambet talamb pe fata.Cei doi incep sa discute iar acea discutie devine tot m-ai incinsa dar este oprita de un tipat, era Sakura.Sasuke fuge repede sa vada ce a patit.Aceasta avea un cosmar.Sasuke o trezeste si o imbatiseaza::
S:Gata gata nu a fost decat un cosmar linistestete.
Sa:Multumesc,scuze ca te-am speriat.Nu am vrut.
S:Nui nimic.Odihnestete.Apoi Sasuke coboara jos.Madara era surprins de grija ce ii poarta Sasuke acestei fete.Sasuke ii spune sa plece din casa deoarece nu este bine venit si nici nu are chef de o bataie.Mada zambeste sarcastic apoi isi ia geaca si pleaca trantind usa dupa el.Nervii lui Sasuke sunt intinsi la maxim dar merge inapoi la Sakura ,se pune langa ea si se culca.Dar nu inainte de a o saruta pe aceasta pe frunte.
Dimineata Sasuke merge la magazin sa cumpere lapte pentru cereale mancarea preferata aa Sakurei..Acesta se grabeste deoarece acasa era Itachi si nu vrea sa o piarda pe Sakura.Intre timp Sakura se trezeste si se uita prin prejur.Camera in care se afla rozalia avea peretii albastrii , o mobila neagra si o plasma imensa care sa se asorteze.Era foarte simpla camera.Isi aminteste ce a patit aseara , iar unfior adanc ii cuprinde tot corpul.Dar isi aduce aminte si de Sasuke care a salvat-o.Incepuse si ea sa simta ceva pentru el dar nu dorea ca acesta sa afle deocamdata...Apoi aude pasi grei indreptanduse spre camera in care se afla ea.Pe usa intra chiar...va las in suspans si multumesc mult pentru comm-uri.Sper ca va place acest fic
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 23:36

Miau !

Vai ce frumos este scumpo
Vad ca ai adus imbunatatiri din nou
Felicitarile mele , chiar imi place
Ce ma apucat rasul la faza cu " un zambet TALAMB " =)) Mor =))
Astept next-ul !
Spor la scris si la idei !!
Pupici !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 23:41

multumesc mult!
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Dum 27 Feb 2011, 08:46

da sunt de acord cu bubu
bravo tineo tot asa
astept nextu cat mai repede
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Dansul, jocul iubirii??  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Dum 27 Feb 2011, 10:48

Observ ca ai mai multa descrierea ceea ce e foarte bine.
Frumos scumpo,felicitari:x
Astept next-ul.
Spor la scris si la idei.
Pupici! kiss
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Dum 27 Feb 2011, 14:12

super capitol, pune repede nextul :)
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19Dum 27 Feb 2011, 16:55

Hey hey.
Pai imi place fic-ul tau.Ma bucur ca ai pus mai multa descriere si chiar cred ca va iesi un fic foarte reusit.Ideea este frumoasa si imi place.

Ai grija la repetitiile cuvintelor.Nu suna placut.Ah,si la semnele de punctuatie.
Un sfat desi e bine si asa.Poti in loc de initiala numelor de exemplu:"S" sa pui linie de dialog,iar la finalul propozitiei",spuse x/y"..Este doar o sugestie.

Sper doar ca nu te-ai suparat.ACestea fiind spuse inchei prin a-ti spune ca astept next-ul c
cat mai repede.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dansul, jocul iubirii??  +16 Empty
MesajSubiect: Re: Dansul, jocul iubirii?? +16   Dansul, jocul iubirii??  +16 I_icon19

Sus In jos
 

Dansul, jocul iubirii?? +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-