Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce caut eu în viața mea?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 21:05

Buna! Iar am intarziat, mianhae!
Pai ce pot spune, poezia aceasta a fost una speciala si foarte adevarata. Este adevarat ca in zilele noastre daca nu ai calculator inseamna ca nu existi. Si fetitele de 12-13 ani posteaza indurerate pe facebook "Am suferit prea mult din dragoste, o sa incerc sa imi traiesc viata de acum inainte.". Pe mine ma amuza intotdeauna lucruri de genul acesta. Adica sa fim seriosi, cine naiba le-a facut sa sufere in halul acesta? Micky Mouse? *iubesc poza aia cu comentariul asta*:))
Oricum, astept sa postezi din nou lucruri interesante si frumoasa ca acesta. Te pup!:*
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Inger fara aripi   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Mar 2013, 09:39

Hey! Stiu ca am spus ca o sa postez vinerea, dar am un orar foarte dezordonat, mai ales din pricina scolii, si deci, voi posta cand gasesc timp. Oricum voi face asta o data pe saptamana sau poate si mai des daca voi avea timp.

Aparente aparete


In aparenta, o zi ca oricare alta, insa in esenta, poate inceputul a ceva ce credeam ca s-a sfarsit.
Stateam in parc pe o banca, o banca oarecare; de-as fi stiut as fi fugit in clipa aia… Aveam jurnalul pe picioare si chitara in dreapta mea, sprijinita de singurul copac capabil sa-i inteleaga muzica. Nu faceam nimic, si totusi faceam mai multe decat credeam eu; pur si simplu scriam niste versuri in juralul meu, versuri in care descriam un el; nu stiam cine era, dar era mai prezent in viata mea decat credeam eu.
Era asa liniste, aproape ca imi auzeam inima batand, dar ceva mi-a distrus linistea...”Pot sa ma asez?”...asta am auzit. Nu am ridicat privirea, mi-a fost teama, dar continuam sa scriu. Mi-am dat seama ca era un el dupa voce, voce care ma strabatea pana in cel mai adanc colt al sufletului meu, vocea care scotea la iveala o parte din mine care voiam sa ramana in mine si sa moara acolo. Dar cine era el si cum de eu inca nu ma puteam opri din scris? De unde imi veneau toate versurile acelea? Intrebari la care nimeni nu era capabil sa imi raspunda. Cat imi doream sa plece atunci, sa raman singura cu muzica mea, singura capabila sa inteleaga ce simteam, dar cu o mica si neintentionata privire am vazut ca tinea pe picior o chitara. Mi-am ridicat privirea; l-am vazut! Era el! Acel el. Tot ce scrisesem, cuvant cu cuvant, il descria perfect. Parul lui perfect, putin luga, insa care mi-a dat sansa sa vad ochii lui verzi, un verde care strapugea inima mea fragila, ochi care ma priveau atent, studiindu-mi fiecare miscare si fiecare clipire cu interesul artistului care isi priveste muza. Avea un zambet capabil sa imi faca inima sa ia foc, insa nu mi-am putut da seama cat e de inalt sau cum arata dincolo de zambet. Eram incapabila. Era perfect si totusi ma temeam sa spun ceva, ma temeam sa nu cumva sa imi auda inima care batea mai tare de cat ceasul central, ma temeam sa nu visez, sa ma trezesc si el sa dispara, sa ma arunce iar in lumea surda a neincrederii...
“Buna!”...asta am auzit. Imi vorbise, era vocea lui, vocea care imi rascolise amintirile, sufletul si mintea, dar nu aveam puterea sa ii raspund, De ce oare nu puteam sa scot niciun cuvant? De ce nu reuseam nici macar sa zambesc? Ochii mei erau atintiti la el, nu ma puteam satura sa il privesc, sa il privesc cum imi zambeste si sa vad cum atinge chitara, incercand sa cante cateva acorduri. O atingea cu atata graite, o privea cu atat de multe iubire, ohh! Cat imi doream sa fi fost o chitara in mainile lui, sa ma las acordata si sa cantam un vis spre Paradis impreuna, dar nu totul e asa frumos cum cred eu. Nu totul zambeste in jur si mai ales el nu-mi zambeste mie. Sunt doar o copila. Ce vina am eu? De unde as fi putut stii?...
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Asss10Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Mar 2013, 15:10

Buna, buna. Iti multumesc ca m-ai anuntat, chiar eram curioasa la ce te-ai referit prin 'ceva diferit'. Intr-adevar, este putin altfel fata de stilul tau obisnuit de a scrie, insa te prinde, chiar ai reusit sa ma faci sa imi imaginez toata acea scena. Ma bucur sa vad ca mai sunt si persoane altfel, care stiu cum sa-si cultive talentul si care nu intra in randul lumii numai pentru a fi admisi intre oameni. Felicitario pentru creatiile tale si sa stii ca mai astept. Te pup. :*
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Mar 2013, 02:13

Iar sunt o vaca nesimtita! Am intarziat. lough Eh, creația aceasta putin mai diferita a fost la fel de frumoasa ca celelalte, in sensul ca ne-ai demonstrat ca orice gen de proza ai scrie, esti la fel de talentata! kiss Iar acea poezie de Marius Tucă, este foarte adevarata, genul de poezie care te face sa-ti dai seama de lumea din jurul tau! Multumesc pentru anunt si sper sa ma anunti si in continuare! kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Mar 2013, 23:46

uuuu, ce frumos a fost totul!:x:X
Imi place foarte mult felul in care tu privesti viata. Totul este atat de realist! Iti cunosc foarte bine personalitate, dar trebuie sa recunosc, cu fiecare creatie, cunosc o alta latura a ta. Pai nu stiu, adica, privesc in jur si vad cum lumea se duce de rapa, iar aici intervine un citat de la tine "Fara sa stie ce e aia rapa".:> Chiar mi-a placut asta!:>
Sper sa ne mai aduci cat de curand creatii din ce in ce mai multe. Te pup:*
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 09:58

Diferit


Daca intunericul este lumina mea
Iar tu ma poti vedea
Atunci vezi mai murdar ca mine
Caci vad in mintea ta.

Daca iubirea mea e doar un ideal,
Iar tu iubesti real,
Atunci iubesc mai sincer de cat tine,
Caci eu nu ma iubesc pe mine.

Daca prietenii-mi sunt doar in mintea mea,
Iar tu ii poti avea,
Atunci am o prietenie mai pura ca a ta,
Caci mintea nu poate trada.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Asss10Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 16:04

Foarte interesant acest joc de cuvinte care te caracterizeaza. Imi place cum te joci cu diferitele expresii si cum faci ca totul sa capete un sens aparte, mai ales ca temele pe care le abordezi sunt actuale, se refera la realitatea prezenta in care traim. :)
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 19:27

Awww!!!:x
Inca o poeziee pe care o ador!:x Stau si ma gandesc daca se va intampla sa citesc vreo poezie de a ta si sa nu-mi placa:-?, nu, nu cred ca e posibil.
Oricum, asa cum a spus si choco, ador acest joc de cuvinte, ma fascineaza!:x
Ei bine, sper ca vei aduce o alta creatie cat mai repede, esti geniala!:x
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Mar 2013, 10:53

Hei, scumpa!
Dar ce avem noi aicea, e plin de talent, bine ca am trecut pe aicea! lough
Vreau sa iti spun ca esti foarte talentata, in special in ceea ce priveste poezia. Nu stiu ce sa zic de proza, bineinteles ca si acolo ai talent, insa mie cel mai mult imi place cum scrii versuri, care pur si simplu ma farmeca. Cand am citit "Totul sau nimic", pot sa jur ca am regasit in poezia ta o urma de simbolism, ceva ce aduce a Bacovia. Aceea mi-a placut cel mai mult, pur si simplu o ador. in love
Toate fiind spuse, te astept si cu alte scrieri, care sa ma uimeasca si sa-mi faca ziua mai buna.
te-am pupat! kiss
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 15:24

Dependențe


     Heroina, Ecstazy, LSD, Cocaina, Cannabis...droguri obișnuite pentru puștii și puștoaicele din ziua de azi. Fumăm și rulăm în prostie, dar trebuie să știi să nu le cazi pradă. Am învățat să supraviețuiesc, să mă conformez, să rulez fără să cad în inconștiență. Toate astea sunt acum pentru mine doar simple substanțe inofensive. Nu mă mai afectează. Stau ore întregi inhalând tot felul de substanțe, plutind printre vise, iluzii și printre puștani care cad pentru prima oară victime. Nu îi învinovățesc pentru că așa eram și eu. O puștoaică de 13 ani gata să încerce ceva nou. Acum imi e milă de ei. Senzația morphinei care îți domină și îti rupe fiecare părticică din corp e minunată - nimeni nu te atinge, nimeni nu poate să stea în calea viselor tale, nimeni nu contează în afară de tine, însă imediat ce euforia dispare, apare agonia. Te zbați, lupți, încerci să supraviețuiești, să scapi de tot ce îti distruge corpul, dar e imposibil. Odata ce încerci nu te mai poți opri, nu ai cum.

      Heroina si LSD-ul sunt droguri puternice, dar am găsit un drog care mă posedă mai puternic, un drog care îmi face mintea varză. Tu! Tu ești dorgul care îmi face mintea și fiecare organ din mine praf! Nu mai suport. Nu mai rezist! Nu pot să fac nimic în fața ta. Nu pot să mă mișc, să vorbesc, și abia dacă pot respira. Mă posezi. Ființa ta se împrăștie în mine mai repede ca orice altă bălărie și mă distruge pe interior. Credeam că nu există drog căruia să nu îi pot rezista, dar tu, tu nu ești un drog obișnuit. Ești tot ce reprezintă toate substanțele astea stupide la un loc: iluzii, fantezii, dorințe, vise, dependențe. Insă ca orice alt drog, atunci când nu ești lângă mine nu sunt eu. O durere imensă ma învaluie, mă strânge atât de tare, mă sufocă. Mii de gloanțe îmi fac inima praf, zeci de ghiare îmi lasă urme adânci pe interior, iar eu nu pot face nimic. Sunt într-o totală agonie. Și doare, doare mai rău ca atunci când îmi domini tu trupul. Doare!

      Cu mintea și organele făcute praf, cu ultima urmă de viață din mine, cu ultima urmă de luciditate mai spun doar atât:

Te iubesc!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Asss10Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 15:34

Geniu mic ce esti! in love Nu, de fapt, sunteti o armata de mici genii care vor sa ma dea gata, caci eu vreau sa citesc tot mai mult, iar voi nu scrieti decat putin, putin, sa nu ma pot satura eu. rolling on the floor Lucrarea din urma e foarte frumoasa, ai surprins toate acele momente usor cliseice pe care le-ai transformat cu dibacie in ceva frumos, ceva ce am citit cu placere. Sa ne mai aduci. <3
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 15:59

Hei, scumpa!
E ceva nou intrutotul, insa imi place la nebunie. Ai un stil ce se imbunateste cu fiecare cuvant, incepi sa ma lasi fara cuvinte, esti talentata. M-am hotarat! Aceasta este cea de-a doua creatie a ta pe care o prefer, dupa poezia cu nimic, desigur, pe care o voi adora mereu. Faci o treaba buna si tine-o tot asa!
Te-am pupat! kiss
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 22:07

Măi, măi, măi! O altă creație de-a Darei care m-a dat pe spate la fel de mult ca și celelalte! kiss Ești genialăă! Mă bucur că împărtășești talentul pe care îl posezi și cu noi! Mulțumesc de anunț și sper să mă anunți si în continuare! kiss
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Mar 2013, 10:27

felicitarile mele.sti sa uimesti,si tot odata cum sa iti folosesti imaginatia.foarte frumos.si sa mai sti de la mine,ca pe aici pe acolo,ceea ce ai tu in scris are oarecum legatura cu viata.si sa sti ca si eu compun poezii,dar fara sa ma inspir din carti.bravo,spor la scris in continuare. ;;) happy
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Mar 2013, 23:00

Am intarziat! Sunt o nenorocita, nenorocitaaa!!! Dar sti cum e cu scoala, profii, etc, iti ocupa tot timpul. Nici nu mai poti sa mai respiri!

Iubesc aceasta creatie, iar tu progresezi foarte rapid. Ne-ai vorbit aici despre droguri, de la mic la mare, cel mare insemnand "EL". Frumooos, chiar m-a lasat fara cuvinte, deci nu stiu cat de interesant va fi commul meu1:))
Ei bine, sper sa postezi cat de curand ceva, ori aici, ori la Vise in duet. Te pup!:*
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 12:29

      Buna! Buna!

      Hai ca deja v-ati obisnuit toti cu stilul ala la sentiment al meu de a scrie si stiu ca v-a fost dor de o mica doza de magie in stilul meu. S-au intamplat multe de cand nu am mai vorbit. Mult prea multe. Nu prea stiu nici de unde si nici cu ce sa incep. Ma gandeam sa vorbim putin despre ceea ce unii numesc romantism, dar sincer, pe mine ma dezgusta. O sa comentez putin, asa cum v-am obisnuit deja, cateva „momente romantice”, iar la urma o sa va spun si ce inseamna pentru mine adevaratul romantism. Deci, sa incepem:

            1. Momentul acela in care ea mananca si se murdareste la gura, iar el se apropie sub pretextul ca o sterge si apoi cei doi se saruta. Serios? Ce e romantic in faptul ca ea mananca precum o vaca si s-a murdarit? E absolut dezgustator, dar e ceva ce multi gasesc dragut. Nu pe bune! Va bateti joc de mine? Sa imi spuna si mie cineva ce e asa romantic in asta. Ohhh, dar sa trecem peste asta. Imaginile alea o sa imi bantuie mintea toata viata si asta e ceea ce ma ingrozeste si mai rau!

            2. Sarutul in ploaie. Ceva foarte romantic pentru unii. Cat de dragut este sa fii ud leoarca si celalalt sa aiba chef de mozoleala? Mi se pare o prostie. Adica de ce sa va sarutati in ploaie cand puteti sa o faceti, stiu si eu, in casa, intr-un restaurant sau oriunde altundeva, numai nu in ploaie? Din nou, unde e romantismul in asta?

            3. Florile. Vine el la ea cu un buchet de flori. Ea e foate impresionata. Vai ce dragut. Ce sa-ti spun?! A dat 20 de lei pe 3 flori si vai ce romantic a fost si ce mult o iubeste. Cum pot demonstra niste flori, moarte, caci dupa ce sunt taiate si despartite de radacina lor, florile mor, deci, cum poate demonstra ceva mort ca iubesti? Vii la ea in fiecare seara cu un buchet de „floricioaice” si ii spui ca o iubesti, dar ziua ce faci? O lasi singura in casa, o ignori, o inseli. Putin iti pasa tie de altceva in afara de trupul ei, dar totusi, ce mult o iubesti tu ca i-ai adus 3 balarii. Felicitari baietilor care stiu cand si cum sa daruiasca o floare! Mai bine o floare care sa exprime dragostea adevarata, decat tone care nu reprezinta nimic altceva decat balarii.

            4. Filmele romantice. Vai mama! Toate chestiile „romantice” combinate intr-un film de 2 ore. 2 ore cu asa ceva? Nu, multumesc! Filmele astea, din punctul meu de vedere, sunt doar pentru persoanele incapabile sa iubeasca. Adica, ori iti traiesti iubirea, ori o aplauzi pe a altora. Acum inteleg de ce uras baietii filmele astea. De fapt am inteles mereu de ce. Un film de 2 ore de genul asta m-ar putea traumatiza mai tare decat sa fiu inchisa cu un leu in cusca. Eu iubesc leii, deci, da.

            5. Cliseele romantice. 4 dintre ele le-am mentionat si mai sus, insa unii mai gasesc romantic privitul la stele sau poeziile alea prost concepute, siropoase si mai ales foarte gretoase. Frate, pe bune? Asta gasiti voi romantic? Ma dezgustati!

      Acum sa va impartasesc si ceea ce cred eu ca inseamna romantism. Nu e un romantism asa cum si-l imagineaza toti, dar e ceva simplu, care din punctul meu de vedere, e mult mai ok decat toate „romantismele” de mai sus. Eu personal prefer sa vad un film horror decat unul romantic si in loc de plimbari romantice, uitat la stele si alte zarzavaturi, mi se pare mai ok sa jucam un joc video, sa ne uitam la un meci, sa gatim impreuna, sa mergem la cumparaturi impreuna, sa imbrac hainele lui in locul chestiilor alora hidoase pe care unele le numesc lenjerii sexy sau rochite sexy. Fetele mele, daca o fata e desteapta, stie sa fie sexy si cu un sac pe ea. Un baiat se tine aproape daca stii sa ii vorbesti si sa „o arzi ca baietii”, nu sa i te daruiesti. Intr-o relatie nu e vorba doar de voi asa cum va imaginati. Nu tu trebuie sa faci compromisuri, nici el, dar trebuie sa invatati sa combinati ceea ce ganditi pentru a obtine fericirea.

      Cam atat de la mine pentru un moment. Sper ca ati inteles ceea ce trebuie din mesajul meu, ei bine, si daca nu, eah, ce-mi pasa!

      In concluzie, un sarut pe frunte inseamna mai mult decat unul pe buze, la fel cum un „Micuta mea!...” inseamna mai mult decat un „te iubesc!”!

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Asss10Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 15:17

Ei, uite una desteapta! Nu ca n-as fi stiut deja ce-ti poate capsorul, dar m-am regasit in fiecare cuvintel pe care l-ai scris acolo. Si, desi eu las capitolul romantism si baieti sunt mai paralela decat benzile de pe sosea, tot sunt de acord cu afirmatiile tale. Da, as vedea un fil horror, de fapt cred ca as putea sa vad orice fel de film in locul unuia romantic, nu sunt de mine. Cat despre flori si astea, eu una de obicei uit sa pun florile in apa si se ofilesc, asa ca nu va bazati ca am o afinitate pentru a primi flori. Si, sa fim seriosi, prefer sa mergem la supermarket si sa ne luam fiecare cate o bere si o punga mare de cipsuri si sa mergem undeva sa ne distram decat sa stau intr-un restaurant purtand o rochie incomoda si niste pantofi la fel de incomozi pe care voi astepta cu nerabdare sa ii dau jos cand ajung acasa. Tenesii la putere. Am zis!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 18:00

fara cuvinte.e tot ce pot zice dulceata.bravo tie.tine.o tot asa.Akatsuki_lavy te pupa
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 19:12

Buna, draga mea!
Nu pot spune ca sunt intru totul de acord cu tine, insa m-au amuzat multe dintre replici aduse la acele romantisme. Eu, unsa, sunt o romantica incurabila si, da, imi place sa ma uit la stele. Insa, ca si tine, nu ma tem sa spun ceea ce cred, iar daca tu preferi un joc video, eu prefer sa urmaresc constelatiile. Deci, fiecare are propria parere si propriile gusturi, deci nimic din toate astea nu poate fi generalizat.
Cam asta am avut de spus, de replicat, caci de asta comentez aici, nu doar pentru a-mi creste numarul mesajelor. Te-am pupat! kiss
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 01:16

Doamneee, esti genialaaa! Au fost superbe toate afirmatiile pe care le-ai facut despre romantismul care nu e romantic, in opinia ta. Exprimare idioata, stiu, dar ati inteles ce am vrut sa spun!=))) Mi-a placut la nebunie creatia asta, desi eu cum a spus si Danielle, sunt o romantica incurabila si ador unele din chestiile pe care tu le-ai ironizat intr-un mod superb, de asta te iert.=)) Adica, sincer,eu nu as rezista unei plimbari romantice, seara, pe plaja cu tipul de care imi place. in love Dar sa port hainele lui? Ah, daaaa, vreeeeau.in love Sa ne uitam la filme impreuna? Si asta vreau. Desi stau sa ma gandesc daca vreau intr-adevar sa fie dintr-alea horror. =))) Daca e sa fie acolo tipul de care imi place inainte sa fiu cu el, as accepta cu siguranta. =)) Pentru ca o sa ma sperii. :o3 Si am nevoie de cineva care sa ma "apere", nu-i asa? Malefiiiic!=)) "Micuta mea" ...ah! Mereu am murit dupa apelativul asta! Ai totala dreptate, inseamna mult mai mult decat un "te iubesc!". As prefera oricum sa-mi zica asa decat sa-si declare iubirea clasic. Revenind, Doamne, ce creatie superba! Multumesc de anunt si scuze ca ajung asa tarziu! Sunt o vaca! =)) Kiss.
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 22:40

Buna! Buna! happy V-am adus cateva citate, cateva cuvinte care sper sa va placa! happy Sunt 100% produs al imaginatiei mele crete! happy


Un prieten te împinge pe scări în sus, nu în jos!
.

Învață din greșelile celorlalți ca ei să poată învăța din reușitele tale!
,

Decât să plâng după tine, mai bine îți râd în față!
.

Nu-ți privii dușmanii ca pe o piedică, ci ca pe o provocare!
.

Nu îi poți cunoaște pe ceilalți dacă nu te cunoștimai întâi pe tine!
.

Ochii văd, gura vorbește, însă doar inima simte!
.

Ca să nu ți se urce-n cap trebuie să dai cu ei de pământ!
.

Prieten nu îți e cel care îți spune ce prieten bun este el pentru tine, ci cel care ți-o demonstrează în tăcere!
.

Și până la urmă dacă nu se-ntoarce roata, o întorc eu!
.

Ca să poți iubi nu trebuie să fi iubit, ci doar să știi să iubești!
.

Dumnezeu poate spulbera lumea la fel de ușor cum a construit-o! Păcat că e prea murdară ca să se poată atinge de ea!
.

Toți suntem proști, doar că unii știu cum să ascundă asta!
.

Nu ești nebun dacă vorbești singur, dar totuși te aude cineva. Ești nebun dacă vorbești cu toți, dar nu te aude nimeni!
.

Femeia e cea mai mare calitate pe care o poate dobândi un bărbat!
.

Bătrânețea nu înseamnă un sfârșit, ci doar pregătirea unui nou început!
.

Suferința e mai dulce decât o mie de bucurii, căci bucuriile te îmbată, dar suferința te trezește!
.

Să vorbești singur nu înseamnă să vorbești cu tine, dar să te audă toți, ci înseamnă să vorbești cu toți, dar să te auzi doar tu!
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 23:23

Doamne, cat de geniala esti! Sunt superbe citatele, nici nu ma asteptam la altceva de la tine! :p ”Ca să nu ți se urce-n cap trebuie să dai cu ei de pământ!” Ah, il ador pe asta! in love Multumesc de anunt si sper sa ma anunti si in continuare! Kiss.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Asss10Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Apr 2013, 15:38

Uiii, ce talentata mica avem aici. in love Bineinteles, nici nu ma puteam astepta la altceva din partea ta. Mi-au placut nespus de mult toate, nu cred ca-mi pot alege un favorti. in love
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Apr 2013, 17:09

well? awesome right? talentata fata.bravo.mesic de anunt.spor in continuare, si te astept cu next-ul.pupu de la eu.Akatsuki_lavy
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Apr 2013, 21:57

Yo, yo. Tu esti chiar talentata. Imi plac mult creatiile tale, mai astept si alte citate. Mutumesc de anunt. Spor la inspiratie. Muahh :3
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce caut eu în viața mea?!   Ce caut eu în viața mea?! - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Ce caut eu în viața mea?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-