Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Inchisoarea inimilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Apr 2011, 22:38

Kiri vreau continuarea..
Super frumos!!
Repede te rog..


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
ada
Genin
Genin
ada

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva in intuneric
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Mda...

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Apr 2011, 09:47

Critici? Nam ce critica totul a fost perfect.
A fost un capitol frumos, trist din punctul meu de vedere.
Sper sa pui next-ul repede. kiss

Ja'ne
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Apr 2011, 21:45

Cum nu mai sunt un critic nu ma bag, spun doar ca e frumos si imi place, adu continuarea si spor la scris si la idei dap !


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Apr 2011, 20:49

[i]Haide repede cu nextul ca mor aicia, tu chiar vrei sa ne omori in suspans? Esti o rea! Ma supar daca nu pui repede nextul!


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Sadgirl


◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 12:05

Scumpa mea inimioara de sticla, ti-am promis ca pun continuarea.

Capitolul 4

Minutele treceau nesimtitor pe langa noi iar din cand in cand simteam vantul ce patrundea printre gratiile inchisorii. Parul imi acoperea chipul in timp ce simteam doar buzele politistului ce ma incalzeau. Acesta imi acoperi chipul cu mainile sale, indepartandu-mi suvitele rebele. Ii simteam degetele moi si usor reci ce imi atingeau suprafata pielii, facandu-ma sa tremur. Ma simteam ciudat, corpul imi tremura din ce in ce mai tare, neputand sa-mi stapanesc emotiile. Acele minute pareau pentru mine ore, niste clipe frumoase dar care se vor termina incetul cu incetul, nelasand nimic in urma, poate doar speranat ca a fost ceva. Acesta se indeparta, lasand capul in jos. Mi-am atins buzele cu degetul aratator, presandu-l de ele si muscandu-le apoi. Doream parca sa indepartez urmele lui, sa uit acest sarut insa nu era asa de usor. Ochii sai ma priveau patrunzator, dorind sa afle ce gandesc.
- De ce m-ai sarutat? O ai pe Sara. Nu iti ajunge? Il intreb eu, putin soptit, intorcand privirea intr-o parte privind cioburile sparte ale oglinzii ce inca erau imprastiate pe ciment.
- Asculta la mine. Intre tine si Sara e o diferenta pe care o vei afla pe parcurs, iar legat de intrebarea ta, de ce te-am sarutat, ei bine asa am simtit si nu regret asta.
Vocea lui era usor ragusita in timp ce se incrunta de cate ori pronunta un cuvant, observandu-se usoarele cute. Parasi celula, lasandu-ma sa-i privesc pasii care incetul cu incetul dispareau. Parea o iluzie insa el era realul, el era dorinta oricarei fete. M-am intins pe suprafata patului, lasandu-mi firele negre sa acopere perna prafuita. Mi-am intors chipul, afundandu-mi nasul in acel praf gri ce ma facea sa stranut. Doream sa ma ridic, sa plec insa am stat acolo, continuand sa ma afund din ce in ce mai mult in acea mizerie. Am observat pe patul blondei un pachet cu tigari alb, ce avea un trandafir pe el. Am intins mana, insa nu era de ajuns, nu puteam sa-l iau. Am inchis ochii, lasand razele soarelui calde sa-mi invadeze chipul, incalzindu-l. Din cand in cand acestea dispareau, lasandu-ma sa simt raceala incaperii, sa simt raceala zidului. Ma simteam singura, insa chiar eram. Un simplu om, intr-o celula intunecata ce cersea dupa libertate, asta eram eu. Ma simteam ca o umbra. Mainile imi deveneau din ce in ce mai reci in timp ce buzele mi se uscau. M-am ridicat de pe suprafata saltelei, prinzandu-mi parul intr-o coada la spate. Ii auzeam pe cei doi gardieni vorbind despre blonda si despre politist. Am oftat, rugandu-i sa ma lase sa ies afara. Am vazut cum incetul cu incetul soarele disparea iar luna maiastra acoperea cerul, aducand stralucitoarele stele. Vantul batea cu putere, alungandu-i pe unii detinuti care se retrageau in celulele lor.
Sara statea in bratele unui roscat ce avea un tatuaj in forma de sarpe pe gat. Din cand in cand se sarutau, aceasta permitandu-i sa o atinga si sa-i dea bluza jos. Mi-am intors privirea dezgustata inspirand acel aer curat. M-am asezat pe cimentul rece, ridicandu-mi privirea, dorind sa privesc stelele. Una din ele stralucea mai puternic decat celelalte iar acest lucru m-a facut sa schitez un zambet. Am simtit cum cineva imi atinge umarul si se aseaza langa mine. Nu am stiut cine era pana sa nu-i aud vocea ragusita. Era el, acelasi politist care mai inainte ma sarutase.
- Observ ca esti fericita de zambesti. Care e motivul? Ma intreba el ranjind.
- Sti, niciodata un zambet nu inseaman ca respectiva persoana e cu adevarat fericita. Nu sti cat de fals e zambetul, cat de mult de poate induce in eroare, sa te faca sa crezi ca e totul bine, insa nu e asa. Am replicat calm, ciufulindu-mi bretonul.
- De ce vezi lumea numai in gri? Ma intreba acesta privindu-mi fiecare reactie si asteptand un raspuns credibil.
- Esti nou aici, nu ai de unde sa sti, nu ma cunosti. Pentru mine oricine e fals, chiar si Sara care imi era prietena, m-a dezamagit.
M-am ridicat, plecand de langa el. Conversatia cu el ma facea sa ma simt rau. l-am lasat singur si ganditor in timp ce eu m-am intors in celula intunecata. Am vazut ca patul Sarei era gol, semn ca aceasta era inca cu acel roscat. Prietenia...acum cred ca e asemeni unei tigari. Cateva minute e cu tine, apoi dispare si nu ramane decat acel scrum pe care vantul il sterge. Printre gratiile celulei se putea observa maiastra luna ce parea ca ma priveste. Mi-am desprins parul, aruncand clama intr-un colt al camerei. Am atins salteaua alba, intinzandu-mi bratul drept. Capul incepu sa ma doara iar oboseala se facea simtita. M-am intors pe partea dreapta, privind patul gol al blondei. Pachetul cu tigari era tot acolo, ia eu ma intrebam de unde le are. Am hotarat sa vad ce gust au si ce stare iti confera. Am gasit sub perna acesteia o bricheta rosie, cu ajutorul acesteia am aprins o tigara. Era subtire si alba, insa ma intrebam cat de buna e. Inspiram acel fum, asemeni unui drog imbolnavindu-mi plamanii. Am inceput sa tusesc cand am simtit acel fum negru ce mi se ducea pana in plamani. M-am sprijint de zidul rece continuand sa trag din acea tigara, aruncand scrumul pe jos. L-am camcat cu varful tenisilor, imprastiindu-l. Simteam cum nu mai aveam stabilitate in genunchi iar capul ma durea din ce in ce mai tare, provocandu-mi o stare de lesin.


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc


Ultima editare efectuata de catre ♥ Iepurasul♥Kirara ♥ in Sam 24 Sept 2011, 14:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Asss10Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 12:36

Sunt prima! In calitate de prim venit voi face eu onorurile spunandu-ti ca acest capitol este cu adevarat genial! Descrierea este foarte frumoasa, actiunea deloc grabita, iar dialogul extrem de... nici nu stiu cum e. Mi-a placut mult si sper ca si in urmatorul capitol sa ne uimesti cu talentul si maestria ta. Multe idei si o tona de pupici! kiss in love kiss


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
ada
Genin
Genin
ada

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva in intuneric
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Mda...

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 12:48

Ete eu nu sunt genul sa plang dupa un fic....asa ca nu o mai lungi si pune next-u ala o data!
Vrei sa mor?
Asa credeam si eu....
Faci ce faci si sa pui next-u ala aici'sa inteles?
Pupicii dulci scumpa...! Sunt cu ochi pe tine .. ..  ..


Ja'ne dance2
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 20:02

Kirishooor1
Cat te iubesc eu pe tine!
Mersi fain ca ai pus nextul!
Lexx te adoureaza!
FurevaR!
Acuma urmeaza sa pui nextul de dupa next! :))


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Sadgirl


◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
June^_^
Academy Student
Academy Student
June^_^

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In visul meu:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Muzika:x
Stare de spirit Stare de spirit : Pai...fericita

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 22:12

Kira mi-a placut acest next ca de obicei in love
Nustiu ce ma atrage cel mai mult la ficul tau: ideea, felul cum descrii..chiar nu stiu, cert e ca e foarte interesant si il ador in love
Descrii foarte frumos si observ ca nu ai dialog sec sau mult. Daca era sa scriu eu cred ca tot capitolul era plin insa la tine totul e foarte frumos si sti cum sa faci cititorul curios.
Sa pui repede urmatorul capitol iubita kiss


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcQUHkGN83MsPbxEVywA6djYjojP6wckSrSmGMeGYGwrLhevC8g-5w
Din fum apar tu n-o sa ma vezi niciodata clar.
Sus In jos
Andrei
Academy Student
Academy Student
Andrei

Sex : masculin Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : muzika, cluburi, skate, break dance

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 11:46

Pai daca tot sunt nou, am zis sa citesc si eu un fic. Pot sa spun ca titlul m-a atras si e chiar bine ales dupa parerea mea. Descrierea, observ ca nu am ce comenta deoarece te descurci si sti sa-l faci pe cititor cat mai curios si sa se simta in mijlocul actiunii. La tine dialogul nu e sec, fara importanta si sa nu-l intelegi ci sti cand sa-l pui ca sa se imbina cudescrierea si naratiunea. Imi place cum dezvolti ideea ,devenind din ce in ce mai interesanta si deloc plictisitoare. Nu am vazut greseli de tastare in acest capitol si a fost la fel de frumos ca celelalte. Chiar m-ai facut curios si astept continuarea care sper sa vina cat mai curand.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Mai 2011, 19:42

Capitolul 5

Oftez, simtindu-mi plamanii greoi si inecati de acel fum atat de ispititor care ma facea sa il doresc din ce in ce mai mult. Eram ametita, dar in acelasi timp zambeam, dorind sa inving tristetea ce imi inconjura trupul. Priveam tigara alba si scrumul ce cadea pe cimentul rece al celulei. As sta o vesnicie sa privesc acea mizerie neagra ce dispare, acel scrum ce ma facea sa ma simt bine in ciuda celor ce se intamplasera. Nu stiam nici eu de ce. Insa, ma intreb cat dureaza vesnicia, daca e reala sau nu, daca poate fi atinsa sau o gasim doar in cartile de basme. Insa un lucru stiu. Opusul ei ca si al vietii e moartea. Stau si privesc in fata cum fumul de tigara se imprastie in incapere, inegrind-o. Si totusi, de ce moartea e prezenta peste tot? Ce semnificatie are? Nu o vad, nu o miros, dar simt ca e mereu langa mine la fel ca si singuratatea. Atatea intrebari fara raspunsuri, atata mister in aceasta lume plina de praf, atatea cuvinte desarte ce se pierd in vant...asta e viata. O scena unde oamenii sunt doar niste simple papusi manevrate de altcineva mult mai puternic si mult mai maret care face din noi tot ce vrea, iar apoi ne arunca in intuneric, lasandu-ne intr-un colt si uita de noi. Atat de banal sa traiesti doar pentru a dansa pentru placerea cuiva si apoi sa mori, sa vezi mii de spirite cum se uita la tine si se ridica si ele la cer. Sa nu mai poti vedea norii, sa nu mai poti vedea decat o alta lume unde pacatul e si mai mare, sa vezi o lume unde focul domina iar catacombele sunt pline de focuri rosii ce nu se mai sting.
Am aruncat tigara in scrumiera stiind ca pana la urma va disparea. Privesc cateva secunde ramasitele ei, apoi imi intorc capul in partea dreapta unde era patul meu. Ma intind pe suprafata acestuia, privind tavanul alb, de care atarnau cateva panze de paianjen. Erau niste fire subtiri ce pareau ca se rup iar paianjenul negru v-a cadea, insa ele erau mult mai rezistenete decat pareau. Becul celulei se clatina de fiecare data cand vantul incepea sa bata, in timp ce provoca un sunet asurzitor. Cainii latrau, dorind sa se faca auziti, lasand latratul lor puternic sa impanzeasca strazile pustiite. Am inchis ochii, lasand acea lumina sa dispara incetul cu incetul in timp ce ploapele lasau intunericul sa ma invaluie. M-am intors pe o parte, tragand patura maronie si acoperindu-mi chipul. Doream sa simt caldura ei, sa stau in bezna. Am auzit usa celulei cum este deschisa si niste pasi care se apropiau tot mai mult. Ma intrebam cine poate fi. Am deschis putin ochii, incercand sa conturez putin cu privirea persoana care tocmai intrase in celula. O voce subtire de fata rasuna in incapere, urmand apoi alta putin mai groasa. Mi-am dat seama ca era Sara alaturi de un baiat. Fata asta ma enerva, ma intrebam de ce aproape in fiecare noapte isi aducea cate un baiat. Am oftat usor, nedorind sa ma auda. Continuam sa-i privesc, observand-o pe blonda cum ii dadea tricoul acestuia jos. Am inchis ochii, dorind sa nu-i mai aud pe cei doi si sa adorm, insa ma intrebam daca asa ceva este posibil. Ii auzeam pe cei doi ca vorbeau si se sarutau, iar acest lucru ma facea sa cred ca nu voi putea sa dorm bine in noaptea asta. M-am dezvelit, fara ca cei doi sa ma vada sau sa ma auda si m-am intors cu fata la tavan. Cei doi continuau sa se sarute si sa se atinga fara vreo retinere ca eram si eu in camera. Am auzit vocile celor doi gardieni care ii spusera Sarei ca e timpul ca partenerul ei sa plece. Am auzit usa celulei cum se tranteste si niste pasi care se indeparteau, semn ca acesta plecase. Acel intuneric, mi se contura din ce in ce mai tare, ducandu-ma pe taramul viselor.
Razele soarelui patrundeau incet printre gratiile inchisorii, mangaindu-mi chipul obosit. Imi deschid ochii, intinzandu-mi bratele. Ma ridic de pe suprafata patului, simtind raceala cimentului. Ma simteam murdara, simteam ca nu mai pot trai mult. Acea stare de ameteala nu inceta sa-mi invaluie corpul, facandu-ma sa ma sprijin de peretele celulei. Blonda se trezi si ea privindu-ma mirata. Ma intreba daca ma simt bine, insa eu nu i-am raspuns. Nu doream nici sa o mint dar nici sa spun adevarul asa ca am preferat sa tac, intelegandu-se de la ine cum ma simt. Aceasta se apropie de mine, ajutandu-ma sa-mi mentin echilibrul si cerand permisiunea gardienilor sa ma lase sa ies. Paseam usor, iar cu fiecare pas pe care il inaintam corpul meu parea ca sufera de alte rani care se adanceau din ce in ce mai mult. Din neatentie am lovit pe cineva, dar nu m-am intors. Doream sa vad peste cine am dat insa corpul nu ma lasa. Continuam sa merg spre iesirea din curtea inchisorii, sprijinindu-ma de Sara care nu inceta sa imi dea drumul. Ma intrebam de ce ii pasa asa de mult de mine, dupa toate ce mi-a facut. Am oftat cand am simtit aerul rece care imi invadeaza chipul si care parea ca danseaza cu parul meu ciufulit. O voce masculina isi facu aparitia, rugand-o pe blonda sa plece. Aceasta s-a uitat la mine in timp ce eu ma intrebam cine poate fi. Glasul lui mi se parea cunoscut insa nu credeam ca e politistul. Sara pleca, facandu-mi cu ochiul in timp ce eu m-am intors incercand sa aflu cine era. Parul sau asemeni scoartei copacului era acoperit de o sapca albastra, in timp ce chipul ii era usor intunecat, nelasandu-ma sa-i vad ochii. Era el, Akira care ma privea, avand buzele arcuite intr-un zambet.
- Esti bine? Pari slabita, ce ai patit? Ma intreba el ingrijorat, ridicandu-mi chipul. Ochii mei capatau o nuanta de un rosu usor aprins in timp ce incepeau sa ma usture.
- Nu stiai ca daca inima bate, nu inseamna ca traiesti cu adevarat? Pot sa fiu vie insa sufletul sa-mi fie mort. La tine viata inseamna ceea ce vezi in fata ochilor insa nu pasesti mai departe, sa vezi ceea ce nu e real.
Ma indepartez de el, insa acesta ma apuca de brat, tragandu-ma in bratele sale. Simteam respiratia lui in ceafa mea si mana lui care se juca cu cateva suvite din parul meu. Ma intoarse cu fata spre el, sarutandu-mi obrajii reci si albi.


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Asss10Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 06:43

Kira, ai pus nextul! Si inca ce caitol frumos! Descrierea ta de milioane ma tine pe tot parcursul capitolului cu ochii lipiti de ecran. Sincer, nu stiu cum reusesti. Astept nextul cu nerabdare. Pune-te pe tastat ca de nu, vin la tine si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Renee
Genin
Genin
Renee

Sex : feminin Localizare Localizare : la mine,la tine,oriunde...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 167
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : muzica
Stare de spirit Stare de spirit : mmm..cam plictisita

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 12:28

Iepuras happy nu imi vine sa cred ca ai pus next-ul. Daca ai sti ce ma bucur si cat l-am asteptat dap !. Pur si simplu il ador si imi place la nebunie felul cum descrii, chiar te felicit pentru acest lucru. Imi place cum decurg lucruril si faci in asa fel incat sa fie mai interesant, deci mai pe scurt il ador in love
Sper sa pui repede continuarea ca m-ai facut curioasa si mai ales ca e unul din ficurile mele preferate vreau next-ul cat mai reepde.
Sa ai cat mai multe idei ca sa pui mai repde next-ul ca ma tii in suspans a hug


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Cute-hands-heart-love-photography-sun-Favim.com-50120_large

Lumina poate fi si ea o cortina,ca si tenebrele
Sus In jos
S$hiva>
Genin
Genin
S$hiva>

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : <somewhere where you do not know >
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 140
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : MUZICA,tobe
Stare de spirit Stare de spirit : h@@pp!*

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Mar 31 Mai 2011, 23:01

Vai, vai cat de mult imi place acest fic. Pur si simplu ador felul cum scrii in love
Te rog mult sa pui mai repede continuarea ca ador ficul asta si vreau sa vad ce se mai intampla. Hai nu ma mai lasa in suspans si pune next-ul please kiss


You are my dream

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_galatea


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_fight Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_120503605826337 Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_thHakase01

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_th1154811882328ik3

Just watch !

And when you do not expect, it happens
Sus In jos
ღTweetyღ
Genin
Genin
ღTweetyღ

Sex : feminin Localizare Localizare : my world and mine alone
Nr. mesaje Nr. mesaje : 235
Puncte : 281
Reputatie Reputatie : 39
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen...
Stare de spirit Stare de spirit : Eu !? Mereu naiva cand vine vorba de EL.

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Iun 2011, 22:09

Kira draga observ ca am lipsit ceva timp iar tu ai inceput un alt fic mgnific. Ce pot sa mai spun? Ador cum scrii si tot ce tine de acest fic. Vai il ador❌x Si ideea e foarte interesanta iar felul cum descrii, ma intreb, de unde iti vin atatea idei.
Sa pui repede next-ul ca nu mai am rabdare si ma lasi in suspans cum iti place tie biciuitor ..hai repede cu next-ul kiss


Este mai trist un zambet al unuia care sufera, decat 1000 de lacrimiri al altuia...

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Inspiration,girl,photography-ab1eebac944cd2fa4303c4e7f294494f_h


On my way throught the forest I can hear a soft voice
But inside my heart it feels strong
It tells me to follow so I don't hesitate
It will lead me to where I belong
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Iun 2011, 07:23

Vai iubire ador absolut fiecare cuvintel din fikul acesta in love Imi place moolt cum descrii sentimentele si cum prin fiecare propozitie imi dai senzatia ca sunt la cinema si vad un film 3D unde parca sunt alaturi de personaje. Anyway, te rog sa pui nextu' cat mai repede sad
i love you
Sus In jos
June^_^
Academy Student
Academy Student
June^_^

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In visul meu:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Muzika:x
Stare de spirit Stare de spirit : Pai...fericita

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Iun 2011, 21:35

Te iubesc in love ai pus continurea in sfarsit. Vai si ce frumos. Nu stiu de unde ai atatea idei, se vede ca ai talent la scris, pur si simplu ma intreb de unde iti vin ideile si imi place cum imbini cuvintele, totul e asa de frumos in love in love
Vreu next-ul ca iti ador ficul in love in love


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcQUHkGN83MsPbxEVywA6djYjojP6wckSrSmGMeGYGwrLhevC8g-5w
Din fum apar tu n-o sa ma vezi niciodata clar.
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Iun 2011, 20:34

Kira, cand ai de gand sa pui next-ul? very sad
Imi place asa de mult ficul tau in love in love
Te log dulce sa pui next-ul ca ador ficul tau happy in love
E superb, se vede ca ai talent la scris ficuri kiss


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 17764709_1

Only a mad puppeteer in the night۰۪●۪۫

I love You !
Sus In jos
Sony.
Academy Student
Academy Student
Sony.

Sex : feminin Localizare Localizare : Sibiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Neimportant...
Stare de spirit Stare de spirit : Doar soarele poate fi mai stralucitor decat zambetul cuiva...insa la mine ploaia mi-e egala

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Iun 2011, 19:51

Ce pot sa spun. Observ ca ai talnet la scris si ador si acest fic:x
Pur si simplu imi place ideea si felul cum povestesti ce se intampla.
Sper sa pui reepde next-ul...te rog mult ca vreau sa stiu ce se intampla.
Iti dau cate comentarii vrei, numai sa pui next-ul please


Viseaza si lumea va fi mult mai frumoasa....

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Big-city-girl-love-photo-Favim.com-45001

Shut up forever ... yes, it's better

Dăăăă, yu ar mai fevarit ;)

Sonya băăăă < - -
Sus In jos
S$hiva>
Genin
Genin
S$hiva>

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : <somewhere where you do not know >
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 140
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : MUZICA,tobe
Stare de spirit Stare de spirit : h@@pp!*

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 23:21

Kira, cand ai de gand sa pui next-ul?
Plizzz il vreau cat mai repede please


You are my dream

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_galatea


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_fight Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_120503605826337 Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_thHakase01

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Th_th1154811882328ik3

Just watch !

And when you do not expect, it happens
Sus In jos
dydi
Genin
Genin
dydi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Stat pe net
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 00:43

Cand pui continuarea/


Moartea nu e trista.Trist e ca multi oameni nu traiesc cu adevarat
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 23:31

La cererea lui Kiri fic-ul v-a fi mutat la " Fan fic-uri blocate"


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Cleo ♥♥♥
Academy Student
Academy Student
Cleo ♥♥♥

Sex : feminin Localizare Localizare : honestly ... I want to be with you♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Dăăă...miuzzzic
Stare de spirit Stare de spirit : ă...Hepi..yeah, this right...♥

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 18 Sept 2011, 22:25


Când ai de gând sa mai pui next-ul?
Hai măi că ĩţi ador ficul acesta❌x
Plizzz pune mai repede next-ul că vreau sa văd ce se va mai ĩntâmpla :(
Poopici dulci şi nu uita de next ;) :*
kiss


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Guitargirlsignature

Be different, be cool, be a dreamer, just be you!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Inchisoarea inimilor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Oct 2011, 18:02

Ei bine am adus si next-ul ^^.

Capitolul 6

Ma simteam din ce in ce mai slabita insa el de fiecare data ma ridica la suprafata, ma facea sa ma simt altfel. Era un sentiment ciudat, parca tot corpul imi era strabatut de o substanta nestiuta, de ceva necunoscut care imi dadea tarcoale...era un drog de care eu nu mai puteam scapa, insa imi placea senzatia. Tampla stanga incepu sa ma doara din ce in ce mai tare in timp ce inima ma intepa, parea ca zece cutite imi strapungeau intreg trupul. Bratele sale lungi si puternice imi mangaiau spatele, in timp ce cateva suvite din parul meu asemeni noptii ii atingeau acestuia obrajii rosii. Bluza mea subtire, imi aluneca lejer pe umeri, in timp ce vantul batea cu putere, lasandu-mi materialul vaporos sa danseze usor impreuna cu acesta. Mi-am indreptat mana spre chipul sau alb, privindu-i hipnotic ochii. Ma simteam din ce in ce mai rau, in timp ce pupilele ochilor mi se dilatau din ce in ce mai mult. Nu vedeam decat un negru misterios ce ma invaluia si o lumina care imi arata drumul spre ceva nestiut de mine. Simteam ca voi cadea, speram ca el sa ma prinda. Nu ma lasa sa cad, te rog...am nevoie de tine.
Imi simteam obrajii rosii si auzeam vocea cuiva care ma striga, insa trupul meu nu raspundea la chemarea lui. Continuam sa-mi tin ochii inchisi, insa inca auzeam vocea ingerului meu ce dorea cu tot dinadinsul sa ma readuca in lumea lui. Intr-un fel nu doream sa-i cunosc universul, stiam ca e prea periculos si m-as fii ratacit, sau mai rau nu as fii supravietuit obstacolelor.

- Alishya, te rog deschide ochii. Nu ma lasa singur, nu acum, am nevoie de tine demonul meu.

,, Demon ''...da, asta si eram si imi facea placere sa aud asta din gura lui, parca inima imi batea mai tare iar sangele continua sa-mi curga mai repede prin vene. Doream sa-l vad cum plange, cum se ditruge din cauza mea, asa cum o fac eu...insa intr-un fel nu doream sa-l ranesc. Dar de ce ii pasa? Putea sa ma lase sa mor, nu sunt decat o detinuta iar el e stapanul. Mi-am miscat usor degetele, incercand sa-mi dau seama si cu ochii inchisi ce reactie are satenul. Am auzit oftatul sau si i-am simtit mana care imi atingea chipul. Atingerea sa imi provoca o stare de moleseala, ma simteam atat de bine. Nu mai cunoscusem niciodata acest sentiment atat de straniu, aceasta senzatie care ma facea dependenta de el...insa imi placea. Simteam ca pot face orice cu el, chiar si sa revin la viata daca as muri. Mi-am deschis incetul cu incetul ochii, dandu-mi seama ca eram in celula mea. Politistul ma privea uimit, imbratisandu-ma strans in brate. Eram confuza, insa nu l-am indepartat, il doream mult prea mult ca sa il refuz. Un zgomot ne trezi pe amandoi la realitate. In incapere intra un domn cu parul cenusiu ce avea un halat alb. Acesta avea un fel de caiet in mana, destul de vechi. Ma privi pret de cateva momente zambindu-mi apoi.

- Domnisoara nu s-a alimentt cum trebuie si de aceea a lesinat. Se pare ca este destul de sensibila si de aceea ar trebui sa aiba grija de ea, ca sa nu fie nevoita sa stea in spital.

Akira ii multumi doctorului, conducandu-l la iesire. Eu inca ma gandeam la cuvintele lui. Avea dreptate, in ultimele saptamani nu ma alimentasem cum trebuie iar asta din cauza ca ma distrusesem inhaland in fiecare zi acel miros care mie imi reda viata, ma hraneam doar cu acele tigari uitand de alte lucruri. In cateva minute reveni si satenul care incerca sa nu ma priveasca in ochi. Stiam ca e suparat, insa de ce ii pasa asa de mult?

- Alishya, tu ai de gand sa te distrugi? Daca vrei sa mori, spune-mi, poate te ajut eu, insa sa nu uiti ca imi pasa de tine. Am crezut ca ai mai multa minte insa nu esti decat o fata proasta care nu stie ce este viata, crezi ca doar tu existi? Nu, mai sunt multi oameni care sufera insa se pare ca tu habar nu ai si crezi ca daca nu esti fericita trebuie sa te distrugi cu aceste porcarii care le iei de fiecare data.

Vocea acestuia putin ragusita rasuna in inteaga incapere. Incepu sa dea cu piciorul in pachetul de tigari ce zacea pe podea.

- Daca sunt o fata proasta care nu stie ce este viata, de ce mai stai cu mine? Pleaca si lasa-ma sa mor poate asta vrei cu adevarat, cum doresc multi acest lucru.

Lacrimi amare si-au facut aparitia pe chipul meu palid. Mi-am lasat trupul moale, cazand la pamant. Mi-am strans picioarele la piept, cateva suvite intunecate acoperindu-mi chipul. Acesta se apropie de mine, atingandu-mi obrajii umezi de atata plans. Mi-am ridicat chipul, observand cum buzele sale se apropiau tot mai mult de ale mele, cuprinzandu-le intr-un sarut care ma readucea la viata. I-am raspuns cu aceeasi intensitate, lasandu-l sa-mi descopere fiecare lacas. Acesta ma impinse mai mult pe podea, astfel incat sa fie deasupra mea. Am vrut sa spun ceva insa satenul ma musca usor de buze. Atat de multa otrava dulce imi provoca dependenta, insa imi placea mult prea mult ca sa il indepartez. Era doar al meu, vroiam sa fie asa, il iubeam prea mult.


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Oct 2011, 18:19

Buna ! Mi-a placut mult nextul !Deabia astept continuarea ! Te-am pupat ! in love


Inchisoarea inimilor - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre Cαмі :) in Mar 25 Oct 2011, 14:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Inchisoarea inimilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchisoarea inimilor   Inchisoarea inimilor - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Inchisoarea inimilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-