Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Abducted [+16] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Abducted [+16] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Abducted [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Apr 2013, 20:32


Buna ! Iti multumesc pentru anunt !
Chiar mi-a placut cum a-i descris si continui sa ma uimesti in continuare .
Nu m-ai am nimic de zis , deci hai cu next-ul !
Te-am pupat ! kiss

P.S sper sa ma anunti in continuare .
Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Genin
Genin
Pumpkin pie ♨

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Centrala din sforaiesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Je suis lejer!

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 18:52

Buna saraca Sakura ce trebiue sa indure este super mega ultra extra tare ficul tau
Sper sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul kiss
]
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 21:27

Buna! Imi place la nebunie ficul tau! happy Capitolele sunt excelente, descrierea foarte frumoasa si actiunea nu este grabita. Nu stiu cum am putut trece asa tarziu! Sper ca Hinata sa traiasca! sad Biata Sakura, e obligata s-o faca cu un bosorog si cu alti idi**i! crying Ino este o prietena buna, dar nebuna. roll Oare cand va aparea Sasuke? Astept cu nerabdare nextul si te rog anunta-ma cand il pui! ;;) Spor la scris si idei! Te kiss dulce! Ja ne! hi!
Sus In jos
¤Kiira¤
Academy Student
Academy Student
¤Kiira¤

Sex : feminin Localizare Localizare : In your mind .:3
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita . =p~

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 16:15

Frumos !!! in love Ca de obicei . cool lough
Deja m-am obijnuit cu scrisul tau fabulos de a scrie . well? awesome right?
Sa aduci next-ul cat mai repede si sa ma anunti .

Te upu , pa pa ! ;;)
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 21:38



Buna prieteni ! Am revenit cu un nou next, doar pentru voi. Asa cum am mentionat si la celalalt fic al meu, Theatre of the Absurd, nu o sa fiu foarte punctuala cu next-urile, pentru ca se apropie perioada tezelor si a testelor. Dar, cum o sa mai avem o saptamana la inceputul lui Mai, o sa incerc sa va mai aduc catev ceva atunci. Va multumesc pentru comentarii, ma bucur foarte mult ca imi cititi fic-ul si ca nu scriu pentru mine. Soo… Nu va mai retin ! Spor la citit si comentat :)



Povestea mea [+16]

Din capitolul anterior…


Inchid ochii si ma concentrez asupra huruitului motoarelor, asupra apei stropind barca. Plutesc deasupra corpului meu, fara sa simt nimic atunci cand intra in mine si grohaie de placere. Tot ce voiam era sa dispar, sa ma evapor si sa ma contopesc cu natura. Voiam sa fiu libara din nou, sa simt gustul vietii si sa miros fericirea oamenilor. Nu puteam sa mai fac fata acestui stil de viata scarbos, pur si simplu eram prea fragila pentru aceasta lovitura atat de puternica, plina durere. Voiam sa fie aici Ino, sa imi pun capul pe umarul ei si sa plang toata noaptea. Asa treceam de probleme, plangand. Voiam sa ma descarc, sa uit pentru o clipa cine sunt. Dar nu puteam, pentru ca singuratatea ma forta sa simt durerea din inima mea.

Capitolul 5.


A doua zi, cand Ino se trezeste, ma vede stand la fereastra, uitandu-ma afara printer gratii. Am deschis fereastra si am lasat ca aerul rece sa intre in camera, dar nu imi pasa. Voiam sa imi purific cu aer curat plamanii si sufletul. Nu mai rezistam nici macar o zi in casa aceasta. Mereu am impresia ca peretii se strang in jurul meu si ca voi muri captiva aici. Nimeni nu stie ca existam, nimanui nu-i pasa, nimeni nu ne poate salva. In curand, aveam sa cedez nervos.

-Este foarte frig, inchide fereastra, spune Ino.

Tot ce am putut sa spun a fost ca ma sufoc, insa fata nu m-a bagat in seama. S-a ridicat din pat si a trecut pe langa mine, inchizand fereastra. La lumina lunii care stralucea, Ino ma studia atent. In spatele nostru, una dintre fete scanceste in somn. In intuneric ascultam cum respira, si brusc nu mai era suficient aer in camera pentru mine. Ma chinuiam sa respir, tragand de fereastra afurisita incercand sa o deschid. Mi-era teama ca urma sa mor, sa pierd asa de repede jocul. Ino tinea fereastra inchisa, asa ca era in zadar sa incerc sa o deschid.
Mi-a soptit, nervoasa, sa incetez pentru ca sunt isterica. Inca trageam de maner, inercand sa inving forta fetei, insa eram, ca de obicei, slaba.

-Mor. Te rog s-o deschizi. Deschide-o! am spus.

Incep sa suspin cu mainile pe fereastra. Mainile mi se strang dureros ca niste gheare si nici macar nu reuseam sa strang zavorul ferestrei. Ino ma apuca de incheietura, spunandu-mi ca daca vreau aer curat atunci trebuie sa o urmez, dar sa nu mai spun nimic celorlalte fete. Eram insa prea panicata ca sa imi pese de ce spunea. Imi cuprinde fata cu mainile, fortandu-ma sa ma uit la ea. Scoate din buzunar ceva care licareste. O cheie.
Apuca patura de pe patul ei si ma trage de langa celelate fete, spre usa. Se uita inapoi inca o data, ca sa se asigure ca celelalte fete dorm, apoi baga cheia in broasca. Usa se deschide si ma trage in hol. Eram uimita. Brusc am uitat ca ma sufoc, caci am iesit din inchisoare. Eram libere. Ma intorc spre scari sa-mi iau zborul, dar Ino ma trage imediat inapoi.

-Nu pe acolo. Nu putem iesi. Nu pot sa descui usa din fata. Doar « Mama » are cheia.

Ma uit la ea dezamagita, urmand-o pe coridor. Aproape ca nu vedeam nimic datorita intunericului. Aveam, oricum, incredere deplina in ea, lasand-o sa ma conduca printr-o usa. Luna stralucea prin fereastra murdara, iar ea plutea ca o stafie prin dormitor, trage un scaun si il aseaza incet in mijlocul camerei. Am intrebat-o ce face, dar nu mi-a raspuns. S-a intins catre tavan, apucand ceva. O trapa se deschide scartaind deasupra capului ei si o scara coboara din ea.

O urmez si ma catar in pod. Bajbaiam pe scara, in timp ce Ino mergea sigura pe ea, fara sa se clinteasca. Ajunsa sus, observ multitudinea de cutii imprastiate pe jos. Ino imi face semn sa o urmez. Incercand sa nu ma impiedic, ies pe singura fereastra care nu avea gratii. Brusc, inteleg de ce nu era ca si celelalte ferestre. Strada era prea departe sub noi. O saritura ar insemna sinucidere curata. Am inspirat adanc. De mult timp nu mai simtisem aceasta senzatie de libertate. Acolo sus ma simteam in sfasrit libera, nu prizoniera acestei case murdare.

Ma asez langa fata, care isi aprinse o tigara. Simt mirosul fumului in timp ce expira. Nu era deloc agitata. In acest moment voiam sa fiu exact ca ea, fara frica. Nu mi-am dat seama pana acum, dar Ino devenise modelul meu. Ma inspira. Faptele ei erau atat de nebunesti, incat ma fascina. Nu ii era teama sa intre in jocuri periculoase si nu isi pierdea firea cand lovea un obstacol. Mi-ar fi placut sa cred cu atata forta in propriile mele puteri. Poate asta m-ar fi ajutat sa supravietuiesc.
Scutura patura si ne-o pune pe umeri astfel incat sa stam, una intr-alta, sub o mantie calduroasa de lana.

-E secretul meu, imi spune ea. Esti singura in care ma incred ca-l va pastra. Nu le-am spus si celorlalte pentru ca Ane m-ar vinde pentru o cutie cu bomboane iar Katy e prea pro*sta ca sa-si tina gura inchisa. Oi fi tu speriata ca un iepure, dar nu esti nici proa*ta si nici tradatoare.

Lauda ei ma facea sa rosesc, iar placerea simtita e mai buna decat orice drog. Mai buna decat dragostea. Brusc, ma gandesc cu nesabuinta : « As face orice pentru tine, Ino ». Ma asez mai aproape de ea, cautandu-i caldura. Am avut parte numai de pedepse din partea trupurilor de barbati, dar cel al lui Ino ofera alinare. Ma uit cum ii luceste tigara si cu cata eleganta scutura scrumul. M-a intrebat daca vreau si eu un fum, insa eu nu fumez. Foarte curioasa, am intrebat-o de unde le-a sterpelit.

-De pe iaht. Am luat un pachet intreg si nimeni nu a observat. Toti erau prea ocupati ca sa le faca pe plac acelor por*i. Asta faceam si in Italia. Daca stiai engleza, erai angajata la hotelurile de lux. Am invatat cateva smecherii. Din cauza asta nu ma pot intoarce, toti ma cunosc acolo. Asa am reusit sa fur si cheia asta.

M-am uitat la ea nedumerita. Ea fura in loc sa munceasca. Era cu adevarat o eroina, chiar daca era ilegal ceea ce facea. Era eroina mea, pentru ca putea sa aiba grija de viata ei, in timp ce eu ma agatam de orice persoana pentru a supravietui. Trebuia sa invat sa lupt. Intr-o zi, am sa o rog pe Ino sa ma invete toate smecheriile pe care le stie. Vreau sa pot sa am grija de mine. Nu trebuie sa ma las in voia nimanui. M-am lasat in voia acestori oameni si acum platesc. Asta nu se va mai intampla niciodata, nu trebuie sa se mai intample !

-Sti, cunosc o fata care a fugit cand eram la o petrecere pe un alt iaht. Asa au inceput pentru ea problemele, mi-a spus iar eu am intrebat-o de ce. Ce mananci dupa ce pleci de-aici ? Unde stai ? Ce acte ai ? A supravietuit cateva zile, apoi s-a dus la politie. Sti ce s-a intamplat dupa aceea ? Am dat din cap in semn ca nu. Au trimis-o inapoi in Belarus. Sa nu ai incredere in politisti. Nu sunt prietenii tai !
-Si ce ? A ajuns acasa ? A scapat.
-Stii ce inseamna daca fugi si te intorci acasa? Te vor gasi acolo si iti vor gasi si familia. Si cand va gasesc, mai bine ati fi morti. Ino si-a stins tigara. Aici poate fi un Iad, dar cel putin nu te jupoaie de vie, asa cum i-au facut ei.

Tremuram, dar nu din cauza frigului. Ma gadeam din nou la Hinata, mereu ma gandesc la saraca Hinata, care a incercat sa fuga. Ma intreb daca trupul ei se afla inca in desert, daca a putrezit. M-am cuibarit in patura calda. Tot ce am putut sa zic a fost ca nu avem de ales, ca nu ai nici-o sansa. Peste tot este Iadul, si odata ce ei te-au gasit, se vor asigura ca ai platit pentru ca ai indraznit sa-i subestimezi.

-Bineinteles ca ai. Joci dupa cum canta ei. Rezisti, chinuita de cativa barbati in fiecare zi, le dai ce vor. In cateva luni, un an, « Mama » primeste un nou transport de fete, si tu deja esti marfa veche. . Atunci te lasa sa pleci, devii libera. Dar daca incerci sa fugi, atunci trebuie sa te dea drept exemplu.

Se uita la mine. Jocul a fost mereu creeat dupa regulile inventatorului, iar participantii trebuiau sa le respecte. Nimeni nu voia sa ajunga drept exemplu. Ei erau mai periculosi decat oricine. Te gasesc oriunde, nu poti sa fugi. Trebuie sa alegi in ce tabara stai. Totul se desfasoara prea repede, incat trebuie sa tii pasul cu jocul, altfel pierzi. Nu trebuie sa te lasi prada gandurilor de a te salva singura. Trebuie sa astepti ca jocul sa ajunga la sfarsit, apoi poti pleca.

-Ramai in viata Sakura, imi spune ea. N-o sa dureze prea mult.


<<< To be continued >>>


Imi cer scuze pentru cat de mult dialog am folosit, dar altfel nu se putea, si pentru ca e asa de scurt si fara prea multa descriere. Va promit ca data viitoare va fi un capitol lung si frumos ! Sper ca am clarificat unele lucruri cu privire la locul in care sunt fetele. Astept parerea voastra! Bye-bye!

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 22:32

Hey happy thank you ca mai anuntat de next
Deci cam asa sta treaba pe aici...ele au de suferit pana vine marfa noua..alte fete prostute sad ...
Sper ca sa se intample un miracol si pentru ele si sa nu mai indure atatea maltratari si vio**ri ...
Spr la scris in continuare si ne auzim data viitoare happy
~Sayonara~ kiss a hug
Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Genin
Genin
Pumpkin pie ♨

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Centrala din sforaiesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Je suis lejer!

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 23:21

Deci datimi voie pentru ca sa va explic e super mega ultra extra tare abea astept next-ul
P.S sper sa ma anunti in continuare cand pui next-ul
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 11:57

FOARTE FRUMOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.imi place si de aceea te astept cu next-ul cat mai repede.Akatsuki_lavy
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 13:27

Buna! Multumesc pentru mesaj! happy
Capitolul a fost foarte frumos si interesant! Ma bucur ca urmatorul va fi mai lung!
Sper ca Sakura si Ino sa scape din ,,inchisoare"! Sau sa fie ajutate de cineva sa scape(poate Sasuke, cand va aparea)... dap !
Te descurci foarte bine! happy2 Astept nextul si te rog anunta-ma in continuare cand il pui! ;;) Spor la scris si la idei! Te kiss dulce! Ja ne!
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 15:45

Buna, ce bine ca ai adus un nou capitol. Chiar ma plictiseam prin casa asta.
Se pare ca lucrurile devin din ce in ce mai interesante; pe parcurs ce inaintam cu cititul, descoperim noi lucruri despre caracterul fiecarui personaj, si devine chiar frumos.
Planul lui Ino este destul de precis, nu cred ca are cum sa dea gres. Insa eu vreau sa il vad pe Sasuke in peisaj!
Hai mersi de anunt, sper sa faci asta si data viitoare.
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 21:11


Buna ! In primul rand vreau sa-ti multumesc frumos pentru anunt si in al doilea vreau sa-ti spun ca acest capitol a fost frumos , dar m-as bucura daca ai face capitolele putin mai lungi .
Infine , abia astept sa vad cu ce ideei geniale ( asa ca si tine happy2 ) ne vei uimi in continuare , deci hai cu next-ul ( si daca poti sa ma anunti si pe mine cand il vei posta te rog sa nu eziti ;;) ) !
Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss
hi!
Sus In jos
Anelise
Genin
Genin
Anelise

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 80
Puncte : 82
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala.^.^
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita. x_X

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 21:23

Heiiiii.
Multumesc ca mai anuntat. kiss
Deci e super. we party !! Esti originala si povestesti foarte amanuntit+ca ne faci curiosi ce va urma. dap !
Sa o ti tot asa
Astept sa aduci next-ul. kiss Daca poti sa ma anunti . ;;)
Sa ai sporrrrr la scris. heh
Bye-bye rainbow :\
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Mai 2013, 19:16


Dupa ataaata timp m-am decis si eu sa aduc next-ul. Sa-mi fie rusine ca am intarziat atat, dar am fost mai mult plecata si nu am prea avut mare inspiratie perioada asta. Va urez un Paste Fericit si tot ce va doriti ! Am scris next-ul special pentru voi drept cadou de Iepuras. Sper sa va placa si sa fie un cadou potrivit ! Spor la citit si comentat !


Povestea mea [+16]

Din capitolul anterior…


Trebuie sa alegi in ce tabara stai. Totul se desfasoara prea repede, incat trebuie sa tii pasul cu jocul, altfel pierzi. Nu trebuie sa te lasi prada gandurilor de a te salva singura. Trebuie sa astepti ca jocul sa ajunga la sfarsit, apoi poti pleca.

-Ramai in viata Sakura, imi spune ea. N-o sa dureze prea mult.


Capitolul 6.


Dimineata, „Mama” a adus o noua fata in casa.
Toata ziua a stat intinsa in patul lui Ino, dormind din cauza drogurilor care i-au fost administrate pentru drumul cu dubita. Toate o priveam, uitandu-ne la fata palida ce nu parea vie, ci mai degraba marmura transparenta. Are mainile mici cu palme fine, precum o papusa de portelan gata-gata sa se sparga la cea mai usoara atingere. Nici macar atunci cand „Mama” a intrat in camera si ne-a spus sa o trezim fata nu se misca.

-Cati ani are? a intrebat Ino, dar femeia nu i-a raspuns. E o copila. Cati ani are? Doisprezece, treisprezece?
-Destui cat sa munceasca.

„Mama” s-a apropiat de patul fetitei, smulgand patura de pe ea si zgaltaind-o puternic. Fata s-a miscat si s-a intors pe spate. M-am cutremurat cand am vazut rana de pe bratul ei. Fata deschide ochii si ne priveste, inghetata de frica. As fi vrut sa o iau in brate si sa nu o las sa plece, insa „Mama” sigur m-ar fi lovit. Femeia ne-a spus sa o pregatim si sa nu il lasam pe client sa astepte. Auzeam masina apropiindu-se de casa. S-a lasat intunericul, iar cand m-am uitat spre fereastra am vazut farurile masinii licarind printre copaci. Primul client al serii, ma gandesc cu groaza. „Mama” nu ne da nicio importanta, luand-o pe fata somnoroasa si iesind insotita de ea din camera.

Auzim soneria. E un sunet care ne inspaimanta, sunetul sosirii calaului. Stam linistite, ascultand vocile de jos. „Mama” saluta un client in engleza, apoi auzim pasi greoi urcand pe scara. Ne indepartam imediat de usa, privindu-ne speriate, insa barbatul trece de camera noastra si merge pe hol.
Jos, fetita ridica vocea in semn de protest. Infiorata, am auzit mai multe pocnituri urmate de un planset sugrumat. „Mama” urca scarile, ducand-o pe fata in camera clientului, lasand-o acolo cu acel barbat.

-Nenoroci*a, bombane Ino. O sa arda in iad.

„Dar cel putin in seara asta nu o sa sufar”. Ma simteam vinovata in timp ce acest gand imi strabatea mintea. Cu toate astea, mai bine ea decat eu. Ma apropi de geam, in intunericul ce nu imi poate vedea rusinea. Ane isi trage patura peste cap, iar celelalte fete se aseaza cat mai departe de usa. Incercam sa nu ascultam, dar chiar si cu usile inchise auzim tipetele fetei si ne putem inchipui ce-i face, pentru ca acelasi lucru ni se face si noua. Numai fetele barbatilor variaza; durerea pe care ne-o pricinuies, nu. Mi-am astupat urechile cu mainile, ignorand complet sunetele. Nu mai voiam sa aud nimic din ce se intampla in casa asta sau sa mai simt ceva.
Dupa ce se termina, dupa ce tipetele inceteaza, il auzim pe barbat salutand si iesind din casa. Rasuflu usurata. Gata. „Te rog, sa nu mai vina nici un client in seara asta.”
„Mama” urca pe scari sa o ia pe fata si urmeaza o tacere lunga si stranie. Deodata, aleagra pe langa usa noastra si coboara repede pe scari. O auzim vorbind cu cineva la telefonul mobil, alarmata. Ma uit la Ino, intreband-o daca are idee de ce se intampla, dar ea se intinde pe pat inchizand ochii. Afara, ceva flutura la geamul nostru, ca o molie alba, rotindu-se in bataia vantului. A inceput sa ninga.

Fata nu s-a descurcat. L-a zgariat pe client pe fata si acesta s-a enervat. O asemenea fata este proasta pentru afaceri, asa ca o vor trimite inapoi in Italia. Asta ne-a spus „Mama” aseara cand fata nu s-a mai intors in camera. Asta, cel putin, e povestea.

-Poate ca e adevarat, am spus, respirand usor si formand un abur in intuneric.

Eu si Ino eram din nou pe acoperis. In seara aceasta stelele nu se mai vad din cauza norilor. Noaptea trecuta a nins si s-a asternut putina zapada, facandu-ma sa ma gandesc acasa, unde cu siguranta inca nu a nins. Eu si Ino ne-am adus paturile, stand lipite una de alta si incercand sa ne incalzim. Imaginea padurii acoperita de putina zapada era ca o pictura veche. Totul parea pustiu si linistit in negura intunecata a noptii. As vi vrut sa stau aici pentru o eternitate, in linistea dominanta. Nu mai voiam sa aud nici un tipat de durere.

-Esti proa*ta daca asta crezi, spune Ino. Am intrebat-o de ce, iar ea a ras scurt. Poate a vandut-o altei case, dar nu au trimis-o acasa. Oricum, nu cred nimic din ce spune „Mama”, hoasca batrana. Iti vine sa crezi? Facea si ea smecherii acum o suta de ani, inainte sa se ingrase atat.

Nu mi-o puteam imagina pe „Mama” fiind tanara sau slaba sau ademenind un barbat. Nu cred ca a existat un moment in care sa nu fie respingatoare. Ino isi aprinde o tigara, ultima luata de la petrecerea de pe iaht si o savureaza, uitandu-se la cer in timp ce inhaleaza fumul, de parca ar multumi Domnului pentru binecuvantarea tutunului. Privea calma imprejurimile, atat de relaxata, incat parea o adolescenta fara probleme. Nimeni nu si-ar fi dat seama prin cate a trecut si cat rau a simtit fara voia ei.

-Lumea e rea, Sakura si n-o putem schimba. Cel mai bun lucru este sa ramai in viata.
-Si sa nu fiu rea, precum „Mama”.
-Uneori nu ai de ales. Trebuie sa fii. M-am uitat la ea, spunandu-i ca nu mi-o pot imagina precum o fata rea. De unde stii cine sunt sau ce am facut? m-a intrebat. Crede-ma, daca ar trebui, as omori pe cineva. Te-as putea omori chiar si pe tine .

Se uita la mine, fioros, in lumina lunii. Si pentru o clipa, doar pentru o clipa, am crezut ca are dreptate. Ca m-ar putea omori, ca este in stare sa faca orice doar ca sa ramana in viata. Sau poate ca vorbea serios, poate ca tinea prea mult la viata ei pentru a renunta la ea doar pentru mine. Nu mai cunoscusem latura aceasta a ei, era ceva cu totul nou pentru mine. Insa stiam ca acolo, undeva, in adancul ei, tinea mult la mine.
Am auzit cauciucurile scrasnind sub pietris si ne ridicam imediat. Ino isi stinge rapid pretioasa tigara, fumata doar pe jumatate. Ma strecor pe furis pe panta usoara a acoperisului uitandu-ma spre alee, dar nu vedeam nimic. Aveau farurile stinse, vazandu-se doar luminitele portocalii ale masinii. Doi barbati coboara si cateva secunde mai tarziu auzim soneria.

-La nai*a, suiera Ino. O s-o trezeasca. Trebuie sa ne intoarcem inapoi in camera inainte sa-si dea seama ca nu suntem acolo.

Ne indreptam rapid catre geam, lasand paturile pe acoperis. Aveam un nod de panica in gat, fiindu-mi frica de ce va urma. Ma strecor in urma blondei in podul intunecos. Se aude inca o data soneria, urmata de vocea „Mamei” in timp ce descuie usa de la intrare si isi intampina ultimii clienti. Inaintam printre cutiile de carton, observand ca scara este coborata, dovada indiscutabila a locului in care suntem. Ino coboara pe scari, cand se opreste brusc. Auzim tipatul „Mamei”.

Ea se uita sus la mine prin usa. Vad stralucirea frenetica din ochii ei si umbrele de sub mine, lucru care ma ingrijoreaza si mai tare. Am incercat sa o strig in soapta dar vocea imi era oprita in gat. Auzim o bufnitura si sunetul lemnului scartaind. Pasi greoi se aud pe scari. Tipetele „Mamei” devin mai puternice. Deodata, Ino urca inapoi pe scara, dandu-ma la o parte in timp ce se catara prin usa de la pod. Se apleaca, apuca scara si o trage, inchizand-o. Imi sopteste sa merg inapoi pe acoperis. Nu intelegeam ce se intampla, insa am pornit speriata spre geam, catre acoperis.

Am inceput sa fug, fiind prima. Insa eram atat de grabita incat m-am impiedicat, lovindu-ma. Ino m-a luat de mana ajutandu-ma sa ma ridic in picioare. Cu palmele transpirate, apuc lemnul ferestrei si ies pe bordura acoperisului. Ea inchide fereastra in urma noastra, mergand ca o pisica. In casa s-au aprins luminile. Auzim pasi alergand si o usa trantindu-se, urmat de un tipat, dar de data asta nu al „Mamei”. Un tipat lung si ascutit care se intrerupe brusc. Ino apuca paturile.

-Urca-te Sakura, imi spune. Grabeste-te, sus pe acoperis, unde nu ne pot vedea!

In timp ce urcam spre punctul cel mai inalt, Ino sterge urmele noastre lasate in zapada cu patura. Face acelasi lucru si in locul in care am stat. Apoi se catara langa mine, deasupra ferestrei podului. Stam acolo ca niste statui inghetate. Brusc, imi aduc aminte. Scaunul… Am lasat scaunul sub trapa podului. Daca il vad isi vor da seama ca suntem aici. Ma apuca de mana si ma strange atat de tare incat cred ca o sa-mi rupa oasele. In pod s-a aprins lumina. O fractiune de secunda nu mai respiram, nu mai gandeam, nu mai traiam. Eram doar eu, intr-un univers paralel, inghetata de firg si moarta de frica. Daca aveau sa ne prinda… Imi aud inima batand si ma gandesc ca sigur se aude prin tavan. Inghit in sec atunci cand fereastra se deschide.


<<< To be continued >>>



Ultima editare efectuata de catre Zizù in Lun 06 Mai 2013, 12:12, editata de 1 ori
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Mai 2013, 20:45

Buna , buna !
In primul rand as vrea sa-ti multumesc pentru ca m-ai anuntat !
Capitolul a fost dragut si sunt curioasa cine a deschis fereastra . Oare ,, mama " sau poate Sasuke think ? Infine asta o sa aflu in capitolul urmator , deci hai repede , repejor cu next-ul ( sper ca ma vei anunta si pe mine cand il vei posta ;;) )
Pna data viitoare te-am pupacit dulce , dulce pana dai in diabet ! kiss
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Mai 2013, 21:45

Hey...Hey happy
thank you ca mai anuntat de next...
Femeia aia nu are inima cum sa aduca acolo o copila biciuitor
Oare cine a deschis fereasta? Sper doar ca sa nu fie "Mama" caci altfel nici nu vreau sa imi imaginez ce va urma puppy eyes
Stii am o intrebare pentru tine....Cand vei introduce in actiune si "baieti buni" nu doar rai?? happy2 Scuze dar chestia asta ma omoara...Tot sper la fiecare capitol ca va veni cineva sa le salveze si nimic...de fiecare data raman doar cu speranta ca intr-o zii... se va intampla si ceva bun happy
Spor la tastat in continuare si Paste fericit alaturi de cei dragi a hug
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Mai 2013, 22:52

ce se intamplaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.te rog eu vino mai repede cu next-ul caci mor.nu fi pufiiiiiiii ca te umfliiiiiiiiiiiiiii. thank you pentru anunt.deci vino cu next-ul mai repede.Akatsuki_lavy
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Mai 2013, 14:43

Buna! Multumesc pentru mesaj!
Mai, mai, mai! Se pare ca cineva flirteaza cu misterul! Capitolul a fist grozav, mi-a placut descrierea! Saracele Sakura si Ino, o sa le prinda, cine sunt cei doi barbati? Si cine a deschis fereastra, ,,Mama" sau Sasuke? Femeia acea o sa arda in Iad pentru ce a facut! Spor la scris in continuare si te rog anunta-ma la next! Te kiss !
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Mai 2013, 20:26

BUnăă! kiss
Am trecut şi eu pe la ficul tău si mi se pare atât intresant şi plin de dramă cât şi splendid cu o descriere fluidă şi o cooerenţă foarte bună.
M--aş bucura dacă m-ai anunţa şi pe mine de ur,ătorul capitol puppy eyes kiss
Baftă la scris n continurae puppy eyes !
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Mai 2013, 16:26

Uuu, ficulet noi pe aici :> Ideea nu ii cea mai originala intradevar, dar ai facut-o tu cumva sa fie mai instilul tau :)))
Descrierea ii buna, si la restu stai foarte bine. Adica, ai dialog si tot ce trebe, de estetica nu mai zic nimic :D
Sper doar sa apara Sasuke mai repede, ca nu stiu inca ce rol are in toata povestea asta Abducted [+16] - Pagina 2 468521
In fine, sa stii ca imi place mult si astept cu nerabdare sa vad ce se intampla mai departe Abducted [+16] - Pagina 2 4006036031

P.S. Sa-mi trimiti te roog frumos de tot un pm cand pui next, nu vreau sa-l ratez :))))) Abducted [+16] - Pagina 2 78717
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 09:57



Buna dragilor ! Am revenit cu next-ul mai repede, , insa, nu stiu de ce dar in perioada aceasta am mai multa inspiratie si sincer chiar nu vreau sa o consum fara sa scriu ceva. Oare ce se va intampla in acest capitol ?? Nu va mai retin, pentru ca sunt sigura ca sunteti curiosi sa aflati. So, enjoy !


Povestea mea [+16]

Din capitolul anterior…


Brusc, imi aduc aminte. Scaunul… Am lasat scaunul sub trapa podului. Daca il vad isi vor da seama ca suntem aici. Ma apuca de mana si ma strange atat de tare incat cred ca o sa-mi rupa oasele. In pod s-a aprins lumina. O fractiune de secunda nu mai respiram, nu mai gandeam, nu mai traiam. Eram doar eu, intr-un univers paralel, inghetata de firg si moarta de frica. Daca aveau sa ne prinda… Imi aud inima batand si ma gandesc ca sigur se aude prin tavan. Inghit in sec atunci cand fereastra se deschide.

Capitolul 7.


Trec cateva clipe, timp in care nu mai respiram de panica. Un scartait, putina zapada pravalindu-se sau un mic zgomot tradator si intrusul isi va da seama unde suntem. Oare ce vede, uitandu-se pe fereastra ? O urma de picior lasata pe bordura ? O urma denuntatoare pe care Ino a omis-o cand a curatat cu patura ? Un cap negru iese si se uita pe fereastra, apoi intra inapoi si fereastra se inchide. Rasuflu usurata, dar degetele blondei ma apuca de brat, trimitandu-mi un avertisment. „Poate ca mai e acolo si asculta”.
Auzim o bufnitura puternica, urmata de un tipat pe care nici macar fereastra nu il poate inabusi. Un tipat sfasietor de durere care ma face sa transpir si sa tremur. Un barbat striga in engleza:

-Unde sunt? Trebuie sa fie sanse! Sase tar*e.

Cauta fetele disparute. „Mama” incepe sa planga si sa se scuze. Chiar nu stie unde suntem. Se mai aude o bufnitura. Tipetele „Mamei” imi ajung pana in maduva oaselor. Imi acopar inspaimantata urechile si stau cu fata pe acoperisul inghetat. Nu pot sa stau si sa ascult, dar n-am incotro. Nu se mai termina. Loviturile, tipetele dureaza atat de mult, incat cred ca ne vor gasi aici sus la rasarit, tinandu-ne cu mainile inghetate de acoperis. Inchid ochii atunci cand ma ia ameteala. „Nu vezi nimic, nu auzi nimic”, imi repetam aceste cuvinte de sute de ori, incercand sa acopar tipetele „Mamei”. „Nu vezi nimic, nu auzi nimic”.

Cand, intr-un final, tipetele nu se mai auzeau, degetele imi erau amortite si inghetate, iar dintii imi clantaneau de frig. Imi ridic capul si simt lacrimi inghetate curgandu-mi pe obraji. Aud usa de la intrare deschizandu-se si pasi pe veranda. Au lasat luminile in casa deschise, asa ca am putut observa doua siluete de barbati imbracate in negru. Unul dintre ei, blond, s-a intors catre casa, uitandu-se spre acoperis. Sangele mi-a inghetat imediat in vene. Oare ne putea vedea? Dar lumina casei ii batea in ochi, asa ca s-a intors si a plecat. Am privit cateva minute cum masina se indeparteaza in padure, pana cand a disparut. Ino m-a tras de mana, catre geam.

-Nu, ii soptesc eu. Daca mai sunt acolo? Daca se uita? Mai asteapta putin, Ino. Te rog!

Dar ea deja cobora in jos, spre fereastra podului. Eram ingrozita sa fiu lasata in urma; aveam doar o posibilitate- sa o urmez. Cand ma furisez in pod, vad ca trapa era deschisa si Ino cobora pe ea, apoi pe scaun. Voiam sa tip sa ma astepte, dar eram prea ingrozita sa scot vreun sunet, de teama ca cineva ne putea auzi. Cobor pe scara si o urmez pe Ino in hol. S-a oprit la capatul scarilor, uitandu-se in jos. Abia cand ma duc langa ea vad ce a facut-o sa incremeneasca de frica. Ane zacea moarta pe scari. Sangele ii curgea pe trepte ca o cascada intunecata, iar ea este o inotatoare, scufundandu-se in propriul sange.

-Nu te uita in dormitor, sunt toate moarte, spune Ino.

Avea vocea sugrumata, nu a unei fiinte, ci a unui robot, rece si realista. Nu o recunosc pe aceasta Ino si ma sperie. Cobor pe scari, in urma ei, evitand sangele si cadavrul. In timp ce o urmez, nu ma pot stapani sa nu o privesc pe Ane. Vad locul prin care a intrat glontul, in spatele tricoului ei pe care il purta in fiecare seara si pe care era imprimat cu litere mari FII FERICITA. Of, Ane, acum n-o sa ma fii niciodata fericita. La capatul scarilor, unde s-a facut o balta de sange, vad urmele unor pantofi mari care au trecut prin ea in drum spre usa. Abia atunci imi dau seama ca usa de la intrare este intredeschisa. „Fugi!” mi-am spus, dar Ino nu avea nici un gand sa paraseasca aceasta casa prea curand. Am urmat-o.

Fara sa vreau, am dat cu ochii de camera fetelor. Am privit inauntru si am ramas socata. Katy si Emma stateau inghesuite in dulap, una peste alta, intr-o balta de sange. Probabil au incercat sa se ascunda, dar au fost gasite si au sfarsit ca si restul. Pe pat statea Ashley, fata cea mai frumoasa, bruneta si inalta, cu ochi albastri. Tinea stransa patura in mana, desi era moarta. Fata ii era alba ca si portelanul. Glontul ii trecuse direct prin gat, sufocand-o. Mi-am lasat capul in jos, urmand-o pe Ino in bucatarie. Nu mai voiam sa vad nimic din toate astea. Toate fetele omorate fara mila.

Ma opresc in prag si imi pun mana la gura pentru ca simt ca-mi vine sa vars. E sange imprastiat pe pereti, pe frigider. Sangele „Mamei”. Ea sta la masa din bucatarie, iar resturile insangerate ale mainilor ei erau intinse in fata, parca incercand sa prinda o sfoara pentru a se salva. Are ochii deschisi si pentru o clipa am impresia ca ne poate vedea, dar desigur, nu poate. Spre deosebire de restul fetelor, ea a fost lovita de mai multe ori cu un ciocan peste maini, atat de brutal, incat bucati de carne si de piele erau imprastiate pe masa. Apoi, a fost impuscata ca si restul. Simteam un nod in gat. Oare si noi am fi fost moarte daca nu am fi fost sus, pe acoperis? Acest gand imi dadea fiori pe sira spinarii.

Eram atat de disperata sa fug, incat ma gandeam sa plec acum, fara Ino. S-o las aici cu orice motiv nebun care o retine in aceasta casa blestemata. Dar merge atat de hotarata, incat o urmez in dormitorul „Mamei” care fusese intotdeauna incuiat. Acum e prima data cand vad camera si raman socata la vederea patului mare cu asternuturi din satin, la masuta de toaleta pe care statea o perie de argint. Ino se duce direct la masuta, trage de sertare si scotoceste prin ele. O intreb ce cauta.

-Avem nevoie de bani, mi-a spus. Nu putem sa supravietuim fara ei. Scoate o caciula din lana din sertar si mi-o arunca. Ia-o. O sa ai nevoie de haine groase.

Mi-e scarba sa pun mana pe caciula, pentru ca a fost a „Mamei” si inca mai vad fire de par castaniu lipite de lana. Ino se duce spre noptiera, deschide sertarul si gaseste un telefon mobil si un teanc de bani. Insa nu era multumita, spunand ca asta nu putea sa fie tot. Eu voiam doar sa plec, dar stiam ca are dreptate si ca avem nevoie de bani. Ma duc la sifonier; criminalii, au scotocit pana si aici. Numai ca ei nu cautau bani, ci fete care se ascund, iar sertarul de sus nu a fost deranjat. Deschid sertarul si iau de acolo cateva fotografii si o cutie de pantofi. Vad poze din Moscova, cu chipuri zambind si o femeie tanara ai carei ochi imi sunt foarte familiari. Atunci ma gandesc: „Pana si Mama a fost odata tanara. Aici am dovada.”

Deschid cutia de pantofi si ma uit inauntru. Acolo era un saculet greu cu bijuterii, o caseta video si multe pasapoarte. Si bani. Un teanc gros de bacnote americane, legat cu un elastic. O strig pe Ino care se apropie de mine. Imi spune ca ia ea cutia, pe care o s-o verificam mai tarziu. Arunca si telefonul inauntru, apoi apuca o blana groasa din sifonier si mi-o da. Nu vreau sa ma imbrac cu hainele „Mamei”; ii simt mirosul care este aidoma drojdiei acre. Cu toate astea, ma imbrac cu ele, inghitindu-mi dezgustul. Ne imbracam repede, in liniste, luand hainele femeii care zace moarta in cealalta camera.
Cand ajungem la usa de la intrare, ezitam, cercetand padurea cu privirea. Oare sunt oameni care ne asteapta in masinile lor intunecate mai incolo, pe drum, fiind convinsi ca mai devreme sau mai tarziu vom aparea?

-Nu pe acolo, imi spune Ino, citindu-mi parca gandurile. Nu pe sosea.

Ne strecuram afara, prin spatele casei si de acolo spre padure.


<<< To be continued >>>


Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 16:56

Mamă, mamă ce mai capitol ! in love !
Nu-mi vine să cred câte s-au petrecut huh? !
Cine s-ar fii gândit că or să le omoare pe toate ? ingrijorat :|
Mulţumesc de anunţ şi sper că o s-o faci în continuare kiss !
Te-am kiss ! Şi spor la scris in continuare! kiss
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 17:10

MAMAAAAAAAAAAAAA CE CAPITOooooooooooooooooool!te astept pe cat de repede posibil cu next-ul caci mor de nerabdare.Akatsuki_lavy ti asteapta kiss
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 21:08

Buna , buna !
In primul rand as vrea sa-ti multumesc pentru anunt .
am savurat capitolul cat a fost ,, cald " si as vrea sa te felicit pentru ca a fost si foarte ,, gustos " . good job
Deci doar acum incepe adevarata actiune ....
Mi-ai captat intreaga atentie , deci sper sa pui next-ul repejor si sa fie la fel de ,, gustos " ca si acesta .
Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss hi!
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Mai 2013, 00:18

Wooouuu, ce durr Abducted [+16] - Pagina 2 307712 Da o fost fain oricum, chiar daca o fost putin cam sadic :d
Ma bucur ca o reusit sa scape si ti-am zis! Vreau sa-l vad pe Sasukee Abducted [+16] - Pagina 2 2332602154
Sper ca nu mai este mult...

Multa bafta la scris si mega spor la idei. Uimeste-neee Abducted [+16] - Pagina 2 623735
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Mai 2013, 08:45

Buna!
Multumesc pentru mesaj! Scuze ca am trecut tarziu.Ma bucur ca Sakura si Ino au supravietuit! happy Nu stiu cum pot sa spun asta, dar mi-e mila de ,,Mama''. Cine era acel blond, dar nu cred ca sunt sanse sa fieNaruto... think Ma intreb daca Hinata este chiar moarta sau a supravietuit si se va intoarce. Astept nextul si anunta-ma te rog cand il pui. Kiss! kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Abducted [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Abducted [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-