Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Abducted [+16] - Pagina 14 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Abducted [+16] - Pagina 14 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Abducted [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorMesaj
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Sam 31 Mai 2014, 23:19

A fost perfect! Totul...nu voiam sa se incheie. Mi.au dat lacrimile, iar daca asta se intampla, inseamna ca a fost ceva cu adevarat care m-a atins...
Sa ma anunti de celalalt fic. Te pup si te astept kiss
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Dum 01 Iun 2014, 02:01

Doamne, fato, ești normală? De unde atâta genialitate??
Mi s-a furnicat pielea pe corp nu ești sănătoasă?
Atât de profund și ahh, măi Sasuke e sexy în orice impostură.
îmi cer scuze că n-am mai comentat , dar lenea asta....
Te pwp de un milion de ori, să mă anuți de next! kiss  kiss 
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Dum 01 Iun 2014, 08:54

Omg! Nu pot sa cred ca s-a terminat. Un sfarsit asa de frumos si in acelasi timp destul de trist. Ficul tau a avut toate sentimentele posibile. Nu as vrea sa se termine, dar cum se spune orice are un sfarsit. Sper sa ma anunti la postarea urmatorului fic. Te pwp.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Dum 01 Iun 2014, 20:11

Cred ca nu mai trebuie sa-ti zic si faptul ca finalul a fost wow, asa-i?
Chiar mi s-a facut pielea de gaina cand am citit finalul! A fost unul intre trist si fericit! Pana la urma il va avea pe Itachi langa ea, dar Sasuke a murit! Ce adjectiv ar fi potrivit pt acest final, dintre cele de mai sus?
Abia astept sa iti citesc fic-ul urmator si sa ma anunti!
Chiar imi place cum scrii si ma inspiri si pe mine in multe idei de fic-uri! Te pup!:-*
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Joi 05 Iun 2014, 09:22

Hey, scumpo! Scuze ca am trecut tarziu. Capitolul a fost foarte frumos, dar foarte trist. M-ai emotionat, nu ma asteptam ca Sasuke si Sakura sa nu se mai intalneasca niciodata. Replica de la sfarsit a fost asa sentimentala, imi vine sa mor aici. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si la postarea urmatorului fic. Abia astept sa mai citesc ceva scris de tine. Pup! :*
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Joi 05 Iun 2014, 09:23

Hey, scumpo! Scuze ca am trecut tarziu. Capitolul a fost foarte frumos, dar foarte trist. M-ai emotionat, nu ma asteptam ca Sasuke si Sakura sa nu se mai intalneasca niciodata. Replica de la sfarsit a fost asa sentimentala, imi vine sa mor aici. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si la postarea urmatorului fic. Abia astept sa mai citesc ceva scris de tine. Pup! :*
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Joi 05 Iun 2014, 20:43

Bunaa:**. Chiar a fost asa cum ai spus, iar faza aia cu ingerii si demonii a fost asa dragutza <3. Poate este ciudat, dar inca imi mai pare rau ca a murit Ino. Era asa de desteapta si descurcareata si mai ales curajoasa. Daca ficul asta a fost asa genial, oare cum va fi al doilea. Hm... Pot sa spun doar ca abia astept. Te pupicesc.
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Dum 15 Iun 2014, 16:40

Oh, doamne! Melodia recomandată cu capitolul de final au fost... mai că mi-au dar lacrimile... când Itachi i-a dat vestea Sakurei... deci, chiar mi-a atins coarda sensibilă... nu se poate să se fi terminat aşa! Voiam un happy-end... trebuia să se întoarcă, să se salveze, să fie cu ea! I-a promis că nu o lasă! Că o să fie cu ea! Că o să... of! Nu ştiu cum ai făcut,  cum ai reuşit, dar felul în care ne-ai dat veseta prin intermediul lui Itachi a fost... 
Mi-a plăcut de la început ficul... poate începutul mi-a plăut mult prea mult. Primele capitole au fost... nu ştiu, aveai un altfel de mod de a ne transmite evenimentele, de a descrie totul, chiar dacă erau mici greşeli, totul era îmbinat bine... după, ai început să faci capitole mai mici, să îţi schimbi modul de exprimare, de a descrie.. nu ştiu, totul era într-o continuă schimbare... sinceră să fiu, începuse să nu îmi mai placă atât de mult ca la început şi să nu mi se mai pară atât de promiţător, dar am continuat să citesc. Nu îmi pare rău. Ultimul capitol a fost absolut divin... a fost scurt, într-adevăr, dar m-a cutremurat... m-a făcut să trăiesc emoţia, dorinţa şi nu în cele din urmă: suferinţa. Trebuia ca cei doi să fi rămas împreună! Să se fi ţinut de mână până la final... sau poate în final...
Bun fic. Foarte bun. M-a ţinut aproape şi m-a făcut să îl citesc până la capăt cu toate schimbîrile prin care trecea.
Bine lucrat Katherine! Spor în continuare, şi condoleanţe pentru pierderea avută...
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 00:09

Deci pana la urma Sasuke s-a sacrificat pentru ea... asta este adevarata iubire. Ai avut un fic minunat si imi pare rau ca s-a terminat, dar vorba aia toate au un final. Mi-a facut placere sa citesc si aceasta creatie a ta. Esti o scriitoare foarte buna. Felicitari! :*
Scuze ca nu am mai trecut pe aici de mult si ti-am ratat ultimele capitole,dar tot nu am putut lasa ficul tau neterminat (de citit) fiind unul din preferatele mele. Inca o data felicitari si tine'o tot asa. Bafta cu viitoarele ficuri, iar daca vei mai scrie altele anunta-ma si pe mine. a hug
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Joi 10 Iul 2014, 13:13

Dacă aş spune că nu am plâns, aş minţi. A fost un final extraordinar, pe măsura întregului fic. "Abducted [+16]" pot spune cu mâna pe inima că a fost nu numai o poveste grandios de bună, dar şi o lecţie de viaţă. Cu ajutorul ei am învăţat cât de crudă poate fi viaţa şi că răutatea ei păleşte în faţă speranţei de care unaori ne agăţăm pentru a supravieţui. Exact aşa a făcut şi Sakura de-a lungul fiecărei nenorociri- moartea Hinatei, a lui Ino, a lui Sasuke... Ea a înţeles că dacă vrei, poţi. 
"Ai minţit. Dar tu eşti visul meu. Şi o să ne reîntâlnim. Curând." Ultima replică m-a uns pe suflet. Nu ştiu de ce, dar sunt sigură că Sskura va merge mai departe şi va trece peste tot, pentru Sasuke, pentru a-şi arăta că moartea lui nu a fost în van. 
Katherine, te felicit că ai reuşit cu brio să transmiţi acest lucru şi aş vrea să îmi ierţi absenţa din ultimul timp, dar ştii.. am fost cu examenul, admiterea la liceu, înţelegi tu. Oricum, ai făcut o treaba minunată, după cum ştii şi tu, şi ar trebui să fii mândră de asta! Pentru că cu fiecare rând, paragraf sau fragment ne transgresai şi pe noi în poveste, numai că noi doar priveam, dar eram acolo, trăind totul alături de fiecare personaj în parte.
Aştept următorul fic cu nerăbdare. Te-aş ruga să mă anunţi şi pe mine când vei posta primul capitol. Încă o dată felicitări pentru această capodoperă acum finalizată, din nefericire.


Bisous.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Abducted [+16] - Pagina 14 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Joi 24 Iul 2014, 11:00

Ce? Stai, ce? Cred ca inca nu imi revin si nu stiu daca am sa-mi revin vreodata dupa finalul asta.
Pana la capitolul final ma tot rugam: " Doamne, sa nu-l omoara pe Sasuke, te rog, sa nu-l omoare ". Si cand am vazut ca Sasuke a murit si s-a sacrificat pentru ea m-a apucat plansul la propriu  lough Pe bune, sunt sensibila la astfel de scene si nu oricine poate sa ajunga sa ma impresioneze atat de tare incat sa plang. Insa tu ai facut-o fara niciun fel de problema.
Ai avut o idee care desi a fost despre mafie, a fost atat de originala, a fost absolut geniala. Deci am savurat fiecare clipa, fiecare moment, gest sau replica al personajelor.
Mi-as fii dorit un alt final, si mi l-am dorit din tot sufletul insa a fost decizia ta si asta e. Oricum, fic-ul a fost genial si nu regret ca l-am citit absolut deloc. 
Geniala mica ce esti  in love 
Ar trebui sa te gandesti serios la un sezon 2 al fic-ului  lough sunt sigura ca vei avea un succes mai mare decat iti imaginezi  woaaaa 
Pup si daca cumva te gandesti sa faci alt sezon sa nu uiti sa ma anunti ca te mananc  lough  in love 
Succes in continuare in tot ceea ce faci  a hug 
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Joi 07 Aug 2014, 16:19

Imi pare atat de rau ca am lipsit de pe forum o perioada atat de lunga si nu am mai citit fic-ul asta genial! :'( Daca sti cum sunt... am un nod in gat si piele de gaina... 
Serios, e prima data cand imi pare rau ca am prezis corect finalul unei carti... sau nu, pentru ca era condamnat de la inceput... nu ar fi putut oricum sa traiasca amandoi pe un curcubeu, inconjurati de unicorni si inorogi... Cel mult sa moara impreuna, dar cred ca finalul asta ma va tine multe nopti pe jar, pentru ca nu o sa-mi pot lua gandul de la el.
Cred ca asta e pana la urma farmecul cartii nu?! Sa te tina cu sufletul la gura pe toata durata ei, apoi sa te surprind finalul, chiar daca te asteptai oarecum la el, iar apoi... apoi sa te faca sa o retii chiar si cand ai vrea sa o uiti. 
Iti urez sincere felicitari din partea mea, pentru ca le meriti pana in maduva oaselor, si multa inspiratie in continuare, noi te astptam cu ficuri la fel de frumoase si emotionante in continuare! :*
*Omg, e ultimul mesaj aici, imi vine sa plang! :'(*
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Mier 10 Sept 2014, 14:59

Ok, deci am aterizat si eu pe aici, si nu pot sa cred ca nu am facut-o mai devreme. Contrar obiceiului meu dea nu lasa comentarii la ficurile terminate, am simtit nevoia de a lasa la acesta. 
  Apoi, mai vreau sa-ti spus ca acest fic a meritat fiecare secunda, si ca am trait in acel fic de fiecare daca cand ma apucam sa citesc. Eram acolo, puteam simti, vedea, auzi. Puteam trai fiecare secunda, si te felicit pentru asta. Chiar nu ma asteptam la asta cand am citit titlul. Ce-i drept, o prietena mi l-a recomandat, si am decis sa il citesc doar pentru a ii face ei pe plac, insa chiar am ajuns sa fiu dependenta de el.
  Si ceea ce vreau sa-ti mai zic este ca ma voi apuca si de celalalt, asa ca.. Ne vedem acolo! Sper sa fie cel putin la fel de bun ca asta kiss
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Vin 19 Sept 2014, 18:14

Nu cred. Nu, el nu a murit. E doar o farsă de-a lui Itachi, nu? Te rog spune-mi... si totuși, faci și sezonul doi? Dacă da, cand? Sau mai bine spus dacă l-ai început sa îmi dai și mie un mesaj privat, te rog, că mor după modul tău de a scrie. Mai apuca-te ca merita!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Mar 06 Ian 2015, 01:19

Mesic pentru anunt . Astept cu nerabdare urmatoarea etapa . Cat despre acest capitol , FRUMOSSSSSSSS. in love Akatsuki
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Mar 24 Mar 2015, 21:46

Doamne ce fic frumos!  in love

Stiu ca a trecut foarte multa vreme de cand l-ai terminat, dar nu m-am putu abtine si a trebuit neaparat sa iti las un comentariu (sper ca nu incalc nicio regula)  ingrijorat . Ti-am citit ficul intr-o noapte si o zi (cu pauzele de rigoare, bineinteles) si nu m-am putut dezlipi de pc pana cand nu l-am terminat. Ideea e ca ficul tau m-a facut sa ma simt ca si cum as fi intr-un film, ca si cum as lua parte la actiune si as fi acolo langa personaje, cand plang si sangereaza, cand traiesc sau mor. Chiar mi-a facut placere sa-ti citesc creatia si sper ca inca mai visitezi site-ul pentru ca neaparat vreau sa vezi ceea ce iti scriu acum.

Ai talent si sa stii ca nu multa lume s-ar putea lauda cu faptul ca scriu in proportie de 90 % corect si inteligibil din punct de vedere al exprimarii. Ai tot respectul meu si sper sa continui cu acest hobby. Poate, cine stie, intr-o zi iti voi citi cartea si nu ficul postat pe un site.  yeah Acum, apropo de celalalt fic de care spuneai. Va fi o continuare la acesta? Sau va avea legatura cu un alt subiect, total diferit de acesta? Poate, l-ai postat deja caci nu suntem departe de vara. Vorbesc prostii, stiu, dar chiar vreau sa stiu daca este o continuare la ficul acesta sau cu totul altceva, ceva nou.

Sper sa ma poti anunta si pe mine cand va veni "ceva proaspat" din mana (si mintea) ta caci astept cu nerabdare momentul acela.

Draga mea, cam atat am avut de spus. Sper sa ma poti anunta si pe mine cand va veni "ceva proaspat" din mana (si mintea) ta caci astept cu nerabdare momentul acela. Te pup si iti doresc numai bine si inspiratie din plin!  kiss  
Sus In jos
*AnGelSs*
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In inima ta.. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19Sam 11 Apr 2015, 17:36

Ooo doamne ce fain, ce super .. este magnific, imi place mult si ador ideile tale. Esti unica!! :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Abducted [+16] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Abducted [+16]   Abducted [+16] - Pagina 14 I_icon19

Sus In jos
 

Abducted [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 14 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-