Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire de o vara - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire de o vara - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire de o vara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Iubire de o vara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de o vara   Iubire de o vara - Pagina 3 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 19:40




Capitolul 14 - The End of Story ^^


  Cumparaturi. Bine Sakura, si cum o sa te duci mai exact la cumparaturi cand tu habar nu ai macar un cartier din Tokyo?- imi urla vocea interioara. Daca l-as intreba pe Sasuke sau Itachi daca vin cu mine? Nu cred ca i-as deranja, abia am ajuns in Tokyo, banuiesc ca nu au alte treburi, eu trebuie sa ma uit si pentru inscrierea la liceul de aici banuiesc. Capul meu e plin, sunt atat de confuza in legatura cu atatea noutati ce ma asalteaza dintr-odata. Ma indrept spre dormitor, cu intentia de a-l intreba pe Sasuke despre niste magazine din apropiere, iar in timp ce pasesc prin apartamentul, destul de spatios, observ pe pereti fotografii, fotografii inramate cu parintii lor si cu ei. Asta e atat de nostalgic, imi aduce aminte cat de dor imi este de mancarurile mamei, de sfaturile ei, de tata si de glumele lui... Fir-ar! Trezeste-te, nu fi copil!-desi mi-as dori sa mai fiu. Dupa ce m-am holbat cateva minute la poze, pentru ca altfel nu se putea, privirea mea a cazut pe o persoana. Statea pe prag, in dreptul usii de la dormitor si mi-am dat seama ca m-a citit, si-a dat seama la ce ma gandeam. Sasuke.

-Eu...
Vocea mea a rasunat pana la urechea lui si l-a facut sa tresara, apoi a clipit ridicandu-si mainile si fluturand cu ele, urmand sa dea din cap:
-Sakura, nu te poti ascunde de mine, stiu ca ti-e la fel de greu!
Stiu ca e adevarat ce spune brunetul, dar eu cred ca as gresi daca m-as lasa dusa de sentimente, m-as inmuia. Atunci cu siguranta am fi la pamant amandoi. De asta urasc eu sa imi arat sentimentele in situatii ca aceasta, sa par slaba, neajutorata. Pur si simplu, asa imi este caracterul. Stiu ca zambesc, pe dinafara, dar e ciudat cum atunci cand "paharul se umple", da pe-afara. Si totodata logic. Brunetul s-a apropiat de mine, pasii lui auzindu-se pe parchetul lucios. S-a apropiat de mine si si-a infasurat bratele puternice in jurul meu facandu-ma sa ma simt in siguranta. Mereu reuseste. Probabil si asta e ceva ce ma atrage la el.

-Itachi e aproape in depresie. Mi-am scos capul din pieptul lui bine lucrat si am holbat ochii. Sunt socata, tipul calm si mereu-atent e... depresiv? Nu se poate! A dat afirmativ din cap apoi a continuat: ,, Ar trebui sa il ajutam cat putem." Banuiesc ca pana si cele mai puternice persoane cedeaza uneori. Dar stiu ca vom trece si peste asta, si totul va fi bine. Brunetul si-a pus mana in parul meu moale, ceea ce m-a facut sa il pun inapoi pe pieptul lui. Ii puteam auzi inima batand si stiu sigur ca acest sentiment nu l-am mai intalnit pana acum, doar Sasuke reuseste sa mi-l trezeasca. E atat de ciudat cum atunci cand sunt cu el stomacul meu are un gol, iar inima o ia razna, la fel si capul meu. E ca si cum ar vrea sa imi spuna "El e alesul." si nu stiu cum.

Am simtit dintr-odata cum picioarele mele nu mai ating parchetul. Mi-am deschis ochii si am privit in jos. Brunetul m-a luat in brate si ma ducea in camera. Bratele lui solide pareau atat de hotarate, iar corpul meu parea atat de pricajit pe langa el. ''Am sa-ti spun ceva.", a mormait Sasuke in drum spre camera noastra. Eu mi-am dus mainile dupa gatul lui si am asteptat cu sufletul la gura. Ce sa-mi spuna? Sper ca nu inca o veste idioata? Pentru ca atunci poate fi convins ca ma va gasi pe cea mai inalta cladire din Tokyo, urland: "Adio, lume cruda!". In regula, dar nu cred ca e ceva rau, expresia lui nu e deloc crispata, e linistitoare si calduroasa. A deschis usa, dintr-o miscare, apoi si-a adus mana din nou sub mine. A intrat in camera. A inchis usa.

Brunetul m-a asezat atent pe marginea patului dublu, asezandu-se langa mine. Mana lui a alunecat pe a mea, mangaindu-mi-o. Parea ingandurat si parca nu stia ce sa zica, sau mai degraba cum sa zica. I-am luat fata in palmele mele si l-am sarutat apasat. Asta ar fi prima data cand sarut un baiat, vreau sa zic din propria-mi intiativa. Si pot spune ca nu e rau deloc. Brunetul si-a pus mainile pe dupa capul meu, mangaindu-mi ceafa in timp ce imi raspundea la sarut. Mi-am permis sa imi strecor limba prin deschizatura buzelor lui, in timp ce el raspundea. Am intrerupt sarutul, si nu as putea spune ca nu mai vreau, doar ca astept sa imi spuna ce voia. In final brunetul a deschis gura. Buzele lui ce formau o linie perfecta s-au intredeschis si a rostit, calm:
-Te iubesc, vreau sa-mi petrec restul vietii impreuna cu tine si sa trecem peste obstacole impreuna. Te voi ajuta cu scoala, serviciul... A facut o pauza apoi a reluat: "...copiii." Ochii mei probabil ieseau din orbite. Dar am putut simti doar lacrimi, si nu de tristete cum a fost in ultima perioada. Ci de fericire. Asta era modul lui de a trece peste obstacole? Imi place...

Mi-am refacut privirea, apoi mi-am indreptat-o spre el ce statea atent la mine. Astepta un raspuns. Nu cred ca as avea un altul decat..
- Si eu te iubesc! Si vreau exact ce vrei si tu.
Ochii lui si-au recapatat stralucirea si puteam fi sigura ca am vazut o lacrima in sclipirea lor intunecata. Dar probabil erau doar fericiti, asa ca si mine. Nu imi puteam opri zambetul, radiam. Si nici nu mi-am dat seama, pentru ca in urmatoarea secunda brunetul m-a intins usor pe pat, alintandu-ma cu saruturi dulci, iar palma lui imi mangaia spatele, facandu-ma sa tresar atingere. De data asta nu am sa mai spun 'Stop'. Nu e nevoie. Camasa de pe mine a alunecat, datorita materialului matasos.

***

Stiu ca el e acela pe care il cautam, desi l-am gasit devreme, l-am regasit tarziu, si acum.. il am pentru totdeauna. Nu cred ca puteam sa cer ceva mai mult de atat. Desi ne-am pierdut parintii, Itachi a reusit sa treaca peste asta, Sasuke si cu mine deasemenea, iar acum pot spune ca suntem ca o familie. Au trecut trei ani de cand s-a intamplat. Naruto si Hinata s-au casatorit si in curand va aparea "Naruto Junior". Am planuit cu Sasuke sa ne intoarcem in Coreea si sa ne stabilim intr-un apartament langa Naruto si Hinata. Mi-am terminat studiile si eu si Sasuke. Cred ca totul e in ordine. Voi continua sa imi traiesc viata alaturi de cei mai grozavi oameni pe care i-as putea avea: Sasuke, Naruto, Hinata si Itachi.

   ~The End...




Iubire de o vara - Pagina 3 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire de o vara - Pagina 3 Asss10Iubire de o vara - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire de o vara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de o vara   Iubire de o vara - Pagina 3 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 21:41

Hellau. happy2 De cand ti-am dat critica, am tot zis sa iti urmaresc ficul, insa abia acum am ajuns pe aici si am citit si celelalte capitole. Mi-ar fi placut daca ai mai fi adaugat idei si evenimente, insa sfarsitul nu a fost rau deloc. Desi destul de comun, mie chiar mi-a placut, mai ales ca am putut simti caldura pe care o emanau cuvintele tale, efectiv am avut impresia ca ai zambit pe tot parcursul capitolului atunci cand l-ai scris. Felicitari pentru ficul frumos si astept si alte creatii din partea ta, caci ai potential si tot ce mai trebuie este sa iti lucrezi talentul si sa capeti experienta. Te pup dulce. a hug


Iubire de o vara - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Iubire de o vara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de o vara   Iubire de o vara - Pagina 3 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 09:31

Buna!
Nu mi-am dat seama cand ai postat nextul, pentru ca nu m-ai anuntat, dar capitolul mi-a placut foarte mult. Ai fi putut sa mai adaugi actiune, descriere, intr-un cuvant: sa nu termini ficul asa de repede, dar e alegerea ta. Ma bucur ca Sasuke si Sakura vor fi impreuna pentru totdeauna. Sper sa ma anumti cand incepi un fic nou. Kissez! kiss


Iubire de o vara - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Iubire de o vara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de o vara   Iubire de o vara - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 15:36

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.


Iubire de o vara - Pagina 3 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire de o vara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de o vara   Iubire de o vara - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire de o vara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-