Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dulcea teroare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dulcea teroare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dulcea teroare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 01:36

edit maine.

Helăăăăău, sorry de intarziere... nu e chiar usor sa tin pasul cu tot ce am de facut.
Asa, revenind, e un capitol superb, darling. a hug Superb, iti spun si sa ti si tu minte. Chiar ti-a iesit de minune si ma incanta fiecare cuvintel, pentru ca l-am savurat pana la ultimul.
Ai atatea idei si te joci asa bine cu modurile de expunere, din cauza ta am ajuns prin cosmos, in niciun caz in camera mea.
Sper sa aduci next rapid. Sorry de comm-ul scurt, n-am timp... mai deloc.


Ultima editare efectuata de catre Cocktail:) in Vin 16 Aug 2013, 16:07, editata de 1 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 09:13

Hey!
Mi-a placut foarte mult capitolul, misterios si infricosator! Ma simteam ca intr-un film de groaza, la cat de bine ai descris si ai povestit actiunea. Chiar m-am speriat la sfarsit si ma intreb cine i-a scris acel mesaj cu sange Sakurei. Apropo, voiam sa-ti spun ca esti foarte rapida cu next-urile, iar asta este un lucru bun! Astept cu nerabdare continuarea! Kiss! kiss


Ultima editare efectuata de catre crisalex in Lun 12 Aug 2013, 10:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 09:26

Vai ..Vai .. VAI CE MAI CAPITOL MAI ALES FINALUL 
Vrei sa ne omori dea binelea , imi place la nebunie ficul mai ales ca e si  horror
Totusi astept sa il vad pe Sasuke 
te pwp spor la idei in continoare si repede cu nextul


Dulcea teroare - Pagina 2 <a href=


Ultima editare efectuata de catre Cαмі :) in Lun 12 Aug 2013, 14:13, editata de 1 ori
Sus In jos
İuliá
Academy Student
Academy Student
İuliá

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Iulia Cristiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Singing & Reading
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♫

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 11:44

OMG! Deci multumesc mult de mesajul pe care mi l-ai trimis in legatura cu Nextul. Chiar daca l-am citit acum,sincer m-au apucat toti fiorii. Esti geniala! <3. Imi place cum scrii. Hmm ... Sa cred ca iti plac si tie filmele Horror? <3. Sper ca aduci Nextul cat mai repejor! Te-am pupat si spor la scris! :*
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 12:50

Buna!Daca ai stii cat imi place ficul asta.Iubesc sa citesc povesti de groaza si sa ma uit la filme horror deci idea ficului este chiar pe placul meu.Sunt curioasa cum vei continua si ma intreb daca asta va fi o poveste de dragoste sau mai degraba una horror.Iti multumesc ca nu ai uitat de mine si m-ai anuntat.Te pup si spor la scris.


Dulcea teroare - Pagina 2 2pyb8k7
Dulcea teroare - Pagina 2 Bxuzd
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dulcea teroare - Pagina 2 Asss10Dulcea teroare - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 12:59


De data asta nu merg pe chema, o sa iti spun unde mai ai de lucrat si ce anume nu-i place.

In primul rand, capitolul cel mai bun a fost ultimul,din punctul meu de vedere, mai ales partea de la final care, desi nu a fost dintre cele mai originale scene de groaza, a redat ce mi-am dorit eu sa redea si probabil ce ti-ai dorit si tu. Daca vrei sa te axezi pe lucruri horror, atunci te sfatuiesc sa nu adaugi tot delul de elemente care sa contrasteze cu genul principal al ficului. Poti adauga tot felul de intamplari secundare, care sa nu fie deloc inspaiantatoare, dar care sa ne pregateasca pentru scenele mai hardcore si care sa ne ajute sa intelegem totul pe deplin. As vrea s-o iei mai usor si cu injuraturile. E adevatat, uneori chiar merge integrata cate una, insa uneori ai folosit prea multe, m-au cam distras de la firul povestii. Un alt sfat ar fi sa incerci sa folosesti cuvinte potrivite atmosferei. Incearca sa descrii anumite acene asa cum trebuie, sa ma poti uimi, speria, terifia, ce vrei tu.

Dialogul este in regula in mare, insa vreau sa gandesti replicile mai bine si sa nu mai aduci in discutie comparatii care nu se potrivesc. Daca vrei ca totul sa aiba un aer de nesiguranta, nu e bine sa aduci amuzamentul in discutie. Cam asta-i ce-ti pot spune eu despre compozitie, imi place cum narezi si, in afara de faptul ca uneori aduci prea multe detalii povestii, eu nu am ce-ti reprosa. Tin sa iti spun ca titlul imi place mult, cred ca o sa fie o legatura interesanta intre el si continut.

Ai grija la virgule, le pui aiurea uneori, separi subiectul de predicat si faci gafe de genul, care nu-ti sunt ingaduite. De asemenea, ai grija la anumite greseli de tastare sau ortografie, caci am vazut ca ai scapari. Se scrie "gheare" si nu "ghiare", a vazut ca mereu folosesti forma asta. Unele din enunturile tale nu au logica, deoarece lipsesc elemente de-acolo, prepozitii, conjunstii, elementel care sa lege cuvintele intre ele si care sa ma faca sa inteleg ce vrei tu sa spui. Ai mai multa grija la acest aspect, desi capitolele tale sunt lungi e necesar sa le citesti si sa te asiguri ca nu ai greseli majore.

In rest, eu una sunt multumita, imi place cum abordezi ideea si ma intreb cum isi va face aparitia Sasuke in acest context. Asadar, spor la scris in continuare.


Dulcea teroare - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 15:00

Hey! Scuze de intarziere si multumesc ca m-ai anuntat desi nu ti-am comentat la capitolul trecut. Imi cer scuze pentru asta, insa abia acum am apucat sa iti citesc cele doua capitole ce pot spune cu mana pe inima ca au fost intradevar interesante si mi-au facut pielea de gaine. E tot mai ciudat, parca nu se mai termina toata groaza simtita in parc. Ma intreb cine a scris cu sange pe oglinda. Doar nu o fi leaganul , nu? Adica e imposibil , dar ar putea fi cel care il bantuie. Dar totusi, ce treaba are cu Sakura? Of, multe intrebari si nici un raspuns. Te rog sa ma anunti si data viitoare cand postezi next-ul si sa ma ierti ca am ajuns atat de tarziu. Deny te kiss


Dulcea teroare - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 15:34

Annyong! hi! Deci am aterizat si eu pe aici...
Si m-ai lasat masca... "Multumesc" ?! huh? Cred ca ii multumeste ca l-a curatat...
Deci eu chiar nu o pot vedea pe Sakura roscata iar pe Hinata si Neji cu ochi negri...
Pentru mine raman tot la fel...
Deci vreau next-ul! sunt chiar curioasa...
Anunta-ma la next! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Dulcea teroare - Pagina 2 33
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 18:46

Heeiii 
Mersi mult de tot pentru mesaje, si scuze ca am inarziat atat si nu am ajuns sa las comm si la capitolul 2, dar chiar si asa a fost super, ambele capitole au fost super!
Sincer, m-am simtit de parca m-as fi uitat la un film de groaza, unul adevarat cu imagin si tot tacamul...
Ce vreau sa spun e ca, multumita felului tau de a scrie, aproape ca am trait pe pielea mea povestea personajelor, ca sa nu mai spun ca sentimentele alea de fica si spaima mi-au facut inima sa bata mai tare chiar daca nu aveam un motiv real... dap ! 
Acum incep sa fac si eu legatura intre ideea ficului si titlu... happy 
Sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine te rog frumos puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris!!


BaiBai kiss kiss 



Dulcea teroare - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 08:15

Buna,interesant,o fantoma?dar si mai important un Sasuke???? Spets sa Ma anunti si pe mn la next!!!Ciao!
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Aug 2013, 19:00

Nici nu apucă bine omul să termine de citit un capitol că tu şi postezi nextul. Aş fi venit mai devreme, dar am avut nişte probleme cu viruşii aştia şi cum a trebuit sa şterg tot din pc, am reuşit abia acum să termin de citit capitolul.
În mare parte mi-a plăcut la nebunie şi mă bucur ca însfarşit Naruto si Hinata sunt împreună, chiar dacă a fost ciudat de uşor. Trebuie să recunosc că pisica aia neagra chiar m-a speriat puţin şi e ciudată rău de tot.
Finalul mi-a plăcut poate cel mai mult şi e bine că nu prea visez urât în general după ce mă uit la un film sau citesc ceva de genul. A fost foarte ciudată faza cu sângele pe oglinda şi nu m-ar mira dacă atunci când vor veni ceilalti acel sânge să fi disparut sau chiar becul să nu fie spart. Poate chiar legânul ăla are legătură cu asta. Oricum abia aştept să vii cu nextul şi să vedem ce se mai întâmplă în continuare.


Dulcea teroare - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 02:07

Capitolul 4




         - Sakura, esti bine?! striga Hinata, aterizand in genunchi langa mine.
         - Dumnezeule, ce s-a intamplat aici, de ce strigi? ma intreaba Naruto.
Strangandu-ma tare de par, tremur, nestiind ce sa le spun sau cum sa-mi recapat respiratia, caci siroaiele de lacrimi si inpulsurile care ma indeamna sa urlu sunt extrem de sufocante. Privesc mirata in oglinda si constat ca sangele inca este acolo, desi prietenii mei sunt prea concetrati asupra mea ca sa mai poata fi atenti la oglinda si sa-l observe. Gaara intra repede in baie si ma ajuta sa ma ridic de pe podea, iar eu imi strang mai bine prosopul in jurul corpului. Imi sterg lacrimile cu podul palmei si-i privesc atenta, dar pupilele mi se dilateaza. Sunt inca in stare de soc de la aceasta grozavenie. Le fac semn catre oglinda, iar ei intorc automat capul in directia ei.
         - Ce-i cu sangele asta? intreaba Gaara stupefiat.
         - Doamne, nu se poate asa ceva. Cred ca nu se va termina totul aici, spune Hinata, ridicandu-se de pe gresie.
Gaara ma strange la pieptul lui, cuprinzandu-ma cu bratele ca sa ma calmeze, iar eu imi afund capul in pieptul sau si incep sa plang din nou, intrebandu-ma ce naiba am facut sa merit toate astea. Cu se sunt eu de vina aici? Il cuprind cu bratele in jurul corpului, si-i strang pijamalele in pumni. Doamne, nici nu are idee cata nevoie am de aceasta imbratisare ca sa ma calmez un pic. Inima imi bate cu putere, iar grija ca nu s-a terminat totul aici pune stapanire pe toate simturile de care dispun. Ce as putea face in caz ca suntem in pragul mortii? Absolut nimic, iar acest gand ma roade de-a dreptul. Gandurile cu prietenii mei atarnati prin cine stie ce locuri, morti sau chinuiti, ma infioara. Pur si simplu, inca am impresia ca vina imi apartine, iar cineva ma urmareste si ma atrage fara voia mea.
         - Dar ce este cu acel multumesc? intreaba Naruto, curios.
         - Mi-a multumit mie, spun cu o voce joasa, chinuindu-ma sa respir normal.
Imi frec nasul de pieptul lui Gaara, lasandu-mi capul presat de el, iar acesta ma mangaie tandru pe parul ud si simt cum bataile inimii sale s-au accelerat, iar respiratia sa este mai grea. Este cumva emotionat ca sunt in bratele lui intr-un astfel de moment sau este prea infricosat? Ce naiba!
         - Dar pentru ce ti-a multimit? intreaba Neji din pragul usii, parand mai serios ca oricand, daca asta e posibil.
         - Probabil pentru ca a curatat leaganul de care spunea ca este atrasa? spune Gaara, strangandu-ma mai tare la piept din cauza ca tremur ca o nebuna, iar frica inca zace in simturile mele, devorandu-ma incet si lent, astfel incat sa inebunesc de tot pana trece aceasta seara nenorocita.
O vad pe Hinata cum se lasa usor pe peretele alaturat din baie si isi prinde capul intre palme, scuturandu-l. Tremura, si-si da apoi parul dupa ureche, facandu-si vant cu mainile, plangand de durere, iar pe chipul ei pot vedea frica, pot vedea in ochii ei negri nesiguranta, teama de a nu fi ucisa. Cred ca toti sunt ingrijorati ca am putea fi ucisi in orice moment, dar nu am fi fost deja morti daca acestea erau intetiile acestui fenomen care ne preseaza? Sau poate doar ne pune la incercare, chinuindu-ne lent pana cand ne va pune capat zilelor. Dumnezeule, nu, nu! Sakura, nu te mai gandi la astfel de tampenii! Imi spun. Dar cum as putea sa am incredere ca voi fi in viata cand se intampla astfel de lucruri?
         - Sakura, te rog, linisteste-te. Nu mai plange, vom fi bine, ma linisteste Gaara.
         - Promite-mi c-ai sa ma aperi orice ar fi, ii zic, uitandu-ma lung in ochii lui albastri.
Are o privire ingrijorata, iar ochii ii ard, exprimand parca dorinta lui de a ma afla in siguranta si pot vedea foarte clar ca acest baiat chiar tine la mine. Totusi, ar fi in stare sa ma apere cu pretul vietii? Intr-adevar, uitandu-ma la figura lui calma, care emana o caldura prieteneasca ce ma invaluie, facandu-ma sa ma simt protejata, pot sa-mi dau seama ca ar trece peste multe pentru mine, la fel cum era dispus sa ma apere si in acel parc. Dar, daca ar fi mai mult de atat, mi-ar fi alaturi? Si, la naiba, de ce ma gandesc ca prietenii mei de-o viata ar putea sa ma lase de izbeliste la un moment dat in aceste situatii?! Lipsa mea de incredere ar putea sa se intoarca intr-o zi impotriva mea, asa ca incerc sa uit si sa am incredere in Gaara, care incuviinteaza si ma mangaie tandru pe obraz.
         - Promit, Sakura. Acum, haide, sa mergem in camera.
         - Haide, Hinata, ii spune blondul, ridicand-o de jos.
Naruto o cara pe Hinata in brate pana in dormitor, iar ea se opreste din plans cand baietii incearca sa ne linisteasca si sa ne fie alaturi, iar, intr-un final, ma opresc si eu, dar nu pot spune ca inima mi-e impacata cu situatia cand o simt chiar in gat. Doamne, trebuie sa scap de stresul asta, altfel n-am sa mai dorm deloc.
Inainte sa ma bag in pat langa ei, ma schimb repede in sufragerie intr-o pereche de pijamale gri si ma rog la icoanele din casa ca totul sa fie bine si sa putem dormi linistiti, iar maine, cand ne vom trezi, sa fie totul frumos si placut, fara alte fenomene stranii.
Ma bag in pat alaturi de ei si, la cat de speriata sunt in acest moment, ma las imbratisata de Gaara, care ma strange de parca as fi in stare in orice secunda sa plec iar. Imi presez din nou capul pe pieptul sau, iar Hinata se cuibareste in bratele lui Naruto, acesta incercand sa o linisteasca, adresandu-i vorbe frumoase. Chiar se iubesc, imi spun afundandu-mi mai mult trupul in pat, invelindu-ma cu mantia pana in gat, doar ca sa nu-mi fie atacat corpul, cu toate ca este o idee penibila si oricum as putea fi ranita, dar ma face sa ma simt mai bine. Neji se baga si el la margine, chiar langa Naruto, intorcandu-se cu spatele la noi, reflectand poate la o solutie de a indrepta situatia asta. Eu si cu Hinata chiar stam lipite una de alta intre baieti si ii multumesc Domnului ca am un pat exagerat de mare care se mai si intinde, altfel nu as putea sa stau linistita daca ei ar fi in alta camera.
Imi deschid ochii in plina noapte, dupa ce toti au adormit se pare, si privesc ceasul de pe noptiera de langa fereastra, care indica ora cinci dimineata. Niciun fenomen straniu pana acum daca suntem vii dupa trei ore, ceea ce ma linisteste si rasuflu. Il privesc pe Gaara, care doarme dus, strangandu-mi mana intr-a lui, avand capul sprijinit de mine, iar eu zambesc. Poate chiar vrea sa ma protejeze cu pretul vietii, dar, intr-un fel, mi-e imposibil sa-l privesc altfel decat ca pe un prieten. Imi intorc capul catre fereastra, iar ochii mi se maresc cand vad o pasare neagra, fluturandu-si aripile lungi, cu un penaj de-a dreptul lucios si impecapil, in atmosefera. Ochii ei rosii ma privesc atent, si din nou am senzatia sa o protejez, sa protejez ceva anume. Inima mi se strange si imi vine din nou sa urlu de frica la gandul ca ar putea sa sparga geamul cu ciocul ei ascutit si mare, dar nu face nimic. Doar ma priveste, si se ghemuieste la fereastra, scuturandu-si apoi penele, dar nu face niciun zgomot amenintator ca data trecuta. Este cumva aici ca sa se asigure ca sunt bine sau ca sa ma atace pe mine si pe prietenii mei? Ma sperie, ma sperie atat de tare incat imi vine sa fug pe strazi sau sa ma evapor intr-o alta lume, dar ceva adanc impregnat in subconstientul meu imi spune ca nu-mi va face rau, nu mie, nu de data asta.
Imi inchid ochii, cazand imediat intr-un somn lung, rugandu-ma continuu sa trec cu bine de noaptea asta.



Dimineata, prietenii mei ma trezesc din somn intr-un mod total neasteptat, la ce groaza ne-a distrus noaptea, asaltandu-ma cu pernele, iar eu rad usor si incerc sa-i opresc. Neji vine langa mine cu o tava plina de cafele, iar eu iau imediat una. Capul imi pocneste si tot ce vreau este sa ies undeva la aer ca sa-mi revin. Rasuflu usurata cand ma gandesc ca cineva sus mi-a ascultat ruga si ca am trecut cu bine de noaptea asta terifianta. Imi arunc privirea spre fereastra deschisa si zambesc larg cand vad ca acea pasare infioratoare a disparut. Aerul curat si proaspat intra camera, oferindu-mi confort si alungandu-mi durerea de cap. Inspir, si sorb lichidiul fierbinte care-mi ofera o stare de relaxare.
         - Multumesc, Neji, ii spun zambind.
         - Nu ai pentru ce, chiar ai nevoie de asta. Ia zi, te simti mai bine, Sakura? ma intreab el, putin ingrijorat.
         - Da, desigur, am dormit bine, iar acum pericolul a trecut, deci pot spune ca ma simt mai bine, Neji. Nu-ti face griji, te rog, tu mereu ai tendinta sa te stresezi si sa te ingrijorezi peste masura, fii putin mai relaxat.
         - Asa e Neji, hai sa uitam pentru moment ce s-a intamplat. In plus, este ziua, iar pericolele nu vin niciodata ziua. Poate ce s-a intamplat aseara a fost doar aseara, ii spune Hinata cu un zambet pe buze.
O strang tare in brate, apoi ii strang pe toti, multumind in contnuare cerurilor ca suntem in regula. Toti zambesc si bem impreuna cafeaua de dimineata.
         - Ah, Doamne, Hinata, nu ai idee ce bine ma simt acum cand stiu ca suntem in regula, ii spun, total usurata.
         - Si eu ma bucur nespus, prieten-o, ma bucur, mai ales ca tu ai trecut peste cand acel mesaj a fost pentru tine. Eu cred ca as fi intrat in coma daca mi se intampla acel lucru in baie.
Dau din cap si privesc in pamant, aducandu-mi aminte prin ce am trecut, si cum de am fost puternica sa mai adorm sau sa ma culc la loc dupa ce am vazut acea pasare la fereastra care ma privea atent. Ma cutremur cand ma gandesc, dar nu as putea sa le spun lor ca acea pasare a fost acolo, s-ar ingrijora si mai tare si chiar nu vreau acest lucru.
         - Ce vei face azi? ma intreaba Gaara, venind mai aprope de mine.
Are aceeasi ochi care ma pivesc cu caldura in orice moment, si ma face sa ma simt mai bine.
         - Pai, eu am sa ma plimb putin prin parcul din apropierea casei. Vreau sa fiu singura pentru un moment, baieti, sa-mi aerisesc mintea, va rog sa respectati asta, le zic serioasa.
Ma privesc toti ingrijorati, dar apoi incuviinteaza, fiind de acord cu propunerea mea, pentru ca sigur si-au dat seama ca toata ratiunea mea este data peste cap si cel mai rau mi-e teama ca acest eveniment sa nu se repete, caci daca se repeta, cred ca am sa mor inainte de vreme. Ne bem in continuare cafeaua, incercand sa discutam despre alte lucruri si hotaram sa ne intalnim in seara asta tot la mine, cum era si programat pentru sambata seara, iar atunci voi vedea daca scena de noaptea trecuta se va derula din nou.



Incerc sa nu bag in seama vantul ce-mi face rochia rosie si parul desfacut sa zboare in toate directiile la fel ca frunzele galbene si aramii ale pomilor, si merg mai departe prin parcul din apropierea casei mele. Am noroc ca rochia imi ajunge pana mai sus un pic de genunchi si ca este un pic mai stransa, caci altfel exista riscul sa mi se vada lenjeria si chiar nu as vrea sa atrag atentia. Am imprumutat geaca neagra si scurta pana la sani a lui Hinata si mi-am luat cizmele negre cu curele ca sa nu-mi fie frig, caci toamna este un anotimp imprevizibil. In timp ce inaintez, gandindu-ma la ceea ce s-a intamplat aseara, la bunicii mei care se vor intoarce luni acasa, la prietenii mei si nebuniile lor, la Gaara, mai nou, si la spusele lui Naruto cum ca nu as fi atractiva, ma inebunesc. Ma joc cu lantul de la gat si incerc sa caut o rezolvare la fiecare problema in parte, ma chinui sa caut niste raspunsuri, sa leg anumite intamplari si sa le aflu rostul, dar este imposibil sa deslusec ceea ce s-a intamplat aseara, cum, si, mai ales, de ce? De ce eu? Doar pentru ca am calcat in partea intunecata a acelui parc si pentru ca am vopsit un leagan? Asta-i de-a dreptul ridicol. Si, ma gandesc, ca in spatele acestor fenomene trebuie sa fie cineva, sau ceva. Cineva care se foloseste de aceste lucruri ca sa ma atraga pe mine. Pisica, cioara si leaganul nu aveau cum sa ma traga toate asa din intamplare, trebuie sa fie o legatura intre ele, dar care este aceea?
Imi scutur capul si privesc in sus spre inaltul cerului care anunta o ploaie, dupa cum oberv ca se strang norii cenusii si grei, aproape  ca se ciocnesc intre ei, iar mie nu-mi pasa. Aerul rece imi umple plamanii, imi aeriseste gandurile si-mi da o stare de bine, si nu as lasa asta pentru nimic in acest moment tensionat in care habar nu am daca viata mea se termina aici sau daca mai am vreun rost.
Parcul este cam gol, doar cativa copii cu parinti mai sunt imprastiati ici colo pe langa leagane sau topogane, dar pana si parintii lor observa norii ce ameninta ploaie si incearca sa-i ademeneasca pe copilasi cu diferite dulciuri sau promisiuni. Chicotesc la acest gand, si ma intreb cum m-ar fi convins pe mine mama sa plec de langa un leagan, daca ar fi fost in viata. Si ma gandesc daca chiar ar fi reusit, bunica nu a facut-o vreodata, si asta din cauza dragostei mele pentru a fi la intaltime, unde am impresia ca zbor. Rad usor si hotarasc sa ma asez pe o banca din apropiere.
Cand imi ridic privirea o silueta masculina sta pe o banca galbena, privindu-ma intens, dar parca pe acel chip se citeste o anumita ingrijorare. Tresar. Ma uit la el, analizandu-i corpul frumos, masiv, acoperit de o geaca din piele neagra, la fel ca si a mea aproape. Are blugi negri pe el, acompaniate de mici tinte sau lanturi atarnate de buzunare si niste adidasi gri foarte scumpi, dupa parerea mea, ce se asorteaza cu bluza ce o poarta. Privirea imi sta fixata pe tenul lui alb, fizionomia fara cusur, nasul lung si ascutit, iar acei ochi negri si profunzi ma ademenesc spre el. Rosesc cand schiteaza un mic zambet, astfel atragandu-ma sa ma asez langa el si, intocmai.
         - Te-ai asezat pana la urma, imi spune, razand usor.
Dumnzeule, ce voce calda si ce frumoasa este. Parca ar fi inghiti niste partituri, iar acum notele muzicale ii danseaza pe limba. Atat de seducatoare si masculina, decisiva si atragatoare. Imi scutur usor capul. Doamne, Sakura, inteleg ca e frumos, dar totusi! Da, chiar este un barbat foarte frumos care ma incanta.
         - Da, si asta, doar pentru ca te-am vazut privindu-ma fix in ochi, ii spun, avand grija sa nu ma incurc sau sa-mi musc limba, caci este atat de intimidant cand te priveste asa.
         - Ma bucur nespus ca ai putut sa te asezi, Sa- domnita, spune el cu un zambet mirific.
         - De ce? il intreb, admirandu-i chipul in continuare.
Parul brunet ii danseaza in bataia vantului si cred ca si zeii antici ar fi invidiosi pe maretia si frumusetea impecabila de care da dovata acest barbat, care-mi transmite o caldura ce ma apasa, aprope ca ard de emotie. Am senzatia ca daca il mai privesc mult, am sa ma topesc ca o inghetata, dar cum e posibil sa fie atat de frumos? Si, Doamne, sunt atrasa de fizic in moemntul asta, iar daca ma va convinge si cu sufletul sau, cred ca nu voi mai avea puterea sa plec de aici.
         - Pentru ca esti, dupa cum se pare, o femeie foarte frumoasa, inocenta si imi pari capabila si buna la suflet.
         - Asta crezi? il intreb, rusinata de complimentul sau.
         - Este prima impresie, domnisoara...
         - Sakura, Sakura Haruno ma numesc, imi pare bine, ii zic. Iar tu, cum te numesti?
         - Sasuke Uchiha, incantat, imi spune cu un zambet ispititor.
Ochii ii ard cand ma priveste si parca vad acel zambet ca pe unul sincer, iar vocea lui calda parca ar vrea sa ma mangaie, sa ma scape de suferinta pe care o indur, desi el nu are idee prin ce am trecut. Il privesc mai atenta si pare mai mare decat mine, iar intr-un moment imi trag suflul si-l intreb:
         - Pari mai mare ca mine, Sasuke, pot sa iti aflu varsta? intreb, atat de curioasa de parca ar fi pretul unei bijuterii pe care mi-o doresc nespus. Ezita putin, iar eu rosesc mai tare. Oare am spus ceva gresit? Eu am...aaa, optsprezece, ii zic.
         - Esti smpatica, imi spune razand. Pai, da, simtul tau de observatie este bun, Sakura. Dar nu sunt mai mare cu mult, am douazeci si unu de ani, sunt inca tanar daca asta vrei sa stii, imi spune afisand din nou acel zambet, lasandu-si dintii drepti si albi la iveala.
Ar putea ucide cu acel zambet si simt cum inima imi sta pe loc. Nu-mi pot lua ochii de la el si il blestem ca a fost inzestrat cu o asemenea frumusete. Si Naruto pare un zeu antic, creeat special pentru a o domina pe Hinata, dar probabil el nu are efectul asta aupra mea pentru ca il cunosc de cand avea doi ani, cu toata ca uneori ma miram de frumusetea prietenilor mei tampiti.
         - Multumesc, Sasuke, si tu pari de treaba, chiar ma bucur ca m-am asezat sa pot vorbi cu tine, ii zic sicer.
Nu are idee cat de mult ma bucur, si simt undeva in adancul inimii ca trebuie sa stau aici alaturi de el, ca sa-i fiu alaturi. Poate este doar atractie fizica, sau poate felul cum imi vorbeste ma face sa cred ca este un om minunat, totusi nu pot sa spun ca pare in totalitate de incredere, este prima oara cand il vad, dar stiu ca nicodata inima si simturile mele de observatie nu m-au inselat, si pot sa-mi dau seama ca el e un om bun la prima vederea, un om pe care vreau sa-l cunosc mai mult daca mi se permite. Totusi, sper sa nu cada in capcana in care sunt prinsa eu si sa se sfarseasca totul tragic, nu mi-as ierta-o in veci daca vreunul din apropiatii mei ar patii ceva din cauza mea.
         - Te-ai asezat pentru ca m-ai vazut putin ingandurat? Putin abatut, simteai cumva dorinta de a ma face sa ma simt mai bine? ma intreaba, soptit.
Cum de a fost in stare sa deduca asta? Intr-adevar, simt dorinta sa-l faca sa se simta mai bine pentru ca am impresia ca ceva il macina la felul serios in care ma privea, dar ce este, un psiholog? Doamne, din chestia asta minuscula constat ca are ceva doza de istetime in el, intorcand-o in potriva mea si facandu-ma sa ma intimidez mai mult. Dumnezeule, vocea lui frumoasa ma face sa ma topesc, iar modul lui calm si relaxant de a se comporta ma binedispune. Inima imi bate mai tare in piept si ii respund sicer, caci simt nevoia sa-i spun adevarul.
         - Da, in plus ceva imi spune ca trebuie sa te cunosc mai mult, ii zic eu, imbujorandu-ma. Nu pot sa cred ca i-am racunoscut asta, ce naiba am? Oare asta sa fie sentimentul de care imi vorbea Naruto si Hinata? Caci este atat de frumos...
         - Poftim, astia sunt pentru tine, imi spune inmanandu-mi o punga de biscuiti.
Ma uit uimita la punga, ramand cu gura cascata, caci mi-a nimerit gusturile. Este o punga de biscuiti glazurati de la alka, Dumnezeule! Se poate ca asta sa fie prima noastra coincidenta? Totusi, imi aduc aminte ca Gaara mi-a promis ca-mi va lua acesti biscuiti, si mi-a promis asta chiar in parc, chiar acolo langa leagan, iar imediat dupa, lantul ruginit l-a lovit peste picior. Doamne, asta este o pura intamplare sau are legatura cu parcul? Il privesc si inghit in sec, dar apoi ma gandesc ca sunt eu prea paranoica, nu are cum sa aiba legatura cu parcul, altfel as fi fost moarta in acest moment. Totusi, leaganul ma proteja si... Nu, nu, nu! Sakura, esti tu prea batuta in cap, e doar o preferinta! imi zic.
         - Multumesc, dar cum de ai stiut ca-mi plac? Sau acesti biscuiti iti plac tie? il intreb, suspicioasa.
Ma priveste lung, stand pare sa analizeze ce am spus, si parca simte ca nu sunt in regula cu asta, apoi imi spune:
         - Obisnuiesc sa-i consum, Sakura. Ti-am oferit punga pentru ca ai avut intentia de a descoperi daca este ceva in neregula cu mine si pentru ca esti draguta si-mi vorbesti. In plus, cui nu i-ar placea biscuitii glazurati, hmm? ma intreaba.
Doamne, are dreptate! Eu chiar devin prea paranoica.
         - In cazul asta, ii accept cu placere.
         - Vei mai sta aici cu mine, Sakura? Voi putea conta pe bunatatea ta daca am nevoie? ma intreaba, bland, privindu-ma la fel de intens, cu o dorinta pe care nu o pot deslusi. Doamne, simt ca inebunesc, iar inima mi-o ia la goana ca nebuna.
Ce-mi face mie barbatul asta? Mi-e frica sa nu pateasca ceva din cauza mea, sau sa nu ma indragostesc de el asa repde, sau... sau...Off, cum as putea sa-l las singur daca spune ca ar avea, intr-un fel, nevoie de mine, cum?
         - Desigur, Sasuke, te voi asculta, poti conta pe mine, ii zic cu un glas timid.
Sasuke ma ia in brate, strangandu-ma tare cu bratele lui lungi si puternice, apoi isi lasa capul sprijinit de umarul meu si ii pot simti caldura corpului si respiratia lui calda pe gatul meu, iar fiorii incep sa se plimbe in voie de-a lungul spinarii mele, imi simt pulsul in gat si aproape ca ma chinui sa inghit. Acest barbat frumos tocami m-a imbratisat pe mine, si depinde de mine sa-l las sa stea putin asa si sa se linisteasca. Doamne, ma intreb ce probleme are. Il imbratisez si eu, simt nevoia sa-l protejez si, astfel, incerc sa-l calmez, mangaindu-l tandru cu mana pe spate. Pot simti ca zambeste chiar daca nu-i vad fata.
         - Multumesc, Sakura, imi spune, iar un alt fior ma inconjoara. Multumesc, repeta bland.



Multumesc pentru comentariile precedenta, nu aveti idee cat ma bucur ca va place si sper sa va placa si acest capitol la fel de mult, dragilor. " hug "
ps: tin sa precizez ca nu am vazut in viata mea un film de groaza, am incercat sa ma uit la blody valentine, dar l-am inchis la jumatate, desi mai erau prieteni langa mine:))) Mda, nu le suport, ma sperie si nu am idee despre cum as putea sa scot teroarea asta in evidenta, de aceea va spun ca acesta nu este un fic horror, ma voi concentra mai mult pe partea de dragoste, adolescenti, scoala. Are doar putina tenta de horror, mici lucruri care o sperie pe Sakura. Va spun asta, pentru ca nu incerc sa fac un fic in grozitor:)) vreau sa va placa cu adevarat ideea mea si sper sa nu va dezamgesc:*
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Dulcea teroare - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 10:34

Edit
Am ajuns si eu pe aici 
incepe sa fi unul din cele mai preferate ficuri dupa cele scrise de Alle
la un momendata Sasuke a spus " Ma bucur nespus ca ai putut sa te asezi, Sa- domnita, spune el cu un zambet mirific" deci o cunoaste , suspansul ne omoara pe toti 

Dar chiar imi pare nespus de rau de Garra e un baiat bun
te pwp spor la idei si hai cu nextul
p.s Sper sa ma poti anunta si pe mine cu nextul


Ultima editare efectuata de catre Sylphiel Oswald in Vin 16 Aug 2013, 21:16, editata de 1 ori
Sus In jos
İuliá
Academy Student
Academy Student
İuliá

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Iulia Cristiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Singing & Reading
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♫

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 12:46

Deci acest Fic este unul dintre preferinţele mele. O zic clar şi răspicat că ai un talent nemaipomenit de a exprima sentimentele personajelor. Să mă anunti la Next,căci îl aştept cu nerăbdare!
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 13:32

Hey, Violeta a hug
Ce ma bucur ca ai adus intr-un final capitolul dance2 . A fost prea tare love .
Doamne ce mi-a placut cum l-ai descris pe Sasuke ca fiind un tip inteligent, bland, frumos de mama focului lough . Ehhh, se pare ca micuta Sakura incepe sa se indragosteasca, dar se pare ca o iau pe urma ei si devin si eu putin paranoica . SUnt mai mult ca sigura ca Sasuke are o oarecare legatura cu ce li s-a intamplat lor in acel parc.
Daca imi amintesc corect, el aproape ia spus Sakua, dar s-a corectat imediat heh
Intr-un fel imi cam pare rau de Gara, dar na asat-i viata, sa-si gaseasca pe alta lough
Oricum, mor aici de nerbadare s avad ce se va intampla, asa ca numai sta pe ganduri si adu-ne next-ul repejor.

Kisses and hugs ^^



Dulcea teroare - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Dulcea teroare - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 14:06

Heeeiii
Mersi mult de anunt de tot de anunt! in love
Deci.. a aparut si Sasuke well? awesome right? Si e ceva dubios cu el, pot fi sigura de asta... think 
Legat de ceea ce ai spus tu la final, ca nu e un fic horror sau ceva de genul asta, chiar daca ne e nu inseamna ca nu o sa fie la fel de interesant...
Dupa mine ii poti pune sa joace septica in parc pe iarba cand afara ploua, la felul cum povestesti tu ai face sa para ca e cel mai interesant si fascinant lucru sa joci septica in ploaie...
Ceea ce incers sa spun, si nu prea reusesc, e ca ficul tau sigur o sa fie minunat, stai deja e, chiar daca pui mai mult accent pe dragoste dap ! 


Sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris! 


BaiBai kiss kiss 



Dulcea teroare - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 14:38

Annyeong! hi! Am aterizat si eu pe aici...
Decitu esti un geniu...chiarreusesti sa ne surprinzi de fiecare data...
Adica chiar nu ma asteptam sa-l introduci pe Sasuke asa...
Eu cred ca Sasuke are o stranie legatura cu fenomenele ciudate din parc... think 
De unde stia ca o cheama Sakura...?!Sasuke e mort?!Adica e fantoma sau ce...?!
Vreau next-ul! Anunta-ma cand il pui! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Dulcea teroare - Pagina 2 33
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 16:11

Buna!In primul rand vreau sa iti multumesc de anunt,iar in al doilea rand vreau sa spun ca capitolul asta, ma rog, sfarsitul capitolului, a fost superb.Exact pe gustul meu, romantic si misterios.Acum sunt mai curioasa ca niciodata cum vei continua povestea acum ca a aparut si Sasuke in scena.Sunt perfect convinsa ca Sasuke are legatura cu fenomenele din parc si/sau din casa Sakurei dar cum?Este cumva fantoma sau vreo entitate?Eh,orice ar fi l-ai descris asa de frumos ca si eu m-am indragostit de el.Spor la scris si adu nextul repede!


Dulcea teroare - Pagina 2 2pyb8k7
Dulcea teroare - Pagina 2 Bxuzd
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 17:04

Hey! Multumesc de anunt si sper ca il voi primi si data viitoare. Sasuke a aparut!!!! dance2  In sfarsit lough  Nu ma asteptam sa isi faca aparitia asa de repede, dar macar nu ne lasi cu sufletul la gura, desi suspansul nici acum nu dispare. Ce legatura are el cu Sakura? Dar cu acea pasara? Si leaganul? Si mai e si pisica aceea think  Vai, deja ma doare capul can\'t see !!! La propiu :|  Abia ti-am citit capitolul , aici cu galeata langa mine, caci imi e rau de nu mai pot. Sa sti ca ma simt mai bine datorita acestui capitol, lung , frumos si foarte romantic. Sasuke e un scump, dar de unde a stiut cum o cheama pe Sakura? Ce ma macina pe mine decand am citit capitol e acel lucru ce i s-a intamplat lui Sasuke si are nevoie de Sakura ca sa il linisteasca, sa il sprijine. Ciudat. Acum sa revenim la cei cinci prieteni: Aww, Doamne, Naruto e tot mai simpatic in love Iar Garra in love  Pff, ce sa mai spun ;;)  Ma bucur ca sunt alaturi de fete. Dar ma intreb oare ce se va mai intampla intre Sasuke si Sakura think  Adu next-ul repede, inainte sa mor de raceala. Oficial sunt cea mai ghinionista persoana, fiind racita in plina vara. can\'t see !!!  Te las, ca abia mai vad tastatura si mai am si alte ficuri de comementat. Deny te kiss


Dulcea teroare - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 18:05

Văd că v-aţi pus serios toţi pe scris în ultimul timp. Nici nu apuc bine să termin de citit un capitol şi să iau o pauza că apare un alt next pe care să-l citesc, dar măcar nu am timp să mă plictisesc.
Oricum, revenind la fic uite că şi-a făcut apariţia şi Sasuke şi ce mai apariţie. Am eu o vagă bănuială că el are o legătură cu pisica, leagănul şi pasărea, dar nu îmi pot da seama ce legătură este. Şi că tot veni vorba de pisica aia, după capitolul precedent mi-am dat seama că eu am la avatar şi semnătura o pisică exact ca cea care la atacat pe Neji şi asta fără să-mi dau seama. lough 
Mă bucur că ai pus atât de repede nextul şi sper ca următorul să vină tot aşa de rapid.


Dulcea teroare - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dulcea teroare - Pagina 2 Asss10Dulcea teroare - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 20:50

rolling on the floor
De ce ma asteptam la un astfel de Sasuke? Nu stiu, dar cu siguranta este un personaj tare interesant, cu o atitudine la fel de interesanta. Ca sa nu mai spun ca e si seducator, din cate am vazut cel putin. Imi place cum conturezi ideea si, desi sunt putintel trista ca nu te legi si de tenta horror a povestii, sunt curioasa cum ii vei aduce pe cei doi impreuna si daca Sasuke va da semne de gelozie pe parcurs si va actiona in stilul lui, cu lanturi, ciori si pisici negre. lough Asta ramane de vazut, desigur, asa ca fa bine si adu nextul ala. (D) Sunt nerabdatoare cum vor evolua lucrurile si cum va primi Gaara vestea ca Sakura nu-l priveste decat ca pe un prieten foarte bun, mai ales odata cu venirea tipului irezistibil. Te pup dulce si iti urez spor la scris. :*


Dulcea teroare - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 20:59

Buna!
Ma bucur foarte mult ca ai adus next-ul! Sfarsitul capitolului a fost GENIAL! in love Mi-a placut la nebunie si nu stiu de ce, dar cred ca Sasuke este cel care i-a scris Sakurei acel ,,multumesc" pe oglinda din baie... Poate nu a fost el, dar sigur are legatura cu ce i se intampla ei.
Si, daca nu ma insel, Sasuke aproape i-a spus pe nume. Cred ca cei doi vor fi curand intr-o relatie! Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Spor la scris si la idei! Kissez! kiss
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Aug 2013, 01:27

edit
Hei :):Mersi ca mai anunţat în legătură cu noul tău fic.
Scuze că vin atât de târziu cu un comentariu, dar tot nu am avut timp sau am uitat puppy eyes
Îmi place mult ideea ta, chiar pare foarte interesantă, şi având în vedere că eu am citit povestea aseară după ora 23, m-au cam trecut nişte fiori citind primele 3 capitole can\'t see !!! dar au fost foarte captivante, deşi la un moment dat mi s-a cam făcut pielea de găină tot nu m-am oprit din citit rolling on the floor
Spor la tastat în continuare şi sper să vii repede cu next-ul, şi dacă poţi anunţă-ma şi pe mine happy Şi iartă-mă că am întârziat aşa de mult puppy eyes
Până data viitoare te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Dulcea teroare - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Aug 2013, 17:54

Mor aici daca nu aduci next-ul . M-am apucat aseara de citit si era sa mor de frica, e primul fic horror citit de mine si deja mi-a dat dependenta, vreau next urgent.
Pe de alta parte, chiar ma intrebam cand o sa apara Sasuke, eu una nu sunt o fana a lui Gaara si uram sa citesc cum se tot apropie de Sakura cu orice ocazie.
Sunt inca in ceata, de ce a vrut leaganul sa o protejeze de prietenii ei ? Asta presupun ca voi afla in unul din capitolele urmatoare.
Te rog sa ma anunti de next, care sper sa vina cat mai repede.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 19:24

Bunaa. kiss Azi ajung si eu pe aici. Este primul fic cu tenta horror pe care il citesc si este unul grozav. Deja sunt dependeta de el si vreau mai mult, si mai mult, si mai multt!! in love
Iubesc atitudinea lui Sasuke. Este asa de perfeeect si misteriios! love Abia astept sa aduci next.ul si sa imi confirm o banuiala think . Care e aceea? Paiii.. am observat atunci cand citeam ca el era pe cale sa ii pronunte numele ( "Sa-domnita" ), iar ea nu i l-a spus, deci el trebuie sa o cunoasca deja. Mama, m-am indragostit de TEROAREA astaaa! rainbow :\
Multa inspiratie si sa ma anunti la next! a hug
Ja ne! hi!


Dulcea teroare - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dulcea teroare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dulcea teroare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-