Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dulcea teroare - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dulcea teroare - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dulcea teroare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 11:28

Heeiii
Mersi mult de tot de mesaj! in love
Capitolul a fost super, chiar ma intrebam cand ai de gand sa mai postezi si tu... lough 
Gaara s-a dus la politie... Ma intreb ce pote sa faca politia in aceasta situatie Dulcea teroare - Pagina 4 361396
Si daca Sasuke are vr-o legatura cu moartea celor 3...
Sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris!

BaiBai kiss kiss



Dulcea teroare - Pagina 4 Jpr



Ultima editare efectuata de catre Ame. in Mar 03 Sept 2013, 14:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 11:36

 Hmmm,mi se pare mie sau ficul I-a o intorsatura ciudata?Oricum mi-a placut foarte mult acest capitol,a fost misterios si ciudat.Chiar e ceva straniu cu Sasuke ala si legatura lui misterioasa cu parcul bantuit ceea ce ma face sa ma intreb ce este el?Modul in care me-ai prezentat ceea ce a spus seful politite ca sa intamplat in acel parc ma face sa ma gandesc ca Sasuke nu e personajul pozitiv in aceasta poveste.Poate ca gresesc dar asta este impresia mea.Mersi pentru anunt si astept nextul!

P.S. Am uitat sa spun 'Buna" deci, Buna!


Dulcea teroare - Pagina 4 2pyb8k7
Dulcea teroare - Pagina 4 Bxuzd
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 14:30

Helăău happy
Frumoasă continuare. Dar oare când o să ajungă cei doi să fie împreună? ;;) Mă macină asta waiting 
Sauu, ce legătură are domnu' Uchiha cu acel parc think. Pun pariu că este gen o fantomă de mii de ani (sau sute lough ) care nu îşi găseşte liniştea din nu ştiu ce cauză, iar Sakura e cea care i-o aduce dap ! .
Tootuşi, gelozia lui din capitolul anterior, mi-a prea plăcut shy . Huaa! Să îl învingă pe Gaara. Chiar dacă el pare un tip destul de ok. Sakura este doar a brunetului rusinos .
Ce să mai zic? Nu am deloc inspiraţie. De parcă acest comentariu ţine de următorul capitol hmm...?! . 
Ei, dragă Violette, aştept continuarea happy2 .
Să vină repede, repede lough . 


Şi să apară mai mult despre Sas'kee nervi! .


 -anunţă-mă kiss 


Ti puup a hug 
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 15:54

O My God ! 
Un caz care se leaga de acel parc ? 
Din ce in ce mai misterios.
In cazul asta ma face sa ma intreb:ce e Sasuke, in mod sigur nu un om normal si si mai sigur are legatura cu parcul. 
Iar stau ca pe ace in asteptrea next-ului, lucru ce devine normal. 
Multumesc mult de anunt, sper sa ma anunti si data viitoare. 
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 16:00

Mi se pare doar mie sau este mai scurt acest capitol? In fine. Probabil ca ai vrut sa mntii suspasul sau cine stie. Despre capitol pot sa zic cu mana pe inima ca ma framanta de cateva ore, cand l-am citit. Vad ca ai mai iesit din tenta aia de thriller. Si parca imi pare rau. Nu ca as fi o fana a acelui gen, dar imi placea. Nu stiu de ce am un sentment ca Sasuke a facut o prostie si a omorat acei oameni in parc, ca un fel de avertisment. Cred. Sau de fapt nici nu stiu ce sa zic. Aura asta de mister ma da pe spate, dar in acelasi timp pot sa jur ca brunetul si-a bagat coada in tot ce s-a intamplat acolo. Te rog sa ne lamuresti, fiindca eu personal mor aici si-mi framant creierii gandinduma la o mie de variante si posibilitati. Deci next cat mai repede si vezi poatte faci capitolul mai lung. Sigur nu-s eu nebuna, ci tu l-ai facut pe acesta mai mic.


Dulcea teroare - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Dulcea teroare - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 16:05

Aaaa!! Deci in sfasrit next-ul!!!
Annyeong my love! Deci ma bucur ca ai adus next-ul! happy2 
Nu-mi spune ca si ei o sa sfarseasca asa... puppy eyes 
Ne-ai spus ca nu e un fic horror, dar pe mine ma cam sperie... ingrijorat Imi place! happy2 
Vreau next-ul repejor...abia astept sa vad cand o sa mai apara Sasuke!
Anunta-ma si pe mine la next! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Dulcea teroare - Pagina 4 33


Ultima editare efectuata de catre Anne Howard in Lun 09 Sept 2013, 20:58, editata de 1 ori
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 17:10

Hey! ;;) Multumesc pentru anunt, sper sa il primesc si data viitoare. thank you  Un capitol foarte frumos, insa scurt. crying  Sper ca urmatorul va iesi mai lung si poate vei dezvalui putin mai mult din acest mister. well? awesome right?  Gaara imi pare foarte dragut si protector, pot spune iubitul perfect de care Sakura are neaparata nevoie, insa ea este predestinata sa fie cu Sasuke. roll  Hmm, Sasuke, Sasuke, tot mai misterios cu fiecare capitol trecut. think  Ma intreb, ca data trecuta, oare ce legatura are el cu toate acele fenomene? think  Nu imi vine sa cred ca spun asta, dar cred ca cel care i-a omorat pe acei oameni e Sasuke. sad :| can\'t see !!! phuu very sad sad  Totusi sper ca ne vei uimi si de aceasta data si vei face ca Sasuke sa fie acel baiat misterios dar nevinovat. ingrijorat  Totusi ce e el? think  Vampir, fantoma, strigoi? well? awesome right?  Off, deja ma doare capul. can\'t see !!!  Sunt curioasa cum va decurge povestea. think  Se vede clar ca Gaara o place pe Sakura, ceea ce demonstreaza ca Naruto are dreptate, lucru foarte rar. lough yeah  Oare vor muri? sad ingrijorat  Intrebare ce ma macina si pe mine dar si pe Sakura. ingrijorat  Sper ca nu. sad :|  Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla cu Sakura daca prietenii ei ar pati ceva rau. can\'t see !!!  Defapt nu il cred in stare pe Sasuke sa le faca mai mult rau decat le-a facut deja, asta daca el a fost, pentru ca din cate vad, Sasuke tine foarte mult la Sakura. love Bine, nu o mai lungim. roll  Spor la tastat si cat mai multe idei bune. a hug   Deny te kiss


Dulcea teroare - Pagina 4 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 18:13

Ne surprinzi ca de fiecare dată un capitol excelent, și după părerea mea nu este deloc scurt chiar destul de lung, nu stiu aceasta este părerea mea. Îmi place ficul tău și îți mulțumesc pentru anunț, sper să-l primesc și data viitoare. Te-am pupat !kiss a hug 


                                             Dulcea teroare - Pagina 4 Sakurs12                       
                                                    
                                                                 Dulcea teroare - Pagina 4 Images?q=tbn:ANd9GcTQa2h21GNnVxiNw3q0TprtFtUK_3lbZlzXy3yiMEguayoYBb2wMQ   
                                                      Un prieten adevărat, îți vine 
                    mereu în ajutor,chiar dacă se pune el în pericol făcând acest lucru !
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 23:07

Stai...stai...doar nu ii Sasuke vinovatul a ceea ce au patit acei oameni in parc nu?! huh? deci chiar astept cu nerabdare sa vii cu next-ul ca sa aflu daca Sasuke e implicat sau nu... desi sper sa nu aiba nici o legatura puppy eyes
Mersi ca mai anuntat de acest capitol si ne mai auzim heh
~Sayonara~ a hug


Dulcea teroare - Pagina 4 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Mar 03 Sept 2013, 09:49

Buna!
Capitolul a fost superb, dar cam scurt. M-a uimit povestea cu victimele din parcul acela, si nu stiu de ce imi da impresia ca Sakura si prietenii ei urmeaza sa moara. Sper sa ma insel! Ma tot preseaza gandul cum ca Sasuke i-a ucis pe oamenii aceia, dar mai mult ca sigur ma insel, nu-i asa?ingrijorat Abia astept ca el si Sakura sa se intalneasca din nou. Poate urmatorul capitol va fi povestit din perspectiva lui, ar fi ceva nou si interesant. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Spor la scris si a idei! Kissez! kiss


Dulcea teroare - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Mar 03 Sept 2013, 15:34

Deja începe să mă intrige din ce în ce mai mult acest fic. Sunt parcă tot mai în ceaţă şi când am citit că acel caz are legătură cu parcul acela înfricoşător am rămas uimită. Mă întreb ce este Sasuke şi ce fel de legătura are cu acele morţi şi mai ales de ce au murit acei tineri. Totul începe să devină din ce în ce mai interesant şi abia aştept să aduci şi capitolul următor. Mersi de anunţ şi până data viitoare te pup. kiss 


Dulcea teroare - Pagina 4 296f8lk
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Lun 09 Sept 2013, 20:55

Hey, Vio a hug . Ahh , de cand nu am mai vorbit sad si scuze de o mie de ori, dar am fost plecata pana acum in vacanta si nu am putut sa las la nimeni nici un comentariu cu toate ca am vazut mesajele sad . Ahhh ce comentariu tarzior mai am si eu ...
In fine, lasand scuzele la o parte, a fost un capitol captivant love . Mi-ar fi placut sa fie si mai marisor, dar na merge si asa.
Sakura intr-un fel e prostuta, dar ce naibii zic eu aici ?! Cred ca si eu m-as fi indragostit pe loc de Mr. Sasuke daca mi-ar fi facut aceleasi chestii pe care i le-a facut si Sakurei
Oricum, oricum Sasuke e foarte straniu si chiar cred ca urmareste ceva, nu cred sa fie asa gata din prima si el indragostit de ea. Pana la urma cine stie ce vrea sa faca.... Ehhh, sunt sigura ca imi vei lumina si mie aceste minte prin urmatoarele captiole
Asa ca nu mai sta pe ganduri si apuca-te de tastat si posteaza next-ul kiss
Kisses and hugs ^^



Dulcea teroare - Pagina 4 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Dulcea teroare - Pagina 4 Arptg
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Sept 2013, 12:27

Buna happy 
Iti citesc fic-ul de cateva zile si pot spune ca Baby, is it love in love lough m-a prins de la primul capitol happy2 Oare Sasuke este mai implicat decat credem noi in chestia cu parcul ? Ce se va intampla in continuare ???Imi place asa de mult de Saku happy2 iar prin replicile ei simple si amuzante m-a "prins"; dar nici eu nu vreau sa ii dau drumul lough 
 Te rog sa ma anunti cand postezi capitolul urmator please 
 a hug
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Dulcea teroare - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Sept 2013, 15:45

Violette :) a scris:
Capitolul 6
                 
             


A plecat. Pur si simplu, a plecat.
         p- Ce-a fost asta? intreaba Gaara, uitandu-se lung spre mana pe care i-a strans-o Sasuke.
Prietenul meu ingenuncheaza pe pamant, punandu-si o mana pe palma cu care l-a strans pe Sasuke. Ploaia nu da semne ca ar inceta, dar observ ca nu-i mai pasa, ci, pur si simplu, se holbeaza cu ochii mari la bratul sau, buzele tremurandu-i de frica sau de furie, nu-mi pot da seama. Are apoi sprancenele arcuite intr-o incruntatura groaznica si ingana anumite injuraturi pe care nu le aud foarte clar, dar stiu ca roscatul ma ingrijoreaza teribil.
         - Nu stiu, raspund intarziat. Gaara, esti bine? Ai ceva la brat? il intreb speriata, lasandu-ma jos langa el. ( Asta greșește toată lumea, oferind detalii după o replică, numai ca să nu mă pară seacă, dar nu trebuie, pentru că mai rău o încurcă. Există și replici seci, care puse într-un dialog bine construit nu strică. )            
         - Pe moment am simtit ca un cutit mi-a strapuns palma, dar dupa ce a plecat el, nu am mai simtit nimic, imi spune furios. Cine-i tipul ala, de ce erai cu el?
Il privesc intrebatoare, gandindu-ma cum naiba sa-i raspund la intrebare.   ( Frază seacă, prost formulată. )             Stiu ca Sasuke e un strain, sunt constienta de faptul ca nu ar fi trebuit sa stau cu el, mai ales ca este atat de ciudat. M-a atras intr-un mod incontrolabil. Simteam aceeasi aura plina de pasiune, asa cum simteam si in fata leaganului care ne-a atacat. ( Wut? Leaganul i-a atacat?! )               Nu am avut nicio putere sa ma impotrivesc lui, sa ma impotrivesc atingerilor sale. In niciun caz nu as fi vrut sa plec de langa el. Nici acum nu as fi vrut ca el sa plece, iar pe aceasta parte il urasc pe Gaara pentru ca a venit si ne-a intrerupt, desi probabil a facut un bine. Nu stiu, nu stiu ce sa cred.
         - Sakura, imi raspunzi?
Imi scutur capul, privindu-l apoi pe Gaara in ochii lui albastri, ingrijoratori.
         - Da, scuza-ma, eram...
         - Cu gandul la el, nu? ma intrerupe.
]         - Gaara, eu... Eu nu stiu de ce am stat cu el, pur si simplu asa am simtit, ii recunosc eu.  ( Faptul că a întrerupt-o denotă deja faptul că știe ce se întâmplă, deci nu-i nevoie de vreo explicație, mai ales una făcută în modul acela; sec. )            
Nu as avea cum sa-l mint in aceasta situatie. In plus, bratul lui chiar ma ingrijoreaza. Ma gandesc daca Sasuke chiar a avut o legatura directa cu palma lui Gaara,  ( Înainte de " sau" nu se pune virgulă, doar dacă nu cumva înaintea lui se afă o structură izolată de virgule, lucru care le tine nu se întâmplă. )             sau pur si simplu l-a durut pentru ca nu si-a revenit de ieri din parc. Dar faptul ca la sfarsit Sasuke l-a atentionat de brat, imi trezeste semne de intrebare, chiar foarte multe, si ceva imi spune ca nu este bine sa mai iau vreun contact cu el.
         - Cum naiba poti sa simti sa stai, asa,    ( Nu trebuia să izolezi. )           cu un strain? Nu are nicio logica ce spui, Sakura. Insinuezi ca tipul ala te atragea, precum spuneai ca a fost cu leaganul?
         - Se poate spune si asa, ma stramb eu. Dar, Gaara, poate este doar atractia fizica de vina ca am ramas aici cu el.
Sta ganditor, apoi isi ridica privirea spre mine, avand buzele intr-o linie dreapta, iar eu inghit in sec. Nu-mi place cum se uita la mine, este foarte furios si ingrijorat pentru mine, dar, totusi, tind sa cred ca nu avem de ce sa ne ingrijoram. Nu se poate ca el sa aiba legatura cu ceva din tot ce s-a intamplat ieri. Astazi cand l-am intalnit pe Sasuke, nu a fost in parcul parasit, ci aici, in parcul din apropierea casei.
         - Eu nu voi lasa lucrurile asa, spune el, ridicandu-se intr-un final de jos.
Ma ridica si pe mine, intinzandu-mi bratele, apoi imi pune o mana dupa gat si se ofera sa tina el umbrela deasupra nostra. Totusi, e imposibil sa-mi ascund uimirea sau ingrijorarea in legatura cu ce a spus.
         - Cum adica? il intreb, in timp ce ne indreptam spre casa.
         - Sakura, tu chiar nu te gandesti un pic?
         - Ce ti se pare atat de ciudat? Ma sperii, ii zic enervata.
Doamne, parca as fi ramas fara creier, iar Gaara este aici sa-mi confirme ca sunt lipsita de logica, lucru extrem de deranjant.
         - Tu ma sperii pe mine. Pana acum nu ai luat contact cu alt baiat inafara  ( Corect: în afară. )             de mine, Naruto si Neji, iar niciun dintre noi nu a avut o relatie de iubire cu tine. Nici nu ai fost interesata de asa ceva, ( Fără virgulă. )     si stiu ca niciodata nu ai sta cu un strain pe o piatra ca aia la taclale, razand si mancand biscuiti. Pe bune, e imposibil sa te fi atras atat de mult, chiar si daca era vorba numai de aspectul fizic.
Procesez informatiile lui, privind absenta in fata mea, dar nu gasesc legatura, desi pe o parte stiu ca are dreptate. Totusi, el a spus-o, nu am avut vreo relatie de iubire pana acum sau vreun contact cu alti baieti, deci nu stiu cum e sa te indragostesti, iar eu mereu am crezut in dragostea la prima vedere. Mereu am visat sa stiu si sa recunosc dragostea cand apare in fata mea, mereu mi-am dorit sa intalnesc acea persona pe care o credeam pierduta de mult. Nu stiu, dar mereu ma gandesc ca trebuie sa-mi caut jumatatea pierduta, si mereu am avut impresia ca o voi recunoaste cand o voi vedea in fata ochilor. Pe moment, pot sa jur ca Sasuke parea acel ceva care trebuia sa ma completeze, dar nu-mi pot da seama in niciun fel de ce. Normal, ar fi gresit ceea ce tocmai am facut sau ce gandesc si simt, iar Gaara spune si el acelasi lucru.
Ce ar trebui sa fac? ma intreb, inclestandu-mi pumnii. Inchid ochii, si inhalez aerul rece, apoi expir si mii ( Corect: mi-i )     deschid, privind picurii de ploaie cum se grabesc spre pamant, cum sunt doritori sa se contopeasca cu acesta, pentru a hrani plantele ce cresc atat de frumos. ( A sunat fals, nu știu, prea teatral totul. )     O compar cu mine si Sasuke. Cum voi mai da de el? Ma gandesc daca frecventeaza acest parc, sau... sau poate celalat parc? Cel bantuit?
         - Gaara, poate a fost dragoste la prima vedere, de ce te ambalezi?
Ma priveste total uimit, dandu-si o palma usoara peste frunte, iar eu ma incrunt. Acum chiar ma face sa ma simt ca un copilas ce ( " Care', în loc de "ce", deși e corect din punct de vedere gramatical, fonetic nu sună deloc bine, cel puțin pentru mine. )     tocmai a gesit ( Corect: greșit. )     si acum nu intelege ce i se spune.
         - Eu nu cred ca a fost dragoste la prima vedere, spune el.
         - De ce nu? Nu te-ai indragostit niciodata la prima vedere? il intreb, privindu-l lung.
Nu stiu daca mi se pare, dar devine agitat, si ma priveste mai bland ca mai devreme, ochii lui exprimand un aer de caldura. Zambeste sincer, apoi ma strange in brate, mai aproape de el sub umbrela.
         - Ba da, Sakura. M-am indragostit, dar nu am sarit imediat la inaintare. Ar trebui sa fii putin mai atenta cu cine intri in discutie, credeam ca stii asta. In plus, pareai atat de fericita, incat am crezut ca mai ai putin si-i sari in brate sa-l saruti.
         - Sa-l sarut? sar eu.
         - Oh, stai... nu ai mai sarutat pe nimeni, nu-i asa? ma intreaba, lasandu-si la iveala dintii albi, si acel zambet nevinovat pe care imi vine sa il sparg. Oh, cat pot uri conversatiile de acest gen, mereu am urat sa vorbesc despre asta, iar acum pot sa jur ca m-am inrosit vizibil in fata lui. Imi musc alarmata buza, pentru ca devin agitata si trebuie sa ma calmez, dar simplu fapt ca Gaara m-a facut sa ma gandesc la cum ar fi sa-l sarut pe Sasuke, ma cutremura, ma infioara si simt un val ciudat electrizant in stomac, emotiile strabatandu-mi bratele pana in varful degetelor de la picioare. De ce naiba nu a vrut sa ma sarute?
         p- Gaara, ma gasesti atractiva? il intreb, aducandu-mi aminte conversatia cu Naruto.
Se inroseste putin. Oare Gaara chiar ar fi potrivit pentru mine, dupa cum spunea blondul?
         - Normal ca esti atractiva, ce-i cu intrebarea asta?
         - Pai daca sunt, atunci de ce nu am un iubit? De ce nu...
Ma abtin sa-l intreb pe el de ce nu a vrut Sasuke sa ma sarute, ceea ce inca ma rode pe interior. Ah, naiba sa-l ia.
         - Sakura, nu ai un iubit pentru ca... pentru ca nu esti interesata sa afli cine te place cu adevarat, ( Fără virgulă.)     sau pur si simplu nu-ti pasa. Vezi? Asta ma mira! Faptul ca stateai asa cu el cand tu erai total indiferenta la relatii, ceea ce demonstreaza ca tu ma sperii, ma tachineaza el.
         - Poate ca ai, totusi,  ( Nu era necesar să izolezi între virgule. Le folosești prea mult. )   dreptate. Am simtit aceeasi legatura in fata lui, la fel ca si la leagan, iar faptul ca ti-a pomenit de brat, nu e tocmai normal. Imi pare rau, nu am stiu ce sa fac.
Ma priveste bland, apoi se apropie de mine si ma cuprinde cu bratele sale puternice, lipindu-ma cu capul de pieptul lui, apoi ma saruta bland pe frunte si ma strange din nou in brate cat poate de tare si-mi sopteste la fel de usor:
         - Se accepta sa gresesti si tu odata, nu-ti face griji, vom dezlega noi misterul.
         - Cum? il intreb.
Ma intoarce cu fata spre o cladire iemnsa, alba, ( La fel ca mai sus.)     unde se afla sectia de politie, iar eu casc ochii de umire ( Corect: uimire. )     pentru ca am fost atat de pierduta in ganduri, incat nici nu am observat ca am luat-o pe alt drum. Ametita mai esti, Sakura! imi spun enervata de faptul ca nici nu mai pot gandi coerent de cand l-am intalnit pe acel brunet, al naibii de frumos, care mi-a sucit si inima pe deasupra, iar ceea ce ma doare cel mai tare este ca poate fi o posibila amenintare. Atat pentru mine, cat si pentru prietenii mei.
Gaara ma trage de mana catre intrare, in timp ce eu ma holbez in continuare ciudat la cladire, intrebandu-ma ce Dumnezeu cautam noi la sectia de politei ( Corect: politie. )    . Ce ar putea ei sa faca, ce are roscatul asta de gand? Of, urasc cand  face lucrurile pe cont propriu, fara sa ma anunte macar, dar de data asta n-am ce sa-i reprosez. E vina mea ca n-am fost atenta la drum, doar vina mea. Mai bine zis, vina lui Sasuke. El este cel care ma face sa ma gandesc intruna la el. De ce mi se intampla asta? ma intreb, cuprinzandu-mi obrazul in palma, marindu-mi ochii cu cat inaintez mai mult spre usa glisanta. Intram in cladire, unde cativa paznici frumos echipati il saluta pe Gaara, apoi isi vad mai departe de coversatiile lor. La receptie, o domnisoara blonda cu ochii albastri si senini - ce-mi ( "Care", în loc de "ce".)     aduce aminte de Naruto - se uita pe cateva documente, apoi isi pune o casca cu un microfon pe cap.
         - De ce m-ai adus aici? il intreb seriosa.
         - Cum de ce? Ai uitat ca tatal meu este politist?
Imi dau ochii peste cap, vizibil enervata.
         - Gaara, stiu ca tatal tau e politist. Nu e vorba de asta. Vreau sa stiu ce naiba ai de gand sa faci aici.
         - Oh, am sa-i spun de ciudateniile petrecute in parc. Trebuie sa stie ceva, imi spune serios, mergand catre biroul domnisoarei blonde.
         - Ce?! sar eu, iar el imi face semn sa cobor tonul mai jos.
Oh, dar ce-mi pasa mie ca suntem intr-un sediu de politie? Aici e vorba de fenomene paranormale si de un parc bantuit, cu un fat frumos ce-l ameninta pe Gaara si ma atrage pe mine. Ce ar pute  ( Corect: putea )   ei sa faca? Si mai imi spune mie ca nu gandesc logic astazi.
Ma trage dupa el si o saluta pe domnisoara de la acest birou negru, ce ("Care".)     se asorteaza foarte frumos cu restul disignului acestei incaperi  ( Corect: incaperii, cu doi de i. )   . Peretii sunt albi, lifturile si scarile tot negre, de sticla, iar agentii si secretarele, plus politistii ce se invart pe aici, sunt la fel de dichisiti si aranjati, bine pusi la punct ca locul asta. Dar oricat de impecabil ar arata totul, nu ma simt bine sa ma aflu aici. Este atat de enrvant ( Corect: enervant. )    , infricosator si stupid tot ce se intampla. Tatal lui clar o sa ne ia de nebuni si nu as vrea sa creada ca eu am luat-o razna. Sa te ia naiba, Gaara! imi zic, privindu-l total incruntata.
         - Va simtiti bine, domnisoara? ma intreaba blonda, al carui nume este Ino, dupa cum i-a spus Gaara mai devreme.
O privesc la fel de incruntata, dar apoi imi aduc aminte ca trebuie sa ma controlez. Expir, incercand sa ma calmez.
Degeaba. Bataile ritmice din pieptul meu nu vor in niciun chip sa se diminueze.
         - Da, nu-i nimic, nu va faceti griji, ii zic calma.
Incuviinteaza.
         - Gaara, tatal tau tocmai m-a sunat din biroul sau. A spus ca se confrunta cu o problema mai grava, dar nu a vrut sa-mi spuna despre ce este vorba si...
         - Nici nu trebuie, se aude o voce groasa, masculina din spatele nostru.
Ne intoarcem, iar in fata noastra, ( Fără virgulă. )     un barbat inalt, bine facut si putin mai mare in masa musculara decat un boxeur sta drept, privindu-ne serios de sus. Am impresia ca atinge o inaltime de doi metri. Nu degeaba este seful politiei. Isi misca mustata de cateva ori, punandu-i o mana pe umar fiului sau, Gaara.
          Tata, ce s-a intamplat? intreaba, nedumerit.
         - Un caz mai neobisnuit, dar n-ai tu treaba, ii spune.
Ma priveste apoi pe mine si-mi zambeste, iar eu dau din cap in semn de salut. El si cu bunicul meu fac o treaba minunata, bunicul meu fiind fost politist, care mai ajuta acum din cand in cand la cazuri. Ma intreb daca il va introduce si pe el in asta cand se intoarce luni de la tara cu bunica, daca spune ca e atat de neobisnuit.
         - Tata, trebuie sa investighezi parcul acela parasit din vestul orasului, spune Gaara direct, privindu-l fix.
Il vad pe barbat cum ridica sprancenele, apoi isi mangaie barba cu degetele, fiind putin pierdut in ganduri.
         - De acel parc se leaga si cazul la care tocmai am inceput sa lucram. Dar ce...
         - Ce caz? intervin, tulburata.
Tocmai a spus ca se leaga de acel parc cazul acesta al politiei? Ce naiba?
         - Se pare ca azi au fost gasite patru victime ranite si trei sunt morti in acel parc din vestul orajului  ( Corect: orașului. )   , in jumatatea intunecata unde copii nu vor sa se joace pentru ca ii sperie. Totusi, cand specialistii au incercat sa-i intrebe despre ce a fost vorba, ei nu-si mai aminteau nimic. Dar cand i-am intrebat cum au ajuns sau daca au vazut pe cineva suspect, nu au gasit pe nimeni. De ce? La voi ce s-a intamplat, fiule? intreaba el ingrijorat.
Nu poate fi adevarat. Oare vom sfarsi toti morti?
În primul rând îmi pare rău că vin tocmai acum cu critica, dar aseară au intervenit niște probleme și azi m-am trezit destul de târziu.

Idee: Este okei, asta însemând că nu sunt suprinsă sau exaltată de un anumit lucru, pentru că totul e de așteptat, până și reacțiile. E o idee tipică, comună, de la care nu te poți aștepta prea multe dacă nu încerci să schimbi firul narativ și să aduci ceva cu adevărat surprinzător.
Titlu: Sec, neatrăgător.
Descriere: E bună și nu prea. Ai momente când încerci să descrii, dar tot ce-ți iese este o frază mult prea pompoasă pentru situațiile tale care sunt simple. Încearcă să nu te complici, un fic poate să fie bun și dacă-i simplu, fără prea multe detalii sau chiar unele descrise superficial, prea teatral. Descrierea sentimentală există, dar nu atât de mult pe cât ar trebui, ori n-am simțit nimic din ce-ai scris. M-a lăsat rece, nu știu de ce, deși ideea este interesantă, cât de puțin.
Dialog:Încearcă să nu mai adaugi descriere după o replică mereu, pentru că nu asta e ideea. Dialogul poate să fie și simplu, fără atât de multe detalii, plus că la un moment dat devine enervant și obositor să citești după fiecare replică o descriere care speifică gesturile personajelor. Nu spun că nu trebuie să faci așa, din contră, chiar e bine, dar nu întotdeauna. Unele replici sunt foarte bune așa simple cum sunt inițial, fără alte retușări, dar asta doar în contextul în care și restul dialogului e interesant și nu sec.
Acțiune: Nu mi se pare grăbită, asta în situația în care sentimentele nu sunt atât de bine descrise.
Estetică: Arată foarte bine.
Greșeli de ortografie/tastare/gramaticale:Ți le-am specificat mai sus, dar aș vrea să mai reduci din virgule, pentru că în unele momente chiar nu era necesar să izolezi, încearcă să citesți cu voce tare, să observi că acele pauze nu sunt bine plasat în locurile în care le-ai pus.


Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
pufisor
Genin
Genin
pufisor

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : lumea viselor unde orice lucru poate deveni realitate
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : multe
Stare de spirit Stare de spirit : intre doua lumi paralele pe care ai alegeo?pe cea REALA sau pe cea FALSA ??

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Sept 2013, 17:55

hey.....super capitol :D 
astept next si sper s ma anunti si pe mn  :D mersi


Stiu am un talent nativ , sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19Dum 15 Sept 2013, 22:07

Fic inchis la cererea autoarei.


I had to break myself to carry on.


Dulcea teroare - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dulcea teroare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea teroare   Dulcea teroare - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Dulcea teroare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-