Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Forgotten Snow - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Forgotten Snow - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Forgotten Snow

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
your_lucky_star
Genin
Genin
your_lucky_star

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Around the world :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 7

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 20:02

I LOVE IT! in love
Doar suspansul asta afurisit ma omoara cu zile...
Soo nextul rapidmant pentru ca vreau sa vad ce se mai intampla cu Sirius si nu inteleg de ce Christofer l-a crutat!
Pupici dulci kiss kiss
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 20:11

in primul rand iubita ms mult ca m-ai anuntat nextul este absolut grozav si imi place mult atat frumsete cred ca m-am indragostit de doua ori!ok deci astept nextul si daca nu te superi ma poti anunta si pe mine?
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Oct 2011, 21:32

Asa, deci m-am indurat sa va pun nextul. Urmatorul sa nu ma intrebati cand vine, caci chiar nu stiu. :)) Sper doar ca o sa va placa acest capitol, contine si o mica surpriza, doar pentru voi. dap ! Astept parerile voastre si lectura placuta! kiss



Capitolul 16




- Christine... nu... sopti Christopher pe un ton bland, aproape parintesc.
- Da-mi drumul! se auzi vocea intrigata si furioasa a Craiesei.


Bratul puternic al brunetului o indeparta subit de Sirius. Tanara se zabatu, si daca inainte nu fusese suparata pe el, acum ii arunca o privire pe care nu o mai vazuse vreodata. Era o invalmaseala de sentimente care veneau si plecau rapid. Ochii ei albastri ca sticla denotau de disperare, de nevoia de a se razbuna. In acelasi timp, parea ca nu vroia sa raneasca pe nimeni. Christopher se baza pe constiinta ei, ce-i drept, ingropata adanc, si ii spuse, trantindu-l pe Sirius in fata ei, la pamant:


- Christine, gandeste-te! Chiar vrei sa faci asta? Sa-ti patezi mainile cu sangele mizerabilului asta?!


Fata tinerei adopta o expresie necumpanita, ca si cum ar fi cantarit cu grija vorbele brunetului. Pe fata ei aparu pentru un moment o grimasa dezgustata. Apoi ochii ei se uitara hotarati la Christopher. Acesta isi scutura capul, parca spunandu-i ca nu era o idee buna, insa Craiasa era incapatanata. Sirius, care isi muta privirea de la unul la altul, recunoscu zambetul subtil pe care il stia atat de bine si pe care bruneta tocmai il afisase. Striga ceva ce o lasa pe Christine preplexa:


- Ai face bine sa-l asculti pe fratele tau!


Se asternu o tacere deplina, tensionata. Christopher avea pe chip o expresie ingrozita, usor speriata, in timp ce era privit insistent si nedumerit de catre sora lui. In mintea ei se lega totul foarte repede. Isi dadu o palma peste frunte. Cum de nu-si daduse seama mai devreme?! Isi adresa niste injurii ca sa se invete minte. Era evident ca personalitatile celor doi erau foarte apropiate. Si ochii... Chiar daca ai ei erau azurii si ai lui verzi ca smraldul, ambii aveau acea stralucire mistica si ciudata. Nu-i trebuia confirmarea lui ca sa stie ca ceea ce spusese Sirius era adevarat.

Bruneta se dadu un pas in spate. Apoi inca unul si inca unul. Christopher se intinse dupa ea, insa Christine se feri si dintr-o miscare agila isi implanta sabia in trupul lui Sirius, care deveni rigid.


- Hai, Christopher, fa-ti datoria de frate mai mare si spune-mi ca am gresit omorandu-l! ii striga tanara furioasa.


El doar o privi dezaprobator si ii intoarse spatele.


- Bine! urla Craiasa dupa el. Fugi de mine asa cum ai facut si pana acum!
- N-am fugit de tine... se auzi silabisit glasul brunetului.


Tanara ii arunca o privire plina de dispret, satula de minciunile lui. Zambi gales, neputincios, regretand faptul ca fusese pacalita de el si se arunca in saua lui Crystal, galopand departe. Christopher ofta si se uita cu ochi inlacrimati dupa silueta cenusie a surorii lui. Auzi deodata un geamat prelung si se uita in jos. Sirius se misca incet, incercand sa se ridice. Bruneta avusese grija sa nu-l loveasca intr-un punct vital, ci doar sa-i provoace durere.


- Christine... sopti fratele tinerei, zambind.


Intre timp, Craiasa se daduse jos si acum mergea linistita pe langa calul sau. Auzi un fosnet in spatele ei si ingheta instantaneu, intinzandu-si mana dupa sabie, din obisnuinta. Un suierat subtire rasuna prin toata padurea. Tanara se intoarse fugitiv si descoperi cu stupoare ca nu era nimeni in spatele ei. In urmatoarea secunda, putea sa jure ca auzise un zgomot. Jocul acesta continua cateva minute, pana cand, enervata la culme, Craiasa urla o amenintare si isi scoase lama taioasa din teaca. Avu senzatia ca cineva se afla deasupra ei. Inghiti in sec si isi ridica sceptic privirea.


- Ce nai... apuca sa exclame inainte sa se pravaleasca inconstienta in iarba.


Un ras usor isteric se auzi in pustietatea de verdeata. Peste doua secunde, trupul Craiesei disparu din locul in care se prabusise. Iar cand Christopher trecu grabit pe acolo, nici Crystal nu ii aparu in cale. Brunetul merse mai departe, in timp ce in urma lui se auzi din nou rasul ascutit. Un omulet scund cu o fata caloasa, imprejmuita de o barba roscata, iesi dintr-un tufis cu un zambet larg pe fata. Chicoti cateva minute bune, tinandu-se cu o mana micuta de abdomen, apoi batu din palme, disparand intr-un norisor cenusiu.


Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Forgotten Snow - Pagina 4 Asss10Forgotten Snow - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Lun 31 Oct 2011, 20:21

Nee-chan.. :o3
Chiar ma intrebam cand o sa pui chestia asta cu fratii.. heh
Stii ca mie una mi se pare geniala, nu? Eii, dar deja m-am obisnuit cu ideile tale frumoase, cu intrigile si faptele la care supui personajele.. Ai o personalitate mai sadica sa spun asa, iar asta se poate vedea prin actiunile personajelor, mai ales a Craiesei care chiar seamaan cu tine..
Eii, pai eu astept cu nerabdare nextul care sper sa apara cat de curand.. Nu te presez, deoarece stiu cum e la scoala, doar suntem in aceeasi clasa, nu? :)))
Ehh, te-am pupacit dulce.. in love
choco^^
Sus In jos
your_lucky_star
Genin
Genin
your_lucky_star

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Around the world :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 7

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Mar 01 Noi 2011, 18:10

huh? Deci am ramas huh? !! Nu pot sa cred ca astia doi sunt frati! Deci asta chiar a fost o surpriza!
Imaginatia ta nu inceteaza sa ma uimeasca de ceea ce este capabila!
Abia astept sa vad nextul! happy2
Te-am pupat dulce! kiss
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 19:03

Buna , buna !

Imi place extrem de mult acest next !

Mai ales descrierea ta !

Dar vad ca nu ai mai postat de mult ...

De ce ?

Mie sincer imi place extrem de mult !

Astept cu nerabdare continuarea !

Te-am pupat dulce !

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Forgotten Snow - Pagina 4 Asss10Forgotten Snow - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 12:45

Ficul a fost deblocat la cererea autoarei. Succes in continuare nee-chan. happy2 :X
choco^^
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 20:32


Arigatoo, nee-chan! kiss Apropo, termina cu dulcegariile ca mi se-apleaca, ok? =))))) Glumesc!

Pentru un cititor curios, ca sa-ti raspund la intrebare: n-am mai scris in ultimul timp la fic din trei motive. Unul este, evident, lipsa de timp, altul lipsa ocazionala de inspiratie si al treilea faptul ca nu multa lume il citeste sau il comenteaza. In fond, daca nu prea am cititori, de ce sa mai scriu? happy2

Bun, am decis sa pun ultimul capitol. Da, am spus ultimul. Stiu ca se termina cam brusc si foarte ciudat, dar in mintea mea de maniaca tulburata mintal, este finalul perfect, nu chiar cel stabilit de la inceput, dar imaginatia e un lucru straniu, nu, nee-chan? :))) Cred ca acum o sa intelegeti si titlul mai bine.

Oricum, va multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine ~ahem -nee-chan- ahem~, scuze, sunt racita, si tuturor celor care mi-au lasat comm-uri, critici si care m-au incurajat.

Lectura placuta si va astept sa cititi continuarea. in love hi!






Capitolul 17



O durere estompata ii cuprinse trupul intepenit. Isi ridica molatic ochii si privi in jur. O ceata ametitoare i se perinda prin fata, asa ca renunta, lasandu-si capul sa cada din nou. Nu-si amintea nimic din ce se intamplase in ultimele ore. Se intoarse pe o parte, clatinandu-se din toate incheieturile. O melodie straniei ii tiuia in urechi. Pentru un minut, camera fu cuprinsa de liniste, apoi sunetele se intoarsera, mai proeminent si mai infricosator ca inainte. Christine scutura din cap, o data, de doua ori, dar degeaba... Se chinui cateva clipe sa se ridice. Se sprijini tremurand de marginea patului si reusi in final sa priveasca locul in care se afla.


Imaginea ce i se deschidea in fata era ca un fulger necrutator. Ochii ei de sticla se marira instantaneu si Craiasa isi inabusi o exclamatie cu mana dreapta. Colturile gurii i se ridicara incet, incet si privirea ii straluci. Pentru un moment, bruneta statu in toata splendoarea ei, atintindu-si ochii de vultur spre tronul imens din incapere, asa cum il privise odinioara. Impleticindu-se in cel mai gratios mod cu putinta, Christine ajunse la usa din celalalt capat si apasa pe clanta.


Camera in care se afla se estompa, disparu undeva in spatele ei, intr-un loc in care bruneta nu putea ajunge. Isi dechise ochii, tremurand. Se simtea rau, se simtea de parca era bolnava si avea febra. Deodata, memorii de cand era mica, in care mama sa avea grija de ea ii aparura in minte. Memorii blocate pe veci si sentimente pe care nu vroia sa si le aminteasca se pravalira ca o furtuna incontrolabila. Incerca sa se miste, insa trupu-i era ca paralizat. Simtea cum intunecimea ii punea stapanire pe suflet, pe propria-i fiinta. Imagini fara sens, pe care nu le mai vazuse niciodata i se perindau prin fata ochilor, care, din albastrul cristalin si misterios, se transformasera intr-un gri ca de plumb, rece si pustiu.


Cu ultima suflare, Christine isi forta trupul s-o asculte si se dadu jos din patul mizer in care se afla. Nu apuca sa faca doi pasi, pentru ca se prabusi neajutorata pe podeaua de gheata. Incepu sa gafaie, tremurand violent. Se simtea din ce in ce mai ciudat. Ii era frig si in acelasi timp ii era si cald. Se simtea ca si cum s-ar fi aruncat de pe o stanca inalta, insa impactul iminent cu pamantul n-ar fi sosit niciodata. Isi ridica privirea ce greutate. Incaperea avea o ferestruica, prin care raze palide de soare patrundeau cu o timiditate neexplicabila, de parca le era frica sa intre. Totul era negru. Mobila saracacioasa, peretii decojiti de vopsea, podeaua. Toate antagonizau intr-un fel aproape imposibil cu micul tablou al ferestrei.


Afara ningea. Ningea asa cum nu mai ninsese niciodata, de parca era prima zapada si ultima in acelasi timp. In ciuda fulgilor de nea, care se perindau de la un capat al lumii la altul, cerul era senin, de un albastru clar, pur. Erau doar mici palcuri de nori albi, care abia se distingeau de omatul care cuprinsese intreg tinutul. Oriunde te uitai, vedeai sclipirea magica, deloc insipida, a prichindeilor iernii. Varfurile copacilor ieseau de sub patura de nea. Peisajul era linistit, auster, netulburat de nimeni si nimic. Nu se putea numi un peisaj vesel, ci mai degraba denota de sobritate, prin lipsa de dinamism, prin lipsa completa de viata.


Craiasa privi un moment afara, inlemnita. Parea ca se afla in pustiu, intr-un desert de zapada, departe de lume. Isi mai atinti o data ochii spre fereastra si realiza cu stupoare ca lucrurile isi pierdeau incet, incet claritatea si totul parea mai incetosat. Clipi de mai multe ori, diperarea facandu-si loc pe chipul sau cu trasaturi supte. Se simti dintr-odata batrana, trecuta prin viata chiar mai mult decat ar fi trebuit. Incepu sa ameteasca, desi se afla intinsa pe jos. Paru pentru un moment ca desluseste din nou tronul argintiu, ornat cu semiluni, insa acesta disparu la fel de repede cum aparuse. Un suspin sters se auzi in linistea mormantala, urmat de un fosnet.


Christine se tarase inapoi pe patul unde fusese asezata mai inainte, inchizand ochii. Dupa cateva minute mai tarziu, cand ii deschise din nou, nu mai vedea aproape nimic. In acea clipa, pentru ea existau doar o intindere uriasa, complet neagra, si conturul albicios al zapezii de afara. Incepu sa bolboroseasca cuvinte fara rost, pe care nici ea nu le intelegea. Se opri la auzul bataii unui pendul. Privi in dreapta, apoi in stanga, fara sa reuseasca sa vada nimic.


Intr-un moment de pura ratiune, Craiasa isi aduna ultimele puteri si se indrepta taras spre fereastra. Insa o ceata si mai groasa puse stapanire pe ea, pe trupul si inima ei, si tanara se pravali brutal pe pamant. Aproape inconstienta, isi intinse mana alba si fina spre marginea ferestrei, dar nu reusi sa o atinga. Se intoarse pe o parte, privind cum fulgii de nea dansau melancolic. Atunci Christine se simti din nou ciudat, mult prea batrana si prea slabita.


Si atunci intelese, dintr-odata, de ce se afla acolo, in acea camera care parea ca nu are sfarsit. Adevarul aparu ca o revelatie a divinitatii. De fapt, incaperea chiar se sfarsea undeva, si acolo ar fi ramas pe veci sufletul intinat al Craiesei, care se stingea din viata sub privirea tacuta a ultimei zapezi...






Ultima editare efectuata de catre Christine in Lun 06 Feb 2012, 21:10, editata de 1 ori
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Forgotten Snow - Pagina 4 Asss10Forgotten Snow - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 20:47

Vaaaaiiii in love :))) Eii, nu mai spun ca este dulce ca si-asa ma mir cum de n-am facut eu diabet. Ups. :)) Lasa ca nu te superi tu. Deci eu in loc sa invat la chimie iti citesc tie capitolul. Uff. Mdaa, raceala scoate la iveala inspiratia din om pe langa altele. lough Soo, multumesc mult ca mi-ai zis azi ca il redeschizi. Finalul este cu adevarat spontan, chiar neasteptat, insa imi place mult. Asa, si ca sa iti onrez o ultima dorinta inainte de final, voi critica in mare ceea ce stii deja. heh

La capitolul descriere stii deja cum stai si nu are rost sa ma lungesc, insa iti voi spune doar atat: ai evoluat mult si sunt mandra de tine. Diriga s-ar cruci daca ar citi asta. :) In plus, limbajl pe care il folosesti nu este dintre cele uzuale, ci are tenta sa de special, ca doar vine de la tine. Armonia sentimentelor este ca o statueta de portelan, insa rezista si rezista si stii tu. lough Actiunea si dialogul se completeaza reciproc intr-un mod inedit, foarte frumos. Replicile brunetei (sper ca era bruneta) sunt usor ciudate, insa cu un subinteles profund. Imi place ca esti mereu acolo cu tenta ta de sarcasm, nelipsita persoanei tale. Uneori as putea spune cu mana pe inima ca ai o umbra facuta din asa ceva. :))

La capitolul greseli de tastare stai prost rau de tot. Nu ai niciuna. (D) :))) Desi in ultimul capitol am descoperit greseala secolului. Ai scris verbul "a inabusi" cu doi de "n". In rest toate bune si frumoase. App, cand ai spus ca se impleticea in cel mai gratios mod cu putinta te refereai la tine azi de dimineata? :)) Ca am avut o revelatie. Aa, da, si sa stii ca te-am sunat din greseala pe la 6.50, noroc ca nu te-am trezit, ca cred ca eram moarta. :)) M-a sunat mama ta inapoi crezand ca-i vreo problema. xD Vaii, ce rusie mi-a fpst. :))) Asa, bun revenim.

Deci cam asta ar fi. Ti-l voi trimite la FanFicuri Terminate. Sper sa ne incanti si cu alte creatii de-ale tale. Spor la scris in continuare la celelalte ficuri si multe idei pe viitor. Te-am pupacit nedulce. (D) in love

choco^^ [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 21:08

In primul rand... sunt racita, nu moarta! =)))) Nu trebuie sa-mi onorezi nimic! Pastreaza pentru cand imi faci autopsia. :)) In al doilea rand, tu n-ai nevoie sa inveti la chimie (apropo, si maine scapi de mine) si in al treilea rand, Doamne Dumnezeule, diriga se cruceste?! =)) No, trebuie s-o vad si pe asta inainte sa mor.
Si da, ma, inca rezista! yeah Omoara-ma, ca nu gasesc inabusitu'! Stii de ce l-am scris asa? Pentru ca e hot! Na, nu te mai lua de 'innabusitul' meu! =)))
Cat despre azi-dimineata, stai calma, eu dormeam bine-mersi in cealalta camera. In schimb, ai trezit-o pe mama, dar ea nu e asa de strangulatoare ca mine. Te-a bombanit doar juma' de ora, eu te-as fi omorat. =))))) Ok, gata, stai linistita, ca glumesc... (D) :)))
Te pup nedulce! in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
your_lucky_star
Genin
Genin
your_lucky_star

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Around the world :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 7

Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Feb 2012, 15:45

Iata-ma! Am venit si eu cu un comm pe la ficul tau si cu o urare de multaaa sanatate! in love
Capitolul de final a fost unul absolut incredibil, imaginatia ta e garantat unica si la fel si limbajul artistic. Pai... ce mai pot sa spun... mi-a facut placere sa-ti citesc ficul. a hug Desi s-a terminat brusc si total neasteptat tot a fost foarte interesant. Tine-o tot asa! good job
Sper sa ma mai surprinzi si pe viitor cu ficuri asa grozave!
Te-am pupacit dulce! kiss kiss

Star hi!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Forgotten Snow - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Forgotten Snow   Forgotten Snow - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Forgotten Snow

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale finalizate-