Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Going Down +14/+16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Going Down +14/+16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Going Down +14/+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Merita un sezon 2 ?
1 . Nu , ajunge !
Going Down +14/+16 I_vote_lcap0%Going Down +14/+16 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
2. Da , e super , puneti sezon 2 !!!
Going Down +14/+16 I_vote_lcap100%Going Down +14/+16 I_vote_rcap
 100% [ 7 ]
Total voturi : 7
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Joi 26 Mai 2011, 21:53

In primul capitol voi vorbi din perspectiva Sakurei. Speram sa va placa .
Lectura placuta !

Viata-i cruda din totdeauna

Sakura:

Viata-i cruda . Nu poti avea incredere in nici-o persoana . Stiu foarte bine asta , deoarece viata mea s-a schimbat complet . La doar 18 ani mi s-a schimbat viata , din cauza surorilor mele vitrege : Ino si Karin , cele mai rele , nesimtite si enervante fete din lume . Intotdeauna dadeau vina pe mine , iar parintii mei erau de partea lor . Este foarte dureros , sa stii ca parintii nu te cred niciodata .
Mi-am dedicat viata muzicii , fara sa-mi pese de vorbele altora . Dintotdeauna visul meu era sa stiu canta la chitara si visul mi s-a implinit .
Stau in in patul meu , cu capul in jos lasand parul meu rozaliu sa cada alene in jos , iar ochii mei verzi privesc plictisiti tavanul camerei mele. " As vrea sa stiu cum este sa iubesti. "

Niciodata n-am stiut cum este dragostea unei mame . Caldura pe care ti-o daruieste , afectiunea si iubirea acesteia . Nu stiu ce-a vazut tata la femeia aia sclifosita , pe care tata o numeste "sotie" . Tata sa casatorit cu acea femeie , din cauza , ca mama mea a murit intr-un accident cu masina.

Flashback:

Tocmai , pe la ora 14:00 venea mama de la serviciu cu masina .
Cum mergea pe autostrada , din alta parte se indrepta o alta masina , care venea cu viteza .
Semaforul mamei era verde , iar soferul de la cealalta masina nu mai putea incetini si a dat peste mama . Atunci , nici mama si nici soferul celeilelte masini n-a mai supra vietuit .

End flashback

Niciodata nu mi-am putut scoate acea trauma din minte .
Dar , dintr-o data ,sirul gandurilor imi este intrerupt de domnisoara 'patru ochii de aragaz ' , care , statea in tocul usii zambind diavoleste .

"Vai.....cat o urasc pe fata asta dementa ." In fiecare zi , inventeaza cate o minciuna , nesarata , iar dragul meu tata.....ce sa mai zic . Normal ca este deacord cu draguta mea " sora ".
O intreb ce vrea .

- Te-a chemat tata pana jos !

Zambet dracesc ? Sigur au mai inventat inca o minciuna pe la spatele meu . Intr-o zi , jur c-am sa le-o platesc cu varf si-ndesat . Fara sa mai stau pe ganduri .....
Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre mironosita de Karin . Trec pe langa ea , ca si cum n-ar fi pe-acolo . Cobor treptele cele facute din lemn , spre sufragerie .
Iar ,cand am ajuns jos , il vad pe tata stand pe canapeaua din sufragerie , langa actuala mea "mama" . "Cred ca presimt ce va urma ." imi zic in minte .
Trag aer in piept si ma indrept spre ei . Odata ajunsa in dreptul lor , tata se ridica si-mi spune :

- Sakura ,eu cu mama ta , am hotarat sa te inscriem la liceul de muzica , din Konoha !

Cand am auzit asta , am sarit in bratele tatalui meu , spunandu-i ca-l iubesc din toata inima .
Dar , fericirea imi este stricata de vocea tatei , care imi zice ca a fost si ideea "mamei". Ma dau jos din bratele tatalui meu si ma uit la el , putin mirata .
Ca sa-i fac pe drag lu' tata , ma duc la "mama" si o imbratisez spunandu-i ca-i cea mai buna . Sincer .....imi face mai multa placere sa vorbesc cu " mama " decat Ino si Karin.
Ma desprind din imbratisare , apoi...........


Sper sa va placa , iar cap.2 va veni maine facut de Alle, Going Down +14/+16 384738
va pupacesc Going Down +14/+16 962758
byebye Going Down +14/+16 127686 Going Down +14/+16 127686


Ultima editare efectuata de catre Music Lover♥♥ in Dum 01 Iul 2012, 12:52, editata de 2 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Joi 26 Mai 2011, 22:34

Scumpa mea, mie mi-a placut primul capitol, ti-am mai zis deja de descriere, dar sunt sigura ca o sa te perfectionezi.
Maine vin cu nextul.
Pupici kiss
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Joi 26 Mai 2011, 22:38

ms ca ti-a placut cap.1 happy2 si stiu ca nu-s buna cu descrierea happy2 ...acum ce sa-i faci lough
abia astept sa vad nextu , surioara happy
te pupacesc kiss a hug in love byebye hi! in love
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Joi 26 Mai 2011, 23:07

salut!imi place foarte mult primul capitol
abia astept sa pui nextu ca mai lasat in suspans:D kiss
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 09:29

Fooarte frumos in love
Abia astept nextu
P.S: Sa le lovesti nitel pe Karin si Ino de nu le lovesc eu cu tancul >:)
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 10:10

Tu var.meah in love este super !
Actiunea e la locu' ei si imi place ideea. huh?
Astept cu nerabdare nextuu happy2


P.S:Te iubeste vara.tah Shibaa in love
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 15:32

Vai, eu cu Alle va multumim pt comentari .
Si nextu va veni astazi , pus de scumpa mea Alle happy2
Va iubesc pe toti hi! kiss in love a hug kiss in love
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 16:39

Hei...astai gen cenusareasa...va fi sasusaku?????? Pllssss verisoara mea cea dulce sa-mi spui kiss Astept nextul





please please please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 16:41

Hey, dragii mei am sosit cu nextul. Sper sa va placa, nu stiu cat de reusit este, dar imi veti spune voi. Deci, fara alte cuvine, va urez: Lectura Placuta !!!


Going Down



Capitolul 2


- ”Va mai fi inca o zi in care soarele va rasari” -



Ma desprind din imbratisare, apoi aud un sunet total necunoscut mie. Ma uit in jurul meu, intr-un fel disperata, deoarece era chiar iritant sunetul acela si il vad pe tata cum scoate ceva din buzunar, un telefon. Hmm, eu stiam ca are alt telefon, se pare ca iar si l-a schimbat. Oftez plictisita de situatie, dupa care le spun parintilor ca urc sus, in camera mea. Ma indrept spre scarile din sticla, dar drumul imi este intrerupt de catre pisica uneia dintre surorile mele vitrege. Doamne, cat urasc aceasta pisica, chiar daca este alba, una dintre culorile mele preferate, dar ma enerveaza prin simplul fapt ca ii apartine lui Ino. Ma opresc pur si simplu in mijlocul holului. Ma uit in jurul meu si vad doar acelasi lucru, o casa la fel de plictisitoare, mare si frumoasa ca intotdeauna. Ma simt foarte ciudat, dupa ce am imbratisat-o pe asa-zisa mea mama, parca ceva s-a schimbat, dar nu stiu ce. Simt ca si cum as fi acoperita de ceva, care ma preseaza, nu prea inteleg de ce simt asta, nu cred ca mi s-a mai intamplat pana acum. Imi inchid instrictiv ochii, tragand mult aer in piept. Stau asa aproape zece secunde, care pareau mai degraba minute. Deschid ochii rapid, dupa care sar peste pisica si urc in graba scarile. Cand ajung la mansarda, deschid imediat usa si intru, incuind-o, apoi aruncandu-ma in patul moale si caldut. Imediat m-a cuprins un sentiment de melancolie, pe care il urasc cu toata puetrea mea de a uri. In colturile ochilor mei au aparut incet cateva perlute transparente, facute din apa, numite lacrimile. Aceste lacrimi cadeau lin pe obrajii mei fini si albi, inrosindu-i. Printre toate aceste lacrimi amare se putea simti durerea, tristetea, amaraciunea si trauma, lasate de moartea mamei mele. Nu pot sa inteleg de ce a murit, nu merita, era o persoana atat de buna, prietenoasa, gingasa, iubitoare si blanda. Ce a facut ca sa plateasca atat de scump, chiar cu pretul vietii. Inca imi amintesc ce am simtit cand am vazut-o moarta, cum mi-a batut inima de tare, cum siroaiele de lacrimi ce ieseau din ochii mei imi taieau fiecare paricica a fetei. Dar nu se compara de loc cu ceea ce simt acum si de fiecare data cand ma gandesc la acel moment dureros, traumatizant, ucigator, din trecut. Inima mea bate de fiecare data din ce in ce mai tare, vrand sa iasa cu totul din interiorul meu. Aerul pe care il respir mi se pare un drog, un lucru care ma omoara. Corpul simt cum imi arde, nu numai pe dinafara, dar si interiorul, simt cum ma pierd, cum vine sfarsitul si cum mor. Dar chiar inainte de a inchide ochii, pentru totdeauna, ceva, sau cineva, imi intrerupe sfarsitul, vrand sa ma faca si mai nefericita, mai trista si mai indurerata, exact ca acum. Imi aud sora, nestiind fix care dintre ele, cum incearca sa deschida usa de la camera mea. Incepe sa urle ca descreierata sa deschid usa ca daca nu, vai draga, cine stie ce-mi face. Nu are curaj nici sa-si rupa o unghie, dar sa ma si loveasca ce sa mai spun? Doar o nesuferita dupa parerea ma, chiar daca, poate, in interiorul ei este o persoana buna, cu un suflet mare, care ar vrea sa ajute lumea. Stai, ce? Nu cred ca ar putea sa existe un astfel de om in interiorul niciuneia dintre cele doua sclifosite.

Aud cum inca se zbate, cum urla si cum incepe sa faca scandal degeaba. Nu am nici un chef sa-i raspund, mai bine zis nu ma simt in stare. Acum chiar nu am puterea, si nici dispozitia, necesara pentru a mai avea inca o cearta cu ea, sau cu oricine altcineva. Ofetz iritata de faptul ca nu inceteaza o data cu harmalaia asta si ii spun, aproape fara glas, sa inceteze pentru ca nu ma intereseaza si nu ma va interesa vreodata ce vrea ea sa mai zica. Acum cred ca o sa faca vreo criza de isterie, ca de ce, cum se poate si alte tampenii de ale ei. Vai Doamne, de asta nu mai pot eu, s-o creada ea. Off, sunt ata de deprimata in cat nici macar nu am cum sa ma enervez, sunt de o mie de ori mai rau decat de obicei. Ma ridic lenesa de pe patul calduros si pufos, avand intentia de a face ceva, ceva care sa-mi ia gandul de la acel cosmar. Stiu ce voi face.

Nu prea stiu cum, dar mi-a venit inspiratia si nu prea am de gand sa o irosesc, asa ca o sa scriu un cantec. M-am intreptat spre ghiozdanul meu roz, de langa birou, vrand sa iau un pix. Dupa ce l-am luat m-am asezat la birou, pe scaunul meu transfarent, care era recisor si m-a facut sa tresar. Am luat la nimereala o coala alba, simpla, care era pe birou si am inceput sa scriu:

'Dar totusi va mai fi o zi,
In care soarele va rasari,
Iar eu iar voi zambi
Voi invia si voi trai,
Acea zi va veni ....'

Dar nu am avut indeajuns timp sa scriu, deoarece la usa iar se auzeau ciocanituri. Doamne fereste, fetele alea chiar nu se satura niciodata sa ma sece la cap, deja devine foarte enervant. Ascund repede foaia sub un caiet, dupa care ma duc sa descui usa, sa vad ce naiba mai vor si astea. Rasucesc plictisita cheia in usa, dupa care vad o mana, a lui Ino, pe clanta, impingand usa sa se deschida, cu toata puterea pe care o avea. Spre nemirarea mea, cade fix in nas. Era de asteptat la cat de proasta este ea, de fel. Aveam o fata serioasa, dura, plina de plictiseala si dispret. Ma uit la ea, intreband-o din priviri ce mai vrea de la mine. Ea se ridica nervoasa la culmea, zicand ca este doar vina mea. Ma uit inrebatoare la ea, vrand sa aflu ce minciuna a mai inventat si de data asta. Ea se scutura repede pe fusta sa mini rosie, apoi isi trage frumos maieul verde, care mie mi se parea un pic cam prea decoltat si se apropie de mine. Se indreapta din ce in ce mai incet de mine, probabil vrand sa ma faca curioasa, ei bine asta nu prea ii mergea, tot nu-mi pasa absolut de loc ce vrea de la viata mea. Acum se afla la doar cativa centimetrii de mine, cred ca sunt vreo zece sau cincisprezece, dar nu mai mult. Iti apropie buzele de urechea mea dreapta, soptindu-mi pe un ton amenintator:

- De ce te-au chemat parintii mai devreme jos, ca sa-ti zica de liceul de muzica la care, nu stiu cum ai reusit sa-i convingi sa te lase, dar din cauza liceului tau stupid nu ma mai pot duce eu la liceul de frumusete. Stii ce inseamna asta nu? Inseamna ca tu, domnisoarica Sakura fricoasa, o vei pati, rau de tot, ma voi razbuna, chiar cand te vei astepta cel mai putin si sunt sigura ca nu-ti va placea de loc. Vei regreta amarnic ceea ce ai facut! Vai, iar se da in spectacol, dar de data asta cred ca voi protesta. Fara sa mai stau pe ganduri ii spun:

- Eh, lasa ca nu moare nimeni ca nu mai mergi tu la liceul de frumusete, doar nu credeai ca o sa te si primeasca, la cat de urata esti si cu ce fata de mata plouata, plina de macheaje, chimicale si multe alte prostii ai, nu?

Huh, se pare ca asta a dat-o gata, deja nu mai are ce spune, oare ce va face. Un mic chicotit se aude din gura mea, apoi ma uit la blonda din fata mea, impindand-o mai departe si spunandu-i ca ii miroase gura. Ea face o fata de cioara moarta, care ma amuza si incep sa chicotesc, vazand cum ii dau lacrimile si cum incepe sa faga jos strigand ceva de genul: ”Mamii, tatii, nu stiti ce mi-a facut Sakura, m-a batut, ma injurat si a urlat la mine. S-a purtat foarte urat cu mine, fara ca eu sa-i fac absolut nimic !!!”. Doamne, dar ce se mai da fata asta in spectacol, ma enerveaza atat de tare. Simt cum mi se ridica tensiunea, cum incepe sa-mi fiarba sangele prin vene, accentuandu-se din ce in ce mai mult circulatia sangelui. Deci pur si simplu imi veanea sa o iau la pumni, dar cu greu m-am abtinut.

Cand ma intorc pentru a intra in camera am marea surpriza de a vedea ceva ingrozitor. Fac ochii mari, cat cepele, vazand cine este in fata ochilor mei, verzi ca iarba cruda. Dar asta nu este nimic, ceea ce facea era mult mai grav. In fata mea se afla chiar ....

P.S: Nu va zicem nimic despre fic, va lasam asa, intr-un suspans continuu, veti afla totul pe parcurs.

Cam asta a fost capitolul, stiu ca este destul de scurt, dar promit ca ma voi revansa data viitoare. Sper sa va placa!
Va pup dulce de tot pe toti cei care merita kisskisskiss
Ja ne !!!


Ultima editare efectuata de catre ♪♥..::*Alle*::..♥♪ in Vin 15 Iul 2011, 21:50, editata de 2 ori
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 16:51

vai , draga mea ai pus nextu happy2 ce bn happy2
mi-a placut ft mult happy2
cap. urmator il voi pune astazi s-au maine , nu stiu sigur happy2 depinde de cate comentari vom primi
a hug
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 17:07

Super reusit acest capitol si vreau cat de repede urmatorul si spunetimi VA FI SASUSAKU?????????????????????????????????????????????????????????????????




please please please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 18:32

ms ca-ti place , verisoar-o happy2
imi pare rau , dar nu pot sa-ti spun daca va fi sau nu sasusaku , toate la timpul lor happy2
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 Asss10Going Down +14/+16 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 19:36

Doua capitole deja? Pa ce pot spuna, chiar imi place. Nepotico, ar trebui sa te axezi mai mult pe descriere, iar daca nu iti iese, mai incearca. Alle, no comment, tu descri pe gustul meu sa stii. Asa, deci eu astept nextul cu nerabdare, Puneti-va pe tastat ca va pap pa amandoua. Choco va pupaceste pe amandoua nepotelele mele talentate!!! kiss in love kiss
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Vin 27 Mai 2011, 19:41

Iubitele lu' mama! Vai, ce frumos! Deci, Deny, descrierea? Unde e? Alle, la tine imi place. Defapt, sunt de acord cu sora-mea!
Astept nextul, da? Spor la scris si multi pupici de la mama voastra! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Cristina07
Academy Student
Academy Student
Cristina07

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In fata compului ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 44
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul :x
Stare de spirit Stare de spirit : :-s

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Sam 28 Mai 2011, 14:55

De ci super ficul asta imi place enorm de mult si astept nextul cat mai repede
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Sam 28 Mai 2011, 16:39

e asa superbb in love abia astept nextu
....n
.....e
......x
.......t
astept nextu
.......n
......e
.....x
....t
te ubeeeesc
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Dum 29 Mai 2011, 17:36

IL PUN MAINE CAND VIN DE LA SCOALA happy2
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 14:04

Uitati nextul dragele mele happy2 acest capitol este dedicat pentru matusica mea : choco , pentru mamicuta mea dulce : christine si pentru verisoarele mele : Laury Miley si Shibaa:*: . Sper sa va placa happy2 Poate va fi scurt dar nu am prea avut inspiratie sad Totusi fara alte cuvinte : Lectura placuta !! happy2 kiss a hug in love

Capitolul 3

Ino si greseala ei

Sakura:

In fata mea se afla chiar Ino , tinand in mana un cutit . " O Doamne ! Ce are degand fata asta ? Stiam ca este nebuna , dar nici chiar asa ! " imi zic eu in minte speriata de ce va urma sa faca sora mea . Nu pot sa cred ca , Ino ar fi instare sa se sinucida .

- Ino , lasa cutitul ala jos !

Nu-mi raspunde si doar isi indreapta cutitul spre gat . Ma uitam la ea cu ochii infricosati .
Lacrimile incepeau sa iasa din ochii mei verzi ca iarba proaspata dimineata .

- Te rog ! Nu face asta !
- Nu intelegi ! Nimanu-i nu-i pasa de mine ! Mereu tu cu Karin ati fost preferatele in ochii parintilor ! imi spune Ino , varsand lacrimi amare pe covor .

Ma apropii de ea cu pasi inceti si ma asez langa ea . " Nu stiu ce se intampla cu mine dar simt ca a avut aceeasi soarta ca a mea ! Stiu cum se simte ! "

Ii i-au cutitul din mana si-l pun pe noptiera de langa pat . Dupa ce stiu c-am scapat de cutit , imi indrept privirea spre Ino . Ma uitam la ea si parca ma vedeam eu inlocul ei . O fata care este ignorata complet de dragostea parinteasca . A avut aceeasi soarta ca a mea si nu pot s-o condamn .
I-am luat mainile in mainile mele si i-am spus ca are aceeasi soarta ca si mine si ca o inteleg perfect .
Aceasta isi indreapta privirea spre mine si puteam observa ca in spatele acestei fete nepasatoare se ascunde o fata cu o inima foarte buna .

- Stii , eu am crezut intotdeauna ca tu esti preferata parintilor !
- Defapt , doar Karin este preferata lor si eu eram doar un obiect pentru ei ! imi spune aceasta varsand incontinuare lacrimi .
- Sa stii ca te inteleg perfect ! Dupa moartea mamei , iar dupa ce tata s-a casatorit cu mama ta , totul s-a schimbat ! Prima data cand ati aparut voi , am crezut ca ne vom intelege , dar dupa un timp , mi-am schimbat parerea .

Dupa ce am mai vorbit , am intrebat-o pe Ino daca ar vrea sa facem pace si s-o lasam pe Karin in treaba ei , in care sa continuie sa-i minteasca pe parinti . Aceasta sta putin pe ganduri , apoi imi spune ca i-ar placea sa facem pace .
Am zambit , apoi am traso pe Ino dupa mine afara . Ma intreaba unde mergem , iar eu ii raspund ca vom merge la o inghetata , apoi sa ne plimbam .
Am iesit pe usa , iar acolo statea Karin sarutandu-se de zori cu un baiat brunet , cu ochii negrii si era imbracat cu o pereche de blugi negri si cu o bluza de trening visinie .
Se pare ca nu ne-au observat , asa ca am profitat de ocazie si am inceput sa urlam in gura mare :

- BUU ! zicem amandoua in cor , apoi ne pravalim pe jos de ras din cauza ca s-au speriat .

Acum puteam observa ca baiatul avea un piercing in buza .
Acesta se uita la Ino sau mai degraba la decolteul ei . AM chicotit putin , dupa care am luat-o pe Ino la " Ice Cream " , cea mai buna inghetata se gasea acolo .

Ino :

"Vai...cat de frumos era baiatul acela ! "
Dar mai bine nu m-as gandi la asta , ca simt cum sunt trasa de mana de catre Sakura .
"Ce bine ca insfarsit am facut pace ! Ca m-am saturat de atata cearta ! "
Cand am ajuns la " Ice Cream " , ne-am comandat fiecare cate o inghetata .
Dupa ce am terminat de mancat inghetata , am platit apoi am plecat intr-o padurice foarte frumoasa .

Sakura :

Ne plimbam intr-o padure asa de frumoasa , cu atat de multe flori colorate , copacii cei batrani dadeau o alta frumusete padurii , iar ciripitul pasarilor iti incanta auzul .
Ne-am tot plimbat , pana cand s-a inserat . Ziua asta , a fost una din cele mai frumoase .
Cand am ajuns acasa , acolo ne asteptau parintii nostri . Si se pareau ca erau foarte suparati . Ma intreb de ce .
Ne-am asezat pe canapeua din piele , apoi......


sper sa va placa . sa-mi spunti daca este prea scurt.
Va pup
byebye
happy2 happy2 happy2 kiss
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 14:31

O daaaaaaaaaaaaaaa prima la com!!! O daaaa verisoara mea >:d< super cap[itolul dar sa shti ca ma supar rau pe tn dak numi spui daca va fi sasusaku :((
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 14:32

ms ca-ti place si o sa-ti spun happy2
este sasusaku happy2
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 19:02

Super dragurz surioara, imi place.
Nextul vine maine dimineata yeah
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 20:30

e supeeeerb
il ador
il iubesc
si te besc si pe tn
in love
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Lun 30 Mai 2011, 22:07

ms ca va place happy2
si eu te iubesc draga mea kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 Asss10Going Down +14/+16 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Mar 31 Mai 2011, 06:37

Vai draga mea nepoata, un capitol pentru mine? Pai iti multumesc foarte mult pentru dedicatie si chiar imi place. Ai mai imbunatatit descrierea, dar mai vreau. Tine minte, sunt consumatoare inraita de descriere, asa ca pune-te pe descris. Ai avut cam multicel dialog, pe alocuri cam sec. Asa, aceste fiind spuse, eu astept nextul cu nerabdare. Pune-te pe tastat ca vin la tine si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot nepotica!!! kiss in love kiss
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19Mar 31 Mai 2011, 09:47

Iubire! Vai, iarasi capitol dedicat mie? Si eu abia acum aflu? Hmmm... Oricum, iti multumesc mult, mult de tot!
Capitolul asta a fost mai lung, deci bravo! Ai cam mult dialog, pune descriere! Cu toate astea, te perfectionezi si scrii din ce in ce mai bine.
Abia astept nextul si te pup dulcic! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Going Down +14/+16 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 I_icon19

Sus In jos
 

Going Down +14/+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-