Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Going Down +14/+16 - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Going Down +14/+16 - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Going Down +14/+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Merita un sezon 2 ?
1 . Nu , ajunge !
Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_vote_lcap0%Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
2. Da , e super , puneti sezon 2 !!!
Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_vote_lcap100%Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_vote_rcap
 100% [ 7 ]
Total voturi : 7
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 09:04

Alle, scumpo, descrierea ta e una din cele mai bune pe care am vazut-o! Ma captiveaza, nu ma plictiseste. Capitolul ti-a iesit chiar foarte bine.
Astept nextul cu nerabdare si te pup dulce! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 09:50

Vai verisoarele mele a hug

Imi place foarte mult ! Sunteti geniale si voi spune asta de cate ori este nevoie kiss .Cum a zis si Christine , Alle descrierea ta este printre cele mai frumoase pe care le`am vazut si deni ... Cum a zis si Choco unde este descrierea? happy2 . Astept nextu` de la tine si Alle .a hug

Va pupa verisoara voastra ! a hug


Ja ne happy2


Going Down +14/+16 - Pagina 3 Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 15:55

stiu , stiu nu-s buna cu descrisul , dar , o sa ma straduiesc sa pun descriere , iar pana atunci : nextul dragilor si este dedicat verisoarei mele Shibaa

Dirigintele clasei a XII -a se pensionase
Sasuke :

Stau in patul meu moale gandindu-ma oare ce face fratele meu Sai , deoarece ieri mi-a zis ca pleaca la iubita lui Karin si vine mai tarziu , dar vad ca , tarziu inseamna la el ora 12:00 dupa-amiaza . Sa trecem la subiect si sa-l da-m la oparte pe zebzecul de Sai si sa trecem la ce este mai important : colega cea noua .
Hmm......ma intreb cum arata ? Frumoasa sau urata ? Desteapta sau proaste ? Buna sau rea ?
Acestea sunt intrebarile care ma macina . Chiar daca ar fi frumoasa si desteapta , nu cred ca va placea un baiat ca mine . N-am de unde sa stiu .
Am uitat sa ma prezint . Am 19 ani si invat la liceul de muzica din Konoha . Cel mai bun liceu din Japonia ! Am parul negru ca smoala si ochii de un negru foarte intens , in care te puteai pierede .
M-am ridicat din pat , cu gandu-l de a ma indrepta spre dulap .
Odata ajuns la dulap , imi aleg o pereche de blugi , un tricou negru cu un semn si o pereche de adidasi .
Imi i-au ghiozdanul si dupa aceea plec spre scoala .
Cand sunt pe la jumatatea drumului , aud pe cineva strigandu-ma . Acela era chiar Suigetsu , prietenul meu de la gradinita .

- Ce faci amice ?
- Plec spre scoala , you ?
- Pai...plec astazi in New York , la sora mea .
- Bravo....sa-mi trimiti poze ! ii zic eu in batjocura .
- Fi sigur de asta ! Ne mai vedem , salut !
- Pa !

Dupa aceasta mica convorbire , imi continui drumul , iar dupa inca , cate-va minute ajung la scoala .

" Vai ...... de ce o fi pus clasa la etajul trei ? " Numai aia care-s dupa logica lu' Goga !"

Fac si eu ceva folositor si urc scarile , indreptandu-ma spre clasa .
Odata ajuns in pragul usi , o gramada de sunete ieseau din inauntrul incaperii .

" Hmm......daca esti intr-o clasa ca asta , o gasesti foarte repede ! "

Intru inauntru , iar dupa mine isi face aparitia domnul nostru diriginte .
Se apropie spre tabla si incepe sa scrie tot felu de note muzicale , dar la sfarsitul orei ne spuse ca se pensionase .
Cand am auzit asta , fiecare elev a facut liniste in clasa si toti am incercat un sentiment de tristete , de parere de rau , care nu insemna alteceva decat ca l-am iubit mult . Dupa fetele noastre si-a dat seama si profesorul de lucrul acesta si a incercat printr-un zambet , sa ne lumineze inimile .
Profesorul a zambit si a vorbit :

- Se cuvine sa stam de vorba in ora aceasta ca la o lectie pe care as vrea sa n-o uitati .

A inceput sa ne povesteasca , cum arata el cand era de 19 ani , nu uitase un copac in care se urcase de multe ori , iar fata profului a intinerit ca intr-o poveste .
Ne-a spus destule cuvinte , care aveau o putere magica .
Ne-am luptat sa ne tinem bine si barbateste la acea insemnata despartire .
O sa-mi fie dor de profu' .
S-a sunat de pauza , iar cand am iesit in curte .

" Hmm...nu este nimic nou in scoala . Ca de obicei !

Ma indrept spre copacul meu , acela fiind numit " Copacul lui Sasuke " si ma asez cu un picior pe copac .

Dar dintr-o data imi suna telefonul .
Imi scot telefonul din buzunar , iar vad ca este tatal meu .
Raspund , iar el imi spune ........................................

Sper sa va placa , iar faza cu dirigintele , am patit si eu la fel cand eram in clase mai mici si am scris si aici .
Astept critici si pareri . happy2
melodia de pe telefonul lui Sasuke


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`





Ultima editare efectuata de catre denieverlove in Mar 14 Iun 2011, 14:31, editata de 1 ori
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Lun 13 Iun 2011, 18:52

Hellooo my dear!!

Am aterizat de pe luna special pentru a comenta ficul tau!!

Deci, este mirific!

Actiunea nu este grabita, descrierea este superba.... happy2 happy2

Sper ca nextu` sa nu intarzie sa apara.. dap !

Te pupacesc dulce de tot kiss


Going Down +14/+16 - Pagina 3 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Lun 13 Iun 2011, 21:37

Ai pus next si eu nu l-am vazut... vai, vai, ce chioara sunt!
In fine, vad o usoara imbunatatire a descrierii tale, dar poti mult mai mult. Dialogul e lung...
Sper ca o sa pui capitolul urmator curand! Te pup! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Mar 14 Iun 2011, 12:15

multumesc pentru comentari scumpele mele , iar nextu , batet-o la cap pe Alle sa-l puna repede lough
pana pune i-a nextul eu voi pune la celelalte ficuri cap urmator happy2
Inca odata thanks pt comm-uri kiss


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 00:03

Eh, am venit si eu cu nextul. Stiu ca a durat acam mult, dar promit ca de acum nu se va mai intampla, o sa postez mult mai repede. Deci, fara sa mai lungim vorba, va urez: Lectura Placuta !!!


Going Down



Capitolul 8


- Noul liceu -


Doamne, ce zarva poate fi la scoala asta. La fostul meu liceu era mult mai bine, adica mai liniste, elevi mai civilizati, mai normali. Dar ini fine, eu am vrut aici. Ma simt totusi atat de ciudat, parca ceva m-ar strange din ce in ce mai tare cu fiecare secunda care trece. Este un sentiment mult prea ciudat, sau poate ca mi se pare asa pentru ca eu nu l-am mai simtit pana acum. Imi este frica, ma intreb oare ce vor crede ceilalti despre mine, daca imi voi face prieteni si multe alte lucruri imi macina acum creierul.

Ma ridic incetisor de pe banca racoroasa, indreptandu-ma spre cancelarie. Este ora noua. La ora aceasta mi s-a spus ca trebiue sa ajung in cancelarie. Doamne ajuta! Am niste emotii extreme. Simt cum mi se pune un gol in stomac, iar in gat simt un oarecare nod, nici nu stiu cum sa descriu mai exact ceea ce simt. Ma tem de foarte mult lucruri in momentul de fata, dar nu stiu de ce. Pana acum nu cred ca mi-a mai fost vreodata atat de frica de ceva. Poate ca par eu slaba si neajutoarata, dar nu sunt. Totusi am reusit sa indur atatea si inca mai pot. Nu poate fi chiar atat de greu. Voi reusi!

In cancelarie nu am stat prea mult. Cred ca am stat aproximativ douazeci de minute. In aceste minute eu am primit orarul, am aflat clasa in care sunt si inca cateva chestii. Dupa ce am plecat de acolo am fost nevoita sa merg la ore. Din cate imi amintesc eu aveam ora de engleza, care din intamplare este si ora de dirigentie. Doamne, iar m-a luat o team ingrozitoare. Mor de frica! Am atatea emotii, nici macar nu cred ca stiu cum ma mai cheama. Sper sa nu ma puna cumva in fata clasei sa zic lucruri inutile despre mine sau orice altceva de genul asta, este ingrozitor. Off, nu mai rezist. Ma opresc pentru cateva secunde din mers. Imi inchid ochii si trag adanc aer in piept, dupa care imi continui drumul spre clasa. Din cate am inteles este la etajul al treilea. Se pare ca am ceva de urcat, dar asta e. Oricum mie imi place foarte mult sa fac miscare, deci nu este nici-o problema. Ajung la scari. Arunc o mica privire inspaimantata la scarile din fata mea, dupa care urc hotarata cele trei etaje. Cand ajung la al treilea etaj ma opresc brusc si imi intrept privirea spre scarile care sunt in stanga mea. Hmm, ma intreb cate etaje mai poate aveea scoala asta. Dupa cateva secunde pierdute degeaba, ma duc sa caut clasa a XII – a B. Gata, am gasit-o! Vai, nu cred ca pot intra acolo fara sa lesin. Mor aici. Oftez ingrijorata, dupa care iau o gura foarte mare de aer si bat la usa. Intr-o secunda aud cum mi se spune sa intru. Pun incetisor mana pe clanta si raman blocata. Nu mai puteam sa ma misc. Intepenisem din cauza emotiiilor. Dupa doua – trei secunde imi mai revin si intru repede in sala de curs.

In incapere erau vreo treizeci de fete de adolescenti necunoscunti care stateau in bancile lor, fiind mult prea agitati. Oftez ingrozita de situatie, dupa care ma duc spre diriginta. Parea o persoana foarte de treaba. Era o femeie blonda, cu ochii verzi – albastrui, imbracata intr-o rochita pana la genunghi alba, cu desene florale pe ea. Ea imi spune ca in pauza vrea sa imi vorbeasca, apoi ma trimite spre banca mea. Imi indica o banca goala de pe randul din mijloc, cred ca a patra. Ma duc spre ea si ma asez. In drumul meu micut spre banca am vazut ca toti aveau o privire plina de dispret si ura. Inca am emotii. Stau linistita in banca pana la pauza.

Vai, dar cat de repede a putut trece timpul. Deja s-a facut pauza. Off, cred ca o sa mor pana la sfarsitul zilei. Nu stiu cum, dar trebuie sa rezist si o voi face. Ma ridic de pe scaun si ma indrept spre catedra, dar in drum spreea ma intalnesc cu o fata. Aceasta imi spune:

- ... .



So, acesta a fost capitolul 8. Sper ca va placut. Asteptam cat mai multe commuri.
Va pup dulcik pe toti.
Bye.


  Going Down +14/+16 - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”


Ultima editare efectuata de catre ♪♥..::*Alle*::..♥♪ in Vin 15 Iul 2011, 23:05, editata de 1 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 00:12

Si ii spune...Suspans...vai cum mai pot dormi eu acum la noapte?
Mi-a placut foarte mult acest capitol.
A meritat asteptarea happy2
Deci...ce pot spune?
Astept netx cat mai rapid
Va pupacesc doolce kiss


Going Down +14/+16 - Pagina 3 Rwre

Sus In jos
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 23:41

Vreau nextu ala nenorocit ! :))))))
Super ficu!
Spor la scris si idei <3


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iul 2011, 00:55

Si eu vreau next-ul!
Imi palce mult ficul vostru! Face-ti o treaba faorte buna! yeah
Va pup! kiss


Going Down +14/+16 - Pagina 3 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iul 2011, 01:38

Hei ! Am venit cu nextul ! Va spun de-acum ca este scurt , pt ca n-am avut inspiratie si mi-a fost somnik !

O noua prietena

Aceasta imi spune :

- Buna ! Tu esti noua colega , nu-i asa ?
- Mdea , eu sunt ! Ma numesc Sakura , dar spune-mi Saku !
- Eu sunt Hinata , dar prietenii imi spun Hina ! Ma bucur sa te cunosc Saku !
- Si eu ! Hei , nu vrei , ca dupa ore sa mergem sa ne plimbam prin parc ?
- Sigur ! De ce nu ?
- Ne mai vedem !
- Stai ! Nu mergi in clasa ?
- Nu ! Mai intai trebuie sa fac ceva !

Hinata se uita la mine ciudat , apoi pleaca spre clasa . Ma uit sa vad daca a plecat , iar cand nu mai vad pe nimeni , o i-au la fuga spre baie . Dar , in drum spre baie , o gasca de baieti vorbesc diferite chestii , pana cand , unul dintre ei , spune in soapta : " Hmm....deci ea este fata cea noua ! "
Nu i-am bagat in seama si mi-am continuat drumul , iar parul meu roz ca bomboanele de cirese , se lupta cu aerul poluat .
Cand am ajuns in baie , m-am uitat in oglinda , iar cand mi-am vazut fata , am ramas uimita . Pielea imi era alba , iar parul meu imi iesea in evidenta , la fel si ochii mei verzi .
Imi dau cu putina apa peste fata , apoi , ma indrept spre clasa .
Odata ajunsa in fata usi , o aud pe doamna directoare si pe fiica s-a certandu-sa , am inteles ca maine este ziua directoarei . Ma apropii putin mai aproape de ele , iar and sunt destul de aproape , se auzea mult mai clar !

" - V-a trebuii sa porti colierul asta la ziua mea ! Fac 40 ! Si 5 .
- Nu am timp ! Cred ca voi venii urmatorul an ! La 50 ! "

Atat am auzit , deoarece , acestea au plecat .
" Chiar cand devenea mai interesant ! "
Dar nu mai apuc sa gandesc nimic , deoarece o vad pe Hinata langa mine . Stai...Hinata !

- Ce faci aici ?
- Hmm..nimic !

Nu am mai spus nimic ci doar , aceasta se aseaza langa mine si-mi spune ca nu este frumos sa trag cu urechea .
" De parca ma intereseaza ! " imi zic eu in minte .

- Hei ! Ai vrea sa fim prietene ? Stiu ca este de speriat sa te intreb dintr-o data , dar , imi pari o fata de treaba ! imi spune Hinata .
- Nimeni , nu mi-a mai spus asa ceva ! Da , as vrea !

Ne-am imbratisat , apoi , Hinata.......

Scuze ca am prea mult dialog , dar mi-a fost somn , si nu am mai putut gandI ! Dar ma revansez data viitoare .

Melodia capitolului : https://www.youtube.com/watch?v=zbK4xxtcgqk


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iul 2011, 18:35

Boon... sorry ca n-am mai trecut
insa am vrut sa se mai stranga ceva capitole
voi puneti unul la 2 saptamani si nu-mi pace deloc sad
Pai ce-i drept e fost c-am banal acest capitol si faza cu "Vrei sa fim prietene?" a fost chiar de clasa intai.
As vrea sa dai un edit...
Imi place ficul insa pe langa ca e scrut si banal acest cap mai are si niste greselute.
P.S: Corecteza-l macar daca nu vrei sa-l schimbi si nu te supara pe mine
Incerc numai sa te ajut
Cred ca Alle e c-am supi pe tine ca ea face toata treaba grea si tu mereu ai cap. mici - care scuza-ma nici nu le pot numi capitole - si fara descrieri si sa nu mai zic de estetica...
Sper sa iti dai mai mult silinta si stiu ca du[a comm-ul meu asa vei face.
Inca odata sper sa nu te superi, vreau si sper sa te ajut.
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iul 2011, 22:50

Mersi de comm Ioana !
Promit ca ma revansez data viitoare !
N-am putu gandi aseara !
Ma revansez data viitoare happy2


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 14:47

Cu placere.
Vad ca desi mi-ai raspuns comm-ului nu ai modificat nimic. angry
Din moment ce va urmaresc ficu de la inceput e si normal sa va las comm
Inca 2 chestiii:
1. Sa stii ca niciodata daca ceva nu-mi place n-am sa nu o las ca observatie in comm pt ca nus ca ceilalti care scriu 4 cuv. in comm si gata. Ala nu e comm!
2. Nu prea inteleg cum functioneaza tactica voastra de a scrie, va stabiliti ideile dinainte si le scrieti sau bagati ceva pe moment ce va vine in cap?
C-am atat si folosesteti capu, ca daia il ai, ca sa nu-ti ploua in gat. lough heh
Astept next si bafta la scris si idei kiss
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Mier 06 Iul 2011, 17:47

in sf ai pus si tu nextul


cap asta ii super :x


il astept cu nerabdare pe urmatorul :*


please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
HellGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere...trying and failing to not write in english...FanFiction Net's a b*tch...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 189
Puncte : 210
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : FanFicion...Pissing people off,lazying around...and being bitchy..
Stare de spirit Stare de spirit : Does batshit insane count as a mood?

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Mier 06 Iul 2011, 19:14

interesant capitol,dar dialogu e cam sec...infine,vreau next!
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 02:35

Multumim de commuri ! In legatura cu dialogul ! Imi place sa pun dialog ! Dar , o sa ma straduiesc sa pun descriere ! Ma voi stradui ! Going Down +14/+16 - Pagina 3 78717


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Lun 11 Iul 2011, 22:51

Hey, multumim de commuri.
Cat despre next, promit ca il voi pune saptamana asta, cat de repede voi putea.
Dar eu acum am foarte multe pe cap si deaia nu am avut timp, dar voi incerca sa-mi fac timp repede.
Va pup dulce de tot.
Bye.


kisskisskiss


  Going Down +14/+16 - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 00:02

Hey am venit cu nextul. Va spun de la inceput ca nu mi-a iesit. L-am facut cam pe fuga si fara pic de inspiratie. Este extrem de scurt. Imi cer scuze, mii de scuze.


Going Down


Capitolul 10

- Tipul ciudat -



Ne-am imbratisat, apoi Hinata imi este smulsa din brate de catre un baiat foarte straniu. Acesta era imbracat cu niste pantaloni negri de piele, o vesta tot de piele neagra si cu foarte multe bratari cu capede de morti si tinte pe maini. Chelia ii scotea in evidenta pielea sa maronie. Era de-a dreptul inspaimantator. Un fior imi cuprinde corpul la gandul ca vrea sa-i faca rau Hinatei. Eram ingrijorata pentru ea, pana la urma era prima mea prietena si chiar imi pasa de ea.

Tipul straniu se ita ciudat la mine, apoi o lipeste pe Hinata de el, spunandu-i ceva la ureche. Doamne ce as fi vrut si eu sa aud. Eh, lasa ca imi va zice ea dupa. O lipeste de perete, apoi o mangaie usor pe obraz, parca incercand sa o linisteasca. Hinata parea atat de speriata. Puteam observa micile perle cristaline din ochii sai. Incerca sa-si stapaneasca nelinistea, sa nu planga, sa para puternica, dar nu era asa. Chiar daca nu am avut cand sa o cunosc, imi dau foarte usor seama ca ii este frica.

Nu mai stia ce sa faca. Acel nemernic o privea fix in ochii, incercand sa o sperie mai tare. Ea incerca sa ii evite privirea inspaimantatoare, dar nu prea ii reusea. Saraca, imi este mila de ea.

Ma ridic hotarata, cu o privire incruntata si plina de nervozitate. Nu puteam sa suport sa vad cu nenorocitul ala vrea sa-i faca rau prietenei mele. Fac doi pasi si ajung in dreptul sau. Hinata se uita la mine ingrijorata. Imi spunea din priviri ca ar fi mai bine sa plec. Eu am inchis ochii si am tras aer in piep. Imi era frica. Simteam cum totul in jurul meu se distruge, se invarte, iar eu deja incepeam sa ma pierd cu firea. Chiar cand nemernicul din fata mea se repede spre mine se suna.

Doamne, cat noroc pe capul meu. Cine stie ce naiba ar fi putut acel om sa-mi faca. Nu numai mie, dar si Hinatei. Hmm, dar chiar, oare ce legatura avea el cu Hinata? Chiar m-a facut curioasa. In drumul nostru spre clasa am oprit-o, pentru a o intreba ce a fost cu faza de mai devreme si cu tipul dubios. Aceasta imi spune ca este o poveste mai lunga si ca o sa mi-o spuna altadata.

In scurt timp ajungem in clasa. Cand intram in clasa eu ma ciocnesc de cineva. Ma intreb cine este.



Cam asta a fost capitolul. Stiu, este un esec total. Imi pare foarte rau. Imi cer mii de scuze. Promit ca data viitoare ma voi revansa.

Va pup dulce de tot.
Bye.


kisskisskiss


  Going Down +14/+16 - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 12:04

Yeah, comm comm commz by Elz^^
Deci este o diferenta aici in acest fic, Alle povesteste fara dialog, si este ok, dar panterutza mea...ai momente seci si nu mai ai descriere. Dar ma rog^^ Mie mi-a placut sper ca nextu sa vina curand.
Ceao^^


Going Down +14/+16 - Pagina 3 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Going Down +14/+16 - Pagina 3 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Going Down +14/+16 - Pagina 3 Taemin_Stamp_by_eiyuutanGoing Down +14/+16 - Pagina 3 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Going Down +14/+16 - Pagina 3 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 00:18

Buna... pai sa lasam com happy
Pot spune ca acest cap nu e chiar un esec fara inspiratie insa e mult prea scurt ... very sad
Nu mi-a luat mai mult de 3 minute sa-l citesc ingrijorat
Mda... inca un lucru... hmm...?!
Cred ca panterutza mea love are vreo 3 cap cu revansa si mai nou si tu tu unu lough
Pai asta e... happy2
Timpu trece.. nu sta heh
VA in love si va kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Lun 22 Aug 2011, 13:59

Siiiis, cand pui nextul?
Asteptam de atata timp capitolul ala si tu ce faci?
Hai mai repede cu continuarea.
Te pup dulce de tot si multa inspiratie si spor la scris.
Bye.


  Going Down +14/+16 - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 10:55

Going Down

Capitolu11l
Ma intreb cine este ? Hmm ... poate o fi un tampit HIHI ! Ma uit in fata si observ un brunet bine facut , inalt , de vreo 19 ani , asa ceva , avea ochii negri ca Onixul , iar privirea s-a incepea sa-mi de-a fiori .
Ma ridic de pe el , imi cer scuze , apoi plec in banca mea . Ajungand spre banca , ma gandeam la baiatul peste care am dat . Dar nu am timp sa mai gandesc , deoarece , se sunase de intrare . Ora a inceput si se pare ca avem germana .
"Ooo..urasc germana !"
Profesorul ne spuse ceva , dar in germana , n-am inteles mare lucru , dar a sunat cam asa :
"Lies diese Geschichte aufmerksam durch , langsam und nicht laut , sondern nur ........" n-am mai retinut nimic in continuare.
Dupa ce se suna , imi i-au cartile , le bag in ghiozdan , apoi plec in curte , unde acolo , era Hinata cu inca o fata . Era roscata, bretonul acesteia era peste un ochi , 18 ani sau 17 , cred ca avea . Hinata imi spune ca ea este sora ei , Tayuya .



- Buna , eu sunt Tayuya ! Ma bucur sa te cunosc ! Tu esti Sakura din cate am inteles de la Hinata , nu ?

- Da , eu sunt Sakura ! Si eu ma bucur sa te cunosc ! N-am stiut ca Hinata are o sora !



Dupa intrebarea aceeasta , Hinata se uita putin rosie la mine .

Ma uit putin la ea , apoi le intreb pe amandoua :



- Stiti cine este baiatul acela ? spun eu aratand spre baiatul peste care am dat azi .

- El este Sasuke Uchiha ! Am auzit de la cineva ca nu era asa inainte , dar , cand era de 13 ani , familia lui , l-au abandonat . imi spuse Hinata .



Ma uit la ea , apoi la Sasuke . "Nu-mi vine sa cred ! L-au abandonat ? "

O intreb pe Hinata daca stie povestea lui Sasuke , iar aceeasta imi raspune cu un simplu "DA" .



- Atunci , spune-mi si mie povestea !

- O.K !



Flashback

Intr-o noapte de iarna , inainte de rasaritul lunii , tatal lui Sasuke , a venit beat acasa , iar Sasuke , avea doar 13 ani . Sasuke se uita la televizor , iar tatal sau , se indrepta spre el , stingandu-i televizorul , spargand farfuri , trantind usile , si alte prostii .
La cat de beat era tatal sau , nu constientiza , ce vorbea , ce facea , asa ca , alcoolul si-a facut efectul si a pus stapanire pe tatal lui Sasuke . Taica-sau l-a luat de mana pe Sasuke cu tot cu bagaje , dandu-l afara , in frig si intuneric . Bineinteles ca mama lui , incepusera sa planga . Dar , tatalui sau , nu-i pasa de lacrimile pe care mama sa le dadea .
Bietul Sasuke . Statea in frig si intuneric , sub lumina lunii .
Dar din fericire , un baiat de 24 de ani l-a gasit si l-a adoptat . Am inteles ca-l cheama Itachi Hitsugaya .
End flashback


- Ce poveste trista !

Ma uit la gasca in care Sasuke era membru , si-i vad ca se apropie de noi .

Acestia ne spun :

-...



Suspans . Sper ca va placut acest capitol !



melodia capitolului :https://www.youtube.com/watch?v=DEsUX4Vx8i4&feature=relmfu


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`





Ultima editare efectuata de catre Mello&Near in Lun 29 Aug 2011, 09:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 11:01

Vai Denii ai pui in sfarsit nextul.
Doamne, o sa ma omori cu zile cu actiunea asta grabita si cu lipsa de descriere.
Deci oricum mi-a polacut capitolul.
Nextul il pun tot azi, cred, depinde de comentarii, daca nu maine.


  Going Down +14/+16 - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 11:06

Siis , eu nu ma pricep cu descrierea , n-am ce sa fac .

Dar lasa ca voi incarca , tot incerc , dar , nu pot !Going Down +14/+16 - Pagina 3 896861 Going Down +14/+16 - Pagina 3 896861

Eh , abia astept capitolul 12 !Going Down +14/+16 - Pagina 3 384738


Going Down +14/+16 - Pagina 3 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Continut sponsorizat




Going Down +14/+16 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Going Down +14/+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-