Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Going Down +14/+16 - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Going Down +14/+16 - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Going Down +14/+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Merita un sezon 2 ?
1 . Nu , ajunge !
Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_vote_lcap0%Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
2. Da , e super , puneti sezon 2 !!!
Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_vote_lcap100%Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_vote_rcap
 100% [ 7 ]
Total voturi : 7
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 13:00

Hey hey hey happy2
Am revenit cu un comulet pentru pentru voi. heh
Hmmm... ce pot spune e ca m--ai facut curioasa rusinos
Astept continuarea - sper ca nu o luna de zile - nerabdatoare dap !
VA pupic kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 09:44

L-am editat . Si va spun de pe acum . Eu voi scrie de acum capitolele in timpul saptamanii . Deoarece Sambata si Duminica , poate sunt plecata , poate am treaba , sau poate etc etc ! happy2


Going Down +14/+16 - Pagina 4 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 11:11

ALOHAAA...este cineva????
Vreau nextul.... sad .. ..  ..
va rooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooog...va roooog please


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Going Down +14/+16 - Pagina 4 Img1439861115large
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Joi 13 Oct 2011, 14:09

Alle ? Cand aduci next-ul ?
Ca ma dau cu capu de pereti lough
Hai cu nextu repede happy2
Te roaga sora ta in love


Going Down +14/+16 - Pagina 4 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Joi 13 Oct 2011, 14:41

Nu stiu scumpa... Deocamdată nu am timp de loc.
Azi nu am timp nici sa respir ... Trebuie sa fac 460 de pb la mate pt k am luat o nata cam nasoala ....
Sorry dar nu stiu când vine NeXT ... Poate in weekend dar nu promit nimic.


  Going Down +14/+16 - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 16:15

deci fic-ul e beton rau de tot nu gluma huh? huh? huh? astept next-ul cu mult drag huh?
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Going Down +14/+16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 14:53

Fic BLOCAT din cauza inactivitatii.


Going Down +14/+16 - Pagina 4 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 12:45

Fic deschis
II multumesc lui Milkshake pentru ca ne-a redeschis ficul .
Acum tot ce trebuie este sa asteptam next-ul din partea lui Alle sisu meu


Going Down +14/+16 - Pagina 4 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 13:25

Nextul vine azi cat de curand, a cu m-am apucat sa-l scriu ;;) well? awesome right? cool yeah
Cred ca il pun diseara pe la 8 - 8 jumate.
Pana atunci mai aveti putin de asteptat :D

V-am pupat kiss
~Alle~


  Going Down +14/+16 - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 16:35

Going Down


Capitolul 12


- O Alta Poveste. Care mai este adevarul ? –


- Am auzit ca vorbeati despre mine, despre povestea mea; dar pacat ca prietena ta nu ti-a spus nimic care sa fie adevarat - nu ar trebui sa crezi tot ce auzi ! Dar nu pentru asta am venit aici, ci sa va spun despre concursul de muzica ce va avea loc la sfarsitul anului. Desigur, daca sunteti interesate …

Nu mai spune nimic; doar se uita la noi cu o indiferenta demna de a castiga premiul intai la un concurs de genul: “ Cine poate arata cel mai indifferent numai prin privire ? ”. Baiatul asteapta ca una din noi sa zica ceva, sa aiba o reactive la cele spuse de el, dar nimic. Sora Hinatei nici macar nu se uita la Sasuke, ea era captivate de locul in care se afla acel baiat ciudat care a agresat-o pe Hinata pauza trecuta. Fata pare foarte ganditoare, ca si cum ar cauta niste raspunsuri la niste intrebari nemaiintalnite de nimeni, nimaivazute niciunde.

Fara sa mai stea pe ganduri mult timp fata isi ia sora de mana si se indreapta spre spatial ocupat de agresorul Hinatei, in acelas timp facandu-le semn sa vina si baietilor care se aflau cu Sasuke.

In acel moment, cand am ramas singura cu enigmaticul acesta – ce pare un artist singuratic, trist si foarte bun, dulce, protesctor si timid, imi intorc privirea spre grupul ce se indeparta de noi, lasandu-ne stingheriti in bataia vantului, sub acel copac pe care observasem niste initiale: “ Sasu ” si “ Saku ”; acele chestii scrise pe trunghiul copacului mi-au dat de gandit … Oare de la ce vine “ Sasu “, dar “ Saku “ ? Oare vin de la mine si de la Sasuke ?

Hmm … ma intreb la ce se referea brunetul misterios cand a zis ca acea poveste nu este adevarata; dar de ce mi-a spune Hinata o intamplare falsa, de ce m-ar fi mintit ? Si cum de a auzit despre ce vorbeam de la distant la care era de noi, atat de departe … cum a putut auzi atat de bine ? Este ceva foarte ciudat in legatura cu baiatul acesta si nu stiu ce, dar voi afla – trebuie sa stiu !!!

Si tonul pe care la folosit … acea ura, acel dispret, acea urma de nepasare care se putea subintelege din fiecare cuvand al brunetului. De ce a vorbit cu acea intonatie superioara, accentuand fiecare cuvand atat de bine … facandu-ma pe mine sa ma simt inferioara; ca si cum el ar fi un zeu, iar eu doar un nimic strivit de soarta, fara pic de curaj pentru a mai spune ceva, fara sa pot sa construiesc un raspuns intrebarii lui.
Peste cateva secunde, ochii mei erau atintiti in ochii abisali ai brunetului, conturandu-se un contact visual perfect, greu de distrus.

Deodata, tot ceea ce simt, se schimba; orice urma de confuzie, orice nelamurire, urma de tristete sau orice amintire provocata de surorile mele vitrege dispare.

Eram incremenita. Totul in jurul meu disparuse, eram numai eu si el. Stateam nemiscati si ne uitam unul la altul. Ma privea adanc in ochi, facandu-ma sa-mi pierd mintile. Ochii lui de un negru atat de intens erau plini de blandete si bunatate, ma inebuneau. Mi-am adancit si mai mult privirea in a lui, pentru a putea trece de acel abis imbietor si a putea vedea in interiorul lui, a sufletului sau. Negrul parca nu se mai termina, cu cat ne adanceam mai mult privirile, cu atat mai apasator si mai intens, era infinit. Oricat de mult m-as fi straduit sa trec de infinitul abis nu as putea, era imposibil.

Nimeni nu facea nimic. Doar stateam pierduti fiecare in ochii celuilalt. Parca amandoi asteptam ca celalalt sa faca sau sa zica ceva, dar niciunul dintre noi nu avea curajul sa faca asta. Cred ca am stat asa ceva. Nici nu mai simteam cum trece timpul, parca era oprit in loc pentru a simti momentul. Secundele treceau, minutele la fel, poate ca si orele, dar mie nu-mi pasa, nu ma mai interesa. Pentru prima data in viata mea nu vreau sa se terminte ceva, vreau ca acest moment sa dureze la nesfarsit. Cat de pacat ca intr-o anumita clipa totul se va sfarsi, iar fericirea mea va fi spulberata, acum si pentru totdeauna.

Deodata tot peisajul devine si mai divin. El isi misca in repaus bratul, punandu-si incetisor palma calda, care emana atata blandete si caldura, pe obrazul meu fin. Ma simteam ca si cum lacrimile care au curs vreodata pe obrajii mei inghetasera si acum se topeau; exact ca zapada primavera, iar acel zambet dulce de pe buzele mele era ca un ghiocel plapand ce anunta sosirea primavera, plecarea cumplitei ierni si alunga toata triustetea, durerea si suferinta din sufletul meu, din inima, din mine. Uitasem de tot. Simteam numai fericire si bucurie., iar asta se putea observa foarte usor.

Eu inca nu dedeam nici un fel de semn de viata, eram atat de fermecata, de vrajita de el, de orice lucru mic si insemnat care era legat de el. Totul in jurul meu, de fapt al nostru, era magic, parca eram intr-un basm, cel mai frumos si magic basm care ar putea exista vreodata. Cerul nu mai era sumbru, posomorat si trist, ci vessel, bucuros si foarte fericit, exact ca mine. Soarele ne zambea cu cel mai mare si plin de puritate si iubire zambert pe care il avea. Razele lui straluceau orbitor de frumos si ferecator, incalzind Pamantul si o data cu el si inimile nostre inghetate. Copacii din jurul nostrum erau roz, semanand cu vata de zahar, raspandind peste tot in jurul lor un miros dulceag si divin, imbatator de dulce, minunat. Iarba pe care ne aflam capatase un verde atat de deschis, de plin de viata si culoare, care te facea sa vrei sa stai intins acolo, in mijloc naturii care acum semana cu o lume mirifica de basm.

Noi ne apropiam din ce in ce mai mult unul de altul, niciunul din noi nestiind ce avea sa se intample. Privirile noastre erau inca nedespartite. Din momentul in care ne-am privit pentru prima oara in ochi nu ne-am mai putut despartii, am ramas inghetati, inghetati de prea multa fericire si blandete. Ochii lui aveau ceva special, ceva ce ma facea sa mor sa-I vad, sa-I explorez si sa-i iubesc. Inima incepea sa-mi bata din ce in ce mai tare cu fiecare secunda care trecea, iar eu ma simteam din ce in ce mai bine. Golul din inima mea nu mai era acolo. Nu mai simteam nici un fel de durere, tristete sau suferinta. Totul era perfect, poate cam prea perfect. Oricum ar fi mie imi place extreme de mult, ma facea sa ma simt implinita, vie, reala, eu cu adevarat. Simteam ca si cum toata acea durere si tristete pe care am simtit-o a fost doar o masca pentru persoana care sunt eu cu adevarat. Tocmai acum imi dau seama, dupa optisprezece ani atat de grei, de durerosi si de sangerosi pentru inima mea, acum imi dau seama ca in nici o clipa pana acum nu am fost cu adevarat eu – doar atunci cand muzica imi invada sufletul si il ungea cu dulcegarie. Dupa atatia ani in care sufletul si inima mea plangeau dupa fericire si iubire, ani in care eu am crezut ca va fi prea tarziu sa mai ajung la fericire, totul s-a schimbat. Poate ca am gasit si schimbarea de care aveam nevoie. Totul este minunat.

Pur si simplu nu ma pot oprii din zambit cand ma uit la el. Ma simt apreciata, in siguranta, iubita. El ma face sa ma simt mai bine decat se poate. Ma face sa zambesc, sa uit de probleme si tristete, sa vreau sa-mi traiesc cu adevarat viata, sa nu mai fie o povara pentru mine faptul ca exist. Totul a incep in sfarsit sa capete contur. Viata mea tocmai acum incepe cu adevarat, iar eu pot sa zic pentru prima oara ca nu este prea tarziu pentru nimic, dar mai ales pentru fericire. Este totul bine in sfarsit.

Intr-o fractiune de secunda totul devine si mai perfect decat este, deoarece el se apropie de mine din ce in ce mai mult. Chiar daca o face cu o viteza mai mica decat a melcului, tot este perfect. Acum se afla la doar cativa centimetrii de mine, mai exact de fata mea. Ii pot simti parfumul. Mirosul emanat de el este divin. Nu exista nici un coltisor al mintii mele care sa nu fie invadat de el, care sa mai poata gandii logic, care sa nu fie afectat de fericire. Este cu adevarat cel mai frumos moment din viata mea, pe care cu siguranta nu-l voi putea uita vreodata, nici daca as vrea.
Deodata … .



Going Down


Capitolul 13


- Oare fuga este raspunsul ? ( Part. 1 ) –


Deodata, Sasuke ma ia de mana si ma trage, ducandu-ma spre un loc nestiut de mine, spre un spatiu obscur, nepatruns de lume. Intram in scoala si ne ducem la ultimul etaj, la ultima din capatul coridorului.
Inainte de a intra, mai exact inainte de a putea vedea ce scrie pe usa, brunetul imi pune mana la ochi, spunandu-mi pe un ton atat de dulce, folosind o intonatie aparte :

- Sakura, nu te speria, nu-ti fac nimic rau; vreau doar sa-ti arat ceva … Stiu sigur ca o sa-ti placa, deoarece eu te cunosc chiar daca nu nu ma recunosti. Cred ca asta este locul in care ar fi trebuit sa vi prima data cand ai intrat in acesta scoala.

Mana lui o elibereaza pe a mea, pentru a apasa pe clanta si a deschide usa, apoi imi apuca din nou mana cu blandete, tragandu-ma spre interiorul necunoscutului ce se afla in incapere. Dupa ce intram, brunetul imi da drumul la ochi, apoi la mana, dar cu o anumita retinere nefireasca si se departeaza un pic de mine, luan in mana un obiect, o chitara.

Acum constat ca sunt in sala de muzica a scolii, cel mai frumos loc posibil, cel mai incantator spatiu pentru a-mi petrece timpul … Raiul meu de pe pamant.

Ma uit la Sasuke, care se pregatea sa cante ceva la acea chitara electrica de o culoare asemanatoare cu ochii mei, un verde crud si stralucitor.

Baiatul incepe sa cante una dintre melodiile mele preferate, de la una dintre trupele pe care le iubesc, si anume: Breaking Benjamin – “ You “. Canta absolut perfect partea instrumental, dar sunt curioasa de versuri … Oare chiar are talent ?

- My hands are broken,
And time is going on and on, it goes forever (how long).
So I got high and lived all that life that I've taken all for granted

Apoi, face o mica pauza, luand mana de pe chitara, fixandu-si privirea spre mine, arcuindu-si buzele intr-un zambet indraznet, care parca ma implora sa cant si eu. Eu, neputand sa resist tentatiei de a canta, incep sa scot sunete melodioase, incepand refrenul cantecului:

- Promise me you'll try
To leave it all behind,
'Cause I've elected hell,
Lying to myself.
Why have I gone blind?
Live another life.

Fiind urmata imediat de Sasuke si chitara lui.

Eu ma intreptam incetisor spre el, cu fiecare cuvant marind viteza cu care mergeam, intensitatea si pasiunea cu care cantam si fericirea din inima mea.

Cand ajung in dreptul lui Sasuke, la doar un metru departare de el, ma opresc din a versui, lasandu-l pe brunet sa strige un “ You “ asurzitor de rasunator, plin de senzualitate, o pasiune de nedescris, apoi eu:

- You.

Pentru a lungi cuvantul, baiatul ma acompaniaza, apoi cand terminam sa-l pronuntam, Sasuke isi ia mainile de pe chitara, facand ca o liniste asurzitoare sa se astrearna peste noi, peste locul in care ne aflam … facand ca orice vis, orice speranta, orice aspiratie a sufletului nostalgic sa incremene.

Dar chiar cand Sasuke se pregatea sa imi spuna ceva ce parea ca-mi va schimba viata complet, pentru totdeauna, usa clasei se deschide, iar pe ea intra …. .



Gata, am adus nextul, nexturile .... Sper sa nu te superi sis, dar am scis doua capitole pentru ca am avut muuulte idei, chef de scris, extra inspiratie.
Sper ca sunt destul de bune capitolele.
Asteptam cat mai multe comentarii, pareri, si desigur, critici cat mai dure.


  Going Down +14/+16 - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 17:12

Doamne Alle ! N-am cuvinte ! Mi-a placut foarte foarte fooooarte mult .
Nu ma compar deloc cu tine . Nush de ce , dar m-am emotionat .
Mi-ai dat niste ideei in momentul de fata , dar sa vedem unde o sa ajungem cu ele .
Deci ... Next-ul il pun maine pe la 10:30-11:30 , maine ma apuc sa scriu .

Pupicii;x
Denii;x

P.S Cum sa ma supar , ba chiar ma bucur ca ai mai postat un capitol . :D
Sper ca pana maine sa-mi vina cat mai multe ideei si sper ca de data asta , pentru prima oara in viata =)))) sa-mi iasa asa cum doresc , lung si cu descriere :))))


Going Down +14/+16 - Pagina 4 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 18:13

Cine intra??????
Pune next-ul ca moooooor.
M-ai uimit. Pur si simplu e fantastic. Nu m-am plictisit nici un moment. Pur si simplu vroiam sa vad ce se petrece, ca si acum.
Te roooog, anunta-ma la next!
Spor la scris! kiss


Going Down +14/+16 - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 09:00

Buna, fetelor. kiss
Am ajuns pe la ficul vostru cu o critica, asa cum ati cerut. Sa vedem:

Pentru inceput, vreau sa spun ca nu cred ca este o colaborare extrem de reusita. Spun asta, pentru ca stilurile voastre sunt foarte diferite. In ultimul capitol, este evident ca si tu, Music Lover♥️♥️, ai inceput sa-ti dai mai mult silinta, ceea ce e de apreciat, dar inca mai ai de munca. Chiar nu vreau sa te superi pe mine, dar este o diferenta ca de la cer la pamant intre capitolele tale si cele postate de Alle. Pur si simplu nu se armonizeaza unele cu altele.

Ideea nu este foarte originala. As vrea sa o dezvoltati si mai mult, sa aduceti ceva cat mai nou si mai surprinzator.

Titlul
nu cred ca este atractiv, pentru ca nu sugereaza o idee palpitanta sau deosebita.

Descrierea
face cea mai mare diferenta dintre capitolele postate de voi. Sunt extrem de multumita de felul in care reusesti sa ne introduci in mijlocul actiunii, Alle. Descrii fiecare traire a personajelor, in asa fel, incat ne faci sa tresarim. Este destul de dificil sa construiesti o descriere sentimentala ampla, care sa nu plictiseasca, dar tu faci asta cu brio. In schimb, Music Lover, as vrea sa vad ca iti dai mai mult interesul, ca sa spun asa. Mi-as dori sa vad ca iti transpui sufletul in aceste capitole si ca pur si simplu dai viata personajelor. Cu ceva ambitie si cu putin ajutor de la partenera ta, sunt convinsa ca vei reusi.

Dialogul
a inceput sa capete proportii normale si in capitolele tale, Music Lover, ceea ce-mi demonstreaza ca ai potential. Alle avea deja un dialog exemplar. Acum, ce vreau este sa o tineti tot asa.

Greseli de ortografie in capitolul 12:

"indifferent" - indiferent

"reactive" - reactie

"captivate" - captivate

"nimaivazute" - nemaivazute

"spatial" - spatiul

"acelas" - acelasi

"protesctor" - protector

"trunghiul" - trunchiul

"mi-a spune" - mi-ar spune

"distant" - distanta

"la folosit" - l-a folosit

"cuvand" - cuvant

"visual" - vizual

"inebuneau" - innebuneau

"primavera" - primavara

"sosirea primavera" - sosirea primaverii

"triustetea" - tristetea

"dedeam" - dadeam

"zambert" - zambet

"extreme de mult" - extrem de mult

"nu ma pot oprii" - nu ma pot opri

Greseli de ortografie in capitolul 13:

"sa vi" - sa vii

"acesta scoala" - aceasta scoala

"luan" - luand

"intreptam" - indreptam

O parte din aceste greseli sunt din cauza Word-ului. Oricum, ar fi fost bine sa corectezi capitolele inainte sa le postezi.
Pe viitor, Alle, te rog sa ai mai multa grija la repetitii (ultimele doua capitole au fost postate de tine si le-am dat ceva mai mare atentie. Nu iti spun tie in mod special, fiindca amandoua mai faceti uneori aceasta greseala). Evident ca unele sunt intentionate (Spre exemplu: "acea ura, acel dispret, acea urma"), dar am observat si unele care efectiv nu aveau ce cauta acolo, fiind destul de deranjante ("Mana lui o elibereaza pe a mea (…) apoi imi apuca din nou mana cu blandete (…) apoi la mana(…) luand in mana un obiect. ")

Estetica a fost imbunatatita radical. Imi place ca ati ajuns sa impartiti amandoua capitolele pe fragmente si sa lasati rand liber intre dialog si naratiune/descriere.

Actiunea decurge normal. Trebuie sa mentionez ca actiunea propriu-zisa se desfasoara in capitolele lui Alle. Mi-as dori sa vad ca va impartiti mai bine ideile. De multe ori am vazut ca Alle ne lasa in suspans, lasandu-ti si tie, Music Lover, oportunitatea de a continua intr-un mod original si interesant, dar tu nu ai profitat de aceste momente.

Semnele de punctuatie nu sunt mereu puse asa cum trebuie. Deci, dupa ce terminati ce aveti de spus, puneti semnul corespunzator, dati "space" si abia dupa continuati.

In concluzie:

- incercati sa dezvoltati cat mai mult ideea;
- Music Lover, ar trebui sa-ti dai mai mult silinta in materie de descriere;
- cititi si corectati capitolele inainte sa le postati;
- evitati repetitiile;
- impartiti-va ideile, astfel incat amandoua sa va puneti amprenta pe firul actiunii;
- aveti grija la modul in care puneti semnele de punctuatie.

Atat am avut eu de zis. Sper ca aceste sfaturi sa va fie de folos si sper sa nu va fi deranjat o parte din ele.
Spor la scris in continuare si multa inspiratie!


Going Down +14/+16 - Pagina 4 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 12:11


Going Down

Capitolul 13 (part II)


Amintiri Dureroase


[center]"Dar chiar cand
Sasuke se pregatea sa imi spuna ceva ce parea ca-mi va schimba viata
complet, pentru totdeauna, usa clasei se deschide, iar pe ea intra …"


Iar pe ea intra ... un necunoscut , cred ca din cauza soarelui care batea asupra lui sau ei , nu se putea vedea cine era .
Se indrepta cu pasi mari spre noi , astfel incat sa-l putem vedea .
Cand il vad mult mai bine , observ ca era un baiat , de vreo 19-20 de ani .
O nu ! Nu pot sa cred ! Raman masca .

- Ce mult te-ai schimbat , Sakura ! il aud spunandu-mi , inca eu ramanand in soc . Cat timp a trecut ? 3 ani ? 4 ani ?

In urma cu 3 ani
...
Doamne ! Baiatul asta nu inceteaza sa ma faca fericita !
Chiar daca tatal meu nu-i de acord cu relatia asta ,nu l-am bagat in seama . Il iubeam pe baiatul asta , extrem de mult .

Dar fericirea a durat putin , pana intr-o zi cand primesc un mesaj de la un necunoscut .
Citesc mesajul :
" Vino in parc la ora 12:50 , vei fi extrem de surprinsa de ceea ce vei vedea ! "

Hmm ... daca tot vreoiam sa ies , sa vedem totusi ce ma va "surprinde"

Ma indrept spre dulap de unde imi i-au un maieu alb pe care scrie "Crazy" , o pereche de pantaloni scurti si o pereched de cizme speciale pentru acest anotimp ... vara .
Imi i-au telefonul si ies tiptil pe usa sa nu-l trezesc pe tata .

Dupa aprozimativ 10 minute , ajung la intrarea in parculet .
De cand n-am mai fost pe aici ... totusi a ramas neschimbat .
Ma plimb , cautand o bancuta unde sa ma asez . Peste 5 metri se zarea una libera , profit si ma indrept spre ea ... ma asez , analizand fiecare coltisor . Intr-o parte erau copii mici jucandu-se , in alta parte erau cupluri de indragostiti , iar in alta parte ... era Bogdan , iubitul meu ... totusi nu cred ca va mai fi . Si ghiciti ce ! Se saruta cu o blonda .

Din ochii mei , isi fac loc mici cristale ... care se loveau de obrazul meu fin . ma apropii de ei cu o oarecare furie , intrerupandu-l din treaba sa , dandu-i o palma zdravana pe care sa n-o uite toata VIATA !

- Sakura , nu e ceea ce pare ! Ea s-a dat la mine !
- Hai nu zau ? Bogdanel motanel , alta scuza penibila nu puteai da ? Banuiesc ca nu .
- Ea s-a dat l mine , n-am nici-o vina , jur !
- Juri pe dra** ! deja mi se urcase sangele la cap de nervi .
- Ce ?? Adica ea e iubita ta , atunci eu ce sunt ? intreba-se blonda nervoasa .
- Iubita mea ! Doamne prost sunt !
- Ti-ai dat seama ! Doua iubite , ha ?

Vroia sa zica ceva , dar n-a apucat , deoarece pumnul meu si al blondei au facut contact cu fata lui .

The End

Bogdan ! Fiinta care m-a facut sa sufar , sa nu-mi doresc nimic altceva decat moartea ... totusi ,daca nu era Sasuke ... sigur si acum eram inca trista , distrusa si fara speranta .

- Sakura , vreau sa ne impacam ! spuse acesta fara pic de nesimtire .
- Nici VORBA ! incep eu sa urlu .
- Dar ...
- PA ! Nu ti-a pasat ca m-ai facut sa sufar , ca m-ai lasat fara speranta , ca m-ai lasat in agonie , ca m-ai lasat singura printre atata lume , dorindu-mi sa mor , sa nu mai exist , facandu-ma sa cred ca sunt doar o particula , un microb de care ai vrut sa scapi .

N-am mai continuat , ci doar i-am zis sa plece , sa ma lase in pace, sa nu mai aud de existenta si persoana lui vreodata in viata .

Se uita in urma , apoi pleaca , poate pentru totdeauna. " Ce crede ? Ca impresioneaza pe cineva ? "

In momentul de fata , mii si mii de amintiri dureroase ies la iveala , dar in acelasi timp si libertatea . Nu pot ascunde , l-am iubit odata , i-am dat o sansa , n-a profitat de ea ...
Vhiar daca el , inca probabil ma iubeste , imi pare nespus de rau pentru el , dar nu-l voi ierta niciodata pentru ce mi-a facut ... m-a facut sa sufar timp de 2 ani , doar la el m-am gandit si la nimeni altcineva .


Simt o mana care ma "loveste" , ma intorc si dau nas in nas cu acei ochi in care ma pierdeam ori de cate ori ma uitam in ei .

- A ... Sakura ? Pot sa reiau intrebarea ?
- Da ...

Tineam ochii larg deschisi , iar urechile pregatite pentru ce avea sa-mi spuna .

- Sakura , stiu ca suntem prieteni de ceva vreme , dar ...
- Dar ...
- Dar cu timpul in sufletul meu au luat nastere noi sentimente pentru tine . De aceea , vroiam sa te intreb daca vrei sa fii iubita mea . Sincer , nu mai pot . Cand sunt cu tine simt ca vreau sa te i-au in brate , sa te sarut , sa te simt mereu aproape de mine , in siguranta ...
- Sasuke , am mai trecut printr-o relatie ... si nu vreau sa trec inca odata prin ce-am trecut .
- Jur ca nu te voi face niciodata sa suferi !

Cuvintele sale erau sincere , simteam asta , il iubeam , dar nu stiu ce sa zic .
Ma uit la el , apoi ii dau raspunsul .

- Sasuke , raspunsul meu este ...
To be continued

Sper ca v-a placut . Scuze daca n-a iesit pe placul vostru , dar sunt cam buimaca :))
Going Down +14/+16 - Pagina 4 947835
Astept comentarii , parerii si mai ales critici cat mai dure .
[/center]


Going Down +14/+16 - Pagina 4 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 17:17

buna am trecu si eu pe aici si vreau sa spun ca a fost genial vreau next-ul


ps.prima
Going Down +14/+16 - Pagina 4 348112


Going Down +14/+16 - Pagina 4 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 11:06

Hey, sis, scuze ca vin atat de tarziu cu comuletul dar m-a luat o lene extrema.
Ti-am mai zis ce cred despre capitol, deci nu are nici un rost sa mai zic inca o data.
Nextul il pun maine, pana atunci poate mai primim si niste comentarii heh yeah

Pupici kiss
~Alle~


  Going Down +14/+16 - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Going Down +14/+16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 13:17

Fan Fic blocat pentru inactivitate.

Autoarea nu a mai postat din 2 Iulie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Going Down +14/+16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Going Down +14/+16   Going Down +14/+16 - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Going Down +14/+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-