Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Guardian Angel +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
fallen.angel
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : nicaieri
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Oct 2014, 20:01

Hei kiss, am ajuns si eu in sfarsit sa dau comm. Sa stii ca sunt putin geloasa, ai idei superbe  si descrii bine sentimentele si trairile personajelor ( si eu vreau, nu imi imprumuti  si mie din talent :o3 :)) ). Mi-a placut mult capitolul, mai ales felul in care a scapat de Gaara:)) dar stii cum e "scapi de dracu, dai de masa" sau "ai cazut din lac in put", asta s-a intamplat si cu Sakura. Saraca, cand a scapat de Gaara a dat de aia. Deabea  astept capitolul urmator. Ce sa-ti mai spun, batfa in continuare a hug
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardian Angel +16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Oct 2014, 15:57

Heiiii!
Mi-a placut capitolul mult, sunt mandra de Sakura ca stie sa se descurce in orice problema. Totusi eu astept sa apara Sasuke, sunt asa de curioasa cum o sa fie. Prea mult suspans :)).
Inca ceva....Katy sa nu te lasi de scris pentru ca scrii super, genial si ma bucur ca am ocazia sa iti citesc ficul.
Astept next-ul ! kiss*:*



Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Yolo
Academy Student
Academy Student
Yolo

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi , Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Oct 2014, 16:12

Frumos capitol, bine intemeiat, idee este geniala sa o continui ca merita.
Ti-ai imbunatatit cu mult modul de a scrie si inca o faci, la fiecare capitol nu te opresti din a ma surprinde. 
Sper ca Sakura va reusi sa scape de acei baieti, asa cum a scapat si de Gaara :))daca nu il trimit pe Fred sa o ajute, desii cred ca imi imaginez continuare, sper sa fie aceea.
Succes la scris in continuare si spor la idei, anunta-ma cand scrii urmatoarea parte. 
Ly pitic, esti un mic si dragut geniu :)) :3


Citat :
Nu il iubeam pentru felul in care dansa cu ingerii mei, ci pentru felul in care sunetul vocii lui imi putea linisti demonii.      -Christhoper Poindexter-

Guardian Angel +16 - Pagina 2 2mpfz2o
Sus In jos
Unchained
Academy Student
Academy Student
Unchained

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva departe
acebook acebook : Dany
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 4

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Oct 2014, 22:13

Imi pare rau ca las comm atat de tarziu, dar stii cum stau cu timpul. (sry)
Devii din ce in ce mai priceputa la scris si sunt mandru de tine. in love
Se pare ca Sakura e o fata descurcareata, a reusit sa scape singura de Gaara. Acum ca a intrat in alte belele, nu o scapa nimeni? T_T
Ma tii aici in suspans, grabeste-te cu next-ul. (D) Te pup si te iubesc, spor la scris! kiss heh a hug
Sus In jos
http://cool-unchained-love.tumblr.com
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Oct 2014, 22:26

Mda, cam așa se intampla: când vrei sa scapi de belele ele se țin scai de tine.
Deci am ajuns sa fiu dependenta de ficul tau ca de un drog. Cum ai reușit, pot sa stiu?
Deci dacă nu pui next repede mor aici, explodez! Ai auzit? Fac boom!
Spor la scris și hai te rog mai repede :)


Damn.
Sus In jos
Reflex
Genin
Genin
Reflex

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : ^_^

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Oct 2014, 09:58

   Mulţumesc tuturor pentru comentarii :*. Am adus capitol nou, spor la citit!
 
     Capitolul 4

    - Repetă. , a ridicat vocea, semn că vorbele mele îi iritase orgoliul masculin şi stupid.
    - Şi dacă nu vreau?, zâmbisem, gestul meu accentuând starea sa spirituală. Maxilarul său se crispă, mâna lui trăgând în sus de podoaba mea capilară, în timp ce cealaltă se izbea des de obrazul meu stâng.
    Gaara se pare că nu îndraznise să mă urmeze. Poate îi era frică, având în vedere cartierul în care ne situam. Credeam că un băbrat ca el este mai curajos de atât. Dar se pare că mă înşelasem. Şi totuşi, dacă nu era acesta motivul? Nu, mă minţeam singură. Nu avea cum să fie altceva.
    Palma omului continuă să se lovească de chipul meu, de nenumărate ori, articolul vestimentar ce îl purtam, fiind ridicat de unul din ceilalţi tipi, ce rânjea diabolic. Câteva icneturi se risipeau din gura mea, firicele incandescente de sânge strecurându-se prin crăpătura realizată pe faţa. O voce se auzi din colţul opus nouă, ea fiind ascunsă în întuneric. Glasul acela masculin inspira stăpânire de sine, cuvintele clar însiruite dându-ţi mici fiori de gheaţă:
    - Dă-i drumul şi dispari., bărbatul îmi eliberă podoaba capilară din strânsoare, şi o luă la fugă. Persoana misterioasă facu un pas în faţă, acum reuşind să disting câteva trăsături ale băiatului. O siluetă masivă, cu o statură pe măsură, ochii lui negrii strălucind în lumina lunii. Stătea cu o mână în şold, privindu-mă, fără a trăda vreo idee sau un gând. Se mai scrută preţ de câteva secunde la mine, timp în care încercam să-mi dau seama cine este, după care rosti nonşalant:
    - Nu ştiai că fetele ca tine dacă umblă noaptea pe aici, riscă să păţească ceva?
    - Nu, aveam nevoie de tine să-mi clarifici asta., am trântit eu ironic.
    - Eşti şi enervantă pe lângă că eşti proastă., a spus-o atât de degajat, nepăsându-i de nervii ce mi-i provocase. Mă încruntasem , ca mai apoi, să rămân uimită de continuarea acestuia. – Pleacă, şi data viitoare dacă te mai plimbi pe aici aşa îmbrăcată şi singură, următorul care va încerca să te violeze, probabil voi fi eu. , mi-am întredeschis gura, voind să-i replic şi eu ceva usturător, dar mi-am dat seama că aş da dovadă de prostie, nesimţire, şi mi-aş face rău singură. M-am ridicat repede, aranjând rochia ce o purtam, auzind de la el doar un „ ne mai vedem”. Am luat-o la goană spre cea mai apropiată staţie de taxiuri, încercând pe cât de mult posibil să nu mai dau de alte belele.
Reflectam la noaptea aceasta. În mintea mea, gândurile-mi zbierau, făcându-mă să mă simt ca o fiară, tot ce părea odată simplu, acum devenea complicat. Mereu îmi repetam că viaţa îţi era dată să o trăieşti, dar de la moartea mamei, tratam această existenţă ca pe o supravieţuire într-o junglă plină de capcane, unde regula principală era: „ fiecare pe cont propriu”.
    M-am urcat în taxiu, dând adresa străzii unde se situa blocul. Taximetristul se ghidă după coordonatele mele, ducându-mă la destinaţie. Nu mai aveam nici un ban. Tot ce căpătasem, îi dădusem fetei cu ochii invar de la restaurant. Deodată, în drum îl văzusem pe băiatul copilăriei mele. Blondul cu zâmbetul încurajator pe buze, ce mi-a fost mereu alături. Am ieşit din maşină repede, punându-mă în calea băiatului. Acesta se delecta cu o ţigară fină şi muzică în căşti. În momentul în care mi-am poziţionat trupul în faţa lui, a tresărit uşor, coroana sa dentară dezvăluindu-se de sub buzele-i cărnoase, trandafirii. Ochii  senini ca cerul vara, luceau la vederea mea, corpul acestuia făcând mişcări incontrolabil de rapide, în următoarea clipă fiind pe sus în braţele blondului, râzând amândoi. M-a coborât înapoi la pământ, ca mai apoi, cerându-mi să-mi împrumute bani. Am plătit taxiul şi m-am îndreptat cu acesta spre parc:
   - De când nu te-am mai văzut, Sakura!, a exclamat el cu o tentă de fericire în canon.
   - Da, s-au întâmplat multe de când nu ne-am mai întâlnit., afirmasem cu o voce stinsă, privirea mea fiind într-un abis.
   - Îmi amintesc şi acum acele vremuri în care ne jucam împreună în acelaşi parc în care ne aflăm. Parcă era ieri., spuse băiatul entuziasmat, la ultima propoziţie tristeţea acapărând cuvintele eliberate din gura acestuia. L-am privit în ochi, încercând oarecum să-l readuc la realitate pe blondin:
   - Îţi amintesc că limbile ceasului au un singur sens, Naruto. Timpul trece. , a zâmbit scurt, realizând că am dreptate.
   - Dar cu tine ce e? Eşti mai tristă decât de-obicei. , a schimbat subiectul. Observase că dispoziţia mea nu era una strălucită.
   - Pur şi simplu mă gândesc la tot ce s-a întâmplat. Cu mama, cu tata, cu ceea am fost eu şi ceea ce am ajuns. Mă simt de parcă aş fi într-un iad, în care persoanele cele mai importante luptă din răsputeri pentru exterminarea mea. Nu înţeleg cu ce am greşit să merit toate acestea., mâna    tipului ateriză încet pe umărul meu, zâmbetul său răsărind pentru a mia oară pe chipul rozaliu.
   - Nu căuta motiv pentru lucrurile ce ţi se întâmplă. Durerea ce îţi este dată azi, îţi va da putere mâine. Doar luptă în continuare, fără să depinzi de cineva. , vorbele sale erau ca o speranţă pentru mine. O flacără ce răsări în întunericul din mintea mea, datorat gândurilor negre. Mă simţeam de parcă în creier am soare, dar în inimă îmi plouă. Credeam în cuvintele sale, iar acestea îmi luminau gândurile, dar durerea mea nu putea fi risipită doar cu nişte vorbe dulci. I-am zâmbit firav, punând mâna peste a sa.
   - Mulţumesc, Naruto., am zis cu ochii în lacrimi, amintirile din acele vremuri frumoase năvălind peste mine, împreună cu o avalanşă de sentimente. Îmi aminteam cum ne jucam în groapa de nisip din parc, cum blondinul îmi rupea flori şi mi le dăruia, ochii săi mari şi albaştrii find plini de speranţe. Speranţe cu privire la noi doi, la un viitor împreună. Îmi aminteam cum am mers împreună cu mama şi cu el în prima zi de şcoală şi cum a încasat bătaie de la cel mai popular băiat din liceu doar pentru că eu am gură mare, şi ca să nu-mi iau eu ceomăgeală, s-a băgat în faţa mea. Îl priveam absentă, meditând la dezvoltarea mentală şi fizică a băiatului. Din puştiul aiurit, împiedicat şi slab, a ajuns un tip înalt, frumos, deştept şi sensibil. Era ca un frate mai mare. Mi-a întrerupt înşiruirea de confesiuni, devenind ciudat faptul că îl priveam de ceva timp:
   - Am ceva pe faţă?, spusese el mişcând mâna pe toată suprafaţa chipului.
   - Da. Doi ochi mari şi încrezători., am spus eu, privirea băiatului radiind la auzul voroavelor mele.
   Am stat cu blondul până dimineaţă, când am decis să plecăm acasă, şi să ne vedem la prânz. Am părăsit parcul, intrând în bloc. Când am ajuns în faţa uşii, am rămas încremenită.


                   

          Guardian Angel +16 - Pagina 2 Skuzdl
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Oct 2014, 10:01

Edit :3 
Na! V-am luat pe toti! Yeaah, prima baby!
Deci nu știi cât de încântată sunt de ideea ficului și de faptul cum ai evoluat. E un lucru... oarecum ciudat, avand în vedere ca ai început de la prima treapta și uite-te acum unde esti. Ai făcut o fata (sau mai multe, poate și un baiat, doi) sa fie dependenta de ficul tau. Deci... e prea de tot.
Ideea în sine nu am mai intalnit-o, dar cred ca am spus asta deja. Nu știu ce sa mai spun, m-ai lăsat fără cuvinte. Bravo!
Aștept next, asa-i ca mă anunți și pe mine? Spor la scris și inspiratie Îți urez, ne vedem mai încolo :3


Damn.
Sus In jos
fallen.angel
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : nicaieri
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Oct 2014, 11:40

Nu mai sunt printre ultimii, ieee:)) Mi-a placut mult capitolul, genial. Ma intriga tipul misterios care a scapat-o de aia, dar cred ca stiu cine este dupa descrierea pe care i-ai facut-o si dupa fraza cu ,,ne mai vedem", oricum astept sa citesc capitolele urmatoare ca sa mi se confirme banuielile:)) Iti spun din nou ca imi place cum scrii :* Bafta si cat mai multe idei  a hug
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Oct 2014, 12:15

Edit.

Scuze că dau editul așa târziu, știi că te iubesc. :$
Ce înțelept a devenit Naruto. lough Dar are dreptate. Îmi place că în sfârșit și-a făcut apariția Sasuke, dar de ce a dispărut? (D) Mai apare? (D) Ce idiot sunt, normal că mai apare, doar este fic SasuSaku. ._. Da, ignoră partea asta, am băut prea mult cola. lough
Îmi place că evoluezi și scrii din ce în ce mai bine, abia aștept următorul capitol. Spor la scris și la idei! kiss a hug


Guardian Angel +16 - Pagina 2 2crrf45
Guardian Angel +16 - Pagina 2 5nitd0


Ultima editare efectuata de catre Heaven's Calling in Dum 12 Oct 2014, 22:02, editata de 1 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Oct 2014, 13:37

Cat am asteptat next-ul astaaa :X:X:X:X
Ma bucur mult ca l-ai postat si mi-a facut placere sa-l citesc. :X
Devine din ce in ce mai interesant si asta imi place, chiar nu ma asteptam sa apara si Naruto in cadru.
Posteaza repede ca sunt curioasa ce se va intampla in continuare. Spor la scrissss. kiss 
P.S.: Ador felul tau de a scrie, ai evoluat foarte mult <3


Guardian Angel +16 - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Yolo
Academy Student
Academy Student
Yolo

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi , Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Oct 2014, 13:23

Oooooooo, mooooooor ^^ 
A salvat-o elsi pe deasupra s-a mai intalnit si cu un prieten din copilarie. Perfect capitol!!! 
Ti-am mai zis ca evoluezi de la capitol la capitol? Cred ca da, ehh, o mai fac inca :)) Pana iti intra in capatana:)) :***
Deabea astept sa vad ce se intampla, a zis "Ne mai vedem noi", sa speram ca Sakura va fi intr-o ipostaza mai de incredere si nu asa de neajutorata. Oricum din descriere e deja... el :O
Iti iubesc ficul, idee, scrisul si pe tine !! 
Anunta-ma de next, pitic!!


Citat :
Nu il iubeam pentru felul in care dansa cu ingerii mei, ci pentru felul in care sunetul vocii lui imi putea linisti demonii.      -Christhoper Poindexter-

Guardian Angel +16 - Pagina 2 2mpfz2o
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Oct 2014, 19:43

Ooooo.. thank you ce e in fata usi? very sad Haide zi-mi Sakura! crying Nu vrei sa mor , nu? Vrei sa iti fiu alaturi in continuare , nu? what?lol!
ATUNCI ZI TE ROG MAI REPEDE!  nervi!
Intalnirea lui ,,blondu' " cu Sakura , este o raza de soare in nextu' tau. Saracu' next. dap ! Asa trist... lough
Astept...si inca astept! dance2 Dar nu mai vine odata next?
Love you , need you! love
Cya! jos palaria in fata


 Guardian Angel +16 - Pagina 2 Xglbh5
Guardian Angel +16 - Pagina 2 2qjbzop
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Guardian Angel +16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Oct 2014, 20:41

Hei puiut  dap !
Imi place extrem de mult capitolul asta. Observ o evoluare la tine pe capitol ce trece. Imi place felul tau de a scrie si vocabularul tau bogat. Sa o tii tot asa.
Ideea devine tot mai interesanta, prin cate probleme trece Sakura.
Doamne, abia astept sa vad cum apare Sasuke si toate celelalte. Esti pe un drum foarte bun cu scrisul, pe mine chiar ma uimesti.
Spor la scris si la idei!  in love


Guardian Angel +16 - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardian Angel +16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Oct 2014, 18:37

Nu imi vine sa cred! Ce capitol genial! :X
Presupun ca Sasuke a fost tipul care a salvat-o, doamne cat de interesant...Ce este Sasuke? Un mafiot ceva? Sunt curioasa!
Astept next scumpa mea :*!
Te pup :*!



Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Guardian Angel +16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 31 Oct 2014, 20:51

Interesanta intorsatura de situatie cu tipul acela, nu m-am gandit, la fel si intalnirea cu Naruto. A fost un moment destul de amotionant pe care ai stiut sa il descrii cum trebuie si mi-a placut. Ai inceput sa te descurci foarte bine la acest capitol si astfel totul devine mai interesant.
Spor la ideei si sa aduci next repede. :*


Guardian Angel +16 - Pagina 2 Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Noi 2014, 14:43

Imi place cum descri, ai un mod " curat"( Nu stiu cum sa explic mai bine decat cu un exemplu, asa ca o sa delirez cateva randuri, de care poti sa treci daca vrei. Mihai Eminescu e un poet talentat, un exemplu de geniu, dar la inceputul carierei el nu avea un stil propriu si incerca sa-si exprime idea printr-un humus de figuri de stil. In ultima perioada de creatie el a decis sa-si spuna parerea printr-un mod cat mai simplu, prin metafore, idea poetica ajungand mult mai repede la cititor. Stiu ca nu are nici un sens si ca ti se pare ca vreau sa scriu ce stiu despre cineva, dar eu chiar am o idee. Prin "curat" vreau sa zic ca esti: directa-e foarte clar ce vrei sa spui-un stil simplu- urasc persoanele care folosesc multe sintagme, care se invart fara sens in jurul unei idei doar ca sa para mai artisti. Frumusetea nu sta in numarul de randuri- libera- adica... nu zic ca nu te afli la inchisoare, ci vreau sa spun naturalete, stapana pe ce vrei sa descri- statica- nu exista multa actiune, dar cu toate astea nu plictisesti pe nimeni si bla bla bla. Stilul nu este perfect, adica... stilul tau nu e unic, dar are acele elemente de bun gust. Cum am spus la inceput, sper ca ai sarit peste paranteza asta, pentru ca nu are nimic concret, am invelit o idee in cuvinte de nimic. Daca ai citit nu stiu la ce te gandesti acum si sincer sunt curioasa.) Imi place idea, desi este mega intalnita, imi place si-mi displace intensitatea sentimentelor. E normal sa suferi, dar este neomenesc sa treci prin toate, mai ales ca nu esti vinovata de cursul existentei. Adica... Cam mult " adica...". E prea mult, mult prea mult. Nu vreau sa-ti contest imaginatia, dar ea este singura printre "animale". Omenesc nu e posibil sa induri fara sa ai o persoana, una in viata, sau o pasiune in care sa-ti pui amarul. Aducerea unui inger este perfect, dar, din nou, este tarziu. Plus ca fata, Sakura, nu pare sa aiba cosmaruri, ura si tresariri fata de anumite gesturi si obiceiuri ( ma refer la bautura, violenta, fetele mai extrovertite, la insasi propria existenta, la lumea ce pare fericita).
Mai am de zis, dar cred ca te plictisesc, asa ca..."adica..." 
Bafta!  

P.S. Ai undeva terminat ficul? Poti sa mi-l trimiti ? Te asigur ca o sa comentez la capitole pe site, chiar dupa ce il termin. Pls. Chiar vreau sa cred intr-un inger pazitor. Nu ma intrista, spune-mi ca da, si repede!


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Noi 2014, 15:00

Haii pisii... nu mai aduci next? :( Mă supăr și nu ne mai vedem ×.× . Haai fă te rog un efort și pune-l ca mor :( 
Te-am pupat ^.^


Damn.
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 03 Noi 2014, 00:01

~Gumbăll~ a scris:
   Mulţumesc tuturor pentru comentarii :*. Am adus capitol nou, spor la citit!
 
     Capitolul 4(centrat)

    - Repetă. ,(aici ai două semne de punctuație, lasă numai vrigula) a ridicat vocea, semn că vorbele mele îi iritase(de vreme ce subiectul este la plural, predicatul este iritaseră) orgoliul masculin şi stupid.
    - Şi dacă nu vreau?,(din nou două semne de punctuație) zâmbisem, gestul meu accentuând starea sa spirituală. Maxilarul său se crispă, mâna lui trăgând în sus de podoaba mea capilară, în timp ce cealaltă se izbea des de obrazul meu stâng.
    Gaara se pare că nu îndraznise să mă urmeze. Poate îi era frică, având în vedere cartierul în care ne situam. Credeam că un băbrat ca el este mai curajos de atât. Dar se pare că mă înşelasem. Şi totuşi, dacă nu era acesta motivul? Nu, mă minţeam singură. Nu avea cum să fie altceva.
    Palma omului continuă să se lovească de chipul meu,(fără virgulă) de nenumărate ori, articolul vestimentar ce îl purtam,(fără virgulă) fiind ridicat de unul din ceilalţi tipi, (fără virgulă) ce rânjea diabolic. Câteva icneturi(pluralul corect este icnete) se risipeau din gura mea(nu înțeleg de ce ai ales acest verb pentru a spune asta), firicele incandescente(incandescente? Sakura e un licurici sau un mutant și nu știam eu?) de sânge strecurându-se prin crăpătura realizată pe faţa(față, deci nearticulat. Apropo, ciudat mod de a descrie o rană). O voce se auzi din colţul opus nouă, ea fiind ascunsă în întuneric. Glasul acela masculin inspira stăpânire de sine, cuvintele clar însiruite dându-ţi mici fiori de gheaţă:
    - Dă-i drumul şi dispari.,(fără două semne de punctuație) bărbatul îmi eliberă podoaba capilară din strânsoare,(fără virgulă înainte de și) şi o luă la fugă. Persoana misterioasă facu un pas în faţă, acum reuşind să disting câteva trăsături ale băiatului. O siluetă masivă, cu o statură pe măsură, ochii lui negrii strălucind în lumina lunii(în construcția asta nu ai niciun predicat, pune unul). Stătea cu o mână în şold, privindu-mă, fără a trăda vreo idee sau un gând. Se mai scrută preţ de câteva secunde la mine, timp în care încercam să-mi dau seama cine este, după care rosti nonşalant:
    - Nu ştiai că fetele ca tine dacă umblă noaptea pe aici, riscă să păţească ceva? (aici topica este aiurea, reformulează)
    - Nu, aveam nevoie de tine să-mi clarifici asta.,(fără două semne de punctuație) am trântit eu ironic.
    - Eşti şi enervantă pe lângă că eşti proastă.,(fără două semne de punctuație, am ajuns în punctul în care dau copy-paste acestei explicații) a spus-o atât de degajat, nepăsându-i de nervii ce mi-i provocase. Mă încruntasem , ca mai apoi,(structura asta nu trebuie separat prin virgule) să rămân uimită de continuarea acestuia. – Pleacă, şi data viitoare dacă te mai plimbi pe aici aşa îmbrăcată şi singură, următorul care va încerca să te violeze, probabil voi fi eu. ,(fără două semne de punctuație) mi-am întredeschis gura, voind să-i replic şi eu ceva usturător, dar mi-am dat seama că aş da dovadă de prostie, nesimţire,(fără virgulă) şi mi-aş face rău singură.(Ai uitat de alineat)  M-am ridicat repede, aranjând rochia ce o purtam, auzind de la el doar un „ ne mai vedem”. Am luat-o la goană spre cea mai apropiată staţie de taxiuri, încercând pe cât de mult posibil să nu mai dau de alte belele.
Reflectam la noaptea aceasta. În mintea mea, gândurile-mi zbierau, făcându-mă să mă simt ca o fiară, tot ce părea odată simplu, acum devenea complicat.(puteai despărți această frază în alte două si ar fi sunat mai bine) Mereu îmi repetam că viaţa îţi era dată să o trăieşti, dar de la moartea mamei, tratam această existenţă ca pe o supravieţuire într-o junglă plină de capcane, unde regula principală era: „ fiecare pe cont propriu”.
    M-am urcat în taxiu(taxi), dând adresa străzii unde se situa blocul. Taximetristul se ghidă după coordonatele mele, ducându-mă la destinaţie. Nu mai aveam nici un ban. Tot ce căpătasem, îi dădusem fetei cu ochii invar de la restaurant. Deodată, în drum îl văzusem pe băiatul copilăriei mele. Blondul cu zâmbetul încurajator pe buze,(fără virgulă) ce mi-a fost mereu alături. Am ieşit din maşină repede, punându-mă în calea băiatului. Acesta se delecta cu o ţigară fină şi muzică în căşti. În momentul în care mi-am poziţionat trupul în faţa lui, a tresărit uşor, coroana sa dentară dezvăluindu-se de sub buzele-i cărnoase, trandafirii. Ochii  senini ca cerul vara,(fără virgulă între subiect și predicat) luceau la vederea mea, corpul acestuia făcând mişcări incontrolabil de rapide, în următoarea clipă fiind pe sus în braţele blondului, râzând amândoi. M-a coborât înapoi la pământ, ca mai apoi, cerându-mi să-mi împrumute bani. Am plătit taxiul şi m-am îndreptat cu acesta spre parc:(cred că aici ar fi fost mai potrivit un punct)
   - De când nu te-am mai văzut, Sakura!, a exclamat el cu o tentă de fericire în canon.(dacă Naruto nu este cumva un preot, atunci nici nu mai gândi să folosești structura asta)
   - Da, s-au întâmplat multe de când nu ne-am mai întâlnit.,(fără două semne de punctuație) afirmasem cu o voce stinsă, privirea mea fiind într-un abis.
   - Îmi amintesc şi acum acele vremuri în care ne jucam împreună în acelaşi parc în care ne aflăm. Parcă era ieri.,(fără două semne de punctuație) spuse băiatul entuziasmat, la ultima propoziţie tristeţea acapărând cuvintele eliberate din gura acestuia. L-am privit în ochi, încercând oarecum să-l readuc la realitate pe blondin:
   - Îţi amintesc că limbile ceasului au un singur sens, Naruto. Timpul trece. ,(fără două semne de punctuație) a zâmbit scurt, realizând că am dreptate.(aici trebuia să pui alineat)
   - Dar cu tine ce e? Eşti mai tristă decât de-obicei. ,(fără două semne de punctuație) a schimbat subiectul. Observase că dispoziţia mea nu era una strălucită.
   - Pur şi simplu mă gândesc la tot ce s-a întâmplat. Cu mama, cu tata, cu ceea am fost eu şi ceea ce am ajuns(asta nu este altă frază). Mă simt de parcă aş fi într-un iad,(fără virgulă) în care persoanele cele mai importante luptă din răsputeri pentru exterminarea mea. Nu înţeleg cu ce am greşit să merit toate acestea.,(fără două semne de punctuație) mâna    tipului ateriză încet pe umărul meu, zâmbetul său răsărind pentru a mia oară pe chipul rozaliu.
   - Nu căuta motiv pentru lucrurile ce ţi se întâmplă. Durerea ce îţi este dată azi, îţi va da putere mâine. Doar luptă în continuare, fără să depinzi de cineva. ,(fără două semne de punctuație) vorbele sale erau ca o speranţă pentru mine. O flacără ce răsări în întunericul din mintea mea, datorat gândurilor negre. Mă simţeam de parcă în creier am soare, dar în inimă îmi plouă(m-ai lăsat fără cuvinte...). Credeam în cuvintele sale, iar acestea îmi luminau gândurile, dar durerea mea nu putea fi risipită doar cu nişte vorbe dulci. I-am zâmbit firav, punând mâna peste a sa.
   - Mulţumesc, Naruto.,(fără două semne de punctuație) am zis cu ochii în lacrimi, amintirile din acele vremuri frumoase năvălind peste mine, împreună cu o avalanşă de sentimente. Îmi aminteam cum ne jucam în groapa de nisip din parc, cum blondinul îmi rupea flori şi mi le dăruia, ochii săi mari şi albaştrii find(fiind) plini de speranţe. Speranţe cu privire la noi doi, la un viitor împreună. Îmi aminteam cum am mers împreună cu mama şi cu el în prima zi de şcoală şi cum a încasat bătaie de la cel mai popular băiat din liceu doar pentru că eu am gură mare, şi ca să nu-mi iau eu ceomăgeală(drăguță exprimare, n-am ce zice), s-a băgat în faţa mea. Îl priveam absentă, meditând la dezvoltarea mentală şi fizică a băiatului. Din puştiul aiurit, împiedicat şi slab, a ajuns un tip înalt, frumos, deştept şi sensibil. Era ca un frate mai mare. Mi-a întrerupt înşiruirea de confesiuni(confesiuni către cine? Are un alter ego?), devenind ciudat faptul că îl priveam de ceva timp:(mai bun era un punct)
   - Am ceva pe faţă?, spusese el mişcând mâna pe toată suprafaţa chipului.
   - Da. Doi ochi mari şi încrezători.,(fără două semne de punctuație) am spus eu, privirea băiatului radiind la auzul voroavelor(acesta este un arhaism, dacă ai început cu un limbaj modern continuă cu acesta) mele.
   Am stat cu blondul până dimineaţă, când am decis să plecăm acasă,(fără virgulă) şi să ne vedem la prânz. Am părăsit parcul, intrând în bloc. Când am ajuns în faţa uşii, am rămas încremenită.

Titlu: Este neinspirat, pe mine cel puțin numă atrage deloc. Presupun că legătura cu textul va fi introdusă mai târziu, dar tot nu cred că a fost cea mai bună alegere. Apropo, acel +16 nu arată deloc bine, l-ai putea pune în descriere.
Idee: Nimic neobișnuit sau special până acum, observ că ficurile cu adolescenți chinuiți sunt peste tot. Faptul că Sasuke a salvat-o pe Sakura de la viol nu este deloc original, mai gândește-te la dezvoltarea acțiunii.
Descriere: Descrierea sentimentală există, dar nu ai reușit să o aduci la un nivel foarte ridicat. Există pasaje în care Sakura este foarte emotivă, dar după aceea se comportă ca și cum nu i-ar păsa de nimc și de nimeni. Abordezi emoțiile la un nivel superficial, deși descrierea are un rol important în portretizarea personajului. Conturează-i personalitatea în minte, apoi potrivește modul de gândire cu aceasta. Dacă asta ți se pare complicat, fă-o pe Sakura să semene cu tine. Întreabă-te cum ai reacționa tu într-o anumită situație, gândește-te ce ai simți dacă ți s-ar întâmpla aceleași lucruri. Descrierea de tip portret există, încearcă totuși să fii puțin mai specifică privind trăsăturile speciale ale personajelor. Nu am întâlnit descrierea de tip tablou, poți încerca pentru început obiectele pe care le folosește, apoi poți trece la camere sau peisaje.
Acțiune: Pentru că descrierea nu este la locul ei, nici acțiunea nu decurge cum trebuie. Este puțin grăbită, ai avut destule ocazii pentru a povesti, dar tu le-ai ocolit. Întâlnirea cu Gaara putea fi mai detaliată, astfel ne arătai cum se comportă Sakura în situații limită și care sunt așteptările ei. Nici revederea cu Naruto nu a decurs suficient de lent, o întâmplare ca asta merită mai multă atenție.
Dialog: Replicile nu sunt bune, majoritatea pot fi transformate în vorbire indirectă sau nu au niciun rol în dezvoltarea acțiunii. Nu am întâlnit jocuri de cuvinte, umor sau ironii, iar discuțiile serioase sunt banale și neinteresante. Te sfătuiesc să eviți dialogul până îl îmbunătățești, câteva replici sunt suficiente.
Exprimare: Aici te descurci în general, dar ai momente în care te complici și pui tot felul de termeni ciudați. Mergi pe ubn limbaj simplu, mai ales dacă nu știi sensul acelor cuvinte pompoase. Exprimarea tinde să fie greoaie pentru că nu ai coerență.
Punctuație: Niciodată nu se pun două semne de punctuație în același timp, exceptând în rare cazuri semnul întrebării și cel al exclamării. Unul este suficient. De asemenea, pui vigule aiurea, uită-te peste acest articol.
Estetică: Pentru font încearcă Times New Roman, Arial sau Verdana.


Guardian Angel +16 - Pagina 2 Tumblr_myvuiuUZnA1ra37dno1_500
“Adopt the pace of nature: her secret is patience.”
Sus In jos
Reflex
Genin
Genin
Reflex

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : ^_^

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Noi 2014, 14:36

    
    Capitolul 5:


       Am ajuns în faţa vechii uşi de lemn alb, observând că era împăienjenită de un voal negru, ce flutura încet la adierea rece a curentului din scara blocului.
       Un talez de frică îmbibat în curiozitate mă acapară întru totul. Nu era a bună. Această imagine îmi bântuia amintirile din copilărie de la moartea mamei. Acelaşi voal negru de atunci, aceeaşi uşă mâzgâlită cu apelative, acelaşi sentiment de sufocare.
       Am apăsat pe clanţa metalică cu sfială, băgând capul înauntru, melte voci de tot felul răsunau în timpanul meu, prevestind moartea cuiva. Moartea lui... Oficial, nu mai aveam părinţi.
       Disperarea luă amploare în interiorul meu, inima sfărâmându-se în sute de cioburi. Credeam că dacă urăşti o persoană  nu poţi avea şi sentimente pure, pozitive, pentru ea. Însă aceasta era dovada clară a contradicţiei.
       Îmi iubeam tatăl. Nu am vrut niciodată să recunosc asta, crezând că aşa îl rănesc pe el. Dar în tot timpul acesta, eu mi-am făcut rău involuntar mie.
       Nu i-am mărturisit nicicând dragostea ce i-o purtam, aşa cum nici el nu mi-a împărtăşit iubirea puternă după care tânjeam din tot sufletul meu.
       Se spune că ura e soră vitregă cu dragostea. Iar eu, nu am înţeles până acum acest citat. Dar cu tatăl meu mort, după tot ce mi-a făcut, nu pot adminte că-l iubeam, dar nici nu pot spune că moartea lui nu mă afectează.  E pura demonstraţie că ura nu e opusul iubirii, acel citat prinzând sens.
       Am intrat în sufrageria îngustă a apartamentului, uitându-mă cu la lacrimi în ochi la sicriul de lemn ce avea să-l protejeze pe tatăl meu la doi metri sub pământ. Chipul său era alb ca spuma norilor de primăvară, buzele-i vineţii  încoronând un zâmbet suav. Aveam un sentiment de nedescris. Plângeam. Dar parcă nu mă afecta moartea  bărbatului pe cât mă afecta că rămăsesem singură pe lume. Alinarea mea era că oricum dacă era sau nu el aici, eu tot stingheră mă simţeam, deşi aveam o senzaţie ce inspira libertate. Analizând trăirile mele, constatam că nu mă cunosc deloc, Nu ştiam cine sunt. Şi totuşi  era irelevant. Cu el mort, puteam fi oricine. M-am apropiat neintenţionat de coşciugul în care dormea pe vecie. Un surâs  trist m-i s-a ivit pe buze. Mi-am rezemat mâinile de marginea bucăţii laterale de lemn, eliberând lacrimile înăbuşite din strâmtoarea pleoapelor.
       Mătuşa Yuki a venit lângă mine, mâna sa dreaptă mângâindu-mi  umărul. Am privit-o îndurerată, cuprinzându-o mai apoi într-o îmbrăţişare caldă, plină de compasiune.
În miezul nopţii am mers în camera mea, sub rugăminţile insistente ale mătuşii, ce îşi dăduse seama cât de epuizată sunt.
       Am pătruns în „propriul meu univers”, observâd pe birou un bileţel alb, micuţ, ce cu siguranţă nu era pus de mine acolo.
       L-am deschis, zeci de rânduri scrise cu atenţie înşeruindu-mi-se în faţa ochilor ce se umpluse pentru a mia oară în seara asta cu lacrimi. Din primul cuvânt mi-am dat seama cine îl lăsase acolo.
       El se sinucise. A realizat că fără mama era pierdut, iar involuntar a rătăcit şi ce avea mai de preţ pe lume: pe mine.
       Când am privit în colţul de jos, drept, al paginii, respiraţia-mi fu tăiată. Un „te iubesc” urmat de trei puncte de suspensie.Şiroaie de stropi amari răsăreau pe obrajii mei, din ochii verzi inundaţi de atâta durere. Mi-am încleştat maxilarul puternic, ciobârţind bucata de hârtie lăsată de tatăl meu.
       M-am trântit în pat, încercând să adorm. Îmi aţintisem ochii spre tavanul alb, plin de mici pete de mucegai. Acesta devenise un panou ce reflecta amintirile mele ce ţineau de ai mei părinţi, de serile frumoase în familie, dar şi de amintirile traumatizante, mintea-mi fiind proiectorul. Sute de aduceri-aminte în care tata mă tragea în leagăn, în care mama îmi pupa fruntea, atenuîndu-mi durerile sufleteşti, şi multe altele se derulau  în mintea mea.
       Pierdută în gânduri, nu am sesizat trecerea timpului, uitând complet de întâlnirea cu Naruto.
       Telefonul îmi sună, un apel de la băiatul cu părul asemenea unei bucăţi de soare, mă adusese înapoi  pe această lume tragică în care încercăm să trăim. Am răspuns.
       Îmi spusese să ies la scară, scurt şi la obiect. Neobişnuit pentru vechiul mu prieten. Ceva nu avea să meargă complet placului său. Altfel  nu-mi explic comportamentul  extrem de ciudat al acestuia.
       Mi-am dat rochia inconfortabilă jos, luându-mi ceva mult mai comod. Am luat telefonul şi nişte bani  din economii, cu gândul de a-i plăti datoria blondului.
       Am ieşit pe uşă, neanuntând-o pe mătuşa Yuki că plec. Dar în agitaţia aia, fix cont de mine mai ţinea ea.
Coboram în grabă scările gri din beton, deschizând uşa metalică. Naruto stătea pe banca dn lemn din faţa blocului, frecându-şi palmele între ele, chipul său având o expresie nervoasă.
       L-am întrebat rapid ce s-a întâmplat , acesta răspunzându-mi că iubita sa vrea să meargă în oraş cu el. Nu vedeam ce e rău în asta, aşa că l-am întrebat pe el, vocea mea joasă fiind oarecum batjocoritoare în ceea ce priveşte mentalitatea sa. Băiatul ridicase vocea, zicându-mi că trebuia să iasă cu mine. În momentul în care privirea sa se contopi cu a mea, am putut observa că irascibilitatea ajunsese la cote maxime.  L-am întrebat care ar fi problema dacă ar ieşi cu noi, oprindu-mă brusc, văzând mirarea din ochii săi albăstrui.  Blondul coborâ tonul,  afirmând:
       - Credeam ... că te vei supăra...  
       - Deloc, am exclamat cu zâmbetul pe buze, ascunzând  întristarea lăsată de pierderea tatei. Nu îmi plăcea să vorbesc despre ceea ce simt, sau să îmi arăt slăbiciunile în faţa cuiva.
       Mi-a zâmbit înapoi, trăgându-mă de braţ după el.
       Am ajuns în parcul central, unde o siluetă feminină, de o statură medie, îl întâmpină pe blond cu un sărut tandru şi o îmbrăţişare tandră.
Blondul îi răspunsese la fel de drăgăstos, mai apoi fata desprinzându-se uşor din braţele acestuia.
       Ne-am privit una pe alta, trăsăturile ei fiind inconfundabile.  Am mărit ochii, pe clipă ce trecea realizând ceea ce se întâmplă.
       - Tu, exclamasem amândouă la unison, un zâmbet colorat lărgindu-se pe chipurile noastre.


                   

          Guardian Angel +16 - Pagina 2 Skuzdl
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Noi 2014, 14:41

edit!
In primul rand, imi pare rau ca dau atat de tarziu edit-ul. Sincer, nu stiu de ce aveam impresia ca am dat comentariu. =))) sunt cam imprastiata. In al doilea rand, SUNT PRIMAAAAAAAAAAAA. Si nu in ultimul rand, ma bucur ca ai postat, desi stiam ce se intampla, avand in vedere ca am citit inainte mare parte. Ideea este foarte interesanta si imi place modul tau de a o dezvolta. Ai evoluat foarte mult si imi place cum descrii sentimentele, cum narezi, imi place tot. Se vede ca ai talent si te descurci foarte bine. Chiar m-ai facut curioasa si abia astept urmatorul capitol. Spor la scrisssss. Te iubesc!!! kiss* :*


Guardian Angel +16 - Pagina 2 Rwre



Ultima editare efectuata de catre JoaquiN in Mar 11 Noi 2014, 21:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Noi 2014, 16:07

A doua, hai ca merge...
Wow. Acțiunea decurge super și ideea devine din ce în ce mai necunoscuta mie. Imi place mult cum descrii, ai ascultat sfaturile criticului și asta e super. Nici nu am cuvinte, nu pot sa mă exprim,  mi-ai luat și răsuflarea... astept next cu sufletul la gura, și sa nu uiți te rog sa mă anunți =3


Damn.
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Noi 2014, 16:58

Am pierdut eu ceva ? Ce s-a intamplat A murit tatal ei? Am si uitat cum il chema, sau daca i-ai spus pe nume. Sunt inca in stare de soc. Mie greu sa cred ca s-a sinucis, din celelalte capitole nu reiesea o asemenea lasitate sau ca exista in el o lupta. A fost cumva omorat? Deci durerea ei s-a terminat pur si simplu? Nu ma intelege gresit, imi place descrierea, dar nu stiu cum de s-a ajuns la toate alea. Eu credeam ca povestea o sa aiba ca personaj marcant pe tatal ei, ca o sa-l schimbe Sakura, ca o sa treaca peste moartea sotiei. Cel mai mult ma supara ca s-a sinucis, mi se pare atat de josnic sa recurgi la asta incat prefer supradoza. Plus ca nu s-a discutat tema despre Garra. Cred ca a trecut mult timp de cand am citit ultimul capitol, dar totusi...Ti-ai schimbat cumva idea in ultimul moment?


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardian Angel +16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Noi 2014, 20:29

M-ai lasat in suspans, vreau sa stiu cine este iubita lui Naruto!!
Imi pare rau ca Sakura a ramas fara tata, insa nu inteleg de ce a zis ca o iubeste si s-a sinucis, chiar el a luat decizia sa o vanda. Unii oameni sunt ciudati, asta e clar.
Abia astept urmatorul capitol. Next rapid! Pup kiss*.



Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardian Angel +16 - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Guardian Angel +16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Noi 2014, 20:29

Uite cine a adus next! iar ai intors situatia si m-ai lasat in ceata, dar nu este problema, urmatorul capitol sunt sigura ca o sa descurce totul. 
Nu credeam ca tatal ei are niste sentimente asa puternice pentru ea, m-a impresionat, iar faza cu Naruto m-a pus pe ganduri.
Sper sa aduci next-ul cat mai repede. Succes la idei si la scris! Pup Katy. kiss


Guardian Angel +16 - Pagina 2 Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
Yolo
Academy Student
Academy Student
Yolo

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi , Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0

Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Noi 2014, 20:47

Imi place cum scrii, am mai zis asta si o repet, iti imbunatatesti modul de a scrie de la capitol la capitol si asta e un lucru remarcabil.
Noo :(( Mi-au dat lacrimile atunci cand a citit biletelul ala. Se pare ca pana la urma doar pierderea tatalui ei a facut-o sa-si dea seama ca tine la el. 
Cine-i fata cu care s-au intalnit? In afara ca e  prietena lui Naruto?? :))
SASUKE, unde-i Sasuke? Unde? :'(
Data viitoare daca nu apare voi face greva, promit.
Succes la scris, spor la idei, bafta sa ai timp!


Citat :
Nu il iubeam pentru felul in care dansa cu ingerii mei, ci pentru felul in care sunetul vocii lui imi putea linisti demonii.      -Christhoper Poindexter-

Guardian Angel +16 - Pagina 2 2mpfz2o
Sus In jos
Continut sponsorizat




Guardian Angel +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardian Angel +16   Guardian Angel +16 - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Guardian Angel +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-