Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Răpită de impulsuri +14

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 17:51

Al cincilea comm! Eha, comm-ul meu face cat 10 pentru tine (D) Doar is maicata (D) Sau...una din ele roll

Imi place mult de tot cum scrii, musco! N-am cuvinte sa-ti spun cat de frumos e ficul asta huh?
Asa si daca tot ma apuc sa scriu sa incerc sa si critic...chiar daca nu am ce think

Deci bineinteles ca descrierea e la ea acasa. Si inca cum. Descrii atat frumos, atat de detaliat. Ne faci sa ne simtim in mijlocul actiunii. Extraordinar. Te axezi pe sentimentele personajelor ceea ce e minunat. Eh, stiu ca stii ca descrii tare bine, da na...eu iti amintesc (D)

Dialogul e scurt si deloc sec, ca intodeauna...

Actiunea decurge lent. Ma bucur ca nu treci de la o idee la alta, foarte bine heh

Greseli de tastare eu nu am vazut. Bine...recunosc ca nici nu m-am uitat dupa ele, dar nu cred ca ai think

Capitolul e frumos asezat in pagina si e usor de citit. Singurul lucru pe care ai putea sa il faci sa imbunatatesti aspectul este sa lasi un rand liber intre dialog si descriere.

N-are rost sa mai spun despre idee sau titlu ca am spus mai demult ce cred despre ele. Parca think Oricum ideea e foarte originala si e dezvoltata asa cum trebuie, iar titlul nu mai spun...este sugestiv si atrage cititorii dap !

Nu stiu ce as mai putea sa zic. Imi place foarte mult, TOT!
Spor la scris si multa inspiratie!
Te-am pupat, Byby! kiss


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Asss10Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 17:56

Pai intai o s-o declar pe Elyy nebuna cu comm-uri kilometrice, mai lungi decat Nilul si decat Marele Zid Chinezesc, se pot vedea de pe lune sau oricare alta planeta ori stea din Sistemul Solar. Pff, acum sa trecem la ce este important si anume capitolul cel nou pus de mami :x:x:x
Bre, nu stiu ce-ti fac eu tie, insa trebuie sa recunosc ca nu pot sa te amenint inca, nu pana nu iti termini ficul, asa ca deocamdata esti in siguranta... Despre capitol ce as putea spune in afara de faptul ca este nemaipomenit? Ia spune, ce sa ma zic? Imi place mult cumk scrii, reusesti sa aduci acea atmosfera de poveste in lumea reala facandu-ma sa cred ca ma aflu cu adevarat acollo, printre personaje. Hmm, vad ca ai ce ai cu suspansul, cred ca ati semnat un contract de munca, ceva, dar sigur este foarte avantajos, deoarece de fiecare data reusesti sa ne faci sa ne punem zeci de semne de intrebare si sa cream sute si mii de scenarii in speranta ca unul dintre ele va fi cel ales de tine, insa urmatoarea data... Bum, ne uimesti cu totul scriind despre ceva ce nici nu ne-ar putea trece prin gand, ne lasi fara cuvinte, iar aste spune multe despre cel care scrie un fic.
Ce-ar mai trebui sa adaug? Probabilca de nelipsitul astept cu nerabdare nextul te-ai plictisit deja, asa ca iti voi spune doar ca vreau sa postezi mai repede ca sa am si eu ce citi si spor la idei si multa inspiratie si tit ce mai vrei... Te-am pupacit dulce...
P.S.: Na ca am scris si eu un comm mai lung ca de obicei... Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 169309
choco^^


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 19:45

Bonus, 7 comm-uri. dap !

Bun, deci am ceva de comentat:

*Prea frumos...* Pur si simplu nu pot vedea nici o greseluta la acest fic. Sincer e absolut superb si apropo, ce legatura are Sakura cu Gaara?! In fine, astept nextul cu nerabdare! in love

Sa ai spor la scris! happy Pup dulce! kiss hi!


Once you go black you never go back
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 20:03

vine si comentariul numarul 8
Deci nu cred ca cineva are ceva urat de zis despre ficul asta,e foarte tare hi! ,multumita tie acum imi place si cuplul sasosaku,vreau nextul ca de nu ma trantesc de pamant in love


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 21:41

Uite-l si pe cel de-al 9-lea....
Am o presimtire despre Gaara si despre momentele care s-au petrecut intre el si Sakura. Eu nu mai zic nimic ca s-ar putea sa nu am dreptate.
Astept nextu pentru ca moooor de curiozitate si imi place la nebunie atat ficul cat si titlul.
Rapita de impulsuri---- suna asa frumoooooos in love



Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 23:36

Heii dear!
Uite am dat o raită pe aici.. Apropo, scuze că nu am trecut mai devreme.. Dar asta e, se mai întâmplă.. Părerea mea..
Defapt, ce pot spune ?
Dialogul a fost scurt ( nici chiar, dar totuşi, faţă de alte capitole ale altor fic-uri se poate considera scurt ) chiar mi-a plăcut acest lucru. Pentru că un dialog luuung şi foarte sec nu face decât să plictisească cititorii. Adică, cel puţin eu aşa cred, dacă mai sunt şi alţii cărora le plac astfel de lucruri, ei bine îmi cer scuze.. Pe mine personal mă irită chestia asta..
Mă bucur tare mult că descrierea sentimentală e la ea acasă. Eu am un fix pe descriere. Pentru mine, un fic fără descriere nu e un fic îndeajuns de bun. Deci pe semne că descrierea sentimentală este destul de importamtă. Deşi, şi eu mă întreb.. Gaara şi Sakura ? Hmm, ciudat. Mă rog, răbdare şi vom afla. Estetica, chiar nu am cuvinte. Tu mi-ai spus de faza cu space, mersi mult pentru asta. Mă ajută tare mult. dap !
Mai pe scurt..

Iubesc acest fic, iubesc totul la acest fic! Eu.. sincer, niciodată nu aş putea scrie atât de bine. Aici mă refer atât la descriere cât şi la dialog, deci nu m-aş descurca niciodată atât de bine ca tine. Eşti o scriitoare minunată şi cu toţii apreciem munca ta, pentru că.. până la urmă, indiferent de cum ar fi fost ar fi trebuit să fie apreciată, pentru că tu munceşti din greu la fic-ul ăsta şi te aştepţi să ai şi păreri bune nu-i aşa ? Sigur că aşa e. lough
Anyway, sper să aduci next-ul cât mai repede, să nu ne ţii prea mult în suspans. biciuitor
Te pupăcesc, spor la scris şi să faci trafic de idei. Că de nu, te pap. happy2
Pa-pa. dap !


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 43041335886647080746110


Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Asss10Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 00:22

Eu cred ca tu ma asteptai pe mine. Pai daca e asa, hai sa-ti dau unul lung, cat pot eu de lung.
Scuze ca sunt ultima, sau nu, dar cheful meu dispare incetul cu incetul, iar ficurile care-mi plac sau cele pe care le scriu, sunt lasate de-oparte. Deci imi cer mii de scuze Bobonica Mea. kiss
Nu stiu cum sa ma revansez, caci Elyy mi-a luat-o inainte cu commul luung, care chiar face cat zece, sincera sa fiu. o copiez si eu si iti zic ca o sa scriu bazaconii, dar incerc sa ma axez pe ficul si pe capitolul acesta.
Poi haida sa incepem Bobonica mea cu miere pe de-asupra pe care as manca-o toata ziulica cat ar fi ea de lunga si tot nu m-as satura. Stii ca te iubesc, nu?
Poi in primul rand, chiar nu stiu ce sa zic, adica ai un fic minunat. Stii sa scrii foarte frumos si mereu vii cu idei noi. De-aia faci tu parte din apreciati roll
Despre acest capitol numai spun. Dar daca Ayanna a murit, iar Sasori are grija de Sakura, cum oare scap eu de suspans? Esti rea cu mine si stii asta, caci ne tii numai in suspans. Taca taca Suspans... biciuitor
Sa-ti fie rusine ca ne tii atat de mult. Noi vrem sa iti vedem scrisul acela momos, frumos si foarte talentat. Nu ma mira mai deloc asta, pentru ca esti "Bobonica mea cu miere pe de-asupra pe care as manca-o toata ziulica cat ar fi ea de lunga si tot nu m-as satura". heh
Si cred ca de acum totul va fi si mai palpitant, daca oare Gaara vine acasa, ma va interesa comportamentul lui fata de Sakura, care e un magnet pentru baieti, nu? roll Sper ca Gaara sa nu complice lucrurile si sa-i lase in pace, dar cum oare ii va explica Sasori fratelui sau ca Sakura e verisoara lor, sau il va minti si pe el? Dar nu cred asta avand in vedere ca-i frasu', nu?
Daca Gaara se da la Sakura sa stii ca-l zmotocesc rau de tot. Sau oare acest lucru, cu presintirea lui Sasori, e ceva rau legat de fratesu' sau eu nu m-am exprimat bine? Sper sa nu fac iar ca datile trecute cand povesteam viitorul pe care sincer, nu-l stiam ike
Acum Bobonica mea cu ciocolata cu lapte ce se topeste in guratiza si care e mai delicioasa ca ciocolata in sine cu lapte sau cu capsuni sau cu caramel sau cu alune, zimi tu mie, delirez? Visez oare viitorul? Oare sunt medium? Oare eu tot inebunesc?
Iar o iau pe cararile multelui, care sincer e mare, si ajung in alta parte decat in varf, unde se afla ficul tau. Deci tu nu stii cat imi place si o spun serios acum, caci nu o pot spune in gluma, deci... Nextul sper sa fie mai lung, desi scrisul e mic, dar totusi in cantitate mare, dupa mine.
Stiu ca si tu te straduiesti sa ne faci multumiti pe toti, ca oricine de aici cu ficuri, dar pentru mine nu conteaza, caci stiu ca tu scrii frumos oricum ar fi, deci stiu sigur ca ma pui si pe mine in lista fanilor numarul 1... sau daca nu esti deacord, macar pe 2 dap !
Eu nu ma supar atata timp cat aduci nextul bobonica mea cu lapte din cutiutza din magazinul de alaturi, care laptele e mai delicios decat laptele in sine caci e cu cacao sau cu zahar si cu care formeaza lapte cu cacao si cu zahar si prin care vreau sa zic ca esti mai dulce la laptele in sine cu tot cu zaharul in el.
Dupa cum am balmajit eu acolo, cred ca stii ca eu vreau cu disperare nextul, desi cred ca esti suparata pe mine ca nu am lasat com mai devreme, iar pentru asta sincer imi pare tare rau, rau, rau. Esti mamica mea unica de aici si asta o stii, caci ti-am mai spus sa te iubesc de nenumarate ori si inca o mai fac, esti mami meu pe care o iubesc nespus de mult si cu care ma am bine. Deci am de gand sa citesc mai repede nextul ala de care tot vorbesc si ma repet la nesfarsit cu cuvintele hmm...?!
Am scris ceva mai mult decat credeam asa ca te rog sa ne aduci acel capitol pe care il asteptam. Acel capitol care ne intereseaza muuult de tot si care sper sa vina mai repede si cu acelasi scris momos, frumos si talentat. Bobonica mea cu miere si mai dulce ca laptele in sine si cu zahar.
Acum eu te pwp duuuuuulce de tot si sper sa te tii de cuvant mai repede. i love you

P.S.: Poftim un com scurt si la obiect roll . Scuze pentru gerselile de tastare:P


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 20:38

Răpită de impulsuri +14

Last Chapter

„După câteva zeci de minute ajung în faţa casei cercetând garajul în speranţa că fratele meu e acasă. Imediat ce îmi dau seama că maşina sa nu este acolo, pufăi ofensat. O iau cu grija pe fată în braţe intrând în casă şi mai apoi în camera mea de la parter. O las pe pat aşezându-i capul pe o pernă apoi ies vijelios din cameră trântindu-mă pe canapea, aşteptându-l pe Gaara...”

Chapter VII

Sakura P.O.V
Încet, micile pleoape se deschid lăsând la iveală două smaralde şlefuite sub forma ciudată a unor ochi...ochii mei. O durere surdă mă face să clipesc brusc, dorind să mă ridic în şezut dar, ameţeala ce mă cuprinde este de nealungat. Renunţ la această idee imediat ce sunt captată de locul în care mă aflu: o cameră. Clipesc des parcă încercând să mă conving pe mine de faptul că sunt aici...Nu îmi amintesc nimic, nici măcar cum mă cheamă. Oh, da, acel doctor mi-a spus Sakura. Mă intreb...oare ce s-a întâmplat de nu îmi mai amintesc absolut nimic, nici câti ani am sau...cum arăt. Dintr-o dată, un fulger străbate norii de cenuşă ce sunt ingrămădiţi pe cer luminând camera in care mă aflu. O linişte apasătoare se aşterne incet...Acum numai sunetul melodios al ploii ce striveşte sub atingerea sa pământul umed şi negru se mai poate distinge. Este seara...o seara foarte neliniştita. Dintr-o dată, un fior îmi traversează întreg trupul. Privesc norii neclintiţi observând micii clopoţei de argint ce îşi fac apariţia încetul cu încetul pe uriaşul policandru al cerului. Oare şi văzduhul poate fi trist? Oare plange şi el odată cu oamenii?...Ar fi tare frumos. Deşi mintea îmi este goală, simt că s-a întâmplat ceva...ceva rău. Scap un oftat prelung printre buze, apoi încerc încă o dată să mă ridic sprijinindu-mă de marginea patului în care mă aflu. Îmi duc o mană la tâmplă, imediat ce simt o durere ucigatoare. Încep a mă vaita şi, fară să îmi dau seama, mă ridic în picioare plimbându-mă prin camera. Deodată, un arc luminos străbate cerul părând că se apropie din ce în ce mai mult de ferestra încaperii. Un pas în spate...urmat de înca unul şi înca unul... La vederea trăsnetului care se indreptă spre „mine” în viteză, pupilele mi se dalată instantaneu. Brusc, trăsnetul se răsfrange lăsând în urma lui un tunet vijelios. Continui să mă îndepărtez de geam dar, nefiind atentă calc pe un obiect tăios. Durerea ce o simt îmi răpeste din glas un ţipăt de îngrijorare. În spatele meu, uşa se deschide brusc aparănd înaintea mea un băiat roşcat. Deşi întunericul abisal nu ne permite să ne privim, ştiu că este el şi că...se uită la mine. Simt două mâini calde care îmi înconjoară talia ridicându-mă de pe podea. Imediat sunt trasă afară din încăpere, intrând într-un hol lung ce pare desprins din cele mai frumoase poveşti cu prinţese. Lumina , deşi slabă, îmi dă voie să observ mai bine trăsăturile celui ce mă ţine în braţe ca pe o mireasă: părul roşcat-vişiniu, ochii ciocolatii şi buzele de un roz şters...Îmi amintesc de el! E vărul meu!

- Sakura ce ţi s-a intâmplat, m-am speriat auzindu-ţi ţipătul!

Tonul său este unul grav si îngrijorat. Nu vreau să îi fac probleme, aşa că încerc să ascund durerea din talpă cu un zâmbet fals, care din păcate nu cred că îmi iese...Îi privesc chipul gânditor pentru câteva secunde, apoi îi aud glasul uşor enervat:

-Dacă nu ai paţit nimic însemnă că poţi merge, nu?

Îndată ce aud aceste cuvinte înghit in sec şi, exact când intenţionează să mă lase jos scap încă un ţipăt printre buze agăţându-mă puternic de gâtul său. Un zambet şmecher se lasă observat pe buzele sale, eu plecându-mi capul de ruşine. Incepe să meargă cu mine în braţe într-un loc necunoscut de către mine deocamdată. Un scârţâit suav se aude la contactul uşii cu podeaua alunecoasă. Ridic capul din „ascunzătoarea” părului meu rozaliu-roşcat, privind noile împrejurimi: suntem intr-o.... baie? Fără a-mi da seama, am spus acele cuvinte cu voce tare făcându-l pe baiat să râdă. Mă lasă cu grijă jos , apoi se lasă pe vine luându-mi cu atenţie piciorul rănit între mâinile sale. Într-o fracţiune de secundă, atinge rana încă sângerândă făcându-mă să tip cu toate puterile. Îndată ce imi aude glasul, îmi astupă repede gura privindu-mi adâncul ochilor...

Bun dears, am adus next-ul! Nici nu vă închipuiţi cât de fericită sunt că vă place fic-ul meu şi sper să vă placă în continuare... Acum am avut 11 comm-ri, cine ştie, poate acum voi avea mai multe...asta depinde de voi! Anyway, minimum 6 comm-uri!
Peace Ya!
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 20:39

gata am venit primaaa

Edyt:
Yeeyy in sfarseala nextul maica, cat l-am asteptat, cum mi-ai zis am si plecat, a da multumesc mult ca m-ai anuntat
Deci acuma tre sa dau un com in hectari, hmm nu e foarte greu la cat de racita sunt, o sa fac numai muci =)), si o sa imprasti numai microbi =))), am facut un nou font: microbis muciosis =))))))))), am am mai zis ma apuca
aja sa vedem pe langa faptul ca multumesc incao data ca m-ai anuntat, ca deobicei eu prima la start heh
a iesit un capitol minunat nici nu am ce comenta maica, ce tare a fostrr, hmm Sasori o privea cu un zambet Smecker, la ce se gandea oare? (hello)
Si ai pus si diacritice, am vazut e bun, aprecieam mult, mai alesca astea se pun foarte greu daca nu esti obisnuit cu ele, stiu din propria xperienta, deci se vede ca ai muncit aja ca e normal sa iti iubim ficul nu?
Si parca ti-am mai zis sa ceritaxa mai mare ca faci 6 comuri pe putin in 10 minute :)), asta ar insemna cam 10 capitole pe zi :))
Maicaa oo Sakura nu-ti amintesti o la la, abia astept sa vad ce se va mai intampla, sti ce era culema? in loc sa-i astupe gura s-o sarute, iti dai seama ce cearta avea, saraka sakura care crede ca e varul ei, moamaa varusu se da la varasa lough huh?
Oricum imi place mult cum descrii sentimentele, te face sa crezi ca esti in fic, asta imi place love
Daa Fumeia mea talentata si rasfatata, plina de inspiratie si idei love Are mai multe idei decat muci mei din nas =)), hap hap hapciuuuu =))), am racit ce vrei? :)))
Sa vezi eu si Choko numai microbi o sa-ti imprastiem pe la fic, sper ca nu o sa intre in greva sad
Lasa, data viitoare promit ca o sa-mi iau o masca de protectie lough good
Deci eu si Ana dta trecuta ti-am dat dita mai comu, mie sa nu ma fi intrecut hmm...?! , ca ls eu acuma un com nu-l mai termini pana maine, o sa-l fac luuuunngggg luuunggg de toot
chit ca sctiu bazaconii :))
Oooooo nu pot sa cred wtf Elzypuu a ratat capitolul wtf
Stai sa mai verific o data wtf :
________________________________________________________________________________________

wtf Omfg l-a ratat, o penalizam sa sti lough
Elzule sa vezi ce te intoxic de raceala hmm...?!
Hap hap hapciuuuu,
-noroc
-baa nu noroc, ca noroc au toti prostii
-bene, sanatate
-ce-ai ma ma vezi pe mine sanatoasa si nu stiu eu

aa scuze ma certam cu mine, aja unde ramasesem, aa da. Deci cred ca ar trebui ca dasesu sa micsoreze taxele de inpozitare aja cum au facut grecii in 2007 siau prosperat la...aoloo stai nu asta
cealalta, pardon:
ficu ficu ficu ficu, deci il iubeeeesc la nebunie, imi place multe de tot , da si tu sti asta, sunt prima la com mereu, hehe, multumesc mult ca ma anunti cand pui nextul, ca sti ce se intampla daca nu ma anunti, nu? hmm...?! , defapt nu sti ca inca nu s-a intamplat dar nici nu vrei sa afli, fumeie lough
Nici nu stiu cat am scirsdar nici nu vreausa stiu, tot ce stiue ca vreaauu nextul, de nu te pun eu sa faci next la comandaa :))
cum iam zis si lu Ani, te transform in robot si te pun sa scrii, masina descris,hmm cum sa te numest....aa gata, evricaaa, am descoperit americaaa, aa ba nu raspunsul deci?: 2+2=6, aa stai asta era tema pentru acasa lough , hmm te voi numi: FumiOT dap ! (Fumeye+Robot), Imi lace cum suna tie iti place, daa normal ca iti place lough

Hap hap hapciuuu
-Sanatate
-Sanatate sa am daca nu noroc
- kboom
- esti cam rosu, ce te-ai imbolnavit si tu, ai febra

aa scuze am uitat, perosana mea interioara e cam enervanta da stiu hmm...?! , Nu sti ce chin e s-o am mereu in mine,aolooo dar nu-ti sufla nasuu cu peretii celulelor mele, au a facuto :><: , yuuk

-Hap hap hap ciuuu

Asta nu am fost eu ingrijorat unsure

Bun deci iar ma abat de la subiect si uit cei mai importaant: Sa-mi suflu nanau, curge curge curge curgee, aa ba nu pardon oops , pe langa asta happy2 : Ficul, paii da normal :))
Cum ziceam un fic reusit foarte foarte reusit il iubeeesc :x
o so taxam pe Ele cand vine hmm...?!
Astept sa vad cat de lung e commu, sa vad ce balarii maiscrie si Anaciukii =))), sa vad ce ma mai declara Choko, si in special nextul
Cam atat imi pare rauca nu am putut a-l fac mai lung :)), oricum te pwp siastept nextul cu nerabdare kiss


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Asss10Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 22:09


Pai te declar... pff, nici nu stiu ce te-as mai putea declara... Poate zana mucilor din tar Muciocenia, ca altceva nici nu poti duce... Hai, inspira, expira, respira... A, stai, ca ai nasul infundat. Servetele!!!! Vine valu si-mi ia calu'... Doua fire doua paie ia ciuleandra la bataie si-nc-o data mai baieti hoop, si-asa si-asa mai!!! Aolo, am dat-o-n populara... Pff, ma tampesc pe zi ce trece... Mai adineauri aflam cine e tatal copilului meu, da' nu spun, va fac curiosi... :)) Si am nascut un frigider si un BMW, va vine sa credeti prin ce chinuri am trecut? :))


Si torusi, cred ca aici era vorba despre ficul lu' mami nu? Daca tin eu bine minte parca asa era. Pai Byby, inca nu am citit capitolul, dar te asigur ca o voi face, negresit... Dar cred ca pot spune ca este foarte frumos si reusit si fara sa-l fi citit, nu? Oricum tu intotdeauna reusesti sa ne uimesti, asa ca nu m-as mira ca in capitolul urmator sa apara un omulet verde cu parul galben si picioare roz. Ei, poate m-ar surprinde esteticul lui, insa chiar ma astept la orice dn partea ta... (HELLO) Acum ce mai era de spus? Sa cresti mare, sa te speli pe dinti, sa-ti mananci legumele sa fii copil cuminte... Aolo, stai ca eu sunt copilul si tu mama.., Deci sa nu mori prea repede ca mai am nevoie de tine sa fii exemplul meu... Asa, ce mai era? Aaa... Bbb... Ccc... Nu, cred ca stii alfabetul... Il stii nu-i asa? Ei lasa, il mai repetam o data, ce zici? Da' mi-e prea lene... Lasa ca il inveti si singura...

Hai ca o dau in balbaiala si cred ca deja te-am plictisit, plus ca trebuie sa iti citesc cu adevarat capitolul... Astept nextul, bla, bla, bla, spor la scris yadaa, yadaa, yadaa, multe idei... Ce mai era? Multi pupici... A, da, daca iti iei nepotul la plimbare sa stii ca are nevoie de scutece curate... La BMW ma refer... :)) Si celalalt nepot al tau o sa aiba grija de mancare, asa ca fii fara grija... :D Pai acestea fiind adaugate si raspandite mai trebuie doar sa te pup nu? Dar mai bine nu, ca iei si tu virusii si doar nu vrei asta nu? :)) Alerta de cod rosu pentru valul de microbi tocmai a ajuns si in tara nastra. Feriti-va sau veti fi contaminati... Atentiune, alerta maxima, inchideti ferestrele si nu dati drumul la caini... Pot hotii sa apara? In niciun caz, deoarece armata de microbi va invinge pe oricine ii sta in cale... GATA!!!

Bun, deci ma opresc acum, am zis, acum am zis... Pff, asa nu mai termin in veci...
Anyway fica-ta te pupaceste dulce si se duce sa citeasca. Sunt sigura ca o sa-mi placa... Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 962758
EDIT: am citit capitolul si este asa de frumos, deci este nemaipomenit, imi place asa de mult... kiss



choco^^



Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Asss10Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 22:44

rezervat mie.
Dau edit

Edit:
Bun Bobonica mea cu miere, stiu ca acum chiar numai am idei cu privire la cat de lung sa-ti fac comul, dar sper sa-l fac mai lung ca Ely heh Ne intrecem amandoua in comuri se pare.
Si Ely, daca citesti asta, nu scriu bazaconii... eu scriu opere de arte... mda... sigur.
Acum stiu ca-i seara, ca doar acum imi vine cheful de a citi si ideile imi vin, dar cred ca o sa devina un obicei la mine, ca eu tie si ieri, si azi iti dau com la o ora tarzie.
Ei bine chiar nu stiu ce sa zic, adica pe langa faptul ca scrii uimitor de frumos si esti foarte atenta la detalii incat ne fascinezi pe toti n-am cuvinte.
Imi pare rau ca nu am putut da prima com, caci fratemiu m-a dat la o parte de la caclculator, ca poate la ora la care ai scris puteam sa-ti las comul mult mai lung.
Si uite cum merg eu de pe o ulita pe alta nestiind cum pasesc si alte cele. Deci, revin la casa ta unde ma asteapta pe pat... aranjat frumos si foarte sexy ficul tau, cu care trebuie sa am o discutie... ehem... o discutie.. lough
Asa, sa revenim. Despre scrisul tau. Cum altfel decat foarte frumos. Folesesti acel cum ii zice...font, parca, pentru ai da esteticii un avantaj... dar stai ca ma bag si eu acum la critica la estetica si cum nu vreau sa primesc ban sau ceva de genu', mai bine tac, caci acum zic altceva.
Vad ca folosesti diactrece... diactruce... diactrice mai... diactrice. Da.. diactrice ii zice. Nu stiu cum le faci, dar arata... mama mia, chiar foarte frumos. Un nou lucru la tine in fic si ma bucura caci iti apare un plus de frumusete, desi numai trebuie caci deja e Bellisimo lough in love
Bun, inca nu am terminat asa ca pot spune ca imi place mult. Tu scrii mult si o pot spune cu voce tare, sau ma rog, sa scriu mai MARE lough caci nimeni nu ar putea sa ma contrazica deoarece scrisul fiind mai mic, dupa mine, se vede ca si cum ai scrie putin, dar daca citesti... nu ti se mai pare asa.
Adica totul tralala se imbina perfect tralala... adica la acest subiect daca il dezvolt pot avea muuuult mai multe randuri, dar cum nu sunt in comisie sa scriu ce e bine si ce nu la estetica ta... mai bine las atat cat pot si cat mai mult posibil ca sa te multumesc si sa-ti arat ca vreau sa o intrec pe Ely la scrisul comurilor de un hectomentru, parca asa era, nu?
Bun acum ma doare mainile de numai pot caci scriu repede si foarte neatent si am eu ceva cu caci deaorece fiind pentru ca eu nu ma pot abtine sa nu-l folosesc la ceva si acum deviez de la subiect si nu imi place pentru ca o sa ma certi, presupun.
Cred ca ar trebui sa numai spun bazaconii pe aici caci fratimiu a venit si nu cred ca o sa ma mai lase. Sa trecem la ce e mai important, la de ce imi place mie ficul tau. Pai ei bine deaorece fiinda pentru ca sunt multe lucruri de spus, ca de exemplu cum stii tu asa frumusel si deosebit roll
Adica ne descrii minunat de ne captivezi pe toti si cred ca trebuie sa pui nextul mai repede sad ca de nu ma supar pe tine, si mda... bazaconii.... tot ce am scris acolo sunt numai bazaconii stii asta, si cum nu vreau sa fac off trebuie sa incep sa-ti spun de ce vreau nextul sau sa te oblig sa-l pui caci mooor aici ca-l folosesc intr-una pe caci, caci vreau sa aduci nextul.
Bun deci mie imi place mult nextul dar sunt nedumerita cu privire la acel roscat, o fi oare Gaara. Daca s-a atins de rozalia mea... poi il nenorocesc de viu, de asta sa fii sigura. Il duc la tabacar, il filez, il inrosesc si il fac ou de paste happy2
Deci Sakura s-a lovit iar roscatul cu ochii ciocolatii este ala cum ii zice? Sasu...Sasori mai... Sasori,da...Bun deci chiar imi place si cred ca ar trebui sa pui nextul rapid de tot, am si dar pe font mare roll doar ca sa fac comul mai lung ca sa aduci nextul, dar avand in vedere ca mereu, sau ma rog, ieri, l-ai pus dupa mine, punel mai repede ca ai deja 6 comuri, nu?
Pai daca il pui nu o sa mai scriu comuri mari, ca poate te-ai plictisit si de-asta ca scriu numai bazaconii dar eu cu disperare vreau nextul si pentru ca deaorece fiinda pentru caci vreau asta nu cred ca te impotrivesti, ca daca te impotrivesti mama mama ce vai si-amar e cu tine pe mess. Hoho :> nici nu stii.
Deci vreau cu disperare nextul pentru ac tu stii cel mai bine ce vreau. Imi place la acest capitol pentru ca s-a speriat Sakura iar salvatorul S... inevitabilul...Sa... sori.. mda... Sasori. Ok deci nu pot sa-ti spun ca nu imi place ci doar ca nu ma abtin sa nu iti spun ca imi place, daca ai inteles.
Bun fac tot posibilul sa scriu cat mai mult caci sunt fiica si vreau sa o intrec pe Ely caci mi-o ia inainte mereu si nu vreau sa fac off cu bazaconiile mele ce incep sa ma calce pe nervi si aici si acum deoarece sunt in numar mare si nu ma lasa sa scriu ce cred despre capitol.
Deci s-o luam cu inceputul.
Sakura se sperie si se loveste:
Pai in primul rand ai idee ce cred eu? think pai cred ca e o idee buna si chiar imi place... Cam fulgera pe acolo think si cam tuna asa ca ai grija sa nu ma loveasca si pe mine, da?
M-am imaginat la locul actiunii sa stii si chiar mi-a placut pentru ca simteam ce simte si rozalia , eram ea practic, faceam parte din fic si din actiune.
Lovirea la picior think inevitabila, era cu spatele. Si avand in vedere ca obiectul taios era in spatele fetei. BA DA BA BUM. lovitura la picior. Sange... era si sange pe acolo, nu? Ca vroiam sa vad rosu si mi-am imaginat sange think ca doar eram una si aceaiasi cu personajul.
Bun deci acum ar trebui sa sa ma ia in brate ala?
Salvatorul Sasuke! asta... Sasori:
Pai ma ia in brate si atat? A da... ma intreaba ce am patit si alte dulcegarii de cucerire a "verisoarei". Nu-i cad in plasa, desi e dragutz.... rusinos Mama mia, ce-i fac! Nu-l inlocuiesc pe Sasuke, nu nu.
In baie:
Ce crede asta ca face? Daca se gandea la ce ma gandeam eu pai il castram de viu. Eram Sakura bineinteles,c aci nu pot sa intru in fic, pacat... Il bagam si pe Sasuke in joc al noualea cer Sa vezi ca apoi numai era cine stie ce inginerie sa complic lucrurile. Hihi, Sasori era gelos, Sasuke castiga si o casatori a la SasuSaku urma.. Acum ca Sasori o bandajeaza pe rozalie in baie si nu e prostioare mai scade din vina, cam asa ceva.
Draga mea Bobombonica cu miere eu astept nextul si sper ca nu te-au suparat cuvintele mele =))

Ti pwp! i love you


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .


Ultima editare efectuata de catre ஐ°ღ§ครย§คкย≡ℓ๏vعღ°ஐ in Dum 28 Aug 2011, 10:04, editata de 2 ori
Sus In jos
ღChloeeღ
Genin
Genin
ღChloeeღ

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 138
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : happy :X

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 22:50

Deci.. nici nu stii cat de incantata sunt ca ai pus next-xul asa de repede! Totusi ma nemultumeste ceva.. e cam scurt! Eu doream ceva mai mult.. Deoarece ficul tau merita ceva mai mult.. Oricum.. sper ca urmarotul capitol sa fie ceva mai lung.

Scenele din capitolul asta au fost asa sweet:X Pacat ca Sasori s-a dat drept varul ei si nu iubitul... Ar fi fost o incercare imposbila nu gluma :)) Anyway... imi place ca are grija de ea.

Tot ma nelinisteste ceva... Ce legatura are Gaara cu Sakura? inca astept o lamurire in next chapter :))

Pff.. cred ca atat am avut sa-ti spun, deoarece chiar nu am ce critica, pentru ca totul este perfect :X

Astept next si spor la scris dear!:*


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Tumblr_l6x3p3eZGO1qd1f14o1_400
Bine e sa stii, la moarte, ca o dunga lasi - un nume
C-ai sapat la zidul noptii - c-ai murit sa-ti scoti in lume
Din al creierului zbucuim, ca pe-un diamant, ideea.
Urma-ti va fi cunoscuta pe-unde ti-ai pustat scanteia…”
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 23:16

Ai adus nextul !! Si inca foarte repede . Place la mine :))
Sasori este asa grijului si atent si super dragut . Sakura , ei bine Sakura este o dulceata de fata , imi pare asaa de rau pentru ea . Sper sa se faca bine repede , repejor , sau defapt nu chiar atat de repede , sa aiba timp Sasori sa se indragosteasca de ea :))) .
Dar la fel ca Cholee ma macina curiozitatea in legatura cu Gaara si Sakura . Abia astept urmatorul capitol pentru a afla .

Deci sa ne aduci nextul pentru ca ne place , ne place , ne place , place , place :)))


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 23:22

Asta cred ca e numarul 6. Deci iubesc ficul asta. E superb. Imi place foarte mult. Adu repede nextul ca mor aici de nerabdare! in love

Spor la scris! kiss a hug hi!


Once you go black you never go back
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Dum 28 Aug 2011, 22:45

Helău dears, am revenit pe aici dar din păcate nu v-am adus nici un next...Vreau să vă anunţ că nu ştiu cînd îl voi posta, marţi dimineaţa ar fi cel mai devreme. Mulţumesc încă o dată că îl citiţi şi că îmi lăsaţi comm-uri!

P.S: Sper să mai primesc ceva comm-uri până marţi! happy2
Peace Ya!
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Dum 28 Aug 2011, 22:59

Hey scumpaaaaa.... iti iubesc ficul, il iubesc pe Sasori si de abia astept sa vad actiunea dintre ei. Deabia astept sa vad ce se va intampla cand Sakura afla ca nu e varul ei si cum va reactiona. Moooor de curiozitate, o sa lesin pana marti sad
Pls adu-l mai repede ca dak nu biciuitor
Pupici love



Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Joi 01 Sept 2011, 20:47

te rooooooooog mult de tot sa pui next


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Asss10Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 17:10

Mami, ce faci? Vrei sa mor aici stafidita si fara a lua la cunostinta cum va fi capitolul urmator? Asta vrei? Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 896861 Of, of, ce ne facem noi cu tine? Nimic, doar asteptam sa vedem ce mai postezi, asa ca pune-te pe tastat... Oricum, eu astept cu nerabdare... Ca intotdeauna de altfel... :D Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Mier 09 Noi 2011, 11:07


Răpită de impulsuri +14

Last Chapter


“Fără a-mi da seama, am spus acele cuvinte cu voce tare făcându-l pe baiat să râdă. Mă lasă cu grijă jos , apoi se lasă pe vine luându-mi cu atenţie piciorul rănit între mâinile sale. Într-o fracţiune de secundă, atinge rana încă sângerândă făcându-mă să tip cu toate puterile. Îndată ce imi aude glasul, îmi astupă repede gura privindu-mi adâncul ochilor...”

Chapter VIII
Sasori P.O.V


Ochii ei ca ruginul crud ai frunzelor de primavara imi cerceteaza nesiguri chipul. O stralucire ampla ii acopera pupilele pe care daca le privesti, te simti imediat in mijlocul unei pajisti. Intr-o secunda, un fir de apa cristalina si sarata i se scurge pe obrazul palid, facandu-ma sa-mi revin din aceasta transa. Imi dau mana la o parte, lasandu-le cale libera buzelor sale. Mai privesc inca o data taietula de pe piciorul sau, apoi incep sa il pansez cu grija. In tot acest timp, am putut simti cum privirea sa nu s-a mutat prea departe de chipul meu. Ma intreb cat va tine aceasta amnezie ?... Si, dupa ce-si va aminti tot, ma va ura si va incerca sa faca orice ii sta in putinta ca sa ma faca sa platesc, desi, nu este vina mea ca Ayanna nu a putut sa mentina viteza masinii. Putin imi pasa ca a murit, am acceptat sa am grija de Sakura doar din mila si compasiune, avand in vedere ca ea si sora ei nu aveau familie. Deodata, un suspin de-al fetei ma face sa tresar necontrolat. Ma ridic in picioare fortand-o si pe ea sa faca acelasi lucru, sprijinindu-se intr-un picior. A incercat sa-si ascunda lacrimile de durere, dar eu am fost mult mai agil si le-am vazut. Trebuie sa incerc sa fiu cat mai distant si rece fata de ea, sa nu am prea multe implicatii sentimentale, altfel ea s-ar putea indragosti si tot ce-mi trebuie acum este o relatie cu o pustoaica plangacioasa de cinspe’ ani. Am luat-o in brate intr-un mod mai putin “atent”, indreptandu-ma catre camera in care va locui destul timp de acum incolo, dar la jumatatea drumului, glasul ei rugator ma opreste din a mai inainta :

- Mi-e frica sa dorm singura, rosteste rusinata. Pot dormi cu tine, vere ?

Stau cateva secunde pe ganduri, apoi ii zambesc si pornesc spre camera mea. Pana la urma, ea ma considera varul ei, ceea ce e bine pentru ca eu i-am spus asta, gandesc amuzat. Deschid cu piciorul usa camerei, apoi o asez incet, astfel incat sa nu-i mai provoc si eu durere, dupa care ma intind obosit langa ea, oftand zgomotos. Cred ca am sa dorm imbracat in noaptea asta, nici macar pleoapele nu mai vor sa stea deschise. Ii soptesc usor un “noapte buna”, apoi inchid ochii, adormind in cateva minute.



Sakura P.O.V

Il privesc pe acest baiat cum doarme asa calm si linistit, incat as vrea sa-l tin in brate toate noaptea. Nu stiu cum il cheama... dar e varul meu, deci pot avea incredere in el. Ce pacat ca nu pot dormi in noaptea asta, pur si simplu nu mi se inchide un ochi, iar furtuna de afara imi face pielea de gaina. Cateva raze ale lunii patrund prin fereastra camerei, luminandu-mi chipul. Vuietul nemilos al vantului bate cu putere in geam, parca dorind sa patrunda inauntru. Incet incet, picaturi de “roua” dulce care-n umbra lunii scanteiaza, se astern pe sufrafata de gheata a geamului, ajungand intr-un final pe pervaz. Parca naturii i-ar parea rau de ceva... se manifesta ciudat si necrutator. La un moment dat, la parterul casei se aude un scartait suav, aproape inexistent, dar totusi usor de sesizat. Inghit in sec si ma apropii de baiatul cu parul de foc, incercand sa-l trezesc. Incet, isi deschide pleoapele privindu-ma somnoros. Ii soptesc la ureche ceea ce am auzit, dar raspunsul lui vine taios, speriindu-ma si mai tare :

- Nu e nimeni in casa mea inafara de noi doi, acum culca-te...

Se intoarce cu spatele la mine, iar eu raman incremenita. Mi-este asa frig, parca toata caldura din corpul meu m-a parasit odata cu curajul. Imi simt corpul cum tremura, ceea ce ma face sa-mi strang ambele picioare la piept, uitand de durerea provocata de taietura. Roscatul se intoarce nervos catre mine, intrebandu-ma pe un tot rastit ce am. Probabil ca a simtit tremuratul meu... Intorc capul spre usa, evitand sa-l privesc, lasandu-l cu intrebarea in aer. Il aud oftand, apoi simt cum isi incolaceste bratele in jurul meu, tragandu-ma aproape de corpul sau. L-am imbratisat si eu strans, simtind cum din nou caldura ma invadeaza. De aceasta data, eu sunt cea care ii ureaza noapte buna, iar el ma saruta usor pe frunte, adormind...

Sper ca v-a placut si imi pare rau ca-i cam scurt acest capitol, dar nu prea aveam chef de scris... lough Anyway, astept cat mai multe comm-uri si critici, peace ya !


Ultima editare efectuata de catre Lucifer's white angel in Vin 23 Mar 2012, 23:49, editata de 2 ori
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Mier 16 Noi 2011, 15:58

dau edit

Am o intrebare; De ce ai scris Gara P.O.v? Adica nu-i Sasori?
INCA O INTREBARE: De ce nu m-ai spus de ficul asta?
E minunat nici nu-mi vine sa cred ca nu l-am vazut pana acum.
Te rog pune nextul mai repede.
M-ai putea anunta cand il postezi?
OH, MAI AI VREUN FIC DE CARE NU STIU?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Asss10Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Mier 16 Noi 2011, 20:09

Mamiii!!!
Ma bucur ca ai adus nextul, foarte reusit, chiar si fara lipsa ta de cef :))

Asa, am vazut cateva greseli de tastare, nu te iert.. :))

taietula ~ taietura
ma va ura ~ ma va uri (cand e la sfarsit "î-ul" se scrie asa)
toate ~ toata
sufrafata ~ suprafata

So this is all dear..
Sper sa aduci capitolul urmator cat de curand..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 12:08

Boonn, frumos capitol, dar inainte de a incepe sa zic cat de super ii, incep cu ce-i mai important:
BREEEE FUMIOTUU MEU, NU STI SA ANUNTI angry TE OMOR, TE TE TE....TE MANANC....TEEE FAC CIULAMA SA MOR YO, DE CE NU MA ANUNTASI BREE, STI CA NU-MI CONVINE SA RATEZ CAPITIOLELE
PFOAII LASA CA VEZI TU PE MESS
Asa....calm calm, calm...1..2....3....asa m-am calamat....decoamdata
deci mi-a placut mult capitolul si inca imi place, foarte frumos, hmmm oare acel scartai sa fie de la vreun hot, sau ceva de genul asta :>.....si pe Sasori chiar ca nu-l inteleg, e mai rece ca gheata din siberia

-Nuuu, e mai rece ca iarna in tara lu mos craciun
-Cine-i acolo? confuz
-Constinta ta, breee, hap hap hap-ciuuu
- Sanatate
-Mersi
-De ce imi multumesti?....n-am fost eu confuz ........ unsure

Aolooo, consiintaa hermatolofidaa ce esti, si in comuri apari, pff....scuze Bybylinda, stiu e cam enervanta
Asa.....Capitolu, Capitolu....sti ca daca ma anuntai eram prima la com, dar tu noo...betman, betman
mi-a placut mult capitolul, desii cam scurt, si capitolele scurte nu prea au actiune ceea ce pe Ellyy o deranjeaza, asa ca: fumiOTuuu meu, fale mai lungica sti ca nu ma satur, asa, oricum chefu de scris se pare ca a fugit din toti, asa ca nu am de ce sa te condamn, Sakura e cam ciudata, sa mor, dar in fine e sasori langa ea, o incalzeste...fac alea alea lough .......of, ee vina constintei e cam perversa biciuitor good
Asa Choko, sunt curioasa sa vad ce o sa ma mai declari, si o se te mananc, ca nu-mi convine, ca ai dat com inaintea lu je, si Anaciukii vad ca incepe sa intre in competitie cu mine, ehee lasa ca ezi tu lough
Decii sred ca mai mult or sa fie emoticoane deat litere ca nici eu nu prea am chef de scris desii am ce scrie, ca paana nu-i fac morala daia buna lu Bybylinda pana so invata minte nu ma las
sa o incep? lough
neaaa, lasa mai stau putin lough
Aaaa si sa nu uit, a zis constinta mea ca si ei ii place ficu asa ca a trebui sa pui nextu mai repede ca altfel ea se enerveaza, si iese dim ine, si eu raman fara consinta si o sa devin criminala in serie, iar ea vine la tine si o scoate pe constinta ta din tine si se baga la tine in cap si se apuca de scris nextu la fic, ceea ce nu ar fi rau, dar daca eu devin criminala in serie nu mai pot sa citesc, si asta nu-mi convine, asa ca sa-ti anunti constinta ca daca ramane fara corp sa vine la mine...daa?
Asa.....morala

BYBYLINDA SA-TI FIE RUSINE, AUZI LA EA, NU MA ANUNTA PE MINE CA VINE NEXTUL, EHH STI BINE CA TOT O SA-L CITESC DAR PUTEAI SA-MI LASI UN MESAJ PE MESS, CHIAR DACA NU ERAM ADICA EU ERAM DAR PE INVIZIBIL DAR ASTA-I PARTEA A DOUA, DECI....LASA CA VEZI TU PE MESS ACUSICA
daca o sa mai am maini pana autnci ca deja ma dor mainile de la scis, dar din cate vad eu comu nu e prea lung ceea ce nu-mi convine, macar sa intrec o data capitolul, ca daca tot nu mai pot fi prima la com lough


Ehh cred ca am terminat, ca ma dor deja mainile asa ca sa nu uiti, astept mult nextul si sa vi cu el mai repede si sa fie mai ;ung...inteles? :x


Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
patriccia_lov3
Genin
Genin
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 4

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 12:10

foarte frumos ficul.merita sa-l continui spor la idei, pupici
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 15:33

deci acest fic este chiar grozav huh?
ideea este foarte originala huh?
chiar am ramas fara cuvinte huh?
WOW WOW WOW huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19Mar 22 Noi 2011, 10:45

Byyyyyb huh?
Te baaaat cu scandura hmm...?!
Cand pui nextul? ingrijorat
N-ai mai scris nimic de aproape 3 saptamani take this!
Care tie scuza, hah? lough
Nu conteaza, scuze ca nu ti-am lasat comm de cand am inceput sa-ti citesc ficu, insa eu nu prea dau pe la categoria asta de ficuri happy2
So, sper sa ma ierti si astept sa vad cum vei face ca din aceste minciuni sa-nfloreasca o iubire ca-n povesti heh
Te-am pupat kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Răpită de impulsuri +14   Răpită de impulsuri +14 - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Răpită de impulsuri +14

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-