Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love me for who I am - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love me for who I am - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love me for who I am

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 18:17

Vai ai pus next ;o3
Nu sti cat l-am asteptat ;x
Imi place mult mult de tot acest fic
Love me for who I am - Pagina 4 208323
Eu cred ca Sasuke chiar vrea bataie de la mine Love me for who I am - Pagina 4 621493
Nu asa se face cu o fata [-x
Of , of
Love me for who I am - Pagina 4 359687
Astept cu nerabdare urmatorul capitol Love me for who I am - Pagina 4 301723
Sa ma anunti cand il pui Love me for who I am - Pagina 4 169309
Spor la scris si inspiratie Love me for who I am - Pagina 4 962758


Love me for who I am - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Ian 2012, 04:01

Hello…am venit cu nextu’….SO ENJOY !


“Am intrat in sala de cinema , si astepatam ca filmul sa inceapa , cand .....”

Cand i-am vazut pe Naruto si Hinata tinandu-se de mana . Wow …am pierdut eu ceva ?Oare ei sunt impreuna …..asa va trebui sa aflu .
M-am strecurat usor in spatele lor si din intamplare am auzit cateva cuvinte “dulci” .
-Hinata , eu …eu am observat ca esti diferita de celelalte fete , dar tot odata speciala .Si ….imi cam placi . spune blondul in timp ce rosise ….insa el nu era nimic pe langa fata care era de culoarea unei rosii .
-Naruto …eu ..defapt …..adica stii , si tu imi placi , mereu mi-ai placut , dar tu aveai ochi numai pentru Sakura , sau alte fete ,….niciodata pentru mine . ii spune bruneta lasand capul in jos , tristetea punand vizibil stapanire pe ea .
Baiatul cand a vazut asta , i-a ridicat barbia din piept si i-a spus:
-Imi pare rau Hinata , dar abia acum mi-am dat seama ca tu esti fata ideala pentru mine iar in acest moment asta e singurul lucru important .
In acel moment un sarut pasional a avut loc intre cei doi .Vai ce frumos dragostea pluteste in aer , aproape toti si-au gasit jumatatea insa numai jumatatea mea s-a pierdut pe drum .
-LOVE IS IN THE AIR !!!am spus toti aplaudandu-I pe cei doi indragostiti .
Dupa aproximativ 2 ore am iesit din sala de cinema iar toti au inceput sa discute despre filmul reusit .Chiar daca am mancat popcorn tot nu ne-am putut potoli foamea si am mers sa mancam la McDonald’s .
Acolo fiecare ne-am comandat cate ceva de mancat . Eu ,Ino , Hinata si Temari ne-am luat cate un meniu McChicken iar baietii cate un meniu BigMac si ne-am pus toti la o masa . Deodata il aud pe Kiba spunandu-i lui Ino:”Nu mai manca atata graso” , normal el a spus-o in gluma dar Ino a luat-o in serios . Ino a dat usor cu pumnul in masa si a plecat spre toaleta fetelor plangand dar fara ca nimeni sa isi dea seama . Dupa un moment detacere toti si-au terminat mancarea , mai putin Kiba deoarece era ingrijorat si i-am sfatuit sa plece linistiti deoarece raman eu cu Ino pentru a ne duce la o verisoara de a ei deabea venita din Canada ( evident era o minciuna ) . In sfarsit au plecat , numai Kiba a ramas care nici nu s-a atins de mancare .
-Sakura , dar eu am glumit , nu am spus-o in serios…imi spune acesta ingrijorat .
-Stiu Kiba , dar asta este problema voastra , a baietilor , chiar si atunci cand glumiti , ceea ce spuneti ne atinge pe suflet , mai ales cand sunt spuse de persoanele iubite . Oricum ea este mai sensibila si trebuia sa te astepti de la o asemenea reactie…i-am spus in cel mai prietenos mod posibil . El si-a luat la revedere si a spus ca lasa totul in seama mea . Apoi m-am dus la baie dupa Ino si am observat ca plangea ca niciodata , si o cred . este oribil ca persoana iubita sa spuna asa ceva , indiferent daca este sau nu in gluma . Atunci am luat-o in brate si i-am spus ca putem pleca pentru ca am ramas doar noi doua .
Intr-o jumatate de ora am ajuns acasa , si amandoua ne-am dus sa ne schimbam repede si atunci m-am dus in camera la ea , sa vad daca s-a schimbat si daca se simte mai bine .
M-am asezat in pat cu ea si i-am spus:
-Ino , nu mai fii suparata , chiar nu are rost sa te superi dintr-o gluma .
-Da , dar daca a spus asta inseamna ca el tot s-a gandit la faptul ca sunt grasa .
-Oh , Doamne , am uitat mancarea pe foc…hai la masa .
-Nu , mersi , nu mi-e foame .
-Ok , dar macar vino sa stai cu mine .
Am coborat impreuna sa mancam , mai bine zis sa mananc spaghete . Mmmmm , ce bun a fost . La masa am putut vorbi despre mai multe lucruri , cum ar fi incheierea semestrului si sosirea Craciunului care va fi peste o saptamana . Nu dupa mult timp se insereaza si racoarea anotimpului alb pune stapanire peste tot orasul . Ne-am dus in dormitor la Ino unde am discutat despre diferite lucruri , asa ca intre surori si am convins-o sa nu mai puna la suflet toate prostiile spuse de baieti pentru ca ei niciodata nu se vor schimba .
Era déjà 2 noaptea , si maine trebuie sa facem putina ordine in casa pentru marea sarbatoare a Craciunului .
Ne-am dus la culcare , si parca noaptea a trecut ca prin farmec , intrucat imediat soarele si-a reluat locul de drept pe cer .
Ceasul a sunat pe la ora 10 , si m-a trezit din visare … mda ,o zi lunga avem azi , trebuie sa facem curat in casa … oh god .
Ne-am schimbat repede intr0o pereche de pantaloni destul de scurti si cu maieu , sis a mergem sa luam micul dejun .
Insa observ ca Ino nu mananca , ea nu a mai mancat de ieri din mall din cate stiu eu , si asta nu e bine . La ce s-o gandi ?
-Ino , de ce nu mananci , nu ai mancat de ieri ?
-Pentru ca pur si simplu nu mi-e foame . Ok, tu termina de mancat si sa ne apucam de treaba .
Am mancat repede , si la treaba, am facut impreuna ordine in toata casa nu a durat foarte mult avand in vedere suprafata acesteia ….in aproximativ 4 ore am terminat toate camerele si au mai ramas doar dormitoarele noastre unde am aranjat totul ca la carte .
Pe la ora 17:18 am terminat totul . Eram frante de oboseala , insa Ino era mai mult decat obosita , era palida la fata , si asta nu prea este bine . Cand credeam ca ne putem odihni , a sunat Hinata si a spus ca ne va face o vizita impreuna cu toata gasca . La cat de obosite eram am adormit amandoua pe canepelele din living . Cu toata agitatia din casa am si uitat sa incuiam usa de la intrare asa ca prietenii nostrii vazand ca usa nu este incuiata , au intrat . Noi inca dormeam si evident ca nu ne-am schimbat , asa ca pentru baieti a fost un soc placut deoarece nu eram foarte imbricate . Gasca a strigat “TREZIREAAAA” , asa ca la “rugamintea” lor ne-am trezit , mai bine zis m-am trezit pentru ca Ino inca avea un somn profund .
-Oh , scuze pentru tinuta mea , dar oboseala ne-a prins pe amandoua si nu am mai apucat sa ne schimbam .
In momentul acela am rosit in obraji mai ales datorita prezentei lui Sasuke .M-am dus imediat sa-mi iau un halat pe mine .
-Ino , a venit gasca….striga Kiba….Ino , Ino , trezestete….De ce nu se trezeste?....Sakura…striga ingrijorat Kiba
De indata ce am auzit , am fugit cat am putut de repede dar la graba pe care o aveam , m-am impiedicat , din fericire Den m-a prins si asa am cazut amandoi unu peste altul . Sasuke il priveste pe Den cu o ura nemaivazuta , in ochi .M-am ridicat si m-am dus repede spre Ino . Kiba ma priveste disperat si nu stie ce sa faca sau ce se intampla .
-Sakura , ce are de ce nu se trezeste?
-Pai…ea nu a mai mancat nimic de ieri , de cand am plecat de la mall . Spunea intruna ca nu ii este foame .
-Sakura…striga Kiba…dute te rog frumos si adu niste spirt si putina vata…
-Ok…am spus eu ingrijorata .
I-am adus repede ceea ce mi-a cerut , iar imediat el a incercat sa o trezeasca . Nimic , nu se trezeste , satenul disperat a sarutat-o pasional . Blonda a deschis incet ochii si spune:
-Mda….m-am trezit de cand mi-ai dat cu spirt dar sincer…imi era dor de saruturile tale . Kiba se duse din nou spre Ino si o saruta cum nu se mai putea . Baiatul a luat-o pe blonda in brate pana in dormitorul acesteia . Amandoi se intinsera imbratisati in pat si tot asa au si adormit .
Jos era o mare agitatie . Toti se intrebau cum se simte Ino , asa ca am urcat sus la ea in dormitor sa vad ce face si cum se simte . Cand am ajuns si am intrat ea si Kiba erau in pat , dormeau imbratisati . Erau asa de scumpi si ma bucuram enorm de mult pentru ei . Macar la ei exista dragoste adevarata , nu ceea ce a fost la mine , intre mine si Sasuke cel mai probabil a existat doar simpla atractie fizica . Ma rog , acum sa lasam trecutul in urma si sa privim spre viitor , ei sunt un cuplu care speram ca va avea un viitor stralucit .
Am iesit din camera in liniste pentru a nu-i trezi , si am coborat jos la restul gastii . Cand am ajuns acolo ......

Oare ce se intampla ? Ce vede Sakura cand ajunge jos ? Oare este demoralizant pentru ea? Veti afla numai daca cititi in continuare LOVE ME FOR WHO I AM !

Melodia capitolului : https://www.youtube.com/watch?v=r_8ydghbGSg&ob=av2e


Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Ian 2012, 09:29

Vai scumpoo in love Ai pus next love

Mersi de anunt kiss Imi place mult . Si sunt si prima la com love Ieeei in love ! Vreau sa iti spun ca la un moment dat am inceput sa ma ingrijorez pentru Ino .:)) Dar dupa m-am bucurat ca sa impacat cu Kibaa dap ! Ce frumoos . Astept cu nerabdare nextul a hug Sa ma anunti cand il pui in love

Spor la scris si la idei . rusinos

Te pupa Cami ..kiss !


Love me for who I am - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Mar 2012, 15:17

Buna! kiss
Merci de anunt si imi pare rau ca am intarziat sad
Nu-mi vine sa cred.. ce poate face cineva doar ca i se spune ca e grasa..
Adica si eu eram in stare sa fac la fel... si chiar am facut-o, dar niciodata sa lesin de foame.
Si ce vede Sakura de o socheaza asa?
Aha, deci Sasuke e gelos, sa vezi ce ii fac daca il mai prind lough
Adu-ne next-ul cat de repede poti. kiss



Love me for who I am - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Joi 28 Iun 2012, 04:38

Cand am ajuns acolo …i-am vazut pe Sasuke si desteapta de Aiko …intinsi pe canapeaua MEA si se sarutau . Firar ei sa fie …da unde se cred ? Am tusit mai tare …semn ca sunt acolo si se pot opri , iar cand m-au vazut erau putin mirati …nicidecum rusinati !
Cu toate pregatirile …si cu tot stresul …+ faza de mai devreme , mi-a venit o senzatie de voma , si m-am dus imediat la baie . Dupa vro 10 min , in care am crezut ca dau si sufletul afara din mine , am terminat . Cand sa ies din baie Sasuke ma astepta , si observ ca iubita lui nu mai era . Doamne multumesc , ca daca mai statea aia mult la mine in casa cred ca o dadeam eu in suturi afara .
Imediat ce am iesit din baie , am simtit o mana pe umarul mau . Era brunetul cu o privire destul de ingrijorata gen “ Ce ai patit?” . I-am dat-o imediat la o parte si i-am spus :
-Lasa-ma in pace si vezi-ti de iubita TA !
-Bine ma , te la in pace ! a spus asta plecand si trantind usa in urma lui …era destul de nervos .Dar chiar nu il inteleg …ce naiba il intereseaza de mine , cand tot din cauza lui s-a terminat totul . La 5 minute dupa ce a plecat nervozatu’ ala , au coborat jos si borumbeii mei , parca mai indragostiti ca niciodata . M-am bucurat sa ii vad asa , dar nu a durat mult ca il aud pe Kiba :
-Tot nu vrei sa mananci ? Treci si mananca …acum domnisoara ! A spus acesta aratand cu degetul spre bucatarie .
- NU …Nu imi da mie nimeni ordine cu atat mai putin un baiat chips , frumos , destept , intelegator , bine facut , iubitor , sentimental ca si tine …deci nici sa nu te gandesti .
Atunci Kiba a luat-o , a intins-o pe jos si o gadila intruna .
-Acum mananci ?
-NU!
-Dar acum ?
-NU !
Dupa care Ino l-a luat de guler si l-a sarutat dulceeee , si dupa i-a spus :
-Parca acum mi s-a facut pofta de mancare …dar o mica problema …
-Care e aia ?
- Sunt prea slabita …nu pot sa ma hranesc singura . Sti vro solutie ? spuse aceasta cu un ranjet pe fata . Nu am mai vazut-o niciodata asa ….
- Sigur iubito , langa mine nicodata nu o sa ramai flamanda !
Cat timp s-au hranit cei doi unul pe celalalt , sau ce au facut ei acolo , m-am dus la mine in dormitor , cu gandul sa-mi caut o rochie pentru revelion , ca na , totusi mai erau cateva zile , si am inceput sa cotrobai prin dulap , si cu mare nemultumire constat ca nu am nici o rochie pentru petrecerea de pe 31 .
Trebuie neaparat sa mergem la cumparaturi , dar asta dupa Craciun , ca acum nu prea mai avem timp .
Peste o ora vine si indragostita number one , si constata si ea , la fel ca si mine ca nu avem rochie pentru la POIANA , pe 31 .
-Gata , pe 28 avem sesiune de cumparaturi ! a spus ea foarte hotarata .
-Desigur soro …trebuie sa rupem tot acolo !
-Uuuu , dar la ce te gandesti tu mai de ai privirea asta ?
-Eeeh …nimic …doar putina distractie !
-OK… hai sa ne culcam, si noi …ca am avut o zi …plina de peripetii ! Noapte puna !
-Noapte buna ! :*

~25 DECEMBRIE~
Soarele rasare in aceasta zi magica de sarbatoare , parca magia inconjoara tot pamantul si adduce zambate pe chipurile tuturor oamenilor , indifferent de varsta acestora .
-Neatzaaa , CRACIUN FERICIT ! aud , in timp ce sare cineva peste mine ….normal ca atunci cand am deschis ochii am vazut-o pe Ino . Ma pupa , si in da cadoul meu de la “mosu’ “, si vad ca erau doua bilete in Palma de Mallorca. O iau si eu in brate la randul meu si ii urez CCRACIUN FERICIT , ii inmanez cadoul , care era asemanator cu ceea ce mi-a dat ea , doar ca aici , erau doua bilete in DUBAI …sa mearga impreuna cu KIBA .
- Mersii , mersii …mintile mari gandesc la fel ..Abia astept sa merg cu Kiba in Dubai .
-Si eu abias astept sa merg in Palma de Mallorca …dar sa vad cu cine …
-Cu Sasuke ….!
-Taci , nici sa nu te gandesti … el s-o duca pe Aiko in Mamaia !
- Ba m-am gandit déjà …!
~seara ..la cina de Craciun cu toata gasca ~
Toata incaperea rasuna de rasete …cateodata cuplurile se mai sarutau …in special Ino si Kiba , care abia s-au impacat …Naruto si Hinata care chiar se iubesc , Temari si Shika ..astia doi se potrivesc de minune , Neji si Tenten , le sta bine imreuna …si Sasuke cu Aiko ..de care , sincer nu stiu ce sa zic …nu imi vine nimic in cap .
A fost o seara reusita …ne distram, faceam glume ..exact cum ar trebui sa arate o sarbatoare petrecuta impreuna cu prietenii .

~Dupa cateva zile , 31 Decembrie , Poiana Brasov ~

Este déjà 11:00 , si in jumatate de ora trebuie sa fim la club , pentru ca incepe petrecerea , iar eu , Ino si Hinata nu suntem gata . Mai trebuie sa imi fac parul , Ino sa isi faca unghiile iar hin sa se fardeze … nu spun ca ne asteapta toti , pentru ca noi am ramas ultimile , si fierrb …ne spun intruna “hai ca nu mai avem timp …hai ca pe voi va asteptam ETC. …numai chestii de genul asta …si ce sa facem frate daca suntem fete si vream sa aratam bine in ultima noapte din an ?
In sfarsit pe la 11:20 suntem, si noi gata , si iesim din camera …normal ca toti au ramas cu gura cascata , pana si cei care aveau iubitele langa ei ..si mai trebuia sa le atraga atentia fetele . Pana si Sasuke care era putin suparat pe mine de la faza aia cand nu i-am spus ce am si sa ma lase in pace , i-a dat drumul la mana lui Aiko , si a venit la mine , si mi-a soptit usor la ureche “ Arati bine , in seara asta !” .
Bineinteles ca i-am dat un raspuns nici prea rautacios dar nici prea satisfacator …ceva by Saku .
Si in sfarsit , pe la 11:40 am plecat si noi spre club …am ajuns repede ..sa mai prindem si noi o melodie , ca dupa s-a strans toata lumea pentru artificii , sa isi ureze “La multi ani !” , sa se imbratiseze , si multe altele .
La miezul noptii , toate cuplurile fericite din gasca mea , se imbratisau , sarutau , si felicitau …erau cu totii atat de fericiti …numai eu eram singura …firar sa fie si cu singuratatea asta , nu puteam sa gasesc si eu o bunaciune de baiat macar zilele astea …mda …as fi vrut eu . Dupa ce s-au felicitat intrea ai , m-am dus si eu la fiecare sa ii imbratisez sis a le urez tot ceea ce vor ei mai mult , dar mai ales sa le dureze relatia , Bine inteles ca atunci cand am ajuns la bitch ( Aiko ) si le-am urat si lor tot asta , mi-am primit un raspuns gen “ bineinteles ca o sa dureze relatia noastra …sa nu iti faci sperante prea curand la Sasuke ! Nu-I asa ursulet ?” spune aceasta uitanduse “dulce” la brunet …acesta a dat din cap afirmativ dupa care a saritat-o . Si cand te gandesti ca eu inca mai tin la el , face toate astea parca intentionat . Dar ma rog …nu mai conteaza , vad eu ce fac , oricum trebuie sa ii arat ca nu imi pasa de nimic din ce face el .
Dupa cateva ore …de dans , mancat si baut pe saturate , ma rog , nu eu …baietii erau morti de beti , si ce s-au gandit ei sa faca , da exact , s-au gandit sa ne cante “cele doua cuvinte “ fiecare canta pentru iubita lui , si se ducea la ea , cand sa vina randul lui Sasuke , in loc sa se duca la Aiko , a venit la mine . Acum nu stiu de ce , poate m-o fi confundat sau poate a fost din propria initiative ….se zice ca atunci cand esti beat spui adevarul .
In rest ce pot sa spun am terminat petrecerea pe la 7 dimineata , si toti eram franti , totul a fost neasteptat , faza cu cantecul , iar dupa Sasuke m-a invitat la dans , si Aiko facea spume pe acolo . A fost foarte misto . Un revelion exact asa cum mi l-am dorit !

Pentru a afla in continuare ce se va intampla , poate vechi sentimente vor iesi ia iveala .....asta o sa aflati doar daca veti citi in continuare LOVE ME FOR WHO I AM !
in cer scuze pentru greselile de ortografie .

Rochia lui Ino : http://www.polyvore.com/gossip_girl_style_serena_van/set?id=8418156

Rochia Sakurei : http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din_moda/10_idei_de_tinute_de_vara_pentru_10_ocazii_diferite a 3a imagine

melodia capitolului ...cele doua cuvinte : https://www.youtube.com/watch?v=tfK66_7nRbA


Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 13:13

Deci imi place tot. Greselile de ortografie ti le iertam, dar cel mai bine este sa dai un edit pentru a le corecta (desi eu nu le-am prea vazut, chiar daca nu am fost foarte atenta din acest punct de vedere). Sunt putine, dar , cum am mai zis, dai un edit.
Sasuke biciuitor . Imi vine sa-l bat toata ziua. Daca Sakura mai sufera mult din cauza lui.... nu stiu ce fac! hmm...?! :
Imi place ideea si vreau sa vad next-ul.
Anunta-ma si pe mine, te rog.
kiss
Spor la scris in continuare!
P.S.: Sigur voi citi in continuare ca sa vad daca desteptu' de Sasuke mai are un pic de creier si se trezeste din somn. lough


Love me for who I am - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 15:27

Hello ♥
Nu stiu cum dar a ajuns is pe la mine un mesaj privat, in care ma anuntai ca ai adus nextul -.-
Inspectez eu ficul pe aici, pe acolo, si vad ca am comentat doar la primul capitol, asa ca m-am apucat sa-l citesc pe tot =]] Ce poveste frumoasa, nu ? =]] Trecand peste asta x_x
Imi place tare mult ficul tau, in fond, daca nu-mi placea, nu ajungeam pna aici.
Actiunea este minunata, toate intamplarile sunt asa originale si bine gandite.
Ai mai avea ceva de lucrat la descriere. Sa o faci mai profunda, sa incerci sa te pui in locul personajului si sa scri pe foaie tot ce simti. Deci, axeaza-te pe descrierea sentimentala, cu o actiune la fel de palpitanta.
Asa ... apoi ai cam mancat puncte, sau le-ai inlocuit cu virgule. Ai destule greseli de tastare, si stiu ca ti-ai cerut scuze pentru asta :))

Atat am avut de zis. Astept cu nerabdare nextul si sa ma anunti ^.^

Xoxo, Zummy <3



Love me for who I am - Pagina 4 Hands10
Love me for who I am - Pagina 4 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 14:52

Fan fic blocat pentru inactivitate.

Ultimul post datează din 29 Iunie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Vin 05 Oct 2012, 11:10

Fan Fic Sasuke&Sakura redeschis la cererea autoarei.

Sa te tii de el.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Vin 05 Oct 2012, 23:13

Hei ..m-am gandit sa vin si eu cu nextul dupa o carutaa de timp )) , Sper sa va placa …:*>:D<
SOOOO …ENJOY :*>:D<

Sakura P.O.V.

Mda …ma aflu la scoala si ma uit scarbita la Sasuke si Aiko cum se saruta de mama focului . Aiko state ape pervazul de la fereastra iar Sasuke mai avea putin si se urca pe ea ….Frate ..astia nu se pot abtine ?!!!
Ce e drept au trecut luni bune de la revelion …nu s-a intamplat mare lucru de atunci pana acum , doar ca eu si Sasuke nu mai ne vorbim aproape deloc ..daca ne salutam este bine . Ino este foarte fericita alaturi de Kiba , la fel ca si restul prietenelor mele alaturi de iubitii lor …numai eu sunt pe dinafara tota . Pana si Dan si-a gasit iubita , fata aia este o bomboana , o cheama Ema , este blonda cu parul ondulat si lung , si deasemenea are un simt al modei foarte dezvoltat , ca noi toate de altfel . Ochii sunt caprui …dar unul foarte frumos , ea zambeste mereu , niciodata nu am vazut-o trista , si ce e drept Dan chiar sties a o faca fericita . Acum revenind la mine …poi nu mai vorbesc cu Sasuke de prin Ianuarie , acum fiind in martie , pe 20 . Poi s-a intamplat cam asa :

~ Flashback ~
Trecuse déjà o saptamana de cand am venit de la munte , si eu imi tot puneam semen de intrebare in legatura cu ce s-a intamplat la petrecerea de revelion . Oare chiar mai tine la mine ? Desi am incercat de fiecare data sa par puternica in fata lui , atunci cand i-am zis ca vreau sa ne despartim dup ace a sarutat-o pe t***a de Aiko …si chiar si in fata prietenilor mei ma purtam cu indiferenta cand vedea vorba de EL . Mereu am vrut sa par persoana puternica , capabila sa treaca peste orice , cu sau fara ajutorul prietenilor mei , dar acum chiar nu stiu ce sa fac .
Eu stau in camera mea , in timp ce restul sunt jos …asta incluzandu-I sip e brunet si Aiko . DE CE , daca tot este cu ea , pe mine ma face sa sufar facand tot felul de lucruri care ma ranesc . Boul …eu tin la el si el imi calca semtimentele in picioare .
Stau in pat , imbracat in niste pijamale lungi roz , desi este 4 dupamiaza . Imo imi spusese ca avem invitati dar i-am spus ca nu voi cobari , pentru ca nu ma simt prea bine . Dar trebuie sa vorbesc cu el , sa vad ce vrea de la viata mea . Imi iau un plover mai lung , pana deasupra genunchilor , de culoare crem pe mine , papuceii mei mov pufosi , telefonul si cobor .
Cand am ajuns jos toate privirile au fost atintite asupra mea , toti cu o fata gen : Bai Saku , ce ai ? Te simti bine ?
I-am ignorant , si m-am dus in bucatarie sa imi fac o ciocolata calda . …
Il vazusem …
Era pe canapéa si se saruta cu t***a lui , , bineinteles ca primul lucru care imi venea s ail fac in momentul ala era sa sar sa o iau pe aia la omor . Dar i-am ignorant …
Nu stiam cum sa fac sa vorbesc cu el , ce sa ii spun …nu aveam idée .
La un moment dat can dies din bucatarie cu cana de ciocolata calda in mana iar se sarutau …din instinct am pus can ape masa si am aplaudat rautacios .
-Bravo ma , bai da nu imi vine sa cred ce draguti sunteti voi doi . Si asa de INDRAGOSTITI incat stiti sa va pupati numai prin alte case . Daca tot va iubiti asa mult si nu puteti rezista cateva minute , duceti-va frate in alta parte .
Toti se uitau la mine ca la felul al 14-lea .
Mi-am luat ciocolata si mi-am continuat drumul linistita spre camera mea . Cand am ajuns sus , si m-am pus in pat , peste cateva secunde cineva deschide brutal usa , si cand ma intorc il vad pe Sasuke care era foarte nervos .
-Ce d**cu ai ma ? ma intreaba el foarte nervos .
-Eu ce am ? Imi cer scuze domnule Uchiha , dar nu eu ma destr***lez cu iubita peste tot . deci intrebarea asta eu ar trebui sa ti-o pun . Am tipat si eu la el .
-Ma …tu ori esti proasta ori te prefaci …cu ce te-ar deranja , nici macar nu stai cu noi jos ..stai inchisa aici ?
-Pai si care e proble ta daca stau inchisa aici ? Doar ca si restul formeaza cupluri si doar voi sunteti aia cu mot draga , va sarutati intruna si imbratisati , si vai ce sa ma fac cine mai e ca voi ?
-Aaaa , stai ca acum am inteles …domnisoara cu par roz e geloasa ? ma intreaba acesta cu un zambet tamb pe fata . Nu ai , ma pui , de ce sa fi geloasa , ma pot imparti ….ce ar fi o noapte in 3 ? si ma impartiti cum vreti .
Doamnee …nu pot sac red ce MITOCAN !!!
-Iesi afara Uchiha ! CARA-TE ! am spus aratand cu degetul spre usa .
~ End flashback ~
Mda …deci noi cam de pe atunci nu ne mai vorbim , ne strangem cu totii la mine si la Ino acasa , mergem in mall , dar ne comportam ca doua personoae straine . Si nici nu mi-ar placea sa vorbesc cu el dupa cum s-a purtat cu mine in ziua aia . a vorbit ingrozitor .
Pierduta in ganduri sunt trezitade Ino , care a venit la mie foarte fericita , sa imi arate inelul din argint cu swarovski primit de la Kiba , era cu adevarat superb , la fel ca si dragostea pe care si-o poarta unul altuia sunt de cateva luni impreuna si singura cearta serioasa de care au avut parte a fost cea cand bolnda s-a infometat , in rest mici ciondaneli , al naibi de dragute .
O felicit , si ii zic ca ma bucur pentru ea , apoi o imbratisez . Ii spun ca ma duc pana la baie , sis a ii spuna ea profesoarei de tehnologie ca voi intarsia putin ca sunt la baie si nu ma simt bine …sa bage ceva .
Iimi spune sa stau linistita , dar devine ingrijorata si ma intreaba daca ma simt bine .
-Sunt ok , doar ma doare putin capul .
M-am ridicat din banca , si am iesit din clasa .
Pe hol , la cat de aeriana eram m-am lovit de doua personae , cand ridic privirea am observant ca erau chiar “prietenii mei “ Sasuke si iubitasa …cine stie de unde veneau . Brunetul imi da mana , vrand sa ma ajute sa ma ridic , dar il refuz si ma ridic singura .
-Uita-te pu unde mergi , cap roz . Imi spune satena , prea plina de ea , ca e cu Sasuke .
- Bai , eu in locul tau as tace din gura . Nu te uiti la tine ca nu esti in masura sa vorbesti cu mine . Ti se scurge inteligenta prin paru ala cu extensii .
- Si care e problema ta , esti cunva invidioasa ? Lai avut draga mea pe Sasuke , acum el e al meu , sip e mine ma iubeste .
-OK , da cine a zis ceva de Sasuke in discutia asta ? Din cate stiu eu nu am zis nimic , si acum te rog sa ma scuzi , da imi irosesc minute importante din viata vorbind cu tine . Te-am pupat , papa !
Ce nebuna , stie ca am fost cu Sasuke , si ca imi lua cadouri , ca acel ceas pe care mi l-a daruit ca s ail iert , si e mereu geloasa pe mine . Are impresia ca eu vreau sa raman cu el cat nu e ea ca s ail fac sa se reindragosteasca de mine sau chestii dastea . Numai ea se poate gandi la asta . Intr-o zi , dupa revelion , pana sa ne intoarcem de la munte , cat eu si Sasuke inca mai vorbeam eram prin parc sa ne plimbam …
~ Flashback ~
Sunt in parc cu Aiko si Sasuke , ceilalti nu au vrut sa vina , au mers ba in mall bas a schieze , alte activitati …eu am schiat aseara , si acum vreau doar sa admir peisajul de iarna care este magnific .
Presupun ca lui Aiko ii este cam racoare , deoarece tremura .
-Iubire , ti-e frig ? o intreaba brunetul .
- Putin , da e ok .
-Pai dute pana la hotel sa iti iei ceva pe tine !
-Nuu , de ce sa ma duc , sa ramai tu singur cu Sakura , nici moarta ! s-a rastit nebuna , zici ca cine stie ce facea . Hello , pamantul catre Aiko ,suntem intr-un parc si e iarna + ca e zi afara , ce am putea sa facem ? !!!Sa ne batem cu zapada ?
~ End Flashback ~
Deci acum , fata este obsedata , nu stiu cum poate sa reziste Uchiha langa una care il tine in lanturi !!
Cand am ajuns la baie , eram suparat , eram trista , pe de-oparte avea dreptate …oare eram geloasa ..oare vroiam ca Sasuke sa fie langa mine , nu langa ea ? La acest gand o lacrima mi se prelinge pe obraz …in ea era incarcata toata durerea din sufletul meu ..tot ce avea sa tina de SASUKE UCHIHA …il iubeam , nu puteam sa neg asta , doar ca numai eu stiam , si imi doresc sa ramana doar pentru mine , pentru ca altfel multi imi vor gasi slabiciunea , si ma vor ataca unde ma doare cel mai tare .
Deodata simt cum doua brate ma prind de talie , cand ma uit in spate il vad pe …

Oare cine se afla in spatele Sakurei ? Mai exista vro sansa ca SasuSaku sa existe sau obstacolul numit Aiko este mult prea puternic pentru iubirea lor ? Asta veti afla numai daca veti citi in continuare LOVE ME FOR WHO I AM !

Asta a fost tot ! Sper sa va placa si va astept cu cat mai multe commentarii , pareri si sfaturi ! Imi cer scuze pentru greselile gramaticale si de tastare !

si acum si niste imagini :
puloverul Sakurei : http://vintageconcept.ro/PARDESIU-TRICOTAT-MANUAL-DIN-LANA-BUCLE-CULOARE-CREM-Prod1072-Div1-Ctg5

Inelul lui Ino : http://shopping.flu.ro/director/argintarie-ro/produs/213158/Inel+din+argint+inimioara+cu+cristale.html

malodia capitolului : https://www.youtube.com/watch?v=cYm7JBcfezM
Va pupicesc ! >:D<


Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 02:47

Hey hey hey scumpa heh
Imi place la nebunie ficul tau happy2
Si imi pare rau ca nu am mai trecut pe la ficul tau nervi!

Ps. PRIMA nr1 si te rog daca vrei sa ma anunti si pe mine

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


Love me for who I am - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 09:28

ms Sasuke.Love.Sakura si promit ca te voi anunta cand o sa postez nextul
Te pupicesc >:D< :*


Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 21:03

Heey... Deci bag mana in carti ca tipu din spatele Sakurei este The Boss Uchiha! The great boss!
So... spor la tastat si astept sa ma anunti si pe mne...!
Sper ca Sakura sa-i faca exact ce-i face Sasuke ei!
>:) Bye Barbye!
p.s Sa ma anunti si pe mne te rog :)
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Vin 26 Oct 2012, 21:51

heeeeeeeeeey!! am dat accidental peste ficul tau si chiar mi-a placut..dak poti de acum poti sa ma anunti si pe miine?? ti-as fii recunoscatoate ;)
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Mar 11 Dec 2012, 21:55

Heyyy all ! Imi doresc sa aduc urmartorul capitol weekendul acesta , si sper sa reusesc , poate , de ce nu mai devreme . :* puuup :*


Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Dec 2012, 01:08

Heiii , am venit si eu cu NEXTU' dupa o caruta de timp ...sper sa va placa ! Loveee youuu :* love
( capitolul asta este pentru obsedata mea colega Criss :)) )

Deodata simt cum doua brate ma prind de talie , cand ma uit in spate il vad pe brunet care se uita satisfacut la mine , si zambea . Iil privesc in acei ochi abisali , si simt ca ma voi pierde pentru a mia oara in ei . Acesta ma intoarce printr-o miscare rapida cu fata spre el , si imi vede ochii rosi , din cauza lacrimilor care se straduiau sa ramana ascunse .
- Hm ..ce s-a intamplat Pinki ? Te deranjaza atat de mult cand ma sarut cu iubita mea , incat te ascunzi in baie ? Tu chiar crezi ca nu isi da nimeni seama ca suferi dupa mine ? ma uit la el cu o privire plina de ura si de dispret si ii spun sa imi dea drumul . Acesta continua si ma strange si mai tare , apoi se indreapta spre usa si o inchide , asigurandu-se ca nu va intra nimeni .
- Uchiha ! Tu chiar crezi ca imi pasa de tine ? Ceea ce faci tu , pentru mine nu are nici o importanta ! ii spun brunetului , sau mai bine zis ii strig . Acesta se enerveaza si ma tranteste de peretele rece al baii , apoi afiseaza un zambet satisfacut . Incepe sa ma atunga pe fata si se apropie din ce in ce mai mult de mine , pana cand distant dintre noi este de doar cativa centimetri .
- Adica daca te ating nu are nici o importanta pentru tine ! spune el continuand sa ma atinga . Daca te sarut , nu are nici o importanta ! spune acesta sarutandu-ma . Nu am reactionat in nici un fel , am stat ca o statuie pe loc , nemiscata . Imi era dor de buzele lui , dar nu vroiam sa ii arat ce simt . Nimic din toate astea nu au nici o importanta pentru tine ? spune el enervandu-se si mai tare .
- Uchiha , de cate ori sa iti mai spun , sau in cate limbi sa iti mai repet ca pentru mine tu nu mai existi ! De ce ai venit acum dupa mine , te-ai certat cu Aiko si nu ai cu cine sa te distrezi ? Ei bine , afla ca eu nu sunt marioneta ta . ii spun acestuia , dupa care ii trag o palma de toata frumusetea , care i-a intors fata la 90 de grade . Astfel scap din stramtoarea acestuia si ies din baie alergand . Noroc ca mai aveam o ora , ca nu stiu cat as mai fi rezistat la scoala . Cand sa intru in clasa , am placerea de a da nas in nas cu nimeni asta decat faimoasa iubita a celui mai popular tip , fata satena …da ati ghicit , era chiar Aiko . La cat de nervoasa eram , o imping sa se dea la o parte , si trec rapid pe langa ea . Ma asez in banca si tot astept sa intre diriga , pentru ca aveam franceza . Abia in timpul orei imi dau seama ca Ino lipseste , asa ca ii trimit un mesaj si o intreb unde este . Nu dupa mult timp primesc si raspunsul : “ Pai …am cam plecat de la ultima ora , a vrut Kiba sa ne plimbam prin mall si sa mergem la un film , si bineinteles ca nu i-am putut rezista . Oricum filmul este abia pe la 17:00 deci pana atunci iubitul meu ma rasfata cu cumparaturi . P.S . Daca vrei vino si tu ! Loveee , Ino ! “ Mda ..era de asteptat …pai cred ca o sa me duc si eu , nu mi-ar prinde rau niste cumparaturi …SOOO , mall-ule asteapta-ma ca vin ! Brust se aude sunetul clopotelului , ceea ce inseamna LIBERTATEEE ! Cand sa ma ridic sis a plec , diriga ma cheama la ea…ops , ce s-o fi intamplat de data asta ?
- Da doamna diriginta , s-a intamplat ceva ? o intreb eu ingrijorata .
- Sakura , ce s-a intamplat cu tine , de obicei erai mai active la ora de franceza si raspundei , azi nici macar nu ti-a fost gandul aici .
- Imi pare rau , azi am avut niste problem personale , care m-au cam facut sa ma duc pe Marte . ii spun putin amuzata .
- Sakura , stiu ca aceasta perioada a vietii intampina multe problem cu baietii , am trecut si eu prin asta , dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti neglijezi prioritatile pentru un baiat ! ma sfatuieste aceasta …si stiti ce , ARE DREPTATE , ca doar Sasuke Uchiha nu o fi centrul universului .
- Da doamna profesoara , aveti dteptate , va multumesc pentru sfat . Ii spun dupa care o imbratisez , ce e drept sunt foarte atasata de ea .
- Si inca ceva , vroiam sa tin sa va spun la dirigentie , dar acum ca esti aici iti spun : vreu sa fac o excursie de 6 zile in Franta , bineinteles ca va mai merge o clasa , pentru ca ne trebuie 40 de copii , o sa vorbesc cu dirigintii in cancelarie .
- Ce frumos doamna , in Franta , mereu mi-am dorit sa merg acolo . ii spun foarte entuziasmata . Contati pe mine , eu merg ! imi iau larevedere de la diriga si apoi ma indrept spre casa , sa ma schimb si sa plec in mall . Intru foarte repede in casa si directia DRESSINGUL MEU . De acolo imi aleg o pereche de pantaloni albi cu modele florale , un plover roz , o poseta mica acoperita cu dantela bej si multe bratari . Ma incalt in niste pantofi fara toc de aceasi culoare cu poseta . Dupa ce sunt gata ma indrept spre mall . Sunt pornita sa cheltui ceva bani azi . Numai asa pot sa uit de tot . De faptul ca el crede ca il iubesc , si nu greseste , nu stiu de ce , dar mi-am dat seama ca imi lipseste . Il vreau inapoi si il vreu doar pentru mine . Azi … azi cand m-a sarutat , nu stiam ce sa fac , nu stiam daca e bines a ii raspund , nu stain daca e bines a il indepartez , pur si simplu am stat nemiscata . M-Ma vazut ca pe o alta fana de a lui ….hn ..poate ca faptul ca am fost cu el si ca am crezut la inceput ce mi-a spus a fost o mare greseala …nu o sa mai am incredere in ce imi spune . De acum singurul care v-a lua decizii va fi creierul meu , pentru ca daca ma iau dupa inima nu ajung nicaieri . Eram atat de adancita in gandurile mele , ca nici nu mi-am dat seama cand am ajuns . O ora intreaga m-am plimbat dintr-un magazine in altul si am reusit sa imi cumpar o pereche de pantofi , o geanta si un portofel . Le iubeam , erau asa de perfecte , isi meritau toti banii . Cand ajung la etajul cu cinemaul si restaurantele , imi sun prietena si o intreb unde se afla . Imi spune ca e cu gasca , si vad cum o fata suptirica si blonda se ridica de la o masa si imi face cu mana . Era chiar Ino . Ma indrept spre ei , si acolo ii mai vad pe Naruto si Hinata , Temari si Shikamaru , si bineinteles , faimasul , renumutul cuplu format din Sasuke si Aiko . Ih ..ma rog , o sa incerc sa nu ii bag in seama . Fetele se tot uitau prin cumparaturile mele , iar ce le-a atras atentia cel mai mult au fost pantofii . Pai cred si eu , la cati bani am dat pe ei , sunt Christian Louboutin . In scurt timp ne hotaram sa mergem si la film . Cat noi asteptam sa vina ospatarul sa achitam consumatia , i-am trimis pe baieti sa ia biletele la film . Mare greseala ca ne-am lasat pe mana lor , pentru ca acum vom vedea un film de groaza . Le urasc . Astea sunt filmele care mi se par cele mai urate si fara rost din toate . Nu support sa vad atatea chestii infricosatoare la mine la televizor , da pai intr-o sala de cinema . Cred ca o sa mor !!!!
Pe bilet scria sala 7 . Am intrat in incapere si ne-am ocupat fiecare locurile . Asteptam sa inceapa filmul . Eh ..si totusi pana incepe sa va spun cum stateam : Ino langa Kiba (logiiiic ) , Temari cu Shicamaru , Naruto cu Hinata si Mister Uchiha cu Miss Aiko . Eu eram exilata singura , stateam exact la asfrsitul sirului format de ei , sic and ma gandesc ce gen de film este , imi vine sa ii iau pe totu 4 si sa ii dau cap in cap . Cand sa inceapa filmul langa mine se aseaza un tip , care tin sa va spun era foarte draguuut , si vad ca era si singur . Deja au trecut 30 de minute de cand a inceput filmul , si m-am speriat de cateva ori …dar sa zicem ca am rezistat , pana la o faza , cand tipul ala cauta ceva prin camera si deodata apare o fantoma oribila , ingrozitoare , inspaimantatoare …nu am cuvinte sa o descriu in fata lui , si tipa . Atunci din instinct am scos un tipat mic si am sarit in bratele tipului de langa mine . Nu mi-am dat seam ace fac . Ma uit in ochii lui , se pare ca erau caprui , apoi imi cer scuze si ma reprag usor , acesta ramanand cu privirea la mine . Imi spune ca il cheama Nate , si ma intreaba si pe mine cum ma numesc .
- Sakura , imi pare bine ! ii spun acestuia intinzandu-I mana .
- Sakura , dar ce ce ti-ai luat bilete la un asemenea film , daca sti ca ti se face frica ? ma intreaba acesta privindu-ma bland .
- Pai , sincer nu eu le-am luat . Prietenii mei , si bineinteles ca nu m-au intrebat . adica baietii nu ne-au intrebat sip e noi daca suntem de accord sa vedem un film de groaza . Ei au luat ce le-a placut lor .
- Aham ..inteleg , sa sti ca daca iti este frica putem sa iesim putin din sala , mai vorbin , ne cunoastem mai bine , pan ace iti trece , si dupa revenim . Ce zici ?
Wowww , ce dragut este Nate , se poarta atat de frumos , sip e deasupra este soooper simpatic . Dau din cap afirmativ , in semn ca vreau sa iesim , iar acesta se ridica dupa care imi intinde si mie mana sa ma ridic si iesim din sala . Cand am ajuns la lumina am putut vedea ce trasaturi frumoase are baiatul din fata mea .

SASUKE P.O.V.
Sunt atent la film , pana in mementul in care Sakura trece prin fata mea de mana cu un tip . Cine o fi ala ? Cu noi sigur nu a venit ! Curiozitatea ma macina pe dinauntru si ma ridic silentios de pe scaun , supa care parasesc sala . Exact la iesire se aflau cei doi , care se pare ca se intelegeau foarte bine , radeau si sacura se pare ca statea in brate la el . Hm …repede se leaga prieteniile astea intre oameni .
- Hei Sakura , nu imi faci si mie cunostinta cu prietenul tau ? Bineinteles daca nu te deranjeaza !
- Bine Uchiha , ai putina rabdare , ca il sperii pe baiat ! Nate , el este Sasuke , Sasuke , el este Nate ! spune rozalia in timp ce arata cu mana spre noi . Cand am dat noroc cu el , l-am strans atat de puternic , incat m-a rugat sa ii dau drumul . Ce sa iti fac baiete daca te bagi unde nu trebuie .
- Cred ca ar trebui sa intram , altfel o sa pierdem tot filmul . le sugerez celor doi . Nate aproba iar Sakura zice un “DA” abia auzit .
Cand am intrat in sala Nate a luat-o inainte , iau ru si Pinky am ramas in spate . Deodata o trag de incheietura mainii si o lipesc de peretele scarii , astefl nu ne vede nimeni . Ma uit atent la ea si ii spun :
- ………
SUSPANSSS!!!
Sper ca v-a placut ! Capitolul este necorectat , deci imi cer scuze pentru greselile de tastare !

Niste imagini :> !

Tinuta Sakurei : Love me for who I am - Pagina 4 15525541061843567015431



Cumparaturile facute de Sakura : - pantofii : Love me for who I am - Pagina 4 15012839527489054137218


- geanta : Love me for who I am - Pagina 4 54565939648491042037069


- portfelul : Love me for who I am - Pagina 4 22993939597618047124310



Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Dec 2012, 18:08

o DA.... super frumos next-ul.!
Bine i-ai facut Sakura! Ii platesti cu aceasi moneda, si imi place! Acum trebuie sa-i dai si o palma lui Sasuke si gata! Considera-te o fata libera >:D<
Dar.... Sasuke ce ii mai spune de data ASTA?
sa ma anunti Barbie si bafta la tastat!!!!
Sa nu uiti sa MA ANUNTI!
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Dec 2012, 23:51

SUPEEEEERB!!!! Doamne as vrea ca sakura sa fie nate adica sasuke a facuto sa sufere si nu prea. Mai merita.. Si plus ca vreaubsa vad cum face la gelozie. Ma ca mai anuntat si fao in continuare te roooog! Si posteaza si u mai des ca a trebuit sa citesc tot de la inceput sa ca imi reamintesc povestea..
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Mier 19 Dec 2012, 11:37

hei am trecut sdi eu pe aici si...Imi place what?lol!
E superrrrrr
Adu next next next repede
Mor de nerabdare biciuitor
Pupici! kiss in love


Love me for who I am - Pagina 4 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 23 Mar 2013, 03:39

Heiii , am venit si eu cu NEXTU' dupa o caruta de timp ...sper sa va placa ! Loveee youuu :* love
( Imi cer scuze ca va fac de fiecare data sa asteptati dupa NEXT , dar anul asta este unul foarte greu pentru mine ...am examen , testari .....sper ca ma veti intelege :* )


Cand am intrat in sala Nate a luat-o inainte , iau eu si Pinky am ramas in spate . Deodata o trag de incheietura mainii si o lipesc de peretele scarii , astfel nu ne vede nimeni . Ma uit atent la ea si ii spun :
- ………

………………………………………………………………………………………………………………………
SASUKE P.O.V.
- CU ASTA IMI DOVEDESTI CA AI SPUS ADEVARUL SI CHIAR NU ITI PASA ! aceasta se uita atenta in ochii mei , iar eu o citesc ca pe o carte deschisa …ochii ei exprimau multe . Era surprinsa , trista , distanta , exprimau pe ici–colo mici urme de ura .
- Sasuke , tu te auzi ce spui ? MIE nu imi pasa ? Da , OK , nu imi pasa de tine sau ce faci tu , dar tie ti-a pasat vrodata de altcineva inafara de propria-ti persoana ? un moment de liniste s-a asternut asupra noastra , apoi ea continua : Mda …asa ziceam si eu ! Acum te rog sa ma scuzi , dar am un film de vizionat ! acestea fiind spune , ea pleaca cu pasi marunti si putin abatuta .
Oare chiar are dreptate , imi pasa doar de mine ? NUUU , asta e imposibil , sunt cea mai nobila persoana pe care o cunosc ! Si , oricum …doar nu ma iau eu dupa ce zice Pinki . Dupa muuult timp , ma hotarasc sa ma duc la locul meu , langa Aiko , oricum , nu mai era mult din film , era cam pe sfarsite . Cand m-am asezat , am profitat de faptul ca era intuneric , asa ca am sarutat-o pe Aiko , aceasta raspunzandu-mi intr-un mod foarte pasional . Asta-i moarta dupa mine . Acum nu zic ca nu arata bine , fata e traznet . Tot continuand noi asa , s-a terminat si filmul .
SAKURA P.O.V.
Intr-un final s-a terminat si filmul , asa ca ne-am “inghesuit” care sa iasa primul din sala de cinema . Cand ma indreptam spre iesire , i-am vazut pe Sasuke sip e Aiko cum se sarutau intr-un mod foarte tandru ….atunci , sincer nu stiu ce a fost …ca un impuls de moment , l-am luat pe Nate de mana si l-am sarutat , exact in fata celor doi . La vederea acestei scene , brunetul a facut ochii cat cepele . Dupa un lung sarut …si vreau sa spun ca nu a fost rau deloc …Nate chiar saruta bine , ne mai plimbam , mai mergem dintr-un magazine in altul …si presupun ca acum eram cu Nate , adica dupa acel sarut , care a fost wow , el mi spus : “ Deci …presupun ca acum suntem impreuna “ si eu bineinteles ca i-am zis ca da . Bun , dar acum sa revenim la ceea ce faceam in momentul de fata . Deci cum am spus ne tot plimbam dintr-un magazine in altul , pana cand am intrat la GUESS . Acolo satenul a gasit ceva super dragut si s-a dus sa probeze . Cat timp il asteptam , simt cum cineva ma trage de mana , si ma duce mai in spate . Era Sasuke .
- Ce e Pinki ? Crezi ca ma faci gelos daca te saruti cu ala in fata mea ? Nu vezi ca esti penibila , ca inca ti la mine si nu sti ce sa faci ca sa ma uiti ? imi spune acesta foarte serios …si e adevarat , nu stiu cand , sau cum , dar am ajuns s ail iubesc foarte mult . Tot ceea ce spune si ce face …imi distruge inima pe zi ce trece . Dar trebuie sa fiu puternica . Trebuie sa ii arat ca nu imi pasa .
- Hmm… de ce nu ma mira atutudinea ta de “buricul pamantului “ ? Auzi Sasuke , daca te iubeam , si daca eram moarta dupa tine , asa cum spui tu , chiar crezi ca stateam cu mainile in san si ma uitam cum te lingi toata ziua cu Aiko ? Chiar crezi ca stateam asa cuminte si nu reactionam in nici un fel ? Ei bine te inseli …si ca sa iti arat ca te inseli si ca nu mai insemni nimic pentru mine …, in acel moment l-am luat de guler si l-am sarutat , vrand sa ii arat ca el chiar este o persoana insimnificativa pentru mine . Era un sarut pasional si nu , ne sarutam ca doi nesatui , il iubesc …buzele lui moi , ochii lui ca un abis …parul lui negru si perfect …el este perfect dar …la fel cum era si vorba aia “ ESTI FRUMOS TU DA NU PREA , TE CAM STRICA INIMA “asa este si el . Intr-un final am rupt sarutul , pentru ca nu vroiam ca Nate sa iasa sis a ne vada asa …ar fi fost chiar penibil .
- Vezi Uchiha …nu insemni nimic pentru mine , acest sarut nu inseamna nimic , asa ca nu iti mai face atatea iluzii , pentru ca ti le faci degeaba .
- Cum zici tu papusa , dar vedem noi cine vine la cine …oricum sa sti ca o sa mai am mereu un loc si pentru tine . spune acesta , dupa care pleaca si imi face cu ochiul . Mda , s-a dus la Aiko , cum a ajuns la ea a sarutat-o , apui a vazut ca se uita la o rochie , ce-I drept destul de draguta , si i-a cumparat-o . Asta mi-a adus imediat aminte de felul in care am ajuns noi sa fim impreuna . Cand mi-am uitat portofelul si imi placea acea rochie , iar el mi-a cumparat-o si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna …a fost atat de dragut , si totusi mai bine nu s-ar fi intamplat . Mai bine ramenea totul cum era inainte si ne certam , daca inca era asa , acum eu nu mai sufeream ca proasta dupa unul ca el . Of Sakura , cea a fost in capul tau !
- Saku , esti bine ? il aud pe Nate intrebandu-ma .
- Da iubire , sunt bine …nu am nimic . Dar tu , ti-ai cumparat tricoul ? Cum iti vine ? il intreb eu , incercand sa par vesela …acum , sincer nu stiu cat de bine imi iesea .
- Da , mi l-am luat , e foarte OK !
- Um , uite ce este , eu trebuie sa plec urgent , mi-am adus aminte ca am ceva de facut acasa ! (vechea scuzaaa ) Vorbim la telefon daca e ! ii spun acestuia grabita , apui il sarut scurt si ma indrept spre iesirea din mall . Imi scot telefonul din buzunar si ii trimit mesaj lui Ino :
“ Ino , eu am plecat , nu ma simt bine , sunt cu nervii la pamant si nu mai pot sa rezost mult , vorbim acasa . Daca e ceva ma suni . Distractie placuta , te pupuuu ! “
Odata ce ii trimit mesajul imi pun telefonul la loc in buzunar , si merg linistita pe strada admirand absolute orice . Era atat de frumos si de liniste afara , exact opusul cu ccea ce se petrecea in sufletul meu . Imi venea sa plang , imi venea sa urlu , eram suparata . NAIBA SA TE IA DE DRAGOSTE ! A trebuit eu sa ma indragostesc tocmai de cel mai dorit baiat din scoala , imi trebuia mie iubit frumos si popular , si AFEMEIAT . Tot plimbandu-ma imi sare in fata ochilor o cofetarie , cofetaria ALICE , eh …cred ca imi pot ineca amarul in dulciuri . Pasesc inauntru si imi iau tot felul de brajituri + fursecuri si altele , si mai iau inc ape atat pentru acasa . Dup ace imi termin “festinul “ de dulciuri imi continui drumul spre casa . In 10 minute ajung . Intru in casa , ma duc sa pun prajiturile in bucatarie , apoi urc la mine in camera . Cand am ajuns acolo si am deschis usa , am avut un MARE SOC . Ce cauta Uchiha la mine in dormitor ? Ma urmareste cunva , vrea sa mai rada putin de mine ?
- Ce d**cu cauti aici , si mai important , cum ai intrat ? il intreb eu tipand .
- Mi-a dat Ino cheile de la casa , pentru ca am intrebat-o unde esti , si mi le-a dat fara sa spuna nimic . Asa mi-am dat seama . imi zice acesta ridicandu-se de pe pat si indreptandu-se catre mine . Am inghitit in sec .
- OK …pai si ce faci aici ? Mai vrei sa razi putin de mine , nu ti-a ajuns ? il intreb eu ironica .
Acesta ma ia delicat de mana , iar apoi ….apoi ma saruta usor , cu milta grija , parca ii era frica sa nu ma raneasca in vrun fel . In acel moment toata supararea si toate lacrimile care se stransesera in mine au iesit la exterior . Si plangeam si ma sarutam cu el . Se opreste si imi sterge lacrimile .
Se da un pas in spate , apoi ne asezam amandoi pe pat , si el imi spune :
- Uite , Sakura , stiu ca am fost un badaran , si un nesimtit , si ca ai suferit luni la rand din cauza comportamentului meu , si nu stiam ca te ranesc atat de tare . Imi pare rau ….Dar , niciodata nu am putut sa fac diferenta intre o pitipoanca si o fata in adevaratul sens al cuvantului , pana sa te cunosc pe tine …si mi-am dat seama de asta , dupa sarutul de azi , ziceai ca nu iti pasa dar erai atat de tandra …credeam ca nu ma intereseaza ce faci si cu cine esti , dar azi cand te-ai sarutat cu Nate , am simtit ca mi se urca sangele la cap . Vreau sa ne impacam , da-o naibi pe Aiko , nu ma intereseaza de ea …tot ce vreau esti TU .
- Sasuke ….

SUSPAAANSSS !!!!


Sper sa va placa , Imi cer scuze pentru greselile de tastare :-s




Hope you Enjoy :* >:D< <3 thank you


Love me for who I am - Pagina 4 26974622846250718754841

Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Sam 23 Mar 2013, 13:00

dulceata,inca nu ti-am citit ficul tot,dar sunt sigura ca ceea ce voi citi in continuare,ma va surprinde.asa ca,iti zic sa ma anunti cand pui next-ul si spor la scris .Akatsuki_lavy ti pupa de nu te vezi.
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 11:38

Doamne, ce fic supeerb aaai <3333
Imi place la nebunie de Sakuu' .. Sasuke, fara suparare, dar esti un booou :))) ... La inceput mi-ar fi placut sa fie Sakura cu Den happy2
Te rog sa ma anunti de next si sa il pui foarte curand :-*** ...Te-am pupat si spor la scris, draguto <33


Love me for who I am - Pagina 4 Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Iun 2013, 23:10

Te rog sa ma anunti de next si sa il pui foarte curand


Love me for who I am - Pagina 4 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love me for who I am - Pagina 4 Asss10Love me for who I am - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 11:00

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Love me for who I am - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love me for who I am - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love me for who I am   Love me for who I am - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Love me for who I am

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-