Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
It's complicated! - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
It's complicated! - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 It's complicated!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Lun 12 Dec 2011, 21:36

Ai adus neext!!! Hai sa sarbatorim! It's complicated! - Pagina 6 807803 Incepusem sa cred ca ar trebui sa pun eu urmatorul capitol...Dar mai bine ca l-ai adus tu, am dupa ce ma orientaIt's complicated! - Pagina 6 384738 Deci: ideea imi place si multumesc, fiindca acum trebuie sa-mi storc creierii, ca sa criu ceva pe placul tuturor It's complicated! - Pagina 6 138742 Dar in fine...Ma descurc eu, Don't worry! It's complicated! - Pagina 6 623735

Pentru toti cititorii: S-ar putea ca in urmatorul capitol sa aveti o surpriza placuta sau mai putin placuta, dar in principiu nextul il voi pune in week-end daca nu urmatorul sau urmatorul sau whatever, veti trai si veti vedea!It's complicated! - Pagina 6 68543

Va rog sa nu ma bateti daca nu apuc sa va trimit pm la toti, dar na...depinde de situatie. Va pup si o seara placuta incontinuare (sau cum se scrie O_O)

See-ya :)




It's complicated! - Pagina 6 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Mar 13 Dec 2011, 19:04

Ma bucur ca va place, dragilor ! ❌x
Chiar nu ma asteptam ca acest capitol sa fie asa de bun. lough
@Choco: sincer, cand m-am pus in fata laptopul-ui n-am stiut cum sa incep ! lough Am scris ce mi-a venit. Dar, daca asta se poate considera imaginatie, atunci draga mea..... no comment ! in love

@╰☆╮kattya96╰☆╮: Aww multumesc ! love Esti o dulce ! >:D<

Ruby, hai cu nextul si vezi sa ne surpirnzi ! lough love:

Lolly^^


It's complicated! - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 12:36

Of of of, iar trebuie sa imi cer scuze de un milion de ori ca nu am trecut pe la fic sad si sa ma dau cu capul de toti peretii nervi! nervi! nervi!
Scuze, scuze, scuze, scuze la puterea infinitului (asta daca se poate lough )
Acum revenind: este un fic suuperb il ador si il iubesc, cat despre capitol draga mea Carla, nu ai idee cata placere mi-a facut sa l citesc te ador si pe tine si pe Ruby <3 si va iubesc maxim in love
NEXT REPEDE si va dog PM kiss a hug


It's complicated! - Pagina 6 Jjbm
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 14:22

Hey dragele mele!
Va dau o mama de bataie! Cum de nu m-ati anuntat si pe mine ca ati pus next-ul?
Ofof superb insa vreau sa vad continuarea cat mai repede!
Spor la scris dragele mele! Va pup!


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 23:50

hey buna, scze acum am citit fic=ul si e minunat
astept next-ul si va kiss


It's complicated! - Pagina 6 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 20:35

Hey toata lumea, as vrea sa va fac un anunt! Ok, un fel de anunt...It's complicated! - Pagina 6 384738

As dori sa va informez ca eu oficial, mi-am incheiat cariera de autoare si scriitoare, deci eu nu voi mai posta urmatorul capitol, sau oricare alt capitol dintr-un fic scris de mine. Vreau sa spun ca desi eu ma straduiesc chiar din greu ca sa scriu capitolele pe placul tuturor, vad ca nici asa nu e destul si nu convine nimanui, iar atata timp cat munca mea ca autor nu este recunoscuta, nu am motive sa mai continui pentru ca pur si simplu nu are rost.

Consider ca am fost criticata mult prea dur pentru o stupida descriere sau pentru un simplu pleonasm. Nu prea imi convine modul cum se procedeaza pe acest forum (in legatura cu criticile, nu intelegeti gresit), pentru ca, toti facem greseli, este inevitabil. Niciodata descrierea nu imi va iesi perfect, dar n-am ce face, mai mult de atat nu pot... Si de aceea nu cred ca este necesar sa jignim o persoana si la propriu si la figurat, doar pentru ca nu a indeplinit anumite conditii. Nu toti suntem nascuti cu o inteligenta lingvistica.

Raspunsurile la intrebarile voastre: Stiu ca de fiecare data cand postam ceva ma axam foarte mult pe vestimentatie, comentandu-se foarte mult pe acest subiect. Asta e ceea ce voi nu intelegeti. Unii scriitori se acseaza pe descriere sentimentala, altii pe descriere morala, iar ceilalti pe descrierea imprejurimilor. Ei bine eu gandesc abstract si ma orientez de fiecare data dupa zicala "Haina il face pe om."

Imi este greu sa renunt la ficurile voastre, deci le voi citi incontinuare pe cele care mi-au atras indeosebi atentia: "It's time for school...and love!", "Nu mai sunt cine eram!", "Ura dintre cele doua clanuri" si "O poveste incitanta".

De acum inainte ficul va fi preluat de Łσłιτα ♥, surioara mea si prin urmare doar ea va scrie incontinuare acest fic.

:X Ruby





It's complicated! - Pagina 6 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 23:09

Stai putin !
Pe mine m-ai intrebat daca vreau sa-l continui sau sa-l preiau ?
Nici macar nu m-ai anuntat pe mess . Nu trebuia sa stiu inainte ???
Deci, mi-a picat fata cand am vazut ca m-ai lasat sa continui singura ficul asta. Nu ca n-as vrea, dar mie si asa destul de greu sa mai scriu la fic-urile mele, dapoi la asta ?
In fine, revenind la problema. Nici nu mi-ai zis nimic ! Puteai sa-mi zici pe mess ce ai de gand sa faci, nu sa aflu singura.
Daca nu intram pe forum sa verific cum stam ? Nu aflam niciodata !
Pfff...o sa incerc sa ma descurc ! hmm...?!


It's complicated! - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : It's complicated! - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 23:22

Ei hai. Eu zic sa nu incepem sa dramatizam doar pentru simplul fapt ca am fost criticati. Ruby, critici forumului sunt foarte duri. Nu toti, insa majoritatea da. De exemplu, stiu ca eu si Bibi am comentat mult acel pleonasm. Dar un fic nu poate fi bazat pe imbracaminte sau pe imprejurimi, cum ai insinuat mai sus. In plus, tema era Craciunul, nu pregatirea Sakurei si acel sfarsit brusc. Trebuie sa accepti ca ai gresit. Chiar sunt dezamagita sa vad ca e posibil sa fi una dintre persoanele care daca sunt criticate, gata..renunta. Pacat pt ca imi placea mult ficul asta, dar scris de tine. Asta e, faci cum crezi. Sunt ficurile tale si daca chiar nu iti poti accepta greselile atunci eu nu mai am nimic de zis.

O seara buna happy2


P.S: Scuzati greselile de tastare insa sunt pe telefon


It's complicated! - Pagina 6 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 Asss10It's complicated! - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Dec 2011, 07:35

Ok, hai sa rezolvam problema asta cumva. Stie toata lumea ca mie nu imi place sa ma cert sau mai stiu eu ce, insa nici ca tine nu este bine de procedat. Cum ai spus si tu, mai gresim, este inevitabil. Acum, poate o vei lua ca pe o morala neimportanta, insa eu ti-as spune cam atat: nu trebuie sa-i invinuiesti pe altii pentru greselile pe care le faci tu. Suntem aici pentru a-ti da sfaturi si chiar daca unele critici sunt ironice sau sunt putin mai dure, asta nu inseamna ca gata te-ai suparat si ti-ai luat jucariile. Sa stii ca si viata este asa, plina de oameni ce te iau peste picior, dar daca la fiecare lovitura vei incerca sa renunti, atunci pe ce baza iti vei forma viitorul? Nu vreau sa te superi, chiar deloc, insa aici pe acest forum, mai inveti si cum se procedeaza in viata, nu doar fictiunea din povestile frumoase pe care le citim zi de zi. Eu zic sa te mai gandesti la alegerea facuta, mascar putin si sa teintrebi daca merita sa renunti la sansa pe care o ai. Atat am avut eu de spus..

O zi buna in continare..

choco^^


It's complicated! - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Dec 2011, 14:07

ANUNT !
De azi inainte, am hotarat ca cea care va continua fic-ul alaturi de mine va fi Mady.
Deci, ea v-a posta urmatorul capitol. Ii respect decizia lui Ruby, desi cred ca a fost gresita.
Mady a fost destul de intelegatoare si stiu ca-i place foarte mult acest fic si impreuna cu ea am hotarat ca va fi cea care va scrie alaturi de mine.
Sper sa n-o suparati si speram sa intelegeti situatia.

Cam atat. ^^


It's complicated! - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Dec 2011, 21:44

Dragele mele, am venit cu nextul. Vreau sa va spun ca mie imi pare foarte rau pentru Ruby <3 si dat fiind faptul ca Łσłιτα ♥️ a ramas singura si ne-a spus ca ii va fi greu sa il continuie de una singura fiindca mai are si ficurile sale m-am oferit sa o ajut. Sper sa ne intelegem bine ca si la celelalte ficuri ale mele. V-am pupacit pe toti kiss si lectura placuta in love

Capitolul 16: De la MOARTE inapoi la VIATA...

Sasuke:
Dintr-o data, o lumina alba orbitoare imi afunda privirea in infinit, putand auzi doar atat :-"Sasuke, ai grija!", un claxon de masina si o bubuitura. Dupa aceea, nimic....
Ma trezesc buimacit de ceea ce s-a intamplat, si o caut pe Sakura cu privirea. Nimic! Nu ma refer la Sakura ca nu era nici unde, dar eu pur si simplu nu ma aflam nicaieri. Da, stiu, nu are pic de logica , insa totul in jurul meu era alb si gol. Zici ca eram o furnica asezata pe o coala alba. Nu ma durea absolut nimic, dar tot odata ma durea tot corpul. Ce se intamplase? Unde ma aflam? Unde este Sakura? Intrebari nenumarate fara de raspuns isi faceau loc in mintea mea.
Ma trantesc in fund cu genunchii stransi de maini, cu fruntea adancita in ei gandindu-ma la...nimic. La pozitia si fata pe care le aveam acum, daca o persoana ar fi trecut pe langa minte fara sa ne cunoastem ar fi zis " Alt emo. Doamne, tara arde si baba se piaptana. Astia nu se satura niciodata sa isi faca rau singuri?" si apoi ar fi trecut mai departe cu o privire in care puteai citi ura. Nu fiti surprinsi, mi s-a mai intamplat.
Intr-un final, dupa ce imi ridic capul de acolo raman masca! Acea loc "plin" de nimic era acum dat in doua. O parte era alba unde statea un inger cu parul drept si blond, iar partea cealalta adica stanga era rosie cu un D*ac, care fie vorba intre noi era mai urat decat mi-l imaginasem. Singura chestie care se afla in ambele parti erau norii care aveau culori diferite, albi si respectiv rosii. Ma uitam naucit peste tot, doar, doar mi-oi da si eu seama ce se petrece. Deodata m-a traznit! Eram intre cele doua Lumi. Lumea oamenilor si Taramul de Apoi. Bun, deci am rezolvat-o si p'asta, insa ce e cu ciudateniile astea si de ce stau cu un picior in rai si unul in iad?
Incerc sa duc piciorul stang in Rai, dar nu vroia sa se desparta de "pamant" nici de al n*ibii! Zici ca era lipit cu super-glue. Incerc si invers si sa vezi minunatie ca am putut sa il desprind, dar imediat cum l-am ridicat l-am pus inapoi, doar nu eram nebun sa ma duc de buna voie si nesilit de nimeni in Iad. O-i fi eu dement, dar asta parca prea le intrece pe toate. Apoi ingerul care statuse cuminte pana acum imi spune ca si cum mi-ar fi citit toate gandurile.
-Buna Sasuke, stiu ca esti speriat (Speriat? O nuu, sunt ingrozit! Daca o sa ma mai trezesc vreodata, o sa raman cu sechele pe viata!), dar trebuie sa intelegi urmatoarea chestie. In rai se intra astfel: pe o balanta mare se pun faptele bune ale tristului raposat, iar la celalalt capat faptele rele. Daca balanta se inclina in defavoarea raposatului atunci pleaca cu el, si face un semn mic spre ceea ce se afla in stanga, daca se inclina cum trebuie si cum si-ar dori si Dumnezeu, vi cu mine. Intelegi? Dau din cap afirmativ robotic. Priveam in gol. Eram ingrozit. Nu imi venea sa cred. Totul parea fictiv, insa spre disperarea mea era adevarat. Stiti de ce imi era cel mai frica? De nenorocirea aia balanta!

Sakura:
Alerg spre brunet care era intins pe asfaltul rece. Cerul incepu sa planga la fel ca mine. Tunetele si fulgerele "zbierau" ca nebunele in vazduh bagand sperietii in vietatile care alergau spre locuri nestiute nici de ele. Brusc strada fu impanzita de oameni ce mergeau in dierctii stiute numai de ei. Nimeni, absolut nimeni nu s-a oprit sa ma ajute. Nu puteau zice ca nu ma vad. Doamne Sfinte, cum sa nu ma vada, doar eram in mijlocul soselei cu capul lasat pe brunetul meu. Era doar o singura explicatie la indiferenta oamenilor de pretutindeni, egoism si rautate. De as fi avut putere as fi schimbat asta, insa eu sunt facuta sa aduc doar tristete in sufletele oamenilor.
Scot repede mobilul din buzunar, apoi apelez la fel de repede 112. In mai putin de zece minute au ajuns la mine. Zic putin, insa mi s-a parut o vesnicie, mai ales ca acum viata brunetului atarna de un fir de ata si fiecare secunda ma putea costa scump. Asistentele il iau si il pun pe o targa uitandu-se uimite de frumusetea baiatului. Muream de ciuda, dar nu am scos nici un sunet. In drum spre spital ma gandeam ca pentru tot ce se intampla este numai vina mea. Numai din cauza mea se intamplasera toate. Daca nu plecam de langa el de dimineata, daca nu ii spuneam acele lucruri care acum si mie mi se par ciudate, daca nu il lasam pe el sa plece nervos de la mine nu s-ar fi intamplat nimic din toate acestea. Nu ar fi fost in situatia asta si acum nu eram intr-o salvare in drum spre spital, si mai degraba am fi stat in fata semineului din livingul meu, pe canapeaua din piele acoperiti de o patura calduroasa cu doua cani de cicolata fierbinte in maini. Asa ar fi trebuit sa se intample tot!
Nici nu am observat cand am ajuns, dar ma simteam usurata, caci acum puteau sa il puna la niste aparate sau sa ii dea ceva. Il duc in sala de Reanimare, si asta m-a cam speriat. Abia cand l-a ridicat de pe targa am observat ca Sasuke avea capul spart, iar lichidul stcojiu curgea pe perna. Il iubeam, insa imi era frica. De ce? Nici eu nu stiu. Poate din cauza ca nu mai aveam timp de invatat? Neah! Din cauza ca reprezenta o amenintare pentru cariera mea? Doamne fereste, bineinteles ca nu, doar l-am sustinut in tot ceea ce a facut. Dar de ce am facut asta? De ce i-am spus acele lucruri? Fiinca imi pierdusem puritatea? Asta putea fi o optiune.

~Flash Back~
Aveam doar doisprezece ani. Mama imi era cea mai buna prietena. Vorbeam absolut orice cu ea. De la note proaste pana la baieti, si de la baieti pana la viata sexuala. Mama imi spunea mereu: "Sakura, tu esti o fata frumoasa si desteapta, numai capul sa il ai pe umeri" si atunci eu intrebam naiva:
-Dar mama, nu ai spus tu ca sunt desteapta? Zambea si imi spunea ca nu se referea la inteligenta. Mai tarziu cam pe la paisprezece ani, mi-am dat seama la ce se referea. Uneori asta era subiectul nostru de discutie, si imi placea. Dat fiind faptul ca stiam despre ce este vorba nu am picat niciodata in "capcanele" baietilor. Mama nu s-a asteptat niciodata sa imi pastrez puritatea pana in noaptea nuntii. Stia cat de greu este mai ales in vremurile astea. In ziua de azi virginitatea este mai mult un handicap decat un dar oferit la nestere prin care te deosebeai de restul, dar eu mi-am mentinut-o pentru mine si poate si pentru mama. Imi placaea sa fiu diferita si sa am stilul meu aparte, ceea ce m-a determiat si mai tare sa ma mentin "curata".
Cand vorbeam despre asta, mama zicea "Eu nu vreau ca tu sa ramai asa pana cand te vei casatori, dar vreau sa o faci dupa ce vei fi majora, si mai ales sa fie pentru ca iubesti acea persoana, nu sa fi obligata". In tot acest timp mama avea o privire calda care putea topi pana si cel mai mare Icebarg din inima cuiva.
-Mami, jur ca o sa fac asta cand o sa fiu asezata la casa mea.
~And Flash Back~

Acum ca mi-am adus aminte de asta poate ca sunt suparata pe mine. Nu numai ca nu mi-am tinut juramantul, dar nu sunt nici macar majora. Ahh ce dezamagita trebuie sa fie mama de acolo de sus. Biata de ea, a murit intr-un stupid accident de masina impreuna cu tata, lasandu-ma in gija surorii mele careia ii sunt datoare din varful degetelor de la picioare pana peste cap.
Poate de aceea l-am respins pe Sasuke. Dar eram doar un copil prostut...mama ma va ierta, sper.
Imi trag un scaun langa patul acestuia, ii iau mana intr-a mea si imi pun capul peste ea. In cateva minute imi las obrajii brazdati de lacrimi. Tot ce imi doresc in momentul de fata este sa isi revina, sa nu ma paraseasca, sa imi cer scuze si sa imi spuna ca ma iubeste eu impartasindu-i acelasi sentiment.

Sasuke:
Imaginile pe care le vazusem de cand sosisem aici mi se derulau din nou in minte. Imi scutur capul vizibil tulburat de ceea ce se intampla si reincep sa fiu atent la ceea ce se intampla in jurul meu. Il vad pe diavol cum aduce balanta, iar pe incerasul firav care se uita intr-o carte uriasa. In scurt timp si diavolul facea acelasi lucru. Ambii se duc la cate o masa si incep sa urmareasca cu degetul pe carte, in acelasi timp punand bilute in cate un bol. Bilutele erau de dimensiuni medii. Toate pareau facute din acelasi material, dar ale ingerului erau albe, iar ale demonului tipatoarea culoare rosie.
Ii vad pe amandoi cum vin spre mine si se opresc in fata balantei. Fiecare isi aseaza bilele incet cu grija sa nu le scape.
A fost un moment tare tensionat pentru toti, dar cel mai mult pentru mine. La inceput balanta s-a inclinat spre stanga si m-am crispat, apoi spre dreapta si mi-am mai revenit putin, dar m-am crispat si mi-a stat inima in loc (asta daca mai imi batea) cand s-a inclinat spre stanga si a stat acolo cam patru secunde, iar pe chipul demonului aparut un zambet satisfacut.
Dintr-o data balanta s-a oprit la mijloc. Am rasuflat usurat dar totusi cu teama. In locul meu s-a crispat demonul, iar ingerului i-a aparut un zambet larg pe fata. Ce se intampla? Ma duc in rai? Super, dar totusi imi pare rau ca am murit de tanar. Vocea ingerului se face auzita in toata "sala" , iar la auzul ei demonul a disparut.
-Sasuke, tu sti ce inseamna asta?
-Ca vin cu tine? Dat fiind faptul ca el -si am aratat spre stanga- a plecat.
-Si mai bine scumpul meu, te duci si iti traiesti viata. Vezi tu? Daca balanta se inclina spre stanga plecai cu el, daca era spre drepta veneai cu mine, iar daca e la mijloc te intorci la viata ta. Asta inseamna ca (,) cate fapte rele ai avut, atatea ai avut si fapte bune. Pe viitor fi te rog mai atent, si tine minte ca nu multi sunt oamenii carora li se intampla asta. Sper sa nu ne mai intalnim prea devreme. Spune si dispare, iar pe mine ma lasa cazand in gol...Va urma.

Scumpelor aceste este capitolul 16, astept pareri si critici. kiss
Łσłιτα ♥️ sper ca ti-a placut hug2


It's complicated! - Pagina 6 Jjbm


Ultima editare efectuata de catre >Mady< in Sam 24 Dec 2011, 09:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Dec 2011, 22:09

Ma intreb ce se va mai intampla,este chiar interesant.


It's complicated! - Pagina 6 296f8lk
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 Asss10It's complicated! - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 09:13

Ok scumpo, ma bucur ca m-ai anuntat de acest capitol kiss Ce pot spune, imi place, este cu adevarat interesant. Osingura obiectie as avea de facut si anume sa nu mai scrii asa de colorat. Cea mai buna culoare pentru capitole este albul, iar eu te sfatuiesc sa il folosesti din plin dap ! Asa, inca ceva.. Nu mai pune paranteze in text, ci foloseste virgula, deoarece nu arata foarte frumos. Asa, spor la scris in continuare si multe idei.. V-am pupacit dulce.. in love

choco^^


It's complicated! - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 09:38

Choco^^, iti multumesc ca mi-ai spus. Orice critica este un ajutor pentru mine ca sa ma pot corecta.
L-am editat, si ai dreptate este mai frum alb, si o sa incerc sa renunt la paranteze.
Multumesc mult scumpelor, v-am pupat kiss


It's complicated! - Pagina 6 Jjbm
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 09:52

mersi ca mai anuntat
si ca faci un fic asa de bun
a fost chiar super
acea idee cu balanta
misto


It's complicated! - Pagina 6 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 10:58

Hey dragele mea!
Multumesc ca m-ai anuntat Mady! Esti o draguta...
Pai fic-ul clar imi place..si astept cu nerabdare next-ul!
Spor la sccris si la idei!
Sa ma anuntati in continuare!:x


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 17:49

Buna scumpa mea ! kiss
Ai creat un capitol excelent ! in love
Nu m-ai dezamagit deloc si ma bucur asa de mult ca le-a placut ! dap !
Wow ! Ideea ta a fost superba. Mie niciodata nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva lough
Normal ca mi-a placut draga mea ! Sunt mandra de tine ! >:D<
Ei, voi veni cu continuarea cat de repede pot ! in love
Mai vrem comm-uri ! happy2

P.S.: Craciun fericit tuturooor ! >:D< in love


It's complicated! - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Lun 26 Dec 2011, 18:33

Hei! ^^

Mi-a placut capitolul acesta la nebunie in love

Ideile cu balantele..faptele bune si rele..egalitate. E superb totul in love

Ai o imaginatie foarte dezvoltata <3

Abia astept next fetelor kiss

Craciun fericit..in love


    It's complicated! - Pagina 6 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Lun 26 Dec 2011, 19:37

Hey everybody, vreau sa va spun ca de azi inainte va reveni Ruby <3.
Cred ca s-a simtit data la o parte si nu i-a placut de loc ca m-am oferit sa o ajut pe Carla, aceasta acceptand happy2
Orikum, mie imi pare foarte rau, dar nu o sa stau in calea lor,mai ales ca Ruby este autoarea de drept.
Eu regret ca v-am bagat in ceata in legatura cu autorii...am vrut doar sa ajut happy2
Nu sunt suparata si o sa urmaresc acest fic pana la capat in love
P.S. s-ar putea ca acesc capitol sa fie sters si sa fie inlocuit de unul facut de Ruby. Atat am vrut sa va spun. va pupacesc dulce kiss


It's complicated! - Pagina 6 Jjbm
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Dum 01 Ian 2012, 16:49

Bun...Deci cred ca va datorez tuturor niste scuze...It's complicated! - Pagina 6 896861 Imi pare sincer rau ca vam dezamagit. Am decis sa continui ficul si am venit cu next. Sper sa va placa! It's complicated! - Pagina 6 301723



Capitolul 17: Lucrurile revin la normal


Sasuke’s P.O.V

Nu pot sa cred cate lucruri s-au intamplat azi. Mai intai am murit, iar apoi ma trezesc la granita dintre cele doua lumi nestiind in ce parte ma voi duce. In tot timpul in care ingerul a vorbit, l-am ascultat cu foarte mare atentie, ceea ce inseamna ca mintea mea era la locul ei dar privirea imi era in alta parte. Priveam cu groaza actiunile ce se desfasurau in spatele diavolului. Imi aduc aminte ca am vazut un vulcan, ca erupea incontinuu, fara sa se opreasca. Oanenii erau aruncati intr-un fel de temnite subterane, de unde zeci de diavoli ii intepau cu tridentele lor incovoiate. Rasete isterice acopereau strigatele de disperare, rasunand in intreaga “incapere”. Tresaream la gandul ca puteam fie eu cel din temnita.

Dar cu Sakura cum ramane? Ce ii voi spune dupa ce ma voi trezi? Eh, asta e! Voi trai si voi vedea.
Imi deschid ochii. Ma aflam intr-un salon de spital. Imi intorc privirea in partea stanga si o vad pe Sakura plangand cu lacrimi amare. Saraca de ea… Am facut-o sa se simta groaznic.

Sakura’s P.O.V

Simt cu doua brate puternice imi inconjoara talia, tragandu-ma la pieptul sau. Traieste… Ma desprind din imbratisarea lui si il privesc in ochi. Siroaie de lacrimi imi brazdau chipul , in timp ce pe fata alba ca varul imi apare un zambet larg. Plangeam de fericire…
- Sasuke, nu sti cat de rau imi pare… Iarta-am ca am reactionat asa, am facut o greseala imensa si am fost la un pas de a te pierde… Iarta-ma, te rog…
- Sss… Nu plange sunt aici si nu-ti face probleme, pentru ca si eu am fost cam badaran.
Buzele noastre s-au unit intr-un sarut dulce si pasional, dar totusi scurt, fiindca am fost intrerupti de o asistenta care a venit sa vada ce mai face Sasuke. Pfff… Baiatul asta are admiratoare chiar si atunci cand e inconstient la spital. Mare noroc am eu.



Au mai trecut inca doua zile in care Sasuke a trebuit sa stea la spital pentru recuperare. Dupa ce l-au externat, am decis ca ar fi bine sa ne reluam viata de dinainte, deoarece am cam lipsit de la scoala si trebuie neaparat sa recuperam. El a fost perfect de accord cu mine, avand in vedere ca si el a lipsit destul de la scoala, iar probabil ca prietenii nostril isi faceau déjà griji.
Ne-am luat ramas bun si ne-am indreptat spre casele noastre, pentru a ne pregati pentru ziua de maine.

Cand am ajuns acasa, eram teribil de obosita. Am urcat in camera mea si m-am trantit in pat, adormind instant. O noua zi avea sa inceapa, plina de peripetii si lucruri care merita traite. Azi totusi am invatat ceva. Am invatat ca nu e bines a dai cu piciorul in tot, doar pentru ca ceva nu a fost pe placul tau. Si chiar daca totul s-a rezolvat, poate ca a doua oara nu va mai fi asa…

That's all! ^^ nu-i nu-stiu-ce, si mii de scuze ca e asa de scurt...It's complicated! - Pagina 6 896861
P.S. don't worry Mady, nu sterg niciun capitol. Mi-a placut foarte mult capitolul tau si nu are rost sa-l sterg. Si oricum nu as fi facut asta. It's complicated! - Pagina 6 440486




It's complicated! - Pagina 6 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Dum 01 Ian 2012, 19:09

Deci chiar mi-a placut cum ai dezvoltat ideea si iti multumesc ca nu ai sters capitolul happy2
Imi pare bn k te-ai intors in love
Capitolul este foarte frumos desi este scurt sad
Acum draga mea Carla este randul tau, abia astept sa vad ce munitie scoti love
P.S, Prima la comm nr1


It's complicated! - Pagina 6 Jjbm
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 01:15

a venit next happy2 happy2 happy2
capitolul a fost WOW
acum Carla draga mea ma bazez pe tine sa ne aduci ul capitol frumos
apropo UN AN NOU FERICIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!


It's complicated! - Pagina 6 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 15:54

Hei! dap !

Mi-a placut capitolul ^^

Welcome back in love

Abia astept sa vad ce idei mai aveti <3

Spor la scris si idei! kiss


    It's complicated! - Pagina 6 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 22:14

Buna ! :)
Ruby, iubit`o, ai facut un capitol extrem de frumos ! kiss
Grozav.. :|...acum trebuie sa ma chinui sa storc ceva.. x_x...
O sa aduc nextul cand pot ! happy2

Lolly^^


It's complicated! - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
It's complicated! - Pagina 6 Asss10It's complicated! - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 14:34

Pai nextul nu a mai fost pus. Daca autoarele de hotarasc sa isi continue ficul, atunci cu mare placere il voi debloca. Pana atunci insa >> FanFicuri Blocate.


It's complicated! - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




It's complicated! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: It's complicated!   It's complicated! - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

It's complicated!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-