Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love without limits [+16] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love without limits [+16] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love without limits [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 18:45

MadaSaku!!!!Love without limits [+16] - Pagina 2 962758

I loved!Love without limits [+16] - Pagina 2 962758

Cum am putut sa nu-l vad pana acum?Love without limits [+16] - Pagina 2 359687

Eu... EU care il ador... ba nu, il iubesc pe Madara sa nu vad ficul asta? Love without limits [+16] - Pagina 2 359687

Am devenit asa aiurita!Love without limits [+16] - Pagina 2 359687

Abia astept nextul, mi se pare sooper! Ma anunti si pe mine teee rroooogg!Love without limits [+16] - Pagina 2 896861

Te poop duoolce!Love without limits [+16] - Pagina 2 208323
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Mar 2012, 22:36

alo alo. u nu teai mai gandit sa postezi?
clar esti sinucigasa nu alta
te roooooooooog sa pui next a hug
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits [+16] - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Mar 2012, 17:23

OMG !! huh? Unde am fost pana acum ?! =]]
Imi pare tare bine ca am intrat in acest topic si am inceput sa citesc, pentru ca am avut onoarea sa citesc ceva frumos, plin de descriere si actiune palpitanta. Fetelor face-ti o treaba extraordinara. Ma bucur ca Sakura si vechii ei amici[naruto si sasuke] sunt impreuna in organizatie. Cat despre madara ce pot spune? I-ati dat o noua insusire, aceea de om bun si intelegator. Chiar imi place. Abia astept sa vad cum cei doi isi vor da seama ca se iubesc, vorbesc de "mady" si "saku" ;;)

Astept cu nerabdare nextul, si va rog sa ma anuntati :*
Ja`
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Love without limits [+16] - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 15:17

Buna! a hug
Pot spune ca nu am mai vazut un asemenea cuplu.
Este interesant.. deci astept cu mare nerabdare next-ul.
Nu stiu de ce.. dar nu prea imi vine in minte.. ca Madara sa fie cu Sakura.
Si.. cum va decurge relatia lor?
Eh, astept next-ul kiss
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 12:33

Buna tuturor rusinos . Vroiam sa va anunt ca Mia nu mai poate continua acest fic cu mine deoarece are mult de invatat ^^.
Na stiati cum e .. scoala asta nu ne lasa mult timp liber
:| Si acum a doua problema ... Ma gandeam mai are rost sa continui ficul acesta ?
Adica voua va place? Astept parerile voastre pisicilor ! kiss Si ma voi gandi azi daca il inchid sau nu...
V-am pupat pe toti ! Ja '
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 16:35

Off. Păcat ca nu mai poate continoa.
Și ... WTF? Are you crazy?
mie îmi place foarte, foarte ... foarte mult. Am asteptat atata doar ca sa aduceti next-ul si tu vrei sa renunti la el? Are sens! Este super si este primul fic care imi place si are ca cuplu pe sakura si Madara.

Mai gandeste-te! Love without limits [+16] - Pagina 2 896861
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 18:22

Of bine bine nu-l inchid .. happy2
De dragu vostru si de dragu meu ca vreau si eu sa am un fic terminat [o.O]
Si nextul cred ca va veni in seara asta , ma voi apuca chiar acum de el kiss
V-am pupat pe toti pisicilor! in love
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 18:26

DA! DE O MIE DE ORI da! Merita continuat si vreau sa vad ce se intampla. Va rog nu renuntati la el crying .
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits [+16] - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 11:15

Pisicuţă ♥ a scris:
Buna tuturor rusinos . Vroiam sa va anunt ca Mia nu mai poate continua acest fic cu mine deoarece are mult de invatat ^^.
Na stiati cum e .. scoala asta nu ne lasa mult timp liber
:| Si acum a doua problema ... Ma gandeam mai are rost sa continui ficul acesta ?
Adica voua va place? Astept parerile voastre pisicilor ! kiss Si ma voi gandi azi daca il inchid sau nu...
V-am pupat pe toti ! Ja '

Sa nu te mai gandesti niciodata sa-l inchizi o.o altfel fac infract =]] Este un fic frumoas, cu un cuplu original si o idee originala si merita continuat. Stiu cum e sa faci un fic in colaborare si coechipierul sa te "tradeze" dar trebuie continuat, mai ales daca este asa frumos.
Deci pisicuta ;;) adu-ne repejor nextul.
Cu multa dragoste Zummy !
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 19:07

doamne cred k teai tacanit nu gluma.
cum sa nu ne placa ficul tau.ideea e originala ficul super frumos si eu numai pot de nerabdare sa vad nextul.
o apropo k era sa uit. dak da sfantu sa nu mai continui nici Floare de Lotus pe care ni lai lasat balta chiar in punctul culminant nervi! next
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 19:12

Itasaku cred ca ma confunzi .. :| Poaa mereu se intampla asa. Eu nu sunt Piersicuta oameni buni! Sunt Pisicuta si acesta cred ca este cu totu si cu totu alt nick lough Of sper ca acum v'am lamurit pe toti heh
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 23:00

acu k tiam citit mai atent numele miam dat seama. dar chiar va seamana numele si cnv asa lenes k mn iti dai seama k nu lam citit atenta. scuze . dar oricum sa ne pui next cat mai repede happy2
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Apr 2012, 22:12

Este un fic extraordinar! Foarte frumos si original! Ce pot spune? Nu ai mai pus de mult nextul si asta ma supara foarte mult. Cand vine si nextul nostru? In fine, sper ca-l pui repede si nu ne lasi sa asteptam asa! Love without limits [+16] - Pagina 2 896861
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Apr 2012, 17:40

Ficul este absolut fabulos si ma intristeaza faptul ca nu ai mai pus next de atat timp.Cred ca povestea trebuie continuata si nu lasata asa de izbeliste.Sper sa ne aduci cat mai curand un next.
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 08:53

Buna pisicilor ! kiss

Imi pare rau ca am intarziat atata cu nextul dar nu am avut deloc inspiratie pentru acest capitol rusinos] * crying *
Dar v-a promit ca daca mai astepta-ti o ora il pun in love . Orice ca sa ma revansez =| Nu am pus demult nextul da da stiu..sunt o lenesa :| hmm...?! Dar acuma il voi pune lough V-a promit ! kiss kiss

P.S. : Pana m-ai scriu eu din next mai haide-ti cu inca un com ca sa nu fac off topic :o3 rusinos] V-a rog ! :)) rusinos
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 08:58

Buuunaa! Insfarsit vei pune next-ul leneso :)) Ce bine, incepusem sa cred ca ai uitat de fic si de noi. Sper sa ma anunti si pe mine de next (Te roooog!) Sa ni-l aduci repede!
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 09:37

Dupa ani lumina ia-ta ca am sosit si eu cu nextul ! lough happy2 Doar pentru voi pisicilor kiss Lectura placuta ! in love

Capitolul 4

* Partea intai *
Negru … Acel abis intunecat de care imi era frica. Sunt dinou acolo . Dinou aproape de moarte . Dar oare ce ma adus aici ? Pentru ca eu nu imi amintesc nimic. Mintea mea este pustie si goala. Doar eu si aceasta infinitate de culori.

Mii de intrebari imi macina capul . Oare cum ma numesc ? Am familie ? De unde sunt? Nu mai steam ce sa cred. Eram total tulburata. Dar steam un lucru. Acest loc ma ingrozea si vroiam sa scap de aici cat mai repede cu putinta. Tusesc usor vizibil scuipand sange pe gura . Ce se intampla. De odata aud o voce usor stranie de barbat .

- Sakura ! Sakura ma auzi ? Floare de cires te rog spune-mi ca esti bine…

Cui ii apartinea aceasta voce ? Nu mai intelegeam nimic.. Si cine era acest barbat? Parea ingrijorat pentru mine. Probabil acesta este numele meu. Sakura…

- Cine esti ? intreb eu cu o usoara teama

Acesta sopteste ca este ‘’ Madara ‘’ . Madara ? Cine este Madara ? Dar deodata o amintire imi revine in minte :

* FlashBack *

Ma uitam ingrozita la persoanele din fata mea. Ce cautau aici ? Ce vroiau de la mine ? Erau cei din Akatsuki . Nu pot crede ce vad ochilor. Liderul lor Madara se teleporteaza in spatele meu prinzandu-ma de gat si lipindu-ma usor de pieptul lui . Bataile inimi imi accelereaza usor facandu-i pe toti sa rada. Era clar. Imi era frica sa nu ma omoare. Sunt asa o slaba de cand a plecat Sasuke din sat ! … Acesta isi lasa usor capul pe umarul meu indreptandu-si gura spre urechea mea intrebandu-ma ceva ce la care sigur nu ma asteptam :

- Vrei sa te alaturi organizatiei Akatsuki frumoaso ? Iti promitem ca noi te vom face mai puternica decat esti acum si te vom proteja exact ca pe o familie care nu ai avut-o niciodata.


* End of FlashBack *

- Sakura , Sakura trezeste-te ! striga Madara speriat .

Ce d***u ? A fost doar un vis ? Dupa cum observ da totul a fost un vis si ma aflu in camera mea din organizati-e iar Madara este langa mine vrand sa ma linisteasca . Doamne deci e cel mai ciudat vis pe care l-am avut !

- Insfarsit te-ai trezit ! spune el usurat .

Dau din cap afirmativ dupa care imi indrept privirea spre fereastra . Cat timp am dormit? Nu stiu dar mi-e mi sa parut ca a fost o eternitate . Sunt trezita de mana calda a maiestrului mei . Imi indrept privirea spre el , din gura mea iesind un zambet nevinovat. Acesta se uita la mine dupa care ma intreaba daca vreau sa facem o plimbare prin gradina. Raspund cu un ‘’ Da ‘’ bucuros. Chiar aveam nevoie de o gura de aer. Ma ridic din pat urmata de Madara si ma teleportez afara lasandu-l acolo. Chiar nu aveam chef de mers. La gandul acesta chicotesc usor insa nu mai apuc sa zic nimic pentru ca in fata mea apare el usor iritat . Doamne deci era asa amuzant uneori. Ma facea sa uit de toate problemele mele. Ma facea sa uit si de Sasuke. Nu stiu…

In preajma lui Madara ma simt bine. Ma simt in siguranta. Simt un sentiment pur. Imbibat cu dragalasenie , afectiune si iubire… Dar nu am idée ce sa cred . Imi indrept privirea spre maestrul meu care se uita la luna . Erau multe stele pe cer . Ma asez pe iarba scotand un oftat zgomotos atragandu-i atentia. Isi indreapta privirea spre mine uitandu-se atat de frumos. Cu o atata dragoste.

Insa de odata o intrebare imi strapunge mintea . O intrebare ce nu i-am adresato niciodata :

- Madara ? Ai simtit vreodata iubire pentru o persoana ?

Acesta se uita socat la mine dupa care imi raspunde :

- Da am simtit iubire. Pentru mama si pentru tata . Iubirea parinteasca. Simt iubire si pentru membri din organizatie. Ei sunt frati mei . Ii iubesc cu tot cu defectele lor , chiar daca nu o prea arat . Si mai simt iubire pentru o persoana. De mult timp se intampla lucrul asta. Cand sunt in preajma ei ma simt bine. Nimeni nu mi-a redat sentimental acesta. Ma simt iubit , simt ca vreau sa o protejez de toate relele. Si aceasta persoana esti tu Sakura…

Raman stupefiata.. Ce ? ...

Va urma .. >:)

Suspans dragilor =]]] Ehe sunt malefica > : ) Mda si nu ma certati stiu ca nu a fost asa inspirit capitolul si ca nu am avut descriere ingrijorat Stiu sunt varza … : | : A doua parte v-a veni mai incolo putin kiss Vreau sa v-a cam las in suspans lough
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 09:52

Asa deci. Insfarsit next. Ce sa zic? Micc ... ^-^ dar interesant. Insfarsit i-a zis Madara sentimentele pentru ea. Yuhhuuu. Hmm, primul fic in care chiar imi place cuplul Madara si Sakura. Hmm, legat de acest capitol. Scurt :( dar si foarte frumos. Ce vis ciudat a avut Sakura. " - Vrei sa te alaturi organizatiei Akatsuki frumoaso ? Iti promitem ca noi te vom face mai puternica decat esti acum si te vom proteja exact ca pe o familie care nu ai avut-o niciodata. " :x :3. Loove
Suspans ha? Sa vezi tu suspans la bataita daca nu ne aduci next-ul. Merci ca m-ai anuntat. Spor la scris si, am mai zis ca vreau next-ul?


Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 10:55

'Ce?...'... iti zic eu ce, suspans. hmm...?! Mdaaa, deci acest capitol a fost demential si ma bucur foarte mult ca nu renunti la fic, pentru ca este unul dintre favoritele mele in love. Nu am ce sa reprosez, asa ca vreau next-ul. a hug. Multumesc ca m-ai anuntat, by the way.
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 15:59

Vaai... ce frumos a fost capitolul! In sfarsit ai pus capitolul! Habar n-ai cat am asteptat! Nu ma asteptam sa ii spuna ca o iubeste! Love without limits [+16] - Pagina 2 273918 Abia astept urmatorul capitol!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits [+16] - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 18:19

Pisicuţă ♥ a scris:

Va urma .. >:)

Suspans dragilor =]]] Ehe sunt malefica > : ) Mda si nu ma certati stiu ca nu a fost asa inspirit capitolul si ca nu am avut descriere ingrijorat Stiu sunt varza … : | : A doua parte v-a veni mai incolo putin kiss Vreau sa v-a cam las in suspans lough

Deci ... in primul rand. Capitolul a fost foarte frumos. In mare parte a fost descriere sentimentala si actiune pe ici pe colo. Ai avut si cateva greseli de tastare/ortografie, dar nu-i bai. Per total, capitolul, excluzand marimea foarte mica pe care o are, este reusit ^.^ Pot sa spun ca atunci cand spunea ce simte pentru madara, apoi el a spus ce simte pentru ea, am simtit asa ... un mic fior de bucurie rusinos] ceea ce inseamna ca ai reusit sa descri destul de bine momentul <3

In al doilea rand. Suspans ha ? Ai citit vreodata un fic pana cand ai ajuns la ultimul capitol postat si acea autoare zicea "SUSPANS" ? Daca "Da", sa stii ca esti rea pentru ca ne chinui, avand in vedere ca este posibil sa cunosti acel sentiment :o3 Sa nu mai faci asta :(( eu vroiam sa citesc in continuare >:P

In al treilea rand. De ce varza? Alta leguma nu ti-ai gasit =]] nu, acum glumesc. Nu esti de loc varza. Esti un scriitor bun, care are un fic adorat, cu un fan number one[eu] si multi alti cititori :P

Asa ca te roaga Zummy, sa aduci nextul, cat mai mare cu putinta, si cat mai repede posibil. Multe pretentii, stiu, dar tu esti devina ca ai un fic fain =]]

Ja na!

 








Ultima editare efectuata de catre Zummy in Sam 12 Mai 2012, 21:45, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 01:46

Hei iubita! kiss
Pana la urma am reusit sa citesc si este minunat.
Imi place mult si sunt foarte curioasa ce se va intampla.
Cum ti-am zis, nu am mai intalnit vreun fic care sa fie madasaku, deci pentru mine este ceva nou! happy2
Astept cu nerabdare nextul in love , care sper sa fie adus cat mai rapid posibil! thank you
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits [+16] - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 22:15

Pisicuţă ♥ a scris:
Ma bucur mult ca v-a placut nextul . Sunt nespus de multumita pentru ca am asa multi fani. Asa ca am o surpriza pentru voi . Cum am spus. Am discutat eu si Zummylici si am ramas de bun acord ca ea sa ii i-a locul lui Mia pt ca aceasta nu va mai continua ficul impreuna cu mine. V-am mai spus are mult de invatat si scoala nu i da pace. Eu sper din tot sufletul sa o primiti cu mare drag . Eu deja am primito si cum spuneam noi doua avem niste idei trasnet impreuna =]]. Formam un mozaic ce explodeaza Asa si v-a vom pregati o surpriza in capitolul urmator ^^. Eu v-a urez lectura placuta si sper din tot sufletul sa v-a placa acest capitol facut impreuna de noi doua. V-am pupacit pe toti !

Pai, draga mea Cami, iti marturisesc ca acest fic a fost si este printre favoritele mele, dar niciodata nu m-am gandit ca eu o sa fiu unul dintre scriitorii lui. Nu-ti dai seama cat de fericita sunt <3 Chiar sunt fericita. Ficul meu preferat, a ajuns si ficul meu. Dar de acum inainte este al nostru ^.^ Si-ti multumesc ca m-ai primit in "schipa" ta >:D<
Cat despre voi, dragelor, sper sa nu va suparati ca am devenit si eu un scriitor al acestui fic. Imi doresc sa va placa acest capitol, sper sa fie destul de mare si sper sa va multumeasca si sa va amuza nitel, aia a fost o idee pe moment =]]


Lectura placuta.

 







Capitolul 4
* Partea a doua *


Ce?! Raman stupefiata. Cum e posibil?! Nici nu stiu ce sa mai cred. Oare vrea doar sa rada de mine sau chiar vorbeste serios? Dar daca este indragostit de mine? Of Doamne de ce viata trebuie sa fie asa de grea?
'' El '' se ridica usor de pe iarba, dupa care isi drese glasul si spune:

- Nu trebuie sa simti acelasi lucru pentru mine. Indiferent de sentimentele tale tu vei fii mereu in inima mea. Nu stiu ce mi-ai facut fetito. As fii in stare sa-i omor pe toti doar ca sa te am pe tine, sa te simt alaturi de mine, sa iti simt buzele rozalii lipite de ale mele si sa te strang in brate mereu. Dar tine minte, daca vrei sa fii iubit, iubeste.
Spunand toate acestea pleaca de acolo lasandu-ma prada gandurilor si amintirilor de odinioara. Fraza aceea imi revenea in minte ca un ecou ce se repeta la nesfarsit vrand sa ma chinuie. '' Daca vrei sa fii iubit, iubeste. ''

Eu il iubesc? Da, il iubesc, dar … nu-mi pot da seama ce fel de iubire este. Nu pot face diferenta intre iubire pasionala sau iubire parinteasca. Ma simt bine in preajma lui, cu toate ca nu comunicam prea mult. Se ingrijoreaza pentru mine, dar mai mereu este indiferent. Chiar nu stiu ce sa cred. Doar stiu ca este ceva diferit. Este ceva nou. Ceva ce nu am mai simtit in preajma nimanui. Nici in preajma lui Sasuke. El , el a fost doar o obsesie necurata a minti mele. Sufletul meu tanja doar dupa putina dragoste din partea lui insa acest lucru nu s-a intamplat. Dar de cand am intrat in organizatie simt ca am o familie. Simt , simt ca am pe cineva care ma iubeste.

O adiere usoara a vantului imi mangaie chipul, ducand departe gandurile nelinistitoare. Uitand de aceasta intamplare, inspir aerul plin de felurite miresme. Tragand din ce in ce mai lacom aerul inmiresmat, simt un amalgam de mirosuri care-mi satisfac simturile olfactive. Dar deodata, aud iarba frageda cum se frange datorita greutatii care o preseaza. Niste brate solide imi inconjoara trupul firav, iar doua buze moi, imi saruta gratios umarul drept.

Imi intorc capul sa vad cine este acest individ rafinat, dar cand imi intorc capul, aflu ca este doar un profitor cu ochi in care ma pierdeam deseori. Imi zambeste suav, si-mi prinde mana intr-a lui, strangandumi-o puternic, apoi se uita adanc in ochii mei si se apropie amenintator de fata mea. Nu reactionez nici cum, parca sunt imobilizata. Sunt mai mult uimita. Cum se poate ca Domnul Arogant sa ma observe, ba mai mult, sa vrea sa ma sarute. De unde atata iubire ?!

- Hei, Sasuke-kun, Sakura-chan ! Ah ... am intrerupt ceva ? intreaba blondul fiind vizibil confuz.
- Da, ai intrerupt, cap sec ce esti! Se enerveaza Sasuke indreptandu-se catre Naruto.
Chicotesc amuzata de aceasta situatie, apoi niste imagini din trecut, de pe vremea echipei 7, imi trec prin minte ca un fulger. Imi era dor de acele timpuri pierdute o data cu plecarea lui Sasuke. Vroiam sa-l vad pe Naruto caftit de brunet. Pe atunci eram o copila, il iubeam pe Uchiha fara motiv. Nici eu nu stiu de ce l-am iubit. Chiar si acum, daca ar incerca sa ma sarute, as intra intr-o hipnoza din care cu greu as iesi.

Zambetul inocent nu dispare de pe chipul meu albicios, Naruto continuand sa-si ia bataie de la Sasuke. Niciodata nu m-am gandit ca o sa am onoarea sa retraiesc aceste momente. Nici o clipa nu m-am gandit ca brunetul o sa-si revina si o sa uite de razbunare.
Ce-i drept, imi este dor de Tsunade-sama, de Kakashi-sensei si de toti prietenii nostri. Insa eu am acceptat sa intru in Akatsuki, in fond atunci nu aveam nimic de pierdut, pentru ca deja pierdusem echipa 7. Poate daca nu intram in aceasta organizatie, nu ma bucuram de intamplarea de adineauri.

Totul este bine, aproape totul. Numai cand ma gandesc la Madara, mii de fiori imi strabat sirea spinarii. Nu-mi este frica de el, imi este frica de ce o sa se intample. Nici nu stiu ce urmeaza sa se intample, dar orice ar fi, imi este frica.

Imi alung gandurile si ii urmez pe baieti. Cei doi se ingramadesc pe usa de la intrare, nelasandu-se unul pe altul sa intre. Inca un chicot se strecoara printre buzele mele rozalii, apoi Naruto impingandu-se cu forta inauntru, reuseste sa se dezechilibreze si cade jos, fiind urmat de Sasuke. In clipa urmatoare brunetul este deasupra lui Naruto, buzele lor fiind contopite intr-un sarut accidental.

Razand in hohote, si eu si ceilalti, ma sprijin de tocul usii si-mi pun mainile in san, apoi cu o nota de ironie le spun beietilor ca este cel mai pasional sarut pe care-l vad.
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 22:39

Prima! nr1
Deci in primul rand mersii de anunt. kiss
Iar al doilea, capitolul asta a fost genial.
Nu mai pot de ras. lough
ASTEPT NEXT thank you
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Mai 2012, 00:42

O daaaa!! Ma bucur ca esti scriitoare, desi imi pare rau ca Mia a plecat. Pai ce pot spune, imi place descrierea, parca in momentul in care Sakura spunea cum inspira aerul, simteam si eu nevoia sa inspir, deci ma faci sa fiu una cu personajul. Ador felul tau de a scrie. Multumesc mult de tot ca m-ai anuntat, si astept next-ul cu nerabdare.

P.S. Ultima faza a fost... lough GENIALA. Imi aduce o nostalgie, a acelui episod in care chiar s-a intamplat asta...
sad
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love without limits [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Love without limits [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-