Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love without limits [+16] - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love without limits [+16] - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love without limits [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 13 Mai 2012, 18:49

Deci pur si simplu ador acest capitol si mersi ca mai anuntat.Cand am citit pur si simplu parca simteam ce simte si perosonajul.
Partea cu sarutul a fost cea mai tare.Am ras mult dupa ce am citit-o lough


Love without limits [+16] - Pagina 3 296f8lk
Sus In jos
rozalix
Academy Student
Academy Student
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 3

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 11:05

[i][quote]Deci.pur si simplu am ramas uimita.Cine s-aar fi gandit ca madara poare iubi.abia astepr nesti so sper sa fie mult mai lunga iar sasuke sa dispara din peisaj.era si timpu ca cineva sa faca si alt fic decat sasusaku. nr1 nr1 nr1 in love in love thank you thank you love i love you dance1 dance 2 dance1 dance 2 kboom lol!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits [+16] - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 17:54

Hello ^.^
Ma bucur ca nu m-ati "dat afara in suturi" din acest fic si ca v-a placut capitolul >:D<
Cat despre capitolul urmator ... am scris o parte din el, insa o sa-l posteze Cami :)) cand va face ea asta ... nu depinde de mine =]]


So ... Va multumesc ^.^



Love without limits [+16] - Pagina 3 Hands10
Love without limits [+16] - Pagina 3 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 17:55

sad da styu ca ar trb sa ma omorati ca am venit atat de tarziu. adik vam batut la cap cu next si acu sunt ultima. mama mia confiscat laptopul si chiar nu am putut sa citesc deci mii de scuze. ma bucur sa vad ca apare o noua scriitoare in peisaj. app te descurci SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPER. kiss
abia astept nextul si sper sa fiu prima la comm ca sa ma revansez heh


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 21:19

Nextul doar pentru voi kiss

Specific : Capitol facut de Zummy in totalitate dap !





Capitolul 5.


Amandoi se uita ciudat la mine parca avand o expresie de „ Mai bine fugi ca de nu te prind si nu mai scapi !„ . La gandul acesta rad amuzata apoi imi indrept privirea spre ceilalti intrebandu-i daca vin la masa. Acestia raspund afirmativ apoi eu si baietii ne asezam pe scaune incepand sa mancam. Naruto lua castronul de ramen infulecand ca apucatul, facandu-ne pe noi sa ne uitam ciudat la el. Baiatul asta e nebun. Doamne cum poate manca atat ? Dupa ce termina de mancat mai cere o portie , dupa care alta si cererile continua sa vina. Pff, parca nu se mai termina. A ramas acelasi Naruto pe care il stiu eu. Acelasi coleg de echipa nebun si un frate minunat .

Dupa cateva minute toata lumea termina de mancat, mai putin o singura persoana. Toata lumea se uita cu niste ochi mari cat cepele la blondul care nu se mai opreste din mancat. Nimeni nu spune nimic, lasand sa predomine doar cioflaitul lui Naruto in incapere.Unii se inchina, altii se uita ca la felul paispe, sau pur si simplu stau indiferenti. Naruto insa este in lumea lui si acum ma intreb, unde are loc atat de multa mancare? Cu toate ca baga in el ca spartul, nu se ingrasa.
Isi bea si paharul cu apa, spune "sarut mana" apoi se ridica de pe scaun si se indreapta spre scari. Le urca alene apoi dispare din aria noastra vizuala.
- Doamne, credeam ca nu se mai opreste. Zici ca era masina de mancare. Hm .. ciudat copil, spune Deidara care continua sa se inchine.
Intr-adevar, langa scaunul lui Naruto este un intreg lant de castroane goale.Daca nu te uiti atent la ele, ai impresia ca sunt curate.
-Eu unul am avut o masa foarte copiasa, sa traiasca bucatareasa-
-Bucatarul! sare Itachi ca ars.
-Mda ... ma rog, eu trebuie sa-mi fac somnul de frumusete. Noapte buna, pa!

Spunand toate astea, Deidara o taie rapid apoi usor, usor se retrage toata lumea, cascand monoton cu o intindere de pisica. Cu fiecare minut ce trecea, se mai ducea o persoana. Plecau pe rand, de parca cadeau ca spicele franti de somn, dar de unde ?! ei vroiau sa fie scutiti de spalatul vaselor.
-Ce lasi! Urlu eu in gura mare fiind vizibil iritata de pierderea asta in spatiul somnului a tuturor membrilor.
Sa lase o fata asa fragila ca mine sa se ocupe de o treaba asa grea. Oh, incep sa fiu ca ei.

Fara alte comentarii ma intorc cu fata catre masa si ma uit in dreptul fiecarui scaun. Toate sun trase si lasate de izbeliste pe langa masa. In fata lor, stau proptite castroanle goale si toate resturile. Doar un singur castron este plin si neatins de betisoare. Pe scaunul din fata, sta nemiscat, cu o figura care-ti spune clar ca nu trebuie deranjat, Sasori. Ochii ii sunt atintiti asupra unui punct fix, neindentificat de mine. Mainile ii stau incovoiate la piept iar buzele-i stau intr-o linie dreapta, care nu inspira nimic. E absent. Parca este o ... marioneta.
Fara sa-l deranjez incep sa strang castroanele, ducandu-le la chiuveta pentru a le spala, mai apoi. Dupa aceea, incep sa iau doua cate doua castroane din „lantul” lui Naruto. Dupa ce ultimele doua sunt duse la chiuveta si spalate, ma intorc ca sa iau si ultima portie, care nu a fost mancata, dar ma izbesc de ceva apoi un sunet precum ceva spart se aude.
Imi atintesc privirea catre provocatorul sunetului, acela fiind castronul care zace in mii de bucatele pe podea. Ma uit in jurul cioburilor dar nu e nici pic de ramen, doar pe suprafata lor se poate observa o urma a sosului de rosii. Apoi imi indrept privirea in fata, iar pupilele mi se dilata la maxim cand il vad pe Sasori plin de ramen in jurul abdomenului. Ca sa imi acopar gura cascata de oroarea care mi se intampla, imi duc mainile la nivelul fetei si mi-o acopar.
Evident alarmata, iau prima carpa care-mi este la indemana si incep sa sterg haina plina de ramen a lui Sasori, dar tot ce fac este sa inrautatec situatia. Pentru ca acea pata de sos devine tot mai mare.
-Oh, Doamne! Sasori, te rog sa ma ierti, nu a fost cu intentie. Stii ce? Mai bine te schimbi tu in altceva si eu o sa-ti cumpar o alta bluza. Ha, ce zici ? il intreb eu, afisand un mic zambet.
-Nu-i nici o problema. Oricum vroiam sa scap de acest tricou. Intr-un fel m-ai ajutat. Merci.

Ce ?! Stai, cum?! Adica eu muream de frica si el imi spune „Merci” si se vede clar ca zambetul asta pe care-l afiseaza e unul fals, fortat sa para real. Deci incearca sa se poarte frumos. Oare de ce?
-Nu, nu. Eu zic sa-ti cumpar alt tricou. Si ... nimic.
As fi vrut sa-i spun de zambetul fals, dar imi trebuie mult tupeu.
-Si, ce? Poti sa fi sincera in preajma mea. Spune el afisand inca un zambet esuat.
Imi iau inima in dinti si i-o spun intr-un mod cat mai dragut cu putinta.
-Daca vrei ca eu sa fiu sincera, trebuie sa fi si tu si sa nu te straduiesti sa zambesti doar ca sa para ca totul e in regula. Pentru ca nu este. Tricoul asta iti placea, dar ai spus-o pentru ca ... de ce ai spus-o? Am spus totul dintr-o rasuflare stand mai incordata decat un elastic supraintins, apoi de frica am fugit in alta incapere.





Lectura Placuta xD


Love without limits [+16] - Pagina 3 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 23:38

Prima! nr1
Multumesc foarte mult pentru ca mai anuntat. a hug
Draga a fost un capitol bun,frumos,minunat,extraordinar etc. in love lough
Oare de ce Sasorii se preface? think
Ce ascunde? think
NU stiu de ce, dar cred ca am o banuiala. think
Dar ca sa fiu sigura ca banuiala mea e corecta...astept NEXT thank you


Love without limits [+16] - Pagina 3 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Lun 21 Mai 2012, 15:22

mama. acu mim dat seama de ce aia din africa sunt asa slabi. naruto le mananca toata mancarea. asta baga foamea in lume.
nu styu ce e in neregula cu sasori si sunt super curioasa in legatura cu ce se va intampla a hug


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Lun 21 Mai 2012, 22:30

Deci am citit capitolul si chiar mi-a placut mult.Am o vaga banuiala in legatura cu comportamentul lui Sasori fata de Sakura,dar o sa aflu cand o sa aduci nextu-l.Mersi ca m-ai anuntat de next ca altfel eu din cauza scolii uitam sa ma uit si pe aici.


Love without limits [+16] - Pagina 3 296f8lk
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 20:25

Hai salut!
Deci, sunt mai mult decat fericita ca mi-ai spus acest fic Cami!
Este mai mult decat genial, fiecare fraza are ceva interesant.
Ori mister, suspans ori amuzament sau dragoste.
Este minunat.
Iebesc felul vostru de a scrie.
Si Zummy... imi pare foarte bine ca ai intrat in colaborare cu Cami!
Va descurcati de minune ambele.
Descrierea este prezenta in fiecare capitol si asta imi place la nebunie!
Imi plac ficurile in care descrierea este din ambundenta!
Ma bucur ca Madara si-a destainui sentimentele ascunse Sakurei si sunt curioasa cum va evolua relatia dintre cei doi.
Mi-a placut sa citesc acele momente ,,specifice'' echipei 7.
Imi este chiar dor. sad
De ce este suparat Sasori? sad
Chiar nu vreau sa fie sad
Mereu mi-a placut de omul ala. sad
Sper sa nu fie ceva grev si sper sa ii spuna Sakurei de ce este in aceasta stare.
Dar pentru a afla acest lucru trebuie sa astept urmatoarele capitole deci... spor la tastat.
Dar nu in ultimul rand, asi vrea sa va spun felicitari la ambele pentru acest fic minunat.
Aveti niste idei frumoase si sunt curioasa ce veti mai nascocii si in continuare in acele creierase ale voastre.
Cam atat.. eu astept nextul si poate ma anuntati cand il puneti...
Oricum, as vrea tare mult sa vina repede, insa asta depinde doar de timpul vostru.
See ya jos palaria in fata



Love without limits [+16] - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Joi 24 Mai 2012, 16:47

Wow... ce capitol frumos! Absolut super, il ador, ador, ador! A fost foarte emotionant, mai ales atunci cand a vorbit cu Sasori! Naruto baga-n el ca spartu'! Love without limits [+16] - Pagina 3 2586070128 Abia astept nextul care sper ca-l puneti repede altfel va omor pe amandoua! Love without limits [+16] - Pagina 3 544217


Love without limits [+16] - Pagina 3 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits [+16] - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 16:59

Va multumim mult de comentarii ^.^

Capitolul 6.
Sasori P.O.V

De ce Dumnezeu a fugit? Ce crede ea ca sunt?! Un monstru care o va sfasia la cea mai mica greseala ? Sunt o fiinta umana exact ca ea. Faptul ca se comporta cu mine la fel ca toti ceilalti ma face sa intru intr-o nostalgie ingrozitoare. De ce toata lumea fuge de mine si ma evita in cel mai josnic mod? De ce toti se tem?!

Nu ca mi-ar pasa, dar vreau sa-i arat ca nu sunt cum ma crede ea, asa ca o iau pe urma ei. Urc nenumaratele trepte ale scarilor tinandu-ma ca un bolnav de balustrada si in sfarsit ajung la inceputul lungului hol insiruit de multe usi colorate in diverse nuante, fiecare reprezentand culoarea de pe inelul purtat de fiecare membru. In capatul holului sunt trei usi de culoare gri, acelea sunt pentru inlocuitorii unor membrii, in caz de boala sau alte migrene. Sigur acolo s-a dus Sakura, pentru ca acele incaperi sunt goale. Ma indrept alene catre ele si deschid prima usa. Imi rotesc privirea prin jur dar nici urma de vietate umana. Deschid si a doua usa, nimic.

”A treia oara e cu noroc”. Cu aceste cuvinte in minte, imi duc agale mana catre cleanta, o cuprind cu toata mana dreapta apoi o apas si usa se deschide cu un scartait alarmant. Usa este deschisa pana la perete, iar Sakura se afiseaza stand pe un scaun, langa fereastra. Probabil se gandea la ceva, dar eu i-am rupt tot sirul gandurilor, dintr-o stare absenta ajugand la una plina de frica si frustrare.
Pasesc in incapere, un pas, doi pasi, ma apropii tot mai mult de ea. O data cu apropierea mea, creste si frustrarea ei. Ajung in fata rozaliei si-mi duc mana catre chipul ei, iar aceasta si-l acopera cu manile sale mici si albicioase.

Si acum ce credea? Ca am sa-i dai o palma de am sa-i mut fata? Nu, n-am facut-o. Vroiam doar sa o mangai, sa-i arat ca nu-s un monstru, ca stiu sa fiu tandru, si ea ce face? Se ascunde, dandu-mi de inteles ca-i e frica. E la fel ca toti ceilalti, o fricoasa, o ipocrita.
-Stii ce?! Da! Intr-adevar imi placea acest tricou, dar am vrut sa-ti arat ca nu sunt monstru si ca nu voi omora pentru ca mi-ai murdarit tricoul. In fond, era doar un tricou, nimic important. Nu era mai important decat un posibil prieten. Dar esti la fel ca ceilalti. Te temi de mine fara sa stii cine sunt eu defapt. Daca am ucis mii de oameni nu inseamna ca nu pot avea prieteni, nu inseamna ca nu am inima.

Spunandu-i toate astea, ii intorc spatele si plec din incaperea aia blestemata, lasand in urma mea doar urletul usii trantite. De ce nimeni nu vede in mine o persoana buna? De ce toti il vad pe Sasori criminalul, acel om lipsit de inima? Am incercat sa vorbesc cu ea, i-am spus ca nu-mi placea acel tricou, cu toate ca era printre preferatele mele, iar ea se teme de mine fara sa vada ce urmeaza sa fac. Am crezut ca este ceva deosebit la Sakura, am vazut in ea o prietena de nadejde, pentru ca a reusit sa-l schimbe pe Madara. Omul ala, inainte era extrem de dur, nu ca acum nu ar fi, dar se vede o schimbare. Cand e in preajma ei, devine brusc dulce si de catifea, ochii lui sclipind mai rau ca stralucirea apei in razele blande ale soarelui. Poate este o iubire parinteasca, sau o iubire reala, cu sentimente reale. Dar cunoscandu-l pe Madara, as zice ca o iubeste ca un parinte, nu ca un iubit. Oricum, in ultimul timp o marginalizeaza. Este chiar si pentru mine un mister de ce face acest lucru.

Insa nu-mi mai pasa de ea si de frica ei. Ma indrept catre camera mea, de unde imi iau un prosop si un alt tricou, urmatoarea locatie fiind baia. Ajuns acolo, imi dau toate hainele jos si intru sub dusul care ma cheama la el de ceva vreme. Deja mi s-a imprimat roseala sosului pe piele. Am avut noroc ca nu era fiebinte ramenul. Atunci eu fugeam intr-o alta incapere.

Toate gandurile mele sunt absorbite de picaturile revigorante de apa. Toate se preling pe trupul meu, curatandumi-l de toate mizeriile. Consider ca m-am relaxat destul de mult sub masajul picurilor de apa, asa ca ies din dus si incep sa imi sterg cu migala trupul. Ma imbrac, arunc prosopul in cosul cu haine murdare apoi ies din incapere si dau nas in nas cu Sakura. Aceasta se da doi pasi in spate, isi pleaca privirea si-si cere scuze. Hm ... patetic. Merg mai departe, ignorand-o total.

Ma duc in bucatarie si-mi scot din frigider o doza de suc, apoi ma asez pe canapeaua din sufragerie si dau drumu’ la televizor. Schimb posturile fara sa ma uit ce posturi deruleaza, gandurile mele fiind in alta parte.
Poate ca a fost urat din partea mea sa o ignor acum cateva secunde, dar decat sa-i spun un „nu-i nimic” patetic si bizar, din partea mea, o lasa asa cum este, plina de frica. Ma decid sa ii dau o pauza telecomandei pe care am tot butonat-o, lasand pe un film de groaza. Pun doza de suc jos iar eu ma intind pe canapea, punadu-mi sub cap o perna.



Love without limits [+16] - Pagina 3 Hands10
Love without limits [+16] - Pagina 3 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Ză Angel. in Mar 31 Iul 2012, 13:47, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 17:12

Vaaai ce bine te-a iesit nextul in love

Imi place mult mult de tot sa stii puppy eyes Sincer eu nu stiam ca o sa-l pui think A fost o surpriza si pentru mine lough
In fine asteptam parerile voastre kiss Nextul va veni incurand <33
Ja na!


Love without limits [+16] - Pagina 3 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 17:34

Buna draga mea!
Pai sa stii ca ma bucur foarte mult ca ai adus mult asteptatul capitol si deasemenea ma bucur ca m-ai anuntat.
Mi-a placut extrem de mult, sincer iti zic.
Descrierea a fost cea care m-a fascinat cel mai mult, de fapt.
Si mi-a placut faptul ca ai povestit din prisma lui Sasori.
Imi pare atat de rau de el : ((.
Nu vreau sa il vad suferind, sa vad ca nimeni nu il accepta si nu isi impartaseste prietenia cu el.
Sper ca Sakura sa se schimbe, sa gandeasca altfel si sa isi ascunda acea frica nefolositoare.
Hm... Cam asta este..
Astept nextul Cami...
Sper sa vina repedeeee. Sa ma anunti!
See ya! :D


Love without limits [+16] - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 18:42

Daca nu am mai zis-o o zic acum pur si simplu ador acest fic si cu fiecare capitol imi place tot mai mult.
Imi pare rau pentru Sasori ca este asa de singur si chiar as vrea sa Sakurei sa nu-i mai fie asa de frica de el.
Nu am cuvinte destule pentru a lauda acest fic si acest capitol mai pot spune decat ca este chiar un fic fabulos jos palaria in fata


Love without limits [+16] - Pagina 3 296f8lk
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 19:38

ma bucur ca sasori are sentimente in el si abia astept sa vad daca se va schimba. e un lucru bun ca incearca si sakura. nu toti sunt asa cum par.
abia astept nextul deoarece ficul deja ma dus pe culmile extazului si ale curiozitatii. happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 20:19

Buna draguta! kiss Multumesc mult ca m-ai anuntat. Mi-a placut capitolul dar nu a fost prea multa actiune dar nu-i nimic! happy Imi pare bine ca Sasori are si el sentimente si sunt curioasa sa vad ce se mai intampla, asa ca vreau NEXT! hi!


Love without limits [+16] - Pagina 3 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 23:49

Woooww! Ce frumooos <3 si acum se vor indragosti unul de altul? dap !. Si scuze ca n-am mai citit, insa am fost ocupata :(. Imi place la nebunie fic-ul si astept next-ul, scumpelor. Multumesc pentru ca m-ai anuntat . dap !


Love without limits [+16] - Pagina 3 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Mar 29 Mai 2012, 23:07

Wow... asta da capitol! Nu-mi vine sa cred ce vad ochilor! Parca presimt ca ies scantei, multe scantei!


Love without limits [+16] - Pagina 3 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 21:39

ai colaborat cu mama ta?! ce fata norocoasa esti lough
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 14:12

Va multumim mult pentru comentarii kiss Ma voi apuca chiar acum de next dragilor. ^^
Sper sa va placa. ^_^


Editt : Next kiss




Capitolul 7
Sakura P.O.V.

Razele calde ale soarelui ma invaluie treptat facandu-ma sa scancesc usor si punandu-mi mana la ochii. Era deja dimineata... Ma ridic usor din pat ducandu-ma la baie pentru a-mi face o siestra bine meritata. Imi pun pijamaua in cosul de rufe apoi pasesc in cabina de dus dand drumul la apa. Picaturile caldute alunecau usor pe corpul meu dandu-mi o senzatie de bine si furnicaturi prin tot corpul . Oare am facut bine fugind de Sasori ? Aceasta este intrebarea ce nu imi dadea pace.

Poate ca trebuia sa i dau o sansa. Doar nu ma putea omori doar prin simplu fapt ca am varsat ramen pe tricoul lui. Aici am exagerat si eu. Iar Madara, a doua problema a mea. De cand si-a marturisit sentimentele pentru mine ma ignora. Deabia daca ma baga in seama acest lucru find foarte rar. Am ajuns sa fiu doar o piaza rea. Doar o veriga slaba. Opresc dusul iesind din cabina si luandu-mi halatul pe mine. Ma indrept usor spre camera mea dar sunt oprita de o mana ce ma trage inapoi.

A inceput sa imi fie frica. Cine era . Acesta scoate un cunai punandu-mi-l la gat . Insa nu mai apuca sa faca nimic deoarece cineva bate la usa camerei mele . Acel om isi pune armamentul inapoi apoi se uita la mine dupa care imi arata un semn. Cam ciudat de fel. Era doar mana lui dreapta ridicata iar pe ea scria ceva greu de indescifrat '' لا تذهب في مهمة! كل ما يموت! ''

Dupa semne cred ca era araba. Acesta dispare fara urma lasandu-ma in ceata. Dar gandurile mele sunt intrerupte de bataile insistente la usa : '' Sakura esti bine ? '' . Era Sasori. Raspund cu un simplu da dupa care i deschid usa. Acesta paseste in incapere indreptandu-si privirea spre mine. Ma uit atent la el in mana lui observand niste fructe tropicale. Cred ca era papaia. Dar de unde a facut rost de ele ? Isi intinde mainile dupa care rosteste :

- Astea sunt pentru tine ! Este un mod de a-mi cere scuze cum m-am purtat cu tine.

Raman socata. Isi cerea scuze ? Cred ca eu sunt cea care ar trebui sa isi ceara scuze ca l-am tratat asa. Doar il cunosc de atatia ani dar acum parca e ceva diferit ce ma atrage la el. Ceva special. Insa habar n-am ce. Zambesc dupa care ii spun :

- Sasori nu ai de ce sa iti ceri scuze ! Eu sunt cea care ar trebui sa o faca pentru ca m-am purtat asa copilareste..

Sunt intrerupta de glasul lui care imi spune sa tac. '' Cea fost a fost , nu ? '' Dau din cap afirmativ dupa iau acele fructe gustoase din mana lui punandu-le pe pat si incepand sa savurez din ele. Roscatul se aseaza langa mine luand si el o papaia si incepand sa manance. Nu stiu de ce dar aveam impresia ca ne urmareste cineva. Poate ca e doar impresia mea dar cine stie. Lasand asta la o parte il intreb pe roscat de unde a facut rost de ele deoarece pe aici nu prea vezi fructe asa ca acestea :

- Pai am facut si eu magie nu degeaba sunt Sasori nu ? spune acesta incepand sa rada.

La auzul vorbelor lui incep sa tusesc aproape innecandu-ma. Acesta ma bate usor pe spate dupa care incepe sa chicoteasca. Rad si eu la randul meu indreptandu-mi privirea spre el. Aerul din incapere incepe sa devina tot mai sufocant. Respiratile noastre erau accelerate , chiar foarte accelerate. Imi simteam inima batand cu o suta la ora. Ce se intampla ?

- Esti asa de frumoasa... sopteste Sasori cu zambetul pe buze.

Ii multumesc pentru compliment dupa care ma indrept spre dulap luandu-mi de acolo un kimono si mai apoi rugandu-l pe Sasori sa iasa din camera pentru a ma lasa sa ma schimb. Dar acesta imi adreseaza o intrebare ca ma lasa masca :

- Si daca nu ies ce o sa-mi faci draguto ?




Da stiu ca nu cine stie ce dar nah sper sa va placa cat de cat.. Astept parerile voastre.

Lectura Placuta xD





Love without limits [+16] - Pagina 3 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre Pisicuţă ♥ in Dum 03 Iun 2012, 15:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 15:27

ma crezi k nu se intelege aproape nimik?! dar mrs pt link kiss
mrs ca ai editat kiss sincer....nu se intelegea..happy2


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 26 Iun 2012, 13:33, editata de 1 ori
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 15:38

Wow... Sasori pervers?! O_o De cand mai este si treaba asta? In fine, mi-a placut incredibil de mult capitolul, imi place cum descrii. Abia astept capitolul urmator si va rog sa ma anuntati in continuare!


Love without limits [+16] - Pagina 3 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 16:15

mrs Love without limits [+16] - Pagina 3 208323

Edit Bella: Deci, regulamentul spune clar ca doua, trei cuvinte intr-un post inseamna spam, ceea ce este interzis! Tu ai unul plus un emoticon.Intr-un comentariu la un fic trebuie sa apara MINIM 1o cuvinte ca sa nu se mai lege nimeni de tine. Love without limits [+16] - Pagina 3 947835 Daca vrei doar sa-i multumesti fa`o pe mess, pe chat .. Love without limits [+16] - Pagina 3 468521
inteles happy


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 26 Iun 2012, 13:35, editata de 1 ori
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 16:35

omggggggggggg. wtf?what. ce sa intamplat cu sasori. auzi la el draguto happy chiar foarte dulce din partea lui. doamne de ce nu faci ca toti baietii sa fie asa cum a fost sasori sau madara pana acum/? dulci atenti? dragastosi. ohhhhhhh rar mai intalnesti un baiat asa. la noi la scl dak un baiat iti face un compliment(asta se intampla o data la 5748584758 de milenii) care nu e legat de cele 2 parti ale corpului tau la care ei se uita 24 din 24 ceilalti vin si rad de el. da asta e nai ce face waiting abia astept nextul kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 18:11

OMG! what?lol!
Deci te-ai intrecut pe tine insuti la capitolul asta si ca de fiecare data mersi de anunt! kiss
A fost super....nici nu am cuvinte!
Stiam eu ca se va intampla ceva nr1 .
Deci...se pare ca Sakurei incepe s-ai cam placa de Sasori si invers. think
Si de cand e Sasori asa....nu pot sa-l numesc pervers, pentru ca nu e.....deocamdata.
Asa dulce si indraznet? think
Nu pot sa zic decat.....imi place, imi place, imi place, place, place! lough
A si era sa uit....cine era cel cu kunaiul si mesajul ala ciudat? hmm..realy?
Ei, oricum trebuie sa mai astept pana aflu...nu?
Deci vreau nextul cat mai curand posibil. hi! thank you


Love without limits [+16] - Pagina 3 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love without limits [+16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits [+16] - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Love without limits [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-