Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Help me go through this Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Help me go through this Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Help me go through this

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 01:57

Buna tuturor. Acesta este primul meu fic, nu stiu cat de bun o sa fie, dar ma straduiesc. Le-am citit pe ale voastre si mi-au placut foarte mult, de aceea m-am gandit si eu sa fac unul. Este SasuSaku. Sper sa va placa si accept tot felul de comentarii.
As vrea sa va spun ca la fiecare capitol o sa pun la sfarsit tinuta pe care o va avea Sakura. M-am chinuit foarte mult sa ii aleg combinatiile si cred ca au iesit bine.

Help me go through this

Capitolul 1




Sakura P.O.V

Stau si privesc tavanul, amintindu-mi vremea in care eram doar o fetita prostuta, slaba dar fericita. As da orice sa am acea viata din nou, sa ma uit in oglina si sa nu vad un asasin care a omorat zeci si zeci de persoane fara sa clipeasca. Ma numesc Sakura Haruno, am 18 ani, ochii mei sunt de un verde pe care sincer nu l-am mai vazut. Un verde crud precum iarba. Acesti ochi nu mai exprima niciun sentiment, nu mai au nicio sclipire, acum sunt pur si simplu stersi.Parul meu este roz, o culoare destul de ciudata, dar frumoasa. Este lung pana la mijlocul spatelui si drept. Revenind la ce ocupatie am, am capatat-o de 3 ani si ceva daca nu ma insel.
Ceea ce m-a facut sa ma schimb este moartea, sau mai bine zis omorarea surorii mele, Sasha, de catre doi nemernici pe care inca ii vanez si acum. Imi aduc aminte ca era ora 2 si ceva, iar eu si sora mea eram in casa, ne jucam. Ea semana destul de mult cu mine, la trasaturi. Ochii ei erau de un verde inchis, iar parul ei era roscat. Ea avea 10 ani, iar eu 13. Parintii nu erau acasa, nu erau nicaieri pentru ca erau morti. Pe noi ne crestea bunica noastra, Hirashima care a murit acum un an. In acea zi si bunica era plecata pana la Tsunade, care era acum hokage. O femeie de varsta bunicii mele, dar semana cu mine deoarece folosea un jutsu care o facea de 20 si ceva de an.Are parul blond, prins in doua codite de fetita inocenta, ochii caprui, de culoarea caramelului, acei ochi care te face sa te topesti in ei, iar la fata pot spune ca este frumoasa, chiar are trasaturile unei femei foarte frumoase.
Cat timp bunica a fost plecata, noi doua am ramas singure. Sora mea se juca cu mine, incerca sa ma inveseleasca deoarece baiatul pe care il iubeam la varsta aceea, plecase in cautarea puterii si a razbunarii. Atunci nu il puteam intelege, eram un copil inocent. Nu stiu daca a fost dragoste pentru ca era foarte mica. Acum nu prea ma mai gandesc la el deoarece nu l-am vazut de vreo 5 ani, dar cateodata il mai visez, imi aduc aminte de el, mai ales cand ma gandesc la copilarie. Cat sora mea aranja jucariile, eu m-am dus in bucatarie cu speranta ca o sa gasesc ceva dulce de mancare si niste suc. Deodata s-au auzit niste tipete din camera in care era sora mea. Un fior mi-a trecut prin sira spinarii, inima batandu-mi mai tare, panicandu-ma, am luat-o la fuga spre camera si am zarit-o pe sora mea tinuta de un baiat de vreo 18 ani, cu parul argintiu, prins intr-o coada la spate, bine facut. Ea era legata la maini si plangea. Am inceput si eu sa plang si am incercat sa fac un jutsu dar cineva mi-a prins mainile, legandu-le. Nu am putut vedea cine e, deoarece nu ma lasa sa intorc capul. Incercam sa ma gandesc la ceva sa imi scap surioara din mainile lor, dar dintr-o data, cel care o tinea pe sora mea, a scos un kunai si cu un zambet de om nebun a inceput sa o zgarie pe Sasha pe mana.
- Opreste-te, te rog, las-o sa plece! spun cu siruri de lacrimi curgandu-mi din ochi, privindu-mi sora cum tipa de durere, zbatandu-se. Nu ti-a facut nimic. Las-o sa plece, te rog.
- Daca vrei ca surioara ta sa scape vie, spune-mi unde tineau parintii tai pergamentul in care este mentionat numele celui ce ascunde Jubi (acest bijuu este cel mai puternic dintre demoni). Daca nu ne ajuti, atunci...Se oprise din a mai spune ceva si a infipt kunaiul in mana surorii mele care tipa si tipa dupa autor, parea un inger prins in mana demonilor, un inger chinuit care plangea, unu pe care nu eram in stare sa il ajut. Nu stiam despre ce vorbea. Parintii nu ne-au spus niciodata nimic, trebuia sa fac ceva sa o ajut.
Am inceput sa ma zbat, sa tip, sa plang mai tare, zbieram, le spuneam ca nu stiu, dar degeaba. Am simtit odata o durere in partea stanga a capului, acea lovitura m-a facut sa tip si mai tare si m-a izbit de perete. Cel ce ma tinea venind spre mine si infigandu-si mana in parul meu, m-a ridicat din nou in picioare.
- O singura data te mai intreb. Unde este? Il vedeam cum taia pielea alba si fina a fetei care plangea cu lacrimi de sange pentru care plangeam si ma zbateam, dar in zadar.
- Sakura, ajuta-a, te rog, ma doare, ajuta-ma, te rog. Si alte tipete se auzeau din gura ei, siroaie de lacrimi ii acopereau obrajii.
- Luati-va mana de pe sora mea! omoara-ma pe mine, dar las-o, te rog, te implor. Nu stiam ce sa fac sa o ajut, eram slaba, fara nicio putere, ma zbateam sa o ajut, ma blestemam pentru ca eram inutila, priveam cum propria mea sora este torturata.
- Nu o sa ne spuna nimic, spune barbatul din spatele meu, cred ca e mai bine sa incheiem aici. Cand am auzit un fior mi-a strabatut corpul si am inceput sa tip.
- Cum adica sa terminati? Daca va mai atingeti de un singur fir din parul ei, jur ca o sa va gasesc si o sa va fac sa regretati ca v-ati nascut! Ii priveam cum se uitau la mine cu scarba, cu ura si cum radeau batjocoritor. In ziua aceea mi-am privit sora cum era macelarita sub ochii mei, cum plangea, un copil de 10 ani omorat in cel mai dureros mod, plangea, degeaba. Din nou tipam, ma zbateam, plangeam, ma chinuiam sa scap din mainile lui sa pot ajunge la ea, care ma striga si imi cerea ajutorul. Dupa ce si-au terminat treaba, m-au lasat in viata si mi-au spus ca sora mea e moarta din cauza mea, si ca or sa se intoarca dupa mine. Eram un copil de 13 ani si-a privit sora cum era macelarita.
Simt cum lacrimile se scurg din ochii mei care acum exprimau furie, vroiau razbunare. De atunci viata mea nu a mai fost la fel. Am devenit o fire mai retrasa. Acum il inteleg pe baiatul pe care l-am iubit de ce a plecat sa se razbune. Sasuke Uchiha. Imi aduc aminte ca era un baiat frumos, pielea alba, ochii negrii precum carbunii cu parul de aceeasi culoare. Eu eram una dintre multele admiratoare pe care le avea. Speram ca odata o sa fim impreuna, ca orice fetita indragostita, dar acesta a plecat in cautarea puterii pentru a se razbuna pe fratele sau, Itachi care si-a omorat intregul clan.
Termin cu amintirile si ma ridic din pat. Era 6 dimineata. Ma indrept spre baie si imi fac un dus. Dupa ce termin, ma duc sa ma imbrac deoarece la 7, Tsunade, care acum este ca o mama pentru mine, mi-a spus sa ajung la 7 in biroul ei. Imi iau o pereche de colanti negri, putin transparenti, plini de gauri,rupti. Niste pantaloni scurti, negri de peiele cu talia inalta, un top maro, animal print, manusile negre, cizmele maro, geanta care se leaga pe solduri si ma indrept spre Tsunade.
Ajunsa acolo, ceva mai devreme decat trebuia, ma indrept spre usa neagra, intind mana spre clanta, dar o discutie din interior ma opreste. Ma opresc in loc si ascult discutia dintre Naruto si Tsunade. Naruto este prietenul meu din copilarie si coechipierul meu. Este enervant, are parul blond, ciufulit, ochi albastri, mari. Este amuzant, incapatanat, cateodata prea glumet, iar visul lui este sa devina hokage.
- Cum adica nu vrei sa afle Sakura? spune Naruto.
- Naruto, aud vocea lui Tsunade care era foarte serioasa, Sakura trece printr-o perioada grea de mult timp, acest amanunt o sa o tulbure mai mult decat este.
- Dar..
- Nu ii poti spune in ce consta misiunea. Daca Sakura afla ca Uchiha Sasuke este in apropierea satului, nu stiu cum o sa se comporte. Stim cu totii ca a suferit mult dupa plecarea lui. Nu poate afla. De aceea am chemat-o la mine pentru a o trimite intro misiune cat mai lunga in departarea orasului. Nu vreau ca Sakura sa mai sufere, inteles?
- Daca este spre binele ei, atunci asa sa fie. Tonul pe care l-a folosit Naruto era unu serios. Unul care m-a enervat foarte tare. Nu pot sa cred ca se gandeau sa ascunda asta de mine. In pragul furiei, gata sa explodez, intru in camera, facand-o pe Tsunade sa tresara cand mi-a vazut expresia fetei.
- Uite, stiu ca o sa te opui dar..
- Niciun dar, Tsunade. O sa ma duc cu Naruto si punct. Mi-e indiferent daca Uchiha e aici sau nu.
- Nu stii cum o sa faci cand il vei vedea, Sakura. Nu vreau sa te pierd si pe tine. Acesta a fost vazut in compania lui Orochimaru si Kabuto.
-..Kabuto? Cand am auzit ca a spus Kabuto pe fata mea a aparut teroarea. Moartea Sashei s-a derulat inca odata in mintea mea. Kabuto este cel care a omorat-o. Nu am spus nimanui deoarece vroiam sa il omor personal, sa il fac sa sufere. Lacrimile imi intepau ochii, dar am strans din dinti si le-am trimis inapoi. Acum mai mult ca niciodata trebuia sa ma duc.
- Exact cum am spus. Nu o sa te las sa te duci.
- O sa ma duc, Tsunade, zic furioasa. Naruto deja nu mai spunea nimic, se uita la noi si de fiecare data cand Tsunade ridica din ce in ce mai mult tonul la mine se dadea un pas in spate. Ne-am certat asa timp de 10 minute, dar pana la urma am convins-o, spunandu-i ca nu o sa il las singur pe Naruto, chiar daca o sa se duca cu alti ninja. Nu imi permit sa il pierd si pe el. Acum am devenit mult mai puternica, cunosc tehnici jutsu interzise pe care le-am gasit ingropate de parintii mei sub ciresul din curte. Misiunea va incepe maine. Dupa spusele lui Tsunade, cei trei au fost vazuti ieri in satul Nisip si se indreptau spre noi. Maine vor ajunge aici, iar noi trebuie sa le taiem calea cu ceva km distanta de sat, deci la 10 vom pleca.
- Sa mergem, Naruto. Pa Tsunade! zic plictisita, apoi parasesc incaperea cu Naruto langa mine, indreptandu-n spre casa mea.
- Sakura, stiu ca te gandesti la ce reactie o sa ai cand il vei vedea pe Sasuke, si stiu ca ti-am promis ca o sa il aduc inapoi. O sa ma tin de promisiune. spune acesta cu speranta in voce si cu o fata indurerata.
- Putin imi pasa ce o sa faci tu cu Uchiha, Naruto. Astea sunt ganduri naive. Daca nu s-a intors pana acum nu se mai intoarce, cand o sa pricepi? cand o sa intelegi si tu ceva? spun furioasa, rastindu-ma la el . Subiectul "Sasuke Uchiha"este unul dintre subiectele care ma fac sa imi pierd cumpatul si care ma fac sa spun lucruri pe care le voi regreta. Plecarea lui a fost prima lovitura pe care mi-a dat-o viata, pe atunci asa consideram, iar acum cand am auzit ca se intoarce simt cum stoacul meu o ia razna, iar inima incepe sa bata din ce in ce mai tare.
- Gresesti, Sakura. O sa vezi ca am dreptate. O sa se intoarca la noi pentru ca odata ce isi atinge scopul o sa revina la noi. Acum se pare ca si pe tine trebuie sa te aduc inapoi, Sasuke nu este singurul pierdut, se pare ca si tu esti. Cand o sa treci peste toata treaba asta? Lasa-ti sora sa se odihneasca, las-o in pace. Da-i drumul. Nu a fost vina ta. La auzul acestor vorbe imi venea sa distrug totul in cale, sa daram totul, pe Naruto.
- Vorbesti din necunostinta de cauza, fraiere. Nu stii ce inseamna sa vezi cum iti e macelarita sora. Daca nu stii, nu mai vorbii, Naruto! Crezi ca e usor pentru ca nu stii nimic! ii spun, incepand din ce in ce mai tare sa tip.
- Nimeni nu a spus ca o sa fie usor, dar au trecut atatia ani, crezi ca sora ta ar vrea asta? spune acesta privindu-ma cu mila. Singurul lucru pe care nu il suport e ca lumea sa se uite la mine cu mila, sa le fie tuturor mila de mine. nu vreau mila nimanui.
- Si nimeni nu a spus nici ca o sa fie asa greu. Spunand acestea ma fac nevazuta.
Ajunsa acasa, ma duc si iau pergamentul care imi trebuie pentru a folosi Kinjutsu ( tehnica interzise care pot cauza mari pagube cand sunt folosite) deoarece am o surpriza pentru Kabuto..iar tu, Uchiha, pregateste-te, o vei vedea pe Sakura, asa cum nu ai cunoscut-o niciodata!

Tinuta Sakurei : ( si parul il are la fel, dar difera culoarea in poza)
Help me go through this 1z511te




Acesta a fost primul capitol, sper sa va placa, si sper ca v-a placut catusi de putin sad
Nu stiu daca am greseli de scriere pentru ca nu am mai corectat.
Am si next-ul, iar daca va place o sa il pun foarte repede
kiss
[left][center]
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 02:53

Prima dance2
Deci fiicul este foarte interesant,ador atitudinea sakurai si imi pare rau pentru ea sad biata de ea
ma intreb ce va face cand se va reintalni cu sasuke
hai repede cu nextu
ninita te pupaceste kiss
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Help me go through this J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 11:42

Buna, am dat si eu pe aici
pai , vroiam sa-ti spun ca acest fic este wow , huh?
m-AI lasat fara cuvinte huh?
ador atitudinea sakurei
dar nu-mi place ce a determinat-o sa se comporte asa sad
sa ma anunti si pe mine cand pui nextul please

bafta si pupici kiss
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 12:57

wow...e primul capitol si deja sunt captivata de acest fic
Abia astept nextul happy2
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 13:20

foarte fain huh?
chiar imi place ideea huh?
mi se pare foarte bine pentru inceput huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 13:40

Va multumesc mult pentru comentariu, nu ma asteptam sa va placa.
Dupa cum am promis, iata ni next-ul kiss



Capitolul 2


Sakura P.O.V

Zgomotul asurzitor al ceasului nu intarzie sa apara in dimineata asta. Pentru prima data, dupa mult timp, m-a trezit ceasul. Era de asteptat deoarece, ieri dupa ce m-am uitat si am exersat noi juts-uri, am avut ceva treaba. V-am mai spus ca o sa ii fac o surpriza lui Kabuto? O sa vedeti..
Ma ridic in sezut si imi privesc camera. In peretele opus patului, pe stanga este un fel de birou in care am diferite lucruri, partea dreapta este dulapul meu maro, langa care este un geam mare, acoperit de o perdea crem. Peretii sunt crem, deasupra patului, agatat de perete este un tablou plin cu poze din copilarie, pe jos se afla un covor mare, rotund, maro cu niste modele, iar in fata mea, o usa mare cu oglinda incorporata. Ma ridic incet si simt un fior ce imi strabate tot corpul, il ignor si ma indrept spre baie. Dau drumul apei si ma bag sub dus. La fiecare atingere a pielii cu picaturile de apa, tresar usor, pana cand mi se relaxeaza muschii. Dupa ce termin, imi pun un prosop in jurul parului, imi iau un halat si ma indrept spre bucatarie. Bucataria era mare, spatioasa, in miloc se afla o masa mare, patrata inconjurata de scaune, iar in jurul ei aparate necesare unei bucatarii. Imi fac ceva de mancare dupa care ma indrept spre camera mea pentru a ma imbraca. Ceasul imi arata ca este ora 9:10. La 10:00 ma intanlesc cu Naruto, Neji si Hinata. Hinata este prietena mea cea mai buna, face parte din clanul Hyuga care au o abilitate speciala numita Byakugan. Este de varsta mea si a lui Naruto, adica are 18 ani, ochii ei sunt lila, iar parul mov. Este o fire mai timida si este indragostita de Naruto. Neji este varul ei, ca si Hinata, face parte din clanul Hyuga si are ca aceeasi infatisare ca Hin doar ca este baiat.
Deschid dulapul si imi iau unul dintre costumurile pe care le port in lupta, un maieu maro, pantaloni scurti negri cu talia inalta, imi pun manusile negre si lungi, pana aproape de cot, niste colanti negri si cizmele. Imi impletesc parul intr-o coada pe care o las sa imi atarne intr-o parte si geanta cu arme( o sa vedeti imaginea). Ora imi arata ca este 9:46, deci ma grabesc putin. la 10 fara 2 sau 3 minute, am ajuns la iesire unde erau si ceilalti.
- Buna Sakura. imi spune Hinata afisand cel mai dulce zambet pe care l-am vazut, dupa care ma saluta si ceilalti
- Buna, le raspund plictisita, chiar nu aveam chef de vorba. Ma gandeam numai la modurile in care il puteam ucide pe acel nenorocit. Dar mai intai o il fac sa sufere, o sa ii platesc cu aceeasi moneda. Ce am uitat sa va spun este ca cel ce il insotise in ziua in care sora mea a murit, era fratele lui Kabuto, Tessen. Se spune ca este unul dintre cei mai puternici asasini. Nu as spune chiar asa. Sirur gandurilor imi este intrerupt de Hinata care m-a intrebat daca sunt in regula.
- Nu am nimic. Ii spun eu incercand sa o iau inainte.
- Daca nu te simti bine, sau ai patit ceva imi poti spune, stii.. spune Hinata timida. Nu s-a schimbat deloc, aceeasi fetita timida de acum cativa ani a ramas. Sper ca a evoluat in lupta deoarece nu vreau sa pateasca nimic astazi, daca va avea loc vreo lupta. Dupa ce am mai mers putin am ajuns intr-un loc unde se pare ca a avut loc o explozie care a format o gaura de vreo 10 m in pamant si lata de vreo 100 ( ca cea din anime, cand se intanlesc Sasuke, Naruto si Sakura)
- Am ajuns, spune Naruto, pe aici ar trebui sa treaca. Hinata, vezi ceva?
- A..a..ssi..gur N-n-naruto. .asteapta putin. raspunde Hin inrosindu-se la fata mai rau ca o rosie. Naruto, Naruto, nu stiam ca ai efectul asta asupra fetelor.
- La un km, prin padure , se vad 4 oameni care se indreapta spre noi.
- Atunci ii vom astepta, spun nervoasa in timp ce imi inclestez maxilarul si strang pumnii.
In nu mai mult de 5 minute,in fata noastra apar 4 forme. Se pare ca au ajuns. Datorita soarelui nu se putea distinge nimic interesant, doar forma lor. Pot spune ca era si o fata. Inchid ochii, incercand sa imi tin calmul si simt cum cei 4 au coborat la noi. Inca aveam ochii inchisi si simteam cum cineva se invartea in jurul meu. Deschid ochii si vad o roscata, cam uratica care purta ochelari si se uita la mine ca si cum nu ar mai fi vazut fete. Spre surprinderea mea, aceasta imi ia o suvita de par si ii da drumul in scarba, lasand-o sa imi alunece din nou pe umar. Se departeaza de mine cam la vreo 6 metri. Cand ma uit mai bine la cei care erau langa ea, singurul pe care il vedeam era un baiat, inalt, cu un corp perfect, cu ochii negri si brunet. Nu imi venea sa cred ca acela era chiar Sasuke. Acesta ma cerceta cu o privire ciudata din cap pana in picioare dupa care facuse un pas in fata. Inima a inceput sa imi bata cu putere, stomaul o luase razna iar eu eram pe alta planeta, asta pana cand inevitabilul s-a produs. Langa Sasuke se afla chiar Kabuto, care se uita la mine cu o privire superioara, si cu un ranjet batjocoritor. Simteam cum sangele mi se urca la cap si cum ma manca mana. As fi sarit pe el daca roscata aia nu interpreta gresit miscarea pe care o facuse Sasuke, acesta probabil vroia sa vina langa Naruto care era langa mine si care nu isi lua ochii de la Sasuke. Idi**ta credea ca Sasuke ataca, asa ca a aruncat spre mine un kunai. Binenteles ca am disparut si am aparut in spatele ei. Naruto se uita la mine, parca ma ruga din priviri sa nu ii fac nimic, iar Sasuke intoarse capul si ridica o spranceana. In secunda a doua palma mea a facut contact cu fata roscatei care a zburat cativa metri pana a facut contact cu zidul. Nici nu a fost nevoie de mai mult, dar am vrut sa ma duc spre ea cand cineva m-a intrerupt.
- Sakura, las-o in pace! Cand am auzit cine a spus asta m-am oprit instantaneu, privindu-l. Sasuke. Avea vreo relatie cu tipa aia? cum mi-am pus intrebarea asta simt cum incep sa ma enervez si mai fac un pas spre ea.
- Sakura, nu e momentul, nu te pune la mintea ei. Acesta era Neji
Mi-am intors fata spre el si am simtit o durere in stomac, care m-a dat cativa pasi in spate. Ridic privirea si il va pe Kabuto in fata mea. Nu imi vine sa cred ca a indraznit. Ii vad pe Naruto si pe Neji cum vor sa il atace pe Kabuto. Nu le puteam permite sa ma apere. Aceasta era lupta mea. L-am auzit si pe Sasuke care a zis ceva de genul "ce neatenta, nu o sa te schimbi niciodata, nu Sakura".
- Stop!! spun eu, am o surpriza pentru Kabuto, aici de fata. Acestia se oprira si se dadura in spatele meu.
- Serios, Sakura? dar mai inainte de surpriza pe care mi-ai pregatit-o, vroiam sa te intreb, ce mai face sora ta? L-am auzit pe Naruto cum a incercat sa atace din , iar eu l-am oprit si de data asta,
- Naruto, stai in banca ta. spun autoritar. Asta e problema mea, nu a ta.
- O sa regreti amarnic, Kabuto. Spune acesta si se duce in spatele meu. Il vedeam pe Sasuke care tot ma privea si se uita nedumerit, probabil gunoiul de Kabuto nu le-a spus detalii din viata sa infecta.
- Are grija de mine, Kabuto, ti-as fi spus ca face bine, dar nu pot pentru ca tu ai luat-o de langa mine acum ceva timp. Dar fratele tau, ce face? spun eu cu un zambet siret pe fata. E bine?
- Spre deosebire de tine, stie sa isi poarte de grija, deci da, e bine.
- Serios? pentru ca ultima data cand l-am vizitat, nu era asa de bine. Vedeam cu expresia de pe fata lui Kabuto se schimba, asa da.
- Te asigur, spune acesta.
- Hai mai bine sa il intrebam pe el, asta daca mai poate sa vorbeasca, vrei? Incep sa fac niste semne cu mana si langa mine vine un tigru care il trage dupa el, chiar pe fratele lui Kabuto. Acesta nu era intr-o stare foarte buna. Era pe moarte, lovit, cu rani grave, abia se misca. Sasuke se uita inca nedumerit, parca vrand o explicatie.
- Asteapta, Uchiha. O sa vezi tu despre ce e vorba.
- ma apropii de nenor****ul care zacea pe jos, infig mana in bluza lui, il tarasc dupa mine si il arunc la picioarele mele. Pun un picior pe el si il misc. Kabuto incearca sa ma loveasca, dar Naruto si Neji il opresc.
- Lasa-l in pace sau iti jur ca o sa te caut, si o sa te gasesc si in gaura de sarpe si o sa te omor, Haruno! spune Kabuto cu o fata inspaimantata. Suferea, simtea durere. L-am adus exact unde vroiam. Imi iau piciorul de pe el si intind mana spre Kabuto, cu palma deschisa.
- Vezi tu, inima fratelui tau este legata de mana mea..cum sa iti explic sa intelegi, un fel de jutsu, stii tu. Daca eu incerc sa strang catusi de putin pumnul, fratele tau va simtii dureri inimaginabile. Spunand acestea, strang putin degetele si aud un tipad de durere de jos.
- Lasa-l in pace! spune Kabuto
- Ai spus ceva? Stai putin, fratele tau vrea sa iti spuna ceva. Si din nou fac acelasi lucru, numai ca de data asta aproape am strans pumnul de tot. Si din nou un tipat a rasunat urmat de un ecou.
- Am spus sa il lasi in pace, Haruno! Auzeam cum fratele lui ii cerea ajutorul si ma implora sa il omor. Dintr-o data m-am pus pe un ras, un ras de om nebun. Ma simteam bine vazandu-i in situatia care eram eu.
- Sa il las in pace? Acum cativa ani, cand mi-ati omorat sora care avea doar 10 ani in fata mea, cand va imploram sa o lasati, sa ma omorati pe mine in locul ei, tu ai lasat-o in pace? spun facand cativa pasi in fata, mainile mele fiind inconjurate de chakra neagra. Spune, ai lasat-o? . Vrei sa vezi ce ai facut? O sa iti arat. Ma intorc din drum la celalalt gunoi, il iau de bluza si il ridic.Cu o mana il tineam de bluza, iar cu cealalta am format o minge de chakra pe care vroiam sa i-o infig direct in inima, in timp ce Kabuto privea si se zbatea sa scape de cei doi.
- Opreste-te, Sakura! imi ordona Sasuke. M-am intors spre el, privindu-l in ochii aceia care inca ma hipnotizau si vedeam cum se apropie de mine.
- Ramai pe loc, Uchiha. spre surprinderea mea, acesta face cum ii spun eu. De ce imi spui sa ma opresc? Tu, dintre toti ar trebui sa ma intelegi cel mai bine. Ei mi-au nenorocit viata, acum e timpul sa le intorc favoarea. Atunci am inchis ochii pentru prima data cand omor pe cineva, iar mingea stralucitoare din mana mea a zburat direct in inima lui, luandu-i si ultima suflare. Imi intorc fata spre Kabuto, care nu si-a incasat in totalitate premiul.
- Da-i drumul Naruto, si tu Neji. Vino la mine, Kabuto, mai am destul sa stii, abia am inceput.
- Nu, Sakura, spune Naruto.
- Am spus sa ii dai drumul, Naruto! Odata ce l-au eliberat, acesta s-a indreptat spre mine dar nu a ajuns niciodata pentru ca Sasuke s-a pus in fata lui.
- Pleaca, Uchiha, am treaba. spun eu, incercand sa par dura.
Sasuke se intoarce cu fata spre mine, dupa care se uita spre Kabuto si spune :
- Ai terminat aici, poti pleca.
- Lasa-ma, Sasuke,du-te din calea mea. spune Kabuto si incearca sa inainteze.
- Am spus ca ai terminat, poti pleca. Nu ma enerva, stii de ce sunt in stare.
- Lasa-ma Uchiha, pleaca. Nu e treaba ta, lasa-ma sa il omor, spun scuipand venin si inaintand spre cei doi. Deodata, Sasuke dispare, iar privirea mi se incetoseaza. Simteam ca o sa lesin si am vazut cum cineva m-a prins. Imi intorc fata si vad ca cel care m-a prins era chiar....



Tinuta Sakurei:
Help me go through this 8vu5bq


Asta a fost tot, sper sa va placa.
Cred ca am si greseli, deoarece l-am scris si l-am pus direct fara sa mai citesc.
kiss
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 14:03

Mama-mia! Help me go through this 385627 Ce fic incredibil de SUUUPER! Help me go through this 385627
Uimitor cum descrii si sincer imi place de Sakura asa rea, insa sper ca nu o sa fac o "obisnuinta" din asta! Help me go through this 621493 Help me go through this 947835
Apropo, scuze ca nu am comentat si la primul capitol, dar am avut tezele si... Help me go through this 307712
Astept next si please PM cand vii cu el! Help me go through this 208323 Help me go through this 78717
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 15:21

SUPER, SUPER, SUPER
ITI IUBESC FICUL DESII ACUM AM SOSIT
VREAU NEXT-UL URGENT
SA MA ANUNTI SI PE MINE TE ROG FRUMOS
ESTE EXTRAORDINAT
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 16:11

Cat ador atitudinea Sakurei in love Sunt chiar curioasa cine a prins`o think Nextul cat mai repede ! kiss
Sus In jos
ღ Anne ღ Roza ღ
Academy Student
Academy Student
ღ Anne ღ Roza ღ

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : UnD3V@ P3 LuN@
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Sm!L3!!! L!f3 !s b3@ut!ful!!!!

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 16:35

mai repede cu next-ul!!! dance2
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 17:38

Este uimitor,ador atitudinea sakurei si mai ador faptul cum se comporta cu sasuke,oare cine a prinso pe sakura?hmmm....hai mai repede cu nextuu
ninita te pupaceste
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 20:16

Iata si next-ul. Nu m-am putut abtine sa nu il pun deoarece il aveam scris. Binenteles ca il am si pe 4 terminat si o sa il pun putin mai tarziu. in love kiss
C4 o sa fie mai romantic..nu mai zic nimic, o sa vedeti.
kiss



Capitolul 3


Sakura P.O.V


Nu stiu ce s-a intamplat, nu pot deschide ochii. Simt cum cineva ma duce in brate, ma simt ametita. Incerc inca odata sa deschid ochii si ii vad fata lui Sasuke. Simt cum tot sangele mi se duce in obraji, iar pentru a evita contactul vizual cu el, incep sa ma zbat sa imi dea drumul. Proasta miscare, in secunda doi am facut contact cu pamantul, atat eu cat si Sasuke, care era sub mine.
- Asa iti trebuie, daca te bagi in planurile mele. Spun nervoasa, ridicandu-ma dupa el. Ma uitam in jur si nu vedeam decat copaci, eram in padure. Probabil padurea care se afla la cativa km distanta de sat. Naruto si ceilalti nu erau. Incerc sa fug dar nu fac un pas ca simt cum cineva ma trage de picior facandu-ma sa cad din nou, de data asta pe burta si direct pe pamant. Sasuke se ridica de jos, cu o fata gen "o sa mori" si se indreapta spre mine. Cu fiecare pas pe care il facea spre mine, cu atat ma indepartam, pana am intrat cu spatele intr-un pom.
- O singura data daca mai faci asta, nu stiu ce se intampla. Spune Sasuke furios. Nu stiu de ce dar fata lui ma amuza.
- Uimeste-ma, ce o sa se intample? spun eu ridicand din spranceana
- Nu vrei sa stii.
- Vai, lasa-ma sa ghicesc. O sa imi bagi o privire ucigatoare pana o sa mor, sau ce? Am trecut de mult peste asta sa stii. M-am obijnuit cu privirea aia din clasa 1.
- Mda..spune si incepe sa mearga. O nu, nu a spus asta. Cea mai mare jignire e sa spuna cineva "mda". Cand iti da un raspuns din asta sec inseamna ca il plictisesti si ca nu te mai baga in seama. Daca are chef de joaca, bun, o sa fac si eu la fel.
- Unde sunt ceilalti?
- Au luat-o inainte, cred ca au ajuns deja in Konoha.
- De ce nu m-au asteptat?
- Hokage a trimis pe cineva dupa voi, asa ca am ramas eu sa te duc pentru ca erai inconstienta si daca te duceai si tu, ii incetineai.
- Si tu ce cauti in Konoha?
- O sa aflii cand ajungem.
- Aha.. M-am asezat jos, si m-am sprijinit cu spatele de trunchiul unui copac, gandindu-ma la ce am de facut mai departe cu Kabuto. Poate Naruto avea dreptate, sora mea nu ar vrea sa ma vada asa, poate e timpul sa ii dau drumul, sa o las. Stiu ca ea o sa fie cu mine mereu si poate asa e cel mai bine.

Sasuke P.O.V

Ma uit la Sakura cum s-a asezat jos, fata asta iti da prea multa bataie de cap. Am crezut ca o sa fie la fel de slaba cum era inainte, dar felul in care l-a omorat pe baiatul ala a fost fara mila. Inainte nu putea sa omoare nicio musca, iar acum te omoara doar cu o privire, e de ajuns sa o contrazici. Ma asez si eu ca ea langa un copac din fata ei, si o privesc cum isi pune coatele pe genunchi si isi baga mainile in par, strangandu-l. Probabil nici nu mai tine cont ca sunt aici. Locul asta e pustiu, nici macar pasarile nu mai ciripesc, pomii au culori de verde inchis, soarele bate slab printre crengile copacilor, un pisaj cu totul sumbru. Singurul lucru care da lumina locului este ingerul care se chinuie singur din fata mea. Tot ma holbez la ea, incerc sa imi salvez in minte o imagine cu ea, incerc sa imi imprim in minte ochii verzi peste care acum atarna niste ploape grele. Deodata vad o mica lacrima care si-a facut loc printre ploapele inchise. Un impuls nebun ma face sa vreau sa ma duc la ea, dar mai bine nu. Isi duce repede mana sa o stearga, probabil si-a reamintit ca nu e singura, si s-a ridicat in picioare. Practic mi-a luat respiratia. Hainele pe care le purta erau cu totul rautacioase, era atat de..Gata, Sasuke. Termina cu prostiile. Se vede de la o posta ca Sakura nu mai are sentimente si tu oricum nu o sa stai decat 2 luni in Konoha, dupa care pleci. Inchid ochii incercand sa-mi alung din minte toate gandurile, sa mi-o alung pe ea din minte. Cand ii deschid, la doi centimetri de fata mea, nu este decat Sakura, iar tot ce vedeam erau picioarele ei, deoarece eu stau jos si ea in picioare. Raman putin nemiscat si incerc sa imi revin cat mai repede, nu o pot lasa sa ma vada asta.
- Ai terminat cu holbatul? Spune Sakura. M-a lasat fara cuvinte, a observat. Am ceva pe mine de tot ma examinezi asa, Uchiha? O vad cum se lasa pe vine, cu o miscare pe care o face cu intentie, o miscare rea, lasciva, pana ajunge la nivelul fetei mele, stand pe vine. Ma intreb daca mai am vreun efect asupra ei. Ma dau putin mai aproape, fiind la cativa milimetri distanta de ea, simtindu-I respiratia care s-a accelerat putin. Destul de bine.
- De fapt, chiar este. Intind mana spre parul ei, care nu mai este de mult in coada pe care o avea, si iau o frunza ce era prinsa in el si afisez cel mai seducator zambet de pana acum si imi fixez din nou ochii in ai ei.
- Stiu ce incerci sa faci, Sasuke. Din nou, m-a lasat fara cuvinte, dar nu imi pierd pozitia, ma apropii si mai mult,mana mea conturandu-I talia perfecta, tragand-o mai aproape de mine.
- Hm..O trag mai aproape, eu lasandu-ma putin pe spate, iar ea aplecandu-se peste mine.Afiseaza un zambet pervers si isi aseaza picioarele in jurul taliei mele, se apropie, atingandu-mi urechea cu buzele, dandu-mi fiori prin sira spinarii, dupa care sopteste:
- Tehnicile astea de seductie, daca le pot numi asa, nu merg cu mine, sa stii. Nu o sa iti fac niciodata jocul. Poate daca veneai acum cativa ani, situatia era altfel. Dar acum i-ati gandul. Acestea fiind spuse se ridica de pe mine si se intoarce cu spatele incercand sa o ia inainte. Ma ridic repede si o trag de mana, lipindu-i spatele de mine, imi incolacesc mainile in jurul ei si imi plimb buzele pe gatul ei, fin si alb. Fata asta ma inebuneste, pare de portelan, o papusa perfecta care trebuie tinuta in cutie, fiind prea fragila. Simt cum se incordeaza la fiecare atingere si incearca sa faca un pas in fata, dar nu o las.
- Lasa-ma in pace. Ce vrei de la mine? Am destule probleme, nu am timp si de jocurile tale, Sasuke. Spune Sakura, dupa care ma impinge si face cativa pasi inainte.
- Ce vreau? Pe tine, acum. Ma indrept din nou spre ea, imi incolacesc mainile in jurul ei si imi apropii fata de a ei, incercand sa o sarut. Nu apuc sa fac nimic, deoarece ma trezesc cu o palma de toata frumusetea care m-a facut sa-mi pierd echilibrul.
- Sa nu indraznesti sa mai faci chestia asta niciodata, Sasuke. Daca vrei, du-te si cauta o c***va, sau pe roscata aia si fa ce vrei cu ea, dar inceteaza sa iti mai bati joc de mine.
- Stii ceva? M-am saturat sa stau sa ma rog de tine, multe ar vrea sa fie in locul tau, Sakura. Fac cativa pasi inainte si incep sa merg mai repede, lasand-o in urma.
- Te urasc, Uchiha. Nu vreau sa te mai vad niciodata. Te-ai facut un neno***it, un pervers si un om de nimic. Te urasc. Dispari din fata mea, pleaca!! O auzeam cum tipa in urma mea, mi-a spus niste vorbe care m-au facut sa ma simt intradevar prost, probabil nu ar fi trebuit sa ma comport asa, dar asta nu inseamna ca o sa imi cer iertare.
Tot drumul pana in Konoha a fost linistit si plictisitor.Nimeni nu a scos niciun cuvant, iar eu, de fiecare data cand ma uitam spre Sakura, aceasta imi intorcea privirea cu una care ar fi omorat pe oricine. Intr-un final am ajuns la portile satului, unde ne asteptau ceilalti.

Sakura P.O.V

Nu imi vine sa cred ca asta este Sasuke pe care il stiam. In afara faptului ca s-a schimbat fizic, s-a schimbat si mental. Este un dobi**c in toata regula si un pervers. Ii vad pe Naruto, Ino si roscata aia asteptandu-ne la iesirea din sat. Ino este una dintre prietenele mele, Este blona, cu parul prins, frumoasa si are ochi albastri. Cateodata este putin cam enervanta, dar tot prietena mea ramane.
- Sakuraaa, spune Ino venind spre mine si luandu-ma in brate. Ii iau mainile din jurul gatului meu si imi atintesc privirea catre roscata de langa Naruto. Normal ca i-am bagat o privire de pradator, si ea era prada. La ce nervi aveam era perfect ca gasisem pe cine sa ii vars. Treabuia doar sa astept sa zica sau sa faca ceva, sa am motiv.
- Chiar eu sunt, Ino. Dar vai, cine este persoana de langa tine, Naruto? Spun cu o voce jucausa si fac un pas spre ea.
- Este Karin, spuse Naruto, si te rog sa nu o mai agresezi Sakura.
- Auzi, fetita cu par roz, daca crezi ca mie, cumva, imi este frica de tine, te inseli amarnic. In primul rand nu am venit pentru tine, am venit sa il intampin pe Sasuke. Cand am auzit ce a spus aceasta Karin, simteam cum tot sangele mi s-a strans in creier, si am inceput sa ma indrept sprea ea, facand-o sa tresara, si facandu-l pe Naruto sa se puna in fata ei.
- Dispari Naruto, nu cred ca vrei sa fii si tu printre victime. Spun si fac o fata de nebuna, gata scapata din spital. Aveam o privire care ar speria pe oricine, si cand sa intind mana spre parul lui Karin simt cum cineva ma trage de cealalta mana.
- Las-o, Sakura. Nu e nevoie sa o bagi in spital. Spune Sasuke. Ai aranjat-o destul atunci.
- Inceteaza sa te mai amesteci in treburile mele, Sasuke. Nu am nevoie de nimeni care sa imi spuuna ce sa fac. Imi zmucesc mana din a lui si dispar, ajungand in spatele roscatei.
- Hai Sakura, striga Ino. Scapa-ne de inca un microb. Ma uit spre Ino cu un zambet triumfator si imi imfig mana in parul roscatei, tragand-o foaarte tare si izbind-o de poarta.
- Asculta ce o sa iti spun, pentru ca o sa fie prima si ultima data cand te avertizez. O singura data daca mi te mai adresezi ca acum, o sa te fac una cu pamantul. Inteles?
- Sakura, e de ajuns. Acum las-o in pace. Vad cum vine cineva si ma ia de talie si ma trage departe de Karin. Il las pe brunet sa ma ia deoarece cred ca am speriat-o destul. Il puteam vedea pe Naruto cum se prapadea de ras si tot repeta “Inteles, inteles, inteles, spune, ai inteles?” si se pune din nou pe ras, si Ino care privea amuzata situatia, pana si de la domnul, al carui nume nu il mai pronunt, scotea niste chicote pe care abia le auzeai, dar erau acolo.
- Stiu ca iti place, dar imi poti da drumul cand vrei. Ma uitam la Sasuke care se inrosise putin, cum imi elibereaza talia, si se uita spre Naruto care inca mai radea,
- Mda..reuseste si Uchiha sa ingane ceva..
- Ino, e ora 7, te duci dupa Hinata si veniti la mine. In seara o sa ne imbatam. De mult ma gandisem la seara asta. Vroiam sa beau, sa uit de tot. De fiecare data cand aveam strai foarte, foarte proaste, imi inecam intr-un fel amarul in alcool. Nu s-a intamplat de multe ori, doar de vreo 5 ori in ultimul an. Acum era ocazia. Vroiam sa uit de tot, mai ales sa uit de Sasuke, pe care chiar daca nu recunosteam, il iubeam. De cand il vazusem inima mea a luat-o din nou la goana. Dar nu pot ceda atata timp cat el se comporta asa.
- In sfarsit, Sakura, nu credeam ca o sa mai spui vreodata asta. Chiar aveam nevoie de putin timp in afara programului. Chiar daca va fi mai greu cu Hin, vom fii la tine pe la 10.
- Atunci asa ramane. Ii priveam pe Naruto si pe Sasuke cum se uitau la noi cu niste fete pe care nu stiu cum sa le descriu, eram ca in filmele cu prosti. Pe alta data baieti, pa Ino.
Ma indreptam cu pasi grabiti spre casa. Adevarul e ca eram obosita si vroiam sa ma culc doua ore pana veneau fetele. Ajunsa acolo, imi arunc hainele pe care le aveam si ma opresc cu fata spre usa. Vedeam o fata cu niste cearcane imense sub ochi, si i-am spus :
-Uita-te la mine cand vorbesc, te uiti la mine, iar eu ma uit prin tine. Vad adevarul in minciunile tale, vad sangele in ochii tai, vad durerea pe care o ascunzi in spatele mandriei, nu mai vad pe nimeni altcineva langa tine, vad vina, iti vad sufletul, nu mai vad pe nimeni, te vad, Sakura. Dupa ce spun astea, ma uit in continuu in oglinda. Nu e prima data cand fac acest lucru. Ma privesc in oglinda si ma uit prin mine, reusind sa scot la iveala tot ce simt in momentul de fata. Cine m-ar vedea ar spune ca sunt nebuna. Pana la urma plec din fata oglinzii, si ma bag in pat.

Inapoi la baieti.

Sasuke P.O.V

Am ramas cu Naruto, luandu-ma dupa el la o porti de ramen deoarece spunea ca are un plan pentru seara asta. Cu greu am scapat de Karin, pe care am trimis-o dupa Ino. Ma uitam la Naruto de 30 minute cum manca in continuu, fara sa mai ia o pauza. Pana la urma am ajuns la capatul rabdarilor.
- Ce vroiai sa imi spui, Naruto? Spun, incercand sa par calm.
- Deci, ce vreau sa spun este ca..dar nu termina ca se pune din nou pe manacat. De data asta ii dau una in cap si il mai intreb odata.
- Spune, ce vrei?
- Bine. In seara asta vom merge peste Sakura si peste fete. Spune, facand o fata malefica.
- Eu cred ca tu vrei sa mori in seara asta.
- Nu o sa se intample nimic, oricum Sakura a zis “ va astept la mine’ nu a zis “Ino, Hinata, va astept doar pe voi doua la mine”.
- Nu se referea la noi, Naruto. Nu fii prost. Pentru prima data in 18 ani, gandeste ca un om normal.
- Uite, eu ma duc, iar daca tu nu vrei sa vii il iau pe Lee. Oricum spunea ca vrea sa petreaca timp cu Sakura, deci..totul o sa fie bine. Cand am auzit am incremenit pe scaun. Chiar daca eu nu o sa am nimic cu Sakura, nu pot permite sa fie cu disperatul ala de Lee. Nu vreau sa stiu ce s-ar intampla daca aceasta ar bea prea mult, sau cine stie ce o sa faca. Imi calc pe mandrie si spun:
- Bine, Naruto.
- Atunci asa ramane. O sa le luam prin surprindere. La 11 jumatate ne vedem aici. Daca ne sincronizam bine, si nu ne vor vedea, o sa intram pe geam, iar apoi..
- Ai terminat? I-o tai eu, mirandu-ma cum de Naruto poate gandi ca un copil de 10 ani care se furiseaza dupa bomboane.
- Nu ai deloc simtul umorului. Spune acesta punandu-si mainile in san si bosumflandu-se, ceea ce imi confirma ce am spus mai devreme.
- Nu o sa te schimbi niciodata, nu-i asa? Dupa ce spun astea, ma ridic si ma indrept spre Tsunade, care m-a chemat inapoi in sat. Va intrebati de ce m-am intors? Pai cum eu l-am omorat pe Itachi anul trecut, am mai stat anul asta in afara satului dorind libertate, iar acum Tsunade mi-a spus ca ma pot intoarce pentru cateva luni in sat, sa vada cum ma comport, si poate ma va lasa sa raman, dar nici eu nu stiu ce vreau, de aceea vreau sa stau putin aici sa vad cum este sa imi retraiesc vechea viata. Tot drumul pana la birou m-am gandit la prostia pe care aveam sa o facem in seara asta din cauza lui Naruto.


Tinutele celor 3:
Help me go through this V7aa7o


Asta a fost tot, astept comentariile voastre, iar mai tarziu sa va uitati ca o sa apara si next-ul
va pup kiss kiss

Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 20:31

Prima,prima . dance2

Foarte frumos capitolul, imi place ca Sakura l`a respins pe Sasuke. >:)

Pe langa atitudinea Sakurei, imi place si cea a lui Sasuke. ^^

Mi`a placut replica lui Sasuke: "Eu cred ca tu vrei sa mori in seara asta". =)))

Pune nextul cat mai repede scumpo. dap !

Te pup.kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Help me go through this J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 20:44

UH Sakura ce tare esti.
Ador ficul asta si astept nextul.
Romantic, Romantic in love
Pune nextul mai repde ca mor aici.
Sasuke daca ai nevoie de giugiuleli ti-ai gasit persoana gresita.
heh Sakura asta ii diaboi ca rau
Sus In jos
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 21:04

M-ai acaparat de la primul capitol! Super! Nota zece! nr1
Imi place atitudinea Sakurei! Si hopa! Brunetul e gelos! Acum parca s-au cam inversat rolurile. Sakura e indiferenta si Sasuke... Ei bine... mai... nebun dupa ea as spune. think
Si apropo de nebuni: in locul lui Sasu nu as fi fost de acord cu ideea idioata a lui Naruto. lough Am impresia ca vor ajunge la reanimare. Sau in coma daca Sakura e in toane rele. Ma rog, ea e in toane rele mai mereu se pare. Si nu pot sa cred cat de pervers e Sasuke mai nou. WoW huh?
EI bine sa lasam palavragelile si astept nextul. Te-am pupat! kiss
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 21:19

Buna, buna ...
Iti ador fic-ul :). Ideea este geniala, nu imi vine sa cred ca Sakura l-a respins pe Sasuke, momentan. E chiar neasteptat! rozalia nu mai e o plangacioasa si imi place mult cum se imbraca ^.^. Se pare ca si brunetului ii place :)). Doamne, abia astept sa vad ce se intampla la Saku acasa. Fic-ul are mult umor ceea ce e bine, cel putin pentru mine. Ai cam mult dialog dar presupun ca nu ar mai fi chiar asa de amuzanta povestea daca personajele nu si-ar intoarce replicile mereu.

Adu` nextu-ul cat mai repede si te rog anunta`ma printr-un pm.

Spor la scris si la idei!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 22:27

Hei umblam si eu pe aici si am gasit un fic foarte tare. happy2 kiss heh in love dance2
Lam citit dar am inceput sa plang. sad crying sad crying sad crying
Pentru ca am aflat ca..ca..ca trebuie sa mai pui si alte capitole. what? what?
Si,Si,Si eu ma nervi! daca mai astept mult.
Si te biciuitor daca nu pui next-ul repede.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 23:19

Am venit cu nextul. Ma bucur foarte mult ca va place si sa stiti ca am lucrat azi toata ziua la aceste capitole si inca lucrez in continuare. Va multumesc tuturor si spor la citit kiss

Capitolul 4.


Sakura P.O.V

Aud alarma ceasului care nu a intarziat deloc sa apara. Caut ceasul, care era bagat pe sub perna, ii opresc alarma infernala si ma uit cu ochii intredeschisi sa vad cat este ceasul. Era 9 jumate. Aveam o stare de moleseala extraordinar de mare, de aceea ma ridic somnoroasa si imi fac un dus cu apa rece sa ma mai trezesc. Intru in cabina, inchid ochii si dau drumul apei. Un mic tipat a iesit din gura mea, deoarece apa era foarte rece, dar trebuia sa imi revin pentru ca fetele vor fi la mine in curand. Mai mult de 5 minute nu am rezistat sub dus, asa ca am iesit, mi-am luat o bustiera, crem, o pereche de boxeri negrii, mi-am luat cizmele pe care le purtam prin casa in picioare(UGG-uri) iar pe mine mi-am pus un fel de sal. M-am imbracat asa deoarece in casa era foarte cald. Aud batai in usa si strigate. Aceea era mai mult ca sigur Ino, care striga ca disperata sa deschid usa.
- Sakuraaa! Stim ca esti acasa, raspunde! Striga Ino.
- Vin acum! Am coborat repede scarile si m-am indreptat spre usa. Cand am deschis-o, le-am vazut pe Ino si pe Hinata. Nu am mai observat pana acum dar erau cu adevarat frumoase. Hinata avea era imbracata cu un maieu alb, pe care scria cu negru “bad”, pantaloni scurti de blugi cu talia inalta, iar in picioare niste sandale negre. Parul il avea desfacut, lasat sa ii atarne liber pe spate. Ino, avea o tinuta asemanatoare, avea un maieu alb, scurt, o pereche de blugi si tenesi. Parul il avea prins, ca de obicei, intr-o coada.
- Ne lasi sa intram? Spune Ino
- Sigur, spun eu incercand sa imi revin din transa. Suneti pregtite, fetelor?
- Normal ca suntem, spune Hinata. In prezenta noastra nu era rusinoasa, doar cand era Naruto prin preajma se purta asa.
- Ma duc sa iau ceva de jos, vin acum. Am coborat jos, si am luat doua sticle de vin si una de sampanie.
Trecuse ceva timp de cand am adus sticlele si de asemenea de cand le-am baut. Era ceasul 12 fara ceva, daca nu ma inselam. Eu bausem cel mai mult si abia mai mergeam drept. Ino cante de cateva minute, iar Hinata vorbea despre Naruto. Radeam non stop, si incercam sa le arat fetelor ca pot sta intr-un picior, dar am cazut si am avut noroc ca m-am sprijinit de dulap.
- Deci, Saku, Sakura, vreau sa amm…sa..sa iti spun, caa tu mai mult de aaamm..de atat nu mai poti bea. Esti moartaa.. Striga Ino.
- Aa, da? Spun eu furioasa. Deodata se aude un zgomot de jos, din bucatarie. Le spun fetelor ca ma duc sa iau ceva de jos pentru a nu le speria.
Ma gandeam cine poate fi la ora asta, cine s-ar fi gandit sa intre peste mine in casa? Cine a indraznit mai exact.
Ma leganam in timp ce mergeam, sprijinindu-ma de diferite lucruri si radeam infundat, gandindu-ma cine ar putea fi. In momentul de fata orice ma facea sa rad.Am ramas ascunsa dupa colt deoarece am vazut 3 sau 4 umbre in bucatarie. Ma asez incet in fund, lovindu-ma cu capul de perete,din nou m-a bufnit rasul, dar am pus mana la gura. Am incercat sa imi scot cizmele din picioare, tinandu-le in mana. Ma ridic si pasesc inainte, auzind parca cum se intorsesera spre mine cei ce au intrat in casa. Mi-am fixat privirea spre o forma asa ca am aruncat cu o cizma, dar am inimerit vaza care era pe masa. Nu stiu cum am facut dar am fugit repede la intrerupator si am aprins lumina. Ma dureau ochii, deoarece pana acum am stat cu fetele la o lumina slaba a une veioze, iar lumina din bucatarie e foarte puternica. Tineam ochii intredeschisi, iar cand am vazut mai bine cine era am ramas socata.
- Oooou..esti tu, Sakura? Il aud pe Naruto si il vad pe Sasuke care ii pune mana la ochi. Nu stiam de ce se comportau asa. Sasuke ma privea si afisa un zambet pervers, analizandu-ma din cap pana in picioare, iar Naruto se zbatea sa ii dea la o parte mana.
- Normal ca sunt eu, fraiere. Spun leganandu-ma si agatandu-ma de masa.
- Frumoasa tinuta, spune Sasuke. O nu, nu se poate. M-am uitat in jos si mi-am dat seama ca eram in chiloti si bustiera, iar salul pe care il aveam cazuse de mult. M-am inrosit instantaneu si am inceput sa tip la ei. Nu stiam cum sa il fac pe Sasuke sa nu se mai uite la mine, asa ca am aruncat spre el cu cizma care o mai aveam in mana.
- Nu te mai uita la mine, intoarce-te! Am inceput sa ma misc in directia lor, dar Naruto a fugit sus. Se vor ocupa fetele de el. Acum am mai ramas doar noi. Eu si Sasuke. Acesta fugea de mine, in jurul mesei, iar eu dupa el.
- Daca reusesti sa ma atingi, macar cu un deget, nu o sa ma mai uit. spune acesta
- O sa vezi tu, Sasuke. Abia puteam sa merg, dar sa alerg. Mergeam incet, incercand sa il prind,nu vroiam sa fug , pentru ca puteam face contact cu pamantul si asta era ultimul lucru pe care l-as vrea, doar daca…
Il auzeam cum radea, enerandu-ma la culme. Trebuia sa fac ceva, asa ca am facut un pas si m-am prefacut ca am alunecat si mi-am dat drumul. Nu am apucat sa duc cazatura la sfarsit, pentru ca eram deja in bratele lui. Eram hipnotizata de ochii lui, era atat de frumos. Ireal de frumos.
- Stiam ca o sa ma prinzi. Spun uitandu-ma in continuare la el. Simteam cum incepea sa se miste pana la un moment cand am ajuns in camera mea, unde Hinata era peste Naruto, omorandu-l cu pernele, iar Ino se tavalea pe jos de ras. Vazandu-ne in ipostaza in care eram, Ino ridica din spranceana si spune ca un nou cuplu a intrat in camera. Cand am auzit m-am inrosit insantaneu si am incercat sa ma dau jos din bratele lui Sasuke.
- Ce..aam..ce se intampla cu astia doi? Spun eu, uitandu-ma uimita la Hinata care il omora pe Naruto.
- P-pai, spune Ino printre hohte de ras, faza e…adica..Naruto a intrat peste noi, mm..era intuneric atunci, iar Hin, adica Hinata, s-a cam speriat, iar..idiotul de Naruto a sarit pe ..pe ea. Sa o sperie presupun. Adica intelegi, intelegi nu? O vedeam pe Ino cum se pune din nou pe ras.
- Hinata, auu, ma doare..ce bine arati cand esti nervoasa. Spune Naruto. Am vazut-o pe Hinata cum s-a oprit, iar Ino, venea spre noi, impingandu-ne afara din camera. Inainte sa iesim, Ino ia cheia si ii incuie pe cei doi inauntru.
O puteam auzi pe Ino care striga in continuu ca o sa avem un nepotel, Am coborat cu totii jos, Ino spunea ca ii este somn asa ca Sasuke a dus-o in camera de oaspeti. Eu am ramas jos,pe canapeaua din hol. Peste cateva secunde, m-am ridicat si am incercat sa urc scarile, dar fiind ametita, m-am impiedicat de scari si eram gata sa cad, dar am fost prinsa inca o data de cineva.
- Si de data asta stiai ca o sa te prind? Spune Sasuke. Ma uitam la el, chiar daca era intuneric ii puteam vedea ochii care sclipeau ca suprafata unul lac, noaptea.
- Am nevoie sa beau ceva! Spun dupa care ma indrept spre dulapul din bucatarie de unde scot o sticla. Nu mi-am dat seama ce este, nici macar nu m-am obosit sa vad. Am deschis-o si am inceput sa beau din ea, pana cand brunetul vine si mi-o ia din mana.
- Cred ca ti-a ajuns pentru noaptea asta, Sakura.
- Vrei si tu? Il intreb confuza pentru ca mi-a luat sticla. Deja imi era somn, cred ca era 1 ceasul, iar la cat alcool aveam in mine, nu ma mira ca mi se facuse somn, L-am simtit pe Sasuke cum m-a luat in brate, si panicandu-ma am inceput sa ma zbat, pana mi-a dat drumul.
- O sa te culci fie ca vrei sau nu. Eu personal o sa te duc in pat, asa ca ar fi bine sa nu te opui. Vazand ca nu am nicio sansa, m-am aporopiat de el si mi-am pus mainile in jurul gatului lui, asteptan sa ma ia din nou in brate. Vazandu-mi reactia, a inceput sa chicoteasca si m-a luat in brate exact cum am presupus. Simteam cum urca treptele, si cum m-a asezat pe pat. A stat cateva secunde nemiscat, iar cand a vrut sa plece l-am prins de mana tragandu-l spre mine.
- Nu pleca, te rog, nu ma lasa singura.
Simteam cum se apropie de mine, sarutandu-mi fruntea, dupa care s-a bagat langa mine in pat. In momentul acela imi doream sa ramanem asa pentru totdeauna, nu imi doream sa plece niciodata. Ii simteam bratele care se incolaceau in jurul taliei mele, eu fiind cu spatele la el. Ii puteam simti respiratia calda in ceafa, dandu-mi mii si mii de fiori.
- Mi-a fost dor de tine. A spus atat de incet, incat am crezut ca mi s-a parut sau ca incepeam sa aud voci.
Cand am auzit aceste cuvinte am simtit ca nu mai am aer, inima mea se oprise, a trebuit sa inchid ochii sa ma calmez, trebuia sa incep sa respir din nou. M-am intors cu fata la el, era atat de aproape de mine, era chiar el, baiatul care nu ma baga niciodata in seama, baiatul pe care l-am iubit din copilarie. Il priveam fara sa clipesc, parea un inger, un inger care dormea linistit. Tinea ochii inchisi si se apropia din ce in ce mai mult de mine , distanta dintre fetele noastre fiind la un cm. Il priveam cum deschidea ochii, incetul cu incetul si schita un zambet nevinovat in coltul gurii.Mi-am dus mana mai apropape de fata lui, si mai aproape, ajungand sa ii mangai pielea, degetele mele se plimbau timid pe fata lui, facandul sa zambeasca. Mana lui se plimba pe spatele meu, mangaindu-mi pielea fina. Am ichis ochii, apropiindu-mi fata si mai mult de a lui, cautandu-I buzele, pe care le-am gasit cu ajutorul lui. Atunci gura lui s-a unit cu a mea, intr-un sarut dulce. Toata vointa mea s-a spulberat in acel moment, toate planurile care mi le facusem sa stau departe de el au esuat in acel moment. Tot ce imi doream atunci era el, nu ma interesa ce va urma, il vroiam pe el si atat. Am incept sa il sarut intr-un ritm nebunesc, respiratia transformandu-se in gafaiala, in timp ce degetele mi se miscau lacome pe fata lui. Ii simteam corpul lipit de fiecare trasatura a corpului meu. Nu stiu daca era din cauza faptului ca nu gadeam coerent pentru ca am baut cam mult, dar singurul lucru de care eram sigura e ca il iubesc.
Deschid incet ochii si imi dau seama ca soarele a patruns in camera, deci era dimineata..cred. Ma uit in jurul meu si observ ca sunt singura in camera. Nici urma de fete. Pe noptiera de langa pat vad o hartie alba, impaturita. Intind lenes mana si iau hartia. O deschid incet, incercand sa nu observ starea de mahmureala pe care o aveam in momentul asta si citesc facand ochii cat cepele ce scria pe bilet.

“Cand o sa te trezesti si o sa observi ca lipsesc, asta daca iti aduci aminte ce s-a intamplat noaptea trecuta, vreau sa stii ca am plecat pana la biroul lui Tsunade, iar dupa daca vrei sa imi faci o vizita ma gasesti acasa.
Sasuke “

Am simtit cum fuge patul de sub mine, cum intru in pamant. Am stat putin si mi-am amintit noaptea trecuta. Sasuke a dormit aici, cu mine in pat .Ne-am sarutat..si Doamne sa nu se fi intamplat nimic mai mult. Dau patura la o parte, ma uit pe cearceaful alb sa vad daca gasesc vreo urma de sange, deoarece eu, fiind virgina, trebuia sa las urme, nu? Spre norocul si usurarea mea, era intact, de un alb imaculat. Ma ridic din pat si incerc sa ma duc spre camera mea unde Hinata a ramas cu Naruto de aseara, dupa care trebuie sa ma duc sa o caut si pe Ino. In camera mea nu era nimeni, asa ca mi-am luat un halat albastru pe mine si am coborat jos, sperand sa o gasesc macar pe Ino. Nu cobor bine scarile ca vad 3 persoane asezate la masa.
- Jur, deci jur ca a fost ultima data. Spune Ino dandu-si o palma in frunte. Hai Naruto, adu-mi mai repede cafeaua aia.
- Ce se intampla aici? Spun eu asezandu-ma la masa
- Vrei si tu cafea, Sakura? Ma intreaba Naruto care mi-a facut un dezastru in bucatarie. El spunea ca face cafea, dar ce facea el acolo nu se numea asa. M-am uitat la fiecare si mi-am dat seama ca erau cu adevarat distrusi. Naruto imi purta papucii roz, care erau mici de el si un halat roz, arata ca un adevarat travestit. Avea o fata de deshidratat si abia se tara prin bucatarie.
- Te distrezi, Naruto?, stii poti sa faci ce vrei acolo, am observat ca iti faci de cap in bucataria mea, continua, nu ma supar, ii spun aducandu-mi aminte de mizeria facuta.
- Nu te superi ca am facut putina mizerie? Adica foarte putin , am varsat putina cafea. Dupa vorbele pe care le-a spus incerca sa ma calmeze. Mereu stie cand sunt nervoasa incearca sa faca prostiile mari pe care le face cat mai insignifiante.
- Ai dreptate, tocmai de aia o sa cureti tu tot. ii spun afisand un zambet dulce. Ma amuza foarte mult situatia. Dupa ce am vazut expresia resemnata a lui Naruto, o aud pe Ino cum se vaita.
- Inceteaza sa mai vorbesti. Naruto. Nu mai tipa asa de tare pentru mi-e rau si adu-mi cafeaua aia mai repede pentru ca ma doare capul, si stii cum fac cand ma doare capul.
- Vezi sa nu, Ino. Spune Naruto. Ma mir si cum ai scos tu o fraza atat de mare pe gura. O vedeam pe Ino cum se inrosea la fata si cum a vrut sa deschida gura, dar Naruto i-a luat-o inainte:
- Stop, nu incerca sa gandesti pentru ca nu vrem sa te ranesti singura. Eu si Hin am scos niste chicote si am lasat capul in jos si ne uitam cu coltul ochiului la Ino cu nu mai reusea sa scoata niciun cuvant, dar la un moment dat se pare ca a reusit.
- Nu o sa ma pun la mintea da de sugar, fraiere. Ma doare prea tare capul sa ma cert cu tine. Spune punandu-si capul in palmi.
Naruto trece pe la fiecare si ne pune cafea. Chiar sunt curioasa ce a facut el atata timp acestei cafele, pentru ca a durat ceva. Cand se duce in dreptul lui Hin si o serveste, acesta se apleaca si o saruta dulce, aceasta inrosindu-se putin si spunandu-i un “multumesc”. Am ramas masca, ce au facut astia doi aseara? Ma uit la Hinata cu ochii intredeschisi, fara nicio expresie si strang buzele intr-o linie, apoi spun:
- Casa de piatra, copii! Cand ma aude aceasta inroseste, si se frige cu cafeaua.
- Ti-am spus ca o sa avem un nepotel, Saku. Spune Ino.
Mi-am adus aminte de biletul din camera, asa ca am plecat in graba sus, mi-am facut un dus, m-am imbracat cu un maieu verde, o pereche de blugi negri, taiati , o pereche de tenesi si am coborat.
- Eu trebuie sa plec, dar simtiti-va ca acasa, cum ati facut mereu, iar tu, Naruto sa strangi tot pana vin. Dupa ce am spus acestea, am iesit afara si m-am indreptat spre casa lui Sasuke. Nu stiam ce sa ii spun, dar tot trebuia sa vorbesc cu el odata, asa ca mai bine acum. Ajunsa acolo, vad usa deschisa asa ca am intrat, sperand sa il gasesc in casa. Nu am mai fost niciodata aici, asa ca am mers pe unde am vazut cu ochii. Sus, la etaj era o camera care avea usa intredeschisa, asa ca am mai impins-o putin. Vazand ce se afla dincolo de usa, am simtit cum lacrimile imi intepau ochii si m-am dat doi pasi in spate, incercand sa le blochez. Dupa ce m-am calmat, am deschis larg usa si am spus :
- Imi pare rau ca va intrerup, dar vroiam sa vorbesc cu tine, Sasuke. Dar mai bine revin data viitoare…Si atunci am tras usa dupa mine, si am vrut sa ies afara, dar cineva m-a oprit si mi-a spus….Suspans! suspans! Suspans! De 3 ori suspans!


Tinuta Sakurei:
Help me go through this 246jr04




Asta a fost dragilor.
Va kiss si sa stiti ca next-ul o sa vina repede.

Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Sam 26 Noi 2011, 23:41

Ce a vazutt? :o3

Suspansu` asta nervi!

Maine pui nextul, fara discutii !

Te`am pupat, o seara buna. kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Dum 27 Noi 2011, 10:55

CEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE? what? what? what? what?
CE A VAZUT SAKURA? what? what? what? what?
CU CINE ERA SASUKE? wtf wtf
DE CE E SAKURA TRISTA? :><: :><:
VAI,VAI SPER CA NU........ angry angry
DOAR NU....... unsure unsure
A INSELAT-O? ban him?
DOAMNE PUNE NEXT-UL CA FAC INFART. biciuitor biciuitor
SPOR LA SCRIS.
Sus In jos
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Dum 27 Noi 2011, 13:49

CE A VAZUT SAKURA?!?!?!!?!?!?
DE CE TE-AI OPRIT TOCMAI ACUM?!?!?!?
VREI SA PLANG? sad
PREA TARZIU CA DEJA PLANG. crying
DACA BRUNETUL A INSELAT-O, VA FACE O VIZITA DEFINITIVA LA CIMITIR! angry down take this! biciuitor :><: hmm...?! .. ..  ..
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Dum 27 Noi 2011, 13:56

Iata dragii mei, dupa cum am spus, next-ul.
Am incercat sa il pun cat mai repede posibil si spor la citit.


Capitoul 5



Si atunci am tras usa dupa mine, si am vrut sa ies afara, dar cineva m-a oprit si mi-a spus ca nu e ceea ce pare. Acela era Sasuke, iar cand am intrat, peste el era o bruneta care il saruta pe gat si ii tragea de tricou. Nu pot sa cred ca am cedat aseara. A fost cel mai stupid lucru pe care l-am facut pana acum, dar trebuia sa rezolv totul, trebuia. Am tras aer in piept si m-am intors cu fata la el, avea o privire demna de mila care te facea sa te topesti, nu stia ce sa imi mai spuna iar apoi m-a luat de mana. Mi-am pus din nou pe fata expresia nepasatoare si mi-am tras mana din a lui.
- Nu e nevoie sa imi explici nimic, am venit doar sa iti spun ca am gresit noaptea trecuta, de fapt am venit sa imi cer scuze ca te-am pus sa stai cu mine si ar fi mai bine a uitam tot ce s-a intamplat.
- Vrei sa spui ca a fost o greseala?
- Sigur, scuza-ma dar trebuie sa plec.
Il priveam incercand sa par cat mai nepasatoare si incercam de asemenea sa imi scot din minte imaginea nenorocita pe care am vazut-o mai devreme. Nu vreau sa afle niciodata ca eu am vreun sentiment fata de el. Trebuie sa le elimin pe toate sau macar sa le inchid undeva, adanc, intr-un loc in care nu va ajunge nici in visele lui. Fac stanga si incep sa merg, imi doream sa plec departe, sa uit tot. imi doresc ca el sa nu se fi intors niciodata, vreau sa plece. Il urasc. Am incercat din rasputeri sa nu imi intorc capul si sa ma uit daca ingerul meu a ramas acolo unde l-am lasat, sa vad macar daca se mai uita in urma mea, sau poate s-a intors la treaba pe care o avea cand am venit eu. Am fost o proasta ca am crezut in el, macar asta a fost o invatare de minte, omul invata din greseli. In momentul asta nu mai vreau nimic. Vreau doar sa fiu singura pentru cel putin 2 zile. Nu vreau sa vorbesc cu nimeni. Trebuie sa reflectez asupra situatiei. Nu imi permit sa devin din nou ce am fost inainte. Poate ca la un moment dat imi doream sa redevin o fetita prostuta, dar acum aceasta este transformare pe care o evit si de care ma feresc cu toata puterea. Incerc sa imi eliberez minte de toate gandurile care se pare ca nu imi fac deloc bine si ma indrept spre casa. Odata ajunsa acolo, intru in bucatarie si vad ca Naruto si-a facut treaba, asta daca nu a facut-o Hin, pentru ca Ino in niciun caz nu ar face asa ceva, deci iese din calcul. Ma duc in camera si arunc toate hainele pe care le purtam, dupa care ma duc si imi fac un dus. Dupa ce termin ma duc si deschid geamul de la camera mea si ies putin pe balcon. Intru inapoi in camera, dar las geamult deschis sa iasa mirosul intepator de bautura si ma apuc sa fac putina curatenie. Ma uit la ceas si e ora . Se pare ca am terminat destul de repede. Deodata aud niste batai in usa asa ca ma duc sa vad cine ma deranjeaza. Deschid usa si il vad pe Lee care avea fata total rosie. Lee este un baiat de 19 ani, un ninja de elita care se pare ca este indragostit de mine de la varsta de 13 ani. Naruto ii zice “Spranceana stufoasa”. De ce? Va las pe voi sa va dati seama.
- Buna Sakura, esti foarte frumoasa. Imi spune acesta rosind si mai mult
- S-a intamplat ceva, Lee? E vreun motiv pentru care esti aici?
- De fapt da, m-a trimis doamna Tsunade sa iti spun ca trebuie sa ii iei pe Sasuke si Naruto si sa va duceti la ea in birou.
- Ok, spune-i ca o sa fim la ea intr-o ora.
- La revdere, Sakura. Ii zambesc dupa care inchid usa si intru in casa. Ma gandesc ce vrea Tsunade, probabil o fi vreo misiune de echipa daca ne-a chemat pe toti 3, iar daca era asa trebuia sa il fac pe dracu in 4 sa nu ma duc. Ma indrept spre camera mea, deschid dulapul si scot din el o pereche de pantaloni scurti de blugi, un tricou scurt rosu si o pereche de tenesi rosii. Imi las parul desfacut si pornesc spre Naruto. Odata ce l-am gasit pe acesta l-am trimis dupa Sasuke si i-am spus ca ne intanlim in biroul Hokegului deoarece vreau sa evit fiecare ocazie de intanlire cu el
Ajung la destinatie si vad ca nu eram singura. Mai erau Hinata, Ino , Neji, Lee si inca cativa. Aud in spatele meu vocea lui Naruto care anunta ca el si Uchiha au ajuns. Raman nemiscata uitandu-ma la Tsunade care nu mai anunta odata ce are de spus.
- Ai de gand sa ne spui de ce ne-ai chemat aici? Intreb nerabdatoare. Aceasta se uita la mine cu o privire putin enervata si nu imi zice nimic deoarece s-a obisnuit cu mine si comportamentul meu care dupa cum spunea ea, lasa de dorit.
- V-am chemat pentru ca vreau sa va anunt ca va avea loc o misiune in care am nevoie de doi dintre voi. Odata ce ii voi alege, acestia vor ramane sa le dau datele. M-am gandit sa il trimit pe Sasuke Uchiha acompaniat de Sakura Haruno. Credeti ca puteti sa va descurcati? Am ramas socata. Trebuia sa fac in asa fel incat sa nu plec cu Sasuke, doar noi doi pentru cine stie cat timp,asa ca am actionat din instinct, doarte rapid si inainte sa fie prea tarziu. Cand am vrut sa deschid gura sa spun ceva i-am auzit aprobarea lui Sasuke, deja eram in pericol.
- Imi pare rau, dar nu pot. Raspund dintr-o data
- De ce, Sakura? Ai patit ceva? Intreaba Tsunade
- Din ultima misiune pe care am avut-o, ma simt foarte rau si as vrea sa fac o pauza daca se poate. Spun eu folosind un ton calm cu o fata pe care m-am chinuit sa o fac cat mai credibila.
- Atunci ii voi trimite pe.. Nu am stat sa vad ce mai zice pentru ca am iesit pe usa, dar nu inainte sa il privesc pe Sasuke pentru ultima data. Acesta se uita la mine cu o expresie intrebatoare, probabil ca banuia ceva. Am lasat asta in urma si am fugit spre casa. Astazi imi doream o zi linistita, sau ce a mai ramas din ea.
Era in jur de 10 cand am iesit pe balcon. Iubeam acel loc, probabil era cel mai indragit loc din toata casa. Avea in jur de 2 m lungime si 2 latime, fiind inconjurat de un gard micut de fier, vopsit in alb care imi ajungea in inaltime pana la jurul taliei. Eram imbracata intr-o rochita alba, putin peste genunchi in care mai dormeam cateodata. E ora 12 si sunt tot in acelasi loc, nu am facut nimic decat sa ma gandesc si sa stau nemiscata ca o statuie. Imi ridic privirea la cerul instelat, si la luna care iese in evidenta in milioanele de stele. Cand eram mica si eram suparata, cand cineva ma facea sa plang, veneam aici si imi spuneam durerea pe care o simteam in acel moment, crezand ca luna si stelele ma ascultau si erau alaturi de mine. Meditam in gand si intr-un fel ma ajuta, deci presupun ca acelasi lucru il fac si acum. Nu imi pot scoat din minte imaginea de azi, de fiecare data cand inchid ochii ii vad pe ei si mi se face scarba. Simt cum imi trec fiori prin tot corpul, cum ajung la limita furiei. El s-a jucat cu mine. Dar daca a facut asta, acest joc devine periculos pentru ca m-a tradat si daca eu m-am ars in jocul pe care l-a inceput el, eu o sa ii arat ce inseamna sa il doara. am ajuns la concluzia ca nimeni nu ma cunoaste, toata lumea ma considera o vipera, o persoana fara inima caruia ii curge apa prin vene. daca asta vor atunci asta o sa le dau. Uchiha o sa vada ca sunt o persoana rece, inghetata precum zapada care nu o sa mai arate niciun sentiment niciodata.

Sasuke P.O.V

Nu imi vine sa cred ca am facut cea mai mare prostie din viata mea. Probabil am pierdut singura persoana pentru care aveam sentimente. Si totul din cauze unei c**ve care a venit peste mine acasa, spunandu-mi ca nu m-a mai vazut pe aici si ar vrea sa ne cunoastem. Odata ce a intrat in casa a inceput sa se urce spre mine si chiar daca m-am opus la inceput, am cedat ispitei pentru ca pana la urma sunt un baiat, dar tocmai atunci a venit Sakura la mine si m-a vazut cu aia. Nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa uite toata chestia asta. Acum ma indrept spre casa ei si o vad pe balcon, dar se pare ca intra in casa. Ma duc urc repede in ciresul imens care era la distanta de vreo 5 metri de balconul ei si raman acolo sperand ca va iesi afara. Nu astept mai mult de 2 minute ca vad un inger care iese din casa si revine pe balcon. Nu era nimeni altcineva decat Sakura. Purta o rochita alba care o facea sa para atat de inocenta, o facea sa para perfecta, nu inteleg cum poate fi o fiinta atat de frumoasa, cel putin pentru mine intruchipa perfectiunea. O privesc cum se aseaza pe jos, sprijinindu-se de perete. Isi fixeaza privirea spre cerul instelat si ramane nemiscata. De cand am vazut-o prima data am simtit cum imi taie respiratia. Nici macar gravitatia nu ma mai tinea pe pamant. Nu stiu cum a reusit dar ma face sa gandesc lucruri siropoase pe care nu am crezut niciodata ca o sa le gandesc sau sa le spun. Ii vedeam chipul trist care acum privea pamantul. Nu am mai putut rezista sa o vad asa si m-am dus spre la ea. In mai putin de doua secunde, eram in fata ei, privind-o cum isi face rau singura. Cand m-a vazut a tresarit si si-a ascus fata, evitandu-mi privirea. M-am aplecat, stand pe vine si inghesuind-o intr-un colt si am intins mana incercand sa ii dau parul care ii acoperea fata la o parte. Nu am apucat sa o ating ca a sarit in picioare si m-a intrebat ce caut aici.

Sakura P.O.V

Nu imi vine sa cred ca a indraznit sa vina aici. A reusit sa ma vada I in halul in care sunt acum, dar dupa expresia pe care o are am reusit sa il inmoi pe marele Uchiha. Sa vedem pana unde poate ajunge treaba asta.
- Am vrut sa iti spun ca imi pare rau pentru ce s-a intamplat azi.
- Nu ai de ce sa imi ceri scuze, intre noi nu este nimic. Dupa ce spun acestea fac o fata mai trista decat cea pe care o aveam si incerc sa intru in camera, sperand ca el sa ma opreasca, ceea ce a facut. Stiu exact cum o sa ma razbun pe el. O sa ii platesc cu aceeasi moneda exact cand ii e lumea mai draga.
Ma prinde de mana si ma trage spre el, eu evitandu-i privirea, intorc capul si incerc sa-mi scot mana din stransoarea lui dar degeaba pentru ca este mult mai puternic decat mine. Ma trage din nou aproape de el, lipindu-mi trupul de al lui si isi apropie buzele de ale mele pana cand acestea formeaza un sarut inocent.. Transforma acest sarut intr-unul salbatic, muscandu-ma din cand in cand de buza, eu facand acelasi lucru. Ma departez de el si ii spun ca imi e frig, atunci ma ia de mana si intra in camera, tragandu-ma dupa el. Se pare ca are chef de joaca, hai sa ne jucam atunci. Ma lipesc de el, sarutandu-l ca o nebuna si imi infig mainile in parul lui. Nici el nu se lasa mai prejos, ii simt mainile plimbandu-se pe spatele meu, apoi ducandu-le pe picioare si ma ridica, iar eu ajung sa imi incolacesc picioarele in jurul taliei lui. Ma aseaza pe pat, el fiind peste mine. Deja se auzea cum fermoarul rochiei mele se deschide, dar l-am lasat sa vad daca se opreste. Odata ce l-a deschis, isi duce mainile la bretelele rochiei si le da pe rand in jos. Se pare ca nu o sa se opreasca..de buna voie. Il imping usor, facandu-l sa ajunga pe spate si ma pun deasupra lui, apoi ii soptesc cat de senzual pot la ureche:
- Poti sa-ti iei gandul! Dupa care ma dau jos de pe el. Il priveam in timp ce imi asezam bretele pe umeri cum facea o fata de copil trist si bosumflat caruia nu I s-a luat jucaria dorita, dupa care imi zice.
- Oricand doresti, Sakura, eu voi fi aici.
- Sigur ca da, poti te rog sa imi inchizi fermoarul? Ii spun in timp ce ma intorc cu spatele la el si imi dau parul de pe spate intr-o parte. Zis si facut. Dupa ce termina isi plimba buzele pe umarul meu pana ajunge la bat unde ma saruta apasat si imi spune ca ma lasa sa dorm si il vad cum iese pe geam. Am ramas asa vreo 10 minute dupa plecarea lui.L-am lasat in noapte asta sa ma sarute pentru ca vreau sa il fac sa se ataseze de mine, si atunci o sa ii fac ce mi-a facut el mie. Am ajuns la concluzia ca il iubesc atat de mult incat ma doare, dar trebuie sa il fac sa se simta exact cum m-am simtit si eu cand l-am vazut cu aia. Termin cu gandurile si ma bag in pat, ascunzandu-ma in patura pufoasa si astept somnul. Urmatoarele doua zile au trecut foarte repede deoarece am stat numai in casa si nu am lasat pe nimeni sa se apropie de mine pentru ca eram “bolnava”. Am inchis toate ferestrele si am incuitat usile sa nu mai am si alte surprize ca data trecuta. Totul s-a sfarsit cand Tsunade m-a chemat in biroul ei deoarece a spus ca are o sarcina pentru mine. M-am imbracat repede, m-am aranjat putin si am plecat. Purtam un trigou gri, peste el aveam o camasa mai larga, deschisa tot gri, o pereche de pantaloni scurti de blugi, un dres negru, transparent si in picioare mi-am luat cizmele. Odata ajunsa in birou, nu am putut observa ca si coechipierii mei erau acolo, impreuna cu un baiat pe care nu l-am mai vazut. Era dragut, frumos chiar. Inalt, ochi caprui, saten si avea un zambet dulce care s-a transformat intr-unul pervers cand m-a vazut.Din cate am inteles in chema Haru. Tsunade ne-a chemat pe toti deoarece unu dintre noi trebuia sa stea cu el toata ziua si sa ii arate imprejurimile. Il priveam pe baiat care se indrepta spre mine, cu un zambet jucaus, luandu-mi mana si apropiind-o usor de buze, sarutand-o. Gestul lui m-a lasat masca, dar nu am fost singura socata. Il priveam pe Sasuke care mai avea putin si sarea la gatul lui Haru, iar situatia asta ma amuza. M-am apropiat mai mult de baiat si am spus un simplu “sa mergem” dupa care am iesit afara, urmata de el.

Sasuke P.O.V

Cine dracu mai e si asta si cum indrazneste sa se apropie de Sakura, mai ales sa o atinga? Ma uitam in urma ei si observ ca au trecut 5 minute de cand a plecat cu Haru ala dupa ea. Ma uit la Naruto care se uita ciudat la mine, si dintr-o data il vad cum ridica din sprancene si se apropie de mine. L-am tras dupa mine afara din birou, oprindu-l din a spune ceva pana am ajuns afara si m-am uitat in toate directiile sa vad daca se mai vedeau Sakura si Haru.
- Nu plange Sasuke, nu o sa pateasca nimic Sakura. Spune Naruto incepand sa rada. Incerc sa fac o fata calma, ridic din spranceana si spun plictisit:
- Ce vrei sa spui?
- Nu mai am nevoie de niciun cuvant, am inteles tot. Iti place Sakura, iar acum esti gelos. Mi-a caut cerul in cap cand am auzit.
- Vad ca mintea incep sa iti joace feste, Naruto. Hai sa ne plimbam putin. Spun tarandu-l pe Naruto prin tot satul pana am dat de persoana pe care vroiam sa o gasesc. In parcul de langa casa Hinatei, Sakura se plimba cu Haru. Nu inteleg ce era asa amuzant in ce zicea baiatul ala, pentru ca o vedeam pe Sakura cum radea, si se simtea bine. Ma enerva la culme situatia. Il iau pe Naruto mai aproape, mergand exact in fata celor doi, gata sa ne intersectam cand am vazut ceva care m-a socat. La numai 5 metri distanta, o vedeam pe ea cum se uita la mine, afisand un zambet siret pe fata si s-a apropiat de Haru, atunci acesta si-a dus mainile in jurul taliei ei si…

Tinutele Sakurei:
Help me go through this Rk8siq


Asta a fost capitolul 5 si sper ca va place.
Va pup pe toti si o sa incerc sa pun si capitolul 6 cat mai repede
kiss kiss
Sus In jos
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Dum 27 Noi 2011, 14:31

PRIIIIMAAAA!!!!!!!!!! dance2 nr1
VAI VAI CE INCURCATURA! DE CE TREBUIE SA FIE ASA ASTIA DOI?
SI IMI VINE SA MATUR PE JOS CU SASUKE CA CEDAT TENTATIEI SI S-A LASAT SARUTAT DE TIPA AIA CARE VA RAMANE CHEALA! biciuitor
AOLOOO SASUKE CE GELOS ESTI ACUM! heh
ADU NEXT REPEDE! SI DACA SE POATE AZI! happy2
TE-AM PUPAT! kiss
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Dum 27 Noi 2011, 14:33

Pam, pam, pam...cand Dumnezeu ai pus capitolele si eu nu le-am vazut?! Help me go through this 359687 Help me go through this 947835Help me go through this 361396 In fine...sa comentam: OMG, OMG, OMG! Help me go through this 385627 Icredibil absolut totul! Help me go through this 962758 Ideea ficului este a unuia de geniu! Help me go through this 894269 Nu am ce zice decat sa pui next sa ma anunti si pe mine cand il pui, please!!! Help me go through this 208323 Help me go through this 78717 Help me go through this 208323
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19Dum 27 Noi 2011, 14:58

ITI MULTUMESC MUUUUUUUUUUUUUUUUUULTCA AI ADUS CAP 5 happy2
E GENIAL,MINUNAT,FANTASTIC ETC. in love
PE MOTIV DE LENE NU MAI SCRIU. heh
DAR TOT ASTEPT NEXT-UL good job
TE PUPACESC kiss
SPOR LA SCRIS thank you
Sus In jos
Continut sponsorizat




Help me go through this Empty
MesajSubiect: Re: Help me go through this   Help me go through this I_icon19

Sus In jos
 

Help me go through this

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 16Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-