Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste neasteptata - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste neasteptata - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste neasteptata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 17:58

Cum nu am mai dat de mult un semn de miata pe aici, m-am gandit ca poate credeti ca am murit, sau poate ca am fost rapita de extraterestri lough
Asa ca pentru a va scapa de grija

Capitolul 10: (Nu am nici cea mai vaga idee cum sa-l numesc)


Pov. Sakura


Era ora 1:30 si porumbeii sunt tot in debara. La acest gand incep sa chicotesc usor,dar se pare ca Hinata ma auzit si acum ma intreaba de ce chicotesc. Eu arat cu degetul spre ceas. Hinata se uita si dupa aceea ma intreaba ce este asa de amusant faptul ca este ora 1:30, deoarece nu este chiar asa de tarziu, pentru noi. Eu fac semn din cap aratand inspre debaraua unde erau inchisi cei doi porumbei.
Hinata se trezeste intr-un final si incepe si ea sa rada. Baietii se uitau la noi ca la felul pai'spe, intrebanduse in gandul lor de ce radem. Fetele care mai inteligente de fire s-au prins de ce radem asa si au inceput si ele. Acum radeam toate. Intr-un final ne induram de ei si le spunem ca ar fi timpul sa le dam porumbeilor drumul din colivie. Bietii si-au dat seama intr-un final ca prietenul lor ''porumbelul'' Neji si prietena lor ''porumbita'' TenTen sunnt inchis in debara cam de 3 ore. Va intrebati de ce le spun asa. Ei bine din momentul asta cu totii am hotarat ca acestea sunt poreclele lor oficiale. Dupa ce ne oprim din ras ne indreptam cu totii inspre debara. Eram curioasa sa vad ce fac cei doi acolo, dar tremuram toata, deoarece stiam ca TenTen va fi asa de suparata, nu este putin spus, va fi as de enervata incat ma va alerga prin toara casa, ma a ptinde, ma va omori, apoi va sapa o groapa in cutrea din spatele casei si ma va ingropa acolo. Deci intelegeti ce simt acum. Sasuke ma vede ca nu sunt in apele mele si ma intreaba ce am patit de sunt in starea asta. Eu dupa ce ma mai linistesc umpic ii intreb daca ii mai pot lasa pe aia doi inchis acolo inca putin. Vocea mea parca ii implora mai mult. Intr-o voce ma intreaba cu totii de ce. Eu le spun ca daca le dam drumu acum sunt 100% sanse sa ne omoare pe toti si sa ne ingroape in curtea din spate a casei. Cand aud raspunsul meu imidiat am inceput da radem impreuna. Dupa ce ne calmam deschidem usa si mare ne-a fost mirarea cand am vazut ce am vazut.
Nu imi puteam crede ochiilor. Amorezii nostri dormeau frumusel fara nici o grija, unul in bratele altuia. Erau asa de draguti. . Si faceau un cuplu asa de frumos. Chiar se potrivesc.

Pov. TenTen


Nu imi vine sa cred ca se intampla asta. Am asteptat de atata timp si chiar incepusem sa imi pierd speranta.
Dar sunt asa de furioasa pe Sakura si pe Sasuke si pe ceilalti prieteni ai mei care sunt sigura ca au fost coplicii celor doi pacalici. Sunt asa de suparata incat imi vine sa ii omor in bataie pe toti, dar sunt fericita, pentru ca fare ei nimic din toate astea nu s-ar fi intamplat si Neji nu mi-ar fi spus tot ce a spus niciodata. Ce e in mintea me si in inima mea. Defapt in minte ca in inima am numai iubite, iubire.
Cand ma gandesc ce au facut toti prietenii mei care imisunt asa de dragi incat imi vine sa ii arunc de la ultimul etaj al unui bloc cu 1.000.000 de etaje in Oceanul Pacific de sud. Dar imi vine sa-i strang in brete si sa le multumeasca, pentru ca daca nu ar fi fost ei nu as fi stat acum asa cu Neji al meu...Ahhh...Neji al meu, ce frumos suna. Dumnezeule parca as fi un copil de 12 ani care se indragosteste. Dar pana la urma asta sunt, adica nu am 12 ani, dar sunt inca o copil care se indragosteste pentru fiecare data.
-Chiar ca esti inca o copila, dar sti ce?...Esti micuta mea...De unde stie el la ce ma gandeam eu. Sper ca nu este ceea ce cred eu. Doamne sper ca nu. Dar chiar asta este. Nu imi vine sa cred ca am gandit cu voce tare.
Imi venea sa intru in pamant de rusine. M-am inrosit toata la fata si mai aveam umpic si inepeam sa plang. Insa Neji imi sterge lacrimile care au inceput sa se prelinga pe obrazul meu si imi spune ca nu am motiva sa ma rusinez, deoarece si el este in aceasi situatie. Asa ca ma strange puternic in brate si adormim asa.
Deodata simt cum o multime de ochi ne privesc, mai exact 16 ochi. Eu si Neji ne inrosim ca racii fierti si ne balbaim incercand sa le dam o explicatie pentru ceea ce tocmai au vazut. Dar la un mement dat imi pica mie fisa, ma ridic in picioare si incep sa-i cert si sa le reprosez prietenilor mei de ce ne0au inchis aici. Ce era la gura mea de suparate ce eram. Dar Neji ma prinde de mana ma intoarce cu spatele si imi pune la gat un lantisor de argint cu un pandantiv ce are initiala ''N''.
Parca eram intr-o comedie din aceea romantica. De ce? Pentru ca dupa ce imi pune lantisorul la gat ma intoarce cu fata spre el si ma intreaba daca vreau sa fiu iubita lui in fata tuturor celor din incapere. Eu accept foarte fericite, extaziata, in acel moment simteam cum plutesc de fericire. Dupa ce eu am aceptat toti au inceput sa strige in cor: ''Sarut,sarut,sarut...''. Asa ca ce era sa facem. Ne-am sarutat si minunata mea Sasura a dat drumul n acel moment la confeti si Sasuke ne-a facut o poza cu primul nostru sarut oficial ca si iubiti.


Sper ca va placut. Imi cer scuze daca am greseli de ori ce fel. Daca mai vreti capitole faceti bine si comentai, ca altfel nu il pun. lough
PwP dulce de tot la voi toti kisskisskiss








Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 19:43

frumos nu gluma huh?
chiar mi-a placut acest capitol huh?
biata TenTen lough
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 20:38

multumesc pt. comm.
promit ce te voi anunta de next
PwP dulce de tot la tine kiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 20:54

iubire a fost minunat !
ai niste idei bestiale
astep next si PWP dulce


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 21:16

AAAAAAA,ce capitol dulce!!!!!!! in love
Dragostea pluteste-n aer!!!!!! love
Biata TenTen,ce soc! huh?
A fost un capitol grozav! in love
Next please


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:02

Hei! in love

Odododo <3 Ce draguut ;o3

Vreau si eu :( =))) ;o3

Ten Ten si Neji au fost asa dulci in love

Frumos capitol kiss

Spor la scris si idei! :Love:

P.S: Daca poti, te-as ruga sa imi dai un P.M cand pui next-ul te rog ;o3.


    Dragoste neasteptata - Pagina 4 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Vin 06 Ian 2012, 01:26

Cat de dragut este in love
Cand se va intampla asta si cu Sakura si Sasuke? huh?
in orice caz, data viitoare fi mai atenta cu exprimarea, greselile de tastare si ortografie, evita pe cat posibil repetitiile si nu in ultimul rand incearca sa folosesti limbajul expresiv si artistic cu ajutorul figurilor de stil. happy2
Cam atat, in rest imi place foarte mult si sper sa ma anunti de next hug2

Ja ne! hi!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Jjbm
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Ian 2012, 22:53

deci e super acest capitol in love

astept nextu si sa ma anunti...te pwp dulce si te astept hi!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Dragoste neasteptata - Pagina 4 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mar 31 Ian 2012, 22:49

Scumpii mei am stat si m-am gandit bine si am luat hotararea sa inchei aici ficul momentan.
Dar stati linistiti ca acesta este primul sezon. Ca sa fiu sincera am ramas in pana de ideei la acest fic aa a m-am decis sa-l fac pe sezoane ca sa am timp sa ma gandesc bine. Acum lucrez la un at fic sunt la cap 2 deja si este cred este cea mai buna ideea a mea pana acum si pot spune ca este cat de cat originala. Asta dupa parerea mea. Pentru ca eu pana acum nu am vazut ceva de genul asta. #sunt sigura ca va va placea. Sper ca nu v-am suparat.
PwP dulce de tot la voi kisskisskisskiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mier 01 Feb 2012, 22:50

CUM SA IL INCHIZI?...ADIKA NA DACA E PE SEZOANE E MAI BINE PENTRU TINE happy2
SI CAND VINE ACESR SEZON DOI CA EU SUNT TARE CURIOASA SA CITESC CA IMI PLACE LA NEBUNIE ACEST FIC SI A FOST PRINTRE PRIMELE CITITE kiss!
DECI TE PWP SI SPER DIN TOATA INIMA SA NE VEDEM LA SEZONUL DOI kiss kiss a hug sad in love good hi!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Dragoste neasteptata - Pagina 4 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 01:06

nu il inchid
am vrut sa spun ca o sa iau o pauza un moment,
deoarece nu mai am ideei,
adica ideei am, dar nu pentru acest fic
asa ca m-am hotarat sa il fac pe sezoane pentru a avea timp sa ma gandesc mai bine
la el
nu stiu exact cand o sa incep sezonul doi
sa fiu sincera asta nu tine de mine ci de inspiratia mea, deoarece se pare ca a hotarat sa ma paraseasca sad
dar sunt sigura ca se va intoarce la mine ca pana la urma nu poate sa traiasca fara mine lough
acum lucrez la un alt fic super tare sunt la cap doi deja si pot sa spun ca este cea mai buna lucrare a mea de pana acum
numai ca am cam ratacit primul capitol asa ca sunt cam nervoasa in ultima vreme nervi!
PwP dulce de tot la voi toti kiss



Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 12:04

felicitari pentru acest capitol sau mai bine zis pentru acest fic ...
Fic-ul este original pana acum n-am citit un fic asemanator ...
Bravo ...merita sa continui in love Da tot cei mai bun in capitolul urmator ....
Astept next-ul cu nerabdare
Te pupaceste mela
Ceao!!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 08:21

multumesc mult tuturor pentru mesajele de incurajare si pentru laude
ma bucur enorm ca va placut acest fic, defapt acest sezon
cum am mai spus lucrez la un nou fic si il voi posta cat de curand
sper sa va placa si acela la fel de mult cum va place acesta sau chiar mai mult
PwPm dulce de tot la voi toti kiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mar 06 Mar 2012, 22:43

Wooow....ce mult mi-a placut ! Fara cuvinte !
Cum adica iei o pauza ?! Tu stii ce talent maxim ai in tine ?...si pe langa asta ,mai bine citesc ficu tau decat o carte pentru scoala...da' daca nu-i fic nu-i nici lectura pentru mine...deci...nu te opri !!!
P.S.:iarta-ma ,iarta-ma.....iarta-ma ca nu am mai dat pe aici de mult timp (cap patrat ce sunt !) si vreau sa stii ca eu sunt sigura si am incredere in tine ca ai sa poti sa gasesti niste idei geniale pentru sezonul 2 !
Te pupacesc mult scumpa !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Dragoste neasteptata - Pagina 4 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 08 Mar 2012, 18:00

Buna, buna!!!...Intai de toate vreau sa multumesc tuturor de incurajari si laude, dar si de criticile primite....Dupa mult timp de cumpatat si lovit cu capul de pereti am venit cu un nou capitol....Dupa cum am apus vreau sa fac si sezonul do, insa acest capitol cu are legatura cu urmatorul sezon...este un capitol intermediar sa spun asa...

Capitolui 11: Macheta....

Dupa cateve luni bune:
Sakura pov:

Dupa prima noastra petrecere s-au intamplat multe lucruri care mai decare interesante. Dupa cum se stie Neji si TenTen s-au cuplat ''in debara'', Hinata si Naruto formeaza si ei un cuplu, slava Domnulu. Daca ati stii voi cum i-a cerut Naruto Hinatei sa fie iubita lui ati murii de ras. Vreti sa va povestesc?...Doamne ce intrebare...sigur ca vreti.
Intr-o zi Kakashi ne-a dat o tema mai speciala sa spun asa. Pentru aceasta tema trebuia sa ne puna pe echipe fata si baiat. Eu am picat cu Sasuke, evident. Hinata cu Naruto, logic, TenTen cu Neji, Ino cu Sai. Defapt la inceput Ino a fost pus cu Shikamaru si Sai cu Temari, dar Ino a inceput sa planga din cauza ca nu e cu iubitul ei Sai si Kakashi ca sa nu o mai auda plangand l-a mutat pe Shikamaru cu temari Sai ramanand cu blonda.
Proiectul consta in a construii intr-o saptamana o macheta. Cand a venit momentul sa o prezentam cu totii eram foarte agitati, in special hiperactivul de Naruto.
Cand venise randul sau sa ne arate macheta idiotul acela blond a scapat-o din brate. Kakashi le-a mai dat lui si Hinatei timp pana la sfarsitul zile sa reconstruiasca macheta altfel ii va pica. In pauza de pranz Naruto a venit la mine sa-mi ceara ajutorul. Eu am acceptat si desi nu a vrut sa-mi spuna ce avea de gand eu l-am ajutat cu tot ce mi-a cerut.
La sfarsitul zilei Sensei a venit sa vada ce au facut cei doi cu macheta. Naruto i-a spus ca a pregatit o surpriza si ca daca il lasa sa ne-o arate si noua. Sensei a acceptat si astfel Naruto a inceput spectacolul. El s-a ascuns in spatele unei cutii si a incept sa ne prezinte o piesa de teatru, sau cel putin asa parea.
Pe mana dreapta avea o soseta ce semana cu el si pe mana stanga o soseta ce semana cu Hinata. Si a inceput oroare pentru toti si bineinteles pentru Hinata.
-Buna, mica Hinata. Ce mai faci?
-Buna, micule Naruto. Eu fac bine. Tu ce faci?
-Eu fac bine...si... voiam sa te intreb ceva.
-Ce anume vrei sa ma intrebi micule Naruto?
-Eii bine mica Hinata, as vrea sa te intreb daca...aaaa....daca...aiii....
-Daca as... ce anuma micule Naruto?
-Daca ai vrea sa fi prietena me si sa te mai rog s-o intrebi si pe Hinata cea mare daca ar vrea sa fie prietena lui Naruto cel mare?
Nu imi venea sa cred ce am auzit. Asta da declaratie de dragoste. Hinata era rosie ca racul, iar noi si Kakashi eram pe jos de ras. Sensei a fost nevoit pana la ura sa ii dea nota mare lui Naruto pentru ca macheta lui cu scea de teatru era destul de reusita.
Dupa ore Naruto a intrebat-o pe Hinata daca i-a placut surpriza si daca acceta sa fie prietena lui.
Hinata a acceptat si dupa asta a lesinat, deoarece Naruto de fericire s-a impiedicat a cazut peste ea si a sarutat-o.
Si asa au ajunsi astia doi sa fie impreuna...........

Sper ca va placut.... imi cer miiiii de scuze pentru greselile de ori ce fel
PWP dulce de tot la voi kiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 08 Mar 2012, 22:27

Ma bucur ca ai decis sa nu inchizi acest fic...care e SOOPERRR!!!
Deci....ce glumet este blondul...cum a putu sa faca asa ceva...deci e super haios love
Si daca acest este un capitol intermediar cand soseste sezonul doi sau ai sa il postezi in continuare? happy2
Sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol kiss
Sapor la tastat si la idei cat mai multe....astept next-ul:*: kiss
Jane!!!!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Dragoste neasteptata - Pagina 4 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 11:34

nu stiu cand vine sezonul doi
am postat acest capitl deoarece mi-a venit ideea cu naruto so hinata
si am zis ca ar merge
eu as mai avea o idee super tare pot sa spun
dar inca nu stiu cum s-o dezvolt bine
va garantez ca va va placea mult de tot
PwP dulce de tot la tine kiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Alexxandra~Ally
Academy Student
Academy Student
Alexxandra~Ally

Sex : feminin Localizare Localizare : Sunt acolo unde trebuie sa fiu ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 16:08

ce imi place ficul tauuuu,ai talent.sa ma anunti cand pui capitolul doi.bye


E usor sa iubesti dar e greu sa gasesti o persoana care sa te iubeasca la fel de mult.

E usor sa ai incredere in cineva dar e greu sa gasesti persoana potrivita in care sa ai incredere.

E usor sa fii fericit dar e greu sa gasesti mereu fericirea deoarece uneori nu o cauti unde trebuie.

Practic e usor insa persoanele din jur ingreuneaza totul...Dragoste neasteptata - Pagina 4 881226
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mar 13 Mar 2012, 19:30

foarte fain si incepuru seamana cu ficul ala grea e viata la 19 ani


Dragoste neasteptata - Pagina 4 3
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mier 14 Mar 2012, 22:29

Hei...buna buna....sa-mi fie rusine ca am trecut si eu aici dabea acum...Deci...ador declaratia de dragoste a lui Neji si a lui Naruto fata de TenTen si Hinata...as vrea un pic mai mai mult SasuSaku...si mia multa descriere....Adoor faptul ca esti original si ador faptul ca Nina si Saku s-au impacat! Tare faza cu Micul Naruto si Mica Hinata...Te-am pupacit super mult si te rogg anunta-ma si pe mine cand pui next-ul :X
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Mier 14 Mar 2012, 22:54

multumesc mult de laude si incurajari si va promit ca in sezonul 2 sasuke si sakura vor fi in centrul atentiei si va mai promit ca vor exista momente in care cei doi vor fi pusi in situatii de maxima tensiune
PwP dulce de tot la voi kiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Joi 15 Mar 2012, 06:32

Heeeey!

Am ajuns si eu pe la ficul tau!

Cam tarziu...dar am ajuns. Asta conteaza!

Este foarte frumos iar laultimul capitol am fost pe jos de ras : )).

Eu astept sa aduci next si asi vrea ma anunti si pe mine...

Ok...see ya:D

app: ficul meu: O dragoste ciudata.


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:10

inca nu stiu cand voi posta primul capitol din sezonul 2 dar sper sa fie cat mai curand
am o ideea super tare pentru noul sezon si sper ca este originala
adica mie una asa mi se pare deoarece nu am mai vazut aceasta idee
si o sa va asigur ca va va placea
multumesc tuturor ca i8mi cititi ficul va multumesc pentru aprecierile incurajarile si laudele voastre si mai ales multumesc pentru criticile aduse m-au ajutat foarte mult in dezvoltarea mea ca scriitoare
ba chiar am inceput sa scriu un fel de carte
poate peste vreo 10 ani am sa o si public lough lough lough
PwP dulce d etiot la voi kiss


Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste neasteptata - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Adelina^.^
Academy Student
Academy Student
Adelina^.^

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Orasul viselor sarcastice
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez si sa pictez
Stare de spirit Stare de spirit : moarta de plictisita

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 13:13

Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper te iubesc deabia astept urmatorul capitol


Trandafirul infloreste
Cine scrie
Te Iubeste
Tot asa si cititorul
Sa iubeasca scriitorul kiss
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 21:45

Bun deci am ajuns si eu? Fara postat noul sezon a? puppy eyes te bat eu pe tine nu gluma.... Asa deci am venit si eu la tine, cum sa nu vin la tine dupa ce tu vi pe la ficurile mele si le citesti si le commentezi?puppy eyes As da dovada de lipsa de bun simt puppy eyes.
Of of ce sa zic? love love bestial! asta e tot ce pot scoate pe gura deoarece nu am idee ce sa zic. E prea mijto love. Ma mir ca nu au facut un copil ca stau in aceeasi casa. Sakura,Sakura urat vorbesti tu ma yeah
Spor la scris si la idei!
Mely a trecut pe aici!


Dragoste neasteptata - Pagina 4 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste neasteptata - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste neasteptata   Dragoste neasteptata - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste neasteptata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-