Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
La flacara lumanarii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
La flacara lumanarii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 La flacara lumanarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Merita sa fie continuat? Va place?
Da
La flacara lumanarii - Pagina 2 I_vote_lcap95%La flacara lumanarii - Pagina 2 I_vote_rcap
 95% [ 40 ]
Nu
La flacara lumanarii - Pagina 2 I_vote_lcap5%La flacara lumanarii - Pagina 2 I_vote_rcap
 5% [ 2 ]
Asa si asa
La flacara lumanarii - Pagina 2 I_vote_lcap0%La flacara lumanarii - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 42
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Apr 2012, 20:33

lough Doamne! Nu ma pot abtine, nu ai habar de cate ori am modificat.. lumanarii.. ingrijorat
Aaaah, lough
Mda, acum ca-l pronunt cu voce tare imi dau seama ca era corect cum l-am pus la inceput lough
O sa corectez ingrijorat
Si greselile de tastare ingrijorat Imi corectez capitoleloe de acum in colo, Jur!
Nu-mi vine sa cred ce prosti pot scrie daca nu corectez lough
Multumesc mult de tot de critica Choco kiss
Un paste fericit a hug



La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 13:18

Hei kiss

Iti multumesc ca m-ai anuntat kiss
Capitolul a fost superb kiss
Puteam sa jur ca am comentat, dar acum am vazut ca nu. Mi se pare ca mi-a cazut net-ul atunci lough Oricum, a fost incredibil, dar stii asta si fara sa iti mai spun eu. in love
Ai spus ca o sa il uram pe Sasuke, inca ma mai gandesc de ce think Nu-mi spune ca el a omorat-o pe Ketty.. sad
Abia astept next-ul, spor la scris kiss

i love you



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 13:43

Hey...am ajuns si eu pe aici din nou kiss
Ma supar ep uh...de ce nu am anunti?...nu este corect sad..sper sa o faci de acum kiss...cel putin te rog frumos..ador ficul tau love
Ai adus doua capitole la care nu am comenatat... sad
Ador cum ai continuat si ce s-a mai intamplat kiss
Sarmana sakura..stiu prin ce terce...adica cum e sa iti pierzi cea mai buna prietena sad
Ador cum descri..adica ma captiveaza si nu ma mai pot opri de citit doar la final ...si imi pare rau ca sa terminat capitolul happy2
Am o banuiala ca Sasuke ar fi el care a uciso pe Ketty...si cred ca te-ai inspirat puin din Amurg...
Abia astept sa avd ce o sa se ami intample kiss
Te pupacesc dulce dulce de tot..si astept sa aduci next-ul love


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


La flacara lumanarii - Pagina 2 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 15:18

Hristos a inviat !
Sa-mi fie rusine ca nu am trecut pana acum pe la ficuletul tau . Este foarte frumos si ai si o urma de mister ce ma inebuneste total , iar titlul il ador pur si simplu .
Deci il vom uri pe Sasuke ... yeah
Atunci asa sa fie ! happy2 Deabia astept sa vad ce ne-ai mai pregatit .
Sa vii repejor cu nextul . kiss


La flacara lumanarii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 20:43

Bunaa! a hug
Am trecut si eu pe la ficul tau si, da-mi voie sa iti spun, este foarte frumos in love
Este o idee geniala... imi pplace mult in love
Paste fericit ! Si multe ideei bune !
Teo kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 15:28

Sunt nesimtita? Da, da sunt! Am comentat la primul capitol si apoi...Imi pare rau!!!! Ficul acesta este cu adevarat m-i-n-u-n-a-t! Imi place tot la el! Astept next si chiar daca am fost rea te rog sa ma anunti in love


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 10:16

Multumesc mult de comentarii, dupa mult timp m-am hotar sa scriu din nou. Sper sa-mi urmariti ficul in continuare. Din pacate n-o sa va anunt.. vreau sa vad cine imi monitorizeaza ficul :)))))




La flacara lumanarii.

Capitolul V


Timpul trece cu viteza luminii, razele soarelui pieresc, disparand apoi cand ajung la orizont. Privind atent, puteai vedea deja o pata cenusie, luna, ridicandu-se pe cer, in inaltul lui. De pe cer, puteai zarii micile lumini ce apareau ici colo ca niste furnici.
Tocmai atunci o tanara pleca de la facultate. Pe chipul sau se zarea oboseala, probabil a stat si a studiat timp indelungat. Hainele ei erau usor mototolite, iar bluza era pictata de mici pete mai inchise la culoare, semn ca era uda de la lacrimile ce se scurgeau de pe barbia ei.
O lua la drum inspre casa nestiind ca este privita. Pe o strada alaturata ce avea arie vizuala asupra strazii pe unde mergea tanara, exista o umbra. Hainele si structura bratelor si a pieptului aratau cu usurinta ca este un domn. Ofta sonoric apoi incepu sa mearga in directia opusa. Grabea pasul din ce in ce mai mult pana incepu sa alerge. Sarii pe un bloc si lasa sa-i creasca niste aripi ca de liliac, sfasaindu-si astfel mantia. Isi lua zborul si trecu prin mai multi nori deformandu-le forma. Iesi din oras si ajunse intr-o zona ferita de vazul lumii. Iarba era arsa, din ea iesind mici firisoare de fum. Ici colo puteai vedea cate un craniu de om sau alte componente ale schetetului uman. In apropriere se gaseau si niste stanci, iar acolo era camunflata o intrare pazita de doi sclavi.
Brunetul se aproprie de stanca si fara sa mai ceara sa ii se dea voie sa intre sparse blocul masiv din piatra si intra pe un hol neluminat, plin de panze de paienjeni. Inca de acolo, el putea simtii un miros de sange proaspat. Incepu sa mearga prin intuneric pana dadu de o usa imensa, dubla de lemn, cu cateva cuvinte inscriptionate intr-o alta limba pe ea.
Ciocanii elegant, iar dupa cateva secunde orbite de liniste auzi o voce barbateasca si ragusita ce-i dadea permisiunea sa intre.
Cand usa fu deschisa, putu auzi mai clar sunetul de carne sfasiata si de oase rupte. Se pare ca "Omul fara suflet" isi lua cina.
Se auzi, neclar, un pocnet din degete, iar in momentul urmator, camera era luminata de sute de torte ce erau asezate pe pereti.
Acel loc nu era o camera.. arata ca o pestera din strafundurile pamantului. In mijlocul acelui loc se gasea o suprafata in forma de cerc inconjurata de stalagmite.
Pe aceea podea nu se regasea decat un monstru si un trup de femeie ce era macelarit cu ajutorul unor gheare infioratoare. Acela era "Omul fara suflet", primul vampir mai exact. El facuse un pact cu Diavolul si cand fu nevoie ca Satan sa-i ia sufletul, a putut face in asa fel incat sa scape, insa Diavolul l-a blestemat sa traiesca "Iadul pe Pamant". Trupul sau a fost usor, usor mutilat si a ajuns sa arate ca o fiara. Pielea gri si murdara, muschii mari si deformati, picioare scurte, abdomen lat, brate lungi, degete terminate cu gheare ascutite, colti ca ai Smilodon, toate astea au dus la crearea unui monstru... El era un om fara suflet, de aici si numele lui. Tot trecutul sau fusese uitat de timp, poate chiar si de catre el. Ii placea sa devoreze oameni, de obicei femei, fara mila, infigand coltii sai in gaturile lor si sfasiindu-i pana in maduva oaselor, neramanand din ei decat mici franturi din oase.
Dupa ce se satura, arunca trupul fara vlaga in afara platformei, acesta nimerind intr-o tepusa. Pe langa stalagmita incepura usor sa curga mici firicele de sange.
Creatura se intoarse inspre barbat si-l privii cu ochii mari si rosii.
- Te asteptam, Sasuke. Spuse astea pe un ton plin de scarba apoi se intoarse cu spatele.
- Maiestatea ta, am nevoie de un acord, vreau sa iau o muritoare de sotie.
- Si sa aiba un sfarsit tragic la fel ca si celelalte? Nici nu cred ca o iubesti... e imposibil s-o fi uitat pe Mylen sau mai bine zis, nici pe ea n-ai iubit, daca o iubeai, nu-i sfarseai viata doar pentru ca copilul din pantecele ei nu era baiat. Ai fi luptat pentru ea pana la ultimele puteri.
Sasuke inghitii in sec, tinuse mult la Mylen si da, poate are dreptate, nici pe Mylen n-o iubise.. tinuse doar la ea. Legile Consiliului trebuiau respectate in permanenta, nu se permitea ca primul lui copil sa fie fata. Din nou amintirile cu prima lui sotie incepura sa-l bantuie...




La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 10:36

waaaaaaaaaaaaLa flacara lumanarii - Pagina 2 208323 prima pe lista!La flacara lumanarii - Pagina 2 2308263648ei bine imi place, cum adica nici pe mylen n-a iubit-o si a ucis-o doar pentru ca nu urma sa aibe un baiat>ce crud!sasuke te bat!La flacara lumanarii - Pagina 2 1733309228 si mai ales cine e fiara aia?of, of of, ce minte ai si tu mai mami ma....La flacara lumanarii - Pagina 2 955647780 nici nu credeam ca mai aduci nextul, te-am pupat spor la scris!si te rog sa ma anunti cand pui nextul!


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 15:56

Ai citit capitolul de ieri , insa nu am mai avut timp sa las si com .... imia pare rau . ingrijorat
Ma bucur foarte mult ca ai adus nextul intr-un final . happy Capitolul este foarte interesant , mi-a placut extrem de mult . in love
Sunt foarte curioasa sa vad ce iti mai trece prin capulet . O , haide , te rog eu frumos sa ne anunti cat vei posta nextul . Te rog .... please
Sper sa aduci nextul cat mai curand , bafta la tastat . dap !


La flacara lumanarii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 19:29

Multumesc mult de comentarii, inca ceva. Sa nu va ingrijorati cei care imi cititi ficul ca am sa-l las din cauza comentariilor deoarece daca n-as avea, nu m-as supara :)))) Va inteleg, sunt multe ficuri si nu aveti timp de toate.. si este vacanta.. nimeni nu sta pe internet, vrea sa se distreze :)))) Eu sunt obligata sa termin niste ficuri. Lectura placuta :-*



La flacara lumanarii

Capitolul VI.



Soarele putea fi zarit iesind din linia orizontului. Sasuke isi termina vizita si se intoarse la unul dintre conacurile sale. Era bulversat si se gandea la toate cuvintele pe care i le-a spus Omul fara suflet. Poate ca n-o iubea pe Sakura ca pe o femeie, insa cu siguranta tinea la ea ca la o sora...
Incepu sa se gandeasca in tacere ce este cel mai bine sa faca pentru ea. Nu dorea s-o raneasca, asta este sigur.
Mersul lui era apasat, nici pe departe silentios, zgomotele lasand mici ecouri. Urca la ultimul etaj si intra in primul balcon. Vedea rasaritul soarelui, nu purta nicio amuleta protectoare impotriva lui, asa ca in urmatoarele momente, prin hainele sale incepu sa iasa usor un fum, de parca ar fii gata sa se aprinda un foc.
In tot acest timp se gandea la Sakura si la toate sentimentele lui pentru ea. Oare o iubea cu adevarat? Oare o dorea ca pe o sotie?
Insa el se mai intreba.."Pot trai fara ea?"
Ei bine, raspunsul este nu. Nu putea trai fara ea, asta o stia si el... Ii aparu un zambet discret in coltul gurii, apoi intra in casa sa-si caute o amuleta.
Se gandi din nou la rozalie si-si aduse aminte de ultima noapte, noaptea in care era aproape sa-i strapunga gatul cu coltii sai.
Atunci toate sentimentele ei pentru ea erau clare ca apa unui lac. Ea pentru el este o regina care si-a pierdut coroana si astepta sa fie reincoronata, poate chiar de catre el.. incoronata in inima lui, fiind singura femeie ce va trona in ea.
Intra in dormitorul sau, destul de mic pentru un conac atat de mare. In camera erau doar un pat, un birou, o minii biblioteca si o noptiera langa locul de odihna.
Se aseza pe lenjeria neagra si-si duse mainile sub cap privind tavanul. Ardea de nerabdare sa se faca seara si sa se poata duce din nou la ea.. sa o vada, sa o atinga, sa-i mangaie spatele si parul, sa-i sarute gatul, buzele, obrajii. Va sta acolo o noapte, iar dupa toate visele ii vor fi ditruse din cauza rasaritului sau poate din cauza unei alarme in timpul noptii.
Isi duse mana la noptiera, lua micul clopotel din argint de pe ea si-l misca cu o mica nervozitate. In momentele urmatoare, la usa se gasea o servitoare. Aceasta bate la usa, iar dupa ce primeste acordul sa intre, il intreaba pe stapanul ei ce doreste.
- Vreau sa pregatesti una dintre salile de bal de jos. Nu pentru multe persoane, vreau s-o aduc pe "ea" aici si vreau sa petrecem o noapte speciala.
- Dorinta va va fi implinita, domnule.
Servitoarea isi pleca capul cu umilinta apoi se retrase mergand cu spatele si inchizand usa in urma ei.
Sasuke ramase sa se gandeasca daca sa-i arate Sakurei ca ei chiar vor avea o intalnire seara viitoare, sa numai creada ca a fost un vis. Isi lua inima in dinti si spuse sa se duca sa o invite la el asta seara. Se ridica din pat si deschise un sertar din noptiera si lua de acolo o amuleta ce avea rolul sa-l protejeze de razele soarelui. Si-o pune la gat si pleaca printr-o iesire secreta din camera sa, in afara casei. Pocneste din degete si unul dintre soferii sai aduce o masina Honda CR-Z. Soferul deschide portiera si-i arunca lui Sasuke cheile, il saluta politicos in timp ce isi lasa privirea in jos. Sasuke urca la volan si iesii in viteza pe poarta principala destinatia finala fiind apartamentul domnisoarei Haruno.




La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 23:22

Hei kiss

Imi pare nespus de rau ca nu am trecut si pe la celalalt capitol sad
Imi place foarte mult fic-ul tau, sunt atrasa de toate povestile cu vampiri, iar fic-ul tau este unul reusit kiss
Am ramas putin socata cand am citit ca Sasuke si-a omorat fosta sotie pentru ca era insarcinata, dar nu cu un baiat, ci cu o fata. Adica, draga Sasuke, ce au fetele? :-w
Cu toate astea, nu pot sa il urasc. Pana si eu am emotii cu acea noapte speciala, abia astept sa citesc ce se intampla what?lol!
Pana atunci, eu o sa astept next-ul cu nerabdare, te rog frumos sa ma anunti si pe mine kiss
Spor la scris :lo
ve:


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 00:14

Buna , multumesc de anunt . a hug
Prin acest capitol ai vrut sa ne faci curiosi cu privire la urmatorul , asa-i ? yeah
Eh , oricum . Imi place capitolul , este foarte frumos si sentimentele sunt exprimate foarte bine .
Noapte speciala , hmmm ?! hmm..realy? what?lol! Deabia astept sa vad ce se va mai intampla . good job
Astept nextul si sper sa il aduci cat mai curand posibil , bafta la tastat si pupici . kiss


La flacara lumanarii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 00:59

Hey! happy
Imi cer scuze ca nu am ajuns pana acum, ai un fic superb.
Nu am ce comenta. Astept next-ul si te rog sa ma anunti si pe mine.
Spor la scris si la creat! kiss


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 08:09

neatzaLa flacara lumanarii - Pagina 2 208323 sunt mai matinala azi, mami, imi place!e frumos! de abia astept sa vad ce surprize ii mai pregateste sasuke rozaliei si ce reactie va avea aceastaLa flacara lumanarii - Pagina 2 3199963233 te pup, sa ma anunti cand pui nextul, spor la scris!


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Adelina^.^
Academy Student
Academy Student
Adelina^.^

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Orasul viselor sarcastice
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez si sa pictez
Stare de spirit Stare de spirit : moarta de plictisita

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 17:31

suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper deabia astept nextul si ma supar rau daca nul pui deci te pup si spor la scris happy2 kiss


Trandafirul infloreste
Cine scrie
Te Iubeste
Tot asa si cititorul
Sa iubeasca scriitorul kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Iul 2012, 08:01

Buna dragilot kiss Un nou capitol care dupa mine e praf si pulbere :))))) Nu ma pricep la scris insa daca am inceput ceva trebuie sa si termin :)))) Pai, eu sper sa va placa si va rog mult de tot sa ma iertati ca nu va anunt insa imi merge foarte greu net-ul si mi se blocheaza orice pagina unde intru, chiar am depus mult efort sa postez acest capitol :)))) O.o Tot nu-mi vine sa cred ca ati comentat atatia :)))) In fine, sper sa ma iertati pentru capitolul asta nereusit si pentru faptul ca nu va pot anunta ~daca o sa -si revina o sa va anunt~ Deja am spus prea multe asa ca, lectura placuta a hug




Capitolul VII





Ajunse in fata blocului in care aleasa inimii lui locuia. Deschise portiera masinii si iesi din aceasta. Se uita inspre balconul tinerei in speranta ca o va vedea acolo, insa nu era. Dand sa intre in cladire fu strabatut de un gand nebunesc. Sari si se prinse de balustrada balconului ei, apoi se ridica si ajunse cu picioarele pe gresie. Se intoarse inspre usa dubla, din sticla si incepu sa rada zgomotos.

Sakura dansa pe o melodie rock imbracata doar in lenjerie intima. Este destul de provocatoare, acea ipostaza in incita. Se sprijini de balustrada si se uita hipnotizat la rozalie, nu era cea mai buna dansatoare, pentru ea conta doar sa se distreze. Intr-o rotatie de trei sute saizeci de grade il vazuse si pe el. Zambetul imens pierise si fu socata ca il vazuse acolo. Isi acoperi cu mainile cat putea din corpul sau, expus deja prea mult privirilor sale ademenitoare. Isi lua repede un halat negru din satin si deschise usa balconului.

- Doamne.. de cat timp esti aici?! Tipatul ei putea fi auzit de la departare. Asta il facu pe tanar sa rada ca un mic copil.
- Buna si tie.. pai.. cred ca de ceva timp. Ce faci? Cand termina de spus acestea zambi, ladandu-si dantura de un alb imaculat la vedere.
Tanara incepu sa se balbaie, dandu-si seama ca este panicata si nu-i poate spune nimic prelua el comanda si incepu sa vorbeasca.
- Am venit sa te invit asta seara.. la mine. Vrei?
Se uita la el uimita, tanarul accentuase "la mine", ceea ce nu-i suna prea bine. Rosi puternic in obraji si dadu afirmativ din cap.
Se apleca putin asupra ei, indreptandu-si buzele inspre ale ei, insa cand fu aproape sa le sarute isi schimba traiectoria si isi lipi buzele calde pe obrazul drept. Ii dadu parul de la ureche la o parte si-i spuse ca va veni diseara, in jur de ora 20:00 sa o ia la el.
Se indeparta de trupul ei micut si fragil si sari pe balustrada, lasandu-se apoi pe spate si picand in gol.

Sakura tresari, pielea ei se facu de gaina, iar bataile inimii se oprira incepand apoi sa mearga intr-un ritm accelerat. Se apleca peste bara metalica si rasufla usurata cand il vazu pe el intreg, facandu-i cu mana si zambind strengareste.
Incepu sa mearga cu spatele pana s-a lipit de usa din sticla, se lasa in jos si-si puse capul pe genunchi. Firele de par usor ondulate incep sa curga in valuri de pe acestia. Incepu sa se intrebe daca totul este un vis. In mintea ei toate evenimentele se derulau de la ultima clipa in care il vazuse si se opreau la clipa cand ea dansa si-l vazuse ca se uita la ea, aici totul se oprea si pornea din nou si din nou si din nou, la nesfarsit. Inima ei incepea sa bata mai puternic cand isi amintea ca el fuse atat de aproape de ea si parca se molesea, inima ei palind cand il vedea plecand. Se ridica de pe marmura, picioarele fiindu-i amortite. Intra in casa si se uita prin camera cu o urma de tristete in privire. Se indrepta inspre usa de la baie care era deschisa si pasii pe gresia rece. Se indrepta inspre cada si dadu drumul la robinet potrivind dupa temperatura apei. Isi dadu jos halatul, pe urma celelalte articole vestimentare dupa care intra in apa. Tresarii usor cand,
era destul de fierbinte. Aburii ieseau usor ca niste norisori si se izbeau de faianta de un alb imaculat.

Isi stranse genunchi la piept, isi puse capul pe ei lasand mici firisoare de par sa se uneasca cu apa. Tremura usor de emotie mai ales cand stia ca totul o sa se petreaca la el acasa. Orice s-ar fi putut intampla acolo, mai ales pe timp de noapte. Isi aduse aminte ca totusi nu stia unde locuieste dupa atata timp de cand il cunostea, defapt, nu stia mai nimic despre el.

Totul trebuia sa fie perfect in seara asta, sa nu faca nicio greseala si sa arate cat de feminin putea. Urme de stres si ingrijorare incepeau sa se aseze pe chipul sau, era vizibil impacientata. Lua telefonul de pe masina de spalat ce era situata la vreo zece centimetri de cada si se uita pe ecranul acestuia vrand sa afle cat este ceasul. Se panica cand vazu ca este ora 19:23, se ridica in picioare si-si lua un prosop pe care-l infasura pe langa corpul sau. Iese din apa si merge in dormitor, lasand in urma ei mici forme din apa ale talpilor sale. Deschise una dintre usile dulapului sau si se uita la rochiile si costumele frumos asezate pe umerase. Le analiza pe fiecare in parte si la sfarsit alese o rochie de un mov inchis, pana la genunchi. Isi lua rochia pe ea dupa ce se imbraca cu lenjeria intima de culoare neagra. Se incalta cu niste pantofi negri cu un toc de sapte centimetri, iar apoi ca accesorii lua doar o bratara neagra si un colier pe care -l purta doar la ocazii speciale. Dupa ce-si lua poseta auzi un claxon. Zambi si cu mici emotii cobori scarile pana la parter. Iesi afara din bloc si se uita la el cu un zambet pana la urechi. El cobori din masina raspunzandu-i zambetului. Era imbracat la costum, unul negru, clasic. Se duse pe parte dreapta a masinii si ii deschise portiera salutand-o si sarutand-o apasat pe obraz. Dupa ce baiatul se asigura ca Sakura este bine, se intoarse la locul soferului, accelereaza si porneste in viteza inspre conacul sau, oferindu-i tinerei un ultim zambet.



La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Iul 2012, 12:12

waaaaaaaaaaaaLa flacara lumanarii - Pagina 2 208323 nu-i nimic scumpo si eu am probleme cu netulLa flacara lumanarii - Pagina 2 1425538829 ei bine waa! ce tare! am ras la partea cu sakura dansandLa flacara lumanarii - Pagina 2 2586070128 daca asa de rau danseaza, vreau s-o vad cum canta!La flacara lumanarii - Pagina 2 2586070128 eeh, sasuke baiat rau....sa stii ca fata are si usa la apartamentLa flacara lumanarii - Pagina 2 2586070128 of of of, draguta costumatia sakurei, te astept cu nextul si capitolul a fost frumos, nu prea iti sta tie in fire sa descrii in felul asta dar merge, te iertLa flacara lumanarii - Pagina 2 208323 te rog sa ma anunti daca poti cand il pui, te-am pupacit!spor la scris!

Lory~


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Iul 2012, 16:03

Bine , deci eu m-am prapadit de ras la faza cu Sakura dansand si nu mi-am mai putut lua gandul de acolo . rolling on the floor
A fost prea tare . Nu este nici o problema daca nu ne poti anunta din cauza ca i probleme cu netul , si eu mai am cateodata .
Capitolul a fost superb si plin de amuzament , bafta la tastat si pupici . kiss
Sa ne aduci nextuletul cat mai repede posibil . happy


La flacara lumanarii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 18:40

Fic blocat la cererea autoarei.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 17:19

Fic redeschis la cererea autoarei.

Sa te tii de el dap !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 10:18


Ei bine dragii mei cititori vreau sa va spun ca voi nara de acum la persoana I. Sper sa nu fie vreo problema, nici eu nu voiam sa fac aceasta schimbare, insa daca doresc sa descriu mai bine, o sa incerc sa scriu din perspectivele lui Sasuke sau ale Sakurei ~cum a fost si-n primul capitol :) Multumesc mult pentru comentariile primite.



Capitolul VIII


Sakura

Eram foarte emotionata, asteptasem seara asta cu sufletul la gura. Am mari emotii si ma simt din ce in ce mai neputincioasa, nici nu pot lega doua cuvinte cum trebuie. Un nod mi s-a pus in gat si mainile incepusera sa-mi tremure, niciodata in viata mea nu m-as fi gandit ca o sa ajung atat de aproape de "El". Este un vis, unul implinit! Imi vine sa plang de fericire cand ma gandesc ca pana acum eram mereu trista si ingandurata, ma gandeam la crudul meu destin de a avea o viata fara el, insa acum sunt aici, cu persoana iubita indreptandu-ne inspre casa lui, un taram de asemenea necunoscut pentru mine. Imi este in acelas timp foarte frica, daca totul este doar un amarat de vis ce asteapta sa se termine, iar apoi sa fie incuiat in inima mea? As dori sa stiu raspunsul la aceasta intrebare, sa nu-mi mai fac sperante degeaba. Totul pare real, la fel ca in celelalte momente de delir pe care le-am avut.
Ma trezeste din profunda meditatie atunci cand imi deschide portiera si-mi intinde mana sa ma ajute sa ies din masina. Imi las privirea, obrajii fiindu-mi cuprinsi de un rosu insesizabil, frigeam. Sunt tensionata, foarte alarmata si extrem de panicata. Daca ceva nu merge bine si ma fac de ras? Daca o sa ramana dezamagit de mine si dupa n-o sa mai doreasca nici sa ramanem prieteni? Ahh, intrebarile astea nu-mi aduc decat amaraciune si-mi maresc din ce in ce mai mult golul pe care-l am in stomac. Ma doare...
Degetele lui erau incolacite printre ale mele, ma strangea din cand in cand de mana, se uita la mine apoi imi zambea. Eram coplesita, ochii lui atat de negri ce exprimau bunatatea si iubirea, conturul buzelor lui ce ma faceau sa innebunsc, aproape sa salivez si nu in cele din urma acel zambet ce ma facea sa imi intiparesc pe buze un unul la fel de inocent, de copil.
Isi intredeschide buzele, trage aer in piept parca facandu-si curaj si incepe sa poarte o conversatie cu mine.

- Sper sa te simti bine aici, am impresia ca ceva te deranjeaza si nu pot sa-mi dau seama ce. Isi intinse bratul si-mi cuprinse umerii cu el, imi las din nou privirea, putin ipacientata. El isi duce degetul aratator sub barbia mea si mi-o ridica obligandu-ma sa ma uit in ochii lui, acei ochi superbi in care ma pierd si ma fac sa raman faca cuvinte. Isi apleaca capul spre urechea mea si-mi sopteste sa vorbesc pentru ca nu-mi va manca nimeni limba.
- Daca n-ai avea cuvinte ce ai spune? spun eu cu un glas tremurand.
- Nu am habar, probabil lucruri banale, as incerca sa fac o conversatie sau as lasa ca totul sa se citeasca din priviri. Tonul pe care-l folosea era unul sensual, ce ma facea sa ma duc in al noualea cer. Nu-mi vine sa cred ca port o conversatie cu el.
- Usor de zis greu de facut. Oftez sonoric si-mi mangai umarul stang. Imi era putin frig, observase si el asta asa ca ma isi dadu sacoul si mi-l puse pe umeri.

Pana acum fusem atenta doar la detaliile ce-l incojoara pe el, ignorasem cu totul aspectul locului unde ma aduse. Era chiar superb, pot spune ca fiecare lucrusor era pus unde trebuie si dadea un plus aspectului superb. La fiecare aspect se lucrase si nu gaseam nicio imperfectiune zonei ce nu putea fi cuprinsa in totalitate de aria mea vizuala. Dupa arhitectura conacului se vedea cu usurinta ca este construit cu mult timp in urma, insa fuse ingrijit si acum totul era superb. Se vedea de la kilometrii departare ca familia Uchiha avea cu ce se mandri, probabil erau foarte bogati. Imprejurimile erau rupte din basme, erau atat de pasnice, frumoase si cu un miros imbatator, proaspat. Nu pot spune acelas lucru si despre conac, imi dadea putini fiori arhitectura, era cam sadica avand in vedere ca in unele locuri erau sculptate in ziduri niste scene sangeroase.
Sasuke observa ca eram atenta la acele imagini in piatra, erau infioratoare, ma intreaba cu un pic de curiozitate de ce sunt atat de fascinata de acele sculpturi. Nu-i spun nimic, stateam sa-mi analizez cuvintele de doua ori inainte de a le scapa printre buze.

- Nu stiu, sunt putin mai sadice. Nu se potrivesc deloc cu locurile astea pasnice, parca ar fi o farama de Iad in Rai. Sasuke nu-si poate opri rasul si-mi spune pe un ton plin de seriozitate:
- Poate chiar asa si e... Ofteaza. Eram putin incurcata, oare la ce se referea? Parca citindu-mi gandurile imi raspunde la intrebarea care ma macina.
- Stiu ca poate sa para un loc superb daca n-ar exista conacul asta, insa mie asa imi place. Ador acele scene sadice de pe zidurile conacului, imi dau impresia ca cei mai puternici castiga intotdeuna, ca oamenii rai sunt pedepsiti. Defapt, daca te uiti peste tot in lume, in fiecare colt de Rai gasesti ceva ce ti se pare scos din Iad.
Ii dau dreptate cand ajungem la intrarea in conac. Usa de la intrare ne este deschisa, iar una dintre servitoarele lui Sasuke ne intampina facand plecaciune in fata noastra.



La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Bella Thorne
Genin
Genin
Bella Thorne

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
acebook acebook : https://www.facebook.com/bellsi.atat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 4

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 10:34

Este un capitol uimitor. Descrierea este fascinantă, şi îmi place mai mult că narezi de la persoana I. Parcă aş fi eu în locul personajului. Greşeli de tastare nu am observat, ceea ce e bine. În rest nu mai am ce să mai spun decât că aştept next-ul.
Spor la scris idei!


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_m8akunlvj91rcy2vbo2_500_large

My thoughts returning to the past
I keep this feelings just a second
Before I walk on slippery iceberg
And move on ice’s piece
Nonexistent future.


La flacara lumanarii - Pagina 2 SHINee_Animated_Stamp_by_lifeyouvebrokenLa flacara lumanarii - Pagina 2 Shinee_stamp__replay_japan__by_reika01-d3grmyjLa flacara lumanarii - Pagina 2 SHINee_Stamp_by_haine905La flacara lumanarii - Pagina 2 Shinee_stamp_by_kamishu-d3eohn6
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 13:51

Bună. a hug
Capitolul a fost superb şi nu îţi face griji, narezi chiar mai bine la persoana întâi.
Mi+a plăcut atât de mult discuţia dintre cei doi, mai ales partea cu Raiul şi Iadul.
Sunt foarte curioasă să văd ce se va întâmpla în capitolul următor.
Să vi repejor cu nextul, baftă la tastat şi pupici. kiss


La flacara lumanarii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 21:38

Buna. happy

Mersi pentru cererea de prietenie a hug


Deci am ajuns si eu pe la fic-ul tau si pot spune ca imi place mult de tot in love
Deci ador ideea si imi place cum scrii. Chiar vroiam sa scrii din perspectiva lui Sasuke si a Sakurei mai mult, e mai frumos, dupa parerea mea in love happy2

Oricum ai scrie, fic-ul ramane genial, la fel ca tine happy
Sunt foarte curioasa sa vad ce se mai intampla.
Sper sa ai cat mai multe idei originale ca pana acum. Bafta! in love


Si te rog muuult de tot anunta`ma si pe mine cand pui N E X T U L in love



La flacara lumanarii - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 22:07

huh? deea deeea deea dance2 te iubesc!nu!te urasc! ba nu! te foarte admir!imposibil!l-ai desechis !si mie nu mi-ai spus?mie?fiica ta scumpa? puppy eyes ma superi...cum asa?tocmai pe mine sa ma neglijezi? hmm..realy? vai vai.... roll ei bine wa wa si iar waaaaaa huh? ce frumos!din nou romantic, si fiecare cuvant ce poate parea banal din conversatia lor micuta e atat de romantic si dulce in love aaahhh.....oftez adanc,suspin dureros, si-mi strang inima in piept de incantare ca din nou vad romantismul indragostitilor din ficurile tale in love bine ai revenit deea dance2 te primesc cu bratele deschise a hug te astept cu nextul,pentru ca noptile lor magice inca nu s-au terminat, asa-i?vreau sa ma conduci spre un vis frumos si la nopate, si te tog sa ma anunti de el kiss

Spor la scris deea!

Naty~


La flacara lumanarii - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Continut sponsorizat




La flacara lumanarii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

La flacara lumanarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-