Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
La flacara lumanarii - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
La flacara lumanarii - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 La flacara lumanarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Merita sa fie continuat? Va place?
Da
La flacara lumanarii - Pagina 3 I_vote_lcap95%La flacara lumanarii - Pagina 3 I_vote_rcap
 95% [ 40 ]
Nu
La flacara lumanarii - Pagina 3 I_vote_lcap5%La flacara lumanarii - Pagina 3 I_vote_rcap
 5% [ 2 ]
Asa si asa
La flacara lumanarii - Pagina 3 I_vote_lcap0%La flacara lumanarii - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 42
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 14:29

Chiar este foarte frumos ficul tau a hug


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

La flacara lumanarii - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 14:01

Multumesc mult pentru ca a-ti citit. :)


Capitolul IX

Sakura


Alergam impreuna pe holurile conacului, ducandu-ne la subsol. Sasuke ma tinea strans de mana si ma tragea intotdeauna dupa el, eram obosita, gafaiam, insa nu ma puteam opri atata timp cat el era atat de doritor sa ajungem acolo. Eram la capatul unui hol acaparat de intuneric, vad neclar cum peretele din fata noastra se crapa in doua, lasand la iveala o intrare secreta. Se uita la mine si-si intinde bratul parca dorind sa-mi spuna "Dupa tine". Fiecare muschi din corpul meu era incordat, mi-era putin teama iar asta se putea citi in tot cea ce faceam, chiar si in privire. Dandu-si seama ca-mi era frica sa intru in acolo vine in spatele meu, imi prinde tandru soldurile in maini si-mi lipeste spatele de abdomenul sau. Isi asterne buzele pe umarul meu lasand un mic sarut tandru si infocat. Parul sau rebel imi gadila pielea gatului, parfumul sau imi patrundea in simturi, iar prezenta lui ma lasa fara vlaga, aproape doborata de dogoarea iubirii.

- De ce iti bate inima atat de tare? Iti este frica de ceva anume?
Am tresarit usor cand i-am auzit glasul gros, atat de barbatesc si incarcatat cu atata blandete. A inceput sa-si miste mainile masandu-mi soldurile frenetic innebunindu-ma peste masura. Ma linistea, ma calma, ma facea sa visez cu ochii deschisi. Ma intoarce cu fata catre el si-mi ia mana intr-a lui ducand-o la buzele sale si sarutand-o cu pasiune. Buzele ii ardeau, imi doream atat de mult sa le simt gustul, sa ma smulga din acel loc si sa-si preseze buzele de ale mele, apoi limba lui sa se strecoare incet si, si..
- Sakura? Imi soptise numele la ureche, atat de senzual si inocent. Ce s-a intamplat?
Il vedeam, pielea alba de parca n-ar fi fost niciodata in lumina soarelui, parul de un negru ispititor si pacatos, ochii. Absolut totul era si va fi fermecator la el, el este ca un zeu pentru mine, insa dintre toate fetele pe care le are la picioare, de ce m-a ales tocmai pe mine? Nu sunt cea mai frumoasa, nu sunt cea mai desteapta, nu sunt cea mai potrivita pentru zeitatea lui. Ochii incepeau sa ma usture, iar lacrimile se scurgeau incet pe obrajii mei rumeni. Daca nu-l merit? Daca pentru el e doar ceva trecator?

- Scumpo, nu trebuie sa plangi, lacrimile nu sunt o solutie pentru o domnita atat de tanara si fragila ca si tine. Ar trebui sa fi imbratisata doar de fericire si zambete.
Imi sterge lacrimile cu degetul cel mare si-si apleaca chipul spre al meu. Aerul cald pe care il expira imi incalzea chipul, ochii sa-i ma faceau sa intru in transa. Imi sopteste sa inchid ochii si numai decat execut. Incep sa-i simt buzele frematandu-se de ale mele, ma musca usor de buza superioara parca spunadu-mi sa-mi intredeschid buzele, sa-l las sa savureze prajitura asa cum trebuie. Ma musca de limba atat de tare incat ma facut sa scancesc de durere. Ma pedepsise pentru ca stateam ca o stana de piatra si nu faceam nimic, nu-l ajutam sa faca momentul asta si mai magic decat era, meritam asta.
Isi dezlipeste buzele de ale mele, imi venea sa tip, sa urlu si sa-i poruncesc sa continue, imi placea atat de mult ceea ce facea. El era un punct vital de-al meu, nu puteam supravietui fara el, fara exista lui, fara mirosul lui, fara savorea lui..

- Iarta-ma, chiar n-am vrut sa musc atat de tare..
Acum observasem si eu ca aveam un gust acrisor-saratat in gura, imi misc limba si simt o micuta zgarietura pe suprafata ei.
Sasuke respira sacadat, isi duse mana la piept de parca era strapuns de o durere, chipul ii era incruntat.
- Sasuke nu este absolut nimic, nu ma doare.. ce ai patit? Esti bine? Sa chem pe cineva? Ai nevoie de ceva? Il intrebam speriata toate astea.
Se intoarce catre mine, era ud leoarca si inca transpira.
- Am nevoie doar de tine.
In numai o fractiune de secunda corpul ii era langa al meu. Ma lua in brate ca pe o mireasa si intram in tunelul secret. Imi spuse sa nu-mi fie frica pentru ca niciodata n-o sa mi se intample ceva cu el alaturi de mine, avea dreptate.

Tavanul s-a inaltat, iar peretii s-au indepartat de noi, ne aflat intr-o alta incapere. Aud un pocnet din degete si dupa asta toata incaperea este invaluita de o lumina puternica. Nu puteam sta cu ochii deschisi, era mult prea usturator, probabil am petrecut mult prea mult timp in intuneric. Venise langa mine si-mi soptise sa-i deschid ca avea o supriza pentru mine. Ma uit in incapere, era imensa, candelabrele erau mari si superbe, facute din cristal. Peretii erau pictati cu momente istorice, cele mai sadice episoade din razboaie si mari familii din nobilime. Asasinate, sinucideri, arme, sange.. toate ma faceau sa fiu inspaimantata. Vad o masa intinsa in lungime, de mai multe persoane probabil, la ambele capete de aflau doua scaune din lemn de stejar, tacamuri, pahare si farfurii, erau asezate pentru doar doua persoane. In fundal se auzea Valurile Dunarii de Iosif Ivanovici. Ohh, nu stiu sa dansez.. Sasuke incepu sa chicoteasca discret.

Il intreb iritata de ce rade, el se uita la mine si doar imi zambeste..




La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 14:48

waahLa flacara lumanarii - Pagina 3 1733309228 ce frumos! e la fel de romantic de fiecare data cand il citescLa flacara lumanarii - Pagina 3 962758 ehehe, sasuke, putea sa n-o muste "atat de tare"La flacara lumanarii - Pagina 3 2586070128 La flacara lumanarii - Pagina 3 2843714615 anyway vreau sa vad ce se mai intampla in continuare, si vreau sa mai lungesti secenele dintre ei, in special seara asta infinitaLa flacara lumanarii - Pagina 3 385627 te pup, spor la scris!

naty~


La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 17:09

Si eu te-ntreb pe tine " - De ce s-a terminat? ".
A fost foarte frumos si romantic, insa si senzual. Mi-a placut mult.
OMG, Sasuke a muscat-o pe Sakura ?
Acum ce se vaq intampla, se va transforma in vampir?
Se vor casatorii, vor avea un copil? Scuze, mintea mea zburda pe campii. lough
In orice caz, tu sti tot aceasi scriitoare talentata de la care astept curand nextul, bafta la tastat si multa inspiratie. kiss


La flacara lumanarii - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 19:54

Um... Hello. La flacara lumanarii - Pagina 3 78717

Am ajuns pe aici mai repede decat credeam La flacara lumanarii - Pagina 3 947835
La flacara lumanarii - Pagina 3 1733309228
Oricum... capitolul a fost superb. Romantic.. cu putina perversitate ascunsa pe acolo. Sau cel putin asa mi se pare mie. Senzualitatea asta a lui Sasuke ma omoara. La flacara lumanarii - Pagina 3 947835

Genial.

Chiar imi place cum scrii fiecare moment.
Sunt sigura ca va fi un fic minunat. Ideea ta e superba.

Sper ca data viitoare sa ma anunti, daca ai timp. Daca nu, e ok, sper sa am norocul sa dau din nou peste fic`ul tau La flacara lumanarii - Pagina 3 947835

Succes la scris in continuare. La flacara lumanarii - Pagina 3 78717


La flacara lumanarii - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 14:10

Multumesc mult pentru comentarii, si-mi cer iertare pentru ca nu va anunt acum, o s-o fac dupa ce-mi termin treaba. Lectura placuta.

Capitolul X


Sakura


Inca puteam simti dulceata buzelor sale, gustul lor imi ramase intiparit in minte si puteam atat de usor sa-l regasesc doar gandindu-ma la noaptea de ieri. Chiar daca pot spune ca unul dintre visele mele a fost indeplinit, sunt putin dezamagita. Nici eu nu stiu de ce nu sunt multumita, doar a fost una dintre cele mai frumoase zile din viata mea, insa parca ii lipseste ceva. Oare ce? Romantic a fost peste masura si chiar nu a intrecut limita prin gesturile lui.

Tresar usor cand simt adierea vantului si plasa brodata ridicandu-se pentru a se lasa purtata de el. Vad o mica hartie ce se aseaza pe birou. Ma duc inspre ea si vad doar o foaie si cateva randuri. Titlul era "Un sarut al singuratatii." Curioasa din fire - stiu ca cei curiosi mor repede - iau foaia si incep sa citesc.

"Stiu ca un mesaj ar trebui sa inceapa cu "Buna!" insa nu-mi sta in fire, nu sunt o persoana manierata. Nu ma cunosti, nu te cunosc indeaproape si asa trebuie sa ramana pentru totdeauna. Esti fericita ca te-a tinut in brate? Nu trebuie sa fi, vor fi ultimele maini barbatesti ce te vor atinge si primele care te vor impinge inspre prapastie. Nu te increde in el! Esti bucuroasa ca te-a sarutat? Gandeste-te ca acele buze au fost atinse de atatea fecioare, insa ele unde sunt acum? In Iad, pentru ca "El" este un pacat. Te gandesti la urmatoarea intalnire? Nu trebuie sa te gandesti la el, sterge-l din mintea ta sau zilele-ti sunt numarate! O sa te raneasca, o sa te doara si nimeni altcineva nu se va oferi sa indure durerea pentru tine. Tu va trebui sa suporti totul, tu va trebui sa fi secata de sange, tu va trebui sa fi ofranda. Il iubesti? El nu-ti impartaseste iubirea! Esti doar un capriciu trecator, ceva pe care si-a pus pata pentru doar cateva decenii sau poate mai putin. Crezi ca va renunta la ceva pentru tine? N-o va face, tu nu esti decat un obiect, el se considera superior tie. Il mai vrei? Inseamna ca nu sti nimic sau ca esti posedata de o iubire nebuna, pentru ca doar o smintita ar mai putea iubi un monstru precum el. L-ai uitat? De ce nu-l uiti draga mea? Atat de doritoare esti sa fi o jertfa? Atat de mult iti doresti ca el sa ajunga in alte maini? Nu uita, imediat ce tu ai sa pieri el nu-si va petrece eternitatea intr-un costiug ci va alerga patimitor dupa o noua prada. Vrei sa opresti asta? Nu poti! Fugi de el, fugi de tot ce te leaga sau iti aminteste de el. Nu te lasa vrajita doar de un sarut, nu merita... Gaseste pe altcineva, uita-l! Asculta-ma! Nu-ti vreau raul, iti doresc binele, insa totul depinde de tine. Nu spera ca ai sa poti imblanzi un animal salbatic, nu te-ncrede in demonul de el. Crezi ca vei fi ultima? Te-nseli amarnic! Crezi ca el va avea mila de tine si de iubirea ce i-o porti? Nu-i pasa! Te vrea doar pentru ca-i esti utila pentru moment, nici nu-mi vreau sa-mi imaginez cum te va arunca cand vei fi doar o femeie stearsa si imbatranita. Nu-ti va oferi un loc langa tronul sau etern, nu-ti va da sansa sa traiesti alaturi de el pentru totdeauna, te va lasa in voia sortii, sa ofilesti, sa palesti. Spera doar ca vei scapa, roaga-te la Dumnezeu. Daca nu te opresti acum, cand inca mai ai timp, sa n-ai curajul sa te uiti inapoi si sa te intrebi mai tarziu.. "Cum ar fi fost daca renuntam la el?" Iti raspund eu, atunci ai fi fost fericita. Urmeaza-mi sfaturile sau daca nu.. arde aceasta hartie, da uitarii mesajul meu si ramai "fericita" alaturi de el. Asta este o avertizare, pe a doua s-ar putea sa n-o mai apuci. Sa-ti amintesti mereu, fericirea ta va fi doar o aparenta si oricand poate si eclipsata de dureri crunte si nemarginite. Ahh, sper sa-ntelegi de una singura pentru eu nu pot face prea multe pentru tine, mi-am riscat deja viata."

De ce ma simt atat de ciudat? Despre ce sau mai bine zis despre cine se vorbeste in biletul asta? Teama, frica, nici eu nu stiu ce mai simt. Am neaparat nevoie de cineva, insa nu stiu la cine sa ma duc. Sasuke? El oare ma poate alina? Imi iau telefonul si-l sun, imi raspunde cu o voce nervoasa, dar cand imi aude vocea se linisteste.
- Ai putea te rog sa vi la mine? Am nevoie de cineva si m-am gandit ca esti cea mai potrivita persoana. Eram plina de speranta, il doream langa mine.
- As dori, dar sunt putin ocupat la ora actuala, imediat ce-mi termin treburile o sa vin. Toata lumea mea s-a spulberat odata cu aceste vorbe, se pare ca m-am inselat. El este un om important, nu are de ce sa-si faca timp pentru mine sau sa-si iroseasca secundele pretioasa alaturi de prea umila mea persoana.
- Ah, scuze ca te-am deranjat, chiar n-am vrut, atunci spor la treaba.
Ziua asta poate merge mai prost de atat? Din tonul meu se intelegea ca sunt dezamagita, iar el nu a spus decat un "Pa!". De ce e atat de crud? De ce nu-si da seama ca inima mea o sa moara incet si dureros daca nu-l am alaturi de mine cand am nevoie de el, la bine si la rau? Parca as trai o eternitate, iar minutele se transforma in ore. Pur si simplu vreau ca totul sa se termine, sa pun punct. Nici nu stiu de ce naiba mai traiesc. Iar acel bilet, mai bine nu-l primeam. Oricum sunt sigura ca este o incurcatura, ca poate cineva l-a scapat si a fost adus de vant chiar la mine. Ce naiba a fost in mintea mea sa deschid fereastra?! Ma duc la birou si deschid calculatorul, vreau sa-mi ocup timpul cu ceva si sa-mi golesc mintea pana Sasuke isi va face timp si pentru mine, daca-si va face.
Intru pe Internet si accidental intru pe o pagina total necunoscuta mie. Vad centrat cu un font sangeriu cuvantul "Vampirism". Da, numai cred in prostiile astea de cand eram mica. Cum curiozitatea a omorat pisica, din nou si cand se intampla asta nu dau de ceva bun, am inceput sa citesc.

Da, cum credeam, doar banalitati. Este imposibil asa ceva, doar un lucru mi-a adus aminte de Sasuke si anume faptul ca ei se agita in preajma sangelui. Asta s-a intamplat aseara, dar ar fi imposibil, plus ca el nu prezinta decat un "simtop" din cele prezentate aici. Ma intreb oare ce-l retine atat? Il vreau aici, alaturi de mine. Ahh, parca am devenit dependenta de el si nu-i de bine, insa doar o inima de fier nu s-ar putea inmuia langa el...
Sunt trezita din visare de telefonul meu, cu speranta ca este el ma uit pe micul ecran si vad ca sunt sunata de Manuela, o colega de clasa. Si uite asa mi s-au spulberat si visele... Raspund fara sa mai astept altceva si primesc un salut spus cu superioritate si inganfare. Discutiile au decurs normal, mai putin partea cand ea imi raspundea in sictir, de parca ar fi fost obligata sa poarte acea conversatie ca sa obtina ceva. In cele din urma ajunge la subiectul dorit care se pare ca ii starneste interesul.

- Si.. acel Sasuke, ce treaba ai tu cu el?
- Amm, niciuna, suntem doar simpli prieteni, nimic mai mult. Dar daca imi permiti, am si eu o curiozitate... De ce intrebi?
- Ahh, nimic. Voiam doar sa vad la ce blonda idioata se mai uita si Sasuke. Adica esti constienta ca nu esti de nasul lui, nu? Nici nu stiu ce vede la tine, probabil astia din clasa vaneaza din nou virginele si cum au ramas pe cale de disparitie.. sti tu ce vreau sa spun. El are bani, popularitate, faima. Sunt atatea tipe mai bune in scoala asta fata de tine. Tu.. tu esti doar o persoana proasta, ce are vise mari si inca are speranta ca unul ca Sasuke se va uita la una ca ea, dar de fapt nu. Imi pare rau sa-ti spulber visele draga, dar ar trebui sa nu te mai vezi cu el.
- Sti ce cred eu? Ca esti o nesimti*a fara scrupule. E treaba mea cu cine ma bag si ce fac cu el, iar daca el s-a uitat la mine asta inseamna ca e ceva de capul meu...

Ma opresc cand simt o mana grea, barbateasca pe umarul meu. Ma speri si ma intorc intr-o rotatie de o suta optzeci de grade inspre el. Respir usurata cand imi dau seama ca este Sasuke, ma bucur atat de mult ca a putut ajunge! Imi ia telefonul din mana spundand un "Te rog!" si apoi incepe sa vorbeasca cu Manuela la telefon.
- Draga mea, ai onoarea sa vorbesti cu Sasuke. Daca vrei sa sti Sakura va este superioara cu mult si de aia e singura din liceu care a fost invitata la mine acasa. Asa ca la revedere si ineaca-te in gelozie.
Ii inchide telefonul in nas si apoi se uita bland la mine.
- Imi pare rau ca a trebuit sa induri vorbele alea, nu sunt adevarate sa sti. Si-mi mai cer iertare pentru ca n-am putut ajunge mai repede, dar am fost foarte ocupat. Crede-ma ca a fost o agonie sa stau departe de tine de la acel telefon, parca au fost secole cand de fapt a trebuit sa indur doar doua ore de chin. Tin la tine ingerule!



La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 15:32

O doamne. La flacara lumanarii - Pagina 3 1733309228

Iti multumesc mult de tot ca m`ai anuntat La flacara lumanarii - Pagina 3 78717

Capitolul asta m`a lasat fara cuvinte. A fost atat de frumos. Waw.
Genial totul. Esti extrem de talentata !La flacara lumanarii - Pagina 3 2331551792

Mi`a placut mult de tot. Si mai ales ultima faza cu Sasuke La flacara lumanarii - Pagina 3 962758
Interesant si acel bilet... La flacara lumanarii - Pagina 3 361396
Nu stiu cum iti vin atatea idei minunate.
Ai un stil aparte de a scrie, atat de romantic si frumos...

Fara cuvinte. Chiar nu stiu ce sa mai zic... La flacara lumanarii - Pagina 3 947835

Succes in continuare. Sper din toata inima sa ma mai anunti. La flacara lumanarii - Pagina 3 78717


La flacara lumanarii - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 17:29

o doamne ce frumos e capitolul happy huh?
si ce mult mi-a placut ultima parte
draga mea esti pur si simplu GENIALA!! in love
adu mai repejor nextul ala
te-am pupacit spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 16:31

Diavola a scris:
Multumesc mult pentru comentarii, si-mi cer iertare pentru ca nu va anunt acum, o s-o fac dupa ce-mi termin treaba. Lectura placuta.

Capitolul X


Sakura


Inca puteam simti dulceata buzelor sale, gustul lor imi ramase intiparit in minte si puteam atat de usor sa-l regasesc doar gandindu-ma la noaptea de ieri. Chiar daca pot spune ca unul dintre visele mele a fost indeplinit, sunt putin dezamagita. Nici eu nu stiu de ce nu sunt multumita, doar a fost una dintre cele mai frumoase zile din viata mea, insa parca ii lipseste ceva. Oare ce? Romantic a fost peste masura si chiar nu a intrecut limita prin gesturile lui.

Tresar usor cand simt adierea vantului si plasa brodata ridicandu-se pentru a se lasa purtata de el. Vad o mica hartie ce se aseaza pe birou. Ma duc inspre ea si vad doar o foaie si cateva randuri. Titlul era "Un sarut al singuratatii." Curioasa din fire - stiu ca cei curiosi mor repede - * Nu este prea recomandabil să pui în " - ". Puteai doar să pui între virgule. * iau foaia si incep sa citesc.

"Stiu ca un mesaj ar trebui sa inceapa cu "Buna!" insa nu-mi sta in fire, nu sunt o persoana manierata. Nu ma cunosti, nu te cunosc indeaproape si asa trebuie sa ramana pentru totdeauna. Esti fericita ca te-a tinut in brate? Nu trebuie sa fi, vor fi ultimele maini barbatesti ce te vor atinge si primele care te vor impinge inspre prapastie. Nu te increde in el! Esti bucuroasa ca te-a sarutat? Gandeste-te ca acele buze au fost atinse de atatea fecioare, insa ele unde sunt acum? In Iad, pentru ca "El" este un pacat. Te gandesti la urmatoarea intalnire? Nu trebuie sa te gandesti la el, sterge-l din mintea ta sau zilele-ti sunt numarate! O sa te raneasca, o sa te doara si nimeni altcineva nu se va oferi sa indure durerea pentru tine. Tu va trebui sa suporti totul, tu va trebui sa fi secata de sange, tu va trebui sa fi ofranda. Il iubesti? El nu-ti impartaseste iubirea! Esti doar un capriciu trecator, ceva pe care si-a pus pata pentru doar cateva decenii sau poate mai putin. Crezi ca va renunta la ceva pentru tine? N-o va face, tu nu esti decat un obiect, el se considera superior tie. Il mai vrei? Inseamna ca nu sti nimic sau ca esti posedata de o iubire nebuna, pentru ca doar o smintita ar mai putea iubi un monstru precum el. L-ai uitat? De ce nu-l uiti draga mea? Atat de doritoare esti sa fi o jertfa? Atat de mult iti doresti ca el sa ajunga in alte maini? Nu uita, imediat ce tu ai sa pieri el nu-si va petrece eternitatea intr-un costiug ci va alerga patimitor dupa o noua prada. Vrei sa opresti asta? Nu poti! Fugi de el, fugi de tot ce te leaga sau iti aminteste de el. Nu te lasa vrajita doar de un sarut, nu merita... Gaseste pe altcineva, uita-l! Asculta-ma! Nu-ti vreau raul, iti doresc binele, insa totul depinde de tine. Nu spera ca ai sa poti imblanzi un animal salbatic, nu te-ncrede in demonul de el. Crezi ca vei fi ultima? Te-nseli amarnic! Crezi ca el va avea mila de tine si de iubirea ce i-o porti? Nu-i pasa! Te vrea doar pentru ca-i esti utila pentru moment, nici nu-mi vreau sa-mi imaginez cum te va arunca cand vei fi doar o femeie stearsa si imbatranita. Nu-ti va oferi un loc langa tronul sau etern, nu-ti va da sansa sa traiesti alaturi de el pentru totdeauna, te va lasa in voia sortii, sa ofilesti, sa palesti. Spera doar ca vei scapa, roaga-te la Dumnezeu. Daca nu te opresti acum, cand inca mai ai timp, sa n-ai curajul sa te uiti inapoi si sa te intrebi mai tarziu.. "Cum ar fi fost daca renuntam la el?" Iti raspund eu, atunci ai fi fost fericita. Urmeaza-mi sfaturile sau daca nu.. arde aceasta hartie, da uitarii mesajul meu si ramai "fericita" alaturi de el. Asta este o avertizare, pe a doua s-ar putea sa n-o mai apuci. Sa-ti amintesti mereu, fericirea ta va fi doar o aparenta si oricand poate si eclipsata de dureri crunte si nemarginite. Ahh, sper sa-ntelegi de una singura pentru eu nu pot face prea multe pentru tine, mi-am riscat deja viata."

De ce ma simt atat de ciudat? Despre ce * Virgulă * sau mai bine zis despre cine se vorbeste in biletul asta? Teama, frica, nici eu nu stiu ce mai simt. Am neaparat nevoie de cineva, insa nu stiu la cine sa ma duc. Sasuke? El oare ma poate alina? Imi iau telefonul si-l sun, imi raspunde cu o voce nervoasa, dar cand imi aude vocea se linisteste.
- Ai putea te rog sa vi la mine? Am nevoie de cineva si m-am gandit ca esti cea mai potrivita persoana. Eram plina de speranta, il doream langa mine.
- As dori, dar sunt putin ocupat la ora actuala, imediat ce-mi termin treburile o sa vin. Toata lumea mea s-a spulberat odata cu aceste vorbe, se pare ca m-am inselat. El este un om important, nu are de ce sa-si faca timp pentru mine sau sa-si iroseasca secundele pretioasa alaturi de prea umila mea persoana.
- Ah, scuze ca te-am deranjat, chiar n-am vrut, atunci spor la treaba.
Ziua asta poate merge mai prost de atat? Din tonul meu se intelegea ca sunt dezamagita, iar el nu a spus decat un "Pa!". De ce e atat de crud? De ce nu-si da seama ca inima mea o sa moara incet si dureros daca nu-l am alaturi de mine cand am nevoie de el, la bine si la rau? Parca as trai o eternitate, iar minutele se transforma in ore. Pur si simplu vreau ca totul sa se termine, sa pun punct. Nici nu stiu de ce naiba mai traiesc. Iar acel bilet, mai bine nu-l primeam. Oricum sunt sigura ca este o incurcatura, ca poate cineva l-a scapat si a fost adus de vant chiar la mine. Ce naiba a fost in mintea mea sa deschid fereastra?! Ma duc la birou si deschid calculatorul, vreau sa-mi ocup timpul cu ceva si sa-mi golesc mintea pana Sasuke isi va face timp si pentru mine, daca-si va face.
Intru pe Internet si accidental intru pe o pagina total necunoscuta mie. Vad centrat cu un font sangeriu cuvantul "Vampirism". Da, numai cred in prostiile astea de cand eram mica. Cum curiozitatea a omorat pisica, din nou si cand se intampla asta nu dau de ceva bun, am inceput sa citesc.

Da, cum credeam, doar banalitati. Este imposibil asa ceva, doar un lucru mi-a adus aminte de Sasuke si anume faptul ca ei se agita in preajma sangelui. Asta s-a intamplat aseara, dar ar fi imposibil, plus ca el nu prezinta decat un "simtop" din cele prezentate aici. Ma intreb oare ce-l retine atat? Il vreau aici, alaturi de mine. Ahh, parca am devenit dependenta de el si nu-i de bine, insa doar o inima de fier nu s-ar putea inmuia langa el...
Sunt trezita din visare de telefonul meu, cu speranta ca este el ma uit pe micul ecran si vad ca sunt sunata de Manuela, o colega de clasa. Si uite asa mi s-au spulberat si visele... Raspund fara sa mai astept altceva si primesc un salut spus cu superioritate si inganfare. Discutiile au decurs normal, mai putin partea cand ea imi raspundea in sictir, de parca ar fi fost obligata sa poarte acea conversatie ca sa obtina ceva. In cele din urma ajunge la subiectul dorit care se pare ca ii starneste interesul.

- Si.. acel Sasuke, ce treaba ai tu cu el?
- Amm, niciuna, suntem doar simpli prieteni, nimic mai mult. Dar daca imi permiti, am si eu o curiozitate... De ce intrebi?
- Ahh, nimic. Voiam doar sa vad la ce blonda idioata se mai uita si Sasuke. Adica esti constienta ca nu esti de nasul lui, nu? Nici nu stiu ce vede la tine, probabil astia din clasa vaneaza din nou virginele si cum au ramas pe cale de disparitie.. sti tu ce vreau sa spun. El are bani, popularitate, faima. Sunt atatea tipe mai bune in scoala asta fata de tine. Tu.. * Eu una nu văd rostul acestor puncte de suspensie niciodată în povestiri, sinceră să fiu. Aici puteai pune foarte bine virgulă. * tu esti doar o persoana proasta, ce are vise mari si inca are speranta ca unul ca Sasuke se va uita la una ca ea, dar de fapt nu. Imi pare rau sa-ti spulber visele draga, dar ar trebui sa nu te mai vezi cu el.
- Sti ce cred eu? Ca esti o nesimti*a fara scrupule. E treaba mea cu cine ma bag si ce fac cu el, iar daca el s-a uitat la mine asta inseamna ca e ceva de capul meu... * Conversaţia asta din punctul meu de vedere a fost fără pic de noimă. Presupun că nu aveai ce să mai scrii şi ai băgat ceva dialog. Puteai să nu mai pui atâtea replici şi să spui aşa " Era Manuela, ce nu a încetat nici acum din a mă jigni şi a spune că nu merit nimic, înclusiv pe Sasuke " . Ehh, eu am dat un mic exemplu, tu dezvoltai şi era perfect. *

Ma opresc cand simt o mana grea, barbateasca pe umarul meu. Ma speri si ma intorc intr-o rotatie de o suta optzeci de grade inspre el. Respir usurata cand imi dau seama ca este Sasuke, ma bucur atat de mult ca a putut ajunge! Imi ia telefonul din mana spundand un "Te rog!" si apoi incepe sa vorbeasca cu Manuela la telefon.
- Draga mea, ai onoarea sa vorbesti cu Sasuke. Daca vrei sa sti Sakura va este superioara cu mult si de aia e singura din liceu care a fost invitata la mine acasa. Asa ca la revedere si ineaca-te in gelozie. * Ştiu că nu ar trebui să spun asta fiind critic dar replica asta e geniala. =)) *
Ii inchide telefonul in nas si apoi se uita bland la mine.
- Imi pare rau ca a trebuit sa induri vorbele alea, nu sunt adevarate sa sti * " Să ştii ", nu " să şti ". Îţi dai seama dacă accentuezi bine pe " i " * . Si-mi mai cer iertare pentru ca n-am putut ajunge mai repede, dar am fost foarte ocupat. Crede-ma ca a fost o agonie sa stau departe de tine de la acel telefon, parca au fost secole cand de fapt a trebuit sa indur doar doua ore de chin. Tin la tine ingerule!

Oke, am terminat de corectat. După cum vezi nu ai greşeli de tastare/ortografie. E foarte bine.

Idee: Îmi place, chiar dacă e cu vampiri ai conturat-o într-un mod ce a facut-o originală. Orice idee o poţi schimba şi face mai specială, mai originală.

Titlu: Nu are până în momentul de faţă legătură cu nimic ce ai scris, poate doar cu primu sau al doilea capitol când se sarutau şi iubeau Sasuke şi Sakura pe aceea canapea în noapte. Probabil pe parcurs va exista şi relaţia dintre titlu şi fic, dar titlul este unul foarte interesant şi fără prea multe complicaţii.

Descriere: O ai bună, dar parcă lipseşte acel ceva. Nu spun că nu poţi descrie dar mie una îmi pare seacă, nu îi dai viaţă. Dezvoltă propoziţile, pune mai multe adjective. Descrie mai mult, mult mai mult.. Nu ştiu, e bună, dar revizuieşteţi vocabularul.. îţi trebuie cuvinte mai complexe. Lipseşte ceva la el, flacăra aia care te face să citeşti fără oprire.

Acţiune: Nu este grăbită, este foarte bine. Nu am ce comenta.

Estetică: Arată foarte bine, pui space după virugle, ai paragrafe, tot ce trebuie.

Greşeli de ortografie/tastare: Nu ai multe, le-am spus mai sus la corectură. Totul e bine. Felicitări.

Atât am avut eu de criticat, sper că ti-am fost de ajutor.


Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 23:19

Imi cer scuze pentru intarziere, cand doream sa las si eu com, mi-a cazut internetul. rusinos
Asa. Capitolul a fost foarte interesant si frumos, mi-a placut.
Am o vaga idee de la cine ar putea fi acel bilet, ddar totusi astept sa ma lamuresti tu. Replica lui Sasuke a fost bestiala, a lovit fix orgoliul Manuelei.
Sa vi repejor cu nextul, bafta la tastat si multa inspiratie. kiss

PS>> Scuze pentru intarziere. puppy eyes


La flacara lumanarii - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 12:37

ei ei kiss
ma bucur ca ai adus nextul de care nu ma satur niciodata si pe care imi face placere sa-l citesc de o mie de ori, oriunde si oricand kiss
oare cine incearca s-o averizeze pe sakura? sper sa nu fie adevarat ce a zis acea persoana, insa tot ce a zis cu intrebarile a fost real, la asta se gandeste si rozalia, corect? crying of, in fine.
Ma bucur ca sasuke i-a inchis gura fetei aleia, si ca a fost romantic cu sakura, dar imi venea sa-l bat cand a refuzat-o asa urat pe sakura waiting
te astept cu nextul, spor la scris si la idei kiss

Naty~


La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 17:30

Diavolita mica m-ai fermecat cu ficul asta superb kiss*:* ! Deci e fara cuvinte ! Desi este cu vampiri ( ceva foarte la moda, foarte folosit ) l-ai conturat intr-un fel minunat cu imaginatia ta divina ! M-ai omorat cu ficul asta ce sa mai.... Hai mai repede cu next-uletul pls !!! please rainbow :\ Si te roog frumos anuntama si pe mine cand il pui . Te pupicesteee dedde kiss*kiss*:**kiss !!!!


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 21:41

Mii de scuze ca nu am mai comentat.
Mi-au placut mult capitolele.
Descrierea e cea pe care o ador.
In rest....
M-ai lasat foarte curioasa.
Abia astept sa aduci next-ul si te rog sa ma anunti. kiss


La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Noi 2012, 17:53

Buna dragilor a hug Imi pare rau ca am adus acest capitol atat de tarziu, multumesc mult de comentarii si o sa tin cont de critica ta, Ema.



Capitolul XI



Durere. Simte ceva tare si aspru apasandu-i pieptul. Lacrimile sunt din ce in ce mai multe, fiecare croind un nou drum pe obrajii ei. Atatea alegeri, la fel de multe dezamagiri, de o mie de ori mai multe lacrimi. Isi duse mana inghetata spre pometii ei inrositi de la frig. Isi simtea corpul prins intre spini, nu vedea nicio rana, dar anticipa ca sangereaza. Se lipi de zidul din beton, raceala lui trecand prin bluza subtire, patata de sange. Era singura, abandonata, parasita acolo, lasata de izbeliste in asteptarea ca-si va da sfarsitul. Se lasa in jos pana atinse podeaua, isi imbratisa genunchii, lipindu-i de pieptul ei, isi aseza apoi capul pe ei. Din ochii sai se strecurau lacrimi de sange, era atat de umilita de faptul ca plangea, isi dorea atat de mult sa fi fost tare, sa nu se lase pacalita. Isi duse mana la gura si-si aminti de clipele cand buzele Lui presarau scurte sarutari pe chipul ei de alta data. Se vedea din nou in bratele Lui calde si primitoare, ascultand complimentele oferite de El. Minciuni! Se amagise, intrase sub influenta sentimentelor de iubire oferite ofranda Lui.

- Cat de proasta am putut fi! Vocea ii era slaba.
Parul de un roz sters ii era lipit de tample, pielea ii era alba ca a unui mort, ochii erau afundati in orbite si imprejmuiti de cercane negre.
Trebuia sa-si dea seama la timp ca pentru El iubirea nu exista. Pentru un barbat ca El exista doar doua tipuri de femei; cele care-i satisfac poftele carnale dupa bunul plac si cele care ii sunt utile din punct de vedere financiar, politic si asa mai departe.
Isi vazu viata pe dinaintea ochilor, isi aminti de toate momentele magice pe care le-a trait alaturi de El si se intreba; Oare eu sunt de vina? Il puteam face sa ma iubeasca?

Se vazu din nou acum saisprezece ani, in mainile ei gasindu-se un prunc in fasa, gata nascut. Retrai din nou tristetea pe care o vazuse in acea zi in ochii Lui, era dezamagit ca-i nascuse o fiica. Se comporta ca un rege din antichitate, care astepata cu sufletul la gura aproximativ noua luni de zile, in speranta ca va avea un fiu, ca o sa se duca cu un viitor rege in brate si-l va arata poporului, insa spre marea lui dezamagire, afla ca draga lui nevasta, draga numai atunci cand indeplinea cerintele regale, ii aduse o mare dezamagire si nascuse o printesa, o impura prin simplul fapt ca este fata si in ochii lui numai s exul masculin trebuie sa domine peste un popor. In ochii unui asemenea tata numai un barbat poate duce mai departe mostenirea. Iar El, El nu era multumit. Ii simtise mania din ochi, ii descoperise amaraciunea si inselaciunea pe care voia s-o acopere cu vorbe dulci, insa nu reusea, iar pentru asta devenea si mai nervos.
- De ce nu vrei s-o iei in brate scumpule? Are nevoie de un tata si doar sti ca tu esti tatal ei.
Atunci o facu, o dezamagi si mai mult si-i renega copilul.

Tresari, vazu o licarire atat de slaba de lumina si-si dadu seama ca cineva a intrat in incaperea de beton. Vazu un domn batran, probabil un servitor, ce-i aduse de mancare paine uscata si apa calda de baut. Cu o voce ragusita ii spuse:
- Iertare doamna mea, dar stapanul mi-ar taia capul daca ar afla ca ti-am dat de mancare altceva.
Pentru cateva clipe putu vedea in ochii acelei fiinte mila ce i-o purta.
Si da, dupa atata timp el o trata ca pe un caine. Domnul iesi din camera, iar imediat intra acea creatura ce inca mai are curajul sa-si ascunda identitatea sub chip de om, care inca mai minte ca este uman dupa tot ceea ce face. Femeia se sperie si-ncearca sa fuga, se sprijina cu fata de un perete si-ncepe sa-l zgarie cu unghiile sperand ca va avea puterea sa creeze o gaura in perete, prin care sa scape de infern. Unghiile ei se crapau si se rupeau, insa suferinta aceea fizica era insignifianta pentru ea. Simti cum o mana o prinde de ceafa dand-o cu capul de perete.


EDIT: Stiu ca e incurcat, acest capitol, insa veti intelege in capitolul urmator despre ce a fost vorba in el. Si Doamne iarta-ma, ce rapide sunteti =]]



La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500




Ultima editare efectuata de catre Edena in Sam 03 Noi 2012, 18:12, editata de 1 ori
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Noi 2012, 18:07

        Iii, ce capitol frumos. Mi-a transmis multe sentimente. Mi-a plăcut faptul că ai evoluat de la critica Emei. Ai evoluat chiar vizibil. Descrierea este impecabilă. Este marcată pe fiecare detaliu sau sentiment. Îmi pare rău pentru Sakura că se simte atât de tristă și că a fost păcălită. Nu trebuia să fie așa de prostuță.
        Whatever, abia aștept să văd ce se va întâmplă - pentru că, pe mine, m-ai pus în suspans. E atât de nașpa sentimentul de suspans. Anyway, ești talentată. Dacă vei continua să scrii o să ai de câștigat
        Mult succes în continuare. kiss


La flacara lumanarii - Pagina 3 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .


Ultima editare efectuata de catre Elianna Dynamitte in Sam 03 Noi 2012, 18:20, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Noi 2012, 18:10

Buna, multumesc de anunt. a hug Deci Sakura a aflat adevarul despre Sasuke.... A fost un capito interesant si trist. sad Sincer, mi s-a facut mila de saraca Sakura, insa a fost avertizata si nu a ascultat. Deci a nascut o fetita. happy Dar ce s-a intamplat cu ea? Doar Sasuke nu a ucis-o, nu? Sper ca nu a facut asta. Astept capitolul urmator, bafta la tastat si multa inspiratie. kiss


La flacara lumanarii - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Noi 2012, 18:57

mi-a placut nextul la nebunie draga mea
sasuke vei plati pentru ceea ce ai facut... >:)
astept nexul te-am dulceee
si mersi te anunt kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Noi 2012, 23:07

Heiiiiiiiiiii...mersiii ca m-ai anuntat !! a hug Astept urmatorul capitol ca sa deslusesc ce vrea sa insemne acest capitol misterios dar super dragut ku multa descriere si tot ce-i trebuie
! Baftta la scris...te pupicesteeeeeeeeeeee deddeeeeeeee kiss*kiss*::**kiss*kiss*:kiss*


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Lun 05 Noi 2012, 17:32

Scuze ca am trecut târziu , dar îți ador ficul si te rog anula-mă când pui Nextul!


La flacara lumanarii - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Lun 05 Noi 2012, 21:18


Heii. La flacara lumanarii - Pagina 3 78717

Multumesc pt anunt.
Capitolul a fost frumos, cum ai zis, incurcat, dar mi-a placut si sunt sigura ca ideea pe care mergi o sa fie geniala. Deabia astept urmatorul capitol si sper sa ma mai anunti.

Succes in continuare. La flacara lumanarii - Pagina 3 78717


La flacara lumanarii - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Mar 06 Noi 2012, 12:22

Place foarte mult!!!
Ma ntreb oare ce s-a intamplat.
Chiar ne-a lasat in ceata capitolul
Sa ma anunti si pe mine.


La flacara lumanarii - Pagina 3 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
La flacara lumanarii - Pagina 3 8BGmFkk
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 08 Noi 2012, 19:47

Buna dragilor a hug Multumesc mult pentru comentarii, ma bucur sa vad ca cititorii mei se inmulesc, sper sa cititi si de asta data capitolul si imi tin pumnii in speranta ca o sa va placa :) Daca nu revin prea repede cu next-ul asta este pentru ca trebuie sa ma apuc sa invat.



Capitolul XII


Sakura



Ma trezesc alarmata, gata sa ma apar de ceva neastapt, probabil de acel monstru fara chip. Cearceaful de un alb imaculat este mototolit, cuvertura de un visiniu inchis imi acopera trupul gol si transpirat. Fata imi este palida, pielea fiind vizibil obosita, cearcanele de sub ochii mei verzi spun totul. Lacrimile imi umezesc obrajii rumenii, suspinele pline de durere sparg tacerea mortuala. Simt cum ceva fosneste aproape de mine, privesc speriata in fata mea, pupilele fiindu-mi dilatate, daca este cineva sau ceva in apartamentul meu? Simt o mana rece pe spatele meu ce traseaza linii imaginare pe el. Ma intorc si-l vad, ma linistesc odata ce privirea mea face contact cu a lui. Imi spune aproape soptit, cu-n glas mort, sa ma linistesc, ca totul nu a fost decat un simplu cosmar ce va fi dat uitarii odata cu primele raze de soare ale astrului ceresc de zi.
- Si, doar sunt eu aici sa te protejez, asa ca poti adormi din nou fara nicio grija, n-as lasa pe nimeni cu intentii rele sa te atinga, indiferent daca in joc mi-e propria-mi viata.
Zambesc cald cand il aud si-i spun un "Te iubesc!" sincer, el cuprinzand toata fiinta mea. Imi raspunde la fel si-mi face semn sa-mi odihnesc capul pe pieptul sau tare, si-o fac, odata cu asta incepe sa se joace cu o suvita scurta, uda din cauza transpiratiei, din parul meu. Si asa adorm, auzind cum imi spune de o mie de ori ca ma iubeste si ca-i sunt ingerul protector.


Unul ca el nu merita un protector ceresc. Iti vei da seama de ce-ai facut dupa ce timpul va mai trece si probabil vei da uitarii semnele ce ti-au fost trimise cu scopul de a te intoarce de pe drumul pe care ai luat-o, insa ai ajuns intr-un punct cand nu mai exista cale de intoarcere pentru tine. Noi speram ca durerea pe care o vei suporta nu te va impinge spre sinucidere, sa pici in Infern, in flacarile Iadului, asa cum isi doreste el. Trebuie sa fi tare, sa zambesti chiar daca va fi un zambet plin de falsitate, sa iubesti in continuare si mai mult decat o faci acum, sa-i arati ca tu esti pura chiar daca trupul ti-a fost patat de catre el, sa-i demonstrezi ca esti mult mai buna ca el. Trebuie sa induri pentru rodul pur ce-l vei procreea in curand. Chiar daca urmasa sa va fi o dezamagire pentru tot neamul, trecutul si viitorul lui, tu trebuie s-o protejezi cu propria ta viata, pentru ca nimeni si nimic in afara de tine nu va fi in stare sa i se puna in cale unui asemenea monstru. Odata cu trezirea ta, vei uita aceste vorbe care practic provin de nicaieri, iti vei aminti doar fragmente in anumite momente ale vietii tale. Te rog, ai grija...


Alarma ma trezeste din somnul dulce-amarui pe care-l aveam. Ma ridic in sezut tragand cearceaful peste corpul meu fiind ca nu ma acoperea in intregime si ma duc la baie. Oare unde o fi Sasuke? Ma uit nedumerita imprejurul meu, apoi inchid usa baii si ma aranjez cat de cat. Ies din toaleta dupa un sfert de ora si merg in bucatarie unde-l vad pe puiul meu scump si drag pregatind un mic de jun compus din clatite cu gem de prune.
- Aww, de unde ai stiut ca ador clatitele cu gem de prune? Se uita la mine cu coada ochiului si-mi zice:
- Buna dimineata si tie, ursulet! Ehh, secrete de barbat, am avut o premonitie ca o sa-mi dai un sarut scurt si dulce, asa, ca un cadou pentru ca am fost baiat cuminte si ti-am facut un mic de jun pe placul tau, dar vad ca m-am inselat, si spunand astea afiseaza un botic de suparat.

Ma apropri de el si-i dau un sarut lung si pasional, apoi ma asez la masa si-ncep sa mananc spunandu-i ca a facut o treaba minunata si ca sunt sigura ca s-ar descurca la cratita mai bine ca o gospodina. Incepe sa rada copilaros, lasandu-ma sa-i vad toti dintii si-mi zice ca asta e datoria sotiei, amantei, in cazul nostru iubitei.
- Eh, sper ca nu esti un ciorbar inrait pentru ca eu mananc ciorba foarte des, nu-mi place sa vad oala cu ciorba in frigiderul meu.
Se uita la mine crucis si-mi reproseaza ca nu i-am laudat destul de mult talentele culinare si ca, un barbat ca el nu se simte bine odata ce nu isi primeste toti laurii.
Restul zilei mi-am petrecut-o alaturi de Sasuke, ore monotone incarcate cu zambete si glasurile noastre. Cea mai fericita zi din viata mea, ii multumesc mult lui!




La flacara lumanarii - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500




Ultima editare efectuata de catre Edena in Joi 08 Noi 2012, 19:56, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
La flacara lumanarii - Pagina 3 Asss10La flacara lumanarii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 08 Noi 2012, 19:53

Buna. :) Nu am mai dat pe la ficul tau de mult. Adica nici nu mai stiu daca am comentat sau nu pana acum, dar am citit fiecare capitol. happy2 Povestea evolueaza frumos si imi place felul in care expui sentimentele personajelor prin cuvinte. Imi place, de asemenea, ca reusesti sa ma faci parte a povestii tale, sa ma pot imagina in cadrul actiunii propriu-zise. Totusi, cred ca un font mai mic ar fi mai bun, mai ales ca a fost oarecum obositor sa urmaresc rand cu rand acest capitol. Cam atat. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. kiss

Edit: am vazut ca ai editat scrisul, e mult mai bine asa. dap !


La flacara lumanarii - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 08 Noi 2012, 20:00

Bună. Mie mi-a plăcut foarte mult acest capitol, și cum a spus și Choco, povestea evoluează frumos. Ai descriere folosită într-o cantitate foarte potrivită, m-ai făcut să simț ce ai scris. Îți doresc multă baftă și să te pui repede pe tastat, că să ne aduci nextul. kiss


La flacara lumanarii - Pagina 3 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19Joi 08 Noi 2012, 20:03

suuuuper de tot
ce bine ca afost doar un vis... happy
abia astept sa vad ce se va intampla
te-am pupat dulceeee kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Continut sponsorizat




La flacara lumanarii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: La flacara lumanarii   La flacara lumanarii - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

La flacara lumanarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-