Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
Rosalie Evans
Genin
Genin
Rosalie Evans

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 387
Puncte : 414
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : desenul si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 18:29

Mersi ca m-ai anuntat, si ce pot sa spun ca de obicei un capitol perfect kiss
Ma bucur mult ca ai adus asa repede next, si chiar ma impresioneaza felul cum descrii facand fiecare sa se scurga usor prin ochi cititorului.
Abia astept sa aduci next.


I want to live in my little perfect world

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 18:41

Hei kiss

Iti multumesc pentru mp in love
Chiar nu ma asteptam sa aduci next-ul atat de repede, dar a fost o surpriza placuta huh?
Sa stii ca te inseli, nu te-a lasat deloc inspiratia. Capitolul a fost superb .
OMG! OMG! huh? Ce a zis Sasuke..am ramas cu gura cascata! Ca il poate avea si pe el la picioare in love Replica asta chiar mi-a imbunatatit ziua. dance2
Sakuraaa, God bless you! Ce e in capul tau? O sa te omor eu inainte sa te sinucizi biciuitor, dar nu cred ca ma lasa Sasuke :">
Abia astept next-ul, spor la scris si multe idei kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 19:13

Hey am revenit...pai sincer eu n-as vrea ca Sakura sa moara, si imi place cum se comporta Sasuke cu ea sunt asa de draguti si multumesc ca m-ai anuntat, spre sa o faci in continuare... Aly te pupa... si spor la ideei!!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fic:


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 20:35

Buna!
Ce capitol frumos! Imi place cum scrii!
Sper ca Sakura sa nu moara si sa fie cu Sasuke..cu toate ca are o relatie cu sora ei..imi pare rau de Sakura ca era tot timpul comparata cu sora ei si caracterizata ca fiind o fata urata si ea frumoasa. Merita ceva bun in viata...ar fi prea trist sa aiba o asa soarta .. dar eu am incredere in tine ca o sa fie totul bine in final :X.
Spor la scris si imaginatie scumpa kiss!
Te pupiceste Deea kiss!



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 20:44

Hy scumpo kiss
Vai cat de repede a sosit capitolul in love
Imi place la nebunie cum dezvolti ideea si cum ii faci incet dar sigur pe cei doi sa se indragosteasca unul de altul.
Deci nu imi vine sa cred, chiar te-ai pus serios pe treaba, felicitari kiss
Astept nextul a hug
Ja ne!^^ hi!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 22:43

Imi pare atat de rau ca ajung asa tarziu, dar totusi iata-ma sunt aici! E un capitol foarte sentimental si frumos.
Sunt curioasa cum o sa decurga mai departe povestea ta. Cum o sa se indragosteasca Sakura de Sasuke sau invers? Ce solutie o sa gaseasca cei doi? Cum va reactiona Maya?
Ehh sunt destul de multe intrebari.
Deci mi-a placut ca te-ai grabit cu nextul. Sa o mai faci:*
Spor la scris si te-am pupacit dulce


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 23:10

Deci ! Ma omori! M-ai lasat in pom si pomu'-n aer! Cred ca imi cedeaza inima la suspansul asta! Ter rog sa vii repede cu next ca nu mai pot


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 13:01

Hellăău, puii mei de gaina a hug Am adus next-ul si mai repede lough CUm m-am trezit am inceput sa scriu, sper ca nici de data nu v-am dezamagit. Am fost putin ajutata de Mellz<3 care e puiul meu plin de inspiratie lough
Hm, am povestit din perspectiva lui Sasuke pentru ca voiam sa vedeti si sentimentele lui, mna. Sper sa va placa, so enjoy kiss


Capitolul 7

Sasuke P.O.V.


Stateam rezemat de un perete si o priveam pe ea. Cu ochii in lacrimi si ghemuita adormise. Nu puteam sa cred ca voia sa isi ia viata, sa ne paraseasca pe toti. Pe Akemi si Shin, pe Maia si pe … mine. Urat din partea ei ca nu s-a gandit si la persoanele care o iubesc enorm si si-ar da viata pentru ea. Cred ca si eu eram prin categoria asta a celor care tin la ea, dar era o simpla afectiune intre “ rude “ puteam spune. Niciodata nu ma gandisem ca Sakura ar fi putut insemna mai mult pentru mine, pentru ca sincer chiar nu era posibil. O iubeam atat de mult pe Maia incat nu as fi putut sa pun stop relatiei si sa incerc ceva cu sora ei, era cam prea urat din partea mea.

Mi-am dat ochii peste cap si m-am asezat langa rozalie. Cu o mana sub cap si cu ochii in tavan ma gandeam la posibilele mele sentimente pentru ea. Trebuia sa recunosc ca afectiunea mea pentru Sakura era mult prea diferita fata de ceea ce simteam pentru Maia, dar stiam ca pe ea o iubesc nu pe rozalie. Mereu fusesm confuz, dar atunci eram depasit. Nu voiam ca Sakura sa incerce din nou sa isi curme suferinta sau poate ca nu voiam sa o pierd.

********
Simteam ceva rece pe fata si auzeam niste tipete in intreaga camera. Am deschis ochii si m-am uitat in dreapta mea, era Sakura cu o mana dupa gatul meu, inca dormea, apoi m-am uitat in fata mea, era Maia rosie de nervi si mai sa planga. M-am ridicat in fund si am intreabat-o ce n*iba are, aceasta isterica raspunzandu-mi.

- Ai ajuns sa te dai la sormea mai mica si sa faci corupere de minori? Frate, peste doua luni ne casatorim ! Ce pana mea faci in patul Sakurei cu ea de gatul tau ? M-ai lipsea un picior si niste haine pe jos si gata, se intelegea perfect totul..

Nu stiam ce sa ii zic, nu stiam cum sa o iau, nu stiam ce se va intampla in continuarea si totusi nu puteam sa ii spun adevarul, ar fi crezut ca imi bat joc de ea. Off, ma simteam ca cel mai p*ost om de pe intreg Pamantul.
Imi las ochii in jos nestiind ce sa ii spun si imi astept sfarsitul cand aud vocea S…

- Maia, stiu ca tu te gandesti la altceva, insa jur ca nu se intampla nimic, adica… recunosc ca am sentimente pentru Sasuke si i-am spus totul astazi, el m-a respins spunandu-mi ca tu esti cea mai importanta persoana din viata lui si ca nu ar putea avea o relatie tocmai cu o copila distrusa ca mine. Ei bine, m-a ranit si am incercat sa ma sinucid, sa imi tai venele. Nu am reusit pentru ca m-a salvat si.. m-a adus in camera mea nevrand sa plece pentru ca stii tu, puteam sa incerc din nou. Oricum, imi pare nespus de rau, sunt o imatura, cum m-am putut gandi ca Sasuke ar renunta la tine tocmai pentru mine, care stii si tu ca mereu am fost o umbra in viata tuturor. Imi pare rau !

Nu puteam sa cred ce auzisem, mintea ca sa ma salvezi. Of of of, facuse un lucru prea de tot. Stiam ca acum Maia o s-o urasca si asta doar din vina mea. Imi parea atat de rau, insa daca nu spunea asta…

- Cum ai putut, aud vocea logodnicei mele parasind camera in lacrimi.

- Du-te dupa ea, vocea Sakurei ma trezeste.

- Nu pot.

- E cea mai importanta persoana din viata ta, hai du-te, numai sta ca p*ostul, continua zambind fals.

- Daca plec stii ce se intampla, numai vreau sa simti durere, nu pot sa te vad suferind, e prea greu, deci te rog eu nu insista.

Ingana vechiul ei “ mhm” si isi lasa privirea in jos continund mai apoi.

- Am spus acele lucruri doar ca sa nu o pierzi pe Maia.

Dau din cap si o strang in brate. Stiam ca are nevoie de cineva care sa iiofere afectiune si din pacate eu eram singurul care o putea face. Ii pup crestetul capului si-i soptesc ca totul o sa fie bine. Speram.
Ma gandeam la viitor, nu stiam ce se va intampla cu relatia mea cu sora Sakurei. Voiam sa ma ierte, dar nu facusem nimic, nu era nimic intre mine si sorsa, absolut nimic. Si mai era si dracia ai de spurcaciune care ii facea zile fripte rozaliei. Numai voiam sa sufere sis a-si doreasca cu orice prêt moarte. Era tanara, frumoasa si avea toata viata inainte. Imi era mila, dar nu ii puteam arata asta. Stiam ca nu are nevoie de mila mea, singur lucru care conta era sprijinul meu si faptul ca nu am parasit-o atunci cand voia sa se sinucida.

Of of of, Sakura, ce-mi faci?



I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Joi 09 Aug 2012, 13:32, editata de 2 ori
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 13:02

Dau edit! in love
Vaaai, cat de frumos in love
Deci chiar nu ma asteptam sa vii atat de repede cu nexturi, se vede ca recuperezi foarte frumos^^
Imi place la nebunie cum dezvloti totul, imaginatia ta nu are limite, este atat de frumos!
Imi pare rau ptr Maya, dar ceea ce a fct Sakura este prea de tot.
Desi il iubeste cu adevarat pe Sasuke ea a preferat sa minta...oarecum.
Astept next scumpa kiss

Ja ne!^^ hi!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ☺Bubu™ in Dum 22 Apr 2012, 13:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 13:04

Awwwwwwwwwwwww, pui miiiiic. A fost GENIAL capitolul ! Bineinteles si datorita mie. :))) Astept sa scrii nextul cat mai repede ca altfel te mananc :* :>


Fericirea este un vis, durerea este reală.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Asss10Demonologie si Exorcism - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 13:27

Daaaa, chiarrr.. in love Ce o sa faca? huh? =)))) Iaa, vezi ca m-ai facut curioasa, pai asa convenisem noi? (D) Tu pui nextul si nu ma lasi in suspans.. Pai ce-i asta? :)) Haideee.. good Asa, deci capitolul a fost super tare, mai ales ca Maia este cam isterica din cate se pare. Adica ce dumnezeu, nu faceau nimic, dormeau si ei ca oamenii.. think In fine. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 13:41

Ai povestit din punctul de vedere al lui Sasuke , dacă a ştii cât îmi place că ai făcut asta ! in love Mulţumesc de anunţ . kiss Cât de incurcată devine povestea aceasta , însă cu fiecare capitol îmi place şi mai mult , îl ador . in love Sakura .... ce sacrifieciu enorm ai făcut . ingrijorat Sper că o să scape de acel demon nenorocit şi că o să fie fericită , sper .... very sad
Te rog să postezi nextul cât de repede vei putea deoarece mor de curiozitate să văd ce se va întampla în continuare , baftă la tastat si pupici . kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 14:34

deci capitolul e ingrozitor de bun si chiar nu ma asteptam k sakura sa minta pentru sasuke dar e foerte dragut.
sper ca sora sakurei sa stie ce i s-a intamplat defapt acesteia si sa o ajute sa scape de pocitaniile alea.
or fi ei demoni dar dak o poseda pe sakura ii dau cap in cap pe fiecare apoi le sucesc gatul si asta va fi doar inceputul.
abia astept sa pui nextul. kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 15:01

frumos ficul , foarte , astept nextul cat mai repede posibil:*


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 15:14

Ce grea e viata cu demoni astia nesuferiti! Nu doresc rau nimanui dar singura varianta este sa..o omori pe Maia! Astept next si PWP dolshe


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 15:34

Dar rapida mai esti... imi place la nebunie acest capitol. Cum a zis si Choco, Maya e cam isterica. Nu cred ca Sasuke o va mai duce mult cu ea. M-ai lasat in suspans.
Ador stilul tau de a scrie, e atat de relaxat si frumos. Imi place sa citesc ce scrii so pune nextul repejor:P
Pupici:X:X


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 16:20

Buna a hug
Multumesc ca m-ai anuntat si scuze de intarziere.
Nu imi vine sa cred.. ce chestie..
Si Sasuke de unde stie de demonii astia, si ca daca el o ajuta o sa mai vina si altii?
A reactionat foarte bine cand ala a posedat-o.
Acum Maia.. nu stiu de ce, dar imi e nesuferita rau de tot.
Astept capitolul urmator.
Spor la scris kiss



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 16:47

Buna a hug
Am ajuns si eu pe aici si pot sa spun sa ideea este originala si imi place mult in love
Astept nextul
Teo


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 20:26

Hey... am venit si eu pe aici, ce pot sa-ti spun... nu e corect ca Maya sa se supere pe Sakura, Sasuke desii simtea ceva pt ea, el doar o linistea, si sper sa nu se puna impotriva lui Saku. ms mult ca m-ai anuntat, si ne mai vedem...:)


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fic:


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 19:05

Buna scumpa mea ! kiss
Multumesc ca m-ai anuntat!
Imi pare rau de Sakura ..dar ma bucur ca Sasuke incepe sa aiba sentimente ascunse pentru ea.
Maia sincera sa fiu nu prea o suport=)) nush de ce.. ca saraca nu a facut mare lucru ..dar pentru simplu fapt ca este isterica si intotdeauna a avut noroc la toate..iar Sakura era lasata in umbra tuturor ceea ce este foarte trist..
Ce mai pot sa spun in acest comentariu este ca ITI ADOR FICUL! Ideea ,personajele ..TOT.!!!!
Sper sa aduci repede next kiss!
Te pupiceste dulce Deea kiss !



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 19:14

Hei hei dap !

Regret ca sunt atat de toanta si ca nu am dat comm atunci cand am citit, dar chiar nu aveam chef... si asa am spus sa revin. Cum sa las ficul asta fara comm? Si asa am ratat ataaaaat de multe. Adica 3 capitole fara un comm... fara macar sa ma uit pe aici. Deci acest pui sexy si cracanat s-a reapucat de scris. Bine a facut. Nu ai idee cat de frumos scrii. Pur si simplu ne induci in acea atmosfera, ne faci sa citim cu sufletul la gura. Cuvintele curg atat de lin intr-un balans perfect, ca intr-un univers paralel. In mintea mea e o singura intrebare : "Ce se va intampla?" Oare va muri? Dar cu Maia? Ea ce va face? Adica nu-l poate obliga pe Sasuke sa stea cu ea, corect? Spune-mi te rog ca am dreptate lough
Deciii... ca de obicei, m-ai uimit realmente cu talentul tau. Esti mega super extra giga buna. Cea mai buna dintre cele mai bune. Si as putea continua asa pana maine dimineata. lough
Imbini atat de frumos cuvintele, jonglezi cu destinele personajelor ca o experta - ceea ce si esti - innascuta. Esti G-E-N-I-A-L-A puiut mic. kiss Niciodata sa nu te mai lasi de scris :o3

Spor la scris si la idei in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 21:00

Hey ^^
Am ajuns sa iti citesc si eu ficul..impreuna cu BFF-meu love
Deci a fost ceva foarte intens..si de groaza..ne speriam cand cineva intra in camera..total horror love...dar ne-a placut la nebunie kiss
Asteptam next-ul cu sufletul al gura si tin sa te anunta ca tocmai ti-ai facut inca doi fani care o sa urmareasca...citesca fiecare postare a ta...dar o sa ai parte de com doar din partea mea happy2
Te pwpacesc dulce si ...repejor cu next-ul heh

PS: Te rog sa ma anunti si pe mine cand aduci urmatorul capitol love


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 21:43

Hei kiss

Iti multumesc mult pentru ca m-ai anuntat. in love

Capitolul, prea frumos...nici nu ma asteptam la mai putin din partea ta. Am ramas socata, sora Sakurei i-a prins...oarecum. Sakura tine la el, a riscat sa se certe cu ea pentru Sasuke...adorabil in love

Imi place din ce in ce mai mult fic-ul asta, stii cum sa il faci pe cititpr sa vrea mai mult si mai mult si tot asa huh? , cel putin eu nu m-as opri din a-ti citi fiecare capitol love

Abia astept urmatorul capitol, deci spor la scris kiss

i love you






IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Madalyyna07
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : Madalina Moraru
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Putea fi si mai rau

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 22:45

Adooor capitolul asta >:D<.Oare ce o sa se mia intample sunt supeeer curioasa!!astept nextuul cu nerabdare banda
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 19:36

Hellăău a hug
Am venit cu next-ul in cele din urma. Scuze ca a durat tocmai o saptamana insa nu am avut inspiratie delooooooc, frate nu stiam ce sa mai scriu. Cat de greu a fost lough Oricum sper sa va placa si acest capitol si multumesc enorm pentru comentarii. a hug


Capitolul 8


Sakura P.O.V.



Aveam impresia ca viata mea luase sfarsit si ca deja era prea mult. Dar cel putin il salvasem pe Sasuke, stiam oricum ca zilele mele erau numerate, ce mai conta? Maia ma ura la sigur. Stiam ca il iubea enorm pe brunet, deci il putea ierta mai ales daca mi-am “marturisit” faptele. Singura grija era sa scap de logodnicul surorii mele si sa pun capat la ce am inceput. Era mai bine pentru toti si Maia ar fi usurata ca numai are o “ scorpie” de sora care se da la prietenul ei. Off, uitasem ce inseamna sa te distrezi in fiecare zi de vara, uitasem sa fiu fericita, uitasem sa stau noaptea singura si sa privesc stelele, uitasem vechea viata pe care o aveam cu cateva zile in urma.

Sasuke ma privea, insa se gandea la altceva. Era ganditor si tacut. Voiam atat de mult sa citesc gandurile si sa aflu tot ce se afla in mintea lui, dar pe bune, asta se intampla doar in filme. Ciudat era ca si despre demoni gandeam la fel intr-un fel, nu eram sigura de existenta lor si voiam cu orice prêt sa aflu, dar sincer regretul numai avea rost.

- Sakura, cred ca am gasit solutia, imi spune brunetul cu ochii lipiti de parchet.

Ingan un “ spune “ si imi las si eu privirea in pamant. Stiam ca nu e idée buna ceea ce va spune, dar macar imi era alaturi prin tot ce facea.

- Trebuie sa fugim de familia ta, doar tu si eu, impreuna…

Nu puteam sa cred ca imi spusese sa fugim impreuna. Eram cu gura cascata iar pleoapele erau imposibil de miscat. Cum imi putea propune sa fac asa necugetat stiind ca sora mea il iubea nespus de mult si ca relatia lor avea sa se sfarseasca din cauza mea ? Nu gandea coerent, era confuz si nu stia ce solutie sa gaseasca ca sa ma salveze, dar era prea exagerat, prea stupid ca sa facem acel lucru. Macar daca eram indragostiti sau … nu stiu, insa de ce ar fi facut-o? Oare Maia nu insemna nimic pentru el de avea de gand sa renunte asa usor la tot ?

- Crezi ca as putea sa accept, distrugandu-ti astfel viata? Parca o iubeai pe sormea, ii spun eu devenind serioasa, el ridicandu-si privirea din parchet.

- O iubesc, adica nu stiu, nu conteaza asta. Ai mei au o casa de vacanta in mijlocul padurii, o zona foarte izolata si extrem de frumoasa. Vom merge acolo si daca nu vrei te duc cu forta.

- Nu pot sa ii fac asta Maiei, ce sora as fi?

- Off, cand se va sfarsi totul ii vom spune adevarul, si totul va fi ca la inceput.

- Okai, dar mai intai spune-mi de ce faci atatea pentru o p*oasta care nu stie sa-si poarte singura de grija ?

- Ce n-as da sa stiu…

Dupa o ora…

“ Draga Maia,
Am realizat foarte multe lucruri in ultimele zile si mi-am dat seama de adevaratele mele sentimente pentru tine. Primul lucru pe care vreau sa ti-l zic e ca ai insemnat cea mai importanta persoana din viata mea si am tinut cu adevarat la tine o perioada foarte lunga. Al doilea lucru pe care as vrea sa ti-l zic este ca nu vreau sa te ranesc chiar daca stiu ca prin aceasta scrisoare am reusit s-o fac. Al treilea lucru este ca indiferent de ceea ce o sa iti zic in continuare, tu nu vei plange si nu iti vei dori sa mori. Cel mai important lucru care trebuie sa ti-l marturisesc este ca… am realizat ca o iubesc enorm de mult pe Sakura. Nu te-am inselat niciodata, dar faptul ca ti-am zis adevarul denota ca totul s-a terminat. Imi pare rau ca s-a ajuns la asta si m-am indragostit fara sa imi dau seama de sora ta mai mica. Nu stiu cum de s-a putut intampla asa ceva, dar … e prea tarziu. Stiu ca ma vei uri, dar uraste-ma doar pe mine, las-o pe Sakura. Ai grija de tine, noi vom avea.
-Sasuke"

Scrisoarea era cam deplasata si stupida. Noi nu ne iubea si nu fugeam impreuna pentru a fi fericiti. Eram chiar foarte tristi si fara speranta, cel putin eu. Stiam ca idea lui era una foarte proasta, dar i-am oferit o sansa. Tot ce mai trebuia sa facem era sa ne urcam in masina si sa plecam spre destinatia pustietatii infinite.

- Esti gata, ma intreaba Sasuke uitandu-se la mine zambind.

- Mai conteaza? …








I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Joi 09 Aug 2012, 13:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-