Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chemical Reaction  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chemical Reaction  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Chemical Reaction

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Cassis
Genin
Genin
Cassis

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♥♥♥Inauntrul subconstientului tau♥♥♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 280
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Ascult muzica in majoritatea timpului...
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy dar nu prea♥♥♥♥♥♥

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mar 24 Ian 2012, 18:59

Hey, Cappy!!

Am trecut si eu pe aici si am dat de aur....

Dupa ce am citit am ramas cu o fata....

Este super frumos capitolul si mie mi se pare ca descri destul de frumos...

Dupa mine cam sumbra idea, dar este destul de draguta....intr-un fel..

Astept sa vad cum dezvolti idea.

Te pup dulce...A ta prietena Crissy.
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 17:26

Bună scumpii mei !

După cum am văzut , cred că vă place cât de cât kiss .
Chiar sunt "in lăv " când am văzut câte comuri
aţi lăsat şi să ştiţi că vă iubesc ca ochii din cap ! in love
Nu credeam sincer că primesc atâtea , ce am scris eu acolo ,
a fost un chi-chi , să-mi povestesc şi eu o poveste care mă măcina .
Ţin să anunţ că , capitolul acesta nu v-a fi "Mirific" , deoarece e un intro
in povestea reală , dar spr că şi acesta să vă placă .
Scuzaţi eventualele greşeli şi mărimea , dar următorul capitol v-a fi maaare >;] .'!


Spor la citit şi lectură plăcută kiss a hug in love !


Capitolul 2

♥ Somebody who cares ♥

Şi dragostea ? Desigur , ea rămâne ultima .. De mult nu am mai simţit fluturaşii ăia drăgălaşi în stomac , care se jucau liniştiţi , înflorindu-mi uşor emoţiile şi cum un rânjet mai prostesc îmi arărea pe faţă . Auzeam cum bătăile inimii deveneau insistente , din secundă în secundă , obrajii mei prindeau culoarea de un roşu pal , pistruiat şi urmăream fiecare gest pe care îl făcea persoana mea dragă . Simţurile parcă mi se îngropau adânc şi tot ce vedeam în faţa mea era ... El.
Înainte de accindentul suferit , în grupa Mare , inima mea era „gata împachetată” pentru un băieţel micuţ , cu părul negru , cu nişte reflezii dulci albastre , iar ochii lui erau foarte speciali , nemaivăzuţi pot să spun , de un negru atât de sincer şi totodată exprimau numai voioşie şi iubire în privire . Băiatul acela a fost , pe lângă comoara copilăriei mele , neîmpărtăşită , mi-a dat putere în glas , gândire logică pentru un copil de cinci anişori şi , mi-a arătat că inima mea poate să aibă mai multă culoare decât credeam eu . O amintire dulcică cu el a fost când :

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Flashback ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
● La grădiniţă ●

Plângeam . Parcă eram un copil inofensiv , care i s-a luat păpuşa .Lacrimile mele cristaline mi se scurgeau încet pe piele , amintindu-mi că viaţa are şi coborâşurile ei . Stăteam în genunchi , suspinând şi din când în când aducându-mi lin mânuţa la năsucul meu micuţ . Chipul meu era îngropat în palme , lăsându-mi tot amarul şi necazurile nesfărşite pe ele . La grădiniţă , nu eram ataşată de nişte copilaşi , din contră , eu eram cam cea mai dură dintre fete . Toate micuţele povesteau despre Barbie şi Pegasus Magic , nu ştiu ce baliverne , dar eu pur şi simplu nu eram fan . Adică , nu puteam să mă gândesc la păpuşi când ştiam că atunci când voi ajunge acasă , voi fi pedepsită şi pusă la muncă ca un roboţel .

Deodată , simt cum umărul meu este atins de o pălmuţă fină , gingaşă , dar eu , fiind în starea aceea , nu m-am întors , doar am schiţat încet un zâmbet şters , simţind că am un prieten aproape.
-Sakura , ce ai păţit rozalio ? aud o voce mai masculină , de băieţaş .
Îmi întorc uşor capul , lăsându-mi privirea în jos , ştiam că nimeni nu vroia să mă vadă în starea aceea.
-Pleacă ! Toţi sunteţi făcuţi lafel !Mi-a ajuns ! spun eu printre sughiţuri . Durerea a fost prea mare şi puternică ca să îi răspund oarecum frumos .
-Nu ! Mai bine calmează-te puişor , totul v-a bine cât sunt alături de tine !Uite , hai să mergem acasă împreună şi îmi povesteşti povestea ta , iar eu .. îţi spun un secret , îmi rosteşte el drăgăstos . În momentul acela .. ma , m-a surprins într-un fel atât de plăcut şi din inimă încât .. nu m-am putut abţine . L-am strâns atât de puternic în braţe până când a pufnit silenţios şi l-am pupat pe obrăjior. Cuvintele lui au fost foarte mari pe cât de micuţel a fost , iar fapta sa , de a-mi arăta că pot să-mi fac viaţa cum cred eu că trebuie să o conturez , a fost de neînlocuit , nu am s-o uit niciodată .

Iar secretul lui , mi-a redat zâmbetul pe buze şi mi-a arătat că nu m-am pierdut prin univers , în aşa fel încât să nu găsesc iubirea adevărată .


♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ End of Flashback ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Amintirile mele , trecătoare , importante unele , altele parcă zburătoare , toate fac parte din mine . Aşa am fost „construită” . Să mă nasc , să-mi trăiesc viaţa , să retrăiesc amintirile peste câţiva ani şi să-mi las ultimul ecoul al vieţii să sune . Un carusel fără sfârşit , cu emoţii la scara înalta , cu pierderi mari , suferinde , şi cu suferinţă la cele mai jos „nivele” .
Am încercat să-mi alin sufleţelul cu o „ miere ca îmi v-a unge rănile” , mi le v-a curăţa şi dat uitării , dar nu merge întotdeauna cu „simplul” .

Vreau să-mi găsesc rolul în viaţă , să încep să învăţ , să dau la o facultate mare , să sper că voi avea bani , copii , iubire ... Dar şi cerşetorul din poartă casei mele spune asta , chiar dacă ştie că nu se va întâmpla . Cel puţin eu nu aş mai avea speranţă după 20 de ani de încercări din răsputeri . Sunt slabă , închistată în mine , ca un cocon fără renaştere , curaj de aventurare .

-Vreau să învăţ să lupt ! urlu eu , ridicându-mi mâinile în sus ca într-o victorie .
Acum mă trezisem din visarea mea continuă , eram într-o depresie de câteva zile , iar alinarea mea sufltească înseamnă somnul dulce .
Simt cum razele soarelui îmi mângâie încet chipul , orbindu-mi ochii mei verzui , lăcrimând puternic . Aud un zgâlţâit puternic , urmat de o împunsătură grea în stomac . Corpul meu , timp de două zile a rămas nehrănit , parcă pustiit , e normal să mă sâcâie burtica .
Mă ridic leneşă din pat , dezechilibrându-mă uşor , lăsându-mi trupul să atingă covoraşul gri , pufos . Eram ca o jucărie în braţele durerii insuportabile , păpuşarul controlându-mi fiecare eşec . Stau aşa vreo cincisprezece minute , inspirând parfumul de levănţică din cameră , drogându-mă cu liniştea din ea . Îmi trântesc mâinile pe covoraş şi împing cu putere , trebuia să mă ridic într-un sfârşit , nu ? Mă poziţionez în direcţia uşii , îmi masez uşor tâmplele , mai îmi trec mâna prin părul meu rozaliu şi îmi întind mâna către „cheia de salvare” când aceasta se deschise uşor , scârţâind puternic .
Un ţipăt asurzitor de femeie îşi face loc prin casa mea , iar toate becurile „pălesc” . Îngheţ . Inima , nu îi mai aud bătăile secate de puteri , frânte , pur şi simplu distruse .În schimb , simt cum sângele-mi curge cu rapiditate în vene , provocându-mi emoţii nestatornice . Trupul meu începe să tremure incontrolabil , iar fruntea mea era îngrămădită de transpiraţie , emanând numai frică şi emoţii deşarte .
Ştiam că încă un capitol din viaţa mea are să înceapă , cel mai probabil unul dezastruos . Rănirea cuiva , frângerea unei inimi , răpirea cuiva drag sau ... omorârea mea .





Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Chemical Reaction  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 17:47

Multumesc din suflet ca m-ai anuntat, draga mea! a hug

A fost minunat. Mi-a placut extrem de mult. Am mai vazut cateva greseli de tastare, uneori nu ai pus semnele de punctuatie cum trebuia si mai ai unele repetitii, insa aceste aspecte sunt nesemnficative fata de frumusetea capitolului.
Reusesti sa transmiti emotie prin fiecare cuvant si sa faci cititorii sa parcurga randurile cu nerabdare si curiozitate, ceea ce e foarte important.
Ideea acestui one-shot este deosebita. Chiar nu am mai citit asa ceva si pot sa spun ca asta ma atrage cel mai mult.

Spor la scris in continuare si multa inspiratie!
Te-am pupat kiss


Chemical Reaction  - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 18:15

Vai scumpoo, cat de frumos este!!! in love
Ai spus ca nu este atat de "Magnific" ai avut dreptate, nu a fost la fel de bun ca celalalt hmm...?! , a fost si mai bun in love
Deci nu ai idee cat de mult imi place descrierea ta. Esti senzationala. Ai o imaginatie foarte dezvoltata, felicitari kiss
De dulce era Sasuke la gradinita lough
Ma intreb ce secret i-o fi spus Rozaliei huh?
Presupun ca va trebui sa astept iar cinci mii de ani ca sa aflam, dar fac orice ca sa aflu ce se mai intampla.
Iti ador ficul in devenire lough
Te pupacesc dulce si iti multumesc ca m-ai anuntat, asa sa faci si data viitoare heh

Ja ne!^^ hi!


Chemical Reaction  - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
Cassis
Genin
Genin
Cassis

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♥♥♥Inauntrul subconstientului tau♥♥♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 280
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Ascult muzica in majoritatea timpului...
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy dar nu prea♥♥♥♥♥♥

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 19:15

Hey, Cappu, multumesc din inimioara mea de copilas ca m-ai anuntat...

Capitolul este super! Dar tot putin trist este....

Cappu, crede-ma ai talent!

Astept cu nerabdare next-ul. Sper sa vina cat mai repde.

Cred ca a venit timp sa inchei mesajul, desi mai am multe de zis.

Te pup dulce....A ta prietena Crissy
Sus In jos
Faberry
Genin
Genin
Faberry

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : 2

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 20:03

Wow, am ramas soc.

Serios, din ideea si descrierea ta iese un fic suerb.
Descri asa frumos.
Iti multumesc ca m-ai anunat!

Astept cu nerabdare next!

Zbye!






Hey, Vantule!
Daca Iarna a venit, inseamna ca Primavara nu este departe


Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 20:28

Vai, Cappu' iti multumesc din suflet ca m-ai anuntat. Chemical Reaction  - Pagina 2 962758
Eh, de ce spui minciuni? (D) Cum adica nu va fi "Mirific" ?!
Este superb! Chemical Reaction  - Pagina 2 385627 Si foarte interesaant. :x
"[...] drogându-mă cu liniştea din ea" - Ce-mi place! in love :x
Mai ales sfarsitul este super misterios.
Hmm.. Ne-ai lasat in suspans.. (D)
Asa ca pune repede continuarea.
Si sper sa ma anunti. :o3
Buh Bye! kiss


Let's run free and
carry on like we did
when we were young


Chemical Reaction  - Pagina 2 Iihiw


Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 20:37

Scumpooo Chemical Reaction  - Pagina 2 962758 Ce frumoasă continuare Chemical Reaction  - Pagina 2 208323 Mersi că mai anunţat , eşti o dulce . Ce trist ... Mai făcut să plâng Chemical Reaction  - Pagina 2 947835 . Vb serios ..Tu chiar poţi să te faci scriitoare Chemical Reaction  - Pagina 2 385627 . Ai talent Cappu Chemical Reaction  - Pagina 2 169309 . Aştept cu nerăbdare nextul iubirica Chemical Reaction  - Pagina 2 301723 . Spor la scris şi la idei draga mea :x Te iubesc mult Chemical Reaction  - Pagina 2 962758 .


Chemical Reaction  - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 20:40

Hei, hei! in love

Mersi de anunt dap !

Eu nu te cred ca ai 12 ani..Deci nu te creed! O.O

Scri prea G-E-N-I-A-L! in love <3

Abia astept urmatorul capitol :o3.

Ideea este superba :x

Spor la scris si idei! kiss


    Chemical Reaction  - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 21:52

ooof (D) Printre ultimii ? nu e corect (D)

Draga mea scumpa si draga si dulce si tot ce vrei tu, si acest capitol este unul la fel de superb in love

Nici nu ma stiu ce sa spun. Genial. Desciere superba.. In fine, ca sa nu o mai lungeesc...

-> Next please in love






Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
☆SnikerS☆
Genin
Genin
☆SnikerS☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lasă. . .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 32
Hobby-uri Hobby-uri : multe

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 22:45

Deci,care'i secretullllll care e secretullllll????deci super tare si eu ador descrierea ta hai cu nextttt :X:X:X:***


Chemical Reaction  - Pagina 2 106fw51
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Chemical Reaction  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Ian 2012, 10:37

OMFG in love
Imi cer mii de scuze ca am venit asa de tarziu sad Sunt groaznica.. crying
In fine, adoooor la nebunie capitolul asta. in love Trebuie neaparat sa`l faci un fic, nu un One Shot. kiss
Doamne, deci, a fost minunaaaat!!! Cum sa nu fie mirific ?:-w Vezi ca primesti.. kiss
Asa, multumesc ca m`ai anuntat si spor la ideeii ! kiss

Te pupa Lolly dulsheeeee ! kiss kiss


Chemical Reaction  - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Ian 2012, 10:37

hey hey scumpa mea:*
Multumesc ca m-ai anuntat. Frumos capitol, insa sunt chiar foarte curioasa ce se va intampla cu Sasuke...Ma bate acest gand...D`abea astept reintalnirea celor doi, insa poate intr-un plan real...Si mor aici daca nu aduci mai repede next-ul ala...:X

Nu are cum sa nu iti placa fic-ul...Este frumos:x, desi aceste trairi are rozaliei interioare, aceste batalii sper sa le rezolve Sasuke:x.
Nu prea am ce sa zic de fic, inafara ca imi place si ca astept next-ul!
Te pup:* Spor la scris si sa ma anunti cand aduci next-ul:*


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Chemical Reaction  - Pagina 2 Asss10Chemical Reaction  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Ian 2012, 06:28

Hello :) Imi pare rau ca nu am aparut mai devreme.. -.-' In orice caz, mi-a placut foarte mult cel de-al doilea capitol si sper sincer sa il pui pe urmatorul cat mai repede. Imi place ca felul in care transmiti sentimentele este unul simplu, insa care atinge cote maxime. Reusesti sa ne faci sa ne simtim atat de inofensivi. Asa, pai spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. in love

choco^^


Chemical Reaction  - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Ian 2012, 19:24

Hei sisule!
Chemical Reaction  - Pagina 2 962758
Voi incepe cu ceva care mi-a frant inima
Citat :
'' să-mi las ultimul ecoul al vieţii să sune''
Deci m-am regasit intr-o oarecare masura in ficu asta, doamne babornita aia ma enerveaza, sau ce-o fi ea. Scumpo te intreci in talent. Bun, stiu, vrei sa ajungi scriitor! Asta era, ai cele mai mari sanse, talent ai, daruire ai, inima ai, greseli nu ai. Nu ma pot abtine sa nu vorbesc despre descriere. M-ai fermecat, simteam fluturasi rebeli in stomac, in timp ce mestecam manseta bluzei. Mai femeie, cu poti sa descrii atat de bine sentimentele? E asa dulce... o amaraciune impregnata cu tristete, alaturand dulcegarie:X. Mi-au dat lacrimile, deci pot sa spun ca esti geniala, un talent de nota1000. Actiunea.... este este, si inca cum, nu inteleg cum reusesti s-o imbini asa placut cu descrierea, pai nenea sa ma anunti si data viitoare:

Finetti te iubeste
Chemical Reaction  - Pagina 2 273918


Chemical Reaction  - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Nabe
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Orasul Nebunilor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Stau si respir u?

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 22:14

Doamne!
De mult nu am mai citit un
asemenea fic. Ai un talent impecabil. Te felicit, nu credeam c-o sa
incep sa ma balbai in halul acesta de la un fic. Draga mea, pot sa iti
spun cu mana pe inima ca esti unica in descriere. Felul tau misterios si
sumbru, m-a dat gata. Tresaream la fiecare cuvant. Esti un maestru
neintrecut. Imi creeai o lume sublima, blanda, pe care mai apoi s-o
distrugi cu lacrimi si zambete false. M-ai naucit complet, ai facut in
asa fel incat sa cad prada operei tale. Sa devin obsedata si sa consider
arta ta o oglinda a inimii. Poate n-o sa intelegi mare lucru, dar
talentul tau este ceva sublim. Un intreg amalgam de intelesuri obscure,
alaturate de o mare a puritatii. Ceva unic. Artista scrie pe fruntea ta
femeie!

Deci draga mea nu pot sa iti explic ce simt acum!
Pentru ca sincer nici eu nu stiu!
De-abia astept continuarea te pupic dulce si succes in continuare!:*
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 14:52

frumos, atat de dulce era Sasuke, nu imi vine sa cred lough in love

Iti muuultumesc mult ca m-ai anuntat kiss

descrii superb, iti iubesc shot-ul

abia astept next, spor la scris kiss

i love you


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Dream.<3
Academy Student
Academy Student
Dream.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Devil>:)

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Mar 31 Ian 2012, 19:23

De parca nu ai stii ca il ador!:X
deci nu stiu iti iubesc felul de a scrie
abia astept next'ul:X:X:X
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Feb 2012, 22:12

Beiiiib a hug
Srry ca vin atat de tarziu pe aici.
Insa ma bucur atat de mult ca am apucat sa comentez si la acest capitol, inainte sa il pui pe celalalt.
Vroiam sa iti spun si de data aceasta ( si crede-ma ca o sa o mai spun de multe ori, de aici incolo) este MiNuNaT de Cappuccinos in love
Imi place la nebunie cum ai descris. Si trebuie sa recunosc ca mi-ai atras atentia cu acel Flash back. "rozalio", " puisor" ... oo imi place cum suna :>.
Astia 2 vor fi cam perversi ei asa. De pe acum stiu ca imi va placea relatia lor, sau ma rog dialogurile sau momentele dintre ei 2.
Of, of nu mai am rabdare. Astept sa vad ce se va mai intampla.
Te-am pupacit dooolce dooolce kiss.



Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 15:25

Scuze ca apar asa tarziu , dar imi place ⭕
ESTE FOARTE INTERESANT !
DESCRIEREA ESTE PUNCTUL TAU FORTE!
Desi as cam vrea mai mult dialog....
In fine este ZOPER!
N
E
X
T
C
A

T
E

M
A
N
A
N
C
fun


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Chemical Reaction  - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 11:11

Capitolul a fost bestial

L-am citit cand mai anuntat dar cand sa dau com mi-a cazut netu!

Si acum mi-am amintit ca nu am apucat sa comentez!

Imi pare extrem de rau dar astai viata.

Astept next si PWP


Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 10:04

Bună scumpilici !
Acest capitol va fi pe două părți , deoarece am scris în Word 5 pagini :))
Vreau să vă mai spun că deși capitolul trecut am mers pe acțiune în ultima parte , în acept next am pus multe sentimente și am lăsat acțiunea deoparte . Știu că unii vreți mai multă acțiune , intrigă etc , dar descrierea sentimentală face parte din suflețelul meu , iar acum trec printr-o perioadă foarte grea , și am multe pe suflet și trebuie să mă eliberez . Am doar două întrebări pentru voi : Aș vrea să schimb numele One Shotului „UnBorn” cu „Obsesii Letale” , dar nu știu dacă v-a fi bun . UnBorn se va potrivi mai tare cu One Shotul pe viitor , Obsesii Letale mi se pare foarte frumos . Care ați vrea să-l păstrez/schimb ? (numele)
Și ultima întrebare : Ați vrea cu capitolul acesta să-l fac FanFic ? Sper să-mi răspundeți puiuții mei . kiss !
Am cam lungito așa că vă urez lectură plăcută in love !


Capitolul 3.

●♥ Sometimes I just set fire to the rain . ♥●

Part I

Iar acum ? Ce să fac ? Să acţionez sau să staţionez ? Să rămân molcomă sau să lupt ? Să aflu adevărul sau să trăiesc în minciună ? Să trăiesc sau să mor .. ?

Teama mi-a curpins până şi sângele , care acuma îmi curge prin vene cu o rapiditate extraordinară . Mirosul de inimă zdrobită se simţea în aer , care se îmbina cu suculenta combinaţie dintre emoţii nesfârşite şi amintiri „putrezite” . Trebuie să rezist tentaţiei de a scăpa de tot , de toate , de toată lumea asta plină de necazuri ! Vreau , să mă sinucid .Singura mea şansă de a-mi întâlni „Dumnezeul” este să mă duc chiar la el . Să-i povestesc viaţa mea , esenţial fiind fiecare detaliu , năravurile mele , teama mea de a ieşi de la suprafaţă ,fapta mea determinată de a ajunge la el. Sunt sigură că acesta mă va înţelege , o să-mi explice situaţia în cel mai frumuşel mod şi .. ce se întâmplă după ? Mă las prinsă în rai ? Pentru toată viaţa mea , până când o mamă se ivi a mă renască din nou ? Să mă detaşez foarte uşor de lumea muritorilor , ca să scap de incidentele imposibile ? Asta înseamnă să renunţi aşa de uşor ?

Sunt sigură că bunica mea odată îmi povestea :

- Draga mea Saku , eşti o fată incredibil de specială ! Ai rezistat unor momente demne pentru un copilaş , ai tratat situaţiile cu un pic de indiferenţă şi ai încercat să treci peste chiar dacă sentimentele dau uneori năvală peste tine ! Eu , având doar câţiva ani până am să mă duc la Dumnezeul să-l întreb când are să-mi fie judecata , a mă lăsa pradă de domnul cu corniţe roşii , nu te voi putea ajuta atâta de mult , pe cât credeam . Dar să ştii că o flacără vieţii mele v-a rămâne aprinsă în tine pe veci , care îţi v-a arăta drumul în viaţă şi că mie îmi pasă de tine. Nu vreau să renunţi ! Voinţa mea rămâne veşnică în inimioara ta ! Iar părinţii tăi te vor veghea în fiecare moment , iubindu-te ca prima oară !

Bunica mea , flacăra mea veşnită , strălucitoare , iubitoare , sinceră .. Muza mea infinită , unică , puternică ! Cuvintele ei mă îmbărbătează de fiecare dată când mă îndepărtez de fericire , când ocolesc Pământul şi mă îndrept spre necunoscut. Vreau să găsesc scurtătura către îndeplinirea viselor şi să ajung la destinaţia „iubire „ ... Să-mi conduc viaţa cu succes şi să mă pierd printre nori , vise , amintiri . Viaţa mea , veşnica mea telenovelă , cu episoade pline de trăiri interminabile , sentimente amestecate , trecutul meu încâlcit presărat cu pierderi , iubiri duse şi o singură cale de „ieşire care m-a făcut să îmi scot la iveală dantura , încolăcind-o într-un zâmbet pur , Sasuke .

Vreau să-l întâlnesc din nou , să-i revâd chipul de îngeraş , ochii aceia mistici , părul lui „ţepos” şi buzele lui dulci . Să-i amintesc de trecutul nostru de la grădiniţă şi şcoală primară , trăirile noastre să fie împreunate şi să formăm un simplu : „Te iubesc!” .

Îmi amintesc când : ....


♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Flashback ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Scriam . Scriam împletindu-mi cuvintele într-o frumoasă poveste dedicată celui care mi-a găsit cheia inimii mele . Cuvintele îmi ieşeau , parcă fără pic de milă , expresiile frumoase însemnând doar iubirea mea faţă de el. Vroiam să-l fac să zâmbească , să îşi deschidă ochii lui frumoşi şi să observe că nu e singurul copilaş căruia i s-au întâmplat nenorociri . Să simtă ceva adânc cum gâdilă la inimioară , iar fluturaşii molcomi cum îi împânjenesc stomacul. Sentimentele mele erau împrăştiate pe hârtie , zâmbetul meu firav fiind implantat pe chip . Mânuţa mea scria de zor , alungind uşor cuvintele .În timp ce-mi desluşeam „viaţa” , timpul parcă încetinea si secundele treceau lin . Vroiam să-i spun tot . Că el este drogul fără de care eu nu puteam să ajung cine sunt , o fată entuziasmată , îndrăgostită şi iubitoare . Drogul care îl consum fără ezitare , care uneori mă provoacă să mă îndrept spre exil , alte ori mă dezamăgeşte , iar în unele situaţii îmi stârneşte fluxul de putere din mine .

Dar , dacă mă v-a ignora de acum înainte ? Va putea crede că sunt o obsedată , o fată epuizată de dragoste ? O fiinţă nesemnificativă care-i este slujitoarea inimii sale , un chip de om cu un gol un suflet care îţi caută locul .

„ ... Aşa că inima-mi pececluită de lacrimile iadului , inudându-mi sufletul dispărut în ceaţă şi uitând cine sunt eu , fiinţa omului meu ... „

Îmi închid stiloul meu de un roz şters şi-mi privesc lucrarea . Mii de cuvinte parcă mărşăluiau pe foaie , într-un ritm ameţitor , făcând „scriisoarea mea de iubire” să prindă o pată ce culoare . Să reprezinte dragostea pe care i-o port , sentimentele care năvălesc , de fiecare dată când se apropie de mine , când îi simt respiraţia călduţă , fiorul rece trecându-mi de fiecare dată prin corp .

Ochii lui perfecţi , de un albastru mistic , ascuns în negura irisului său parcă te hipnotizează în aşa fel încât să nu mai ai raţionament , puterea de a rosti ceva , înghetându-ţi corpul , simţind cum mii de ace te pătrund încet , provocând o moarte lentă . Buzele sale , pasionale , cărnoase , te obligă să te înfrupţi din ele , să simţi adevăratul gust al dragostei , magia tridimensională a purităţii acestora , împletindu-se perfect cu dinţişorii albi , ca o coroniţă , care formau „opera de artă” a mamei sale .

Chipul său , lacrimile îngerilor întunecaţi , pătaţi cu sânge , veninul unui şarpe care-i circula prin vene , privirea sa pierdută , fără vlagă , speranţă sau viaţă ... Zâmbetul său , întruchiparea unui diavol dumnezeiesc , ce se așterne ușor pe pielea sa albă , ca de o fantomă speriată de începutul capitolului . Brațele sale mari , îmbibate cu căldură sufletească , îți transmite-au numai armonia florilor pătate cu un parfum delicat , magia izvorului iubirii care nu înceta să sece , bucurând cu nemiluata oamenii reci .





Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...




Ultima editare efectuata de catre Caρρυccιησ ♥ in Lun 13 Feb 2012, 19:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 10:28

WOW

Capitolul a fost asa.. nu stiu..sentimental

Asa minunat..

Mia placut extrem de muuult!

Si intrebarile:

1. Chiar nu stiu ce sa zic parca ar suna bine Obsesi letatale darfiecare cu parerea lui.

2. Chiar as fii incantata sa faci un fic, pentru ca imi place idea si ar fi pacat sa e termine repede!

Astept next si PWP doolce


Chemical Reaction  - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 10:56

Iii, ce mult imi place. in love
Ador cum ai descris sentimentele fetei, chiar daca nu prea este actiune.
Si, pe mine nu m-ar fi deranjat daca puneai tot capitolul intreg... unsure :))
Asa ca, pentru ca deja ai scrisa partea a doua, sa o postezi repede si pe aceea. ^^

Aa, da, sa vedem...think
In legatura cu numele, mie imi plac ambele, tu stii care de potriveste mai bine cu continutul fic`ului sau One-Shot`ului.
Si, ai putea sa il faci fic. Ca doar tu esti scriitorea lui. Stii cate capitole vei scrie.

Atat am avut de spus.
Buh Bye! kiss


Let's run free and
carry on like we did
when we were young


Chemical Reaction  - Pagina 2 Iihiw


Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 11:12

wawwwww....ce mult imi place Caρρυ-chan!!! in love in love
Atept cu cea mai mare nerabdare nextu!
Te pupacesc skumpyy kiss hi!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Chemical Reaction  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemical Reaction    Chemical Reaction  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Chemical Reaction

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-