Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Listen to your heart ♥ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Listen to your heart ♥ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Listen to your heart ♥

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Dum 18 Mar 2012, 17:54

Capitolul 1

Sakura p.o.v

Inca imi amintesc acea zi...o zi ingrozitoare ce nu am sa o uit niciodata. Nu am sa uit cum acei monstrii m-au batut fara mila apoi m-au abandonat...m-au aruncat ca pe o carpa uzata pe strada. Atunci eram distrusa, credeam ca viata mea s-a sfarsit, ca nu voi mai vedea cum e sa traiesti cu adevarat, cum e sa simti ca esti iubita de cei ce ti-au dat viata pana ce au aparut ei. Niste oameni bogati, chiar cei mai bogati din lume, dar cu toate astea cu niste inimi de aur. Ei se numesc Mikoto si Fugaku Uciha. Ei m-au luat de e strada, si m-au facut fiica lor. Mikoto e o femeie foarte frumoasa. Acum are vreo 34 de ani, dar arata ca la 25, are parul lung si negru ca pana corbului si niste ochi la fel de negri ca un abis. E o femeie blanda si iubitoare. Fugaku are cap 39 de ani, parul castaniu iar ochii la fel ca ai lui Mikoto. El e un om de afaceri foarte celebru si nu il vezi prea des dar cu toate astea isi face mereu timp sa stea cu familia lui. Cei doi mai au doi baieti pe nume Sasuke si Itachi. Cei doi seamana mult, au parul brunet, iar ochii ca de onix, diferenta fiind Itachi are parul mai lung prins in coada si e mai inalt, iar Sasuke are parul facut tepi la spate, si e mai scund cam la aceeasi inaltime cu mine. Eh...cred ca v-am cam indus in eroare. Eu ma numesc Sakura Uciha, am 17 ani, parul de o culoare ciudata roz care totusi imi place, iar ochii verzi ca iarba cruda dupa o ploaie de primavara. In acest moment stau in camera mea privind pe geam. Afara cerul varsa lacrimi, ce faceau contact cu pamantul rece. Imi place ploaia, ma face sa ma simt bine, in largul meu. Deodata cineva bate la usa si ma trezeste din gandurile mele. Spun doar un "Intra" si pe usa apare scumpul meu fratior Itachi.
- Hey...surioara, vrei sa vi cu mine sa ne dam o tura de motocross? Timpul e numai bun, si sti ca atunci cand ploua Sasuke devina irascibil. Zise brunetul.
- De ce nu...oricum ma cam plictiseam. Zic eu zambind.
Cred ca va intrebati cum de eu ma dau cu motocross-ul. Ei bine cand eram mica imi placea pericolul si adrenalina. Am facut multe cursuri de judo, karate...etc si am castigat mereu locurile 1 la cursele cu masini si motocross. Poate par putin baietoasa, dar asta sunt eu, si cu toate astea am si o parte feminina. Dar sa lasam asta, fratele meu iese din camera, iar eu ma schimb in costumul meu special. Acum eram toata imbracata in negru si albastru. Ce pot sa zic, imi place mult albastrul. Ies repede pe usa si ma duc in garajul imens impreuna cu Itachi, de unde ne luam motocross-urile. Itachi era imbracat in alb si rosu, asa ca si-a luat motocross-ul alb, iar eu pe cel negru-albastrui. Cum ajungem pe pista ii dam drumul si facem tot felul de scheme. Astazi o sa fie cea mai tare zi, astzai vreau sa ma distrez la maxim fiindca e ultima zi de vacanta, iar de maine o sa incep sa merg la liceu in clasa a 11a C. La gandul ca voi incepe liceul nu sunt atenta si intru direct intr-un copac, ochii mei inchizanduse incet.

Itachi p.o.v

Vad cu rozalia se loveste de un copac si ade jos la pamant. Ma duc repede langa ea si o ridic de jos indreptandu-ma inspre camera ei unde o asez cu grija pe pat, apoi sun la un medic sa vina repede la resedinta Uciha. In 15 minute apare doctorul, iar pe mine ma scoate afara din camera pana ce o examineaza putin sa vada daca a patit ceva sau nu. Ma plimbam de colo-colo agitat, iar mama si tata la fel. Mama nu se mai oprea din plans, tata incercand sa o linisteasca, dar degeaba.
- Fetita mea...scumpa mea fiica, Doamne spune-mi ca e bine! Zise ea printre lacrimi.
- Draga mea, linisteste-te, totul va fi bine, iti promit ca Sakura se va face bine si va fi din nou acea fata plina de energie care imprastie bucurie peste tot. Zise tata.
- Da..sper sa ai dreptate dragul meu, dar nu pot sa nu plang. Sti ca mereu ne-am dorit sa avem si baieti dar si o fata. Acea fata pe care ne-am dorito e Sakura, si nu vreau sa o pierd. E fica pe care nu am avut-o niciodata. Spuse mama.
E numai vina mea, daca nu o chemam eu sa vina la motocross nu se intampla asta. E numai vina mea. Furia ma acapareaza, si nestapanindu-ma lovesc cu putere peretele de langa mine, mici firicele de sange risipindu-se pe podea. Mama vine la mine incercand sa ma linisteasca. Dupa o ora doctorul iese din camera si ne spune ca Sakura e putin cu mintea in ceata, si ca are nevoie de multa odihna. Il intreb pe doctor daca putem sa mergem sa o vedem, si ne raspunde ca da, dar doar doua persoane. Dupa spusele lui, eu si mama intram in liniste in camera surorii mele, Mikoto asezandu-se langa ea, iar eu pe un scaun. Se pare ca rozalia dormea, asa ca nu am stat mult, doar cateva minute in care mama se linistise. O saruta usor pe frunte dupa care iese din camera. Surioara...sper ca te vei face bine, nu stiu ce mi-as face daca te-as pierde, si nimic nu ar mai fi la fel fara tine, fara zambetul tau dulce, fara incenta ta, fara bucuria ce o emani in jurul nostru.
Orele trec pe nesimtite si se face seara. Simt cum ochii mi se inchid incet si adorm. Ma intreb cum va fi maine. Da...prima zi de liceu dupa o vacanta de vara bine meritata. De maine totul se va schimba...profesori noi, teme peste teme, si timp liber mai putin.

Sper ca va placut primul capitol si imi pare rau ca e scurt. Astept parerile voastre si criticile. Ja ne! kiss

Vila familiei Uciha:
Listen to your heart ♥ Images?q=tbn:ANd9GcSIEOUDDfMWUlht0C1og_DH_kA9E4GXiA8oqOUbDmK0UFZUrZqAQQ

Camera Sakurei:
Listen to your heart ♥ Images?q=tbn:ANd9GcS6utxJRApAuwb4O0SgfB02xduOwbwIa-9CLEtFky7ami7zVAOWRQ

Camera lui Itachi:
Listen to your heart ♥ Images?q=tbn:ANd9GcQ5TtwwyPnkzpLZqMr1uZDg-EQoKmT0cQ6l6TXyRQWCLQtzPvOz



Listen to your heart ♥ Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Listen to your heart ♥ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Dum 18 Mar 2012, 19:19

buna ,


inceputul este chiar dragut ,
astept cu nerabdare continuarea ,
sper sa ma anunti si pe mine ,
ideea este geniala


Listen to your heart ♥ S6he8w
Listen to your heart ♥ Npi5xg
Listen to your heart ♥ 2myt0zq




Listen to your heart ♥ R0b9k0
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Dum 18 Mar 2012, 21:29

Hei ^^
Am citit si eu acest prim capitol si imi place ideea la nebunie love
Numai cand ma gandesc ca o sa fie un fel de iubire interzisa intre ...Intelegi ce vreau sa zic kiss
Abia astept sa vad ce o sa se intample happy2 happy
Te pwp dulce si spor la tastat ....sa am anunti cand aduci next-ul kiss


Listen to your heart ♥ Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Listen to your heart ♥ SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Lun 19 Mar 2012, 19:14

Heeeey!

Pai vad un fic nou pe aici?

Da..cred ca da....

Asa..ideea este chiar draguta.

Mi-a placut primul capitol si il astept pe urmatorul repedee!

Si poate ma anunti!

Ok...see ya:D


Listen to your heart ♥ Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Lun 19 Mar 2012, 23:20

Hey e ceva nou :>!
Si chiar imi place la nebunie ideea rusinos
Abia astept next :X

Ficul meu:Cand ajungi la adolesceta


Listen to your heart ♥ Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Vin 23 Mar 2012, 23:37

Hey, am adus nextul. Sper sa va placa. Ja ne! kiss

Capitolul 2

Soarele rasare pe cerul albastru, si isi trimite razele aurii in camera rozaliei ce dormea linistita. Deranjata de razele jucause, isi deschide ochii si lasa la iveala cele mai pretioare perle verzi. Se da usor jos din pat simtind o usoara durere de cap. Cu pasi mici se indreapta inspre baie, unde isi dezmiarda chipul fin cu putina apa rece, apoi merge inspre dulapul imens de unde isi alege o pereche de blugi albi mulati, o bluza rosie nici prea subtire, nici prea groasa cu doua inimi negre pe el, in picioare o pereche de balerini rosii, si peste bluza un hanorac negru. Dupa ce termina isi piaptana parul lung pana la fund si il prinde in coada pe o parte, lasand doua suvite rebele sa ii cada pe chip. Se da cu putin rimel, luciu de buze, creion dermatograf si putin parfum de cirese, dupa care isi ia geanta cu cartile si coboara jos unde ii zareste pe fratii ei.

Sakura p.o.v

Cu o usoara durere de cap, dupa ce am terminat sa ma imbrac, iau geanta cu ce imi trebuie si cobor jos unde dau peste Sasuke si Itachi. Le urez "Buna dimineata!" dupa care oftez auzindu-l pe Itachi cum imi tine predica, cum ca trebuie sa ma odihnesc si alte lucruri la care nu am fost atenta. Brunetul mai mic, statea si ne privea confuz pe mine si Ita, dupa care revine la treburile lui. Dupa ce terminam de luat micul dejun, iesim toti trei pe usa indreptandu-ne catre liceu. Tot drumul fratiorul meu mai mare vorbea si vorbea, imi tine predici, iar capul meu parca exploda. Din cate am observat scumpul de Sasuke mergea linistit cu castile in urechi si muzica data la maxim.

Dupa cateva minute de mers, ajungem la liceu si fug unde pot, prin liceu scapand de brunet si vorbaria lui. Mergand tot mergand, nu sunt atenta si ma ciocnesc de cineva. Imi ridic privirea si ochii mei intalnesc niste ochi albastri ca marea involburata. Parul lui era de o culoare galbena ca razele soarelui, prins intr-o coada la spate, si peste un ochi lasat un breton lung. Vocea lui dulce, imi spune ca ii pare rau ca s-a ciocnit de mine, apoi ma ajuta sa ma ridic de jos. Simt cum rosesc usor, el chicotind putin. Ma intreaba daca sunt noua in liceu fiindca nu m-a vazut pana acum pe aici. Ii raspund ca da, apoi imi arata unde e clasa a 11a C. Ii multumesc tipului ca m-a condus inspre clasa, apoi intru inauntru unde era o galagie de nedescris. Ma duc printre banci, fix in ultima de pe randul de la geam unde se pare ca era un loc liber. Iau loc pe scaunul frumos tapitat, de o culoare verzuie, si imi indrept privirea inspre peisajul de afara. Ceva imi atrage atentia, era el, baiatul de care m-am ciocnit acum cateva minute. Isi intoarce privirea fix inspre mine, iar obrajii mei capata o nuanta rozalie inspre rosu. Simt cum inima imi bate cu putere, si tremur toata. Ma intreb ce e cu mine.

Pe cand sa imi pun si mai multe intrebari clopotelul suna, si toti elevii merg in bancile lor. Mare mi-a fost mirarea cand am vazut cine s-a asezat langa mine, era chiar fratiorul meu Sasuke. Ma priveste oarecum confuz, ridicand din spranceana. Nu mai apuca sa spuna ceva ca in clasa apare o tipa blonda, cu parul prins in doua codite si ochi caprui, iar corpul fiindui chiar foarte dezvoltat. Cred ca aceasta femeie ne va fi diriginta. Interesant...ma intreb cum o sa fie anul asta.
- Copii, astazi aveti o colega noua, ce tocmai s-a transferat la liceul nostru. Te rog vino si spunene ceva despre tine. Zise diriga, cu o voce ferma dar blanda.
Cu pasi lenti, ajung in dreptul blondei, si analizez putin clasa. Ca de obicei baietii cu privirea la decolteul meu, iar fetele...nici nu mai spun, imi trimit fulgere din ochi.
- Ma numesc Sakura Uciha, am 17 ani, sper sa ne intelegem, si sper sa nu ajung sa fiu exmatriculata din liceu cum era sa fac la fosta scoala din Paris. Spun eu cu un zambet smecher pe chip, privind bland prin clasa.
Ma indrept inspre banca mea unde ma asez jos, si privesc pierduta inspre tabla de culoare verde foarte inchis. Diriginta ne spune ca astazi cum e prima zi de liceu ne da liber, si ne invita la concertul din seara asta ce se tine in sala de sport. Toti isi iau lucrurile si ies din clasa, iar eu si Sasuke ramanem mai in spate mergand linistiti nescotand un cuvant. Ca din senin linistea e sparta de o voce pitigaiata, ce se apropie din ce in ce mai mult si puf..vad o tipa roscata cu ochii de aceeasi culoare ce poarta ochelari saridu-i in spate fratelui meu.
- Sasukeee-pukii-ukii, mi-ai lipsit motanelule! Sti ca ceilalti tipi nu sunt buni de nimic, nu m-au satisfacut, si tu esti singurul care ma poate satisface! Ah..cine e cap roz asta, iubitel? Spuse ea pe un ton lingusitor, si sezual.
- Roscato mai bine ti-ai tine gura fiindca nu vrei sa ai de aface cu mine! Te previn, nimeni nu a scapat viu din mainile mele. Spun eu dupa care il iau pe Sasuke si plecam mai repede lasand-o pe acea piti in urma.

Privesc in spate si nu o mai zaresc pe obsedata aceea, asa ca incetinesc pasul. Dupa cateva minute de mers in care niciunul nu a spus nimic, iar brunetul ma privea in continuu ajungem acasa. Urc sus in camera mea si ma trantesc in pat, privind tavanul alb. Incetul cu incetul simt cum ochii mi se inchid, dar ceva greu imi apasa corpul. Deschid ochii, si intalnesc doua perle negre, ca un abis din care nu mai poti iesi. Era Sasuke ce ma privea cu un zambet putin pervers, dar bland. Oare ce s-a intamplat cu el? L-au luat extraterestri, si l-au inlocuit iar eu nu stiu? Nu-mi amintesc ca el sa imi fi zambit vreodata, cu exceptia catorva dati in care mi-a zambit. Se arunca si el in pat langa mine si imi cuprinde corpul intr-o imbratisare, eu fiind cuprinsa de oboseala adorm incolacindu-mi mainile pe bustul lui bine lucrat.

Orele treceau si treceau, iar telefonul meu incepe sa sune pe melodia de la SHINee - Hello. Iau iPhoneul movuliu si opresc alarma, dupa care ma ridic incet din pat si privesc ceasul ce arata ora 17:00. Ma uit prin camera putin confuza, si vad ca brunetul a adormit langa mine. Ohh...nu pot sa ma stapanesc. Ma duc in baie si iau un pahar de apa rece, dupa care ma duc langa el si arunc apa pe el. Sasuke sare ca ars din pat si ma priveste cu un zambet malefic dar cam suparat. Se da jos din pat si ma alearga prin toata camera pana ce eu ma impiedic de canapea astfel cazand amandoi, el fiind peste mine. Simt cum buzele mele sunt presate de ale lui formand un sarut dulce. Asta...nu se poate, suntem frati, adica nu suntem frati de sange fiindca eu am fost adoptata de Mikoto si Fugaku dar totusi nu se poate sa fratii sa se sarute, asta e prea ciudat, si nu stiu de ce dar nu e voie.
Mai stam putin asa, eu incercand sa il dau jos de pe mine dar degeaba. Se pare ca lui ii placea. Ii fac pe plac, si adancim sarutul, brunetul muscandu-ma de buza inferioara, astfel limba lui explorandu-mi lacasul umed. Nu prea stiu de ce, dar ma simt bine, adica inima imi bate tare, si simt cum fluturii din stomac zboara de colo-colo agitati. Dupa cateva minute rupem sarutul privindu-ne putin confuzi unul pe altul. Isi cere scuze pentru ce s-a intamplat, apoi iese din camera mea fara sa mai zica ceva. Ma arunc in pat privind tavanul. Ma intreb daca el simte ceva pentru mine, adica nu ca eu as simti ceva pentru el inafara de dragoste frateasca. E o chestie ciudata...nu prea stiu ce sa zic. Sirul ganurilor imi e intrerupt de catre telefonul meu ce imi suna. Raspund, si raman oarecum incremenita. La telefon era.....


Listen to your heart ♥ Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙



Ultima editare efectuata de catre ✖ ჩεllმჩεllʂ ✖ in Sam 24 Mar 2012, 14:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Listen to your heart ♥ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Sam 24 Mar 2012, 09:46

misto next ,

bine ca mi-ai ascultat avertizarea ,

de data asta nu te bat ,

dar s-ar putea sa ma infurii daca nu vi cu nextul mai repede ,

astpt cu nerabdare continuarea ,

sper sa ma anunti si pe mine ,

bafta , next si pupici


Listen to your heart ♥ S6he8w
Listen to your heart ♥ Npi5xg
Listen to your heart ♥ 2myt0zq




Listen to your heart ♥ R0b9k0
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Sam 24 Mar 2012, 11:21

doamne ficul e suuuper grozav si abia astept nextul. nici nu stii cat de mult imi place.
dar te roooooooog eu din inima sa fie itasaku caci ii iubesc.
bine ca nici sasusaku nu ma deranjeaza dar totusi imi place mai mult itasaku. kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Sam 24 Mar 2012, 19:44

Foarte tare! Pana acum mi se pare intersanta ideea, imi place! Doar ca este cam grabita actiunea in timpul accidentului. Astept urmatorul capitol cu nerabdare si te rog sa ma anunti si pe mine. Listen to your heart ♥ 384738



Listen to your heart ♥ 53590813Listen to your heart ♥ 53590815Listen to your heart ♥ 53590816

Listen to your heart ♥ 53590911
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Sam 24 Mar 2012, 23:05

Salut kiss
ma bucur ca ai adus next-ul kiss
imi place la nebunie...si se cam adevereste ce am zis eu happy2
astept sa aduci next-ul cu inima la gura happy
te pwp dolche si ne vedem al next kiss


PS:sa ma anunti cand aduci next-ul:*:


Listen to your heart ♥ Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Listen to your heart ♥ SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Dum 25 Mar 2012, 15:08

Heeey draguto!

Multumesc mult de anunt si scuzami intarzierea.

Asa..deci...capitolul asta a fost grozav, mi-a placut la nebunie.

S-au sarutat...cat ma bucur! Sper ca pitipoanca aia de Karin sa nu se bage, iar daca da, sa primeasca o bataie buna, o urasc! Uf..deci eu deja delirez...il fine, nu ma baga in seama.

Ok..eu astept nextul si nu uita sa ma anunti.

See ya:D


Listen to your heart ♥ Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Dum 25 Mar 2012, 15:27

foarte fai astept nextu


Listen to your heart ♥ 3
Sus In jos
ღ Anne ღ Roza ღ
Academy Student
Academy Student
ღ Anne ღ Roza ღ

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : UnD3V@ P3 LuN@
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Sm!L3!!! L!f3 !s b3@ut!ful!!!!

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Lun 26 Mar 2012, 10:04

Heyy!! Ce pot zice? M`am indragostit instantaneu de ficul tau! Abea astept urmatorul capitol! :X:X:X


Listen to your heart ♥ Twobeautifulvioletheart

Viata te’a schimbat..Te gandesti la el poate tie frica…poate
nare nici un rost..ASA k fa ce trebuie sa faci Nu fi naiva.Din inima lui
nai plkt habar nai k esti captiva


Listen to your heart ♥ 852121849989violetrose1
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Lun 26 Mar 2012, 13:13

Hey:*
Am ajuns si eu;;)!cu o intarziere..
Nu cred ca Sakura ar trebui sa se simta aiurea...adika sunt frati vitregix_X....
Mda...poi imi place capitolul acesta in love
Abia astept next


Ficul meu Cand ajungi la adolescenta


Listen to your heart ♥ Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Mier 11 Apr 2012, 14:18

Hey prieteni! Multumesc pentru commuri. Sper sa va palca nextul si va astept parerile si criticile! Lectura placuta, Ja ne!

Capitolul 3

Sakura p.o.v

Sirul ganurilor imi e intrerupt de catre telefonul meu ce imi suna. Raspund, si raman oarecum incremenita. La telefon era...era chiar el. Blondul acela pe care l-am intalnit la scoala. I-as recunoaste vocea dintr-o mie.
- aa...tu esti Sakura nu-i asa? Sper ca nu am gresit numarul. Zise el pe un ton bland.
Cu vocea putin tremuranda ii spun ca eu sunt fata de care intreaba. Dupa aceasta intrebare pe care mi-a pus-o nu am mai scos un cuvant niciunul pana ce el sparge linistea de gheata si ma intreaba daca vreau sa merg maine dimineata cu el la scoala. Ii spun ca mi-ar placea dupa care imi spune ca va veni dupa mine pe la 7:20 ca sa mai putem sta putin prin parcul de langa liceu. Ne luam la revedere, apoi inchid telefonul si sar in sus de fericire. Simt cum inima imi bate foarte tare, si am simt in al noualea cer. Oare m-am indragostit de acel blond, ah...nici macar nu ii stiu numele. Uff..poate o sa il aflu maine dimineata. Pun telefonul pe noptiera, apoi ma uit la ceas si vad ca era deja ora 19:00 si trebuia sa cobor jos pentru cina. Merg in baie si fac un dus rapid, apoi ma imbrac cu o rochie mov deschis aproape lila, lunga pana jos cu un decolteu generos, si niste balerini negri. De cum termin merg jos unde ii zaresc pe mama, tata si fratiorii mei. Ma asez la masa si o servitoare ne aduce fiecaruia cate o portie de spaghete cu sos. Mama vazandu-ma asa fericita ma intreaba ce mi s-a intamplat de sunt asa de happy.
- aa...da...pai..un baiat, m-a intrebat daca vreau sa merg maine dimineata impruna cu el la liceu. Zic eu rosind putin.
- Dragule, uite...fetita noastra creste si devine o femeie in toata regula. Zise mama privindu-ma cu multa dragoste.
- Da draga mea...si cand va creste va pleca, la fel cum vor face si Sasuke si Itachi. Fara ei o sa fie totul cum sa zic, pustiu. Zise tata cu o urma de tristete in voce.
Credeti-ma si mie o sa imi fie greu sa plec de aici cand voi creste si ma voi marita. Imi va fi greu sa le las pe aceste doua persoane care m-au salvat de pe strazi si care mi-au oferit dragostea parinteasca ca si cand as fi fost fica lor. Off..nu suport ideea asta de a ii parasi, chiar imi va fi dor de ei, de vocea blanda a mamei ce ma alina cand sufeream, si de tata care ma apara mereu si imi spunea "Floricica mea, linistestete totul va fi bine." Oh..chiar o sa imi lipseasca dar sa lasam asta la oparte si sa ne bucuram cu totii cat mai suntem uniti ca o familie. Nu prea inteleg de ce dar Itachi si Sasuke par cam suparati de cand am adus vorba de blondul cu care m-am intalnit azi. Ma intreb ce or avea fratiorii mei...e chiar ciudat. Eh..dau din umeri confuza, apoi continul sa savurez spaghetele.

~~~~~ Dupa cine ~~~~~

Sasuke p.o.v

Nu imi vine sa cred...de ce....de ce....de ce trebuia Sakura sa se indragosteasca de colegul lui Itachi, Deidara. Ea chiar nu isi da seama ca sunt indragostit de ea. O sa va spun un secret, o iubesc pe Sakura. De cand eram mici, din prima zi in care a venit aici am stiut ca ea trebuie sa fie fata potrivita pentru mine si asa si e. E frumoasa, desteapta, are tot ce ii trebuie, iar eu nu stiu ce sa fac ca sa o am...ca sa o fac sa ma iubeasca si ea la fel de mult pe cat o iubesc eu. Da..nu e asa usor, dar a devenit si mai greu cand am aflat ca si Itachi o iubeste. De cand am aflat ce simte pentru rozalie nu am mai vorbit unul cu altul, nimic, nici sa ne salutam nu o facem. Mereu ne batem pentru ea, si cand mama ne vede ca avem vanatai sau cine stie ce trebuie sa mintim ca ne-am lovit noi din greseala sau ne-am luat la cearta cu colegii. In fine...nu o sa renunt pana ce nu o voi face pe Sakura sa vada cat de mult tin la ea. Pur si simplu ma innebuneste. Zambetul ei, privirea ei blanda si plina de dragoste, corpul de zeita, si inima ei de aur. Simt ca sunt incomplet fara ea, parca o jumatate din mine lipseste.

Itachi p.o.v

Ah...Deidara, ce o sa iti fac maine. Cum indrazneste sa ma tradeze, parca avea o prietena, si acum ce...vrea sa sara pe Sakura. Nu o sa permit asta, Sakura trebuie sa fie a mea. Nu as suporta sa o vad in bratele altuia, sau sa i se intample ceva. Sunt mort dupa ea, o iubesc..chiar o iubesc dar Sasuke...si el...ah..oare de ce trebuia sa ma indragostesc de ea..oare de ce. E asa de ...perfecta...nu gasesc cuvinte care sa descrie cat de frumoasa e. Simt cu inima mea salta de fericire de cate ori o vad. Glasul ei dulce ca a unei privighetori te face sa vrei sa o asculti mult timp.

Sirul gandurilor imi e intrerupt de...oh...nu ea. De ce dintre miile de servitoare tocmai ea sa fie trimisa sa imi indeplineasca "ordinele". E una din fostele mele colege din gimnaziu..chiar ea, cea mai enervanta.....


Listen to your heart ♥ Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
lady kiri
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desen, muzica
Stare de spirit Stare de spirit : in culmea fericirii:x

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Mier 11 Apr 2012, 15:03

Doamne,Doamne,Doamne ce dragutz poate fi.. in love
Next next neeeext.. happy2
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Mier 11 Apr 2012, 16:23

e genial ar trebui sa scrii si din perspectiva lui Deidara
imi place cum ai descriso pe Sakura
foarte fain! este o idee originala ...... faza cu adoptatul.... te rog sa ma anunti cand pui next.
a si daca vrei poti sa imi citesti si mie ficu (caruselul vietii) sa imi spui ce parere ai in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Listen to your heart ♥ Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Kiky
Genin
Genin
Kiky

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde te afli Tuh ¤ *
acebook acebook : Annamaria Herta
Annamaria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 253
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Scoala
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita ;)

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Mier 11 Apr 2012, 19:56

Buna ficul tau e genial.Nu stiu ce sa zik.
Mie mi se pare o idee Originala.
Daca ai pute sa ma anunti si pe mine cand vine urmatorul capitol.
Mersi mult.


~I've learned so much from the people who never existed ~




Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Mier 11 Apr 2012, 23:52

HEY ^^
Mersi ca m-ai anuntat kiss..sa o faci si pe viitor
Imi place mult cum ai continuat :D...se vede ca se cam incinge treraba intre cei doi frati happy2
Ma intreb ce o sa se ami intample happy2
Ai descris bine situatia celor trei dar ai putea sa mai insisti putin pe sentimente kiss dar oricum il ador love
Astept next-ul kiss
JANE!


Listen to your heart ♥ Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Listen to your heart ♥ SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Listen to your heart ♥ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 09:53

Buna a hug
M-a atras mica descriere ce i-ai facut-o ficului.
Acum si eu ma intreb pe cine va alege..
Daca se simte bine in compania lui Sasuke este bine.. dar imi este frica ca asta va destrama o familie.
Intre frati este deja un razboi in toata regula si-mi este teama sa nu ramana unul dintre ei cu inima franta.
Astept next-ul scumpo.
Spor la scris a hug



Listen to your heart ♥ Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 10:55

Hey, multumesc pentru comuri.
Ma bucur ca va place ficul meu si as vrea sa va spun ca nextul o sa il postez putin mai tarziu sau seara asta dupa cum incep sa il scriu si sa il termin.
Ei bine mersi inca odata de commuri.
Va pwp dulce, Ja ne! kiss


Listen to your heart ♥ Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 11:01

Owww iti iubesc ficul!!!si te rog sa ma anunti cand il pui Listen to your heart ♥ 962758Am mai vazut ideei ca asta si pot sa spun ca te afli pe locul 1 in topul preferintelor mele da-mi si mie un PM cand il pui PLEASEE poop si succes la scris
Sus In jos
didi_saku:x
Academy Student
Academy Student
didi_saku:x

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : acasa:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : cantatul si dansatul:p
Stare de spirit Stare de spirit : in love:x:x:x

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 11:29

a,da....sunt diana.ai un fic extraordinar.iti astep nextul.sa-l pui repede,da? happy2 heh
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 22:44

Hey v-am adus nextul asa cum am promis. Sper sa va placa. Dialogul cred ca nu prea isi avea rosul undeva dar nu puteam sa folosesc vorbirea indirecta. Sper ca asta nu afecteaza cu nimic. Astept parerile si criticile voastre. Lectura placuta, Ja ne! kiss


Capitolul 4

Itachi p.o.v

Sirul gandurilor imi e intrerupt de...oh...nu ea. De ce dintre miile de servitoare tocmai ea sa fie trimisa sa imi indeplineasca "ordinele". E una din fostele mele colege din gimnaziu..chiar ea, cea mai enervanta.....Miruka Hosonura. O fata in jur de 19 ani, par castaniu si ochii de culoarea sangelui. Inca din gradinita e obsedata de mine, dar ce sa ii fac, nu am cum sa scap de ea, dar astazi e ziua cea mare. Mama si tata mi-au dat voie sa o concediez cu toate ca le pare rau fiindca pentru ei era o servitoare loiala si de treaba.

Si mie imi pare putin rau dar nu pot sa mai suport ceea ce face. Seara cand ma schimb in pijamale intredeschide usa si face poze. Cand dorm, intra pe furis in camera mea si…..ei…asta nu pot sa spun, dar ca sa evit cuvintele ACELEA totusi va spun, pune mana in locul meu interzis ca sa zic asa si chiar daca unui barbat ii place asta mie unul nu imi place. Si mai sunt multe motive dar nu cred care rost sa le zic.

- Itachi-sama, m-ati chemat? Spune ea pe un ton senzual cu o privire de copil nevinovat.
- Da Miruka, este cam greu sa iti spun dar…..
- Ma ceri in casatorie? Ah…ce mult am asteptat asta Itachi-sama. Zise ea sarindu-mi in brate incepand sa ma sarute pasional sau mai bine zis cam brutal (pentru o fata).

O imping de pe mine, rastindu-ma la ea sa termine.

- Termina, cine te crezi? Crezi ca poti face ce vrei in aceasta casa? Cum indraznesti sa imi faci toate acele lucruri noaptea. Poze? Serios? Si locurile pe care le atingi? Nu esti mai buna ca si celelalte de la bordel. Esti doar o t***a, un gunoi fara viitor. Cu comportamentul asta nu o sa ajungi niciunde, poate doar in patul babacilor ce vor sa si-o traga ca sa se simta tineri. Sti ceva, defapt nu imi pare rau de ce o sa zic ci chiar ma bucur. Uite scumpo, esti concediata! Zic eu dupa care dand-o afara din camera.

M-am simtit destul de bine, adica insfarsit am scapat de acea parasuta. Era sa raman fara aer dupa ce am spus toate acele lucruri fara oprire sau pauze. Dar sa lasam asta, acum nu mai conteaza. Tot ce conteaza e ca am scapat de Miruka.

Sakura p.o.v

Aud strigate din camera lui Itachi. Ce ciudat, nu a mai facut asa pana acum. Ma intreb ce s-a intamplat. Ma dau jos din pat si ma duc in camera fratiorului meu sa vad ce se intampla. Bat la usa si aud un “intra” spus cu multa indiferenta si plictiseala.

- Umm…Itachi..ai patit ceva? Am auzit strigate si ma intrebam daca….

Dar nu termin ce am de zis ca in secunda urmatoare simt cum buzele lui sunt peste ale mele formand un sarut. Inchid ochii si ii raspund sarutului, adancindul. Brunetul ma ridica in brate si ma tranteste pe pat inca sarutandu-ne. Mainile lui se plimba pe spatele meu descheind rochia ce o purtam. Rup sarutul, si il dau jos de pe mine.

- De ce……de ce faci asta? Prima data Sasuke, acum tu. Ce vreti…de ce imi faceti asta, de ce ma faceti sa ma indragostesc de voi, de ce? Zic eu printre lacrimi.

- Sakura, eu…..te iubesc. Te-am iubit inca de cand ai venit aici. Niciodata nu ti-as face rau pentru ca tin la tine. Spuse el privind in jos.

- Si Sasuke?....si el….

- Da…mai sti cand veneam amandoi acasa plini de vanatai pe fata, corp..etc? ma intreaba el.

- Da…ce e cu asta? Parca ati zis ca v-ati batut cu colegii..sau ceva de genu. Spun eu.

- Ei bine nu ne-am batut cu colegii…ci….ne-am batut intre noi, motivul fiind tu. Spuse el.

Nu imi venea sa cred, Itachi si Sasuke erau indragostiti de mine…de MINE. Asta nu se poate, adica cum…ah…nu mai inteleg nimic, desi as vrea sa inteleg. Inima ma doare cand ii vad certandu-se pentru mine. Ii iubesc pe amandoi doar sunt fratii mei, dar nu suport ideea ca eu sunt devina ca se cearta. Totusi simt o ciudata atractie pentru Sasuke. Cand sunt in preajma lui ma simt ciudat, am fluturasi in stomac, parca as fi doar eu si el pe lume, doar NOI, si nimic altceva.

Las acest ganduri la oparte, apoi ma ridic din pat si ii multumesc lui Itachi pentru ce mi-a spus, dupa care il sarut dulce pe obraz, si plec in camera mea unde ma arunc in pat adormind.

Dimineata

Razele arzatoare ale soarelui intra pe ferestre in camera mea si simt cum o mana calda ma zgaltaie putin ca sa ma trezesc. Imi deschid ochii, si il vad pe Sasuke, stand putin cam aproape de mine. Obrajii mei capata o culoare rosiatica, iar inima mea incepe sa bata destul de tare. Se apropie din ce in ce mai mult de mine, si cat pe ce sa ne sarutam dar ca din senin totul dispare, iar eu ma trezesc, si vad ca totul a fost un vis. Privesc ceasul si vad ca e doar ora 6:35.

Neputand sa adorm, ma dau jos din pat si cobor jos in bucatarie. Iau un pahar de apa rece, si poate credeti ca e ciudat dar mi-l torn pe cap, astfel ajutandu-ma sa scap de gandurile ce ma macina, dar de data asta nu a mers. Gandurile nu au disparut, inca ma gandesc la ce mi-a spus Itachi.

Simt o mana calda ce ma atinge pe umar. Cu putina teama ma intorc, dar teama dispare cand vad ca…..


Listen to your heart ♥ Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙



Ultima editare efectuata de catre Dεnnÿ ✖ Sakura in Joi 12 Apr 2012, 23:35, editata de 2 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 23:21

iupy prima la commm........ nr1
chiar ma lasi asa in suspans, chiar ni iti pasa cat de mult sufar sad
dar nu ma supar pe tine doar din simplul fapt ca amandoua terminam capitolele la fel (....)
a fost super faza cu paharul de apa happy2
sa ma anunti cand pui nextu' plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Listen to your heart ♥ Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Listen to your heart ♥ Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart ♥   Listen to your heart ♥ I_icon19

Sus In jos
 

Listen to your heart ♥

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-