Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 10 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 10 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul

ficul meu se apropie de sfarsit, mai sunt vro 6 capitole(aproximativ) si ma gandeam sa fac sezonul 2. ce spuneti?
1. sigur, vreau neaparat sezonul 2!
Caruselul vietii  - Pagina 10 I_vote_lcap100%Caruselul vietii  - Pagina 10 I_vote_rcap
 100% [ 23 ]
2. e dragut, dar nu stiu sigur
Caruselul vietii  - Pagina 10 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 10 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. nu, chiar e indeajuns un sezon!
Caruselul vietii  - Pagina 10 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 10 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 19:45

Hei ! Nu-mi vine sa cred ca sunt ultima , iar si tocmai la ficul meu preferat . Ce sa mai , sunt o rusine =)): . In fine , sa trecem peste .
Deci merci mult ca ai adus acest next minunat . Dupa cum ma asteptam iar ne-ai lasat in ceata si in maxim suspans .Ehh , m-am obisnuit deja , in plus asta face ficul si mai special love .
Mi se pare mie sau Rin e un mare pervers? =)): Manca-l-ar mama . Ehh , sper sa nu ma insel =)): , pe mine chiar ma amuza incercarile lui cu Saku dar ma si enerveaza mai ales la faza cu ' jucaria' , dar nah , asta e , baietii astia . Ma simt putin trista deoarece sper sa nu fi murit Rin , mi se parea dragut , off ce naiba zic tin cu raul =)): . Eu sper sa nu fie Sasuke =)) ala care o salveaza pe Sakura ca mai vreau ceva actiune =))): daca intelegi ce vreau sa zic ;): . [ =)): ] . Sa mai stea ceva timp cu Hyorinmaru asta [ ce-mi place cum suna =)): ] sa ma mai amuz si eu =)): si sa-i aflu si trecutul deoarece mi se pare ceva misterios la el , defapt nu doar ceva , TOTUL =)): , dar daca spui ca asta este penultimul next din pacate si spre maxima mea dezamagire cred ca nu se va intampla dar nu-i nimic .
In fine , sa-l lasam in pace pe Rin de data asta si sa-ti mai spun inca o data cat de mult imi place ficul tau si cat de mult iti apreciez efortul depus pentru postarea nexturilor . Si im cer scuze daca te-am deranjat cu nerabdarea mea dar asa sunt eu mai nebuna =)) dupa ficul tau happy2 .
Bun , sper sa vii cu nextu repedeeee si sa vii si cu sezonul 2 tot foarte repede . Da-mi voie sa-ti mai multumesc inca o data .
Kiss and hug !


Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Caruselul vietii  - Pagina 10 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 20:05

pe cine vede ?

deabia astept nextul ,

sper sa ma anunti de next ,

chiar m-ai facut curioasa ,

crisu te pupa


Caruselul vietii  - Pagina 10 S6he8w
Caruselul vietii  - Pagina 10 Npi5xg
Caruselul vietii  - Pagina 10 2myt0zq




Caruselul vietii  - Pagina 10 R0b9k0
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 02:46

Ce ghinion pot avea si eu, abea acum am putut sa citesc capitolul nervi! nervi!
Ca deobicei, iti multumesc ca ma anunti de fiecare data si ca ma vei mai anunta si ca de fiecare data un capitol genial. M-am obisnuit cu capitolele tale fenomenale!
Dar cred ca vrei bataita, adica tocmai ACUM TE-AI OPRIT?!
Cand mi-e lumea mai draga si suspansul mai mare, nu mai am nimic de citit si imi fuge pamantul de sub picioare! lough
Sper ca vei aduce nextul repede ca altfel biciuitor
Te-am pupat si spor la tastat! kiss hi!


Caruselul vietii  - Pagina 10 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:09

Buna !
Unde e nextu'?
Moor de nerabdare ! Vreau next !
Te rog ultra mega giga extra super tare sa adunci nextu' !!!
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 16:37

e dragut capitolul....de data asta sper sa ne aduci next-ul mai repede..orikm anunta-ma in continuare dak poti
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 15:12

Unde e nextu' ?
Tu chiar vrei sa mor , nu ? Ei bine afla ca suspansu' asta ma omoaaaraaaaaaaa !
Hai cu nextu' te rooooooog !
Addry te pupaceste ! happy2
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 20:01

Am ajuns si la ficul ta sa il citesc
pot sa spun ca ma atras titlul
e foarte furmos si ficul descrierea, ideea originala, actiune in love
sincer din ce ai scris tu aici nu imi pot da seama ce o sa se intample in continuare pentru ca etsi plina de surprize ceea ce imi place dap !
succes in continuare la idei


Caruselul vietii  - Pagina 10 ForumgratuitCaruselul vietii  - Pagina 10 QWBELLAPGISNKYZHGIV
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 10:49

Cand aduci nextul anunta-ma si pe mine te rog


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 11:14

PROMIT, asa cum nu am mai promis pana acum: cel tarziu maine pe la amiaza aduc nextu!
Va multumesc enorm pentru comm-uri, iar ultimul capitol din acest sezon vi-l dedic voua, tuturor cititorilor mei.
Deci va rog, rabdare pana maine. (Multumesc anticipat!)


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 10 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 11:15

Ultimul capitol???? Din acest sezon sper


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 13:57

Ce bineeee !
Aducni nextu' ... Uraaa :))
Totusi e pacat ca e ultimul capitol :(, dar traiesc in continuare cu speranta ca aduci si sezonul 2 :D.
Sa ma anunti te rog frumos si pe mine cand aduci nextul !
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 13:16

BUNA, AM ADUS FINALUL...
Sper sa va placa, si cum am spus e cu dedicatie pentru toti cititorii mei care m-au sustinut sa continui chiar si atunci cand nu mai vroiam. Deci Lectura placuta!



CAPITOLUL XXI: Mai multe pierderi

Imi dau repede, panza de pe ochi si il vad pe Rin zbatandu-se din toate sa iasa din genjutsu. Piciorul stang ii sangera, iar lichidul rosu se raspandea pe marmura de o culoare alba cu catreva reflexii de crem. Imi ridic privirea de la podea spre sursa de lumina, calda si placuta pe care nu am mai simtit-o de mult. Soarele caruia pana in ultimele zile nu ii dadusem importanta, acum ma simteam total dependenta de prezenta lui. Razele orbitoare, intrau brutal prin sticla subtire a geamului mare. Rama ferestrei se inalta spre tavan intr-un arc frant, acoperita de o parte si de alta cu draperii de o culoare sangerie, legate usor cu cordoane aurii. Peretii erau acoperiti tot cu un fel de marmura de o culoare ciocolatie, ce se impletea cu un cafeniu inchis in drumul lor spre tavan. Incaperea era sustinuta de mai multi stalpi, tot din marmura cafenie, aliniati in sir, unul dupa altul. De fiecare stalp erau agatate steaguri ale diferitelor natiuni, toate rupte in X semn ca erau nefolositoare. Vocea blanda a lui Itachi imi atrage atentia de la tot ce ma inconjoara, ochii fixandu-i pe ai lui. Isi activase sharinganul, ceea ce il facea sa para impunator. Era imbracat in aceeasi pelerina neagra cu nori rosiatici, ce imi dadea mereu fiori.Se ridica in picioare si ii vad buzele miscandu-se, dar in delirul meu nu am inteles nimic din ce mi-a zis, apoi vizibil enervat, ma i-a de mana tragandu-ma dupa el. Am inceput sa fugim spre presupusa iesire, eu privind absenta tot ce era in jurul meu. In momentul in care am trecut de Rin, care inca se mai chinuia sa iasa din genjutsul lui Itachi, mi-am intors instinctiv capul dupa el. Intr-un fel imi parea rau pentru el. Poate daca nu era de partea lui Orochimaru, am fi putut fii buni prieteni, poate...

Simt cum Itachi imi zguduie mana ca sa ma faca atenta. Imi spune putin iritat ca Sasuke ma asteapta afara, iar el va veni dupa ce isi termina treaba. Aflu ca asta era ascunzatoarea lui Orochimaru si ca aici era ascuns ceva pretios lui, ceva furat de curand. Confuza il intreb ce e atat de important incat sa isi riste viata, singur, pe aici.

-Ceva ce te va supara daca nu il am. Imi spuse el calm, trimitandu-mi unul din zambetele lui triste pe care le-am vazut de putine ori. Brusc simt cum bratele lui se infasoara puternic in jurul meu, tinandu-ma la pieptul lui pentru cateva secunde ce mi se pareau prea putine. Parca imi spunea ,,Adio!’’, dar nu prin cuvinte. Imi da drumul usor si ma roteste cu spatele la el impingandu-ma usor spre usa mare, intredeschisa, prin care intra cateva raze pierdute de soare. Apas pe clanta mare si rece din otel si inping usa spre exterior. Aruncand o ultima privire in interior, vrand sa il mai vad o data observ ca disparuse deja. Buzele mi se arcuiesc intr-un zambet nostalgic, apoi unduindu-se mimand cuvantul ,,Tipic’’.

Pasesc usor, fara incredere, dupa usa mare, soarele orbindu-ma. Ridic mana dreapta si o asez in fata ochilor, incercand sa vad pe unde pasesc, dar nimic. E prea mult soare! Dar parca imi placea, ma intreb retorica, apoi raspund simplu ca nu ma mai inteleg nici eu. Mai fac inca un pas si in ca un pas, iar la al treilea observ ca nu mai e pamant sub picioarele mele. Cad si cad, tot incerc sa ma prind de ceva, dar nimic... Dupa ceva timp in care tot cad, se pare ca nu mai ajung jos. Parca ar fii o iluzie. Iluzie... Genjutsu... Sasuke?! Incerc sa imi impletesc degetele intr-un semn, adunand ceakra, apoi iluzia dispare si simt cum doua brate ma strang la un piept bine facut. Totul revine la normal, adica putin spus normal avand in vedere faptul ca sunt in bratele lui Sasuke care fuge tot inspre mare. Furnicaturi incep sa se simta in stomac si inima cum imi bubuie in gat. Il intreb confuza ce se intampla.

-I-ai stricat planul lui Itachi, spuse acesta aruncandu-mi unul din zambetele lui strengare. Eram cu el si era bine, dar totusi ma simteam haituita, ca si cum o parte din mine refuza acest lucru. Il refuza pe Sasuke. Parca nu mai aveam o parte in mine, una pierduta... Apoi brusc mi-am amintit sentimentul de confort ce ma inconjura in timp ce ma imbratisa Itachi, sentimentul ca apartineam acelui loc. La pieptul lui...Ce se intampla cu mine?! Scutur din cap ca sa revin inapoi la eu cea limpede, si il mai intreb pe brunet ce plan, dar imi spuse ca ei nu vroiau sa vad locul asta. Locul asta? Imi arunc ochii in spate si vad o ascunzatoare in stanca, un fel de castel ascuns ce era acoperit de cadavre peste cadavre, toate puse la pamant intr-o mare sangerie ce se raspandea usor pe pamantul uscat. Imaginea aceasta se indeparta usor, dar simteam ca si cum eu as fi facut asta, ma simteam vinovata.

-Voi ati facut asta? Il intreb de parca aveam pietre in gat. El isi intoarse brusc capul in alta directie, evitandu-mi privirea. Observasem ca ne-am oprit la catva pasi de terminarea stancii ce dadea acces la mare. Era abrupta la vro 40-50 de metri inaltime, iar in apa se vedeau crestele unor stanci ascutite cum ieseau la suprafata ei. Sasuke ma lasa incet sa ating cu picioarele pamantul si vru sa faca un pas inapoi, dar mainile mele inca erau infasurate in jurul gatului sau. Trag mainile pana ajung langa fata lui, apoi i-am intors privirea catre mine. Murmur un multumesc firav, apoi imi asez capul pe pieptul lui auzindu-i bataile accelerate ale inimii. Isi apleca fata catre a mea, iar eu m-am intins spre a lui. Mai aveam putin, putin de tot, inainte sa formam un sarut, dar bubuitura asurzitoare se auzi. Speriata ma uit sa vad de unde a venit si am ramas incremenita cand am vazut ca sediul lui Orochimaru era in flacari, iar Itachi inca nu iesise de acolo. Sufletul meu plangea si tipa dupa el, iar eu abea ma abtineam sa nu vars lacrimile ce se aduvase in fata ochilor, formand un fel de ceata a disperarii. Ma simteam pierduta, fara mine, fara locul meu special unde sa ma intorc. Fara nimic... ,,Ceva ce te va supara daca nu il am.’’ Aceasta fraza imi rasuna iar si iar in minte. Era doar vina mea, dinou, e vina mea!

-O sa urmeze o explozie si mai mare... Tipa Sasuke la mine, dar nu apuca sa termine ca deja se intampla. O explozie uriasa incepea sa inghita pamantul, venind cu repeziciune spre noi. As fi vrut sa raman acolo, in calea exploziei, dar brunetul ma apuca de mana si am sarit de pe stanca.

Am tipat de frica, in timp ce cateam in gol ca doi meteoriti, luptand cu gravitatia. Sasuke ma trase mai aproape de pieprul lui, ciar in momentul in care am despicat suprafata apei.Era rece ca gheata, mai rece decat mi-am imaginat. Am fosti prinsi in curent, falurile izbindu-ne in toate partile si dezlipindu-ma de la pieptul lui cald. Mana mea aluneca rapid din stransoarea lui. Nu il mai simteam. Ma ducea departe de el, de ultima mea farama de speranta. Oare i-am spus vro data ca nu stiu sa inot?! Nu simteam ca apa m-ar trage in jos sau ca m-as scufunfa intr-o anumita directie. Ma luptat sa imi tin respiratia, dar nu era prea buna la acest lucru. Ma simteam epuizata, iar bratele si picioarele imi erau amortite. Nu vroiam sa mai lupt, nu mai aveam pentru ce... In acel moment, curentul ma impinse puternic, facandu-ma sa ma lovesc de ceva tare, o piatra. Ma izbi cu forta in crestetul capului, iar aerul imi iesi cu zgomot, din plamani, evadand intr-un nor de bule argintii. Apa imi inunda gatul, facandu-l sa ma usture. Apa ma tragea tot mai adanc, spre fundul oceanului.

In minte imi reveneau imaginile cu Sasuke si Itachi, imbratisarile lor calde pe care nu le voi mai avea. ,,Va iubesc’’, a fost ultimul meu gand inainte de a se intuneca totul in fata ochilor si a ma adanci intr-un somn fara vise.

FINAL

Holul:
Caruselul vietii  - Pagina 10 Corvins_castle_-_hunedoara-%20cazare%20hotel%20hunedoara

Ascunzatoarea (bine imaginati-va mai multi oameni aruncati pe aici pe acolo, plini de sange si gata...):
Caruselul vietii  - Pagina 10 3

Sper ca v-a placut si astept cat mai multe pareri despre acest final si sper ca ma veti sustine si in al doilea sezon.
V-am pupacit!


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 10 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Vin 31 Aug 2012, 14:41, editata de 3 ori
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 13:50

Prima! nr1
Mersi ca m-ai anuntat si ce pot spune este doar faptul ca acest capitol a fost fenomenal! in love
Au... Au murit toti trei? Dar cum se poate? ingrijorat Mi-a placut la nebunie cum ai descris totul, acest ultim capitol a fost unul ce m-a vrajit complet rusinos Iti iubesc ficul si deabea astept sezonul doi, draga mea kiss


       Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 14:49

Mersi scumpo! tu m-ai sustinut inca de cand am inceput ficul si iti sunt recunoscatoare. Sakura cel putin nu o sa moara, dar o sa vezi in al doilea sezon ca vreau sa fac tot mai multe surprize, si tot in sezonul 2 o sa poti afla mai multe despre Rin, adica adevaratul lui comportament, trecutul lui si chiar ganduri.... am multe planuri care sper ca o sa va placa.
Apropo, al doilea sezon tot in acest topic am sa il continui.


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 10 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 15:23

Hellow my dear Anna-chan:),

deci vreau să îţi împărtăşesc un lucru care este sigur: îmi place ficul tău la nebunie! Ţi-am citit ficul de la cap, la coadă şi pot spune că mi-a luat ceva timp. Păcat că acesta este finalul pimului sezon, însă mă consolează faptul că vei "construi" sezonul al doilea.

Ce pot spune a fost un capitol extraordinar atât de profund. Parcă şi acum după ce l-am citit simt senzaţia Sakurei când încet, încet păţea spre somnul cel de veci. Mă bucur că ne-ai "vorbit" despre al doilea sezon şi ai evidenţiat lucrul că Sakura nu a murit.

Nu mai am cuvinte de laudă scumpo!

Ale chan te ţuca dulce kiss şi te a hug !

Sper că ma vei anunţa de sezonul al doilea al acestui minunat fic!



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Caruselul vietii  - Pagina 10 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 17:31

Hei !
Mi-a placut mult finalul, dar cam trist. Ma bucur ca Sakura n-o sa moara, dar sper ca nici Itachi si Sasuke sa n-o faca.
Cand am citit comentariul tau de mai sus in care ai zis ca Rin o sa apara in al doilea sezon si o sa ne povestesti mai multe despre el saream prin camera de bucurie :)), a inceput sa fie printre personajele mele favorite din ficul tau :)). Ma bucur nespus ca nu a murit :D.
In fine, de abia astept sezonul 2 si sper sa vii cu el cat mai repede, deoarece sunt mult prea entuziasmata si daca mai astept mult nu stiu ce as fi in stare sa fac :)).
Multumesc mult ca vrei sa continui ficul :D, si eu te voi sustine si voi comenta pana la final :).
Kiss and hug :)

Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962Caruselul vietii  - Pagina 10 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 18:24

foarte interesant capitolul
si serios exact acolo te puteai opri:-W
te tin eu minte
vezi cum faci cu sezonu ala 2:))
succes in continuare:*


Caruselul vietii  - Pagina 10 ForumgratuitCaruselul vietii  - Pagina 10 QWBELLAPGISNKYZHGIV
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 13:13

sad sad sad Cum? Am murit toti trei... Mi-a placut enorm acest capitol, chiar daca a fost asa de trist. Iti iubesc ficul si astept cu nerabdare sezonul 2. Multumes mult pentru anunt si te rog sa imi spui cand vine sezonul 2. Pana atunci te-am pupacit kiss bye ,bye hi!


Caruselul vietii  - Pagina 10 Bf2m81
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 16:24

Scumpi, nu e trist apsolut deloc, ai sa vezi de ce in sezonul doi. Bine poate e putin trist din perspectiva cititorilor, dar din a mea nu.
Daca tot sunt pe aici ma gandesc sa va mai dau inca un mic detaliu despre al doile-a sezon. In acest sezon, care e inca in prelucrare, o sa apara mai mult Naruto si inca trei personaje noi (doi baieti,frati suuuper draguti, si o fata).
Gata cu detaliile ca dupaia nu mai am surprize pentru voi. Neeea! Am inca foarte multe!
V-am pupacit si dupa inca 5 comm-uri o sa aduc nextu.


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 10 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 21:45

VVVVVVVVVVVAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!
Nu pot sa cred ce fic superb am pierdut pana acum! crying
Iti multumesc mult ,Anna, ca mi-ai spus sa trec pe aici thank you
Mie tot mi se pare trist ultimul capitol very sad
Dar...astept cu nerabdare sezonul 2 si te rog sa ma anunti si pe mine cand il incepi please
Inca o data :ESTE UN FIC SUPERB!!!


Caruselul vietii  - Pagina 10 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 00:57

Draga mea mersii mult mult de tot de anunt in love si scuze ca ajung asa tarziu, am fost ocupata zilele astea nervi!
Oricum, imi vine sa te omor! Poate tie nu ti se pare trist dar noua da! sad
Jur ca daca a murit Itachi e vai de cojocul tau! biciuitor Asa ca fii atenta. evil devil mua ha ha
Si chiar daca imi vine sa te jupoi, totusi vreau sa te felicit, mi-a placut mult sfarsitul, dar ce imi place si mai mult este ca vii cu SEZONUL 2! like michael jackson
Asa ca lume, va rog lasati comm sa aduca si aceasta scriitoare talentata, marele si asteptatul sezon 2! Deja mor de nerabdare!
Abea astept. dance2 Si sa nu uit, da-i Doamne Dumnezeule cele mai bune idei si cel mai rapid scris de pe forum ca vreau NEAPARAT SEZONUL 2! lough
Multumesc anticipat celui e sus si tie draga mea in love ca doar tu vei face treaba si inca una buna, sunt sigura! kiss hi!


Caruselul vietii  - Pagina 10 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 15:22

oau oau oau !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 nu poti sa ne lasi asa in suspans hmm..realy? hmm..realy? waiting waiting waiting trebuie sa aduci neapaat sezonul 2 !!!!!!!!!! puppy eyes puppy eyes cum nu-mi spune ca sakura si iatchi mor !!!!!!!!!! bne de itaci e sigur ca nu mai are zile dar sakura in niciun caz ea e unul din personajele principale puppy eyes asa ca daca nu te superi vreau sezonul2 ssi cand il posetzi te rog eu mult de tot cu ciresica deasupra sa ma anunti si pe mine puppy eyes te-am kiss kiss kiss !!!!!!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mCaruselul vietii  - Pagina 10 Yvf
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 07:14

Hey, am venit de la tara si imediat ti-am citit capitolul. E cel mai bun!!! in love Si ai atata descriere... cum iti vin atatea idei??? Ma rog, trec peste asta. Cand am citit ultimul paragraf cu ultimul gand al Sakurei, pur si simplu mi- s-a facut pielea de gaina(semn ca e cel mai bun de pe acum). Deci felicitari pentru primul sezon si sper sa aduci repede sezonul 2. La noapte sper sa pot pune si eu nextul, orincum o sa te anunt. Pupici dulci pana atunci! a hug in love kiss


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 23:02

mijto final :X:X scz k nam comentat mai devreme dar am avut motivele mele...cand incepe sezonul 2 te rog sa ma anunti si pe mne ok??
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 11:49

Sunt 5 comm-uri, lasa temele si pune nextul :>happy kiss


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Continut sponsorizat




Caruselul vietii  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 10 I_icon19

Sus In jos
 

Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 10 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-