Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

ficul meu se apropie de sfarsit, mai sunt vro 6 capitole(aproximativ) si ma gandeam sa fac sezonul 2. ce spuneti?
1. sigur, vreau neaparat sezonul 2!
Caruselul vietii  - Pagina 3 I_vote_lcap100%Caruselul vietii  - Pagina 3 I_vote_rcap
 100% [ 23 ]
2. e dragut, dar nu stiu sigur
Caruselul vietii  - Pagina 3 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. nu, chiar e indeajuns un sezon!
Caruselul vietii  - Pagina 3 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 09:20

Buna a hug
Multumesc de anunt!
Pai sa sti.. ca ai trecut repede.. ba la doua saptamani, ba la doua luni..
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce fata a facut Itachi cand a auzit de cititul gandurilor lough
E gelos? Gelos pe ce?
Daca trebuie sa-l omoare pe Sasuke.. si vine Itachi cu ea.. cred ca stiu rezultatul.
Astept urmatorul capitol.
Spor la scris kiss



Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 09:30

MULTUMESC inca o data ca imi cititi, inseamna foarte mult pentru mine.
am trecut repede pentru ca nu prea aveam ce sa scriu. si cred ca nimeni nu era interesat sa citeasca cum era ea batuta mar si deidara se ingrijora pentru ea. plus ca lalaiam prea mult. nextu' o sa va tina in maxim suspans. nu pot da mai multe detalii.
aduc nextu peste o ora.
va pup....... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 09:33

owowdodod... iar eu pe aici mai tinut un suspans pana acum si ce?mai trebuie inca o ora pe cuvant?te rog frumos baga si tu nextu mai repede...l
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 09:59

V-AM ADUS NEXTU'.......
sper sa va placa desi o sa va tina in suspens maxim... happy2 pare rau pentru asta dar asa e viata dap !


CAPITOLUL VII: revedere

-Trebuie sa il ucizi pe... palmele imi transpirau si incepeam sa am palpitatii la inima, dar raspunsul veni... Kabuto Yakushi. Kabuto e mana dreapta a lui Orocimaru si e destul de putenic. Ca faceam daca era Sasuke? Il puteam ucide? Ii puteam refuza pe cei din Akatsuki sau oricum ma obligau? Oare mai au de gand sa mai foloseasca vechea faza cu prietenii? Ce e mai important pentu mine, prieteni mei sau cel caruia i-am daruit inima?

-In noaptea asta plecati. Mai adauga Zetsu, iar astfel imi intrerupse sirul gandirii. Dupa care am plecat spre camerera mea. In fata usii statea Deidara sprijinit de perete cu o punga de cadou in mana si un zambet copilaros intins pe toata fata. Mi-a intins punga, iar eu am acceptat-o. M-am uitat inauntru si am gasit o rochita scurta si mulata care avea acelasi model cu pelerina pe care am peimit-o tot de la el. Rochita nu avea decolteu, din contra avea un guler inalt. Era frumoasa. M-am intins sa il pup pe obraz, dar isi intoarse repede capul, formand astfel un dulce sarut. Mii de fluturasi zburdau prin stomacul meu. Oare simteam ceva pentru el? Oare a reusit el sa imi refaca inima zdrobita? Am uitat tot ce simteam pentru Sasuke? Tot eu am fost cea care a rupt satutul. Nu eram suparata ci putin amuzata. Simteam privirea ucigatoare a lui Itachi, dar nu imi pasa.Apoi i-am spus blondului:

-Stii ca nu asta vroiam sa fac, nu? La care el imi raspunde cu un zambet victorios. El pleca spre camera sa, cu o fericire de nedescris. Simtea ca pluteste, dar eu de ce nu simteam la fel? Oare doar imi placea de el si atat? Am renuntat la intrebarile mele fara raspuns si m-am dus in camera mea. Era doar 7 seara si Itachi mi-a spus sa ma odihnesc ca plecam la ora 2. Asa am si facut. M-am intins in pat, am inchis ochii si m-am lasat dusa in mica lume a viselor.

M-am trezit. Era ora 1 si nu mai puteam dormi. M-am ridicat in capul oaselor si mi-am aruncat privirea prin camera si l-am vazut. Itachi adormise pe scaun. Era noapte si se lasase racoare afara. M-am apropiat de el mai silentios decat o felina, pentru a nu-l trezii. L-am invelit cu patura, iar acesta zambii. Era atat de dragut cand dormea. Era la fel de dulce si de inocent ca si zambetul pe care mi-l daruia.

Nu aveam ce face asa ca am hotarat sa ma imbrac cu cadoul de la Deidara. Am luat rochita pe mine, care zici ca a fost croita special pentru mine, iar pe sub rochita stramta mi-am luat o pereche de pantalonasi scurti. Bineinteles ca erau tot negrii. Am terminat cu imbracatul si m-am apucat sa imi pieptan parul. Stiam ca eram urmarita de privirea admirativa a lui Itachi si i-am adresat un zambet la fel de dulce ca al lui. Mi-am intors privirea inapoi spre oglinda. Mi-am aranjat parul intr-o soada impletita.

Mi-am prins pelerina cu nasturii din jurul gulerului. Era facuta astfel incat o mica parte din fata nu era acoperita de pelerina. M-am uitat inca o data in oglinda. Era perfect.

In scurt timp a fost si Itachi gata, dupa care am plecat. Ne-am pus amandoi palariile de paie pe cap pentru a nu fi recunoscuti. Ma uitam atenta la inelul roz, ca parul meu, si finut de pe degetul mijlociu al mainii stangi. Pe acesta l-am trimit odata cu palaria, din partea lui Zetsu, cu cateva seri in urma. Inelul era semnul ca faceam parte oficial din Akatsuki.

Mergeam intr-o liniste mormantala prin padurea intunecata. Crengile copacilor mi se pareau ca sunt bratele unor demoni, dar nu imi era frica pentru ca eram cu Itachi. Ce? Stop cadru! Adica acel Itachi care imi da fiori si ma sperie?! Eram in siguranta cu Itachi? De ce aveam acest sentiment familiar? Dupa ceva timp in care m-am contrazis singura cu tot felul de intrebari, am zarit in fata ascunzatoarea lui Orochimaru. Intram inauntru. Era mai intuneric decat era afara. Am consimtit sa ne despartim. Linistea pe care o aveam disparuse. Holurile mi se pareau mult mai reci si infricosatoare, ca atunci cand eram cu Itachi. Aveam un presentiment ca o sa se intample ceva, iar acest lucru ma nelinistste. In bezna aceea, am simtit o rasuflare calda si familiara, in spatele meu. Stiam cine era. Ma intorc si ii dau o palma, dupa care ii spun pe un ton foarte rece:

-Tu chiar vrei sa fac infarct si sa mor inainte de termen? De ce ai venit dupa noi?

-Ca sa fiu cu tine. Mi-am inchipuit eu ca Itachi va propune sa va despartiti si nu puteam permite sa ti se intample ceva rau. Imi rapunse blondul pe un ton jucaus. Desi ma simteam mai in siguranta cu el i-am spus sa ne despartim si sa ajute si el. Nu a fost incantat, dar nu am stat sa ii ascult protestele. Pe drum au inceput sa apara cateva torte care luminau holul si o usa in special. Mi-am facut curaj si am deschis-o.

Inotam in marea fricii aproape de oceanul disperarii, cat mai departe de tarmul realitatii. Parca jucam rolul principal intr-un film de groaza. In fata mea, statea Orocimaru intins pe pat cu o rana adanca dinspre inima. Rana? Cine a avut atata putere incat sa il raneasca? Camera era intunecata, iar eu ma miscam ca o felina catre Orocimaru. Incerc sa ii iau pulsul si vad ca nu are. E mort. Ma dau doi pasi inapoi. Din intuneric apare o umbra. Era mai scunda decat Kabuto. Umbra veni spre lumina cu o catana indreptata spre mine. Puteam recunoaste ochii aceia negri dintr-o mie. Era Sasuke in carne si oase, cu o expresie care ar putea ingheta si un ocean. Cel pe care l-am cautat timp de trei ani, era aici!Nu puteam sa cred ca era in fata mea. M-am panicat si am mai facut un pas in spate, in intuneric. Ma impiedic de ceva si cad.

Am ramas uimita cand mi-am dat seama de ce m-am impiedica. M-am impiedicat de ...

VA CONTNUA... in love

pun pariu ca stiu ce intrebari va trec acum prin minte:
-ce reactie o sa aiva Sasuke cand o sa o vada pe Sakura imbracata astfel?
-de ce s-a impiedicat Sakura?
-ce va face Sasuke? s.a.
raspunsurile o sa le aflati in urmatorul capitol ...... V-AM PUPAT kiss in love


Ultima editare efectuata de catre micutza alintata in Vin 13 Apr 2012, 12:25, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 3 Asss10Caruselul vietii  - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:08

S-o fi impiedicat de cadavrul lui Orochimaru. lough Mno, acum devin sadica. >:) Dar in orice caz, ma bucur ca nu mai folosesti atatea paranteze si pot spune ca si stilul ti s-a imbunatatit putin. Daca o tii tot asa, sunt sigura ca vei ajunge departe. Imi place ca actiunea nu mai este grabita si se vede ca ai mai adaugat descriere. De asemenea, nu mai ai atatea greseli de tastare. Ehm, spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Caruselul vietii  - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:19

iti multumesc mult pentru comentariu
am constientizat greselile la care m-ai facut atenta si am incercat sa me repar, in unele cazuri am reusit in altele nu.
multumesc mult ca inca imi citesti fan-ficul..... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:26

deci la intrebari neai nimerit asa ca hai cu textu bebe abia astept ma minuneaza ficul tau


Caruselul vietii  - Pagina 3 3
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:36

asa deci cred ca ,a repetat de 100000 de ori dar nu-mi pasa E MINUNAT VREAU NEXTU!!!!!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:42

Bine zis Choco lough
Pe bune.. tie iti place sa ne ti in suspans?
Adica.. sa sti ca vom avea grave probleme de sanatate.
Ma mai are una pe constiinta lough
Multumesc ca m-ai anuntat, esti o scumpa.
Ficul tau e bestial lough
Dar ma pui intr-o dilema, mare, mare..
Dei sau Sasuke? think
Ei bine numai si numai tu imi poti raspunde la aceste intrebari, care apropo sunt multe.
Aaa, si nu e corect sa spui aive ci aibe ~eu asa stiam, daca nu este corect sa ma corecteze cine stie.
Si nu se scrie infart ci infarct.
Sper ca nu te-a deranjat nimic din ce am spus mai sus.
Astept urmatorul capitol.



Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:44

multumesc!
P.S.: in ziua de paste - duminica - am sa pun un singur capitol si acela o sa fie specific de paste asa ca trebuie sa imi pun ideile in ordine..... V-AM PUPACIT in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 10:55

Ce capitol tare!Adica mi se pare mie sau Deidera si Sakura formeaza un cuplu? confuz Deci pune next azi ca daca nu mor!Vorbesc serios.Deci nu-mi zi ca cineva i-a pus piedica.OOO abia astept sa vad ce zice Sasuke!Pe scurt pune next te rog!


Caruselul vietii  - Pagina 3 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 11:13

Frumos capitol ^^ La intrebari presupun ca ne-ai nimerit pe toti Caruselul vietii  - Pagina 3 947835 Chiar alea imi treceau prin minte Caruselul vietii  - Pagina 3 947835
Incepe sa-mi placa ficul tau din ce in ce mai mult ^^ Oare ce o sa se intample in capitolul urmator? Ce va face Sasuke cand a vazut-o pe Sakura? Ma macina atatea intrebari Caruselul vietii  - Pagina 3 947835
Astept next! Spor la scris si la idei! Caruselul vietii  - Pagina 3 208323


       Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 11:24

Reusesti sa ma uimesti cu fiecare capitol in love
Este minunat in love!
Abia astept
N
E
X
T
U
L
Teo a hug kiss yeah
Sper sa ma mai nunti kiss
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 14:30

AM VENIT CU NEXTU'.......
imi pare rau ca e cam scurt dar o sa pun inca un capitol in seara asta.
sper sa va placa deci spor la citit


CAPITOLUL IX: sentimente

M-am impiedicat de... Kabuto? Sange? M-am inpiedicat de bicioarele lui si am cazut peste trupul sau rece si fara suflare. Cine ii putea ucide pa emandoi in aceeasi seara? Sasuke? Atat de puternic a devenit? Nu mai gandeam coerent si am tipat cat de tare ma tineau plamani. In secunda urmatoare luminile s-au aprins, iar Itachi si Deidara erau langa mine. Blondul ma ajuta sa ma ridic de pe cadavru si ma tinea de brat de frica sa nu cad. Eram in stare de soc. Ma uit inca o data prin camera si nu cred ce vad. Peretii de o culoare bej erau manjiti cu pete rosii si maro. Sange, imi spune cealalta eu care inca mai gandea. Podeaua era si ea acoperita de pete de culoare rosie. Privirea mi se plimba de la un cadavru la altul, pana cand atentia mi-a fost atrasa de catana plina de sange a lui Sasuke. Nelinistea mea crescu cand am constientizat ca aceeasi lama fusese indreptata spre mine acum cateva clipe. Ochii lui ca doua perle negre si pretioase, ma cercetau atent. In sufletul lui Sasuke simteam iubire, curiozitate si nerabdare, dar toate aceste sentimente erau orbite de ura ce-i macina sufletul. Simtind ce simte Sasuke, am tresarit, iar baetii au observat. Itachi ma intreba daca sunt in regula si daca pot...eu i-am raspuns afirmativ. Stiam ce vrea sa spuna. Am intrat in mintea lui. ,, Asculta atent! Imi spuse pe un ton linistitor si tot odata serios. Vreau ca tu, sa il iei pe cap patrat cu tine si sa mergi intr-un loc in care sa fii in siguranta. E prea periculos pentru tine. Nu esti pregatita sa te lupti cu Sasuke si in plus e lupta mea.” I-am raspuns increzuta:

-Tu crezi ca am sa va las sa va macelariti intre voi?! Te inseli. Toata viata m-am ferit de probleme, ascunzandu-ma in spatele altora. Viata NU e un joc de supravietuire in care cel care care se ascunde sau ucide cel mai mult castiga! Zicand acestea am intrat dinou in mintea sa. Acum nu mai era calm si tipa. ,,Ti-am spus sa pleci! E periculos! Ai putea muri!” I-am replicat ca mai bine mor incercand sa ajut un prieten decat sa mor ascunzandu-ma ca o lasa.

Itachi s-a intors spre mine. Avea o expresie rece, dar sufletul sau plangea. I-am putut vedea o mica lacrima in coltul ochiului. Ma durea sufletu vazandu-l astfel.Ce avea de gand sa faca? De ce ii parea rau? Apoi pumnul sau veni cu viteza, iar totul s-a intunecat. Ma indreptam, incet, spre un abis. De ce face asta? Trebuie sa aiba un motiv...

Imi deschid ochii. Nu! Totul trebuie sa fie un cosmar! Nu are cum sa fie adevarat. In fata mea erau numai fire rasfirate, blonde. Ma uit atenta la Deidara si i-am vazut urata rana de la umarul sau. Ce sa fac? Dar mainile mele se miscau singure si foloseau deja jutsu-medical. Rana i se inchidea rapid. Acum era bine, doar inconstient. Rana era adanca si mi-am folosit multa ceakra. Eram intinsa la pamant cu Deidara, dar Itachi si Sasuke? Imi intorc capul spre dreapta si ii vad pe cei doi frati cum se lupta. Cand doi ninja puternici se lupta, sfarsitul luptei este atunci cand raman fara ceakra sau sunt raniti prea serios. Cand doi ninja puternici care mai folosesc si sharinganul, sfarsitul luptei este atunci cand unul din ei moare. Pe care as suporta sa il pierd? Desi imi e greu sa recunosc, ii iubesc la fel pe amandoi. Itachi avea un sharingan mai puternic, dar Sasuke poare folosi chidori. Amandoi sunt doua parti din inima mea. Moare unul, moare si jumatate din mine. Dar daca se omoara intre ei? Ma intreb eu disperata. Nu, nu trebuie sa fie asa. Imi era frica, frica de a nu-i pierde. Ei nu m-au observat si tocmai atunci vorbi Sasuke.

-Frate, spuse acesta de parca scuipa venin pe un ton batjocoritor, chiar asa ai ajuns! Te-ai indragostit de o pustoaica emotiva. Recunosc ca arata mai bine decat ultima data, dar totusi intre voi e o diferenta de 4 ani. Itachi riposta spunandu-i vorbe la fel de usturatoare. De fiecare data cand se jicneau, parca trimiteau senbon-uri direct in inima mea. *sendon= ace ninja*

Sasuke se porni intr-un atac direct, cu chidori. Inima mea s-a facut mica, de frica. La fel ca si mainile, picioarele mele actionau singure. Eram disperata. M-am postat in fata lui Itachi si durerea incepu...

VA CONTINUA... in love
le multumesc celor care imi citesc ficul in love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 14:38

Esti asa rea!Cum sa ma lasi asa in suspans?Deci mi-a placut asa muuuult!Mai vreau!Multumesc ca m-ai anuntat!Vrau next repejor!


Caruselul vietii  - Pagina 3 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 14:59

Buna a hug
Multumesc ca m-ai anuntat.
Scumpo, nu trebuie sa pui capitolele pe banda rulanta..
Trebuie sa le pui cum poti tu.. si sa lucrezi la ele mai mult..
Sa nu-mi spui ca Sasuke simtea iubire din cauza Sakurei..
Si sa nu-mi spui ca Itachi e indragostit de Sakura.
Aoleu..
Saracii de ei.. si Dei o iubeste..
Astept urmatorul capitol.
Spor la scris kiss



Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 16:14

Mersi ca m-ai anuntat, desi am comentat cam tarziu, ceea ce-mi pare rau Caruselul vietii  - Pagina 3 23826
Chiar daca capitolul este scurt, mie mi-a placut foarte mult. Sasuke, razbunator notoriu ce esti, cum poti sa vorbesti asa cu fratele tau? Caruselul vietii  - Pagina 3 621493 Trecand peste momentul asta... Sasuke i-a ucis pe Orochimaru si Kabuto? Caruselul vietii  - Pagina 3 385627 Eh... O fi el puternic dar nici chiar asa...
Astept next! Spor la scris si la idei, draga mea! Caruselul vietii  - Pagina 3 208323


       Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 16:19

mersi mult. ce ziceti :
1 mai am de scris cam un sfert din next.
sa il pun imedeat dupa ce il termin?sau sa il pun maine???
2 care cuplu va place mai mult:
sasusaku sau itasaku? think
in love


Ultima editare efectuata de catre micutza alintata in Vin 13 Apr 2012, 18:09, editata de 1 ori
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 16:22

Wowow! cata iubire intr-un singur capitol in love
Multumesc ca mai anuntat! Imi place mult!in love
As mai vrea un capitol dar Diavola are dreptate....a hug
Totusi curiozitatea imi roade circuitele din creier lough
Capitolul este foarte bun ca intotdeauna in love
Deci sper ca o sa ma mai anunti de Next 💋
Teo a hug💋
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 16:29

multumesc de com
dar hei... nu e vina mea ca am prea multe idei, pe care le asez in pagina si rezulta in capitol..... deci nu dati vina pe mine
eu fac capitolele mai scurte pentru a avea fiecare ceva unic ce te tine in suspans a hug , daca le-as face mai lungi ar fi plictisitoare heh
va pup....... kiss in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 19:17

In legatura cu intrebarile:
1. Pune capitolul astazi seara Caruselul vietii  - Pagina 3 384738
2. Eu prefer ItaSaku Caruselul vietii  - Pagina 3 208323
Astept next ^^ Spor la scris si la idei! Caruselul vietii  - Pagina 3 78717


       Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 20:29

este foarte tare ficul tau si cred ca pe moment aiputea sa faci cuplul itasaku ca sal roada nitel gelozia pe sasuke(si'o merita) apoi revi la sasusaku


Caruselul vietii  - Pagina 3 3
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:25

AM VENIT CU NEXTU'...
sper sa vaplaca si spor la citit

CAPITOLUL X: vechea personalitate

M-am postat in fata lui Itachi si durerea incepu... Sasuke trecu cu chidori direct prin partea dreapta a pieptului meu. Nu a atins niciun organ vital si totusi imi pierd puterea. Aveam mult sange in gura,dar am reusit sa le spun sa nu se mai bata. Nu imi pasa daca mor. Mi-am implinit scopul. Corpul imi era amortit. Picioarele mele se inmoaie si simt cum alunec, dar bratele solide ale lui Itachi nu ma lasa sa cad. Nu mai vedeam nimic. Simteam cum inima lui Itachi e facuta bucati, iar sufletul lui Sasuke este acoperit de durere si regret. Oare am facut alegerea corecta? Cu siguranta, nu mi-as fi iertat-o daca Itachi ar fi murit, stiind ca l-as fi putut salva. Cu ultimele mele puteri ma luptam cu intunericul ce ma invaluia, fortandu-ma sa raman constienta, l-am auzit pe Deidara cum striga ca disperatul sa nu mor si pe Sasuke:

-Haide, am pe cineva care o poate salva. Itachi il urmeaza fara sa ezite. In tot acest timp am stat in bratele lui Itachi, simtindu-i caldura si sentimentele. El tot imi spunea sa rezist, dar eu l-am dezamagit, am pierdut lupta si intunericul cobora apasator peste trupul meu. Nu mai puteam simti nici durere nici macar pe Itachi. Eram intr-un univers negru.

* * *
Nu stiu cat timp a trecut de cand imi ascult bataile inimi si ma uit la... nimic. Eram inca invaluita in intuneric. Deodata inima imcepe sa imi bata accelerat, sau poate asa cred eu. Din acest abis se aud mai multe voci. Ciudat pana acum nu am auzit nimic. Erau trei voci diferite, care strigau pe acelasi ton dulce, numele meu. Lumina invinse intunericul din abis, dar era atat de puternica incat ma facu sa inchid ochii. Am avut achii deschisi? Sau in tot acest timp am avut ochii inchisi? Acum puteam simti dinou sentimentele oamenilor. Simteam ingrijorare din partea a trei persoane, dar simteam si invidie si gelozie care nu era de la cineva cunoscut. Deschid ochii si vad ca sunt asezata pe un pat intr-o camera bej. Camera bej... Am revazut toate amintirile sangeroase pe care le aveam in legatura cu Orocimaru. Sasuke a devenit chiar puternic. Clipesc de cateva ori incercand sa scap de amintiri. Respiratia imi era greoaie. Ma uit atent si ii vad pe cei doi frati Uchiha mai sa sara pe mine. Patru perle pretioase, negre, ma examinau cu o privire dulce. Deidara statea pe pat langa picioarele mele. Vazand ca ma uit la el, imi zambi calduros. Cu toata durerea pe care o simteam, am incercat sa o ignor si le-am daruit tuturor cate un zambet prietenos. Dupa aceasta miscare proasta, durerea devenise insuportabila facandu-ma sa tresar. Expresiile lor s-au schimbat acum fiind ingrijorate.

-Haideti baieti. Lasatii putin spatiu sa respire. Am vazut o fata micuta de statura care isi facea loc sa vina spre mine. Era roscata, cu ochii de aceeasi culoare ca parul si purta ochelari. Baieti iesiti afara ca sa o pot ajuta sa se schimbe.

Sasuke m-a ajutat sa ma ridic in capul oaselor. I-am multumit cu un mic zambet chinuitor. Acestia au plecat lasandu-ma singura cu Karin, asa am aflat ca o cheama pe roscata. Eram sigura. Sentimentele care nu apartineau niciunei persoane cunoscute, erau ale ei. De ce simtea asta? Ma ajuta sa ma dezbrac, dupa care imi schimba pansamentele. Rana mea era inca foarte adanca. Se apropie de mine si imi sopti la ureche:

-Daca mai faci pe mironosita neajutorata doar ca sa te dai in spectacol in fata baietilor, jur ca te omor. Apoi imi arunca pe pat niste schimburi. Se credea atat de geniala, dar duhnea a prostie. Mi-am tras perechea de pantaloni pe mine, desi a durat ceva timp fiindca nu imi puteam indoi spatele si nici sa imi misc mana dreapta. Toate obscenitatile pe care le spuneam in gand, ii erau adresate lui Karin. Cred ca in toata viata mea nu am spus atatea obscenitati, dar acum am facut o exceptie pentru un specimen mai rar. Durerea era infernala si imi ardea tot corpul. Era coplesitoare, dar m-am chinuit sa imi i-au si tricoul pe mine. Karin era la fel de nerabdatoare ca si baietii, sa deschida usa si sa ii lase sa intre. Karin se intoarse cu spatele la mine si se indrepta spre usa. Ridic mana stanga si ii arat un semn nu tocmai ortodox. A deschis usa. Deidara, care se sprijinea de usa, m-a vazut. Am rosit, iar el a inceput sa rada.

-Ce?! intreb ironic, incercand sa ignor durerea. Ii aratam... aaa... inelul... aaa... care a disparut de pe degetul meu! El incepe sa rada si mai tare facandu-ma si pe mine sa rad. Intre timp intra in camera Sasuke si Itachi care ne intreaba de ce radem. La care noi raspundem, in acelasi timp, cu zambetele inca pe buze:

-Nimiiiiic! Si incepem sa radem si mai tare. Karin se uita la noi fara sa inteleaga de ce radem, dar cei doi frati erau vizibil amuzati. Nu stiu ce s-a intamplat, dar ceva s-a schimbat in legatura cu Sasuke. Pare mai mult EL cel de dinainte, carenu a uitatcum sa se bucure si sa zambeasca cu prieteni, si imi place mai mult asa.

VA CONTINUA... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:35

Buna a hug
Scumpo, mai intai de toate.. sectiunea asta de ficuri este facuta pentru ficurile SasuSaku.
Daca tu l-ai postat aici si deja esti la capitolul 10.. nu poti pune un cuplu ItaSaku..
Toti cititorii tai au in gand ca ficul se va termina... sau va contine acest cuplu.
Deci.. acum nu mai poti schimba prea multe.
Ce dragut in love
Sasuke si-a revenit.
Karin e nesuferita.
Spor la scris



Caruselul vietii  - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:35

A ce capitol tare!Deci chiar mor dupa fic.Sunt sigura ca Sakura nu o sa se lase calcata in picioare de KarinMultumesc ca m-ai anuntat si vrau next!


Caruselul vietii  - Pagina 3 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Continut sponsorizat




Caruselul vietii  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-