Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

ficul meu se apropie de sfarsit, mai sunt vro 6 capitole(aproximativ) si ma gandeam sa fac sezonul 2. ce spuneti?
1. sigur, vreau neaparat sezonul 2!
Caruselul vietii  - Pagina 9 I_vote_lcap100%Caruselul vietii  - Pagina 9 I_vote_rcap
 100% [ 23 ]
2. e dragut, dar nu stiu sigur
Caruselul vietii  - Pagina 9 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 9 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. nu, chiar e indeajuns un sezon!
Caruselul vietii  - Pagina 9 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 9 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 23:22

Cum am putut sa nu descopar pana acum acest fic?Sunt o mare nesimti..E superba povestea,chiar ai talent si imi pare rau ca nu am urmarit povestea de la inceput.Fara prea multe vorba,pune repejor nextul si anunta-ma si pe mine daca ai timp :x




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 20:33

Caruselul muiei rolling on the floor
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 21:31

daca asta e parerea ta te rog nu ti-o mai impartasi cu noi, pentru ca sincer nu cred ca exista cineva pe forumu asta caruia sa ii pese de ce prostii aberezi tu pe aici.. Daca nu esti aici pentru a fi ca toti oamnei normali de pe forumu asta atunci cara-te !! Nu avem nevoie de oamneni ca tine pe aici!!
Adios !
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 21:51

Esti deja culmea mai =)) am cazut cu scaun de ras=))
Doamne atat de poate duce capu? Aculta-mi rugaciunea:
"Nu stiu doamne cum ti-a venit sa creizi
Oameni ca ei pr** stiu deja , aberezi
Pentru binele tau ca sa nu te omor
sa iti sar in "ajutor"
da-ti desconect la cont
si daca te m-ai iei de vreo prietena de a mea
mort scrie pe fruntea ta!"
Aleluia si Amin , parinte tytomei cand am nevoie de tn unde esti?:-w


Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 09:37

Hei, unde naiba ti-ai tinut ficul, intr-un tirziu am ajuns si eu la tine.
Ficul tau imi place si te rog cind pui nextu anuntama si pe mine!!!
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 18:42

Anna-chaan. Ce draguta e ideea :o3. O iubesc. Ma face sa citesc din ce in ce mai mult puppy eyes. Vreau nextul si anuntama cand il pui. Cand il aduci? Terog, pentru noi, adu nextul repede. Ce sa mai zic? Nimic. Totul vine de la sine. Spor la scris si la idei
Te pupacesc! Mely a trecut pe aici!


Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 03:15

Next , next , next ca mor !
Imi place extrem de mult acest fic , ce tot spun il ador , il iubesc !
Hai cu next !
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 11:12

Nextul unde e??? si ღSakkuღ sa stii ca imi place mult comentariul tau de la avatar e din genericul de la Naruto Shippuden Blue Bird, nu?? Aoi, aoi ano sora Aoi , aoi, ano sora.. rock
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 13:38

DeMeTrIoN a scris:
Nextul unde e??? si ღSakkuღ sa stii ca imi place mult comentariul tau de la avatar e din genericul de la Naruto Shippuden Blue Bird, nu?? Aoi, aoi ano sora Aoi , aoi, ano sora.. Caruselul vietii  - Pagina 9 3199963233


Heii ! Da ? Merci , si mie imi place mult :) . Revenind la intrebare , da de acolo este love !
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 14:34

hei imi place foarte mult ficul tau si vroiam sa-ti spun ca merita facut si sezonul 2 si adun enext cat mai repede si mai lung ( daca nu te superi si mai pervers evil devil mua ha ha ) anuntama si pe mine de-acum daca poti :03
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 18:48

Hei , hei , hei !
De ce n-ai mai venit cu nextu?
Chiar vrei sa mor de nerabdare ?
Te rog din toata inimioara sa aduci next ca daca nu ma sinnucid si te bantui =)): de la atata suspans .
Hai cu next , next , next !
Ja Ne si nu uita nextu !


Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 13:18

Va multumesc enorm pentru comm-uri. Stiu ca nu am mai postat de aproape 2 luni, sau mai mult... Dar am fost in vacanta in Grecia, de fapt inca sunt, la noapte plec in Romania si cred ca ajung maine-seara acasa. Deci nextul il aduc poimaine si am sa incerc sa mai pun si la celelalte ficuri. V-am pupacit dulce pana poimaine!


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 9 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 16:25

k scumpo cand il aduci pls sa ma annti si pe mine:) Sa stii ca iti citesc ficul de muult timp dar pe atunci nu aveam cont pe acest site:) spor la scris si la idei si sa aduci repede nextul




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 21:06

Hei !
Ce bineeeeeeeeeeeee ca aduci nextu ! Ma bucur enorm de mult !
Arigatou ! thank you
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 13:13

Buna !E foarte frumos fic-ul tau.Abia astept next-ul.Ma anunti si pe mine cand il pui?



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Caruselul vietii  - Pagina 9 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 16:01

Hei !
Deci azi este mult asteptatul " poimaine " , sper sa aduci next cat mai repede ca mor de nerabdare . [ stiu , stiu , par egoista dar n-am ce face deoarece m-am indragostit de acest fic minunat ] .
Sunt foarte recunoscatoare ca imparti acest minunat fic cu noi si iti multumesc mult ca ai de gand sa postezi in sfarsit nextu' .
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 15:57

Deci nam cuvinte imi place la nebunie toto ficul iar capitolul acesta a fost minunat...Dra ce cautau intr-o inchisoare.trebuie sa pui neaparat nextu.
Te pwp si spor la scris



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 17:04

Hei !
Unde este nextu ?
Trebuia sa apara acum ceva timp dupa spusele tale . Timp in care eu am stat nonstop pe site doar ca sa citesc intarziatul de next care vad ca nu se sinchiseste sa apara .
Hai cu neeeext ca vreau sa vad ce cauta ei intr-o celula . Plus ca vreau sa il cunosc mai bine pe Rin asta , mi se pare foarte misterios si aratos totodata =)): . Mai vreau scene perverse intre el si Saku ca ma amuza rau =)): reactiile Sakurei.
In fine , te rog cu ciresica in varf sa pui nextul ala blestemat odata =)): pe care-l asteptam toti cu sufletul la gura .
De cand ai scris ca pui nextul m-ai fiert la foc mic =)): de parca o ora e o zi si o zi o luna =)): , asa trece timpul in mintea mea happy2 .
Deci , te mai rog o data foarte frumos sa aduci nextul cat mai repede [ preferabil azi ] .
Addry te pupaceste !
Ja Ne !


Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962Caruselul vietii  - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 12:48

Vreau nextul daca se poate azi ca eu la 4-5 plek la tara can\'t see !!! nervi! deci, plzzzz mult de tot sa pui nextul ca vreau sa vad ce se intampla in continuare. Te rog sa-mi dai un mesaj cand il aduci ca vreau sa te si rog ceva. Deci, Adu nextul!!! rock dance2 a hug kiss
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:24

BUNA... AM ADUS NEXTU'...
Imi pare rau ca v-am lasat sa asteptati atat, dar am fost in vacanta la parinti in grecia si am avut probleme cu netu' si cand m-am intors v-am promis si nu m-am tinut de promisiune, pentru ca am avut robleme familiale + a trebuit sa merg la aniversarea fiului unei cunostinte + am avut o groaza de haine de despachetat + de fucut curat in camera mea ca era prafuita toata (cred si eu dupa aproape 2 luni in care nu a locuit nimeni aici). In fine l-am adus acum si l-am facut mai scurt pentru ca incerc sa aduc si ultimul capitol, din acest sezon, tot in seara asta, iar daca nu, maine. Da, asta inseamna ca acesta e penultimul capitol si e dedicat tuturor cititorilor acestui fic, dar mai ales nebunaticelor de ღSakkuღ si DeMeTrIoN care m-au inebunit (placut) sa le aduc continuarea.
Deci, fara alte lalaieli, va urez: Lectura placuta!



CAPITOLUL XX: O speranta, sau poate nu...


-Pai... Sa vedem, suntem intr-o celula. Ma uit atenta la el incercand sa ii disting expresia fetei. Radea. Erea amuzat de ceva, dar de ce? De mine? Dupa un moment de tacere din partea amandurora, il intreb ce vrea sa spuna cu asta. El incepe sa rada sonor dupa care imi raspunde pe un ton ingamfat:

-Nu-i treaba ta, papusa. Tu doar stai si asteapta cuminte, pana cand se hotaraste uratu’ ala ce face cu tine. Se opri o secunda dupa care continua: Roaga-te ca Sasuke sa vina dupa tine cat mai repede, ca poate il conving pe Oro sa nu-mi omoare noua jucarie, pe tine. Ma uit la el intrebatoare, gandindu-ma daca mai are macar un neuron in capul ala sec al lui. In urmatoarea clipa buzele lui le ating usor pe ale mele, dupa care, dispare.

Numele lui a fost singurul lucru pe care am putut sa il spun, dar nu enervata sau emotionata, doar confuza. Stau in continuare intinsa pe patul care s-a dovedit a fi o saltea foarte mare, dar veche si prafuita, privind prin bezna din jurul meu, spre... Nimic. Un bec s-a aprins, iar lumina fugarii rapid intunericul, lasand sa se vada incaperea goala si murdara. Fara chef, ma ridic in capul oaselor si cercetez atent camera. Peretii erau facuti din piatra bruta, dar pe alocuri chiobita sau taieturi adanci, umplute de o culoare maronie. Aceeasi culoare ce o aveau si petele de pe podea. Sange uscat, semn ca aici au avut loc lupte, nu prea recente, incercari disperate ale cuiva de a evada sau cineva atat de nebun incat sa isi doreasca propria moarte. Aruncand cu privirea prin restul camerei, observ ca nu avea usa. Nu avea usa?! Aceasta camera avea doar o spartura mica pe peretele dinspe rasarit, cat jumatate de pumn. Atat de mare incat sa vina putin aer de afara. Incaperea era sigilata de un jutsu foarte puternic. Stiind ca Rin e mana-n-mana cu Orocimaru, pot spune ca e un jutsu interzis. Incerc sa intru in mintea lui Sasuke, dar sunt blocata. Incerc si cu Itachi si patesc la fel, apoi cu Deidara, dar nimic nu se schimba. Fara scapare, huh?

Fara un motiv anume, oftez adanc si ma trantesc inapoi pe saltea. Dinou privesc spre tavan, uitandu-ma la forma sa deformata. Oare ce fac ei? Sasuke? Itachi? Dei? Ultimul nume nu vroiam sa il pronunt, imi era prea scarba de el. Imi intind mainile peste cap, dupa care ma rostogolesc pe burta. Ce vor sa faca daca vine Sasuke aici? Sa il omoare? Chiar pot? Poate... M-am la gandul ca ar putea fi mai puternici si ca ar putea sa il, sa il... Ma rostogolesc inapoi pe spate, incercand sa adopt o gandire pozitiva. Da, Sasuke nu e atat de prost incat sa vina dupa mine! in fond nici nu stie unde sunt. De fapt nici eu nu stiu. Immhum! Incep sa ma enervez! Ma rostogolesc pe burta, iar apoi pe spate si pe burta si inapoi, de vro cateva ori, dupa care ma opresc pe spate. Imi ridic mainile si picioarele, apoi le las ca cada, ramanand inerte, corpul meu luand o pozitie de stea. Sper sa nu vina nimeni dupa mine... Nu vreau sa ii implic! Nu vreau sa ii fac sa sufere! Poate ca le e mai bine fara mine. Ma mai rostogolesc inca o data si ajung pe o parte. Imi asez mana dreapta sub cap, iar cu cea stanga, imi strand genunghii la piept. As vrea sa dorm si sa nu ma mai trezesc, niciodata. Aduc la suprafata un mic zambet melancolic, imi inchid ochii si ma scufund intr-o lume a mea. Una in care potul poate fii real, doar vise...

Nu stiu cate ore am dormit, probabil sunt destul de multe, dar sunt trezita intr-un mod bizar. Un sunet asurzitor rasuna prin perete. Un sunet asemanator cu cel al ghetii ce se sparge si se transforma in particule mici de gheata, care la randul lor se transforma in apa. Sar ca arsa de pe pat si iau pozitie de aparare. Niste pasi se aud din ce in ce mai tare, de partea cealalta a zidului. Ara un hol pe acolo?! In urmatoarea clipa bucati din perete zboara prin incapere. Dupa ce ploaia de pietre s-a terminat, un val de praf a pus stapanire pe intreaga camera, facandu-ma sa tusesc groaznic. O silueta, abea observabila, se indrepta spre mine. Incerc sa atac, dar sunt prinsa imedeat de maini, ramanand intr-o pozitie nefavorabila, cu spatele la inamic. Simt cum peste ochi imi e asezata o panza, dupa care este legata strans, la spate. Acum chiar nu mai vedeam nimic. Simt cum ceakra siluetei se amplifica si este transmisa catre o mana, acesta formand rapid sigilii. Doar cu o mana?!? Trupul imi devine greoi, si nu mai imi pot misca nici un muschi. Vreau sa tip, dar parca am gura cusuta si nu pot scoate nici macar un sunet. Acea persoana, ma i-a pe sus, parasind acea celula. Acea persoana era un barbat cu ceakra imensa si mirosind puternic a sange. Putea fi Rin?

Dupa cateva minute de mers, presupusul, Rin se opreste iar vocea altcuiva se aude, care-i spune sa se opreasca. O voce cunoscuta, ce imi facea inima sa tresalte de fericire, dar si de tristete. Cineva de care imi e frica, dar imi e o persoana draga, cu un trecut contopit cu al meu. Barbatul ma lasa jos si imi spuse sa fiu cuminte. Acum eram sigura ca acesta era Rin, iar cealalta persoana era...

Sirul ganduilor imi e intrerupt de sunetul shuriken-urilor ce treceau prin jurul meu cu o viteza uimitoare. Lupta se desfasura incet, secundele mi se pareau ore, iar minutele zile.
Dupa o buna bucata de timp, nu se mai auzea nimic. Oare lupta s-a oprit sau Rin a fost tras in genjutsu?, nu se mai auzea nimic. Oare lupta s-a oprit sau Rin a fost tras in genjutsu? Simt cum jutsu care era pus pe mine se risipeste, lasandu-ma libera. Imi dau repede, panza de pe ochi si il vad pe...

VA CONTINUA....

Sper ca v-a placut si sa nu va suparati pe mine ca e atat de scurt, dar am vrut sa va las in suspans pana diseara sau poate maine. V-am pupacit dulce si scuzati greselile de ortografie, o sa le corectez mai incolo.


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 9 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Mar 14 Aug 2012, 15:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:51

Foarte frumos, si iti multumesc ca mi-ai mentionat si mie numele la inceput! Te pwp dulce ca mierea si sper sa pui urmatorul next cat de repede posibil ca deja a venit tatal meu si nush cat mai stau acasa can\'t see !!! angry crying Bye kiss
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:52

Si il vede pe? Acum te-ai oprit? :)):
Multumesc c a m-ai anuntat in privinta next-ului, draga mea :*
Acest capitol a fost uimitor! :<3
Spui ca este penultimul? Sunt tare curioasa in legatura cu next-ul, deci sa-l aduci repede ;;)
Spor la scris si la idei! kiss


       Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 9 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 15:31

Deci esti cea mai rea!Tocmai aici ti-ai gasit sa te OPRESTI?Anunta-ma cand pui next.
P.S.Scuze ca ajung abia acum.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Caruselul vietii  - Pagina 9 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 15:48

super tare capitolul dat tostusi ne-ai lasat intr-un suspans prea mare what?lol! what?lol! what?lol! what?lol! vreau next-ul cat de redepe sa vad ce se mai intampla.


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mCaruselul vietii  - Pagina 9 Yvf
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 17:00

Nu am cuvinte sa descriu cat de bucuroasa sunt pentru ca ai adus next-ul. Chiar daca pana acum nu aveam cont si nu puteam sa iti scriu, mi-a placut intotdeauna ficul tau. Astept cu nerabdare sa vad cine e acel om misterios si te rog anunta-ma cand pui next-ul.


Caruselul vietii  - Pagina 9 Bf2m81
Sus In jos
Continut sponsorizat




Caruselul vietii  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-