Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

ficul meu se apropie de sfarsit, mai sunt vro 6 capitole(aproximativ) si ma gandeam sa fac sezonul 2. ce spuneti?
1. sigur, vreau neaparat sezonul 2!
Caruselul vietii  - Pagina 8 I_vote_lcap100%Caruselul vietii  - Pagina 8 I_vote_rcap
 100% [ 23 ]
2. e dragut, dar nu stiu sigur
Caruselul vietii  - Pagina 8 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 8 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. nu, chiar e indeajuns un sezon!
Caruselul vietii  - Pagina 8 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 8 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 22:19

Mah ,mah mah!!! chiar in asa suspans??? Iti bati joc de mn serios!!! Doamne !!! vrei sa ma omori prin stopr cardiac??? sau prin spanzurare(de catre mn de curiozitate) dupa ce ca sunt o persoana foarte curioasa ma lasi in acest suspans!!!!!doamne nu pot sa cred!!!. Lasand gluma la o parte si revenind la ficul si ideile tale: si sa zicem ca Itachi, Sasuke si Deidara vor afla pana la urma unde este Sakura cand vor vrea sa ii faca o vizita la ala , ei nu o gasesc acolo, ala le zice ca a lasat-o sa plece si pe urma sunt ingrijorati.Vor gasi calul care a fugit de langa ea si se vor lua dupa urme.Si sa pui si ideea cu ploaia sa se stearga urmele. Asa cresti si mia mult suspansul!! happy2 a hug in love dance2 heh good job
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 19:14

O sa detonez scoala biciuitor
Cum de nu am putut sa ajung la ficul tau ? nervi!
Deci este un capitol interesant .
Multumesc de anunt si astepr next.


Caruselul vietii  - Pagina 8 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mier 16 Mai 2012, 19:22

BUNA... AM ADUS NEXTU'...
imi pare rau ca l-am adus atat de tarziu, dar saptamana asta am avut vro 4 inspectii iar vineri
dau teza la romana si luni la mate. de ieri tot inv la romana si maine tot la fel fiindca sunt planta. dupa ce dau tezele am sa pun la fiecare fic de-al meu nexturile, pana atunci va rog sa asteptati.
scuze ca e scurt, dar abea am avut timp sa il scriu pe asta.
pana atunci...

CAPITOLUL XVIII: sentinta

Diavolul... Sub forma lui Orochimaru?! Cum putea fii posibil? Era mort...! Nu e posibil! Eu am verificat atunci si nu avea puls. Acelasi par negru si lung ii incadra fata. Aceeasi ochi, aurii si inexpresivi, ca de sarpe. Aceeasi expresie rece ce prevestea moartea de fiecare data. Acelasi zambet superior si sinistru. Era aceeasi persoana... Sangele imi ingheta in vene si simteam furnicaturi in tot corpul. Nu imi puteam misca muschii, nici daca vroiam nu ma puteam misca. Baiatul acela blond statea in cealalea parte a barcii si se uita la mine intrigat, dar rocea ii se auzi dinou pe un ton calm:

-Am nimerit-o? Dar ce vrei sa faci cu ea?

-Buna treaba, Hyorinmaru. Hmm... Ce. Sa. Fac? Spuse aceste cuvinte, punand accent pe fiecare, pe un ton alintat si tot odata sinistru. Sasuke o sa vina dupa ea. Asta e sigur. Am de gand sa il fac sa vina pana aici si sa o omor in fata lui. Vreau sa-i vad expresia de teama si disperare! Dupa care, nu imi mai e de nici un folos deci, am sa il omor. Cand am auzit aceste cuvinte, cealalta Sakura a zbierat de sa imi sparga timpanele. Orocimaru continua pe acelasi ton calm: Du-o de aici...

Vorbea de mine de parca as fii fost un caine. Mai bine muream ca un caine decat sa mor in fata lui Sasuke si sa il fac si pe el sa sufere. In urmatoarea secunda, Orocimaru, nu mai era acolo, in fata mea. Blondul se apropie de mine si ma lua in brate. Desi ceakra lui era tot deranjatoar de uriasa, mi-am facut curaj sa il intreb de ca face asta. El imi raspunde cu un zambet si imi spune ca asta i s-a cerut. Nu imi era de nici un folos acest raspuns, asa ca l-am mai intrebat ce e cu aceasta ceakra uriasa. Raspunsul lui semana mai mult cu o provocare. Dar imi explica tot, si asa o sa fiu moarta in momentul in care Sasuke vine dupa mine.

-Esti cam curioasa, asa-i?! Pai fac parte din clanul Yuki si ca element natural avem gheata. De fapt apa si aer combinate, dar na... Si de curand am devenit jinchuriki lui Matatabi. Si... nu isi termina propozitia, pur si simplu isi apleaca capul intr-o parte, scotand la iveala un semn ca al lui Sasuke. Ca al lui Sasuke? Un semn blestemat? Ma simteam ca un soarece neinsemnat in ghearele unei pisici ce avea mult mai multa putere decat mine. Era posibil ca un jinchuriki sa poarte un semn blestemat?! Asta i-ar explica puterea monstruasa. Diferenta dintre puterile noastre era ca diferenta dintre o picatura de apa si un ocean. Acum imi era de zece ori mai frica decat inainte. Nu stiam ce se intampla, sau nu vroiam sa stiu? Vroiam sa traiesc in mica mea lume, in care situatia sa fie roz. Imi doream orice numai cu ei sa nu stau! Imi... Baiatul isi trage capul la loc si imi zambeste siret. Simt cum ii tremura brusc mainile, sau mai bine zis eu tremur. Nu stiam cat mai pot indura aceasta situatie cu atata calm. Cicoti sumbru cand imi vazu reactia si imi spuse ca nu imi face rau. Nu puteam sa cred asa ceva. Nu putea fii sincer! Dar nu il cunosc cu adevarat. Poate... Offf, am inceput sa iau apararea inamicilor. Imi mut privirea de pe chipul sau perfect, uitandu-ma prin toate partile. Ere cu adevarat frumos! Ma aflam intr-o pestera cu apa care umplea mai mult de 3 sferturi din inaltimea sa. Apa cristalina era ca o oglinda ce imi reflecta chipul. Ma uitam stupefiata la ceea ce vedeam. Era o copie de-a mea pe care nu o mai vazusem niciodata. Ea era atat de disperata si tematoare. Paloarea rozalie a obrajilor disparuse odata cu sclipirea vesela din ochii verzui. Parul de culoarea florii de cires era ravasit in toate partile. Acelei eu i-ar mai trebui un costum de blana si ar putea fi nevasta lui Frankenstein. Incep sa rad ironic in sinea mea.

Pasii lui Hyorinmaru erau atat de rafinati si usori incat nici nu miscau apa pe care pasea. Se misca precum o felina, un pradator, precum puma. Ma simteam cu mult inferioara lui. Nu stau mult sa ii admir miscarile ca totul incepe sa se intunece treptat. Nu, nu ma duceam dinou spre lumea viselor colorate doar in negru, ci mergeam printr-un fel de tunel. Totul era intunecat. Ma simteam ca si cum m-as afla in iad, tinuta in brate de unul din miile de draci. Un tunel fara sfarsit se intindea in fata mea, dar orice tunel are si o limina la capat care poate insemna libertatea sau moartea. Ma rugam din adancul sufletului ca sa existe aceea lumina, acea speranta. Dupa cateva minute bune de mers prin bezna totala ce imi dadea fiori, cateva raze de lumina se chinuie sa strapunga intunericul nesfarsit. Era sansa mea! Ne apropiem tot mai mult de lumina si bucuria mea interioara crestea cu fiecare pas pe care il facea Hyorinmaru. Planul il aveam deja construit in minte. Cand o sa iesim la lumina, am sa il lovesc la punctul sensibil si apoi am sa fug. Mainile si picioarele mele erau inca ledata. Deci... Aveam cam 3% sanse de scapare. Aproximativ 5 secunde, asta daca aveam noroc, dar merita sa incerc. Ultimul pas era facut, iar razele blande imi mangaiau piele. Soarele era atat de orbitor, incat vizibilitatea mea era slaba. Ma intorc unpic spre el si il lovesc. Din cauza durerii ma scapa din brate, iar eu imi folosesc tot echilibrul de care eram capabila ca sa aterizez in picioare. Nu puteam alerga asa ca am inceput sa topai. Era oarecum amuzant, fiindca imi trebuia un costum de iepuras roz si un morcov. Atunci ar fi fost combinatia perfecta... La naiba! eu vod o sansa de scapare ca pe ceva amuzant?! Sunt ciudata... Nu apuc sa fac mai mult de 7 salturi ca simt cum cineva ma inpinge din spate si cade cu mine. S-a dus sansa mea. Era Hyorinmaru. Ne rostogolim pe pamantul uscat, dar la un momendat cand ne oprim, iar el ajunge peste mine. Vocea mea subtire avea un ton speriat si incet, dar cred ca m-a auzit.

-Hyorinmaru... Nu am continuat fiindca degetul sau era asezat pe buzele mele.

-Nu. Spune-mi Rin! Si buna incercare, dar cu mine nu-ti merge. Spuse cu un ton pervers. Dupa cateva momente in care am fost prinsa in ochii sai cu cea mai ciudata noanta de albastru marin, el s-a ridicat si m-a luat in brate pentu a ne continua drumul. Eram furioasa, cu adevarat furioasa! Tampitul a avut curajul sa...

VA CONTINUA...
sper ca v-a placut si astept pareri :) in love


EDIT: am uitat sa pun pozele:

intrarea in pestera:
Caruselul vietii  - Pagina 8 1254756667_pesteri-spania-6

pestera, mda... in mintea mea apa era mai adanca hmm...?! Caruselul vietii  - Pagina 8 %D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%8F


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 8 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Dum 27 Mai 2012, 10:40, editata de 4 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mier 16 Mai 2012, 19:26

moartea tot frumos ramne8-> chiar daca este inamicu meu numaru 1>:)
a fost marfa capitolul asta si abia astept next.
Succesc la teze :*
N..E...X..T daca nu il pui apana sambata nus ce iti fac:*


Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mier 16 Mai 2012, 19:47

Ai venit cu nextul, ura! Caruselul vietii  - Pagina 8 348112
Mi-a placut mult capitolul, mai ales faza cand Sakura a incercat sa scape si a inceput sa topaie ca un iepuras Caruselul vietii  - Pagina 8 947835
Astept next! Spor la scris si la idei! Caruselul vietii  - Pagina 8 208323
P.S. Bafta la teze si invatat! Caruselul vietii  - Pagina 8 548984


       Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mier 16 Mai 2012, 20:04

Ce capitol... dar ce mai capitol... wow dar ce mai capitol... lasa capitolul ... sa vorbim despre capitol happy2
Imi place asa de mult in love in love Ce a indraznit Hinomoromoco sau cum il cheama sa ii faca Sakurei mele ?? Ca daca a indraznit sa faca ceea ce cred eu, il jupoi de viu si ii asez pielea pe jos pe post de covor hmm...?! dap !
Mersi ca m-ai anuntat si sper sa o mai faci a hug
Succes la la teze si sa ai note mari kiss
Teo friends
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Joi 17 Mai 2012, 22:33

Tot ce pot sa spun e WOW!!!(ca la toate celelalte capitole... hmm...?! ) e super deci pana la urma Hyorinmaru (sau cum il cheama , scz retin greu numele) ce a avut curajul? Ai mai multe variante : a cazut peste ea, i-a atins buzele, a atins-o intr-o parte mai sensibila(sa nu devenim prea perverse totusi) ori a luat-o in brate??? astept cu nerabdare nextul. si imi pare rau ca nu am comentat mai rpd, am avut netul stricat. happy2
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 05:37

MULTUMESC de urari
sper sa fac ceva azi la zomana (sunt bata) la cat am invatat
zici ca sunt o masinarie. m-am culcat la 12.10 si m-am trezit la 4.50 ca sa termin de invatat
de marti promit ca o sa fiu cu toate ficurile la zi.
multumesc inca o data si sper sa fac bine in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 8 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 18:29

Buna! kiss
Sper ca nu te superi ca abea acum am pus comentariu dar nu am putut mai devreme! sad
Voi fii scurta si la obiect....ca deobicei,capitol super,extra BUUUN si VREAU NEEEXT! happy2


Caruselul vietii  - Pagina 8 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 01:07

wow deci capitolele astea doua sunt incredibile nu alta. absolut mirobolante lough .
sincera sa fiu nu ma asteptam ca baiatul ala sa fie cel ce iesea din padure. foate interesant happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 10:23

foarte tare capitolul sa ma anuntai si pe mine cand pui next-ul puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes
Sus In jos
lolixkid
Academy Student
Academy Student
lolixkid

Sex : feminin Localizare Localizare : pe lacrima ce sta sa cada... sa fim seriosi cui ii pasa?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 3

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 13:05

hei scuze ca nu am mai lasat com..... chiar imi are rau, dar nu am avut timp... adica stii si tu cum e cu scoala mai ales ca acum e aproape sfarsitul anului, medii... teze.. si asa mai departe stim cu totii povestea... pai mi-au placut la nebunie ambele capitole si inca imi sustin ideea ca tu chiar sti cum sa ii pui pe ceilalti in suspans ...deci astept cu nerabdare capitolul urmator... spor la scris si sper ca nu te-ai suparat pe mine :) :o3
Sus In jos
Just..::MeForever
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-o lume cruda
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:22

Sunt obsedata de ficul acesta!!!!!Nu,nu se poate sa se termine capitolul cand e mai mare suspansul :)) Deci moooooor,asa e si la toate filmele mele preferata SUSPANS SUSPANS SUSPANS ,tocmai cand e mai palpitant BUFF,SE TERMINA sad Oricum,te rog sa ma anunti la urmatorul capitol te rog :d
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 18:24

BUNA AM ADUS NEXTU'...
scuze stiu ca nu am mai trecut de multisor pe aici, dar am avut tezele si na... plus ca nu am avut timp, iar cand am avut putin timp, am avut o hemorangie de lene apsoluta!
oricum va multumesc de comm-uri si ce sa mai lungim. lectura placuta...



CAPITOLUL XIX: visul florii de cires


Tampitul a avut curajul sa imi puna mana pe fund?! Am inceput sa tip ca o isterica, in propiile mele ganduri. Sunt eu nebuna sau cumva mana lui e pe fundul MEU?! Cum are curajul sa faca asa ceva?! Simteam cum sangele mi se urca la cap si cum fata mea se infierbanta. Nu nu era rosie de rusine, ci de nervi. Probabil s-ar forma un crater in pamant daca as fii cu picioarele pe el si asta tot ar fii putin in comparatie cu ce vreau eu sa ii fac. Vreau sa il omor! Il omor! Il omor! Il omor, doar daca scap din aceasta franghie. E patetic! Ma mai imping inca o data in el, dar de data asta nu a mai cazut. Se uita la mine cu un zambet tamp pe fata, lasand sa se vada dintii sai perfect albi. Nu pot scapa... Dar macar imi pastrez demnitatea. Pufnesc zgomotos din nas, dupa care imi intorc capul astfel incat sa nu ii mai vad mecla. Vazand ca il ignor, isi trage mana de pe fundul meu si incepe sa imi vorbeasca pe un ton ironic:

-Printesa dramei, e suparata?! Iti place sa dramatizezi nu?! Pe Uchiha parca ii lasai sa faca si mai mult... Instinctiv imi intorc capul inspre el. Uimirea se imprima rapid pe chipul meu. Ma uimea prostia pe care, tocmai, a scos-o pe gura. Ce vrea el sa insinueze? Ca ma culcam cu amandoi?! Asta e imposibil, fiindca nu am facut-o cu nimeni, pana acum si chiar nu ma grabesc... Nu stiam ce sa ii spun. Ca nu e adevarat?! Nu m-ar crede. Dar de ce imi pasa ce crede el despre mine? Incerc sa ma calmez si sa uit ce a zis, dar cealalta eu era incapatanata si nu vroia asta. Ea imi controla miscarile acum, iar eu eram mai mult ca un privitor din culise, ceea ce era iritant. Cotul meu se misca singur, nimerindu-l pe Rin in burta. Saracul baiat se incrunta de la durere, dar nimic mai mult. Pe de-o pare eram bucuroasa ca el sufera, pe alta eram nervoasa pe mine insami ca nu imi controla propiul corp.

Ma uit atenta la fata lui perfecta, la expresia lui, la ochii lui care te avertizau ca te-ar putea ucide intr-o clipa. O mana mare imi acopera fata, oprind aerul ce se indrepta spre plamanii mei. Sentimentul de panica puse stapanire pe mine, iar respiratia imi deveni scandata. Ultimele lucruri pe care le-am auzit au fost cuvintele blondului. ,,Mai bine nu ai fii facut asta!’’, dupa care toata fiinta mea se scufunda in intuneric.

Stau intinsa pe covorul pufos de iarba moale, inconjurata de mii de flori placut mirositoare. Privirea imi e atintita spre cerul senin, pe care se aflau doar trei nori. Era ciudat, fiecare din ei mai avea o tenta ciudata ce ii contura. Unul cu tenta de albastru inchis, ce imi amintea oarecum de Sasuke, altul conturat cu o culoare mai luminoasa, un auriu placut ce semana cu parul lui Naruto, iar in mijlocul lor, se afla un alt nor parca desprins dintr-o poveste. Acest nor era conturat cu un rozaliu pal ce ma ducea cu gandul la apusul de soare. Nu ma gandeam la nimic si totusi gandurile imi zburau spre cer. Ma gandeam la tot si in acelasi timp, la nimic. Cateva rasete imi distrase atentia de la cerul ascultator. Vocile imi pareau cunoscute asa ca m-am rostogolit pe o parte pana in directia de unde veneau. Vederea imi era blocata de firicele firave de iarba si papadiile galbene care cresteau mandre, vrand sa urce tot mai sus. Doua persoane foarte dragi mie, se aflau chiar in fata mea. Nu am mai stat sa analizez situatia in care ma aflam, eu am inceput sa ii strig ca nebuna. Nici Naruto, nici Sasuke nu mi-au raspuns. Ma ridic incet de pe iarba si ma indrept cu pasi marunti, spre cei doi colegi de breasla. Ajung chiar in spatele lor si intr-un fel ma simteam vinovata ca le puteam auzii gandurile. O voce ciudata rasuna prin minetea amandurora. Le spunea sa ,,il omoare’’, adica sa se omoare intre ei. Ma apropii mai mult si imi asez mainile pe umerii lor. Un mic tipat imi iesi din gat, atunci cand am trecut direct prin trupurile lor. Inghit in sec si imi retrag mainile la piept, tinandu-le strans. Baietii se i-au in brate si valuri abundente de lacrimi le cadeau pe fetele lor fericite. Amandoi aveau intiparit cate un zambet trist, nostalgic.

Privesc stupefiata cum Sasuke se ridica de pe covorul verde si ia pozitie de atac in fata lui Naruto, care il urmeaza imediat. Brunetul isi scoate katana si o indreapta amenintator spre blond, care si el isi pregatise trei kunai-uri, tinandu-le intre degetele mainii drepte precum niste gheare. Amandoi sar la atac, iar vocea mea subtire, forma niste strigate asurzitoare, dar pe ei nu ii deranja. Practic ei nu ma auzeau, eu puteam doar sa privesc. Eu nu existam cu adevarat acolo! Corpul imi incremenise, iar inima incetase sa imi mai bata. De fiecare data cand le spuneam sa inceteze, ei se raneau reciproc, iar sangele lor tasnea in toate partile. Puterile lor erau egele, ceea ce era terifiant. Ma simteam de parca eu eram cea taiata, doar privindu-i. Amandoi inaintau rapid prin marea sangerie de la picioarele lor, venind unul spre altul pentru inca o data. Inima mea se facu cat un purice, simtind ca ceva rau se va petrece, dar eu negam in continuare asta, desi constientizam ca asta e finalul luptei. Lamele strapung violent pielea si carnea de pe piepturile lor, indreptandu-se mecanic catre organele vitale. Nu puteam crede ca acesta era sfarsitul lor! Amandoi se aflau in plina cadere. Fug disperata spre ei, cu lacrimi in ochii. Ma asez langa trupurile lor din care inca tasnea sangele fierbinte. Nu mai respirau, iar inimile lor au incetat sa mai bata. Eram panicata, disperata si frustrata. Nu mai stiam ce sa cred si nici ce sa simt. Cerul se intuneca, de parca si el imi impartasea durerea si suferinta. Lacrimile cerului se spargeau usor pe chipurile pline de sange a coechipierilor mei. Nu mai suportam durerea, nu mai puteam indura asta de una singura. Imi ridic privirea spre cer si am inceput sa tip cat matineau plamanii. Doar astfel puteam povestii tuturor ceea ce imi macina sufletul. Ceva ma smulge din realitatea asta cruda si ma aduce inapoi in intuneric si singuratate. Singuratatea se materializa sub forma unui chip, dar intunericul ramase la fel.

-Ai visat frumos? Ma intreba batjocoritor Rin. Nu puteam vedea nimic alceva, inafara de fata perfecta a blondului care se afla la cativa centimetri de a mea. Eu stateam intinsa pe un pat destul de tare, iar el ingenunchea langa mine. Respir adanc imediat ce mi-am dat seama ca totul fusese in vis. Ma simteam usurata, ca si cum, o piatra s-ar fi ridicat de pe inima mea. Imi fac curaj si il intreb unde suntem, iar el imi raspunde foarte nepasator:

-Pai... Sa vedem, suntem intr-o celula.

VA CONTINUA...

si acum pozele: -naruto si sasuke pe iarba:
Caruselul vietii  - Pagina 8 Images?q=tbn:ANd9GcQWcqPuBai7kCdvtFQrmb_HZLF3I7RM-oKVoA--aA-25ez3VBRXyg

-naruto si sasuke plangand:
Caruselul vietii  - Pagina 8 Images?q=tbn:ANd9GcR2Q8a9Pidf__374_xNkFlHjfpiKBDusZQ9Q9NPmMea3HlkY7Qjiw

-sakura cu naruto si sasuke dupa lupta:
Caruselul vietii  - Pagina 8 Images?q=tbn:ANd9GcTTM4-i3VgxwC2pX-lvBrGRsX0FkGpZGZXXm3Qo75fHRWKjn2m4fQ

sper ca v-a placut si sper sa ma iertati ca l-am adus atat de tarziu.
v-am pupacit si ne mai auzim... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 8 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Dum 03 Iun 2012, 06:33, editata de 2 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 18:28

first , edit dupa :) happy
Intr-o celulta? Te mai pomenesti ca a si violato iar peste 9 luni o vad mamica waiting
Ce naiba e cu Rin sau cum pana me lo mai fi chemand si pe dreptul de depilandru , dar cum ... eh las ca daca incep o tin pana dimineata.
Si .... ce vis nostalgic?!!!! :(( doamne , daca era adevarat intram in monitor , intrand pe mess si sarind la tine acasa bantuindu-te si intrebandu-te intruna de ce vrei sa ma omori sa te omor.
Next! Si app , cap int , frumos , ms ca m-ai anuntat si restu in love a hug


Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)


Ultima editare efectuata de catre Max in Sam 02 Iun 2012, 18:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 18:28

Max te bat.... eu at imi scriam mesajul.... Oricum sa revenim... Imi place foarte mult ficul tau...mda probabil ca ti-am m-ai spus... ce vis urat a aavut biata Saku:((( si apropo cum de sunt intr-o celula? Ori ne faci tu o surpriza, ori sunt eu cam beata: lough oricum un capitol excelent ca si celelalte, si te rog sa ma anunti cand pui next in love in love in love Aly te pupa i love you spor la scris:)
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 18:55

doamne ce mai vis urat a avut imi pare rau de ea
capitolul e ca de obicei GENIAL si astept nextul


Caruselul vietii  - Pagina 8 3
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 19:24

Vai ce triste sunt pozele! Capitolul a fost foarte frumos, ne tii in suspans si nu-i cinstit sa stii! Caruselul vietii  - Pagina 8 735877 Si chiar, de ce sunt in celula?! Sper sa nu-i face ceva lui Sakura ca il crap! Ii dau in cap si fac crima! Caruselul vietii  - Pagina 8 334366999 Te rog din suflet sa ma anunti cand pui nextul!


Caruselul vietii  - Pagina 8 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 21:20

Mersi ca m-ai anuntat, draga mea! Caruselul vietii  - Pagina 8 2843714615
Ce mai vis a avut Sakura... Oare ce cauta intr-o celula? Hmm... Ne pregatesti tu ceva, asta-i sigur. Caruselul vietii  - Pagina 8 4006036031
So.... Astept next! Spor la scris si la idei! Caruselul vietii  - Pagina 8 208323


       Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 8 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 22:44

Multumesc mult de anunt. kiss A durat destul de mult pana ai adus capitolul, dar asta e!
Ce vis groaznic a avut rozalia, si pozele au fost foarte triste sad .
Si ce cauta intr-o celula? huh? think
Abea astept nextu. hi! thank you


Caruselul vietii  - Pagina 8 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 10:22

Ultima ... si ma madresc cu asta happy2 Pe cine incerc eu sa pacalesc ? Vruiam sa ajung printre primii, dar asta e .... app SCUZE ca nu am ajuns mai repede.. crying
CApitolul a fost foarte emotionant, starile prin care a trecut Sakura au atat de profunde iar visu ala a fost... nu vreau sa am un astfel de vis... :|
Rin a facut .... ce ? Il prafui !! angry angry angry Cum sa faca asa ceva ? Lasa ca il aranjez eu waiting
Celula ? Ce cauta intr-o celula ? waiting Doamne Saku, prin ce intamplari mai treci si tu ... Presupun ca era prea greu sa fi o fata normala care sta acasa sisingura aventura pe care o are sa se numeasca 'scoala' ... Dar ficu este interesant si vreau next rapid rappid rapid .. happy2
Teo a hug
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 12:13

Ce capitol tare huh? crying saraca Sakura..... Chiar si cand iti scriu comm-ul abie pot vedea ce scriu pt ca am lacrimi in ochi... sad Abia iti astept nextul si vreau sa vad cand va fi Sakura salvata a hug love angel hug like michael jackson Te pwp!!!!!!
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 16:27

RIIIIIIIIIIIIIIN styu k u iai dat visul ala sakurei si nu vei scapa nepedepsit idiotule. tampit cu doua fete....perfecte dar tot un idiot prost si nenorocit ai ramas fraiere. ohhhhhhh te distrug auzi? angry next


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 07:00

tare capitoulu... si multumesc ca m-ai anuntat sper sa o mai faci puppy eyes


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mCaruselul vietii  - Pagina 8 Yvf
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Caruselul vietii  - Pagina 8 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19Sam 09 Iun 2012, 16:22

nextul ?


unde e ?


sper sa ma anunti si pe mine de continuare ,

sa revenim la fic , este superb , misto , ultra , mega , super fascinant ,

adu' contiunarea mai repejor , vreau sa stiu ce se intampla ,

bafta si pupici de la crisu


Caruselul vietii  - Pagina 8 S6he8w
Caruselul vietii  - Pagina 8 Npi5xg
Caruselul vietii  - Pagina 8 2myt0zq




Caruselul vietii  - Pagina 8 R0b9k0
Sus In jos
Continut sponsorizat




Caruselul vietii  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 8 I_icon19

Sus In jos
 

Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-