Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Amintirile uitate - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Amintirile uitate - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Amintirile uitate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Cum este ficul? Merita mai multe Sezoane?
E genial :X. Merita, merita!
Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_lcap88%Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_rcap
 88% [ 36 ]
Frumos. Poti face cateva sezoane, dar nu multe.
Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_lcap12%Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_rcap
 12% [ 5 ]
E cat de cat ... poti sa il inchei....
Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_lcap0%Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nasol! Nu imi place! Inchidel, inchidel!
Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_lcap0%Amintirile uitate - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 41
 

AutorMesaj
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 20:53

Sincer chiar am vrut sa'l introduc in amintirile Sakurei dar am zis ca mai bine nu, asa a iesit un capitol fara Sasuke si sincer imi pare rau, nu aveam cum sa il introduc altfel si am lasat chestia cu trecutu deoarece imi strica toate planurile pt ce aveam in gand


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:00

un capitol frumosm
imi cer scuze ca nu am venit mai repede cu un com
dar nu am avut timp
am fost la bunici la tara si nu am avut semnal la net
spor la scris si la ideei multa bafta in continuare
sa ma anunti si pe mine de next
PwP dulce de tot la tine kiss


Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Amintirile uitate - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei.   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 00:25

Imi cer scz ca ati asteptat atata timp. Am venit si cu mult asteptatul capitol. Asa cum v'am promis acest capitol e full actiune, nu cred ca suspansul e chiar asa de conturat dar merge si asa. Va iau in asalt acum seara si va spun ca vreau minim 5 commuri sa aduc nextul (e doar o "fita" de'a mea fiindca vreau sa vad ca mai multa lume se bucura de acest fic, nu numai voi, cititoarele mele care m'ati ajutat sa ma desvolt, cu si fara sgaturi, unele direct si altele indirect). Nu vreau sa va mai tin din citit, pt ca stiu ca teoria e plictisitoare, chiar daca e spusa sau vorbita, in unele cazuti e aceeasi. Fara alte retineri va aduc acest capitol, Capitolul V, mult asteptat (asa vreau sa cred).


Capitolul V


"Draga jurnalule, acum iti scriu din banca. Ora 1.30, jumatatea orii de mate. Intoarcerea la scoala de la restaurantul unde am fost sa mananc cu TenTen a fost punctul culminant din viata mea. Vampirii exista, iti spun clar. Azi la intoarcere am ajutat un copil sa isi gaseasca mama si m-a dus printre blocuri iar dupa un moment de suspans si-a aratat coltii. Cand sa ma muste de gat 2 adolescenti pe nume Ino si Neji m-au salvat din ghiarele acelui copil. Ei spuneau ca au fost trimisi de cineva necunoscut mie sa elimine "VAMPIRII" de nivele mai inalte :de la A pana la D fiind nivelul de normalitate, de la D pana la F nivelul de tanjire medie dupa sange a oamenilor necturni, asa cum imi place mie sa le spun vampirilor, si de la nivelul F pana la I gradul oamenilor nocturni de tanjire excesiva dupa sange, ce mi-au explicat pe intelesul meu. Copilul care m-a atacat era de nivel G, Ino arucand scuza ca acel copil era singur si incerca sa se hraneasca dar mie toti cei trecuti de nivelul F sau chiar si D mi se par infricosatori. 
De ce nu mi-ai spus ca exista? Ironia sortii ma amuza, chiar incepeam sa rad. Eu, care am sperat ca Marta sa fie singurul om nocturn pe ca sa il stiu in toata viata mea, tocmai am intalnit altu azi. Curajul meu de a o intreba pe Marta daca mai erau si altii pe langa ea tocmai fusese spulberat de acel copil.
"

Urasc matematica. Nu o inteleg si tocamai profesorul s-a ales sa ma scoata in a 2-a zi de scoala la o problema de geometrie care a iesit ca vai de capul ei.
Drumul spre casa a fost linistit deoarece sunt singura copila care iese de la scoala la ora 2. Pe strazile aglomerate alta data acum era liniste, prea multa liniste. Nici un om, animal sau insecta nu umbla pe strada.Cerul innorat imi dadea o stare de neliniste care imi displaceea. Frigul se lasa peste Avrig. Frigul acela nu era unul obisnuit, era mai rau ca cel de iarna.

In aer se simtea un usor miros de sange. Am inceput sa merg dupa miros. Dupa vreo 100 de pasi am ajuns la locul cu pricina. Un peisaj ingrozitor a inceput sa-mi bata ochii. Am intrebat,fara sa gandesc, ce fac ei acolo iar acei "monstrii" tacura. Ma dadeam mare ironica, dar tremuram de frica. Un barrbat m-a intrebat daca nu imi este clar. Am vrut sa ii raspund dar teama deja isi facu-se loc printre gandurile mele. Dupa ceva momente de liniste ma intrebase daca nu vreau sa ma alatur lor, sa dau un pic din solduri.

Intrebarile ma loveau peste fata mai rau ca la bowling, eram o singura popice pe strada parasita. Acei oameni erau... erau... VAMPIRI! Extrageau sange de la oameni in folosul lor, de asi satisface poftele egoiste! Asa imi spusese Marta. Asa imi spusese atunci cand am intrebat ce sunt aceia vampiri. Cuvantul cel mai nasol imi iesise pe gura fara sa vreu. Regretam ca am scos acel cuvant din prima secunda cand l-am auzit. Stiam ca daca ii faci "monstrii" ei se vor enerva.


-Vad ca te-ai prins, papusa. Ti se vede pe fata groaza, agonia si frica din inima ta. Esti desteapta la prima vedere, sa vedem ce gust are ...

Disparu si aparu in spatele meu. Sopti restul propozitiei si ma ingrozi. "...sangele tau!". Simt o durere in gat. Imi puse mana la gura sa nu tip si incepu sa extraga din mine ceea ce imi trebuia pentru a trai, pe langa aer sau organe, lichidul rosu numit sange. Aici mi sfarsitul. Aici am sa mor! Gandeam cu groaza aceasta ipoteza inainte sa lesin.


-Hai mai Sasuke! Doar un pic vreau sa gust! Doar un strop.se auzi vocea unui baiat. Sti ca ma pot opri, ma cunosti. [/color]Se auzi pocnind, ca si cand Sasuke ii trase una peste fata respectivului.
Stai! Sasuke? Gust? Strop? Oprit? Nu eram moarta? Unde sunt? Sar in fundu canapelei si toti care erau in camera, in jur de 6, se uitara la mine. Primul meu instinct a fost sa imi duc mana la gat sa vad ce am dar era bandajat. Era un bandaj fin, din cea mai buna calitate, un bandaj destul de scump chiar si pentru statutul lui taicamiu. Acest material era si este la ora actuala cel mai bun material de pe piata mondiala

-C-c-ce s-se pe-pe-petrece aici? Unde sunt?am inceput sa insirui intrebari si sa ma balbai. Acesta a fost cel de-al 2-lea instinct al meu.

Sasuke se apropie de mine si eu am sarit de pe canapea intr-un colt al camerei. O camera intunecata. Stai! Era noapte? Mama oare nu era ingrijorata pentru mine? Oare ce v-a spune? Nu ii puteam povesti lucrul oribil petrecut azi. Imi era prea frica sa povestesc cu cineva, poate cu Marta si atat. Vocea de catifea a lui Sasuke ma intreba ce am patit. M'am uitat in jur si am singurul cuvant care mi'a iesit pe gura a fost "noapte".



-Da, e noapte. E in jur de 9-10. Nu fi ingrijorata. Mama ta stie ca esti la mine acasa.

Stai un pic! La el acasa? Cum am ajuns aici? Si in urmatoarea secunda am simtit cum ma lasa picioarele si sa ma tarai de perete in jos ducandu-mi mainile la tample, acoperindu-mi si capul in acelasi timp. Si astfel a inceput o murmura de soapte. Sasuke ma intreba ce am patit dar nu i'am putut raspunde. Eram prea speritata e faza de la pranz. Era imbracat intr-o camasa alba, simpla, cu niste blugi albastrii si incaptat cu niste Tenesi de la AllStar de culoarea neagra. Aceste culori imi dadea impresia ca el nu vroia sa iasa in evidenta.

-Lasa-ma!am strigat eu si murmura de soapte a incetat. De ce ma aflu aici? Cum am ajuns? Cine m-a salvat de.. de..

-Vampir.spuse o voce de baiat. Am inceput sa caut in cap o voce asemanatoare si am gasit. Era a baiatului aluia... Neji. Nu conteaza cine te-a salvat. E important...
-Pentru mine e important! Tot ce se intampla cu mine e important! Macar atat sa stiu daca nu mai mult!

Fata blonda care era azi cu Neji veni spre mine, ma lua de gulerul camasii mele albe cu patratele mov si cu o forta uimitoare ma ridica. Cu o privire furioasa incepu sa strige:


-Tu fata tu! Ce dracu ai? Esti proasta sau te prefaci? Ti-am spus.. Neji o intrerup-se spunandu-i sa se linisteasca si ea ii spuse sa taca urmat de un "fraiere" scuipat si continua: Nu vezi ca e proasta. Ii spunem ca nu conteaza si ea ,isi schimba tonul pe unul mai pitigaiat si imi imita spusele, "Tot ce se intampla cu minte e important.", isi regla glasu la cel normal si relua: hai scuteste-ma! Esti fraiera? Daca nu ti-am spus la pranz iti spun acum "Nu te baga!".

Se opri. Toti se uitara la ea si ea se uita la Sasuke. Ma lasa jos si ma asez in pozitia in care eram inainte sa ma ridice. Sasuke o intreba calm daca a incetat si daca s-a descarcat. Dupa 2 minute foarte lungi pentru mine se deplasa spre ea si ii pocni una peste fata. Fata ei deveni rosie.


-Noroc ca a fost Sasuke acolo ca altfel, tu erai moarta acum.spuse vocea de baiat pe care am auzit-o mai devreme.
Pe fata mea se citea groaza. Cum? Daca nu era Sasuke eu trebuia sa fiu moarta?

De ce? Privirea mea se atinti spre el. Mii de ganduri imi invadara mintea. Eram speriata dar si fericita. Nu intelegeam de ce numai mie mi se intampla asemenea lucruri. Un moment de liniste se lasa in incapere, era asa apasatoare!


-Poate ar trebui sa...si vocea baiatului numit Naruto se opri, cineva il opri.
-Poate ar trebui sa o punem sa aleaga.spuse o alta voce necunoscuta

Mi de ipoteze zburau prin urechile mele mai rau ca albinele. Stai! Ce sa ma puna sa aleg? Cine? Toti se oprira cand Sasuke tusi o data intelegand mesajul lui. Incepuse sa imi explice ca ar trebui sa aleg intre a sti despre vampiri, sa ma amestec in viata lor si sa uit ca aceasta seara s-a intamplat. Toti au inceput sa raspunda in locul meu. Strigau in cor si spuneau sa imi stearga din aceasta seara dar eu, vroind sa le fac in ciuda am spus ca vreau sa imi ramana in creier si promitand ca nu voi spune nimanui.

-Esti proasta?incepu fata blonda pe nume Ino sa strige la mine. Ai posibilitatea sa uiti de vampiri, de oamenii , ce zic eu oameni, noi suntem "monstrii" care varsa sange si tu asta alegi? Si in plus de ce ai ales? Baiatul pe nume Neji o striga pe un ton autoritar dar ea continua: Ce motiv ai asa de bun?

Intrebarile curgeau la fel de repede ca debebitul fluviului Amazon. Nu prindeam sirul intrebarilor, nici macar puteam tine pasul cu viteza ei. Se opri. Ma lua de guler si ma zgudui de vreo 3 ori si scuipa printre dintii ei albi un deci ca vai de capul lui. I-am spus ca am un motiv bine intemeiat si ea ridicand glasul imi spuse ca asta vrea sa auda, motivul. Nu il puteam zice, nu cand i-am promis Martei. Asa ca  tacut vreo 40 de secunde dupa care Ino ma lasa sa pic ca pe o papusa si se indeparta. Sasuke veni la mine intinse mana in semn ca vrea sa ma ajute sa ma ridic si ma intreba daca sunt bine. Fara sa ma lase sa zic ceva isi ceru scuze si spuse ca Ino mai are de lucrat la comportamentul ei.

-Dar...!incerca ea sa spuna cand brunetul ii arunca o privire. Dar eu ....!se opri datorita lui Neji care ii spuse ca nu are rost si iesi pe geam trantindu-l.
-Stai! E periculos!am strigat ingrijorata ridicandu-ma in picioare. Cineva imi atinse umarul si imi spuse sa o las singura.
 
Era un baiat roscat cu ochii caprui. Se prezentase ca fiind Toshiro Tama si era din Konoha. Il recunoscusem! Era cel mai bun prieten al me... Dar cand a devenit asa? Groaza si spaima imi cutremurara corpul. Era imbracat cu o bluza neagra si avea scris pe ea "I'm a devil!" cu un rosu aprins, cu niste pantaloni de culoarea sangelui iar in picioare avea niste skateri negrii de marimea, aproximativ, 42. Imi era oarecum frica de el. Am steans din pumni.

-Tu!scoasem pe gura ca fiind a 2-a mea reactie dupa analiza intregului corp. Cum ai ajuns asa? De 1 an nu ne-am vazut! O... si acel baiat roscat ma opri. Imi spuse ca sunt prea galagioasa si imi ceru sa vorbesc in soapta. Imi cobor tonul dar pana in momentul in care simteam ca devine o soapta si reiau: 2 vacante de vara, caci doar vara mergeam in Japonia in Konoha dar, anu asta nu am putut merge si nu mai stiu nimic, sunt paralela cu acea lume unde imi traiesc prietenii. Te-ai schimbat. Ce ai patit? Nu imi spune. Devenisem trista. Imi dadusem seama ce i se intamplase


-Hai sa mergem.imi spuse Sasuke. Nu esti in siguranta aici, te duc acasa.

Fara sa ma opun am inceput sa merg. Parca intreg corpul vroia sa recunoasca ca Sasuke are dreptate dar sufletul meu era opusul. Vroiam sa stau, sa vorbesc cu Tama, sa il intreb ce mai face, Cum se simte in pielea noua a personajului. Vroiam sa il intreb ce a facut din clasa 1, cum a trait, cu cine s'a intalnit. Erau multe intrebari si putin timp. Eram asa bucuroasa sa il revad. Prea bucuroasa, incat am uitat ca sunt inconjurata de Vampiri.



Lectura frumoasa! thank you 


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Dum 29 Iul 2012, 12:13, editata de 6 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 09:27

Amintirile uitate - Pagina 2 384738 capitol nou ieiiiAmintirile uitate - Pagina 2 384738 si pe mine nu ma anunti????macar cu un mass pe messAmintirile uitate - Pagina 2 23826 ?sa vezi ce iti fac eu tine mely meuAmintirile uitate - Pagina 2 962758 Amintirile uitate - Pagina 2 621493 Doamne deci sunt ingrozita, cum Sasuke le-a dat doar o palma alora?????nu putea sa-i bata dupa toate astea mar?Amintirile uitate - Pagina 2 23826 macar asa pentru a satisface ceva din mine??Amintirile uitate - Pagina 2 268890 Eu daca eram in locul lui i-as fii batut pe fiecare care se atingea de Sakura, si de ce nu a facut-o si el cand Ino a luat-o de guler pe Sakura?????Amintirile uitate - Pagina 2 23826 ma supi rau melyAmintirile uitate - Pagina 2 269478 in rest e dragut, Saraca Sakura sigur va avea nevoie de terapie intensiva dupa astaAmintirile uitate - Pagina 2 138742 Ce dragut e Sasuke ca e bland, dar mai bate-i pe aia sau ii lasi sa o joace pe Saku in picioare???Amintirile uitate - Pagina 2 621493 astept nextulAmintirile uitate - Pagina 2 208323 te-am pupat si te rog sa anuntiAmintirile uitate - Pagina 2 968803


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 20:46

Hey Yo!!!!!!!! Am ajuns cu mici(mari) intarzieri! Imi place muult capitolul! De ce nu vorbeste cu ea? Pana la urama tot sunt prieteni ,nu? Si....Cand aduci next? Pentru ca il astept si iti dau si pupici ca sa vina mai repede


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 21:03

Citat :
De ce nu vorbeste cu ea? Pana la urama tot sunt prieteni ,nu?
Scz pt aceasta neintelegere. Am uitat sa pun "ma intreaba" "imi spuse". Da, sunt cam uituca si imi cer scz. vorbeste cu ea, chiar are grija de ea :o3. imi cer scz din nou Niki si celor care au citit ficul pana acum :D


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei.   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 20:06

He he. Am venit din nou cu un capitol incitant love, destul de incitant ca sa nu ma bateti biciuitor :)). Eh sa nu mai fac ca de fiecare data, sa scriu mult si sa va retin, tura asta nu am nimic sa va spun, asa ca va las sa citit in liniste, astept commuri love dance2


Capitolul V|


-Am adus-o!spuse Sasuke dupa ce Marta raspunse la usa. Ai grija de ea.si asa Sasuke disparu in noapte.
Intru iar Marta ma lua in brate. Imi spuse ca stie ce s-a intamplat dar parintii mei nu iar mainile mele care erau infasurate in imbratisare cazusera pe langa corp. Socul imi pocni fata mai rau ca un crivat. Inca in soc nu imi dau seama ca stia chiar tot, inafara de fazele de la Sasuke acasa. "Tu fata! Esti proasta?" imi rasuna in cap, "Ai posibilitatea sa uiti de vampiri, de oamenii , ce zic eu oameni, noi suntem "monstrii" care varsa sange si tu asta alegi?". Cuvintele lui Ino ma induceau si mai tare in soc.

-Tot?intreb eu cu voce joasa. Ce sa fac?intreb retorica.
Ma intreba despre ce vorbesc iar eu sa nu o ingrijorez ii spun ca nimic afisand un zambet fals. Isi dadu seama ca nu-s in apele mele dar ma lasa in pace. Taind linistea prea groasa asternuta de 30 de sec imi spune ca ma asteapta o cina copioasa iar eu ma indrept spre sala de mese cand imi aud stomacul chioraind.

-Ce ai facu azi?ma intreba mama cand ma asez la masa. Cum te-ai simtit acasa la Sasuke? Stiu ca ieri nu ai vorbit deloc cu el.
Mama era tare vorbareata in seara asta vocea ei fiind singura care se auzea. Linistea se asternu peste noi 3. Parintii mei erau ingrijorati de bandajul de la gat dar nu spusera nimic iar eu ma gandeam ca s-au intamplat prea multe in seara asta. M'am oprit din mancat si ma uitam in gol la razele lunii care se jucau pe farfuria mea. Eram asa trista! O tristete nebuna doar cand imi aminteam de cuvintele lui Tama.



¥¥¥Flash Back¥¥¥

-Ce ai patit? Nu imi spunea. Devenisem trista. Imi dadusem seama ce i se intamplase.
Linistea se asternu. Era o liniste nebuna, o liniste incarcata cu sange. Toti taceau parca asteptand ceva.Nimeni nu zicea nimic apoi niste cuvinte imi lovira fata:


-Eu... Tama facu o pauza si relua cu pumnii stransi: Eu ... eu am devenit asa nu ca am vrut, a trebuit. Cuvintele acelea imi lovira tot corpul facandu-ma sa ma clatin. Dupa o luna de la inceputul verii s-a intamplat ceva oribil. Eu si familia mea am fost atacati de un Vampir Z,se uita urat la Sasuke eu ne intelegand gestu. Vampirii Z sunt vampirii care conduc tot neamul de vampiri,imi explica el mie de parca intelegeam. Parintii mei au fost omorati dar pe mine m-a lasat in viata. Nici acum nu inteleg gestul. Isi stranse si mai tare pumnii. Parca ar astepta ceva.

Dupa ce auzisem povestea imi dadusem seama ca teoria mea era cu totul si cu totul gresita. Ca prietenia noastra a fost una efemera, una in care eu nu stam nimic despre acest baiat roscat, acest baiat de care am fost indragostita din vacanta de vars care despartea clasa a 7'a de a 8'a. In fiecare vara ma intorc acasa, la prieteni, la colegi si la profesori; i fiecare vara ma intorc pentru ca stiu ca acolo e lumea mea. Da...lumea mea, departe de acest univers paralel, acest univers plin de vampiri in care eu nu stiu nu stiu nici macar 5% nu stiu din ceea ce exista aici. Tama incepu sa plece spre iesire iar eu am inceput sa ii spun sa stea dar el tranti usa

-Tama...spun eu dupa ce el iesi din camera. Vroiam sa merg dupa el dar Sasuke imi spuse sa stau. Nu avea rost sa plec dupa el. Trebuia sa il las singur, sa se adune, sa se linisteasca. Dupa 5 min de liniste brunetul imi spuse ca ma conduce acasa.


¥¥¥Flash Back end¥¥¥



-Nimic interesant, nu am aflat prea multe despre Sasuke.reusesc sa spun dupa 10 min de liniste si suspans.

Nimic pe dracu. Am aflat inca prea multe intr-o singura seara. Prea multe pentru un om nesuferit ca mine, un om care isi baga nasul peste tot.Nu cred ca voi tine pasul cu el si cu prietenii lui. Strang din pumni si spun ca l-am intalnit pe Toshiro Tama.

-Inteleg.spuse mama cu greu. Si ce ati vorbit, ce mai face? Familia lui e bine?

Am inceput sa scornesc cate minciuni neputandu-i spune ca el e un Vampir si ca defapt, familia lui chiar a fost omorata de unul, de in Vampir Z! Ma simteam lasata pe dinafara. Ma simteam in plus oriunde si in orice.

Ajunsa sus in pat am adormit ca un prunc. Oboseala, nervozitatea, stresul. Erau prea multe, chiar prea multe, intr-o singura seara pentru o fiinta. Da, fiinta, e bine spus. Sunt doar o fiinta amarata, care trebuie protejata "Sa vedem ce gust are ... sangele tau ". Da, asta sunt. Sunt vulnerabila in fata lor. In fata Vampirilor.

Veni dimineata. Razele soarelui dansau pe fata mea. Incepu sa sune ceasul si varianta mea a fost sa ma trezesc. Ma pregatesc cu greu si dupa 20 de mi cobor agape pe scarile multe. Marta ramase socata si ma intreba ce caut la ora asta treaza doar e sambata. Cu toate acestea imi iau micul dejun si o pornesc de nebuna pe strada. Locatia mea finala era casa lui Sasuke. Bat la usa si un chip cunoscut imi raspunse. Imi spuse ca il cheama Kiba, coleg cu mine de clasa. Ma intreba ce caut aici si eu i-am raspuns ca am venit sa vorbesc cu Sasuke iar din spatele lui Kiba se auzi un "Sunt onorat".

Ajunsem intr-un birou mare. Vazand ca ma uit cam lung imi spuse ca in camera asta se refugiaza el.Era o camera larga cam circa 150m patrati cu multe carti pe de-o parte si alta a usii. in paralel cu usa era un geam care se intindea pe tot peretele. La 1-2 m de geam era un birou pe care era asezat un teanc de foi. Cu spatele la birou statea o canapea si in fata acelei canapele de culoarea sangelui era o masuta de cafea. O lustra mare cu becurile precum lumanarile atarna la 1 m de tavan. Peisajul mirific era conturat de soarele care tocmai rasarea, culoarea emanata fiind una galben rosiatica, una mai apropiata de foc.

O raza de soare ajunse si pe fata mea facandu-mi fata sa mi se incalzeasca si sa mi se faca rosie. Lua un loc pe canapea si ma invita si pe mine. Ma asez tacuta si ma intreba de ce am venit. Dupa un minut de liniste un jet de la un puf frumos mirositor alerga printre noi cu mii de particule de spray. Striga o fata pe nume Melamina. Ii spuse sa aduca un ceai, o pilula de sange si o apa plata. Melamina era pe vremuri o ciocolata din Londra, cea mai buna ciocolata din oras dar cu timpul a disparut datorita unei firme de ciocolata pe nume Ianda dar un magazin din Tokio a luat numele de Melamina devenind unul din cele mai cunoscute magazine de haine din Japonia.

-Ce sunt alea pilule de sange?intreb eu dupa ce Melamina disparu. Melamina era o fata cu parul alb si ochii violini. Era imbracata in uniforma, o uniforma gri care ii scotea in evidenta formele bine conturate. Daca stateam bine si ma gandeam toti Vampirii erau frumosi: fetele cu forme bine contirate, cu un corp perfect si de invidiat ca si cantaretele precum Lopez, Selena, sau chiar din anime ca si Yuki din Vampire Knight, Inoue din Bleach iar baietii arstau precum actorii din filmele cu vampiri, asemanatori cu Robert Pattinson, Ian Somerhalder sau unii semanau cu personaje din anime, ca si Zess din Uraboku, Zero sau Kaname din Vampire Knight sau chiar personalitati din anime sau actori.

El imi spuse ca unii vampiri folosesc acele pilule de sange altii folosesc tigari dar amandoua au efecte diferite. Dupa ce termina de spus in minte imi trasni imagina cu blondul si bruneta care semana cu Neji,parca erau gemeni, cand fumau. Acum imi dadeam seama ca nu stiam chiar nimic despre Sasuke si lumea lui, a Vampirilor, doar cat imi spusese Marta. Dupa 5 min de liniste Melamina aduse cele cerute si se facu nevazuta. Sasuke isi puse pilula de sange in apa si trase o gura si ma intreba de ce am venit. i-am spus un singur cuvant acela fiind "Vampiri". Ma intreba ce vreau sa stiu despre ei si eu ii raspund ca totul. Incepu sa inshiruie o poveste si ma uitam cam nedumerita la el. Se opri dupa 1 min de trancanit si ma intreba ce am patit. I-am adresat o privire gen "Ce e asta baiatule?" si se prinse. Ma informa ca trebuie sa stiu si aceea poveste si presnupunand ca nu o ascultasem deloc, si avea dreptate, dupa care o relua de la inceput:


-Totul a inceput acum 100 mii de ani cand un cercetator a creat primul vampir. Acel vampir s-a indragostit de o femeie si au facut 5 copii, 3 baieti si 2 fate. Se spune ca baiatul si fata, primi nascuti, aveau in sange mai mult sange de vampir si mai putin de om asa luand nastere Vampirii K, al 2-lea baiat si fata mai mica aveau egal sange de om si vampir si au luat nastere Vampiri Z. Cercetatorul auzind de nasterea femeii i-a cerut cei 4 vampiri pentru a efectua teste. Dupa multe teste a aflat ca Vampirii Z si K pot transforma oameni in vampiri dar efectul celor puri fiind mult mai puternic. Cand a creat prea multi campiri a stabilit ca Vampirii K sa fie capul intregului neam deoarece baiatul si fata au fost primi vampiri puri creati. Legende si legende spun ca daca un alt vampir incearca sa reia cursul povestii va esua deoarece nici un vampir nu v-a putea. Multi vampiri s-au apucat sa vada daca legendele sunt adevarate si multi dintre ei au esuat, unii chiar murind.

O pauza lunga de 2 minute se asternu intre noi. Daca ma uitam mai bine la Sasuke era chiar frumos. Am scuturat din cap spunandu-mi ca nu pot sa ma indragostesc de un Vampir. Nici nu stiam prea multe despre el si deja? Acesta era unului din defectele mele, ma indragosteam la prima vedere. Sasuke era imbracat cu un plover mulat, pe gat scotandu-i pieptul bine lucrat la vedere. pantalonii albi ii inveselea tinuta. Sorbi din paharul unde avea pusa pilula amesteacata cu apa. Incepu sa spuna ca Vampirii normali trebuie sa sculte de cei Z . Imi spuse ca unii vampiri pot sta doar in intuneric si alti care pot iesi si la lumina soarelui. Dupa ce imi spuse asta imi amintisem de ce spunea Marta ca ea a facut eforturi sa stea in lumina soarelui.

Imi spuse multe lucruri interesante pana cand imi suna telefonul. Raspund si era TenTen. Ma intreaba unde sunt si eu ii spun ca acasa la un prieten. Sasuke se uitam lung la mine dar nu spuse nimic. TenTen ma invita in oras dar eu ii spun ca am treaba. Ma intreba la cine eram acasa dar eu am tacut si ea ma intreba pe ce strada sunt si ii spun ca pe strada Oasilor si ma intreba daca pe strada asta nu era o vila mare si ii spun ca da. Cand aud intrebarea ca daca eram la aceasta vila ii spun ca e musai sa inchid si ea ramase singura la telefon.

Sasuke ma intreba cine era si eu ii spun ca TenTen, o colega de clasa. Imi spuse ca daca vreau sa plec pot pleca, daca ma grabesc asa tare.





--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Lectura frumoasa! thank you 


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Dum 29 Iul 2012, 18:27, editata de 4 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 22:37

ei ei, mersi ca m-ai anuntatAmintirile uitate - Pagina 2 208323 vai de capu' meu ce e aici!!Amintirile uitate - Pagina 2 385627 ei bine partea cu vampirii si clasificarea aia n-am priceput-oAmintirile uitate - Pagina 2 947835 stii bine, auzi la tine, pilule, selena, lopez, mama mama secolul 21Amintirile uitate - Pagina 2 947835 e frumos ce ai????glumesc si euAmintirile uitate - Pagina 2 208323 imi place si saracu' sasuke trancanea si sakura n-avea treaba, ea se gandea la ce frumos e sasuke ai???Amintirile uitate - Pagina 2 962758 noi fetele, of of of, astept nextul te-am pupatAmintirile uitate - Pagina 2 208323 si sper sa ma anunti peri posta aerianaAmintirile uitate - Pagina 2 962758 Amintirile uitate - Pagina 2 208323


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mai 2012, 14:04

Heii o! Deci, imi plassse! Imi plase muult! Dar nu inteleg ceva..De ce am intarziat asa de mult? Imi pare rau, sincer. Astept next si PWP dolshe rau de tot


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei.   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 23:00

Capitolul V||


-Pa!ii spun eu in pragul usii, lui Sasuke. Multumesc ca m-ai tolerat si ca mi-ai spus atatea cu toate ca ma sti de doar 2 zile. Sasuke vroia sa imi zica ceva dar din gura lui iesi doar un pa amarat.

Era ora pranzului stiind dupa stomacu meu. Intru in cel mai cunoscut restaurant din orasul Avrig de pe strada Oiesi numit La Leo. Inauntru era si TenTen cu inca 2 colegi de clasa la o masa de 4 persoane. Ma striga si ma alatur lor. In timp ce ma asezam, la masa, si ma faceam comoda ma intreba unde am umblat. Se uita la mine si facu semn catre cei doi tipi, spunand indirect ca a facut rost de o intalnire in 4 cu niste baieti asa misto. Nu o bag in seama si incep sa ii spun ca pe strata Oasilor oprindu-ma si ea ma intreba ce s-a intamplat.  O liniste adanca se lasa intre noi, o prapastie fara fund. La masa vecina il zarisem pe Toshiro cu o fata. Gelozia imi invada capu dar scuturandu-l am inceput sa regandesc rational spunandu-mi ca el nu e iubitul meu si are dreptul sa faca ce vrea. M-am ridicat brusc de la masa si am zis ca trebuie sa plec.

Parcul era destul de linistit, soarele se revarsa cu raze galbene peste acest oras micut. Ziua era placuta chiar daca urma o ploaie. Norii cenusii se vedeau din departare alergand cu viteza. Sa ma bucur de aceste momente cu soare am luat-o prin parc. Covorul multicolor se facea din ce in ce mai intins, cu cat toamna avansa in mireasma ei. Imi placea sa imi tarai picioarele prin aceste frunze, lacrimile copacilor. Varsau aceste lacrimi deoarece pasarile cu cantecul lor feeric zburau pe deasupra coamei lor spre un taram necunoscut.

"Draga jurnalule. Am fost de dimineata la Sasuke acasa si am aflat multe lucruri interesante despre Vampiri, ceea ce nu mi-a spus Marta. Nu o pot invinui deoarece stiu ca tine la mine si nu vrea sa ma implice in asta dar acum eu am ales nu ea! Pe langa faptul ca in lumea vampirilor este un lider, ca unii vampiri pot sta in lumina soarelui si altii nu am mai aflat ca cei mai rari vampiri, cei care au fost printre primii creati dupa Vampirii Z, au puteri speciale ca si cititul gandurilor, vazutul in trecut sau in viitor sau o putere uriasa..."

Putere uriasa... atunci mi-a trasnit prin cap. Ino avea o putere mare, o putere prea mare pentru un om sau chiar vampir. Ino trebuie sa aiba in jur de 60-70 de mi de ani dar arata de 17-18 ani, ca si toti ceilalti. Incepu sa picure cand de-odata se auzi cum toarna cu galeata. Am continuat sa scriu:

"Toti Vampirii trebuie muscati de 2 ori de catre un Vampir Z pentru a deveni un vampir complet.In aceste 2 zile am aflat prea multe. Nu voi rezista mult timp cu aceste noutati. Dar azi,eu am cerut-o mergand acasa la Sasuke."

Am inchis jurnalul si l-am pus pe noptiera. Dupa mi'am dat sesma:"un singur lider". Daca toti vampirii existenti au un lider, de ce exista mai multi Vampiri Z? Oare acesti Vampiri Z au si ei un singur lider? Ca intr'o tara? Vampiri Z sa fie premierii, vampirii normali (cei care au fost muscati de 2 ori) sa fie parlamentarii, vampirii muscati o data sa fie cetatenii iar, liderul care ii conduce pe toti sa fie presedintele. Mi'am amintit ca a spus ca muscatura Vampirilor K este mult mai tare decat a celor Z si ca acestia au devenit liserii clanului dar nu aveau cum. Instinctul feminin imi spunea ca Vamoirii K sunt mai jos de cat Vampirii Z deoarece Vampirii Z au in ei o parte umana si o parte vampir care dupa parerea mea era mult mai puternica decat a celor puri.Prea multe intrebati fara raspuns asa ca am coborat jos dar am constatat ca Marta si parintii mei lipseau. O menajera ma instiinta ca erau plecati la o intalnire iar Marta la cumparaturi.

Era prea liniste in casa, la fel de liniste ca intr-o casa bantuita. Urc intr-o camera mare, alba, o biblioteca. Camera avea forma de cilindru cu o inaltime de 5 m si cu un diametru de 6m. In mijlocul salii de citit era un birou cu un laptop pe el, de "ultimul racnet", un MAC pro de 17. Si in jurul lui erau asezate in jur de 5-6 fotolii pentru citit. In aceasta camera nu exista geam dar era luminata de un candelabru. Am deschis laptopul si am intrat pe internet. Am cautat scoala la care invatam dar nu am dat de ea. Dar oarecum am dat de ceva asemanator. Am inceput sa citesc de pe un site oare care. Am cautat in continuare si pe toate siteurile era aproape indentic. Am ramas cu gura cascata deoarece toate avea acelasi subiect "Scoala ciudata!". Am dat pe pagina care am gasit'o prima data si am inceput sa recitesc: 

"La scoala Poderes Especiales merg cei mai buni elevi, prea buni pentru o scoala ca asta. Aici elevii invata chestii pe care primul director Skit Ohma nu a vrut sa le dezvaluiasca. Multe chestii raman ascunse la aceasta scoala, pana si numele ei semnifica ceva nu? Aici elevii sunt propusi de persoane din interior ca sa intre. Uniformele sunt facute la H&M unde Ohma avea niste cunostinte. Toate se leaga. Se spune ca are 4 cladiri, cu cea din fata 5, unde in cele 4 chinuie baieti si fete sa faca ceea ce nu le place, inca nu se stie ce de aceea inca se mai investigheaza."

Dupa terminarea frazei am sarit in picioare si am strigat ca nu e adevarat iar o usa s'a deschis. Mi-am indreptat privirea inspre locul cu pricina. Era Sasuke. Se uita nedumerit la mine si ma intreba ce am patit. Il invit sa ia un loc si incep sa ii recitesc. Dupa ce termin se uita la mine cu aceeasi privire ca deobicei.


-Multi oameni spun asta despre colegiu, nu fi tu asa agitata.spuse el calm. Nici unul nu stie scoala cu adevarat, le e ciuda ca nu pot sa se inscrie si ei deoarece e cea mai buna scoala din oras. Dar lasand asta, am venit sa iti spun ceva.

Se lasa o liniste. Ceasul de pe perete, de deasupra usii, facea tic-tac stricand acea linste. Ma apropii de Sasuke, intr'atat de aproape incat mai aveam un pic si ne sarutam. Cred ca m-am facut rosie la fata deoarece simteam ca ard. El se uita in ochii mei si nu spuse nimic. In ei se citeau doar teama. Apoi niste cuvinte ma lovira intr-atat de tare incat am picat in brate la el. Ma tinea strans la pieptul lui iar eu am inceput sa plang. Plangeam intr-atat de tare incat debia intelegeam si eu ce zic.


-Cum adica?! Cum?tipam eu la el, neavand nici o vina. De ce? Cine i'a facut asa ceva?!

-A fost gasit de Hinata secat de sange. Nu se stie cine a fost dar sunt sigur ca nu un Vampir F deoarece se putea apara, stia de existenta noastra.


Cum banuiam. Toate se invart in lumea lui Sasuke, nimic in lumea mea. Ceasul trancani precum o sonerie anuntand ca e fix. Da, directorul a fost omorat. Tristetea se citea pe fata lui Sasuke mai rau decat o carte deschisa. Era vulnerabil. Sasuke era imbracat in negru si era mai palid ca de obicei, nu ca se oberva de la distanta dar o peroana care il vedea macar de 2-3 ori isi dadea seama. Nu intelegeam supararea lui dar cred ca si el a avut o reactie la fel ca a mea, daca nu la fel asemanatoare. Dar de ce am plans eu dupa un burtos care l-am vazut doar in prima zi de scoala? Oare este un reflex sa plangi la cadre didactice? Inca ma aflam in bratele lui Sasuke si imi placea asta. Nu intelegeam de ce dar ma simteam chiar bine.

Telefonul meu incepu sa sune. Raspuns si aud un alo disperat. Era mama. Imi spuse ca directorul murise din nu stiu ce cauza si imi spuse ca unchiul Englasd va deveni noul director al scolii. Devenisem socata. Scutur din cap si spun ca debia astept si inchid. Inca eram in brate la Sasuke. Se uita la mine si ii spun aceeasi poveste pe care o spuse si mama, cuvant cu cuvant. 

Se spune ca nu poti sta nici unde in siguranta. Toate locurile din aceasta lume sunt pline de venin, unde mergi oamenii sunt la fel ca niste animale. O lume unde speranta moare cu fiecare zi ce trece. Supararea si agonia isi fac loc printre fericirea oamenilor care se realizeaza din ori ce. Acum ca am descoperit aceasta noua parte a lumii vad totul cu alti ochi. Toti adolescentii de varsta mea vad totul roz, asa cum vedeam eu vara trecuta. 

Inca stateam in bratele lui Sasuke. Era oarecum ciudat. Ma simteam bine acolo. Necomentand am presupus ca si el se simte bine in aceasta postura. Ii spun numele si el ma intreba ce e. Dupa un moment de liniste imi daduse drumu si spuse ca isi cere scuze dar eu ii spun ca nu e aia. Ii spun ca mai vreau sa stiu ceva si el ma intreba ce mai vreau sa stiu. Erau prea multe in aceeasi zi. Dar el continua sa imi spuna. Imi spunea tot ce vroiam despre acesti morti vii. "ce spun eu oameni, noi suntem monstrii" imi trasni capul aceasta propozitie fara sa stea prea mult.

-Sasuke, unde iti sunt parintii?dupa ce am zis asta mi'am dat seama ca a fost ca o lovitura sub centura.

Tacea. Nu spunea nimic cand deodata ii suna telefonul si spune ca trebuie sa iasa. "Telefonul Salvator" cum le spuneam eu cand incepea sa cante intr-o discutie sensibila. Acest "Telefon Salvator" e bun de plecat chiar si din timpul unui test. Linistea se lasa in camera. Ceasul trancanea ca un nebun anuntand ca trece timpul. Trancanea asa de tare incat m-am ridicat si am plecat.


Lectura frumoasa! thank you 


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Dum 29 Iul 2012, 18:37, editata de 2 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 23:11

waaaaaaaaaAmintirile uitate - Pagina 2 208323 ce frumos, doamne doamne si ce doamna!nici nu ai idee decand astept capitolul asta!!!!!!doamne, sakura si-a cam luat-o in capsor nu?ce bine era in bratele lui sasuke nu???uff de ce a trebuit sa il intrebe de parintii lui????doamne eu chiar daca nu aud ceasul ala care zice sakura ca trancanea mult prea mult stiu ca a inceput sa ma enerveze si pe mine, si sasuke a plecat, off cred ca ......nici nu mai stiu ce sa mai cred!deci pur si simplu simt ca numai pot, cand ne aduci nextul???si de ce directorul a murit?si de cine?de ce?de ce plangeau dupa el???de ce de ce de ce????cate intrebari, off, te astept cu nextul si te rog sa ma anunti app, prima!!!!


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 23:18

Si uite cum va aduc eu next, cu toate ca am doar un comm tin la voi si va aduc in fiecare saptamana cate un capitol, cadou inainte de examene. Luna asta ce mai pot ca apoi voi putrezi pe scaun invatand. Sa spun cateva cuvinte despre fic? Desigur, doara trebuie sa va dau satisfactie sa cititi love. In acest capitol Sakura nu crede nimic si are impresia ca totul e un vis. Nu pot spune mai multe si va astept cu un comm, cat de scurt numa sa vad ca cititi acest fic si merita continuat :o3.


Capitolul V|||


Luna Noiembrie, luna cea mai rece din anotimpul toamna. Frigul se revarsa peste acest oras micut. Toate pitipoancele isi iau costum de craciunita, pana si TenTen si-a luat unul. Unchiul Englasd organizeaza un fel de bal inainte de vacanta de iarna,pe data de 10 dec. Aceasta incepe pe 12 Decembrie. Tot el a facut clasele de noapte si cele de zi, clasele 1-12 pe amandoua jumatati. Unii copii vroiau sa se transfere la clasele de noapte dar Englasd le-a spus ca deja sunt ocupate. Sasuke si ceilalti vampiri au trecut la clasele de noapte dar eu tot nu am aflat ce e in neregula cu aceasta scoala. Unchiul era o persoana in jurul varstei de 34 de ani, inalt in jur de 1m si 78cm, mereu la costum. Ochii lui albastri tot timpul par ca asteapta ceva sa sara de dupa colt si uneori parul lui de culoarea miezului de noapte pare a fi vopsit. Deoarece nu are mustata acesta este comfundat cu un pustan dar tinuta tot timpu eleganta contrazice teoria. In prima saptamana, cand s-a mutat unchiul, nimeni nu era de acord cu el -nici macar profesorii- dar vazand ca intr-o luna a facut multe pe langa scoala (precum amenajarea salii de sport, amenajarea salilor de clasa, schimbarea geamurilor vechi cu unele de termopan) au inceput sa vada ca e de gasca.

Eu una, nu am mai aflat nimic despre "oamenii nocturni", dar nu am mai vorbit cu Sasuke de cand a murit "directorul burtos" . Mama s-a apucat de o saptamana sa pregateasca cate ceva pentru Craciun. Tata a mai vorbit cu cativa oameni importanti in aceste 3 luni si au pornit proiecte importante. TenTen si-a gasit un iubit acum 2 luni dar se iubesc de parca sunt de 2 ani. De cand s-a aflat de bal am avut cate oferte de invitatii la acest bal de Craciun dar i-am refuzat pe toti. De cand au inceput invitatiile m-am intrebat in fiecare zi:"Ce voi face daca ma v-a invita Sasuke?" dar raspunsul la ea inca nu l-am gasit nici acum.

-Sakura.spuse tata serios,ieri, dupa ce a fost la sedinta acum 3 zile. O liniste se asternu intre noi.

Era prea groasa pentru a nu se vedea dar tata cu forta lui in glas incepu. Unchiul tau, Englasd a spus ca v-a face o excursie de o saptamana in vacanta de pasti, in prima saptamana din aceasta, in care va merge toata scoala. E o excursie mai mult de distractie nu de muncit. Nu ve-ti avea teme pe vacanta de pasti asa ca e in regula, am fost de acord sa te duci si tu. Excursia se va tine doar la clasele 9-12 deoarece, parintilor copiilor din clasele gimnaziale nu au fost de acord.
Imi puse pe masa in forma de evantai 4 carti de vizita, xeroxate color. Pe spatele lor scriau detalii iar pe fata arata o poza cu cabana si un numar de telefon. Le-am citit pe toate dar, doar una mi-a atras atentia datorita prostiilor ce ii acriau pe spate:

&Tabara Ocla ofera servicii minunate pentru copii care nu se pot adapta in societate. Oferim servicii ca intr-o tabara normala dar ii motivam psihic sa socializeze cu alti oamenj si alti copii...&

Tata ma opri din citit si imi spuse ca nu va fi ce va scrie pe cartea de vizita deoarece va fi o tabara privata, fara persoane din exterior. Am ales tabara "Cerc in jurul lunii" deoarece suna bine si cartea de vizita arata destul de OK.
Azi trebuia sa duc raspunsul, 23 noiembrie 2012, si inca nu ma decisesem daca sa aleg tabara "Cerc in jurul lunii" sau sa stau acasa. Dar cand am am auzit ca vine toate clasele 9-12 m-am decis sa merg cu scopul de a ma atasa de Sasuke. Acum 1 luna mi-am dat seama ca ma indragostisem de Sasuke. Nimic nu era mai nasol decat sa te indragostesti la prima vedere dar... e unul din defectele mele.

Cu un gand la drum si unul spre visare am dat cu capul de un capac trezindu-ma. Era ora 10 si trebuia sa ma grabesc dar nu avea nici un chef sa ajung la acea scoala. Ma uit in stanga iar scoala galbena se vedea perfect strabatuta de raze de soare albe. Zidul unde se alfa usa era mai inalt decat ceilalti, cam cu 2m, si se gasea un ceas cam cu un diametru de 1m. Intru in curtea scolii pe o alee pietruita. Acea alee ducea la usa de culoarea pinului du 2 geamuri mari si o clanta de culoarea aurului. Pe marginea cararii erau musuroaie de frunze, puse la pachet. Toamna e cel mai urat anotimp din toate si totusi, acum nu mai e toamna, e un amestec ciudat de toamna si iarna cand liceeni fac tot posibilul sa raceasca. Eu nu sunt din aceasi categorie dar prietena mea cea mai buna facea parte.

Toti liceeni se uitau la mine mai rau ca la o broasca. Mergeam stanjenita prin multimea aceea rea care aruncau venin pe gura si fulgere pe ochi, scotand fum pe nas ca niste tauri care vedeau doar rosu in fata ochilor. Continui sa merg pana dau de TenTen. O intreb ce se intampla si ea ma intreba daca nu am aflat. Eu cu o privire ucigatoare din care reiesea ca nu stiu nimic o privesc pe ea. Se prinse ca nu stiu nimic si imi spuse ca deja s-au facut locuri pe autocar. Eu plictisita ii spun ca nu are importanta si ea ma zgaltai spunandu-mi sa ascult pana la capat. Imi spuse ca toate locurile au fost ocupaie si eu am fost singura eleva care a picat cu clasa a 12-a de noapte. Acele cuvinte ma lovira din plin impingandu-ma intr-un soc. Dar ceea ce a scos TenTen dupa a fost si mai si. Apuse ca sunt niste zvonuri ca cica Sasuke il rugase pe Englasd sa faca in asa fel incat sa pic cu clasa a 12-a, de noapte, pe autocar.

Dimineata trecuse repede. Asa ca a venit timpul pentru pranz. TenTen ma invita sa mancam La Leo dar eu am refuzat-o spunandu-i ca mananc la cantina. Adevaratul meu scop era sa ma intalnesc cu Sasuke. Asa sa si intamplat. Cu toate ca era la clasele de noapte mai venea pe la cantina. Trupa nu era dupa el. Trupa? Dupa el? Sasuke este un vampir Z! Cum de nu mi-am dat seama? "am fost trimisi de cineva necunoscut tie." normal ca necunoscut, Sasuke era acela! Cred ca le-a spus sa nu ii pronunte numele ca pe viitor sa nu ma prind. Sunt o persoana care se prinde greu dar uneori imi dau seama de acel lucru rapid, si cate o data acel lucru poate sa fie gresit. Dar acum nu ma insel! Sigur e asa.
Ma duc la masa unde era si il intreb daca pot sa ma asez el acceptand. Il intreb ce face aici si el imi spune ca inca mai are cateva cursuri ca elev de dimineata si se muta ,in clasa de noapte, definitiv. In privirea lui se vedea clar ca minte si nu il puteam crede deoarece au trecut 2 luni, aproape 3 de cand burtosu a murit si putea sa isi faca treaba in prima saptamana de cand s-au facut clasele.

-Sasuke?il intreb eu nelinistita. Imi ascunzi ceva? De ce esti trist?

Mai erau decat 10 minute si se suna. Toata pauza am tacut amandoi. Era aiurea dar aerul era placut cand stateam impreuna cu el. Ma simteam atrasa de el. In doar 4 luni de scoala m-am atasat de acest baiat de care nu ma mai pot dezlibi si care, imi parea rece la inceput. Mi-as da si viata pentru el, asa important e pentru mine. Cui i-as spune chestiile astea m-ar crede o nebuna dar, numai o fata indragostita poate spune asa ceva. El este printul pe care il adora toate fetele din scoala, "Printul meu!" spun ele cand il vad. Imi e si scarba de aceste fete. Cu toate ca sunt indragostita de Sasuke, nu i-as spune asa ceva in viata mea de muritoate. Da... muritoare…asta sunt eu. Vampirii sunt vesnici, traiesc mult timp, sar putea sa fie si nemuritori. Am uitat sa il intreb pe Sasuke cati ani are, dar daca il intreb acum imi este frica de reactia lui, sa nu faca ca atunci cand l-am intrebat de parinti.


-Eu… nu…si lasa fraza in aer. Ingreuna si mai mult aerul. Eu…nu ascund nimic. Sunt in regula, nu sunt trist. De unde ti-a venit ideea asta stupida?spuse el zambid.

«Stupid? Ma jignesti! Nu e stupida!». Dar aceste cuvinte le gandeam dar nu vroiau sa iasa pe gura. Se lasa linistea. Inca 2 minute din pauza. Trecea asa repede timpul cu Sasuke prin preajma. Si...

-Sasuke, esti suparat? Esti suparat pe mine? Esti trist de atunci de cand te-am intrebat de mama ta?trebuia sa aflu daca acest baiat chiar mai tine manie pe mine.


-Nu. Nu am fost niciodata suparat pe tine, imi pune mana pe cap si continua, prostuta mica. Esti asa o persoana naiva. Esti inocenta. Personalitatea ta nu cred ca rezista in lumea mea. "Da... lumea ta" gandeam eu in timp ce el pastra linistea analizandu-si spusele care trebuiau sa ii iasa pe gura. E prea aspra pentru tine aceasta lume a mea in care vrei tu sa te bagi.

A inceput sa imi curga lacrimi ca de cristal. Lacrimi fierbinti, care se spargeau incet la atingerea lor cu aerul, imi curgeau pe fata, siruri, pana am inceput sa plang. Plangeam fara rost, nu aveam un motiv clar si totusi simteam ca... ca totul e un vis. Da...un vis; eu, printesa adormita care isi asteapta printul, cel perfec care o va trezi din acest somn efemer si totusi lung. M-am ridicat in picioare si Sasuke la fel. Ma duse la piept si imi spuse "O sa fiu alaturi de tine. O sa fiu langa tine la bine si la rau. Am sa iti sustin ideile nebunesti!" pe un tom suav. Eram la pieptul lui Sasuke. Imi duc mainile si il cuprind de gat iar el ma stranse si mai tare.

-Te iubesc.se auzi vocea lui Sasuke spunand. Era asa dintr-o data incat, pe momemt chiar nu mi-am dat seama ca ceea ce auzisem e adevarat.
-Stai! Stai un pic! Ce ai spus?!am inceput sa tip tranganduma in spate razand, dar nu prea tare datorita mainilor lui care inca erau in imbratisare pe spatele meu. Ce ... ce spui tu acolo?

De ce nu puteam crede aceste cuvinte, de ce era asa asa greu de crezut? De ce ma iubeste Sasuke asa dintr-o data? Se sunase. Sasuke sparse linistea spunand, pe tonul lui suav si bland, sa uitam ce s-a intamplat azi. Am inceput sa merg spre clasa dar o mana ma prinse de incheietura. Era brunetul.


-Inainte… aaa… inainte sa pleci,facu o pauza si continua, vrei... aaa… sa mergi cu mine la petrecerea aia?spuse el intr-un final; era nesigur de raspunsul meu dar eu ii spun un da entuziasmat si completez cu faptul da trebuie sa ajung la ora. Imi lasa incheietura si am pornit amandoi spre clasa.

Ce a patit Sasuke? De ce spune acele cuvinte asa dintr-o data? De ce nu il pot crede? De ce? De ce au trecut 4 luni si eu tot nu stiu aproape nimic? Atatea intrebari fara raspuns, atatea intrebari pe care nu le stiu! De ce? Am scuturat din cap si am simtit ochii lui Sasuke urmarindu-ma. O mana se duse la barbie si una servea ca masa, un suport pentru cotul mainii drepte. Acesta era ticul meu de a gandi. Degetul aratator se ridica in aer in semn ca am gasit un raspuns. Da! Asa era! Am gasit! Poate Sasuke a spus acel cuvant, dar poate se referea ca ma iubeste ca pe o sora. Si cu invitatia?spuse o femeie, vocea mea interioara. Si cu invitatia e ca... e ca acea invitatie poate ca mi-a adresat-o ca nu are cu cine veni. Degetul aratator si cel mare imi cuprinsera barbia. Era momentul de a gandi. Dar de ce nu a invitat o alta fata? De ce m-a ales pe mine? Degetul aratator isi lua pozitia in aer, aratand spre tavan in semn ca mi-a mai venit o idee. Poate ca m-a invitat pe mine deoarece sunt singura fata umana care stie de existenta lor, a oamenilor nocturni.

Sasuke ma anunta ca am ajuns in clasa, astfel spargand si linistea asternuta. In tot timpul asta am avut impresia ca ochii lui ma urmareau, sa vada ce fac. Ii spun in Japoneza multumesc, aceasta nedandu-mi pace. Inca nu ma puteam adapta aici. Ori unde am fost in vocabularul meu au existat cuvinte Japoneze si oamenii se uitau la mine ca la o ciudata. Mama imi spunea tot timpul sa ma dezvat de acest obicei prostesc, deoarece Japoneza nu e inteleasa de toti, si li se pare ciudata cum mi se pare si mie Romana care am inceput sa o invat de acum fix jumate de an.


-Nu ai pentru ce.spuse el de parca as fi inteles.

Usurare! Profesorul nu era venit. Toata clasa se uita la mine si nu stiam de ce. Ma duc la loc si vis-a-vi era TenTen. Inceputa sa tipe asa de tare incat auzi toata clasa, facandu-ma nebuna. Imi duc degetul aratator la gura si intelesese ca trebuie sa vorbeasca mai incet.

-Sti...stiu tot!spuse ea aproape tipand. Cine ar fi crezut? In timp ce spuna asta eu ridicam din sprancea a dreapta. Esti cu Sasuke? Cel din clasa de noapte? De ce nu mi-ai spus asta?!

Am intrat in soc. Cu toate ca nu era nimeni in cantina toti ne-au vazut. Era cel mai rau lucru. Il iubeam pe Sasuke dar nu vroiam sa afle cineva ca as fi cu el, si mai rau este ca toti au inteles gresit. Nu vroiam asta, niciodata nu am vrut asta! Nu vroiam sa se ajunga la asta! Cea mai rea zi din viata mea.

-Stai! Stai asa! Nu e adevarat! Nu sunt cu el! Ati inteles gresit cu totii! Nu asta s-a intamplat cu adevarat!am inceput sa strig prin clasa in speranta sa ma comving pe mine si pe cei din jur ca acesta e doar un vis din care eu trebuie sa ma trezesc. Norocul meu a fost ca profesorul a sosit in clasa si asa, ora a inceput.






--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Lectura frumoasa! thank you 


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Dum 29 Iul 2012, 19:27, editata de 5 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 23:49

waa, mersi de anunt, cat il asteptam!!Amintirile uitate - Pagina 2 208323 e foarte frumos cum ai descris si waaa sasuke o iubeste???/da stiam deja asta nush de ce ma mirAmintirile uitate - Pagina 2 361396 sper ca totul sa fie bine cu sakura si tabara, auzi sasuke a aranjat totul deci.....ce are baiatul ala in capsor?Amintirile uitate - Pagina 2 962758 te astept cu nextul si sa-l aduci repede, te-am pupatAmintirile uitate - Pagina 2 208323


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei.   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 12:07

He he. Am revenit cu un nou capitol dupa o lunga pauza. Sakura afla lucruri noi si... va las pe voi sa descoperiti restul. 
Este un capitol mai lung ca recompensa ca am facut aceasta pauza lunga si ca final deoarece urmeaza Capitolul-Jurnal (nu va spun din a cui persepctiva, o sa va las pe voi sa descoperiri:>)



Capitolul |X


Casa dulce casa! Am scapat de nebunia de la scoala. Prea multa agitatie pentru asa ceva. Ultimile 2 ore au trecut cel mai rau. Mai rau ca in infern. Toate colegele sunt prea invidioase si prea conpetitive. O ingrijitoare veni la mine si imi spuse ca in circa 30 de minute trebuie sa fiu la scoala deoarece a sunat unchiul si a zia ca trebuie sa imi explice ceva.
Ma imbrac mananc ceva de pranz si ajung la scoala cu 5 minute inainte de ora programata. Era liniste. Toti elevii erau la prostia aia de ora, la care nici acum nu ma duc si nu inteleg motivul. Eu sunt eleva ciudata, asa ma cred toti. Umblu pe coridoarele goale a scolii pana ajung in biroul directorului. Era schimbat. Bejul de alta data era acum un alb care improspata camera. Parchetul jerpelit si alb era inlocuit cu o podea adevarata. Tablourile de pe pereti erau inca, dar unele le erau sparte sticla sau altele nu mai erau deloc. Un birou neingrijit la prima vedere dar unchiul asa avea camera si acasa. Mobila era acesasi ca de alta data dar era vopsita intr'un maro mai deschis cu dungulite albe ici pe colo.
-Ai vrut ceva de la mine?intreb eu in soapta. De ce m'ai chemat la scoala?
Unchiul era cu spatele uitanduse pe geam. Lumina alba se revarsa pe parul lui negru ca miezul noptii si parca il inchidea si mai tare. Era imbracat cu niste blugi negrii si cu un tricou negru pe care era scris cu alb "I love your smile".  Arata ca un pustan acum fara costum. Cred ca simtindu'se urmarit cu privirea se intoarse si ma intreba ironic daca am observat ca si'a schimbat stilul de imbracare si ii raspund cu un da usurat.
Atmosfera era destul de degajata, o atmosfera ca intre 2 indragostiti doar ca stateam la 2 metri unu de altu si el avea 34 de ani iar eu 16 ani aproape 17. Inca stateam si ma intrebam de ce m'a chemat la scoala si el cu un suras pe fata se intoarse si isi relua uitatu pe geam. Era insorit. Razele soarelui isi ravarsau splendoarea peste intreg orasul, un soare alb cu dinti. Cerul albastru cu nori albi-cenusii, care prevesteau ninsoare, era ganditor. Doar ciorile ce mai alcatuiau acest peisaj datorita frigului ce a alungat asa zisele pasari calatoare. O splendoare de peisaj demn de pus pe o bucata de hartie.
-Sakura.spuse Englasd spargand linistea apasatoare, o liniste care avea in componenta ei prea multe intrebari ce isi asteptau raspunsul. Am vrut sa te rog ceva, acesta fiind scopul chemarii tale la scoala. Vreau ca tu sa fii gardianul pe timpul taberei. Un gardian...facu o pauza lunga de 2 min ca sa isi adune cuvintele si relua: un gardian, nu e ceea ce crezi tu.
Da, nu e ceea ce cred eu. Un gardian apara pe cineva de o alta persoana, ca un Bodyguard. Acesta e genul de gardian la care ma gandesc. Fiind imbracat in negru aparandu'si clientul ca si cum ar fi o vedeta gandeam in timp ce el explica.
-Un gardian, aici la scoala e altceva. Cel care a infiintat scoala, Osman, a lasat explicatiile intr'un dosar pentru cel care va fi acel gardian. Si pentru ca, tu esti singura care stie de vampiri...
Scoase pe masa un portofoliu si spuse sa dau prima pagina pe care scria "Scoala podere Especiales". Am luat acel portofoliu vechi, cred ca avea vreo 100 de ani deoarece culoarea rosie odata era spalacita si avea folia ,transparenta odata, toata rupta si ceocolatie. 
Am dat pagina si era un scris mic de mana, un scris de doctor. 
-Citeste ce scrie.spuse de'o data spargand linistea ca de bibelou.
Am dat sa citesc. Scrisul de doctor arata mai frumos la citire. Era mai impecabil si mai frumos asezat. Lumina alba batea pe foile crem, peste scrisul negru. 

"27.04.1012.

Draga copile. Cred ca ai ajuns la acest stadiu, de a fi un gardian. Cred ca te intrebi de ce am inventat termenul de Gardian daca la noi la scoala clasele erau de dimineata.


Parca stia ca aceste clase de zi vor deveni si de seara si ca Vampiriu existau. Dar cum de unchiul meu stie de vampiri? Asa multe intrebari. Am vrut sa intreb dar asezandu'ma pe cel mai apropiat scaun am continuat sa citesc.

"De cand am infiintat aceasta scoala am facut o schema pentru directorii care vor fi, cateva idei pentru fiecare. Nu stiu exact cati vor fi dar am cerut ca in cativa ani sa se faca acel lucru. Nu stiu nici macar cat va rezista aceasta lume. Cred ca te intrebi pentru ce e aceasta excursie si de ce ti s'a spus asa devreme de ea (nu stiu data, anul sau luna in care sunteti acum dar cred ca ti s'a spus cu 2-3 luni mai devreme, asa presupun dar nu stiu daca e bine). Ti s'a spus acest lucru devreme deoarece te vei antrena pentru a avea dexteritate pentru trandafirul Cafeniu. Acesta este o arma anti-vampiri si orice vampir il tine in mana il curenteaza. Acest lucru fiind lamurit vreau sa iti explic ceva.
Aceasta scoala are un nume ciudat si toti oamenii isi dau seama de asta. Toti au facut povesti pe tema ei si au incercat sa o dea jos dar nu au reusit. Aceasta scoala ascunde tot felul de secrete: varcolaci, vampiri, necromati, vrajitori si multi altii. Toti acestia se gasesc aici si acel curs special de dupa ore ajuta elevii sa isi controleze acele puteri. Acesti profesori au fost oamenii importanti si au fost de acord sa lucreze la aceasta scoala ca profesor si instructor. Aceasta scoala invata elevii sa se adapteze in comunitate si sa iasa din depresia ca sunt monstrii. 
Daca te'ai uitat bine la data e 1012...
"

Debia acum ma prinsesem si eu ca Osman a fost vampir. Dar de unde varcolaci, vrajitori, necromati? Era ceva nou si nu am stiut nici o data ca aceasta scoala poate fi asa ciudata. Dar de ce nu mi'a spus nimeni? De ce nu? De ce m'au lasat sa cred ca sunt o ciudata? Dar de ce? Eu, o fata normala ce caut aici? Da... sunt normala iar cei din jurul meu sunt ciudati. Auzi! Varcolaci! Vampiri! Vrajitoare! Si multi altii. Da, o fata normala. Eu ce caut aici daca sunt normala? Mi'am tinut intrebarile in frau si am continuat sa citesc:

"... si ai observat ca am scris asta acum, aproximariv, 1000 de ani. Cred ca te gandesti ca am fost vampir. Da am fost dar am murit din cauza unei persoane tot vampir dar mai puternica decat noi, ceilalti. Asta nu conteaza. Vreau ca tu sa stapanesti trandafirul Cenusiu deoarece, cu toate ca fiecare elev e cate o fiinta magica, vampirii sunt puternici si sunt vulnerabili in fata lor."

Am parcurs toate paginile, in jur de 3, si de maine trebuia sa incep antrenamentul pentru Trandafirul Cenusiu. Aceasta arma ,foarte letala pentru vampiri, va fi foarte greu de manevrat.
Am iesit din clasa. Linistea inca era asternuta ca un lac de cristal in lumina soarelui linistitoare la amurg. Soarele alb fugea cu pasi calculati dupa patura cenusie a norilor. Ciorile brazdau vazduhul cu o putere uimitoare lasand in urma o dara de furtuna. Lumina generala deveni mai stinsa, asteptand tragerea cortinei pentru a aparea tanara craiasa de culoare alb pur, luna. Spectatorii la aceast teatru nocturn erau blocurile, casele, cainii fara stapan si oamenii care merg la servici in schimbul de noapte si ... acei oameni numiti vampiri (da... vampirii. Monstrii cu chip de om) iar ajutoarele craiesei erau mandrele stele, mici in comparatie cu aceasta, avand un rol neinsemnat. A inceput din cer sa cada fulgi albi de nea pana au devenit roiuri de fluturi. Fulgii albi se spargeau la contactul cu pamantul rece si in acelasi timp umplut cu o caldura materna ,asteptandu'si puisorii. 
Pierduta'n ganduri nici nu am observat ca am ajuns in curte.
-Sakura!striga o voce calda din spate. M'am intors si l'am vazut. Era Sasuke.
-Ce faci aici? Ar trebui sa te pregatesti pentru cursurile de noapte.
-Aaa, am avut treaba cu directorul, m'a chemat sa imi explixce ceva. 
Era clar ca minte. Stai asa! Eu am fost la director.
-Tocmai vin de la el, nu te'am vazut.am spus cu o oarecare ironie.
-Pai chiar am fost. Am iesit cu cateva minute inaintea ta deoarece a spus ca mai asteapta pe cineva si apoi am fost in sala de sport. 
-Mda...spuneam in timp ce mi'i imaginam pe toti, in tot felul de creaturu magice. Avem casa in aceeasi directie vi?
Si am pornit'o amandoi in timp ce fluturii albi se asezau pe pamantul neted ca pielea unui bebelus. Acei fluturi prevestesu o iarna grea plina de furtuni.
-Sasuke, de ce nu imi spui motivul pentru care imi ascunzi de ce aceasta scoala e ciudata?
Tacea. Pupilele lui devenira din ce in ce mai mici. Ochii lui de culoarea carbunului nu se mai vedeau din cauza unei clipiri care lungea momentul adevarului. Era imbracat cu o bluza alba, mulata cu un hanorac gri descheiat si pantalonii lui albastrii cenusii ieseau cel mai mult in evidenta asortandu'se cu acea culoare rosu albastrui a papucilor. 
Mergeam in liniste. Nici unul dintre noi nu spunea nimic. Cred ca se intreba de ce il intreb asta acum si  nu l'am intrebat atunci cand am mers la el acasa prima data.
-Sasu...nu apucasem sa ii spun numele, de fapt nici nu apucasem sa ii spun ceea ce vroiam.
-Aceasta scoala a fost intemeiata de Osman, un Vampir Z. In acea vreme creaturile magice umblau libere si nepasatoare. Lumea era in haos si nimeni nu putea face nimic. Acesta a adunat cei mai buni profesori si a incercat sa invete creaturile magice cum sa se integreze in societate si a reusit. Acestia au inteles ca daca se vor integra omenirea nu ii va respinge. E singura scoala din tara. A facut cate una in fiecare tara din lune stiind ca exista pretutindeni.
Se opti si se uita in sus. Inchise ochii si zapada se asternea pe fata lui dar se topea. Momentul de liniste se prelungi.
-Saku!striga o voce cunoscuta. Tu nu trebuiai sa fi acasa?
-Ba da, dar m'a chemat directorul...spun eu recunoscand vocea care ii apartinea lui TenTen.... Sa imi explice ceva.am spus uitandu'ma la Sasuke.
-Pot merge cu voi sau aveti treaba?spuse cand a ajuns langa mine.
Am dat din cap in semn ca da si am reinceput sa mergem. Ningea ca in povesti. TenTen avea o umbreluta de culoare roz cu buline negre, pentruu copii, sub care incapea doar o persoana si cand a vrut sa ma acopere si pe mine a ramas pe dinafara iar eu si Sasuke am inceput a rade iar ea si'a retras umbreluta. Am intrebat'o de unde o are si ea a spus ca a gasito in ghiozdan. Probabil era de la surioara ei mai mica Yuka.
Am mers in 5 minute de liniste iar eu am deschis prima gura socandu'i pe amandoi:
-Hei, TenTen. Ce creatura magica esti?
TenTen tacea. Am atins o coarda sensibila. Presupun ca ea crede ca daca imi spune ca e nu stiu ce creatura magica ma voi supara si speria si nu voi mai vorbi cu ea.
-Vrajitoare.spuse ea aproape in soapta. De unde sti de creaturi magice?
Am dat din umeri creand un moment de suspans. Ma uitam in sus, la cerul alb brazdat de fulgi. Peisajul de iarna devenea din ce in ce mai inspaimantagor.
Simteam cum ma lasa picioarele. Am cazut pe patura pufoasa si am ramas acolo. Capul meu bubuia de durere si cred ca din el curgea ceva dar cand am dus mana nu era nimic. Auzeam tipete de disperare. Auzeam cum ma striga si totusi eram neputinceoasa. Nu le puteam raspunde. Vroiam asa tare sa le spun ca sunt bine si totusi, nu am putut face asta. Gura mea nu mai vroia sa se miste, mana mea deveni moale iar ochii mei se faceau din ce in ce mai mici.
Lesinasem.



Lectura frumoasa! thank you 


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Dum 10 Iun 2012, 13:31, editata de 5 ori
Sus In jos
The~First~Angel~
Academy Student
Academy Student
The~First~Angel~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc( ficuri, romane ,..), sa desenez, sa dansez ...
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 09:42

Oau, m-ai lasat masca. Cum adica Sakura sa fie gardian , mai bine zis ce fel de gardian ca sunt foarte sigura ca nu este unul obisnuit. Oricum. imi place foarte mult cum descrii totul, ce pot spune decat abia astept next-ul si daca poti s ama si anunti :*


I Fall In Love Every Time. And I Don't Really Fall In Love A Lot. But When I Do I Fall In Love Hard.
Amintirile uitate - Pagina 2 Imagini-frumoase-de-dragoste-fantasy
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei.   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 21:42

Simon multumesc kiss. Un gardian va fi cel care va apara "fiintele magice" de vampiri happy2 . Cum am zis vampiri sunt mai puternici decat "fiintele magice" happy2 iar Sakura ii va apara happy2 . Veti intelege mai multe in capitolul XI happy .
Scuze ca ma repet.


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 20:22

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa happy mercik ca m-ai anuntat!imi place foarte mult!gardian ai?tradafirul cenusiu ai?interesant ei bine sper ca saku sa se descurce la antrenamente, si ma bucur ca nu ii mai zice nimeni in vise sau ma rog vocea aia de copil ceva rolling on the floor a lesinat?de ce?lipsa de calciu?te astept cu nextul te-am pupacit spor la scris si te rog sa ma anunti cand il pui! in love


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 22:23

WW dragut .Imi aplce cum ai facut ideea si eoriginala si imi apcle ca te-ai loat dupa animeul Vampire Knight si cuplu meu favorit e tot Yuki si Kaname. Ador acel cuplu si spoer la scris ca vreau next-ul repede


Amintirile uitate - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 11:04

Dumnezeule, cate capitole am pierdut.............Ini place la nebuine cum ai dezvoltat povestea de la ultima mea aparitie.....dupa ideei pot sa spun ca te inspiri din Vampire Knight, care este unul din preferatele mele........cum am spus imi place mult de tot povestea ta.....spor la scris si la ideei, multa bafta in continuare......sa ma anunti de next..........
PwP dulce de tot la tine kiss


Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Amintirile uitate - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Amintirile uitate - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 16:51

Se pare ca ati terminat cu tezele si testele finale (cei care sunt in clasa a 8'a. Ma bucur ca inca imi urmariti ficul si ma bucur ca sunt altii care il urmaresc. Vroiam sa ma opresc din a scrie dar mi'am zis "Cred ca nu pot sa citeasca acest fic deoarece sunt in perioada tezelor". Vroiam sa termin ficul dar nu aveam cum pentru ca nu puteam aduce finalul si pentru ca ... *am zis mai sus... perioada tezelor*. Apai va multumesc ca ma sustineti >:D< si sper sa va placa si urmatorul fic *nu va fi SakuXSasu*, care sper sa il aduc cat de curand.... cam pe la sfarsitul lunii acesteia sau inceputul lunii viitoare.
Sper sa va satisfac placerea cu urmatorul capitol care va veni saptamana viitoare si urmatorul pe 22. Dar pana pe 28 nu voi posta *din 22* pt ca am o perioada foarte grea, aceea care se numeste Examene.
thank you ca ma sustineti si imi cititi ficul. Va iubesc.


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 22:32

Scuza, scuze, scuze. Iarta-ma, iarta-ma, iarta-ma. Stiu ca am lipsit o gramada de timp. Promit ca nu se va mai intampla. Ficul devine din ce in ce mai interesant. Descrierea ta e din ce in ce mai buna. Si suspansul ma omoara din ce in ce mai muult! Astept next si PWP dolshe. Si multumesc ca mai anuntat in continuare chiar daca am lipsit o perioada. Te iubesc si sper sa ma anunti si data viitoare. we party !!


Amintirile uitate - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
The~First~Angel~
Academy Student
Academy Student
The~First~Angel~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc( ficuri, romane ,..), sa desenez, sa dansez ...
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iun 2012, 20:17

Hey ms ca mi-ai raspuns la intrebare , si scz ca am intarziat , oricum abia astept sa pui next-ul( bne dupa ce termini cu examele si app succes mare :* )


I Fall In Love Every Time. And I Don't Really Fall In Love A Lot. But When I Do I Fall In Love Hard.
Amintirile uitate - Pagina 2 Imagini-frumoase-de-dragoste-fantasy
Sus In jos
kika_kida
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : eeeeeh na.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy everyday

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 16:50

ahaaaamz mi-am dat seama te uita la vampire knight sau teai uitat :))))) nervi! huh?
Sus In jos
kika_kida
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : eeeeeh na.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy everyday

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 19:26

akm mam convins ca te-ai luat din animeu vampire knight:)) oh my god !!!
Sus In jos
kika_kida
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : eeeeeh na.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy everyday

Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 19:27

next scummpa
Sus In jos
Continut sponsorizat




Amintirile uitate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amintirile uitate   Amintirile uitate - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Amintirile uitate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-