Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just A Beautiful Dream And A Hope Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just A Beautiful Dream And A Hope Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Just A Beautiful Dream And A Hope

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mar 15 Mai 2012, 00:08

Capitolul 1.Noul inceput!
[center]Ehh,nu-s multe de spus despre mine,e o viata perfecta,fara tragedii,si acum cateva detalii mici:Viata mea perfecta este din cauza trupului meu uneori de sirena.Da!Da asa e,eu sunt o sirena.Fiecare sirena primeste la nastere o cheita frumoasa cu care poate deschide lumea noastra speciala acvatica.
Toate fetele au avut cheite de aur alb,aur galben,argint,platina,etc.Dar eu,fiind fiica conducatoarei Taramului Luminii,am primit una din diamant.
La nastere mi-a fost data o cheie pe jumatate roz,pe jumatate neagra,iar in gaura de sus a cheii aveam o panglica alba ca neaua de muzelina.
Cand am spus Taramul Luminii,am vrut sa zic ca mama conduce doar un taram.Celalalt fiind condus de Regina Intunericului,adversara mamei mele,transformand-o pe fiica sa in sublima Regina,iar eu voi fii incoronata chiar saptamana viitoare!
Sa trecem,insfarsit,la viata mea normala.
Iubitul meu este un vampir,asa ca eu duc o viata anormala.Prietenii mei sunt ori varcolaci,vampiri,zane,sirene si mai stiu eu ce creaturi.
Acum trecem la prima zi:
Era o zi perfecta in New York,era aceea zarva de oras mare,dar diminetile erau perfect armonioase,fara zgomot de claxoane,fara injuraturi,tipete,sirene de politie,ambulanta,nimic,total armonios si perfect.
Ma trezi repede,fiindca era prima mea zi de scoala din clasa a zecea.Ma dadui jos din lenjeriile mele roz de Paris,apoi deschisai usile de stejar alb de la dulapul meu,apoi invarti incet degetul in aer,iar cu scantei de turcoaz si mov in fata mea se deschise un luuuuuung coridor de haine,ce aveau culori tentante,si unele haine iti dadeau impresia ca esti cea mai la moda.Este cel mai mare avantaj cand esti sirena,si cand esti printesa,poti face vraji.
Un fel de vraji-sirena.
Intrai lenesa in dulapsi aruncai pe pat un corset frumos rosu ca petalele de trandafir,blugi albi,niste tocuri putin inalte cu o funda de matase le pusai incet pe parchet,inca fiind in ceasa de la somnul meu,iar apoi intrai in baie si imi facui o mica siesta.
Imediat dupa ce ma imbracai,imi facui un coc lejer intr-o parte,lasand un fir rebel sa pluteasca in aer.
Coborai incet pe scarile de lemn de cires,tocurile facand zgomot.
Atunci mama mea spuse ca trebuie sa iau pranzul obligatoriu,si incepu sa imi dea comentarii de genu':,,Esti prea slaba''.
Ma asezai repede pe scaunul crem deschis,si cu gratie incepui sa tai clatitele cu sirop de artar.
Fiind prea grabita,era sa ma impiedic si sa cad,fiindca terminasem de mancat,incepui sa alerg cu tocurile,bocanind in parchetul maroniu deschis.
Luai repede geanta care avea cateva carti si caiete,pentru ca nu aveam ore grele.
Pe cand mergeam pe asfalt,imi cautam prin geanta cheile de la Porsche-ul meu rosu decapotabil,si apoi deschisai usile.
Dupa 1 minut,am ajuns in fata casei prietenei mele,Hinata.
Si ea era sirena,cmbp a mea,ea si cu mine conducand uneori regatul,cat era mama mea plecata in lumea oamenilor.
Uneori dadeam ordine prostesti,si cand venea mama se lua cu mainile de cap.
Imediat ce am ajuns amandoua la scoala,dupa prima ora,si am iesit cu repezeala din clasa,incat am dat intr-un baiat,si mi-au cazut cartile.
Dupa ochii lui era...
Va voi tine in suspans!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ღღFunditssa.Roshyeeღღ in Sam 18 Aug 2012, 03:46, editata de 3 ori
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mar 15 Mai 2012, 09:05

Hmmm.... Ideea e interesanta, dar ai greselii mari de exprimare.
De exemplu spui "apoi" prea des.
Alta greseala este modul in care folosesti tu verbele in propozitie. Arata inestetic sa zici mereu coborai, intrai, facui, etc. Se zice am coborat, am intrat, am facut etc.
Trebuie sa fi mai atenta la modul in care scrii si la timpurile verbelor pe care le folosesti. In rest nush ce sa zic... descrierea te cam plictiseste la un moment dat. Incearca sa o faci mai interesanta. Nush ce-i lipseste da nu prea ma atrage. Poate o vei dezvolta pe parcurs in love
Te-am pupat, spor la scris si sper ca nu te=ai suparat de critica mea happy2 ♥️


Just A Beautiful Dream And A Hope Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mar 15 Mai 2012, 09:47

interesanta ideea, nu am mai intalnit-o si o sa o urmaresc mereu, insa, incearca sa faci capitolele mai lungi te rog, si inca ceva foloseste si tu te rog din suflet verbe la perfect compus, nu " luai" sau altceva, te rog!vreau sa vad ce era dupa ochii lui.......te astept cu nextul


Just A Beautiful Dream And A Hope Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 16 Mai 2012, 02:02

Dragele mele,descrierea si ideea trebuie sa se dezvolte odata cu povestirea,inceputul este confuz ca eu am stat mult,in plus am declarat pe o povestire ca am 10 ani.
Ehhh,mama si prietenele imi zic ca la varsta mea nu le vine sa creada ceea ce incerc eu sa exprim,dar nu iti vni ideile ca si cand sunt de-a moaca.
Asa ca eu n-am prea multe idei,imi vin ceva maine poate...
Pupici!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 16 Mai 2012, 02:23

Si asa vine si NEXTU:
Capitolul 2.Ca un cutit in inima...
Era Sasuke...
Dar pur si simplu nu vroiam sa il vad.Ma simteam inutila,ca si cand as fii fost in fata unui urias om,iar eu,doar un mic greier,un pui.
In scoala se vorbea ca e cu Karin,tocmai Printesa Intunericului.Imi vine sa urlu.
O iau suparata,cu lacrimile aproape izbucnindu-mi din ochi,dar ajung in baia fetelor si acolo apare cate o lacrima care isi facea incet drum pe obraz,spre gatul meu.
Suparata pe mine,imi sterg elegant obrazul cu pielea fina,delicata si cu o culoare ca spuma laptelui,degetele alungite trecand incet pe crestetul meu.
Ma uit incet in oglinda,la ochii mei ca iarba de diamant,care straluceste in soarele cel vesel si care imi incalzeste sufletul,fiindca din cauza lui Sasuke imi disparuse,apoi imi indrept privirea spre inelul meu cu piatra de lapislazuli stralucitoare.
Ies incet din baia fetelor,cu o expresie rece,ca o statuie perfecta.
Mergeamcu privirea in fata,cu ochii analizand scoala.
Cateva fete radeau de tocilari si de fetele tocilare,unii baieti se dadeau mari sa cucereasca vreo majoreta.
Ma indrept incet spre sala de clasa,unde aveam ora de istorie cu doamna Saunders.
Intru si dau la o parte usa de lemn nu prea solid,si apoi aplec incet capul semnificand ca am dat un ,,Buna ziua'' relaxat.
Imi voi verifica mesajele si scriu din nou!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ★★ Golden.Butterfly ★★ in Sam 11 Aug 2012, 16:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 16 Mai 2012, 02:40

Cum incepe ora,incerc sa fiu atenta spre tabla,dar toate cuvintele pe care le scria Dna. Saunders mi se amestecau,sau era probabil sa fie din cauza lui Sasuke care se uita cu tandrete spre chipul meu total dezamagit,asa ca mai bine imi scriam in jurnal,apoi plictisita am scos jurnalul care avea o culoare foarte aprinsa de albastrul oceanului.
Apoi gandurile mele au izbucnit,si apoi am inceput sa le pun pe toate pe foaie:
,,1 septembrie
Scriu asta in ora doamnei Saunders de istorie.As vrea sa ma uit la Sasuke,dar ochii lui mi-ar provoca mai multa dezamagire si tristete,care imi invadeaza mintea.De-as putea sa scriu in jurnalul meu in fiecare zi,m-as departa de lumea asta cruda.Nici macar in apa,sub oceanul linistit nu pot sa nu ma gandesc la ce e mai rau.Cred ca doamna Saunders se indreapta spre banca mea,asa ca termin de scris...''
Doamna Saunders arunca o privire amuzata spre jurnalul meu,si apoi mi-l lua si citi 2 propozitii,iar eu rusinata m-am ascuns incet,sub banca.
Dupa inca o jumate de ora de plictiseala totala,alergai incet spre parcarea scolii,oftand dupa lungile ore care le avusem azi.
Cum am ajuns acasa,am urcat repede pe scarile de lemn,si am inchis cu cheia usa,apoi mi-am fluturat in aer degetul,scanteile si-au facut aparitia si din nou,lungul coridor de haine a aparut in fata mea.
Mi-am luat repede niste pantaloni scurti negri,un maieu gri,sandale roz si mai apoi ma indreptai spre un perete gol din garderoba care il pregatisem ca sa pot intra in lumea sirenelor.
Am facut semnul special,apoi cu cheita am deschis incet o usa de marmura,am facut un pas inainte,si apoi am cazut spre un abis,si o pleosnitura se auzi.
Eram in apa.Coada mea turcoaz si sutienul mov si-au facut aparitia.
Trb sa dorm.
Atat azi.Biiie!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 16 Mai 2012, 07:29

Salut, sa zicem ca ideea este buna dar eu as zice totusi sa dai un edit si sa faci capitole mai lungi pentru ca mi se par foarte scurte. S-ar putea sa fie numai pararea mea, sper ca nu te superi vroiam sa iti dau doar un sfat dap ! Am incredere ca o sa te perfectionezi pe parcurs happy2 Spor la scris kiss
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 16 Mai 2012, 09:31

ei ei, ai adus doua capitole din care puteai face lejer, unulJust A Beautiful Dream And A Hope 78717 vad ca ai pus mai multa descriere si esti pe drumul cel bun, 10 anisori ai?????Just A Beautiful Dream And A Hope 962758 piticuts, te astept cu nextuletulJust A Beautiful Dream And A Hope 208323


Just A Beautiful Dream And A Hope Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 16 Mai 2012, 10:13

Mi-au placut cele 2 capitole. Te descurci mai bine. Cel mai mult mi-a p[lacut cand profesoara a luat jurnalul Sakurei si a citit primele 2 propozitii lough
Te-am pupat si spor la scris ♥️ Sa ne aduci nextu repejor hi!


Just A Beautiful Dream And A Hope Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Vin 18 Mai 2012, 01:22

Irosesc timp si multe idei,dar stati linistite,nextul e p drum!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Vin 18 Mai 2012, 14:53

Capitolul 3.Infatisarea sirenei
,,Eram in apa.Coada mea turcoaz si sutienul mov si-au facut aparitia''.
Am facut doua rasuciri,iar din silueta mea au iesit scanteile in 2 culori:mov si turcoaz.
Pe cap aveam o tiara roz cald,care stralucea mai tare decat soarele.
Inotai fericita cu rapiditate spre castelul care avea forme zvelte,castelul fiind din diamant albastru spre alb,la brau avand forme armonioase care erau din smarald.
Toate sirenele si sirenii inotau grabiti,fiindca incoronarea mea era foarte importanta.
Am intrat in palat cu un aer schimbat,foarte prietenos.
Imediat ce am intrat pe usa,Roquelle a venit nervoasa la mine zicand un:,,Ai intarziat,iar noi,fara dimensiunile tale,nu stim sa iti pregatim tot ce trebuie!''
Cum eu nu o gasisem pe Hinata,m-am gandit ca poate fii aici,asa ca am plecat enervata mormaind ceva,cautand-o pe Hinata disperata stiind ca ea e singura care ma poate asculta si sa-mi analizeze problema.
Am intrat pe usile larg deschise ale palatului,cautand disperata mai intai printr-o camera din dreapta care era intredeschisa si doi gardieni protejau camera,in ea aflandu-se o doamna si un domn care se contrau impotriva accesoriilor pe care o sa le port in aceea zi.
Apoi,am inteles ca ea trebuie sa fie in camera regala,sa puna stelute de mare pe tavan,ori sa enerveze delfini ca nu trebuie decoratii de acelea,trebuie de celelalte.
Si...Am ghicit.Imi enerva delfinul,pe Sequinn,ca adusese decoratii verzi si albastre,nu turcoaz si mov.
Confuza,i-am spus un:,,Ce faci Hinata?Ti-am zis ca orice decoratie e buna,n-o mai enerva pe Sequinn!''
Sequinn scoase limba la Hinata,ea enervandu-se pe delfinul meu scump care era roz.
Ea m-a vazut din prima suparata,si m-a luat de mana grabita,ne-am dus inafara palatului iar ea a zis un,,Spune tot!''care parea foarte nerabdator sa afle starea me rea.
Dupa ce am stat vreo 20 de minute 30 sa-i spun ,,anumita poveste''.
Cand a auzit,s-a enervat foarte tare,si imediat a inceput sa ma stranga de brat,apoi ea m-a grabit dupa ea in lumea oamenilor.
Cheia ei,era din platina ca si un fel de albastru cald foarte cald,care in schimb,avea inimioara in loc de cercul de la cheie.
Amandoua am deschis usitele,a mea fiind ca si cheia,in mijlocul ei fiind plasata o fundita de culoare turcoaz-mov.
Am inchis ochii amandoua,si,ca prin magie,am aparut in garderoba mea,eu fiind imbracata in aceleasi haine,iar Hinata avand pe ea sandale cu putin toc,fusta cu putin mai sus de genunchi de culoarea galben,maieu alb,si,vesta de blugi galbena,pantofii avand o inimioara alba si ei fiind galbeni.
Mai mult maine,sambata 19.05.2012


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ★★ Golden.Butterfly ★★ in Sam 11 Aug 2012, 16:19, editata de 1 ori
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Vin 18 Mai 2012, 18:22

Prima!! dance2
Hmmm... puteai sa faci capitolul mai lung si sa povestesti ce se intampla in continuare, nu sa te opresti aici.
In rest te descurci mai bine. Ai facut ceva progrese. Mai lucreaza la descriere. Axeazate mai mult pe ea. Actiunea pare putin grabita dupa parerea mea, dar inafara de asta e mai bine.
Inafara de asta, sunt curioasa ce are de gand Hinata sa faca asa ca... next!!!
Te-am pupat si spor la scris ♥️
Sper sa te ajute critica mea in love


Just A Beautiful Dream And A Hope Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Vin 18 Mai 2012, 18:51

hei! dragut capitolJust A Beautiful Dream And A Hope 208323 foarte interesant, dar esti grabita de parca pierzi trenul si te alearga hinata!mai incet si mai lung daca se poateJust A Beautiful Dream And A Hope 947835 Sper ca incoronarea sa decurga bine, si sa se mai intalnesca cu sasuke, un fel de mica sirena mai evoluat ai?Just A Beautiful Dream And A Hope 947835 te astept cu nextuletul....Just A Beautiful Dream And A Hope 208323


Just A Beautiful Dream And A Hope Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Kiky
Genin
Genin
Kiky

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde te afli Tuh ¤ *
acebook acebook : Annamaria Herta
Annamaria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 253
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Scoala
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita ;)

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Vin 18 Mai 2012, 21:39

Hey buna , 10 ani ...Doar un lucru pot sa spun Äääää cum era ...aaa da ...RESPECT.....
sper sa pui cat mai repede N
E
X
T
si daca nu te superi poti sa ma anunti si pe mine kiss


~I've learned so much from the people who never existed ~




Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Dum 20 Mai 2012, 16:01

Capitolul 4.Nebuniile de seara
Nu cred ca actiunea e grabita,este normala,fara nici un fel...Macar o data puteti spune doar,,Bravo,ai evoluat!''??
Ma rog,NEXT:
Imediat am coborat pe scarile casei mele,si,ca un val vartej,Hinata spuse un ,,Buna ziua'' grabit mamei mele.
Eu,victima furiei lui Hinata,am oftat indignata si suparata cu ganduri de:,,Ce vrea sa faca movalia asta?''
Pana la urma,m-am tras cu forta din stransoare prietenei mele,si apoi am spus un ,,Ce vrei sa faci?'' cu o fata intrebatoare,de parca aveam putin sii ii puneam mii de intrebari,la care ea nu putea raspunde,din cauza firii ei timide.
Ea,linistindu-se putin,mi-a spus sa ii dau cheile masinii mele,ori ma duce pe sus.
Fara sa mai intreb unde ma va duce,i-am dat cheia masinii mele,iar peste un moment,se auzi un clinchet.
Toate usile se deschisesera.
M-a tras in masina,iar peste 2 minute ne aflam la casa lui Sasuke.
Hinata,fiind o actorita foarte buna,imediat dupa mine,si-a schimbat radical modul,fiind o fata relaxata,de parca ar fii fost intr-o lume din vata de zahar.
Ma intrebam,de ce isi schimbase modul furios,intr-unul calm.Teoria mea speram ca nu avea sa fie corecta.Dupa cum o cunosteam,imediat dupa un,,Explica tot'' spus lui Sasuke,avea sa ii dea un pumn.
Oftai putin cam amuzata la gandurile mele colorate,care imediat s-au innegrit dupa ce am vazut baiatul pe care vroiam sa il strang in brate.
Cu toate astea,trebuia sa ma abtin cu toate fortele,stiind ca eu trebuie sa am expresia rece pe care o avusem si la scoala.
Teoria mea avea sa fie corecta,deci imi era frica.
Sasuke zambi artificial,cu o expresie total neutra.Ne-a invitat inauntru.
Casa lui avea o textura frumoasa.Culoarea peretilor si a tavanelor era de o culoare crem,iar parchetul avea o culoare neutra a lemnului,foarte bine fixat.
Bucataria era foarte moderna,aragazul fiind de tiflon,iar frigiderul avand o culoare gri-metalic.
Nici un perete despartea bucataria de sufragierie,la parter nefiind nici un perete.
Eu l-am rugat pe Sasuke sa imi faca un capuccino creamy,iar Hinata a vrut un capuccino cu alune.
Hinata a inceput sa vorbeasca cu el,dezbatand problema cu Karin.
El a zis ca el a aflat ca eu eram cu Naruto,Hinata lesinand pe loc.
Cand am vazut,am privit amuzata spre Hinata.
Nextul maine,deoarece nu e asa usor sa faci povesti.




 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ★★ Golden.Butterfly ★★ in Sam 11 Aug 2012, 16:21, editata de 1 ori
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 23 Mai 2012, 23:13

commuri pls!!!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Mier 23 Mai 2012, 23:37

Uite un comm!!!!
Chiar te descurci mai bine, dar ai capitolele mult prea scurte. Puteai sa continui povestea. Sa faci 2 capitole intrunu. Inafara de asta nu mai comentez nimic dap !
Felicitari ai mai procgresat!! Astept sa pui next sa vedem ce va face Hinata, asa ca te-am pupat si spor la scris ♥️
P.S. Sper ca nu te-ai suparat de critica, dar poate ti cont de ea in love a hug


Just A Beautiful Dream And A Hope Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Joi 24 Mai 2012, 00:43

Maine nextul,si da,comentul tau a fost cel mai primitiv,deloc dur,si mangaietor.
Iti multumesc,asa cum poti vedea ca eu am tinut cont de sfaturi!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H
Sus In jos
AnitzaSkumpika
Academy Student
Academy Student
AnitzaSkumpika

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Pe aici.. ^-^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Mda.. Imi place sa cant ATAT :P
Stare de spirit Stare de spirit : happy :D

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Dum 27 Mai 2012, 16:08

Te astept cu nextu Just A Beautiful Dream And A Hope 544217 Just A Beautiful Dream And A Hope 977748
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Dum 15 Iul 2012, 20:35

Capitolul 5.Totul e confuz si dureros!
Sa vedem...NEXT:
Sakura pov:
Ma uitam la fata neutra a lui Hinata,care cred ca era mai speriata ca niciodata,dar totodata dezamagita de gluma proasta pe care o spusesera colegii despre Naruto.
Cand s-a trezit,a inceput sa planga infundat,in tacere,de parca ar fii venit sfarsitul lumii si nimeni nu mai era,doar ea plangea deoarece era singura pe Pamant.
I-am spus ca nu este adevarat,dar ea isi daduse seama ca eu nu ii puteam face niciodata asa ceva.Stiam ca e fragila ca un fir de iarba uscat.
Sasuke,eu si Hinata rasesem,si mai mult nebunul de Sasuke a adus un bourbon,si mai apoi tequila.Nu stiam ce sa fac.Eram deja inconstienta,noi dansam pe o muzica putin cam melancolica,iar vecinul lui Sasuke a dat drumul la manele si el s-a enervat pentru ca nu ii placeau si,cu o expresie serioasa,de care eu si Hinata sincer radeam,a batut la usa din lemn subred cu putere.Apoi nu stiu ce s-a intamplat,doar ca Sasuke urla la vecin sa inchida manelele.
Ermmm,eu devenisem putin cam ametita,si somnoroasa.
Eu si Hinata radeam in continuare,iar cu un aer tare ticnit am spus un,,Noapte buna'' la Sasuke.
In scurt timp am ajuns la casa lui Hinata si asa i-am spus ,,Ramas bun'' si ei.
Ahhh,ce viata grea.Stiam ca Sasuke ma credea doar o prietena,dar imi era greu sa nu fac tampenii in preajma lui.Si nu suportam sa il vad cu Karin.
Ehh,totusi eu sunt diva scolii si pot sa ma retin de la orice,daca eu am putut in seara asta sa nu fac o tampenie in fata lui Sasuke,pot sa ma retin si de atunci mai tarziu.
Cum dimineata a venit,ma simteam infundata de zgomotul orasului.Da,asa este.Azi se pare ca orasul era tensionat si enervat si nu avea chef sa ma lae sa dorm,ca sa pot sa raman in visele mele cu mii de fluturi,unicorni sau mai stiu eu ce.Parca ultima propozitie fusese spuse de Shakespeare.Dar nu conta,trebuia sa fiu la fel de rece si de indiferenta cu Sasuke asa cum fusesem ultima data.Ma simteam ciudat...Nu eram obisnuita sa nu ii simt bratele puternice protejandu-ma,iar buzele lui sa le atinga pe ale altei fete,in special Karin.Oricum,nu faceam mai mult aceasta atitudine decat sa imi mentina pozitia de popularitate in scoala.Uffff,ma simteam inutila,pentru ca atitudinea mea fata de el si de draga lui pisicuta Karin nu-mi aducea fericire,si oricine putea sa stie asta.Eu aveam sufletul curat,si ca sirena trebuia sa stiu ca sunt mai speciala ca niciodata.
Ma trezesc vioaie din pat,si apoi fac piruete si pasi de balet catre baia mea,in care imi incep fiesta.De cum pusesem apa fierbinte pe mine,ma simteam ca si cand ma spalam de tot,de nefericire,dezamagire,lacrimi,absolut tot ce e cu insusirea raului.
In baie se facusera aburi ce incetosau baia mea.
Terminasem.Ahhh,acum era activitatea mea preferata.SA ALEG TINUTA!Yay!Asta chiar ma facea fericita.
Din cauza ca aveam sa devin regina frumosului Taram al Luminii,scanteile mov si turcoaz se extindeau in toata camera,ma simteam ca o regina deja.
Sa trecem la garderoba mea impresionant de mare.Nu stiam ce sa aleg.Ahhh,urasc cand sunt confuza.Am luat blugi scurti,cu pietricele si un maieu fara bretele pe care scria:,,Stylish''cu mov,el in real fiind cu alb.Am luat un sfeter transparent mov si tocuri nu prea inalte care aveau o linie cu trandafiri mov si negrii,si desigur panglica si gentuta neagra nu au lipsit.
Am coborat grabita pe scarile de lemn aprins de culoare,si apoi grabita am luat cheile de la masina.In 2 minute am ajuns in fata scolii,stiind ca trebuie sa infrunt si ziua de azi.Ma simteam putin inutila,totul era putin in ceata,ametitor si greu.Probabil bourbonul si tequila au vrut sa se razbune pe mine.
Nu mancasem nimic.Stiu ca trebuia sa arat bine,dar nici o mumie ca cele de la Miss Univers.
M-am grabit spre Hinata,iar acolo am intalnit-o pe Caitleen cu ea.Si Caitleen era cea mai buna prietena a mea.Eram gen cele mai populare.
Caitleen a facut o plecaciune spre mine si a ras gingas.
Aveam o expresie enervata.Ma rog,sa v-o prezint pe Caitleen.Ea are un par de culoare rosiatic cu combinatia blondului.E frumos,ondulat ca spiralele si are bretonul perfect drept si voluminos.Ea este atletica,niciodata lipsita de la moda si o fata foarte desteapta.
Ea mi-a zis sa iau noul orar,cred ca odata cu vara avea sa se schimbe orarul,iar ea intinse cu mana ei o foaie alba cu scris negru pe ea.Caitleen avea structura foarte frumoasa.
Orele au inceput repede,si dupa orarul cel nou avea sa fie istoria celor doua Razboaie Mondiale.Ermm,plictisitor.Ehh,totusi trebuie sa respect orarul daca vreau ca mama sa imi trimita in contul bancar banii castigati luna aceasta.Am rugat-o si i-am spus ca este urgenta de moda.Mereu merge scuza asta.
Am intrat intr-o clasa cu peretii albi,totul parca nu avea viata.Liceul imi lua tot suflul,si ma si plictisea.
M-am asezat intr-o banca la intamplare,si sa vezi si sa nu crezi.
Era acea ingamfata neagra Karin Pamparin,Ufff,ce o urasc.Defapt,dupa ce sesizasem ca neagra Karin era in stanga mea,l-am vazut pe Sasuke in dreapta mea.Arghh,eram prinsa intre doi nebuni,si nu stiam ce sa fac,ce fata sa afisez.
In timpul orei m-am gandit la Karin in costum de diavolita si la Sasuke in costum de inger.Sasuke in roba ce seamana cu o rochie.M-a pufnit putin rasul.
- Care este motivul amuzant,domnisoara Haruno?
- Trebuie sa va spuna Hinata,mie mi-e prea rusine.
Domnul profesor Connor a oftat si a dat din cap cu un micut suras.
Hinata a venit la mine cu mici pasi,parca avea sa se casatoreasca.Ma rog,i-am spus si a pufnit-o rasul si,cu un zambet larg a soptit la urechea domnului Connor micuta mea idee.
Domnul a ras si el,dar foarte foarte lung acel ras.
Apoi mi-a spus:
- Intr-adevar,incantator..,
Ora s-a terminat repede,si cum stiam ca are sa fie o pauza in care trebuia sa rezist.Am intrat pe un culoar mare,si apoi i-am vazut pe....
Atat pe azi,sper ca e destul.
LIKE OR DISLIKE:LIKE=:* DISLIKE:(


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ★★ Golden.Butterfly ★★ in Sam 11 Aug 2012, 16:24, editata de 1 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Dum 15 Iul 2012, 20:48

Just A Beautiful Dream And A Hope 2573201749 hei hei!scuze ca nu am mai venit pe aici de doua capitole dar nu am stiut ca ai pus nextul, n-am fost anuntata!Just A Beautiful Dream And A Hope 2586070128 ok deci imi place eu de abia astept incoronarea, si sper ca si Karin sa nu ii stea in cale sakurei, te-am pupat si te astept cu nextulJust A Beautiful Dream And A Hope 208323 bye bye!


Just A Beautiful Dream And A Hope Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Dum 15 Iul 2012, 21:13

maine nextu!Nu stii cat ma bucur ca iti place,pupic:*


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Dum 15 Iul 2012, 23:22

Capitolul 6.Iubirea revine!!
2 nexturi ca am lipsit atat...scz!!!!
Karin si Sasuke se sarutau.Nu stiam ce sa fac.Ma simteam din nou inutila cum m-am simtit cand i-am vazut impreuna.Deodata mi se incetosa privirea mea,iar perle mici transparente isi croiau drumul,ce lasa in urma apa care era un trecut.Apoi tot ce stiu este ca eram inconstienta,si apoi am lesinat.
Sasuke P.O.V.
Aud un trup firav izbindu-se violent de gresia rece a scolii.Ma indrept cu pasi mici spre peretele lateral si persoana firava era...Sakura?!
Nu puteam sa fac legatura,de ce a lesinat?Dar oricum,eu stiu ca trebuie sa o ajut.Nu sa ma gandesc cum a lesinat.
Pana la urma,mi-am dat seama.Sarutul lui Karin.Buzele ei pe ale mele...
~~FlashBack~~
- Nu te voi lasa!Mereu te voi iubi Sasuke!Nu pleca!
- Tot ce fac e sa imi ingreunez singur viitorul,poate ca eu nu te-am iubit,Sakura.
Si un sarut apasat,dar gingas a strivit buzele mele.Am impinso...A lesinat...
~~EndFlashBack~~
Amintirea aceea ma durea.Inteleg acum...Ma iubeste...Iar eu nu ii dau nimic.Dar sarutul meu cu Karin este un nimic.Nu simt ce simt eu pentru Sakura.
Autor P.O.V.
El gandea toate amintirile lui cu ea.Si nu stia ce sa faca.Dar,poate ca totul se reparase,asta era un nou inceput.Si Sasuke o simti cand isi atinse buzele de ale ei.
Karin era enervata.Nu vroia sa vada.Dar Sasuke i-a spus ca nu o iubise niciodata.Karin era fara suflet.Totul imperfect pentru ea,si a spus doar un rece ,,Bine''.
Sakura P.O.V.
Ma trezisem in camera mea.Stiu perfect ca am fost la scoala.Incerc sa imi reamintesc:Sasuke...Karin...Sarut...Eu...Lesinand.
Am avut un vis plin,frumos si romantic.Era Sasuke,care ma sarutase.Nu puteam sa cred ca se sarutase cu Karin...
Imi iau niste haine de casa si cobor repejor jos,in bucataria mea...
Dar il vad pe...Sasuke?!!!Ce cauta el aici?Ce...Poate ca acel vis nu a fost vis...Hmm,gateste?Frumos...Face paste poate...
Presimt cum se apropie grabit de mine si imi da un sarut...Imi lipsise foarte mult acel gen de sarut....
El mi-a zis un,,Bine ca te-ai trezit,soare''.
Am zambit fericita...Intelesesem ce se intamplase...Totul era perfect de clar...
In 2 ore in care vorbisem si ne declarasem sentimentele sincere,dar si dragastoase unul altuia,a plecat acasa la el...Iar eu am urcat scarile si m-am schimbat in ceva lejer de dormit,sa ma bag in patul meu moale.
Dimineata...Ahhh,lumina soarelui.Ma simteam ca o regina.Asta voi fii maine.Am atins incet cearceaful alb cu flori albastre,care era facut din satin.Mi-am trecut degetele pe el si pe cearceaful de sub mine,fin.Apoi m-am rotit in pat,si am simtit fina atingere a pernelor,care ma linisteau si ma ajutau sa imi pun gandurile in ordine.
Stiind ca nu am asa mult timp,si azi e vineri deci avem doar o ora si sa avem prezenta completa conteaza daca nu vrem sa fim exmatriculati mi-am facut repede fiesta,din care am iesit fericita cand mi-am amintit ce s-a intamplat aseara.Mi-am luat din garderoba magica pe mine un maieu care avea o inima mare,conturul si ea in sine fiind pline de pietricele turcoaz,mi-am luat o camasa si am indoit-o,blugi trei-sferturi rupti si niste balerini cu o funda.Mi-am luat o borseta normala cu turcoaz si la fel era si bentita,pentru ca blugii,maieul si camasa erau albi,balerinii,panglica si borseta erau turcoaz.
Dupa ore,Hinata mi-a povestit cum a descoperit ca ea este adoptata si cand ne-am dus sa verificam pe certificat scria si mama adevarata...Elen Haruno??Mama mea??
Cand ne-am dus noi trei,Hinata,Caitleen si eu la mama a mai dezvaluit ceva...Caitleen era sora mea si noi aveam o sora mai mica pe nume Melinda...Fireste,era in Paris,asa ca trebuia sa ne ducem dupa ea...Eu chiar vroiam o sora mai mica...
Defapt,acum suntem patru fete dragute!
PLACE NEXTU?nu se incheie cu ceva rau


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ★★ Golden.Butterfly ★★ in Sam 11 Aug 2012, 16:26, editata de 2 ori
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Lun 16 Iul 2012, 20:22

Capitolul 7.Noua familie
IUBESC SA SCRIU POVESTIOARELE ACESTEA!NEXT:
Eu si cele doua sore ale mele am calatorit repede din NewYork in Paris.Ne-am gandit sa ne ducem in L.A. dupa asta.Deabia asteptam sa imi cunosc surioara cea mica.Sa o imbratisez si sa o alint.Asta m-ar fii alinat pe mine in zilele cu ploaie.Am auzit de la mama ca ea stie deja ca este sirena,dar nu poate deloc sa inoate bine.Ne-am gandit ca,poate eu as putea sa o ajut.Nici eu n-am invatat repede sa inot,dar pe ea speram sa o invat.
Am ajuns in Paris foarte repede,eu,Hinata si Caitleen ne-am dus entuziasmate la muzeul Luvru.Acolo trebuia sa ne intalnim.Am vazut-o pe mama tinand-o de mana pe surioara mea.Era o fata cu parul castaniu,si avea tente de castaniu deschis si inchis in par,erau combinate.Avea parul lung pana la posterior,fara breton.Avea ochii verzi.Ca ai mei.Hinata ii avea albastri,iar Caitleen caprui.M-am smucit din mana sorelor mele si am alergat repede catre ea.
Am auzit un cuvant micut scos din gura ei cu un glas ca si un clopotel:,,Tu esti sora mea?Mami e sora mea?E foarte draguta!''
Am ras,iar lacrimi de bucurie se prelingeau pe fata mea.Am luat-o in brate.Era foarte frumoasa,si gratioasa,facea balet,ca mine.Ea a schitat un zambet parca din povesti.Noi doua facuseram cunostinta foarte bine in timp ce conduceam.
Ea statea intre Hin si Caity ,adormita pe bancheta.Ea era usoara ca un fulg,si la fel de gratioasa.Bine inteles,si Hin si Caity dansau,doar ca gen zilele de azi.
Erau la un show numit ,,DanceIfYouCan'' profesioniste.
Cum am ajuns acasa,am stabilit ca vom dormi toate in aceeasi casa.Speram sa ii placa.Ea era in bratele mele,nu ma dezlipisem de ea.Ea a dat de cateva ori din gene,si a dus mainile la ochi, inchizandu-i si apoi deschizandu-i.
A zambit larg si a inceput a alerga prin casa fericita.Ii placeau casele cu etaje.
Am dus-o imediat la culcare,cu gandul sa ne ducem maine sa luam niste noi haine pentru ea.
Seara i-am spalat hainele si ii le-am uscat,ca sa poata sa le ia maine cand ne ducem la shopping.Trebuia sa ii luam mobila,si la fel si la Hinata si Caitleen.
Ufff,si cand stiam ca aveam sa cheltui toti banii.
Seara,pe cand dormeam bustean,Meli a venit la mine si s-a bagat sub patura.
Am intrebat-o ce se intampla.Ea a zis ca ii place foarte mult de mine.Si de Hin si Caity,dar bine inteles,n-a stiut in ce camera sa se bage,asa ca ales la nimereala.
Dimineata,ea s-a trezit repede,alergand spre cele doua camere.
Am auzit-o pe Meli razand,si primul lucru care mi-a venit in minte a fost ca in acel moment avea momente de calitate cu Hina si Cait,adica o gadilau pe biata fata.
Eu m-am imbracat intr-o salopeta turcoaz deschis, si un tricou alb cu forma de v .Aveam bratari cu diferite sfere colorate,manichiura o aveam alba,gene false,parul meu era prins intr-o parte si mi-am luat o cordeluta cu floare alba,gentuta si balerini fiind turcoaz deschis.Pe Meli am imbracat-o intr-o rochita alba gen gogosar,un sfeter mov transparent la fel si esarfa de vara si de asemenea balerini albi.
Cait era imbracata in fustita galbena,cu pantaloni bana la genunchi gri rupti,avea tocuri galbene cu funda si un tricou cu maneci incretite gri,iar Hin doar intr-o fusta verde si tocuri albe.
Meli,eu,Hin si Cait ne-am distrat de minune.Surioara mea cea mica a luat o duzina de haine pe care sa le probeze.Am ales mobila roz pentru ea.Pentru Hin albastra si Cait a vrut mov.
Turcoaz,roz,albastru,mov.Culori de pastel.Sa mentionez ca erau culori calde ca primavara.Noi patru eram fetele cele mai dragute.Azi urma sa fiu incoronata.Ahhh,deabia astept.Dar dintr-o data in magazin o vad pe...


 


Just A Beautiful Dream And A Hope KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope OuCeW7H


Ultima editare efectuata de catre ★★ Golden.Butterfly ★★ in Sam 11 Aug 2012, 16:27, editata de 1 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19Lun 16 Iul 2012, 21:41

waaaaaaaaJust A Beautiful Dream And A Hope 384738 din nou doua capitole...hmm....eu ti-am zis ca astept incoronarea...ma da ce e mama sakurei?fabrica de facut copii???Just A Beautiful Dream And A Hope 2586070128 de are patru fete?Just A Beautiful Dream And A Hope 544217 of, as vrea sa specific ca albastrul nu este o culoare calda si nici mov...sunt reci toata ziua...Just A Beautiful Dream And A Hope 3328071791 am o intrebare de ce grabesti?Grabeste-te incet!Just A Beautiful Dream And A Hope 78717 te astept cu nextul in sfarsit....incoronarea....si desigur....imi place si ca sasuke a realizat ca o iubeste desi pentru mine, eu sincer n-am simtit nimic....spor la scris!

Lory^^


Just A Beautiful Dream And A Hope Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Continut sponsorizat




Just A Beautiful Dream And A Hope Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope I_icon19

Sus In jos
 

Just A Beautiful Dream And A Hope

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-