Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Just A Beautiful Dream And A Hope

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 22:45

Lory eu chiar iubesc pov ta balerina iubirii.Tu ai fost muza mea!!!ca prin urmare:NEXT:
Dar dintr-o data in magazin o vad pe Karin.Eu nu vroiam mai deloc sa o intalnesc.Le povestisem sorelor mele despre povestea mea cu Sasuke,asa ca ele au spus ca se bucura sa ma vada,insfarsit fericita,sa fiu purtata de fericire...El imi dadea aripi.Abia asteptam sa o cunoasca Sasuke pe Meli.Ea e un suflet nevinovat.O iubesc!Am ajuns acasa in 20 de minute,si Meli s-a bucurat enorm cand a vazut ca insfarsit,are o camera doar a ei.Imi multumise de extrem de multe ori.Ea invatase cum sa isi deschida garderoba.Ii pregatisem si ei un perete cu care sa isi deschida lumea.Eu si sorele mele am intrat direct prin portalul ei.Imi era frica sa nu cumva Meli sa se inece.Bine,si ea putea sa respire sub apa,dar nu vroiam sa se duca la fund,asa ca am sarit odata cu ea.Dupa 2 ore pline de energie,deoarece toti au trebuit sa imi ia masurile si tot ce trebuia pentru incoronare,si in plus trebuise sa o mai invat pe Melinda cum sa inoate,dar devenise o experta in miniatura.Stiam ca avea sa fie asa.In sfarsit puteam sa fiu incoronata.
Inotam incet,cu inima in dinti,stiind ca voi avea foarte multe de facut.Magiciana Sela,a rostit o vraja de incoronare,iar mama a fost acolo,uitandu-se cu drag la mine,si a semnat acea mica foaie in care trebuia sa isi dea acordul.Dintr-o data,scanteile mov si turcoaz s-au inaltat la uscat,iar de la uscat catre cer,si acele scantei au fost inlocuite de cele roze cu turcoaz,luminand sala orbitor.Eu ma uitam uimita.Deodata,pe crestetul meu a aparut o tiara care avea linii armonioase,care se ondulau si se combinau,iar din acea armonie se creea o mare inima,in care se afla o mica stea.Pietrele pretioase erau combinatia de culori ce domnea,roz si turcoaz.Coada mea era de un roz deschis,foarte frumos,cu stele de mare,solzi sclipiciosi si perle,iar sutienul meu era in forma de scoici turcoaz.Eram superba.Un voal il purtam la brau.Sorele mele au avut un rang ca mine,numai ca,eu conduceam peste tot,iar lumina care decidea de unde pana unde se va intinde regatul meu a intrat chiar si peste taramul intunecat,iar castelul i-a fost aruncat catre Pamanturile De Foc,asa ca nu mai aveau voie sa se atinga in nici un caz de partea mea de regat.
Atunci am stat ore bune discutand despre viitor.Melinda se juca fericita cu Sequinn,delfinul meu.Se intelegeau de minune.La un moment dat,am auzit-o pe Melinda tipand,si cand m-am dus sa vad daca e bine,am ras in hohote.Glasul meu suna ca un mic si gingas clopotel.Melinda avea pe fata o mica steluta de mare.Incercand sa dezlipesc steaua,am ajuns pana langa grupul in care eu,sorele mele si consilierii regali discutam de viitor.Ei au inceput sa rada fara oprire,Pana cand am reusit sa scot mica steluta.Am certat-o si am pus-o inapoi pe nisip.Dupa 2 ore,Melinda se ghemuise in bratele mele,iar Hin si Cait inca incercau sa vada cum o sa rectifice scaderea populatiei delfinilor si corolilor luciosi.Le-am spus ca este extrem de tarziu,deci trebuie sa ne ducem sa ne culcam.Ziua fusese grea.In timp ce ma uitam la televizor,pe fereastra aparuse Sasuke,care m-a felicitat cu zambetul pe buze spunand ca acum sunt o regina,dar eu mereu am fost pentru el.A intrebat ce este cu culoarea ochilor mei.Erau,in apa,turcoaz,verde,roz.Se intampla,peste cateva zile,sa pot alerga cu viteza luminii,cum fac vampirii.De aceea trebuia sa am acea culoare de ochi.
Dimineata,cand ne trezisem amandoi,a iesit din camera pe fereastra si a batut cu putere la usa.Stia ca aveam 3 surioare.Atunci,Melinda aparu in fuga la mine si a zambit cu fericire in ochi.Mi-am facut siesta si,apoi,ea fiind foarte desteapta,a facut la fel.Desi avea doar 4 ani si poimaine ii implinea,stia sa faca multe singura.Era desteapta.Am coborat jos cu ea in brate,iar lui Sasuke i-au sclipit ochii cand a vazut surioara mea.
- Ea este surioara ta,draga?
- Da.
- Scumpete,esti adorabila.Cum te numesti?Eu Sasuke.Permite-mi sa iti spun ca esti adorabila.
-Eu Melinda.Incantata de cunostinta.Si multumesc.
Eu,Sasuke si Meli am petrecut multe ore impreuna.Ea isi facuse prieteni foarte repede.Se dedica 100% in tot ce facea.Toti erau fermecati de ea,si toti stiau ca are abilitati inascute de lider,ca sora ei.Mereu reusea sa se infiltreze in toate jocurile,si reusea sa gaseasca modalitati de gandire in care sa castige,si sa se integreze.Nu se dedica niciodata pe jumate in ce facea.Ea avea sufletul bun.Era minunata.Iar Sasuke adusese o multime de mancare.Am vorbit ore intregi despre noi.Si totul a fost bine.
~~FlashBack~~
- Te iubesc,Sakura...
- Si eu,Sasuke...
- Ai deja o parte de inima de la mine.
~~EndFlashBack~~
Deodata,Melinda a disparut.Ne-am panicat.Am fugit in padure,si,pentru ca primisem viteza am cautat-o.Ea mi-a trimis scanteile ei,alb-verde.si am gasit-o.
Sasuke l-a adormit repede pe hot.Imi era frica ca eu n-o sa o revad.Cand Sasuke i-a scos masca acelui ciudat am fost uimiti.Desigur,putea oricine sa stie ca ar fii facut asta.Genul de om care turbeaza pentru putere.Genul de rau pur.Gelozie,rau.Mereu as fii stiut ca ar fii facut asa ceva.Era...


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 22:52

Lore,m-am gandit ca as vrea sa fie si cait si hin surorile mele.Dar vroiam si o mica surioara.M-am gandit ca nu ar fii rau sa fim o familie mare.Pup paa!!AA da,ma gandeam la mov mai deschis si la albastru deschis,Intelegi nu?


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 13:54

mersi ca mi-ai zis de next!imi place e frumos dar iar te-ai grabit, imi place ca e deja o regina, a dat Domnul!melinda e tare draguta si a mai si fost furata dar regasita...acum ma intreb cine este hotul...te astept cu nextul...bye bye si spor la scris!te rog sa ma anunti cand pui urmaorul capitol!

p.s.: mersi ca imi citesti ficul, sunt oarecum flatata, eu muza?mercik!Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 208323 si da am inteles de ce culori deschise vorbeaiJust A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 544217


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 14:28

Sunt supi,as vrea sa am si subscribe!De cateva zile bune nu mai am...Dar oricum macar imi vede cnv munca,so NEXT:
Era Karin.Mi-am napustit mainile spre ochi,ascunzandu-i dupa palmele mele.Simteam un sentiment de rau.Fata aceasta era ceva de speriat.Nu o cuprinsese nici macar un gram de lumina?M-am gandit ca odata ce a vazut ca lumina a decis sa fiu regina peste tot,s-a obisnuit cu asta.Dar nu...Ma simteam ingrozitor.Sasuke o tinea in brate pe Meli,care plangea.A lasat-o pe pamant si i-a spus ca acum este bine.
I-am spus ca este clar ca are si ea puterile mele.Trebuie sa fuga cand vede asa ceva.
Ea a dat din cap afirmativ.Am zambit cu caldura,era un mic inocent copil.Nu inteleg ce vina avea.Era speciala.Asa ca nimeni nu putea sa se atinga de ea in scopuri rele.Ea se putea proteja cu magia ei.
Am pus o vraja de protectie peste surorile mele,sa fiu sigura ca nu li se intampla ceva rau.
Am luat-o in brate,si am inceput sa alerg repede,fara zgomote.Nici nu mai simteam ca mai sunt pe pamant.Am invatat-o si pe ea sa alerge asa repede.Ne-am inaltat in aer gratios si am inceput sa dansam,magia noastra inconjurand padurea.Sasuke se uita cu uimire la noi,de parca am fi fost din portelan.Ceva ce nu ai voie sa il atingi.Ca si cand nu ai avea voie sa fii periculos cu acel ceva.Dar acel ceva are voie.
Apoi,eu am luat-o de mana pe Meli si ne-am indreptat spre pamant inapoi.Eram gratioase.Aveam acest dar.Parca era o copie a mea.Dar bine inteles,inafara de forma fizica.
Ea a alergat ca o mica pradatoare.Si m-a intrebat:,,Noi putem fii vampiri ca Sasuke?''
Am dat din cap afirmativ.Deodata,ea a inceput sa ma roage sa fim vampiri.Eu am oftat prelung.Puteam fii ce creatura vroiam,pentru cat timp vroiam.Am contactat-o pe Hin si pe Caity.Au zis ca putem fii pentru totdeauna.Eu,Sasuke,Meli,Hin si Caity ne-am intalnit in padurea Evergreen.Acolo am facut un ritual de alterare a creaturii.Deodata,am fost inconjurata de scantei sangerii,care,zburau cu gratie pe langa formele noastre zvelte si dezvoltate.Desigur,in apa eram din nou sirene.Nimeni nu putea sa ne ia puritatea aceasta.Chiar si daca eram vampiri,tot pure eram.Noi eram niste creaturi pure.Cum am terminat ritualul,ochii mei s-au transformat in rosu.La fel si la surioarele mele.Aveam o pofta incredibila de sange.Am luat-o pe Meli,Sasuke urmandu-ne.Ne duceam spre FreshForest.Cu viteza luminii,am alergat spre o caprioara ierbivora.Dintr-o data,o vad pe Meli sarind in copac,mai apoi,muscand jugulara pradei.Era o mica perfecta.Am stabilit ca la scoala sa fim mereu umani.Nu as fii vrut sa ne descopere cineva.Ar fii fost un dezastru capital pentru noi.Meli a avut o puternica forta cand a atacat caprioara.Inca ii era sete.A inceput sa alerge gratios printre copaci.Acum stiam de ce Sasuke nu se loveste niciodata de copaci.Este acea senzati in care simti ca alergi normal.Pentru vampiri,e normal sa alerge astfel.Meli a trecut granita de Africa.Vroia o prada mare.Ceva gen leu.Gratios,a sarit peste o pantera.Aceasta si-a dezvelit coltii semnificativ.Meli a facut la fel.Pantera era neagra ca noaptea.M-am uitat repede.Nici eu nu ma hranisem.Am ajutat-o pe Meli sa termine prada.Am muscat repede,hranindu-ma putin.Sangele de pantera ma facea satula.Meli era gen in-crestere,si m-am gandit ca este la fel cu vampirismul.Ea a aruncat cadavrul cu putere,si apoi l-am auzit izbindu-se de un stejar falnic.L-am sarutat pe Sasuke dulce.El a raspuns la sarut.Meli a ras gingas,si cum a inceput sa se dea in spate s-a izbit de un copac.Bietul copac.A avut de suferit.Daca ar fii fost om,ea ar fii avut de suferit.Deodata,vad cum copacul cade in reluare pe pamantul fertil.Am ras incet,si apoi am spus:,,Ar trebui sa ne intoarcem,Hin si Cait sper sa se fii hranit''.Prada umana nu era intocmai ceea ce vroiam eu.Acel sange imi
provoca greata.Noi aveam respect fata de fiintele vii,care,cand vroiam eu,puteam sa fiu una.Meli a alergat fara asteptare spre intoarcerea din NewYork,si cum a dat peste Hin si Cait,le-a imbratisat cu drag.Cait a luat-o in brate,ea sarutand-o pe obraz.Am zambit catre Hin,care a cerut sa o ia in brate.Meli era o mare atractie.Ne-am gandit la o mica excursie de-alungul lumii.Nu mi-ar fii stricat o mica relaxare.Ne-am gandit cateva ore bune,discutand despre posibilele locuri in care ne-am fii dus.Meli a sugerat Hawaii,Hinata Parisul iar Caitleen Roma.Ne-am gandit ca ar fii bine sa ne ducem undeva fara soare.Nu as vrea sa ard.Tocmai atunci,mi-am luat din sertar un inel protector de soare.Meli a intrebat daca merge si crema de piele.Am ras prelung,si i-am incredintat si ei unul.Meli si Hin aveau unul.Erau pentru urgente.Noi ne-am bucurat ca aveam sa ne ducem in vacanta.


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 20:12

Foarte frumos ficul,e foarte frumos.Se vede ca Sakura e foarte puternica.Te pup dulcik...Sa dai next!


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●


Ultima editare efectuata de catre Theona Theo in Vin 20 Iul 2012, 18:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Marisa Merico
Genin
Genin
Marisa Merico

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Poate, pe scaun. Dar, doar poate ;]
acebook acebook : Andrada R. Filimon
Nr. mesaje Nr. mesaje : 95
Puncte : 107
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Normala. o.O

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 20:45

Buna,deci iubesk ficul tau:x
E superb e unul din ficurile mele preferate te pupacesc si o sa ne mai vedem
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Iul 2012, 11:50

ei am ajuns si eu pe aici si imi place, mersi ca m-ai anuntat!e interesant cum sirenele se pot transforma in orice fiinta dar sa-ti zic ceva, ele nu sunt pure....nu-ti pot zice acum de ce, poate mai tarziuJust A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 2586070128 te astept cu nextul si sa vedem unde se vor duce ei in vacanta....si le lasi sa fie vampiri tot timpul?Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 307712 ok, te rog sa ma anunti cand pui nextul!SPOR LA SCRIS!Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 208323


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iul 2012, 01:29

Defapt,eu nu citesc ficuri.Eu doar le creez.Si acum am ramas in pana de idei.Vreau sa zic ca eu chiar nu pot sa le fac pe toate in acelasi timp.Eu zic sa lasam critica pe mana criticilor.Eu as vrea sa stii ca nu cred ca un om nu se simte dezamagit in sinea lui cand vede ca munca adunata ii este criticata atat de dur.Nu stiu cum sa iti spun,parca este distrusa.Defapt,ideea mea a fost originala.Nu m-ai vazut luand din anumite seriale/filme ca si altii.Am vrut sa fiu originala.Unii se inspira.Dar eu nu fac asta,eu doar scriu ce imi vine in imaginatie.Dar descrierea mea cred ca va creste.Daca unii zic ca descrierea e neimportanta si neinteresanta,iar dialogul interesant,inseamna ca eu sunt tampita,avand in vedere ca eu cred ca scriu foarte bine pentru varsta mea.Unii au spus ca,ceea ce scriu eu e un miracol.Nici Shakespeare nu facea capitole intregi cu descriere inclusa.Defapt,cred ca tu ai primit destule commuri primitive,asa ca nu poti intelege ce inseamna munca fara citit.Eu am ales sa fiu incapatanata si orgolioasa.Si totusi,chiar mi-a reusit.Daca am creeat asemenea idei,si gramatica mea este destul de corecta,avand in vedere ca eu nu scriu mi-a impreunat,ci cu liniuta,inseamna ca inca sunt cu capul pe pamant.


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iul 2012, 01:30

a da scuze,hihi.Natalie vroiam sa zic ca sufletul lor e pur,adica al surorilor cele curajoase sa zic asa.Maine pun nextu,is obosita azi


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iul 2012, 16:35

Dau nextu azi,da mai tz...


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Iul 2012, 17:38

Guhh,am promis next,so,NEXT:
Vacanta de relaxare am facut-o in Africa,noi fiind cu corturile.Erau prazi bune,un aer curat,poate putin prea curat.Ma asteptam in fiecare seara sa aud zgomote asurzitoare de frane,sau unele de acceleratie,sa aud muzica zdranganind cluburile,sa aud certuri banale,sau astfel de lucruri.Nimic nu era astfel.Totul era doar lapte si miere.Meli a vanat prazi mai mici,iar Hin si Cait au prins doar cateva antilope.Eu nu am vrut sa vanez o prada mare,ci una medie,asa ca am alergat departe,spre Canada,pentru ca imi doream un urs grizzly.Iar Sasuke,el a vanat doar un coiot.Fiecare avea preferintele lui,cu gusturi rafinate,sau poate doar putin mai nesatule.Eu si Sasuke ne-am ocupat timpul cu saruturi,imbratisari,si am si inotat,dar doar ca vampiri.Coada mea de sirena vroiam sa apara doar cand aveam de gand sa intru in controlul regatului meu.Totul a decurs foarte bine,iar cand m-am intors consilieri au spus ca nu trebuie sa ma hranesc prudent.Ei au zis ca pot sa combin vampirul cu sirena.Si asa am si facut.Eram superba.Aveam un corset ce se unea cu coada,iar asa zisul meu ,,costum'' avea culoarea neagra.Aveam dantela rosiatica ce se ondula in jos pe coada mea,iar din cand in cand mai apareau trandafirii sangerii,contopindu-se cu liniile armonioase.Am pocnit din degete,iar eu am revenit la forma initiala.Am discutat ore bune cu consilieri despre hrana pe care o prefera Meli,si in ce cantitate.Totusi,teoria mea cu cresterea era corecta.In wekeend-ul acesta,Sasuke si cu mine am avut intalniri romantice.
Haideti sa ne intoarcem la ziua de azi.
Meli si cu mine trebuie sa repetam la balet,deoarece avem un spectacol important.Iar eu trebuie sa repet la gimnastica,ea deasemenea.Mi-am luat poantele mele rosii,iar Meli le-a vrut pe cele albe.Dintr-o data,am pornit un dans fermecator,ce avea sa semene cu un tablou facut de Da Vinci.amandoua am ridicat piciorul stang,iar,cu gratie,am inceput sa ne rotim pe varfetele piciorului drept.Am facut cateva piruete,lasandu-ne incet,in jos,urmand o reverenta eleganta.Ne-am rotit de cateva ori,apoi,scantei albe si rosii jucand incet pe langa trupurile noastre ce se miscau repede,dar elegant.Scanteile ne tineau varfetele,rotindu-ne prin camera mea mare,apoi,scanteile ne-au dus spre padurea SpreeGreen.Noi doua dansam in continuare,corpurile noastre ondulandu-se frumos,du gratie.Am sarit deodata,aterizand in stilul sfoara,pe scanteile ce ne purtau prin vazduh.Tutu-urile noastre ne faceau sa parem niste lebede ce aveau un singur scop:baletul.Noi am dansat ore bune,iar cand scanteile ne-au dus inapoi in camera mea,pe covorul meu turcoaz,Meli m-a imbratisat cu drag.Le-am chemat pe surorile mele si pe Sasuke,ca sa ne transformam in oameni,pentru a ne duce la o inghetata.In mintea mea zburau scenele de balet ale surioarei mele si ale mele,iar,uneori,imi aminteam ziua in care eu si Sasuke ne-am unit inapoi,zburand spre o iubire pura,nefireasca.Ne-am transformat in oameni foarte repede,si deodata ne-a venit pofta de o pizza mare cu mult salam.
Eu m-am imbracat in rochie alba ca neaua,vestuta alba cu sclipici,iar tocurile mele erau destul de mari,cu o funda din muzelina.Pe cap aveam o cordeluta sclipicioasa,iar gentuta mea avea pe o parte sclipici,iar pe alta nu avea.Meli a vrut salopetica de blugi cu blugii scurti,un maiou roz pe care scria ,,I am a lovely!'' si cizmulite de blugi rupte cu sclipici auriu,cu o borseta roz.
Hin s-a imbracat in fustita mov,maiou fara bretele albastru,sandale mov,iar gentuta ei era albastra.Cait a purtat o rochie galbena fara bretele si tocuri cu platforma.
Si Sasuke arata bine.Un tricou ce se mula pe corpul lui bine facut si pantaloni lungi,dar
rupti si foarte racorosi.
Toti am macat cu nesat pizza uriasa pe care o comandase Sasuke,cu salam.Meli a terminat portia ei foarte repede.Am ramas putin proasta cand am vazut ca eu ma saturasem dupa 4 felii.Ziua aceasta nu avea sa se termine pentru mine.Imi doream din ce in ce mai mullt sa petrec timp bun cu familia mea.Il iubeam pe Sasuke enorm,si ca sa-i dovedesc asta m-am intins peste masa de sticla si i-am dat un sarut.
El stia ca il iubesc,iar Meli prinsese drag de Sasuke.
Alta poveste mai tz,sau maine.V-am pup!


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 17:52

★★ Golden.Butterfly ★★ a scris:
Guhh,am promis next,so,NEXT:
Vacanta de relaxare am facut-o in Africa,[ După semne de punctuaţie se pune mereu space. ] noi fiind cu corturile. [ Space - spaţiu liber ] Erau prazi bune,un aer curat,poate putin prea curat [ Propoziţia asta sincer chiar nu are nici un inţeles. Puteai să nu mai zici ultima parte cu aerul prea curat. Sună.. urât. .Ma asteptam in fiecare seara sa aud zgomote asurzitoare de frane, [ Când ai ,, sau " nu pui virgulă înainte niciodată. ] sau unele de acceleratie, [ Space] sa aud muzica zdranganind cluburile, [ Space ] sa aud certuri banale, [ Fără virgulă înainte de ,, sau ". ] sau astfel de lucruri [ 1. Puteai pune în loc de astfel de lucruri ,, şi multe altele ". 2. Space ! ] .Nimic nu era astfel. [ Puteai pune în loc de punct [ . ] virgulă [ , ] ] Totul era doar lapte si miere. [ Space ] Meli a vanat prazi mai mici, [ Fără virgulă înainte de,, iar" ] iar Hin si Cait au prins doar cateva antilope.Eu nu am vrut sa vanez o prada mare, [ Nu era nevoie de virgulă [ , ] ] ci una medie, [ Space ] asa ca am alergat departe, [ Nu trebuia virgulă ] spre Canada, [ Nu trebuia viruglă ] pentru ca imi doream un urs grizzly [ 1. Space. 2. Un ursc grizzly nu e mediu e mare. Zic asta pentru că te contrazici cu ce spui. ] .Iar Sasuke, [ Space ] el a vanat doar un coiot [ Space ] .Fiecare avea preferintele lui, [ Space ] cu gusturi rafinate, [ După ,, sau " sau înaintea lui nu se pune virgulă ] sau poate doar putin mai nesatule. [ Space ] Eu si Sasuke ne-am ocupat timpul cu saruturi,imbratisari, [ Nu există aşa ceva. După sau înaintea lui ,, şi " nu se pune sub nici o formă virgulă ] si am si inotat,dar doar ca vampiri. [ Space ] Coada mea de sirena vroiam sa apara doar cand aveam de gand sa intru in controlul regatului meu. [ Nu avea rost să scrii propoziţia asta. A scrie nu înseamnă a vorbi cum faci cu colegele sau să-ţi spui direct părerea. A scrie este o artă ce necesită răbdare şi perseverenţă. Dacă vrei să ne dai o informaţie detaliază mai amplu, altfel noi nu putem înţelege ce vroiai tu să ne spui. ] Totul a decurs foarte bine, [ Fără virgulă ] iar cand m-am intors consilieri au spus ca nu trebuie sa ma hranesc prudent.Ei au zis ca pot sa combin vampirul cu sirena. [ Aici nu trebuia să fie punct, cele două propoziţii se lipeau. ] Si asa am si facut.Eram superba. [ Virgulă in loc de punct. Detaliază mai mult. Nu spui eram superbă, eram aşa, eram alta. Ne trebuie detalii ] Aveam un corset ce se unea cu coada, [ Fără virgulă ] iar asa zisul meu ,,costum'' avea culoarea neagra.[ Trebuia virgulă şi nu scriai ,, aveam " ci continuai propoziţia ] Aveam dantela rosiatica ce se ondula in jos pe coada mea, [ Fără virgulă ] iar din cand in cand mai apareau trandafirii sangerii, [ Fără virgulă. Trebuia să ne explici sau detaliez când apăreau acei trandafiri sângerii ca să pricepem şi noi mai multe. ] contopindu-se cu liniile armonioase. [ PARAGRAF ! La tine nu există paragraf şi rând liber. Cum îţi dai seama că trebuie pus ? Când scrii despre o idee ( exemplu : soare, vreme, afară ) şi după doreşti să treci la acţiune eventual altă descriere ( exemplu : trebuia să plece cineva undeva, să facă ceva cu cineva etc ). Atunci se pune paragraf care este de la capat şi las două rânduri libere între aceste paragrafe. ] Am pocnit din degete, [ Fără virgulă ] iar eu am revenit la forma initiala.[ 1. Space. 2. Există repetiţia lui ,, am " la începutul ambelor propoziţii. Găseşte alte cuvinte ca să înlocuieşti. ] Am discutat ore bune cu consilieri despre hrana pe care o prefera Meli, [ Fără virgulă. Propoziţia nu are nici un sens pentru mine, sincer. Mai bine.. când îţi e greu să scri o frază/ o propoziţie nu o mai scrie. Sfat ! ] si in ce cantitate. [ Space ] Totusi, [ Nu aveai nevoie de virgulă ] teoria mea cu cresterea era corecta. [ Space ] In wekeend-ul acesta,Sasuke si cu mine am avut intalniri romantice. [ Nu înţeleg ce sens are asta cu hrana sau la ce te refereai tu anterior. ]
Haideti sa ne intoarcem la ziua de azi. [ Pffff. Într-o povestire, fic, orice vrei tu nu poti vorbi în mod direct cu noi ( cititorii ). Nu ne spui haide să trecem mai încolo, ohh da haide să revenim nu ştiu unde. Nu există aşa ceva. Deci sper să nu te mai văd cu asta. ]
[ Spaţiu două rânduri. ] Meli si cu mine trebuie sa repetam la balet, [ Nu trebuia virgula ] deoarece avem un spectacol important. [ Nu mai era nevoie de punct şi legai ambele propoziţii fără vreo virgulă sau alt semn ] Iar eu trebuie sa repet la gimnastica, [ În loc de ,, , ea deasemenea " puteai pune ,, şi ea deasemenea ". Sună mai bine şi ne este mai uşor să înţelegem.] ea deasemenea. [ Space ] Mi-am luat poantele mele rosii, [ Fără virgulă ] iar Meli le-a vrut pe cele albe. [ AHH ! Nu mă mai obosesc să spun space pentru că acum ştii că după orice semn de punctuaţie se pune space ] Dintr-o data,am pornit un dans fermecator,ce avea sa semene cu un tablou facut de Da Vinci. [ Nu trebuia punct, puteai lega propoziţiile ] amandoua am ridicat piciorul stang, [ Nu se pune virgulă ] iar La fel ca aterioara remarcă ] ,cu gratie,am inceput sa ne rotim pe varfetele [ Vârfurile nu vârfetele ] piciorului drept.Am facut cateva piruete,lasandu-ne incet, [ Nu era nevoie de virgulă ] in jos,urmand o reverenta eleganta.Ne-am rotit de cateva ori,apoi,scantei albe si rosii jucand incet pe langa trupurile noastre ce se miscau repede,dar elegant. [ Apoi îmi spui de scântei că ce ? Nu are sens trebuia să-mi spui de unde şi cum au apărut acele scântei ] Scanteile ne tineau varfetele [ Ce-ai zis aici ? Nu înţeleg pe bune. Nu ştiu cum venea corect. Verifică când postezi ca să fi sigură că nu ai greşeli ] ,rotindu-ne prin camera mea mare,apoi,scanteile ne-au dus spre padurea SpreeGreen.Noi doua dansam in continuare, [ Nu era ne voie de virgulă ] corpurile noastre ondulandu-se frumos,du [ Cu nu cu du ] gratie.Am sarit deodata, [ Faci abuz de virgulă din câte văd. Nu trebuia aici . ] aterizand in stilul sfoara, [ Fără virgulă.... ] pe scanteile ce ne purtau prin vazduh.Tutu-urile noastre ne faceau sa parem niste lebede ce aveau un singur scop:baletul.Noi am dansat ore bune, [ Nu ai voie să pui virgulă dupa/ înainte de ,, iar " ] iar cand scanteile ne-au dus inapoi in camera mea, [ Fără virgulă ! ] pe covorul meu turcoaz,Meli m-a imbratisat cu drag.Le-am chemat pe surorile mele si pe Sasuke, [ Fără virgulă... ] ca sa ne transformam in oameni, [ Fără virgulă ] pentru a ne duce la o inghetata.In mintea mea zburau scenele de balet ale surioarei mele si ale mele, [ Fără virgulă ] iar, [ Fără virgulă !!! ] uneori,imi aminteam ziua in care eu si Sasuke ne-am unit inapoi, [ Fără virgulă ! .... ] zburand spre o iubire pura,nefireasca.Ne-am transformat in oameni foarte repede [ Fără virgulă !!! ] ,si deodata ne-a venit pofta de o pizza mare cu mult salam. [ Irelevant. Nu are sens, ai stricat toată fraza cu încheierea asta. ]
Eu m-am imbracat in rochie alba ca neaua,vestuta alba cu sclipici, [ Fără virgulă ] iar tocurile mele erau destul de mari, [ Din nou ! Încep să mă plitisesc. Fără virgulă ] cu o funda din muzelina.Pe cap aveam o cordeluta sclipicioasa, [ Fără virgulă! ] iar gentuta mea avea pe o parte sclipici,i [ Fără virgulă ] ar pe alta nu avea.Meli a vrut salopetica [ Salopeta nu salopeţică ! Sună ciudat rău . O_O ] de blugi cu blugii scurti,un maiou roz pe care scria ,,I am a lovely!'' si cizmulite de blugi rupte cu sclipici auriu, [ Aici era bine dacă puneai ,, şi " în loc de virgulă ] cu o borseta roz.
Hin s-a imbracat in fustita mov,maiou fara bretele albastru,sandale mov, [ Fără virgulă ] iar gentuta ei era albastra.Cait a purtat o rochie galbena fara bretele si tocuri cu platforma.
Si Sasuke arata bine.Un tricou ce se mula pe corpul lui bine facut si pantaloni lungi,dar [ Ai dat enter şi se vede ca naiba. Ai grijă ! ]
rupti si foarte racorosi.
Toti am macat cu nesat pizza uriasa pe care o comandase Sasuke,cu salam.Meli a terminat portia ei foarte repede.Am ramas putin proasta cand am vazut ca eu ma saturasem dupa 4 felii [ Dumnezeu să mă ierte dar nu inţeleg de ce a rămas Sakura proastă că deabea după 4 felii s-a săturat ! ] Ziua aceasta nu avea sa se termine pentru mine.Imi doream din ce in ce mai mullt sa petrec timp bun cu familia mea.Il iubeam pe Sasuke enorm, [ Fără virgulă ] si ca sa-i dovedesc asta m-am intins peste masa de sticla si i-am dat un sarut.
El stia ca il iubesc, [ Fără virgulă ] iar Meli prinsese drag de Sasuke.
Alta poveste mai tz,sau maine.V-am pup!



Deci draga mea am venit la ficul tău. Da! Da ! Da ! am observat că ai spus că ai 10 ani. Apreciez şi respect faptul că te-ai apucat de acum de scris. Trec la critica normală ( deoarece blândă nu poate fi sub nici o formă )

Titlu: Hmmm. Sec. Nu-mi place şi nu mă atrage. Un titlu trebuie să atragă cititorul aşa cum titlu unui film te face să vrei să te uiţi la el

Idee: E foarte îmbârligată, atâtea chestii prea rapide şi n-am priceput nimic la început. Dar in majoritate ideea este okey.

Descriere: Pentru o fată de 10 ani descri bine.. dar sec pentru noi. Axează-te pe sentimente. Nic nu pricep cum de Sakura îl iubeşte aşa simplu pe Sasuke şi nu descrie şi ea tresărire. Orice ! Deci, prin urmare încearcă să descri mai amplu şi nu sec. Dă-ne mai multe detalii despre locul în care se află, cum arată ceilalţi. Nu te axa doar pe îmbrăcăminte.

Estetică: Nu-mi place. NU ai titlu, nu ai paragraf nici nu ai numărul capitolului şi plus de astea ai capitolele foarte mici şi multe. Nu mai face asta. Dacă nu poţi altfle combină două capitole în unul.

Greşeli de ortografie: Nu am văzut, e bine.

Nu ştiu ce să mai zic, eu presupun că ajunge. Nu renunţa şi perseverează. Te-ai dezvoltat faţă de primele capitole dar nu destul. See ya !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 00:40

Hmmm,pai da incerc sa tin cont de asta,si am citit o gramada de carti.Ma voi axa mai mult,dar nu stiu ce sa zic.Chiar iti ms din suflet,sa vad daca pot.Deocamdata imi repet descrierea pe foi.Te pup


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 00:46

poate cnv sa-mi spuna cum sa schimb titlul unei povesti?


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Bella Thorne
Genin
Genin
Bella Thorne

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
acebook acebook : https://www.facebook.com/bellsi.atat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 4

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 11:54

Bună, scumpa mea love.
Îmi place foarte mult FanFicul tău, şi merită continuat. Tind să îţi spun să ţii cont de critica Emei. Aştept next-ul.
please
În legătură cu întrebarea ta de a schimba titlul unui subiect: apasă pe butonul "Edit" şi unde scrie "Titlul subiectului", îl ştergi pe cel vechi, apoi adaugi pe cel nou.
Sper că te-am ajutat. Spor la scris idei!


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Tumblr_m8akunlvj91rcy2vbo2_500_large

My thoughts returning to the past
I keep this feelings just a second
Before I walk on slippery iceberg
And move on ice’s piece
Nonexistent future.


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 SHINee_Animated_Stamp_by_lifeyouvebrokenJust A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Shinee_stamp__replay_japan__by_reika01-d3grmyjJust A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 SHINee_Stamp_by_haine905Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Shinee_stamp_by_kamishu-d3eohn6
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 15:46

Haiiii.So the nextttt:!
A fost o zi super.Ne-am petrecut seara in oras,ma simteam extenuata,eu si Cait,ajungand acasa la ora 12 fara 10 minute.Am bagat-o repede pe Mel in patutul ei si i-am citit o poveste.
Ea a adormit foarte repede.Era doar o fetita inocenta,ca un ingeras.Am sarutat-o pe frunte si m-am dus in camera mea.Eu am ramas ceva timp langa fereastra mea.Ma simteam obosita deja,cascand indelungat.Apoi mi-am luat niste pijamalute racoroase si m-am bagat in patul meu cu baldachin turcoaz.
Dimineata a sosit pe neasteptate,si m-am ridicat din patul meu cu o anumita durere de cap.Ufff,nu vedeam prea bine.Am clipit de cateva ori,si imaginea mi-a revenit la normal.Am zambit larg,si am sarit spre baie sa imi fac siesta.Picurii calai cadeau pe pielea mea ca si spuma laptelui.Dupa ce mi-am terminat siesta,m-am ridicat din pat si,ca deobicei mi-am deschis dulapul fermecat.Din el am ales o rochita galbena,iar la braul ei am pus o curea verde iar aceasta combinatie consta intr-una de vara.Sandale galbene cu inimioara si sclipici deasemenea o cordeluta verde.Rochita arata foarte bine.M-am indreptat grabita spre masina mea,ca sa ajung la scoala.Deja intarziasem,si trebuia sa ajung intr-un minut.Dupa un minut,eram in curtea scolii,pentru ora de gimnastica.Aveam proba la majorete.Tocmai atunci,Sasuke s-a sprijinit de un stalp inalt,si se uita spre mine cu iubire.I-am trimis un pupic,cu multa,multa dragoste.Apoi doamna antrenor Clarkson a strigat numele meu, ,,Sakura Haruno!'' Eu am facut cativa pasi in fata,fara sfiala,chiar cu foarte mult tupeu.Aveam sa le arat din ce aluat e facuta Sakura!!!
Mi-am pus casetofonul pe iarba verde,apasand pe butonul de ,,start''.
Tocmai atunci am inceput sa dansez cu curaj.Doua rasuciri perfecte pe varfete,o saritura in aer stil-sfoara,am scandat pentru echipa ,,Fallen Angels'' si inca o data,cand am sarit in sfoara asa am si aterizat.
Eram talentata.Nu stiam daca a dat verdictul.Intrebarea mare era:eu vroiam sa fiu in echipa?Sa fiu o fata cu nasul pe sus?
Nu stiam daca am curajul.Si eu ma rusinam,dar de data asta nu am facut-o.Mi-am luat casetofonul,si am plecat de acolo cu multa demnitate.M-am indreptate spre Sasuke,iar el m-a apucat de brau,eu pe el de gat si ne-am sarutat prelung.Chiar aveam nevoie de asta.Eu l-am luat de mana si i-am zis sa ne ducem spre ora de istorie medievala.Neah,de ce ne trebuia istoria medievala?Da da stiu,cativa ,,cavaleri'' puternici si salbatici au batut pe altii.Eu nu ma prea simteam ca si cand as fii avut chef de istorie medievala.Eu cu Sasu ne-am indreptat spre o clasa cu peretii albi,cu tavanul putin crapat pe undeva intr-un colt si cu o podea de lemn subred.Huh,ma gandeam daca aveam sa trec de ora asta odata ca niciodata.Eu si Sasuke ne-am indreptat spre prima banca din randul de la mijloc,banca de doi si ne-am asezat acolo.Duuh,si asa domnul Stone a venit cu doua minute mai tarziu decat venisem noi.Am deschis o carte pe care scria la inceput SaKu langa titlul de ,,Istorie Medievala'',iar dupa asta paginile mele erau perfect albe.Am deschis la o pagina din cartea groasa,unde scria in coltul de jos cu cifre 161.O ora a trecut incet,ca o tortura.Apoi si celelalte 3 au fost o tortura si mai mare.La sfarsitul orei directorul m-a chemat in biroul lui.Perfect,ce mai facusem acum?M-am indreptat spre biroul domnului.Putin din la dreapta,stanga,drept in fata si am ajuns in fata unei usi,langa care pe amandoua partile erau puse cate 3 scaune.Pe unul dintre scaune statea o fata emo.Hnn,se uita la mine ciudat.Eu am intrat politicos,si apoi am vazut-o pe doamna Clarkson.Aceasta a zambit catre mine calduros si a spus ,,Felicitari!Esti o majoreta acum!'' si mi-a inmanat o uniforma fara bretele care avea dungi albe si negre,iar pe ea erau facute stele aurii si argintii din sclipici.Frumoasa uniforma.
Cand m-am dus spre curtea scolii,am vazut-o pe noua colega Ayume sarutandu-l pe Sasuke,si el nici nu riposta.Ma simteam ingrozitor.Mi-a aparut o lacrima care s-a prelins pe obrazul meu.Am alergat spre masina,iar apoi m-am dus spre camera mea tinand-o tot intru-un plans.Am inchis usa,mi-am luat un stilou si o foaie aurie si am inceput sa scriu.
,,Nimeni sa nu ma caute.Puteti sa il intrebati pe Sasuke de ce.Eu nu voi mai fii cu voi.Meli sa stie despre asta.Spunetii ca o sa o vizitez ca un inger.Sper sa puteti sa ma intelegeti.Va iubesc mult.Sakura''
Iar pe ea a cazut o lacrima.Ea a facut forma unui inger ce se indrepta spre cer.
Am evadat pe fereastra mea si apoi,am fugit cu masina spre Whiteglow.Orasul mic din sudul New-Yorkului.
1 an mai tarziu.
Sasuke P.O.V
A trecut un an de cand Sakura si-a luat viata.Sunt un idiot!Cum am putut sa ii fac asa ceva ingerului meu.Eu ocup camera lui Sakura acum,si am grija de Meli ca de sora mea.
Ea plange in fiecare seara dupa Sakura,dar eu am cosmaruri.
Nu ii s-a gasit corpul,deci cine stie pe unde e.Astazi o sa vina cantareata mea preferata Yuuki Yamy.
Sakura P.O.V
A trecut un an de cand nu mi-am vazut familia.Sper ca traiesc sanatosi.Imi e dor mult de Meli.Am lasat un act in care ii dau ei regatul.Eu sunt acum cantareata si dansatoarea de balet si de modern numita Yuuki Yamy.Am o peruca de culoarea blondului de platina,care are lungimea pana la calcaie.Imi pun mereu lentile de contact de culoarea caprui.Am un nou concert in New York.Limuzina mea a ajuns deja.Eu zambesc,iar apoi oftez suparata.Sper sa nu iasa prost.
Sasuke P.O.V
Si lui Meli ii place Yuuki.O duc la concert.Tocmai acum suntem in drum spre el.
Cum Yuuki ajunge pe scena,incepe sa mi se pare familiara.Dupa ce a terminat concertul,eu m-am dus spre culise.Ii spun buna lui Yuuki.Ii zic ca imi aminteste de cineva.Ea zambeste lark.
~~FlashBack~~
- Sasuke aici!!Haha
- Te prind eu Sakura!!Hh
~~EndFlashBack~~
Ma intreaba daca sunt bine.Ii zic da.
Sakura P.O.V
Tocmai atunci lentilele isi pierd efectul.Guh!Tocmai acum?Culoarea ochilor mei devine inapoi verde.Sasuke ma tranteste de perete,uitandu-se insistent spre ochii mei.Eu incep sa plang,iar el imi da jos peruca,lasand buclele mele drepte roz si lungi pana la posterior sa se arate.
Sasuke P.O.V
Nu se poate!Te rog Doamne,zi daca am halucinatii!O imbratisez strans,si apoi ea se desparte din stransoarea mea.Ea alearga spre Meli.Zambeste larg,si o pupa pe obrajorul ei mic.Meli incepe sa planga cu foc pe tacute si o ia in brate fericita.
Ea imi spune ca ma uraste,si o ia pe Meli in brate si fuge cu ea.Presupun ca a fugit inapoi spre orasul ei in care s-a ascuns.
Hin si Caity plang cand aud,dar spun ca trebuie sa o gasim.Eu ma uit la camera Sakurei.Imi era dor de ea.Si de moda ei,chiar de tot,si cand o gasesc,o pierd din nou.
Sakura P.O.V
Imi era dor si de Hin si Cait.Dar cum nu am putut sa le iau,am luat-o pe Meli.Ii spun ca eu am fost mereu in viata,si ca nu am murit niciodata.Ea ma imbratiseaza si imi spune sa nu o las niciodata.Zambesc larg.


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 16:11

foarte frumos ficul imi place kiss
astept cu nerabdare nextul
te-am pupat spor la scris si idei kiss


P. S. primaaaaa nr1 nr1 nr1


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 22:21

MS dragutsa pt coment!!Maine next!!!![b]


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 16:52

♥Ada♥ a scris:
Hmmm.... Ideea e interesanta, dar ai greselii mari de exprimare.
De exemplu spui "apoi" prea des.
Alta greseala este modul in care folosesti tu verbele in propozitie. Arata inestetic sa zici mereu coborai, intrai, facui, etc. Se zice am coborat, am intrat, am facut etc.
Trebuie sa fi mai atenta la modul in care scrii si la timpurile verbelor pe care le folosesti. In rest nush ce sa zic... descrierea te cam plictiseste la un moment dat. Incearca sa o faci mai interesanta. Nush ce-i lipseste da nu prea ma atrage. Poate o vei dezvolta pe parcurs in love
Te-am pupat, spor la scris si sper ca nu te=ai suparat de critica mea happy2 ♥️
Nu e deloc corect ce faci.La ficul trandafiri vs. fulgere sunt mari greseli de scriere,si ea scrie tot la fel.Si descrierea la ea e varza,iar tu zici ca descrierea mea nu e buna?:|Mneah ma rog da mie numi prea plac asemenea persoane.


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Raïïsa
Academy Student
Academy Student
Raïïsa

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 19:39

Buna,

Capitolul a fost foarte frumos. Incearca sa adaugi mai multa descriere a sentimentelor, mult mai multa. Poti descrie si peisajul dar nu exagerat de mult, vei pierde atentia cititorului. Actiunea ai cam grabit-o ce-i drept. Cum am mai spus, adauga descriere pe ici pe colo si o sa fie excelent.
Ideea, imi place :X Este destul de originala.

Sa stii, nu poate fi perfect din prima, dar cel mai important, pentru varsta ta scrii bine si ai potential.


Anunta-ma cand aduci nextul, daca vrei. Spor la scris si la idei!


...Caldura sarutului tau imi da putere sa continui sa gust din intensitatea momentului....
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 20:44

Raïïsa a scris:
Buna,

Capitolul a fost foarte frumos. Incearca sa adaugi mai multa descriere a sentimentelor, mult mai multa. Poti descrie si peisajul dar nu exagerat de mult, vei pierde atentia cititorului. Actiunea ai cam grabit-o ce-i drept. Cum am mai spus, adauga descriere pe ici pe colo si o sa fie excelent.
Ideea, imi place :X Este destul de originala.

Sa stii, nu poate fi perfect din prima, dar cel mai important, pentru varsta ta scrii bine si ai potential.


Anunta-ma cand aduci nextul, daca vrei. Spor la scris si la idei!
Multumesc pt critica,dar chiar nu cred ca mai trebuia!Dupa ce mi-au spus jumate dintre ei,chiar nu mai am nevoie.Incerc sa le intensific,da nu se poate sa scriu imediat!...


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Raïïsa
Academy Student
Academy Student
Raïïsa

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:43

Chiar nu vreau sa fac mare Off Topic, deci fie cum spui tu. Depinde de tine daca vrei sau nu sa tii cont de ea. :)

O zi buna kiss!


...Caldura sarutului tau imi da putere sa continui sa gust din intensitatea momentului....
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 19:21

Totusi mts pt critik,so next:
A trecut o luna de cand am anulat absolut toate contractele cu casa de muzica.Nu mai aveam timp de muzica,ci doar de surioara mea draga.I-am cumparat absolut tot ce a vrut.Astazi sta cu prietena mea buna Coralin.M-am gandit sa adaug o mica schimbare stilului meu.Mi-am deschis dulapul meu urias,asa cum era si la casa mea veche,si am ales o pereche de tenisi negri,blugi scurti si un maiou alb.M-am indreptat spre baie,ca sa ma machez putin.Imi schimbasem total stilul,si nu mai eram aceeasi.M-am dat cu un lipgloss de culoarea unui roz luminos,un fard de pleoape argintiu si putin fard de obraji.Nu a stricat deloc.Dupa ce am terminat,m-am gandit la tot ce trebuia sa fac cand ies in oras.Dintr-o data am ridicat mana brusc si am presat-o de fruntea mea.Am deschis din nou dulapul si am luat o cordeluta argintie si o borseta argintie.
Am coborat treptele casei si,grabita am sarutat-o pe Meli pe obraz,explicandu-i lui Cor ce ii place si nu-i place lui Meli,iar ea a dat din cap afirmativ.
Am iesit din casa,cu un presentiment putin ciudat.Hmmm,in gandul meu acel presentiment era o persoana.Oricum nu am luat in seama asta.Paseam pe asfaltul fierbinte,grabita ca sa ajung la coafor.Dupa 10 minute,am ajuns la locul propus si i-am ordonat frizeritei cum sa imi schimbe coafura.Ea a inceput sa isi pregateasca uneltele,iar dupa 20 de minute lookul meu a fost total schimbat.Aveam parul cret,cu suvite albastre iar bretonul era prins intr-o agrafa pus pe spate.Am zambit fericita si i-am inmanat domnisoarei o bancnota.Eu i-am facut cu ochiul,multumindu-i pentru opera ei de arta.Aratam fabulos.Am iesit din cladire si m-am indreptat spre o cladire cu 4 etaje,larga si uriasa.Era mall-ul din care aveam sa imi aleg cateva haine noi.Am intrat pe usile automate si apoi m-am indreptat spre un magazin pe nume Bershka.Am luat o salopeta de blugi cu blugii scurti,si stil-rupti.Magazinul avea pereti gen-stropiti de vopsea,iar gresia era crem.Hainele erau aranjate.Aveau 2 sectiuni,ele fiind despartite.Una de fete si una de baieti.Apoi am pus-o pe masa,langa o casa de marcat,unde o doamna cu parul negru m-a intrebat daca vreau sa port hainele cumparate dupa ce termin.Am dat din cap semnificativ,si am zambit.
M-am indreptat spre un raft plin de blugi si colanti.Am ales niste colanti genul stropiti de vopsea.Avea stil.Apoi i-am dus si pe aceia catre casa de marcat.Ultima misiune,tenisii.Am ales niste tenisi din blugi,si balerini din blugi cu funda din matase,si o pereche de tocuri albe.Apoi,ca sa fiu sigura ca nu-mi lipseste nimic m-am dus spre accesori,iar de acolo am ales 4 lanturi ce sclipeau,acestea fiind verzi,rosii,roz,si albastre.Am ales bratari groase si colorate,si unele subtiri.Ultimul accesoriu a facut diferenta,el fiind o fundita care avea linii roz,albastre,verzi si rosii,avand culorile de neon.
Doamna de la casa de marcat mi-a spus pretul,iar eu am indreptat 5 bancnote catrea dumneaei.Apoi m-am dus la camera de proba,si m-am schimbat.Aratam nebunesc.Frizura mea era super,salopeta de blugi cu colantii gen stropiti aveau ..glamour'' la fel si tenisi,iar fundita ma ajuta sa par cool.
Am facut multe capete sa se intoarca spre mine.Zambeam putin sarcastic.Nu credeam ca am atata succes la baieti.Dar totusi,stiam ceea ce inseamna look nou.
Cand am ajuns acasa,i-am spus lui Meli sa se imbrace,pentru ca avem sa ne mutam acasa,in New York.Ea a batut din palme,si a sarit in bratele mele.Era dragalasa.Cor a inceput sa planga,dar eu am imbratisat-o si i-am inmanat un credit catre o casa chiar peste strada de noi.Ea a zambit si m-a imbratisat.
M-am intors inapoi acasa,iar Cait si Hin au plans de fericire.Era doar ora 8,asa ca mi-am luat rucsacul si ne-am indreptat toate spre scoala,inafara de Meli care a fost dusa de Cor catre gradinita.
Cand am aparut in curtea scolii cu masina mea,toti au ramas fara aer.Sakura Haruno,fata care se mutase,venise inapoi.Sakura Haruno,fata cuminte care nu se imbraca excentric,parea in acest moment regina modei excentrice.Si ce era mai important,Sasuke m-a observat,lasandu-si gura cascata.
Profesorii mei au zis ca se bucura ca se intorc,iar Kakashi mi-a inmanat uniforma de majoreta.
Totul revenise la normal.Numai ca eu eram acum cea care soca.Eu vroiam sa arat cine sunt,ci nu doar prin moda mea,ci prin tot ce aveam sa fac.Eu,o sa fiu de acum tot ce ei nu stiau.Opusul luciditatii si neexcentritatii,deci aveam sa fiu nebuna si excentrica.
Asta a sunat convingator.Dar asta sunt eu!
Dupa ore,Sasuke s-a indreptat spre mine si m-a trantit de perete.Am oftat,dand ochii peste cap si intrebandu-l nu prea entuziast,ba fara chef de viata ce vrea.
El m-a sarutat nebuneste,si m-a luat de brau,iar eu mi-am incolacit bratele in jurul gatului sau.
Am zambit luandu-l in brate.
Tot pentru azi!!!Sper sa va placa.
App,va rog sa verificati noul meu fanfic, ,,Spot of lipgloss''.
E un fanfic despre viata unei fete.
Nu e sasusaku,fara personaje naruto,e doar din capul meu.


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 19:34

imi place capitolul
vino cu nextul cat mai repede please
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 04:34

Kyaaa!Nextu asta va omoara,so NEXT:
Dintr-o data simt cum picioarele mi se inmoaie iar corpul imi amorteste,iar toate persoanele din jurul meu si toate lucrurile dispar.Fac contact cu gresia rece si inchid ochii mei umbriti de genele lungi.
Autor P.O.V
Sakura nu stia ce se intamplase cu ea.Sentimentul de confuzie intrase in mintea ei,o invadase.Se simtea total dezorientata,cu capul gol.
2 ore mai tarziu
Sakura P.O.V
Sunt treaza.In acest moment ma simt mai treaza ca niciodata.Incep sa ma gandesc la tot.Incet,deschid ochii si vad in jurul meu o camera alba.O perfuzie,gresie,pereti si tavan,totul alb in jurul meu.
Hnn,tot ce se pretindea sa fie realitate fusese doar un vis?Absolut tot?
In salon intra Hin,Cait si Mel.Ele nu fusesera un vis.
Parea asa de real.Eu incep sa plang si sa ma zbat.Urlam in continuu ,,Nuuuu!!'' nefericita.
~~FlashBack~~ Dream
- Stii Saku,mereu te voi iubi.
- Si eu Sasu.Tu esti totul pentru mine.
~~EndFlashBack~~ Dream
De ce acele clipe se sfarsisera?Vroiam sa raman acolo mereu,cu Sasuke.
Nici macar nu stiam de ce eram la spital.
Simt cum Hin si Cait ma strang de maini.Eu ma opresc din zbatut,si le intreb ce s-a intamplat.
Ele imi explica totul.Eu conduceam linistita,si am intrat intr-un copac cu trunchiul foarte gros.
Ohhh,nu!Ce s-a intamplat cu masina mea?Ingrijorata,le intreb pe fete acelasi lucru.
Ele rad scurt,si zic ca este praf,dar totusi as putea sa incerc noua mea masina.
Jaguar alb decapotabil.Ehh,convenabil.
Le intreb ce e cu mine.Ma intreb si singura.Ma intreb daca eu am avut ceva in viata reala,o iubire pentru care merita sa mor.Dar nu se vedea.Tot ce simteam era confuz,adica mai nimic.Ceva amanunte aparusera in mintea mea.Vroiam sa stiu daca sunt cu Sasuke,si asta am si facut.Le-am intrebat pe fete daca am fost cu el vreodata.
Ele raspund afirmativ.Dar acum 1 an.Acum aveam 16 ani.
Le spun fetelor sa iese putin.Imi presez mana de frunte,iar niste perle apoase isi fac aparitia pe obrazul meu.
Esec,suparare,dezamagire.Esecul ca nu am putut sa fac tot ce era in vis.Supararea deoarece eu nu stiam nimic din viata mea.Dezamagirea pentru ca nu stiam daca sa fiu demna de viata sau nu.
Amanunte plictisitoare din viata mea,bine inteles.
Pasesc incet spre usa,apoi apas pe clanta si le cer fetelor sa imi dea hainele,pentru ca ne intoarcem acasa,iar eu imi reiau activitatile.
Pe parcursul drumului din spitalul din Belgia pana in New York M-am gandit numai la acest vis.Totusi amintiri au aparut in gandul meu din cand in cand.
De obicei,sunt linistita,dar astazi totul era putin in ceata.
M-am uitat pe fereastra.Vedeam case care pareau nu prea moderne,dar vintage si cool,si vile uriase ce erau excentrice.
Copaci frumosi,si cativa ciresi.Pe cand mergeam calauziti de ciresi o petala frumoasa a cazut pe umarul meu,langa parul meu lung si drept,bretonul fiind albastrui.
Cand am ajuns acasa am cazut extenuata pe pat.Petala rozalie am pus-o intr-o cescuta plina de apa.Simteam ca fusese facuta cu scopul de a cade langa mine.
Intr-una din zile mi-am reamintit ca Sasuke fusese mutat in scoala din Franta,Paris.
Incepusem sa am depresii ingrozitoare,iar dupa cateva zile i-am spus lui Hina si lui Cait ca trebuie sa ne mutam.Ea desigur l-a intrebat pe Naruto si a fost de acord.
O scoala frumoasa din Paris.Trecusera 2 ani si am asteptat in New York ca sa se construiasca casa perfecta.
Doua zile pe drum au fost destul de ingrozitoare.Naruto a gresit de mii de ori drumul,si deabia eram pe la sfert de drum.Si eu l-am dat la o parte si am inceput sa conduc cu 220 pe autostrada,iar 100 prin oras.
Cand am ajuns la casa respectiva,nu mi-a venit sa cred.
Casa cu parter lat si lung,mansarda putin mai mica in latime si lungime iar eu stateam acolo,iar in tavan era o usa care ducea spre terasa.Acolo erau 2 sezlonguri care erau acoperite de puf alb,iar intre cele doua era o masuta de sticla si inauntru era o gaura nu prea adanca in forma de cerc.Acolo am pus apa si petala in apa.
Noua scoala era foarte cool.
Sasuke P.O.V
Astazi am auzit ca vine o colega noua.Stateam toti in clasa pana cand a venit profesorul de istorie.Am auzit un bocanit la usa.Domnul prof a spus ,,intra'' si noua eleva a intrat.Era o fata cu forme voluptoase,cu o camasa transparenta mov si blugi cu sclipici lungi si rupti,cu tocuri lungi cu platforma mov.Ea avea parul roz si lung,iar bretonul ei ii era albastru.Stai asa...Par ROZ?!Sakura Haruno?
Sakura P.O.V
Am intrat timid si am inceput sa ma prezint.
Buna..Sunt Sakura Haruno,am 18 ani si eu sunt de origine japoneza.Am mai locuit pana acum in Belgia,Insulele Bora Bora,si New York.Sper sa imi fac multi prieteni.
Eu i-am soptit domnului profesor cine este acel baiat cu parul brunet si ochii negri abisali.El mi-a spus ca este Sasuke Uchiha.
- Domnisoara Haruno,ia loc langa Sasuke Uchiha.
- Hai!Adica...da!
Sooo what u think?Urias,eh,asa si asa.Dotat Descriere:Este foarte bine din excelent.
Si ORIGINALITATE ESTEEEEEEEEEEEE FOOOARTE EXCELENT!
Sper sa credeti acelasi lucru


 


Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 KJunvqx



Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
Continut sponsorizat




Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just A Beautiful Dream And A Hope   Just A Beautiful Dream And A Hope - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Just A Beautiful Dream And A Hope

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-