Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Puterea te va corupe !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 18:00

Capitolul 9


-Partea III-



Nu-mi vine să cred că mi-am consumat aproape toată chakra şi rana Sakurei tot nu e vindecată! Trebuie să cer ajutorul cuiva, dar cui? Nimeni în acceastă misiune , înafara de mine si Sakura, nu mai e ninja medical. Dacă cineva nu ma ajută repede, cred că Sakura v-a murii...Chiar dacă mi-a devenit cea mai mare rivală , atunci când am aflat că e îndrăgostită de Sasuke , îmi este totuşi una din cele mai bune prietene şi nu o pot lăsa să moară aşa. Disperată, îl chem pe Sasuke care era in spatele meu , şi ii spun:
- Sasuke, nu mai rezist mult şi dacă voi oprii acu tratamentul Sakura va murii! Trebuie să mă ajuţi cumva.
Acesta işi activează sharinganul şi îmi copiează tehnica de vindecare pe care o foloseam. Până când...




De după tufişuri apare sora Sakurei, Mia , însoţită de o femeie tânără şi foarte frumoasă, cu nişte ochii ciocolatii, un păr lung şi blond ca razele soarelui prins în două codiţe la spate. Dar să nu uităm de corp, care pot spune că este bine făcut, cu o talie de viespe şi cu un piept foarte generos. Îmi aduce aminte de cineva dar nu îmi pot amintii cu exactitate cine este acea persoană... Ne spune , mie şi lui Sasuke-kun , să ne dăm la o parte. Sasuke la început refuză, dar după ce se uită mai atent la persoana de lângă noi se retrage silenţios. Femeia aceasta o consultă pe Sakura câteva ,minute după care ne spune că trebuie să merge la lacul din apropiere şi să luăm cât de multa apă putem. În drum spre lac, Sasuke parcă era altul. Nu mai era , indiferent, fără sentimente şi rece. Era chiar opusul a ceea ce obişnuia el să fie în mod normal. Nu-mi vine să cred că o să spun asta, sau mai bine spus gândesc asta dar se pare ca Sakura a câştigat razboiul. Se pare că i-a câştigat inima de gheaţă a brunetului. Spun asta deoarece Sasuke pare foarte îngrijorat.Cred că în clipa de faţă ar fi în stare să ucidă pe cel sau cea care a rănit-o pe Sakura. Dar ce tot zic eu aici ? Ucis e puţin spus. Cred că ar face tot ce-i stă în putinţă ca să-i facă să sufere cât mai încet şi durereos. Spun asta cunoscând-ul foart bine. Şi chiar dacă nu pare şi eu îl iubesc. Ştiu că poate par doar una din fanele lui disperate, dar eu nu sunt altceva decât o fată îndrăgostită. Da! Îndrăgostită de marele Uchiha care frânge toate inimile. Bine, aproape toate inimile. Exceţia fiind desigur rozalia care se pare că i-a furat inima. Chiar dacă nu-mi place mereu am fost invidioasă pe Sakura:
Înainte de academia ninja , la grădiniţă, eu şi Sakura eram cele mai bune prietene. Nimic şi nimeni nu a reuşit să ne despartă. De fiecare dată când Sakura avea probleme sau când cineva se lua de ea, eu îi luam apărarea. Dar , mereu vroiam jucăriile el sau creioanele ei colorate, sau orice altceva ce ea avea în plus şi eu nu aveam, de multe ori ea mi le dădea fără ca eu să i le cer. Asta pot spune despre Sakura. Mereu a fost bună, cu toată lumea chiar dacă unele persoane nu meritau şi mereu şi-a iubit prietenii. Chiar dacă unii dintre ei au rănit-o . Printre care şi eu care am făcut-o să se simta ultima persoană de pe lume, când am aflat că şi ea este îndrăgostită de Sasuke. Nu cred c-o să uite vreodată cât de dură am fost cu ea în ziua când am aflat acest lucru. Şi că în seara accea i-a declarat un fel de război pe care , se pare că ea l-a câştigat. Şi nu cred că a făcut asta din ambiţie sau din răzbunare. Nu! A făcut asta doar ca să-l poată avea pe Sasuke alături de ea. Şi cred că asta a fost singurul lucru pentru care Sasuke a ales-o pe ea. Sau poate ar mai fi câteva lucruri dar să spunem că ăsta e principalul. Şi sinceră să fiu nu mi-aş putea imagina viaţa fără ea. Până la urma, chiar dacă i-a devenit cea mai mare rivală, tot o iubesc ca pe o soră mai mică. Şi se pare că "sora mea mai mică" e pe cale să moară dacă nu ne grabim. Îi spun lui Sasuke, pe un ton plin de îngrijorare dar totodată, hotărât, că ar trebuii să ne grăbim deoarece Sakura este într-o stare destul de gravă, şi dacă vrem să fie salvată trebuie sa-i ducem acelei femei, care sinceră să fiu nici acum nu mi-am dat seama cine e , apa pentru a o vindeca pe Sakura. Acesta pufneste într-un râs batjocuritor şi îmi spune că eu sunt , pe lânga enervanta şi plictisitoare, o aeriana de primă clasă. Eu nu îi mai spun nimic ci doar o iau înnainte şi îmi văd de drum, ajungand astfel prima la lac. Se pare că Sasuke a rămas mult în urmă, deoarece la întoarecere nu l-am mai văzut. Când ajung la locul unde Sakura primea îngrijire medicală de la femeie cu părul blond, am surpriza de a-l vedea pe Sasuke acolo. Bolurile pe care acesta trebuia să le umple cu apă erau pline. Dar cum? Cum a reuşit asta într-un timp aşa de scurt? Bine nu asta contează acum. Tot ce contează e Sakura şi faptul că trebuie să se facă bine. O văd pe femeia cu părul blond, cum îşi pune degete pe suprafaţa unuia dintre boluri. Se concentrează câteva secunde, după care ridică mâna , în jurul ei fiind o bulă mare de apă. Femeia ne spune s-o imobilizăm. După care introduce incet bula de apă în abdomenul Sakurei. Imediat ce bula a făcut contact cu abdomenul rozaliei acceasta a scos un geamăt din care reiesea că o doare foarte tare . Sasuke privea îngrijorat. Din privirea lui reiesea uşor că el chiar o iubeşte deoarece era foarte îngrijorat. După ore de chin atât pentru Sakura, Mia,Tsunade cât şi pentru Sasuke care mai avea putin şi începea a vărsa mici cristale din oceanul lui de întuneric, Sasuke, o întreabă pe acea domană:
- Tsunade-sama aţi vindecat-o complet pe Sakura? O doamne , dumnezeule!! Aceeasta este cea mai legendară kounichi, nepoata primului hokage, Tsunade cel mai puternic ninja medical! Nu-mi vine să cred că nu mi-am dat seama până acum. Acum înteleg de ce Sasuke a fost aşa de rece cu mine şi mi-a dat acele răspunsuri pline de venin. Tsunade-sama îi răspunde lui Sasuke pe un ton rece din care reiesea oboseala că Sakura se v-a trezii , şi că va fi ca nouă. La auzul acestor cuvinte , toti respirăm uşuraţi şi schiţăm fiecare căte un zămbet larg. Mai ales Sasuke , care deobicei nu rea zâmbeşte, a zâmbit foarte frumos. Acum ştiu de ce am f ost îndrăgostită de el în academie. Dar cred c-o să mă las bătută. Până la urmă cei doi se iubesc prea mult. Şi sper ca nimeni şi nimic să nu-i despartă vreodată.


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mPuterea te va corupe !  - Pagina 5 Yvf
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Puterea te va corupe !  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 18:11

Mă bucur că ţi-am fost de ajutor şi acum textul apare centrat, chiar m-am bucurat. Ai făcut cum ţi-am zis legat de paragrafe, perfect, chiar mă bucur că-mi asculţi sfaturile.
Acum vin cu alt sfat. Nu mai pune deloc virgulă. Pune-o DOAR înainte de " dar " şi " iar " pentru că tu le pui total pe dos şi nu pot să-ţi spun aici pentru că ar însemna că fac o critică şi tu nu ai depus cerere de critică şi nici nu poţi s-o faci momentan. Mai trebuie să treacă căteva capitole şi de abia atunci.

Ne spune , mie şi lui Sasuke-kun , să ne dăm la o parte.
Este greşit, corect era:
Ne spune ( mie şi lui Sasuke-kun ) să ne dăm la o parte. -> am pus paranteză pentru că nu era neapărată nevoie să spui şi cine, era deja de înţeles.
E complicat cu virgulele, eu zic să faci cum ţi-am zis mai sus; pune-le DOAR înainte de " dar " şi " iar ".

Ai încurcat perspectivele, Dumnezeule, deci n-am înţeles nimic. Scrie doar din perspectiva Sakurei tot capitolul sau a lui Sasuke, dar să fie tot capitolul. Aici n-ai evoluat şi îmi pare rău că nu ai ascultat ce ţi-am zis. Trebuie să fii mai atentă pe viitor.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
laura_risa
Academy Student
Academy Student
laura_risa

Sex : feminin Localizare Localizare : bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Citit scris cantat pictat meditat etc
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita si optimista

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 18:19

Omg ce tare!!! oh my god !!! I rock peopleee!!! Nu pot sa cred ca a aparut si Tsunade huh? ! Dar de unde stia ca ei erau acolo si cam ciudat ca Mia si Tsunade au aparut asa din senin dintr-un tufis rolling on the floor .... Totusi mi-a plakut multttt . in love in love a hug
Plzzz incearca sa faci capitolele putin mai lungi puppy eyes . Te pwp dulce kiss kiss kiss
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 19:24

Mi-a placut mult!!anunta-ma la next!E foarte intresant!!
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce!!
kiss


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 33
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 20:37

Buna !
Ms. ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
A fost foarte interesant !
M-am prins ca scria din perspectiva lui ino !
Capitolul a fost destul de lung !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 22:17

Ma bucur ca ai pus nextul...foarte dragutz...ce bine ca a aparut Tsunade si a salvat-o pe Sakura....Ms mult ca mai anuntat de next kiss ....Spor la scris si ....
~Sayonara~
Sper ca ai de gand sa iti continui si ficul asta nu??


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”


Ultima editare efectuata de catre RalucaGabor in Sam 23 Mar 2013, 16:35, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Dum 20 Ian 2013, 12:29

ooo how sweet! ma bucur ca ino ii va lasa...
sper ca ino si saku sa se impace :)
abia astept nextul si mersi de anunt
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 13:27

Buna!Iarta-ma ca nu mai am comentat de mult dar am avut multa treaba si * ca ainceput si scoala asta off...Lasand asta la o parte vreau sa te felicit pentru un fic minunat si la fel ca toate celelalte capitole.Astept urmatorul capitol sa vad ce se va mai intampla.Sa ila duci repede si sper sa nu te superi daca nu mai am comentat dar dupa cum am mai zia am avut ceva treaba.Te kiss !


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
dDeiia
Academy Student
Academy Student
dDeiia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nicaieri
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica si Dansul
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :))

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Dum 17 Feb 2013, 15:39

Hey! Am trecut si eu pe aici sa te intreb: Cand pui Nextul??? Stiu ca suntem in timpul scolii dar poate intr-o zi iti faci si tu putin timp si sa sti ca nu conteaza daca este scurt este bine si asa.


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Pinkbytuxinha
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Dum 24 Feb 2013, 00:08

OMG! adoor ficul tau scumpa si sper sa ma anunti si pe mine cand aducin next.
Pupiici :*
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Joi 02 Mai 2013, 13:12

Pam-pam-pam Dupăăăăăă 3 milenii am adus şi eu continuarea Puterea te va corupe !  - Pagina 5 947835 Pregăti-ţi-vă o să fie surprinzătoare Puterea te va corupe !  - Pagina 5 2332602154 !



Capitolul 10

După 2 ani :

Sakura:

Au trecut doi ani de când am plecat în misiuna din staul ceţii. În aceşti doi ani s-au petrecut multe întâmpări traumatizante pentru mine. Am aflat că în mine e sigilat un jutsu foarte puternic, care ar fi în stare să distrugă Ţinutul de foc, doar dintr-o singură lovitură. Naruto şi Sasuke s-au luptat să mă apere zi de zi din cauza aceasta, doamna Tsunade a ajuns Hokage, iar Kakashi-sensei a pierit într-o luptă cu o sută de mercenari. În ziua în care acesta a părăsit acest tărâm ar realităţii, Naruto şi-a ieşit din fire, lăsându-l pe nouă cozi să-i întunece mintea, hrânindu-i sufletul cu otrava numită ură.


Din accea zi , niciunu dintre noi nu mai e la fel. Eu îmi închid din ce in ce mai mult sentimentele vesele şi plâng pe zi ce trece mai mult. Naruto , poate că s-a schimbat cel mai mult. Nu mai este deloc accelaşi, din băiatul hiperactiv cu zâmbetul mereu pe faţă şi enervant, a ajuns un trup cu o inimă de gheaţă, iar Sasuke mai încearcă din când în când să ne facă să ne simţim ca în trecut, dar şi el revine repede la masca impenetrabilă fără sentimente pe care şi-a construit-o cu mulţi ani în urmă şi pe care credeam că reuşisem s-o distrug. Doar Hinata şi Ino se pare că au rămas acceleaşi. Pur şi simplu îmi este doar de noi ca echipa 7.

Îmi e dor de toate aventurile periculoase şi pline de adrenalină săvârşite împreună. Îmi e dor de certurile lui Naruto cu Sasuke, sau de Scuzele penibile folosite de Kakashi-sensei când întârzia, sau de întrecerile pe care le-am avut eu împreună cu Sasuke , sau de antrenamentele dure pe care ne punea Senseiul nostru să le facem , pentru a devenii mai buni... Pur şi simplu îmi este dor de tot ceea ce s-a petrecut în timpul echipei 7.
Chiar dacă au trecut doar doi ani, eu mă simt de parcă ar fi trecut douăzeci ani. Doi ani de suferinţă şi lacrimi în tăcere. Doi ani în care speram să fie totul doar un vis urât, doi ani de amintiri dulci sau amare venite din inimă.
Îmi doresc ca totul să se termine odată. Să fiu din nou fata aia inocentă, care era mereu cu zâmbetul pe buze. Care vroia doar să fie iubită de băiatul pe care-l plăcea şi care vroia să fie o kouniki cât mai bună.

Dar se pare că acestea sunt doar fărâme din amintirile şi speranţele ce le clădisem cu atâta iubire. Îmi vine câteodată , pur şi simplu, să merg să-mi văd părinţi şi senseiul pe tărâmul purităţii, viselor împlinite, într-un cuvânt "raiului". Dar parcă ceva mă ţine legată încă de lumea aceasta. Ceva ce îmi spune că trebuie să trăiesc. Ceva ce e puternic, dar tot odată slab. Ceva ca... iubirea. Iubirea pare a fi uneori puternică la fel ca flacăra de pe muntele olimp, ce nu se stinge niciodată, iar alte ori slabă şi vulnerablă ca un ghiocel în ghearele gerului năprasnic.

Aşa este iubirea.

Poate avea un gust dulce ca mierea, dar poate fi şi amară ca pelinul. Aşa a fost şi în cazul meu. Când credeam că nimic nu mi se poate întâmpla, eram iubita lui Sasuke, îmi găsisem sora, şi aveam cea mai bună echipă şi totodată prieteni, destinul mi-a şfâşiat cu brutalitate piedestalul fericirii pe care eram eu aşezată.
Două ciocănituri în uşă mă trezesc din starea mea de meditaţie profundă.
Răsund cu un "intră" şters.
Stăteam în pat, cu faţa la tavan. Nu mă intresa cine sau ce vrea de la mine. Vroiam doar să fiu lăsată în pace. Să putrezesc la fel ca un cadavru muribund ce sunt. Dar cineva era de altă părere. Pe uşă intră Mia, alături de logodnicul ei.

-Placaţi! Nu am niciun chiaf de voi, viermilor! Le-am spus cu venin, nepăsându-mi de ceea ce credeau, simţeu faţă de comportamentul meu.
-Sakura, spuse sora mea pe un ton dulce şi plin de compasiune, trebuie să îţi revii!
Ştiu că e greu pentru tine să faci faţă atâtor întâmplări groaznice, dar trebuie să înţelegi că asta e datoria celor din clanul Haruno.

-Clanul Haruno? Tssk, nu mă face să râd! Tu în curând nu vei mai fi o Haruno, vei fi o Uchiha. Aşa tu vei scăpa de toate suferinţele prin care sora ta trece acum . Pleacă nu vreau să vorbesc cu nici unul din voi. Dar mai ales cu tine Itachi, nu am nici măcar o vorbă de spus. Le-am spus eu batjocoritor, fără ca măcar să-mi îndrept privirea de la tavan.Meritau acest tratament. Poate unul şi mai drastic. Cum a îndrăznit sora mea să-mi spună ea mie de îndatoririle clanului Hruno, când ea a trădat prin logodna ei cu Itachi, atât satul cât şi tradiţiile clanului Haruno?

Din nou, s-au auzit nişte ciocănituri în uşă. Crezând că şi de data asta tot sora mea şi "minunatul ei logodnic" vor să mă deranjeze, încep să strig ca nebună să fiu lăsată în pace.
Cicăniturile devind din ce în ce mai insistente.
Plină de nervi mă duc la uşă, şi o dărâm cu un pum în care am adunat chakra. Bine înţeles aceasta se face ţăndări. Dar când să-i văd pe cei doi amorezi, ochii mei verzi întâlnesc o perechie de mărgele negre, care mă priveau mirate.

-Sasuke... Atât am reuşit să spun. Privirea-i mirată de mai devreme, se transformase într-una pe care credeam că n-o s-o mai văd vreodată. Era atât de caldă şi îmi elibera din nou acele sentimente ascuse în spatele zidului de singurătate şi tristeţe. O singură lacrimă. Doar una s-a scurs încet pe obrazul meu alb ca laptele. O singură lacrimă, atât de plină de sentimente .
Sasuke se apropia de mine încet, şi timid. Parcă am fi din noua in vremuile bune de la academie, când mie-mi plăcea de el şi încercam să-i atrag atenţia. El în primele cinci minute îmi spunea că sunt enervntă, după care venea la fel de timid şi-şi cerea scuze. Se tot apropie până mă cuprinde într-o îmbrăţişare caldă.

E atât de bine. Mă simpt pur şi simplu protejată. De mult timp nu am mai simţit această senzaţie de "fluturaşi rozalii".
Îi răspund la îmbraţişare, cufundându-mi capul la pieptul lui. Din nou acei fluturaşi, care i-am simţit numai alături de Sasuke, se plâmbă nestingheriţi prin stomacul meu.
Nu mai pot face faţă acestei avalanşe de sentimente, aşa că dau drumul micilor perle incolore să-mi mângâie faţa. Sunt calde asemenea îmbăţişării oferite de Sasuke. Din nou îmi cufund capul în pieptul brunetului, umplându-i tricoul albastru cu lacrimi. Acesta îmi ridică faţa îmi şterge lacrimile, şi mă sărută părinteşte pe frunte. Nu mai rezist. De ce se tot joacă cu sentimentele mele?

-De ce? De ce mă tot faci să sufăr? De ce!? Am spus indignată. Acesta nu spune nimic ci doar mă priveşte profund in mare mea de zmarald. Puteam să-mi văd reflecţia perfect în diamantele negre pe care brunetul le poseda. Dar eu eram pierdută cu mult mai mult. Strâbăteam catacombele fără sfârşit. Exploram fiecare emoţie pe care acesta o simţea. Şi se pare că şi el avea accelaşi sentimente ca şi mine. Ură, dispreţ, răzbunare şi în clipa de faţă uimire, compasiune dar mai ales dragoste.
Nerupând conexiunea perfectă ce se crease între noi spune:

-Eu ar trebui să te întreb asta. Tu eşti cea care mă tot respinge, care mă tot îndepărtează şi care-şi închide sentimentele în interioro. Şi asta pentru ce? Doar că ai aflat că ai multă putere în tine? Ce crezi că ceilalţi te vor trata diferit? Uită-te la mine şi la Naruto. Prin câte am trecut noi , prin câte suferinţe şi batjocure. Dar mai ales el. Noi cel puţin am apucat să ne cunoaştem părinţii, dar el nu îi cunoaşte decât din amintiri şi se mândreşte că e fiul lor. Şi tu , în loc să fi mândră, că eşti descendenta principală a clanului Haruto, tu stai aici şi.ţi plângi de milă. Jur că dacă nu ţineam atât de mult la tine, nu... Dar nu mai zice nimic. Se opreşte lăsându-şi capul în jos, chipul findu-i acoperit cu bretonul negru. Cred că conştientizase ceea ce tocmai a spus. Îi urmăream fiecare mişcare aşteptând să facă ceva.

De ce a recunoscut, deabia acum, după foarte mult timpp că ţine la mine? De ce?
-De ce deabia acum ai recunoscut că ţi la mine şi nu atunci când aveam nevoie?
Nu spunea nimic. Doar privea în jos. La un moment, îmi ridică faţa, şi mă sărută brutal. Parcă fiindu-i dor de acest lucru. Ce tot spun aici? Eu sunt cea căreia îi era dor de acest "sport". Îmi înfig mâinile în părul lui, adâncind cât mai mult sărutul. Îmi era pur şi simplu dor.
Încetăm sărutul în accelaşi timp . Exact la fel făceam şi înainte. Mă strânge din nou la pieptul lui şi îmi spune pe un ton cald şi plin de iubire:

-De ce vrei doar cuvinte fără valoare, când în faţa ochilor tăi ai faptele ? Iubirea nu se dovedeşte prin vorbe lipsite de sentiment, ci prin faptele pline de iubire.
Încerc să spun ceva, dar acesta mă sărută din nou.

- Te iubesc!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mPuterea te va corupe !  - Pagina 5 Yvf


Ultima editare efectuata de catre andreutza_cata13 in Vin 24 Mai 2013, 17:44, editata de 2 ori
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Joi 02 Mai 2013, 17:05

Yeeeyyyy ai postat nextul...si chiar ca dupa o mie de ani lough dar a meritat asteptarea happy
Chiar puppy eyes Kakashi a murit??saracul crying crying crying
Stii nu inteleg o chestie de ce Saku ii reproseaza surori ei ca a tradat clanul Haruno cand si ea este indragostita de un Uchiha...care se pare ca ii impartaseste sentimentele in love...sincer chiar nu prea are ce sa ii reproseze...Ce pacat ca dupa moartea lui Kakashi Naruto si Sakura se schimba atat de mult crying sper doar ca nu se va intampla nimic rau care sa ii desparta puppy eyes pe cei 3 , mai ales acum dupa ce Kakashi i-a parasit crying
Spor la scris in continuare si sa aduci nextul cat mai repede....asa ca si cadou de Paste happy2
Ah...da era sa uit.... thank you de anunt kiss
~Sayonara~ kiss a hug
P.S. Prima I rock peopleee!!!


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 09:11

Buna! happy
Mersi ca m-ai anuntat! Capitolul a fost superb si foarte romantic! Ma bucur ca Sasuke a sarutat-o si i-au revenit sentimentele in love dupa moartea lui Kakashi sad ! Imi e mila de el saracul sensei! crying Sper caechipa 7 sa revina la normal! Creau sa vad ce se va intampla cu relatia SasuSaku! Astept nextul site rog anunta-ma cand il pui! ;;) Te kiss!


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Mar 07 Mai 2013, 22:31

Ce dragut!!!Era si cazul sa se mai intample ceva intresant!
Abia stept sa vad ce se mai intampla si ce idei mai ai!
Te pwp dulce is spor la scris in continuare!!!kiss


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 33
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Asss10Puterea te va corupe !  - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 16:47


Descriere: nu ma atrage in mod special. Este mult mai bine ca la inceput, dar ai un stil rigid si nu lasi ca toate sentimentele sa ajunga la mine. Ma simt de parca as avea in fata o bariera ce nu ma lasa sa pasesc mai departe, nu reusesc sa vad si sa simt ceea ce se intampla in ficul tau. Incearca sa fii putin mai relaxata si sa scrii asa cum crezi tu ca este bine, apoi poti reveni asupra capitolului pentru a-ti corecta exprimarea si restul. Cred ca trebuie sa pui accent si pe sentimente, nu numai pe corectitudine, caci un cititor va fi multumit daca simte ceea ce citeste, daca tu ca si autor reusesti sa il emotionezi. Fii mai relaxata si, eventual, asculta o melodie care sa te inspire.

Actiune & Dialog: fata de cum era inainte actiunea mi se pare mai bine structurata si incadrata in peisaj. Ti-am spus si mai sus ca iti lipseste implicarea direct afectiva a ta in fic, fapt pentru care anumite gesturi nu par naturale. Incearca sa aduci in scena si ceva nou, ceva la care sa nu ma astept, ceva surprinzator si frumos care sa ma faca sa zambesc, ori sa simt un gol in stomac, orice. Dialogul este destul de bun, dar mai poate fi lucrat pe alaturi. Straduieste-te mai mult, gandeste-te la situatia pe care o descrii si asta te va ajuta sa iti pui personajele sa spuna exact ceea ce trebuie.

Idee & Titlu: ideea nu mi se pare originala. Pana pe la capitolul al optulea nu ai adaugat decat rar episoade noi, care sa difere de anime. Nici de atunci incoace nu ai facut cine stie ce progrese privind ideile tale, dar acum macar dezvolti subiectul mai mult. Vino cu aspecte care sa ma surprinda si care sa imi atraga interesul. In momentul in care cei doi s-au intalnit in ultimul capitol ma puteai face sa plang, era o clipa perfecta pentru o astfel de reactie. Daca ai fi descris si detaliat totul mai bine, sunt sigura ca ai fi si reusit. De asemenea, incearca sa nu mai folosesti un suspans din acesta "fara final". Nu numai ca este oarecum previzibil, dar si strica aspectul, parerea mea. Un suspans bun este unul subtil, care sa ma lase cu semne de intrebare, dar care sa nu imi provoace o stare de lipsa. Titlul cred ca se potriveste, desi inca nu te-ai axat prea mult pe acest "corupe" pe care l-ai folosit. Nu ma atrage in mod special, dar are ceva al sau. O singura observatie am de facut aici si anume ca inaintea semnului exclamarii nu era nevoie sa lasi spatiu.

Estetica: nu-mi place ca scrii centrat si ca, in acelasi timp, nu iti delimitezi paragrafele. Cel mai bine este sa scrii de la capat, necerntrat si sa iti formezi paragrafe de sapte pana la zece randuri. Asa este si mai usor de citit si arata si mult mai bine.

Greseli de tastare/ ortografie: In ultimul capitl nu am vazut decat cateva diacritice incurcate sau lipsa, dar in rest a fost ok. Ma bucur ca iti corectezi capitolele inainte de a le posta, e mult mai bine fata de cum ai inceput.


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Vin 24 Mai 2013, 21:02

imi place fic-ul anuntama cand pui next


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Puterea te va corupe !  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Vin 24 Mai 2013, 21:24

Abia stept sa vad ce se mai intampla si ce idei mai ai!
Te pwp dulce is spor la scris


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 25 Mai 2013, 20:05

Helăăău kiss !
Am adus continuarea la mica mea craţie.
Choco ţi-am urmat în tocmai indicaţiile, şi sper că a ieşit mai bine acest capitol, decât cele precedente.
Mi-am deschis inima, ca să zic aşa, mi-am pus ordine în gânduri şi fără să-mi dau seama mâinile mele se mişcau.
Spor la citit puppy eyes !





Sakura's powint of view


De ce a recunoscut, deabia acum, după foarte mult timp că ţine la mine? De ce?
-De ce deabia acum ai recunoscut că ţi la mine şi nu atunci când aveam nevoie?
Nu spunea nimic. Doar privea în jos. La un moment, îmi ridică faţa, şi mă sărută brutal. Parcă fiindu-i dor de acest lucru. Ce tot spun aici? Eu sunt cea căreia îi era dor de acest "sport". Îmi înfig mâinile în părul lui, adâncind cât mai mult sărutul. Îmi era pur şi simplu dor.
Încetăm sărutul în accelaşi timp . Exact la fel făceam şi înainte. Mă strânge din nou la pieptul lui şi îmi spune pe un ton cald şi plin de iubire:

-De ce vrei doar cuvinte fără valoare, când în faţa ochilor tăi ai faptele ? Iubirea nu se dovedeşte prin vorbe lipsite de sentiment, ci prin faptele pline de iubire.
Încerc să spun ceva, dar acesta mă sărută din nou.

- Te iubesc!






Capitolul 11

-Ţţţţţrrrrrrrrrrr!
Ceas enervant! De ce? De ce , a trebuit el să strice momentul perfect! Singurul meu vis bun. Singura mea scăpare, din acest abist al disperării şi al urii în care mă avânt cu fiecare minut care se scurge precum nisipul dintr-o clepsidră, pe lângă minepe lângă ochii mei. Acei ochi care devin cu fiecare clipă, parcă mai goi , fără viaţă şi fără pic de sentiment în ei.
Verdele ce odată părea un ocean infinit de zmarald pierdut în mi de vise şi speranţe, acum pare a fi lipsit de orice sentiment, prierdut într-o peşteră a confuziilor, a durerii şi a urii. Faţa mea ce odată radia de fericire şi bunătate , acum tot ceea ce spune este doar, ură faţă de propria persoană, dispreţ şi încătuşare a sentimentelor.

Nici nu-mi aduc aminte care a fost ultima dată în care am zâmbit. Acum plâng, plâng şi tot plâng. Altceva nu mai am de făcut.
Sau ar mai fi un lucu. Un lucru macabru care m-ar scăpa de tot ceea ce ţine de disperarea mea. Părăsirea acestu tărâm , trecerea în nefiinţă, Cu alte cuvinte moartea.
Acel tărâm al spiritelor, va fi cu mult bun ca acestă suferinţă conntinuă pe care o trăiesc.
Şi dacă ar fi să mă gândesc, am avut o viaţă foarte frumosă, până acum doi ani.
Poate de aceea Dumnezeu a hotărât că trebuie să fiu fericită până la acel moment. Pentru a "compensa" durerea pe care o simt acum.
Şi acum eu sunt în poziţia de-ami hotărî viitorul.

Moarte sau suferinţă?

Aşa avea altă alternativă, decât aceea de a încerca ambele variante? De suferinţă mi s-a acrit până peste cap, aşa că moartea rămne ultima alternativă.
Acesta fiind spuse, mă îndrept cu viteza unui fulger spre dulap, din care iau un kunai, următoarea destinaţie fiind baia.
Adio viaţă crudă.
Dacă nu ar fi atâtea presiuni "puse" asupra umerilor mei, poate aş încerca să-mi menţin existenţa monotonă.
Înainte de a trece în somnul adânc al fericirii, mă apus să scriu încet, caligrafic şi cu grijă o mică scrisoare de adio:


" Dragă, prieteni, familie , Sasuke şi Naruto,
Vă scriu această scrisoare cu multă durere în inimă.
Fiecare secundă , fiecare minut , fiecare oră ! Nu mai suport , am si eu nevoie de linişte ! V-aţi gândit la asta măcar un moment ? Mă gândeam eu !
Nu spun că nu vă iubesc , ba chiar din contră , dar nu mai pot trăii aşa ! Am rămas încă doar o mică fetiţă, ce poate fi uşor rănită , orice gest ma poate distruge. Şi se pare că durerea pe care o trăiesc zilnic de 2 ani de zile şi-a spus cuvântul.

Am încercat de atatea ori sî nu o bag în seamă , sa fiu o persoana nepasatoare , dar până şi ochii vostrii plini de sulite sangeroase ce mi-au intrat, şi încă îmi intră direct prin inimă mă fac să renunţ , să mă dau batută .
Nu spun că nu ţineţi la mine, dar îmi pare că de când a-ţi aflat adevărul despre mine începeţi să mă marginalizaţi.
Mia, ţie îţi mulţumesc că m-ai îndrumat în viaţă şi pentru asta te iubescşi chiar dacă, în ultima perioadă ai făcut lucruri care m-au "enervat"; ştiu că tot ceea ce ai făsut a fost pentru binele meu şi sper să fi feicită alături de Itachi.
Naruto ştiu că şi tu ai trecut prin aceeaşi durere, dar eu nu sunt la fel de tare ca tine, încât să rezist până la capăt.

Şi Sasuke , sunt mai mult ca sigură că o să mă urăşti după ce o să citeşti aceste rânduri, că o să mă consideri o laşă căreia îi este frică de propria-i umbră, dar ca să ştii: "laşa" asta chiar te-a iubit în trecut când nici nu-i vorbeai sau când începusei să-i acorzi puţin afecţiune şi să-ţi deschizi inima în faţa ei, te iubeşte acum când e la un pas de a părăsi lumea oamenilor vii, şi te va iubi şi de acolo de undeva de sus : din iad sau din rai; şi nu vrea ca ura şi puterea să te corupă.
Cu o durere în inimă imensă vă spun că am luat decizia finală: Voi pleca într-o călătorie undeva departe, dar din care nu mai am cale de întoarcere. Vă voi veghia cu mare drag, chiar dacă voi toţi o să mă urâţi.
Cu drag,
Sakura Haruno.
P.s. Vă iubesc pe toţi din tot sufletul meu!"

Rândurile sunt gata scrise.
Cu o durere inimaginabilă în suflet, aşez încet foaia pe birou şi mă îndrept cu paşi leneşi, către baie.
Da! Sunt o laşă care renunţă, dar una crae a făcut lucrurl ăsta pentru prima dată în viaţă. încep a strânge mai tare kunai-ul în mână. Uram faptul că voi renunţa. Uram faptul că sufăr.
Dar cel mai mult mă uram pe mine pentru ceea ce aveam să facă.

Acestea fiind spuse răstesc cu o urmă de regret, şi totuşi uşurare un ultim :
-Adio tuturor!
Şi îmi înfig brutal kunai-ul în zona inimi. Acea inimă care e dată unei alta de gheaţă. Acea inimă care in ultima perioadă a fost capabilă doar să urască, să sufere şi în niciun caz să iubească.
Încet, încet ochii mi se închid, şi pe gură încep a-şi face timid loc, câteva pârâiaşe de sânge.

Mamă, tată, sensei pregătiţi-vă! Vin la voi.






Sasuke's pownit of view:
-Te urăsc!
I-am spus scurt şi la obiect fratelui meu, care tocmai îmi povestea tot ce se întâmplase cu Sakura.
Sau mai bine spus prin tot ceea ce a trecut. Şi eu ca prostul o credeam o mironosiţă care nu e mulţumită de nimic şi care urăşte tot ce oo înconjoară.
Bine poate a doua parte e adevărată, dar acest lucru se datorează doar incompetenţei şi ideeilor post concepute a celor din clanurile Uchiha şi Haruno. Auzi tu: să sigileze un jurynkki, n cea mai slabă membră. Pur şi simplu îi urăsc! Urăsc tot ce ţine de ei şi ideeile lor proaste! O urăsc pe Maia că nu ne-a spus nimic, îl urăsc pe Itachi că nu mi-a spus imediat ce a aflat şi o urăsc pe Sakura pentru că şi-a interiorizat durerea. Pentru că nu m-a lăsat să aflu ce se întâmplă cu ea.

Ea.

Ea a fost singua mea alinare. Şi acum eu ar trebui să fiu alături de ea. Ea a fost mereu lângă mine când am avut nevoi, sau când mă simţeam singur. Ea e pur şi simpu ea şi mă face să mă simt mai bine de fiecare dată când o văd fericită şi cu zâmbetu-i gingaş pe chip.
Ea îmi face inima să se rupă în mii de nucăţele când o vede, pe zi ce trece, mai tristă, schimbată, mai ne-Sakura, total opusul a ceea ce obişnuia să fie. Poate pare un pic ciudat, dar eu nu pot s-o iubesc fără să o urăsc. Până la urmă sunt Sasuke Uchiha Eu nu pot iubi normal.
Uneori îmi vine s-o iau în braţe şi să nu-i mai dau drumul. S-o simt aproape şi că e numai a mea. Iar alte ori îmi vine s-i dau o palmă ca s-o trezesc la realitate. Să vadă cine o iubeşte şi ce trebuie să facă ca să poată să treacă peste greutăţi.

Dar stai...

Oare ea ştie că noi încă ţinem la ea? Prin noi mă refer la cei ce i-au fost alături în ultimi 2 ani. Mă duc la ea chiar acum să-i vorbesc, să-mi împărtăşesc fiecare străfund al minţii şi inimii mele.
Fără a mai sta pe gânduri, mă teleportez în fata uşii camerei rozaliei şi bat sfios la ea:
-Cioc! Cioc!

Nu răspunde aşa că bat din nou şi mai tare.
-Cioc! Cioc! Sakura răspunde-mi! Sunt Sasuke şi vreau să vorbim!Sakuraaa!
Dar tot niciun răspuns.
Intru sfios în cameră şi privesc împrejur. Sakura lipsea.
Încep s-o strig peste tot, dar nu răspunde nimeni. Mă îndrept spre baie şi intru.
Acolo Sakura se afla pe gresia, într-o baltă de sânge şi cu ochii în lacrimi.




My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mPuterea te va corupe !  - Pagina 5 Yvf
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 25 Mai 2013, 20:26

prea multa descriere . Nu-mi place asta , incearca sa adaugi mai multe ganduri ale personajelor. Si mai adauga sentimente.

Bunny te pupaceste


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Puterea te va corupe !  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 25 Mai 2013, 21:17

Mersi de anunt,
a fost multa descriere dar nu-i nimik tot a fost frumos mi-a placut
pwp astept next-ul si spor la idei


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Sam 25 Mai 2013, 22:52

Hey ma bucur ca ai adus nextul si ca mai anuntat si pe mine happy
Acum despre capito a fost unul foarte trist....chiar mi-au dat lacrimile la cele spuse de Sakura....Dar..ea chiar a murit? puppy eyes Sper sa fi ajuns Sasuke la timp ca sa o mai poata salva desi a gasit-o intr-o balta de sange puppy eyes crying crying
Pana data viitoare iti urez spor la scris in continuare kiss
~Sayonara~ kiss a hug


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Dum 26 Mai 2013, 09:10

Buna!
Multumesc pentru mesaj!
Capitolul a fost foarte trist, nu ma asteptam ca Sakura sa se sinucida!
Ma bucur ca ai faut un capitol mai lung!
Anunta-ma cand pui nextul, te rog!
Spor la scris si la idei!


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Dum 26 Mai 2013, 17:28

Hey...buna mi-a placut mult capitolul...totusi e putin cam previzibil...
Probabil ca Sasuke o sa se omoare doar daca Sakura e moarta...
Anunta-ma la next!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Puterea te va corupe !  - Pagina 5 33
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 12:49

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post al autoarei dateaza din 25 mai, noi aflandu-ne in 30 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti aunta un Critic/Moderator.

EDIT: Fan fic redeschis la cererea autoarei. Spor la scris!
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 19:49




Buna! Vreau sa îmi cer scuze ca nu am mai postat de mult dar am avut unele probleme cu , calculatorul( nu mi-a functionat câteva luni) si nu nu am putut posta decât comentarii, nu si capitole . O sa încerc de acum în colo sa postez capitole mai des :o3:Acum spor la citit:o3: ! Ja ne ! kiss






Sasuke's powint of view:





-Cioc! Cioc!
Nu raspunde asa ca bat din nou si mai tare.
-Cioc! Cioc! Sakura raspunde-mi! Sunt Sasuke si vreau sa vorbim!Sakuraaa!
Dar tot niciun raspuns.
Intru sfios în camera si privesc împrejur. Sakura lipsea.
Încep s-o strig peste tot, dar nu raspunde nimeni. Ma îndrept spre baie si intru.
Acolo Sakura se afla pe gresia, într-o balta de sânge si cu ochii în lacrimi.



Ma îndrep catre ea cu o viteza inumana.
Nu putea fi adevarat. Ea nu putea sa fie moarta. Ea era doar a mea si trebuia sa traiasca doar pentru a-mi lumina mie viata cu zâmbetul ei angelic. Îi ating usor trupul si observ ca este înca fierbinte. De parca Sakura totusi încerca sa se agate de viata cu ulimele ei puteri. Eu pur si simplu,  nu stiu ce sa fac. Ochii îmi sunt inundati de lacrimi, si pentru a doua oara în viata ma simt cu totul si cu totul neputincios. Prima data a fost când Itachi ne-a asasinat famililia. Atunci am jurat ca o sa-i razbun, ba chiar as fi fost în stare sa-l ucid pe Itachi , daca în cele din urma nu as fi aflat ca el doar  era devotat satului. Si acum Sakura care este pe moarte si eu stau sa-mi plâng de mila.
-Nu! Nu te voi lasa sa ma parasesti ! Nu acum! Sakura, daca ma auzi, asculta bine: nu te voi lasa sa mori in fata ochiilor mei, fara ca eu sa  fac nimic! Ma auzi!
Acestea fiind rostite cu o durere inimaginabila în glas si cu o determinare care ar putea muta muntii, încep a o vindeca pe Sakura cu tehnica aratata de Tsunade în acea zi în padure.
Încet, încet, mâinile mi se mânjesc de sângele Sakurei. Rana ei cea mare din Înteriorul peiptului, începe a se vindeca. Asta e doar rana fizica, mi-as dorii sa pot sa i-o vindec si pe cea din suflet.  
În minte îmi navalesc amintirile cu toate peripetiile savârsite împreuna. De la primul test pentru a trece în echipa 7,la prima misiune, de la primul sarut care din pacate a fost cu un idiot, Naruto,  la ulimul sarut care a fost cu ea, Sakura.
As da tot ce am mai scump pe lume, pentru a  retrai aceste întâmplari.
Toate aceste amintiri pentru mine sunt ca un venin. Un venin letal dar si necesar vietii. Un venin care îmi mentine înca trupul, mintea si inima laolalta. Un venin de care nu m-as putea vindeca nici daca as vrea.  
-Sa-suke...
Îmi aud numele rostit usor de o voce ragusita, fara vlaga, aproape moarta.  Îmi întorc capul spre Sakura. Aceasta deschisese ochii si ma privea parca absenta. Ochii ei ce odata emenau numai fericire si dragoste, având frumusetea unui verde pur, se transformasera în doua margele mate de un verde bolnav.  Pur si simplu mi se rupea inima în mii si mii de bucatele când o vedeam cum suferea în trecut, dar atunci era o suferinta psihica. Una la care nu puteam participa, pentru a o ajuta sa se vindece. Dar acum când o vad cu totul si cu totul distrusa, viata-i atârnandu-i de un fir de ata, trebuie sa o ajut cu orice pret sa ramâna în viata. Nu pot lasa ca tot ceea ce tin mai de pret sa dispara asa ca prin farmec.
-Nu vorbi. Trebuie sa te relaxezi si sa ma lasi sa-mi fac treaba.  I-am raspuns pe un ton blând, plin de iubire , dar totusi serios, pentru a ma face înteles.
-Tocmai asta e. Nu vreau sa fiu salvata! Vreau sa mor odata pentru a scapa de toata aceasta singuratate. Pur si simplu m-am saturat sa fiu singura. Nimeni nu ma iubeste, asa ca cine mi-ar simti lipsa? Îti spun eu nimeni!
M-am prefacut ca nu o aud si mi-am continuat de facut treaba. Nu îmi vine sa cred ca asta e ceea ce simte ea. Nimic din ceea ce a spus nu este adevarat. Totul, de la cap la coada sunt numai aberatii creeate de  mintea ei bolnava de sindromul: singuratate. Acest sindrom nu poate fi tratat decât cu iubire. Am învatat asta pe pielea mea. Singuratatea nu aduce nimic bun. Este pâinea care hraneste ura , razbunarea si dispretul. Acum mult timp eram capabil, sa uchid fara sentimente pe oricine mi-ar fi stat in calea razbunarii. Uitasem pur s simplu sa mai fiu un om. Sa mai simt sentimente ca: mila, compasiunea, prietenia sau dragostea. Devenisem pur si simplu un animal salbatic însetat de sangele nevinovatilor. Unul care stia doar sa ucida pentru a nu fi ucis. Îmi urmam viata strict dupa "Legile Junglei": ucizi sau esti ucis. Si acum mai urmez aceste reguli. Dar în proportii mai mici.
Termin cu vindecatul Sakurei si ma îndrept spre camera acesteia pentru a-i lua niste haine de schimb. Deschid sfios sifonierul de lemn de cires cu model floral, si încep a cauta printre sutele de haine, frumos aranjate si învaluite într-un parfum floral unic. Caut. încet si cu grija, ca nu cumva sa le deranjez de la locurile lor, si dau de o bluza visinie rupta. asezata încet si cu mare grija pe un umeras alb. Era aceiasi bluza din ziua aceea cu "examenul pentru a devenii ninja". În care Kakashi-sensei, a aruncat kunai-ul, sfâsiindu-i astfel bluza. Îmi aduc aminte perfect, de parca ieri ar fi avut loc.  O pun la loc de unde am luat-o, si îi aleg din dulap o rochita alba, simpla cu bretele, putin larga ca sa o pot îmbraca usor.
"Ca sa o pot îmbraca"cuvintele astea simple la prima vedere, sunt pe atât de inocente si copilaresti, pe cât sunt de perverse . Pe chip, îmi scapa un zambet nu tocmai "cumintel". Nu îmi vine sa cred , ca eu sunt cel care gândeste lucrurile astea, în momentele astea.  Îmi dau o palma mintala si ma îndrept catre baie. Încep a o dezbraca pe Sakura încet,  cu o grija parinteasca, as putea spune. Dar nu îmi pot opri roseata din obraji, si încerc pe cât de mult pot posibil , sa nu ma holbez, dar este imposibil. O pun atent în cada si potrivesc apa la o temperatura suportabila, nici prea cald nici prea rece. Încep a o splala cu un burte încet. Deodata...




























[/font]



My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mPuterea te va corupe !  - Pagina 5 Yvf
Sus In jos
Continut sponsorizat




Puterea te va corupe !  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Puterea te va corupe !    Puterea te va corupe !  - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Puterea te va corupe !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-