Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Doar prieteni?(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cum vi se pare acest fic ?
Foarte reuşit
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_vote_lcap87%Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_vote_rcap
 87% [ 27 ]
Interesant
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_vote_lcap6%Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Poţi mai mult
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_vote_lcap6%Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Total voturi : 31
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 17:46

Neeeeeeeeeeeeeeeext! Cine i-a vorbit? Nu ma lasa in suspans! please
P.S.: Nu mai spune ca nu ai talent!
Ja ne! hi!


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 18:33

te bat sa moara jan cum sa zici ca nu ai talent si vreau nextu mai lasat sa fierb aici mohnit ce vrei sa ma faci cioraba sa sti ca nu am gust bun


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 3
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 19:38

Saku_Sasu , eu iubesc suspansul in love
Mersi dar nu cred ca povestea mea e frumoasa. happy


muza , sunt singura ca ai un gust foarte , foarte bun in love
O sa vina mai incolo si nextu doar ca trebuie sa il scriu lough


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 20:23

denisaa vreau si eu id tau de mess daca nu te superi


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 3
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 20:37

ti-l dau cu cea mai mare placere a hug
o sa il primesti intr-un mesaj in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 17:40

Hey scumpa ,
Iete na ca am ajuns si eu .
Pai daca nu te superi cateva lucruri care trebuie facute :
1 Mai taie din dialog .
2 Ai ceva , ceva descriere dar mai trebuie .
Atat in rest e chiar foarte bine .
Astept next si anunta-ma te rog .


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 18:07

Bună draga mea! dap !
Scuză-mă că nu am mai trecut de ceva timp pe aici... dar acum să vedem. well? awesome right?
Mi-au plăcut toate aceste capitole la care am lipsit. ;;)
Ideea este foarte frumoasă și interesantă. dap !
Îmi place că în fiecare capitol este puțin mister. what?lol!
Se vede o schimbare de la primul capitol, însă știi cum se spune... întotdeuna este loc și de mai bine a hug
Față de primul capitol, ai mai adăugat descriere ceea ce este foarte bine, însa ar fi și mai bine să mai adaugi puțina, să o faci mai profundă. rusinos
Dialogul este cam prea mult. Poți foarte bine să transformi din el în vorbire indirectă. Va fi mult mai bine astfel. dap !
A... încă un lucru. Lasă spațiu între dialog și descriere/ narațiune. Se va vedea mai frumos. dap !
Sper că te-am ajutat. dap !
Mie una chiar îmi place și astept nextul in love
See ya hi!


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 6   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 21:40

-A trecut ceva vreme nu?2, 3 ani?Nu te-ai schimbat prea mult.Aceeasi fata incredibil de frumoasa insa acum mult mai trista.Sau mi se pare?Vad gresit tristetea adanca din ochii tai?
Sakura inchide ochii nevrand ca lacrimile sa isi faca de cap.Era cu spatele la el insa simtea privirea lui arzatoare cum o inspecta din cap pana in picioare.Acesta incepe sa faca pasi mici dar siguri spre ea.Calca usor pe iarba ce isi schimba forma sub greutatea lui.Se opreste din mers cand ajunge la cativa centimetri fata de ea.Ii atinge cotul cu degetele de la mana stanga si isi plimba lent palma in jos spre degetele ei.Atingerea lui era atat de fina si de calda incat o dorinta infinita a luat nastere.Sakura isi musca buza de jos sperand ca el sa se opreasca insa nu a fost asa.Acesta si-a impreunat mana cu a ei si a inceput sa o stranga provocandu-i o durere usoara dar placuta.Stransoarea a devenit din ce in ce mai puternica pana cand sangele din mana ei a inceput sa nu mai circule prea bine.
-Ma doare Ren..., soptesteSakura.Ar fi vrut sa poata vorbi mai tare dar simtea un nod imens in gat ce nu parea ca avea de gand sa plece.
-Inima sau mana?intreaba el dandu-i un sarut pe lobul urechii.
“Ambele” Isi spune ea in gand insa cu durerea din inima a invat sa se descurce dar mana o durea din ce in ce mai tare.
-Mana!
Reuseste ea sa spuna cu voce tare.Ren mai reduce putin din stransoare dar buzele lui erau inca lipite de urechea ei.Trage adanc aer in piept apoi cu o voce soptita dar seducatoare spune:
-Imi place parfumul tau.Mirosi atat de bine...
-Esti scarbos!Lasa-ma!
Sakura isi desprinde mana din stransoarea lui.Se intoarce cu fata la Ren fiind foarte aproape de banca lor.Tanara se uita serioasa la el iar lacrimile de mai devreme au disparut.Ren isi pune mainile pe umerii ei si o impinge astfel incat Sakura sa se aseze pe banca.Face un pas in fata ca picioarele lui sa fie langa genunchii ei.Ren nu era tipul de om care sa taca in fata unei jigniri mai ales daca venea din partea unei fete iar Sakura tocmai l-a facut scarbos si l-a respins.
-Sunt scarbos?!Vrei sa te las?!Iubirea mea cred ca uiti cu cine vorbesti.Vad ca ti-au iesit cateva ghierute dar o sa ti le rup eu si o sa iti para rau ca ai vorbit asa cu mine.
Sakura se uita in jos la mainile ei amintindu-si cat de bland era Ren cu ea dar si cat de tare putea sa se enerveze.Ar fi vrut sa riposteze insa asta ar fi dus la inrautatirea lucrurilor.Rau pentru ea.Era constienta ca se putea alege cu vanatai daca nu isi tinea gura insa prezenta lui o enerva foarte tare.Furia s-a adunat in spatele buzelor ei delicate ce formau un zid gros insa nu prea rezistent.Sakura avea multe calitati bune dar incapatanarea o baga des in necazuri.In trecut daca Sakura ar fi tacut cand Ren fierbea de nervi poate ca lucrurile ar sta altfel.Dar cum atunci nu a vrut sa taca nici acum nu avea de gand sa faca asta.Isi strange pumnii pana cand se fac albi apoi se ridica brusc in picioare.Abia daca era la un centimetru fata de el.Constienta ca nu era bine ce vroia sa spuna Sakura deschide gura dar cuvintele nu au putut sa iasa deoarece buzele lui Ren le-au acoperit pe ale ei.Chiar daca timpul a trecut se pare ca saruturile lui au ramas aceleasi.La fel de dulci , la fel de nesatule.Mereu o saruta ca si cum ar fi pentru ultima data.Insa de data asta el era convins ca nu va fi ultima data.De fapt, dupa el niciodata nu va mai fi ultima data.Poate doar cand vor murii...


Iata si capitolul 5.Multumesc mult pentru sfaturi, mi-au fost de ajutor si o sa tin cont de ele si in viitor insa am doua intrebari pentru voi. ;;)
1.Dupa acest capitol credeti ca ar trebui sa adaug la titlul +16 ? think
2.De ce nu e bine sa folosesc mai mult dialog?
Acestea sunt intrebarile care ma macina lough
A da , era sa uit , astept critici pentru ca eu tot nu cred ca scriu bine sad


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 22:53

Buna! Pai astept continuarea si te rog sa ma anunti!
In legatura cu intrebarile, nu cred ca sunt in masura sa raspund, avand in vedere ca sunt noua si nu am experienta.
Scrii foarte bine, nu mai gandi contrariul!
Ja ne! hi!


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 15:11

Citat :
A da , era sa uit , astept critici pentru ca eu tot nu cred ca scriu bine sad

Asta este ceea ce tu ai scris...
Ei bine... țin să îți spun să nu te mai desconsideri pentru că mie îmi place foarte mult felul cum scrii.
Îmi place mult descrierea ta și ai făcut-o astfel încât să se îmbine frumos cu naratiunea.
+ 16 zici.... well? awesome right? Ehe, scumpo. Aici sunt 100 % pro. Însă nu scene + 16 cu Ren și Sakura că te bat... știi cu cine vreau eu nu? well? awesome right?
Cât despre dialog...
Mie îmi place când într-un fic este și dialog pe lângă descrierea ce trebuie să fie prezentă, atâta timp cât nu este sec. Aici ar trebui să intrebi un critic sau pe altcineva mai specializat pentru că eu cu siguranță nu mă prea pricep.

See ya hi!


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 7   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 20:51

Multumesc pentru pareri si am decis sa schimb titlul happy
Sper sa va placa ce o sa urmeze in acest fic happy
Imi cer scuze ca e atat de scurt dar nu prea mai am inspiratie zilele astea dar o sa ma revansez cu un capitol mai lung asta doar daca vreti happy


Sarutul a inceput sa devina mai intens pe masura ce timpul se scurgea incet.Sakura era prinsa in vraja provocata de atingerea lui delicata.Amintiri uitate sau care trebuiau sa fie uitate au navalit dintr-o data in mintea ei.Toate erau amestecate si nu se putea intelege nimic dar Sakura era convinsa ca trebuia sa opreasca acest sarut insa cu Ren nu prea puteai sa faci ce vrei.Trebuia sa actioneze incet ca sa nu il enerveze mai tare deoarece Mika avea nevoie de sora ei intreaga fara vanatai.Isi pune mainile pe pieptul lui in timp ce incerca sa micsoreze puterea sarutului.Asa facea mereu cand nu mai vroia sa il sarute iar Ren isi dadea seama de asta imediat.Ca si atunci si acum si-a dat seama ce vrea sa faca Sakura si chiar daca nu prea era incantat de vointa ei a trebuit sa se supuna insa si-a dezlipit foarte greu buzele de ale ei.Sakura incearca sa se dea mai in spate dar banca nu o lasa asa ca era nevoita sa ramana lipita de Ren sau sa il impinga pe el mai in spate.Cu riscul de a-l enerva Sakura incearca sa il impinga usor in spate si spre fericirea ei Ren a facut un pas in spate facand o distanta nu prea mare dar potrivita intre ei.”Si acum ce? “ Se intreaba ea cu privirea in jos.Ce trebuia sa faca acum?Probabil Sasuke isi facea griji pentru ea.Acum i-ar placea foarte mult sa fie langa el pentru ca se simta in siguranta .Spre deosebire de Ren sasuke mereu se purta frumos cu ea indiferet de situatie.Chiar daca ea greseala tot el isi cerea scuze.Il iubea asa de mult.Era fratele pe care nu il avea si era sigura ca pentru el ea era ca o sora insa Sakura nu putea sa uite ca atunci cand era mica il idolatriza insa el statea mereu suparat si oricat de mult incerca ea sa stea pe langa el nu prea reusea.Cand a aparut Ren ea a renuntat la Sasuke si cand a plecat Ren Sasuke a inceput sa stea mai mult cu ea. Revenind la timpul prezent Sakura incepe sa mearga normal spre iesirea din acest loc secret.Inima ii batea tare si isi dorea sa o ia la fuga dar picioarele ii erau tari ca piatra.Trece pe langa Ren si cand credea ca o sa scape fara ca el sa mai spuna ceva Ren o prinde de mana.Fara sa il priveasca in ochi pentru ca nu putea Sakura spune:
-Te rog nu ma opri...
-Nu s-a terminat aici , o sa ne mai vedem.
Acesta ii da drumul la mana iar tanara trece prin tufisuri si incepe sa alerge dar incotro?Nu stia unde dar vroia sa stea departe de Ren.Simtea ca se sufoca asa ca a trebuit sa se opreasca insa nu stia unde e.Arunca o privire prin prejur dar nimic nu ii parea cunoscut.O mana asezata pe umarul ei o face sa tresara si plina de groaza isi intoarce brusc capul in spate.
-Esti bine?


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 19:43

e sunt prima
imi place ficu ta mult
astept nextu
te pup love merci ca m-ai anuntat
thank you kiss


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 21:22

Sigur ca vreau ca urmatorul capitol sa fie mai lung. Iti ador povestea si abia astept next-ul! Te rog sa ma anunti cand il pui.
Ja ne! hi!


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 8   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 09:47

Tanara rasufla usurata eliberand teama ce a paralizat-o pentru cateva momente.De obicei nu se speria usor dar datorita revederii lui Ren un sentiment de nesiguranta.Zambeste privindu-l pe cel de langa ea.Cel care mereu i-a fost alaturi mai ales atunci cand avea foarte mare nevoie.Cand se simta trista sau singura el alunga aceste sentimente in cateva minute reusind sa aducape fata tinerei cel mai dragalas zambet pe care Sakura il afisa destul de rar.Era acel zambet inocent venit din inima si daruit celui pentru care simtea o usoara atractie.Imediat ce Sasuke vedea acel zambet pe fata ei devenea din nou doar amicul ei.Pe atunci pentru el ea era doar o amica insa cand ren a plecat sasuke s-a bucurat ca putea sta doar el cu fata ce avea cei mai frumosi ochi din tot orasul.Acum ca Ren i-a trimis acei trandafiri sentimentul de gelozie a prinas viata in adancul sufletului lui.vroia ca sakura sa stea doar cu el , sa ii zambeasca doar lui , sa il asculte doar pe el cand vorbea ore in sir.De fapt, adevarul e ca Sasuke nu suporta ca ren sa stea langa Sakura.ea era doar a lui si nimic nu va schimba asta.Tanara il imbratiseaza a doua oara in aceasta seara dar de data asta l-a imbratisat foarte strans si si-a ingropat fata in pieptul lui lasand lacrimile sa lase urme pe tricoul negru al lui Sasuke.Acesta ofteaza si strange putin imbratisarea.Era obisnuit cu aceste stari ale prieteni lui doar ca de data asta simtea o durere sufleteasca foarte stranie.Nu a mai simtit asta pentru nimeni inainte.Fara sa isi dea seama el gandeste cu voce tare.
-Ma doare sufletul sa te vad asa.
Sakura deschide ochii mari iar lacrimile i se opresc brusc.A simtit in vocea lui ceva ce nu a mai simtit inainte.El nu a rostit acele cuvinte ca si cum ea ar fi fost doar o amica iar Sakura a simtit asta insa nu ii venea sa creada.Toate acele dati cand a incercat si a tot incercat sa fie cu el sa il faca sa o vada mai mult decat o simpla amica au fost in zadar.Acum el simtea ceva pentru ea?Il durea sa o vada asa?sakura clipeste de doua ori si se elibereaza din imbratisarea lui.Il priveste serioasa in ochi vrand sa citeasca din privirea lui o aprobare la ce credea ea. Dar cum nu vedea asta din privirea lui a fost nevoita sa intrebe.
-Ce ai spus?
El sta cateva momente pe ganduri dar in tot acest timp nu si-a luat privirea de la cea cu cu obrajii uzi din fata lui.Nici el nu stia ce simte dar chiar daca avea o vaga idee nu vroia sa recunoasca atat de usor.Cel putin nu acum pentru ca venirea lui Ren deja a dat-o peste cap pe Sakura si daca incepea sa mai zica si el ca e gelos pe Ren as fi fost si mai rau pentru draga lui prietena la care a inceput sa tina fara sa isi dea seama si nu vroia sa o raneasca.
-Esti sora mea Sakura si am crezut ca ai trecut peste toata faza aia in care plangeai intruna.Am crezut ca ai uitat sau cel putin ca ai trecut peste.Toti au nevoie de tine fericita nu plangand mereu.”Eu am nevoie de tine” Si-a spus in gand pentru ca nu vroia ca ea sa auda.Intre timp si Sakura se gandea”Sunt doar o sora nu?Mereu voi fi doar o amica sau doar o sora”
-Ai dreptate.Nu am de ce sa fiu asa.In plus nimeni nu conteaza nu?intreaba ea stergandu-si lacrimile apoi porneste spre sediu lasandu-l pe Sasuke in urma.Nu ii placea ca el o vede doar ca o sora , de fapt acest lucru o enerva.Tranteste usa de la sediu intrerupand o scena fierbinte intre Kew si Yasmin.Aceasta se da jos repede de pe masa arajandu-si fustita si tricoul inainte ca Sasuke sa intre in camera.Se uita la Yasmin timp de cateva secunde dar nu a bagat de seama roseata ei din obraji si nici zambetul lui Kew.Trece pe langa Sakura si scoate un dosar dintr-un dulap.Il pune pe masa unde acum cateva secunde Yasmin era intinsa pe spate iar Kew isi strecura mainile pe sub hainele ei.Toti se aduna in jurul dosarului uitand de acel incident apoi Sasuke scoate din dosa o poza cu hotul pe care il cautau iar acel hot era foarte cunoscut pentru toti de acolo dar mai ales pentru Sakura.Aceasta ia poza in mana si se uita timp de cateva secunde la ea apoi privirea ei din una uimita se transforma in una plina de furie.Se uita la cei din jur in timp ce fara sa vrea indoaie poza cu mana.Se uita la Sasuke care ii evita privirea deoarece el a stiut cine era cel pe care trebuiau sa il prinda dar nu i-a spus si Sakurei crezand ca asa o protejeaza.Aceasta fara sa spuna nimic pleaca nervoasa spre usa dar chiar inainte sa deschida usa o mana o opreste.
-Unde pleci Sakura?Trebuie sa lucram impreauna ca sa il prindem pe Ren.
-O sa lucrati fara mine de acum inainte.Daca nu ai putut sa imi spui si mie pe cine cautam poate ca o sa poti sa te descurci fara mine, ii spune ea privindu-l pe Sasuke nervoasa apoi isi smuceste mana din stransoarea lui si pleaca nervoasa spre casa.
In mintea Sakurei
“Nu mi-a spus!De ce nu mi-a spus?!Am dreptul sa stiu pentru ca si eu faceam parte din misiunea asta!Sunt prietena lui cea mai buna de ce nu mi-a spus si mie?!De ce sunt data la o parte si de ce de fix el?!!”
Se intreba ea nervoasa si da cu pumnul intr-un copac.Nu vroia sa intre in casa asa de nervoasa dar era plina de nervi.Se simtea data la o parte si nu ii placea.Kew si Yasmin stiau dar ei nu i-a spus.De ce le-a spus lor si ei nu?
-La naiba!!!
Sakura simte o respiratie in ceafa dar nu avea de gand sa se intoarca.Era prea nervoasa si nu ii pasa de nimic.Nu ii pasa cine era in spatele ei si zambea siret.Totusi trebuia sa se calmeze intr-un fel sau altul.Inchide ochii si incepe sa numere pana la 10 insa cand ajunge la 7 cel din spatele ei isi muta pozitia pana in fata ei si zambeste smecher.Sakura ofteaza si deschide ochii incercand din rasputeri sa nu se enerveze din nou.
-Cred ca imi place de tine mai mult cand esti nervoasa.
-A da?Ce dragut , doar ca mie nu imi place deloc de tine.Oare ce sa ne facem?
Ren incepe sa rada fiind foarte amuzat de tonul ei ironic.Nevrand sa il mai vada deloc ea trece pe langa el si face cativa pasi spre casa insa Ren se pune din nou in fata ei.Sakura incearca sa mearga in partea dreapta dar si el face un pas tot intr-acolo.Ea incearca sa mearga la stanga insa si el face la fel.Sakura isi pune mainile in solduri si se uita la el incruntata.Ren zambeste o saruta rapid pe frunte apoi ii spune noapte buna si dispare in noapte lasand-o pe Sakura cu gura cascata.Aceasta merge in casa si ia din frigider sucul ca sa isi puna in pahar dar din neatentie scapa paharul pe jos.Ofteaza apoi incepe sa stranga bucatile si le pune la gunoi.Ia punga de gunoi apoi o scoate afara dar acolo are o surpriza.


Acesta este si capitolul 8.Din moment ce 7 a fost asa de scurt pe 8 l-am facut mai lung.Sper sa va placa si astept pareri puppy eyes


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 10:41

Odododo....superb capitolul, mi se pare mie, sau Sasuke era gelos?hmmm.... oricum nu a facut decat sa o supere pe Saku, fiindca nu i-a spus.... Iubito, ai un talent, foarte mare, si stii si cum sa-l folosesti. Ma bucur ca ai facut capitolul m-ai lung, si sper ca si urmatorul sa fie la fel
Sa ma anunti in continuare
Aly te pupa kiss


Ultima editare efectuata de catre Puppy~Love in Vin 22 Iun 2012, 10:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 10:45

O sa incerc sa fiu si eu prima la tine macar o data lough


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 10:48

Promit ca te anunt, pe tine prima... desi cu Max, si Lorelay....slabe sanse rolling on the floor
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 11:10

o da e tare si tu plangeai ca nu ai talent la scris vezi ca ai ti-am zis si o sa-ti mai zic fi optimista ok


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 3
Sus In jos
Coca Cola ♥♥
Genin
Genin
Coca Cola ♥♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Un deva nici eu nu stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 143
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 12:07

Frumos nextul si scuze ca am intarziat dar am fost sa imi fac pasaportul asa ca sorry .
Nextt


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Background-cute-dress-smile-wet-hair-Favim.com-454157
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 13:36

deci imi place capitolul la fel de mult ca celelate
este foarte interesant
te pupacesc si astept cu nerabdare
nextul kiss kiss in love a hug


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 15:15

Bunăăă! a hug
Păi... mi-ai spus să vin pentru a-mi lăsa o părere, așa că iată-mă. well? awesome right?
Ideea îmi place, dar ti știi deja asta. yeah
Oricum, interesantă întorsătura pe care o iau lucrurile. think
Sunt curioasă ce se va mai întâmpla și în continuare. ingrijorat
Deja m-am săturat de Ren, sincer. hmm...?!
Descrierea ta îmi place, însă nu știu de ce, dar în unele locuri mi s-a părut acțiunea puțin grăbită. think
Oricum.. asta e doar părerea mea. roll
Dacă vei cere o critică, cea care va trece pe la ficul tău cu siguranță îți va spune unde ai gresit, ce mai trebuie făcut și unde te descurci bine. a hug
Eu nu sunt în măsură să îți zic aceste lucruri.. deci... lough
În fine.. eu aștept nextul. dap !
Ți-am mai zis, sunt curioasă ce se va mai întâmpla. well? awesome right?
See ya hi!



Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 9   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 21:10

Vede un buchet de trandafiri albi uscat.Dar ce cautau la gunoi?Singurul care ii trimitea trndafiri albi era nemernicul de Ren insa asta nu o interesa deloc.Nu ii mai pasa nimic in legatura cu Ren.Vroia sa il prinda si sa il vada dupa gratii datorita acelor furturi pe care le-a comis fara nici o retinere dar acum se intreba doar de ce sunt acesti trandafiri la gunoi?Problema nu era ca trandafiri sunt in gunoi pentru ca oricum i-ar fi aruncat chiar ea dar cine i-a pus acolo si de ce sakura nu a stiut nimic de ei.Ia buchetul si intra in bucatarie.
-Mika!Coboara putin!
In mai putin de un minut Mika intra in bucatarie ca o vijelie si isi pune mainile in solduri uitandu-se la sora ei.Sakura se uita la ea si cand a vazut ca Mika era imbracat intr-o fustita scurta si cu un tricou iar pe deasupra avea unul din sutienele ei se intreaba daca se rada sau sa fie nervoasa.Hotarand ca e mai bine sa nu zica nimic de aceasta costumatie deschide subiectul cu buchetul.
-De ce sunt Trandafirii astia la gunoi?
-Pai!Practic acum nu sunt la gunoi pentru ca se afla pe masa din bucatarie dar daca te intrebi de ce erau in punga cu gunoi o sa iti spun ca probabil Sasuke i-a pus acolo.El e singurul care i-a atins din ziua in care ti i-a trimis Ren.
Dupa ce spune toate astea Mika pleaca inapoi in camera ei iar Sakura se uita serioasa la trandafiri.Prin minte ii treceau toate informatiile noi pe care le-a aflat azi.Sasuke nu i-a spus ca hotul e Ren , nu a insistat prea mult cand ea a zis ca se retrage din echipa iar acest lucru pentru ea era foarte uimitor si in cele din urma a aruncat la gunoi trandafirii de la Ren fara sa ii zica.Toate aceste noutati aveau legatura cu Ren.Dar de ce?oare Sasuke nu vroia ca ea sa stie de Ren ca sa nu sufere sau era altceva?Daca intr-adevar Sasuke nu vroia ca ea sa sufere inseamna ca ii pasa de ea insa nu in felul cum ar vrea tanara.Doar i-a spus ca e sora lui.Putea sa incerce sa afle care e a doua varianta sau putea sa creada ca el vrea doar sa o protejeje.Revenind cu mintea pe pamant Sakura ia trandafirii si ii arunca din nou la gunoi apoi urca in camera sa.Dupa 10 minute coboara imbracata toata in negru.Avea un maieu negru si pe deasupra un hanorac tot negru insa avea cateva modele gri iar blugii erau stransi si de aceeasi culoare ca primele doua haine.Se uita in oglinda isi pune gluga in cap apoi pleaca afara in intuneric in cautarea locului unde tinea Ren toata bunurile furate.Daca gasea acel loc cazul ar fi fost inchis si astfel lui Sasuke ii va parea rau.S-a gandit sa mearga mai intai la fosta lui locuinta.Politistii au zis ca mai mult ca sigur nu se ascunde acolo pentru ca nimeni care face o infractiune nu s egandeste sa se ascunda in locul undear fi cautat prima data.Dar Sakura il cunostea pe Ren si stia ca si-a dat seama de teoria politistilor asa ca mergea sa verifice singura.Banuia ca Ren nu e acolo deoarece infractorii ies noaptea la facut rele iar ziua stau ascunsi.Ajunge in fata blocului in care a locuit Ren.De multe ori a venit in acest loc insa niciodata nu a crezut ca va veni aici pe ascuns.Avea cheia pe care i-a dat-o Ren deci putea sa intre usor in apartament.Urca scarile in timp ce incerca sa alunge amintirile din capul ei.Baga cheia in broasca si deschide usa.Scoate o lanterna din buzunar si incepe sa lumineze prin camera.Se uita prin diverse dulapuri insa nu se vedea nici urma de bani sau diamante.Dupa 10 minute de cautare Sakura incearca sa isi aminteasca de acel loc secret din acest apartament despre care i-a vorbit Ren atunci cand a venit prima data aici.Intra in camera incet temandu-se ca amintirile ii vor aduce lacrimi dar putea sa fie tare mai ales ca acum nu mai simtea nimic pentru Ren.Lasand asta la o parte Sakura stia ca Ren are un dulap incuiat bine in baie.L-a intrebat de ce e incuiat iar el i-a raspuns ca e incuiat pentru ca acolo sunt toate comorile lui.Pe atunci nu era infractor dar tanara se gandea ca acolo ar puune el cele furate.Forteaza usita de la dulap insa spre marea ei dezamagire dulapul era gol.Ofteaza in timp ce se mai uita putin prin baie dar un zgomot venit din salon i-a facut inima cat un purice.


Am adus si capitolul 9 si multumesc mult pentru voturi si pentru comentarii.Nu stiu cat de reusit e acest capitol dar sper sa va placa. happy


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 22:48

Paaaaaai............ Imi place foarte mult. M-ai lasat in suspans asa ca grabeste-te cu next-ul!
Ja ne! kiss


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 09:49

Hey scumpa ,
Dupa cum ti-am promis am ajuns si eu .
Ficul tau e superb . Sincer m-ai depasit . Scri superb .
Descriere ai , ce mai . Dialogul abiada daca il gasesti dar cand il gasesti nu e sec .
Povestea e incitanta . O Doamne , cine era cine era ?
Abia astept next si multumesc ca m-ai anuntat de fiecare data .
P.S : Trebuie sa ai mai multa incredere in tine . Tu imi spuneai ca scrii oribil dar tu scrii minunat .


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Muertos
Academy Student
Academy Student
Muertos

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva nu cred ca vrei sa stii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 19:58

BUna scuze de intarziere dar mi-am pierdut mintile cum sa nu dau com Vreu : NEXTUL


Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Tumblr_loci0yYvRz1qbb77eo1_500_large

Soy muerto?
Si ,soy !
Soy diavolo ?
No ,soy !
Soy una ninia muerta!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Doar prieteni?(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-