Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Doar prieteni?(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cum vi se pare acest fic ?
Foarte reuşit
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_vote_lcap87%Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_vote_rcap
 87% [ 27 ]
Interesant
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_vote_lcap6%Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Poţi mai mult
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_vote_lcap6%Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Total voturi : 31
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 28 Iun 2012, 13:07

Multumesc pentru pareri , inseamna mult pentru mine si Irina imi pare rau dar inca sunt de parere ca scriu plictisitor. happy


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 21:45

xDeenisaa a scris:


( Okeyy. Acum să începem uşor, văd că ai mult potenţial pentru un scriitor desăvârşit. Acum, orice fic are un titlu. Fiecare capitol are un titlu. Deci data viitoare sper să văd că o să scrii ,, Capitolul X " şi numele de la capitol. Încă ceva, ar fi şi mai bine dacă ai lăsa un rând între capitol; şi titlul lui. )Vede un buchet de trandafiri albi uscat. ( După un semn de punctuaţie cum ar fi punct [ .], virgulă [ ,] sau alte semne se lasă un spaţiu liber, adica SPACE. Aş dori să văd şi această remarcă îndeplinită. )Dar ce cautau la gunoi?Singurul care ii trimitea trndafiri albi era nemernicul de Ren insa asta nu o interesa deloc.Nu ii mai pasa nimic in legatura cu Ren.Vroia sa il prinda si sa il vada dupa gratii datorita acelor furturi pe care le-a comis fara nici o retinere dar acum se intreba doar de ce sunt acesti trandafiri la gunoi? ( Okey, am înţeles că Sakura se miră de ce trandafirul este la gunoi, dar poţi să evidenţiezi lucrul acesta doar într-o poropoziţie, de preferabil. )Problema nu era ca trandafiri sunt in gunoi pentru ca oricum i-ar fi aruncat chiar ea dar cine i-a pus acolo si de ce sakura ( Sakura este substantiv propriu deci vine cu literă mare, adică Sakura. ) nu a stiut nimic de ei.Ia buchetul si intra in bucatarie.
( Aic ar fi mers de minune să pui punct [.] si să începi altă propoziţie )[/font">se intreaba daca se rada sau sa fie nervoasa.Hotarand ca e mai bine sa nu zica nimic de aceasta costumatie deschide subiectul cu buchetul. ( Ultima parte, legată cu subiectul sună puţin ciudat, părerea mea. Ştii de ce ? Nu ai formulat bine, dar nu e nimic stai calmă se rezolvă. Uite un exemplu : ,,să nu zică nimic de această costumaţie deschide alt subiect legat de buchetul cu florii nedorind să spună ceva greşit " Vezi ? Nu e greu, trebuie să le iei uşor. )
-De ce sunt Trandafirii( Trandafirii nu trebuia scris cu literă mare, e substantiv comun. ) astia la gunoi?
-Pai!Practic acum nu sunt la gunoi pentru ca se afla pe masa din bucatarie dar daca te intrebi de ce erau in punga cu gunoi o sa iti spun ca probabil Sasuke i-a pus acolo.El e singurul care i-a atins din ziua in care ti i-a trimis Ren.
( Iarăşi, ar fi fost perfect să laşi un rând liber. )Dupa ce spune toate astea Mika pleaca inapoi in camera ei iar Sakura se uita serioasa la trandafiri.Prin minte ii treceau toate informatiile noi pe care le-a aflat azi.Sasuke nu i-a spus ca hotul e Ren , nu a insistat prea mult cand ea a zis ca se retrage din echipa iar acest lucru pentru ea era foarte uimitor si in cele din urma a aruncat la gunoi trandafirii de la Ren fara sa ii zica.Toate aceste noutati aveau legatura cu Ren.Dar de ce?oare( Trebuia cu literă mare, chiar dacă e substantiv comun e început de propoziţie. ) Sasuke nu vroia ca ea sa stie de Ren ca sa nu sufere sau era altceva?Daca intr-adevar Sasuke nu vroia ca ea sa sufere inseamna ca ii pasa de ea insa nu in felul cum ar vrea tanara.Doar i-a spus ca e sora lui.Putea sa incerce sa afle care e a doua varianta sau putea sa creada ca el vrea doar sa o protejeje.Revenind cu mintea pe pamant Sakura ia trandafirii si ii arunca din nou la gunoi apoi urca in camera sa.Dupa 10 minute coboara imbracata toata in negru. ( Aici ai fi putut să pui virgulă şi să continuii propoziţia aşa : ,, toată în negru având un maieu... " şi continuai cu ce voriai tu să scrii. )Avea un maieu negru si pe deasupra un hanorac tot negru insa avea cateva modele gri iar blugii erau stransi si de aceeasi culoare ca primele doua haine.Se uita in oglinda isi pune gluga in cap apoi pleaca afara in intuneric in cautarea locului unde tinea Ren toata bunurile furate.Daca gasea acel loc cazul ar fi fost inchis si astfel lui Sasuke ii va parea rau.S-a gandit sa mearga mai intai la fosta lui locuinta.Politistii au zis ca mai mult ca sigur nu se ascunde acolo pentru ca nimeni care face o infractiune nu s egandeste ( Mai mult ca sigur ai scris repede, dar e greşeală trebuie să o verific. Era ,, se gândeşte " ) sa se ascunda in locul undear fi cautat prima data.Dar Sakura il cunostea pe Ren si stia ca si-a dat seama de teoria politistilor asa ca mergea sa verifice singura.Banuia ca Ren nu e acolo deoarece infractorii ies noaptea la facut rele iar ziua stau ascunsi.Ajunge in fata blocului in care a locuit Ren.De multe ori a venit in acest loc insa niciodata nu a crezut ca va veni aici pe ascuns.Avea cheia pe care i-a dat-o Ren deci putea sa intre usor in apartament.Urca scarile in timp ce incerca sa alunge amintirile din capul ei.Baga cheia in broasca si deschide usa ( La fel, puteai pune virgulă şi să continui, nu trebuie să ai propoziţii mici pentru că nu mai pricepem nimic şi sună oarecum ciudat, urât. ).Scoate o lanterna din buzunar si incepe sa lumineze prin camera.Se uita prin diverse dulapuri insa nu se vedea nici urma de bani sau diamante.Dupa 10 minute de cautare Sakura incearca sa isi aminteasca de acel loc secret din acest apartament despre care i-a vorbit Ren ( Ar fi fost bine să ai o virgulă aici. Acum observ că propoziţiile tale sunt lipsite de virgule, ar trebui să le foloseşti mai des pentru că ele repezintă pauză în citire şi aşa noi cititori vom înţelege mult mai bine ce vrei să ne prezinţi tu. Da ?! :3 ) atunci cand a venit prima data aici.Intra in camera incet temandu-se ca amintirile ii vor aduce lacrimi dar putea sa fie tare mai ales ca acum nu mai simtea nimic pentru Ren.Lasand asta la o parte Sakura stia ca Ren are un dulap incuiat bine in baie.L-a intrebat de ce e incuiat iar el i-a raspuns ca e incuiat pentru ca acolo sunt toate comorile lui.Pe atunci nu era infractor dar tanara se gandea ca acolo ar puune ( Pune venea, da ai greşit la tastare, nu-i nimic grav. ) el cele furate.Forteaza usita de la dulap insa spre marea ei dezamagire dulapul era gol.Ofteaza in timp ce se mai uita putin prin baie dar un zgomot venit din salon i-a facut inima cat un purice.


Am adus si capitolul 9 si multumesc mult pentru voturi si pentru comentarii.Nu stiu cat de reusit e acest capitol dar sper sa va placa. happy

După cum ai cerut critică uite-mă aici. Deci chiar îmi place ideea şi mai ales felul cum scrii. Eu nu aş putea scrie la persoana a III-a crede-mă ar ieşi o prostie imensă. Sincer apreciez acest lucru foarte mult.

Titlu: Sincer este cam neinspirat. Banal pot zice, dar nu e nimic cu timpul ai să-ţi dai seama cât de important este un titlu pentru un fic. Data viitoare sau la următorul fic ai mai mare grijă la alegerea titlului.

Idee: Este originală nu am ce spune, îmi place că ei lucrează la un caz unde trebuie să-l prindă chiar pe fostul iubit la Sakurei un bădăran. lough Scuză-mă chiar m-a prins povestea. Când am început să citesc mi-am zis că mă omor, dar nu e aşa de rău, se vede o evoluţie de la primul capitol, semn că îţi este mult mai lejer să scrii. Nu ? Am ghicit ? Ai spune că da. puppy eyes

Descriere: La început nu era, era doar acţiune ceea ce nu-mi plăcea deloc, crede-mă. După am văzut la capitolul 3-4 ( parcă ) că aveai numai dialog ! Ohh doamnee să nu mai văd aşa ceva ?! Okey ? Ai avut propoziţii, fraze ce mi-au plăcut foarte mult ! Ai potenţial deci să nu te aud că te laşi de scris din cauza criticii mele. Aşa eram şi eu inainte, dar foarte ambiţioasă si uite unde am ajuns azi. Sunt critic. Aşa că bagă descriere cât cuprinde. By the way, îmi place ultimul capitol, frumoasa descriere, se poate şi mai bine. ( Eu am fost cu votul se poate şi mai bine. )

Acţiune: La început grăbităăăă enorm. Acum.. hmm.. Mai binişor, îmi place că ai început să fi puţin mai lentă. Ţine minte că intr-o poveste acţiunea trebuie să fie foarte lentă, iar asta are un efect foarte bun asupra cititorilor lăsându-i în suspans. Okey ? puppy eyes

Ortografie: Nu am văzut greşeli de tastare sau ortografi, pe lângă alţii gramatica ta este fără pată. Da greşeli de tastare am mai observat. Ştii cum să scapi de ele ? Înainte să postezi ficul m-ai citeşte-l odată şi verfică., aşa procedez şi eu. Rezultate garantate, ca la tv no ?

Dialog: A fost o grămadă la început. Acum e mult mai bine, dar totuşi unde există e sec. Dacă nu poţi să-l faci altfel înlocuieşte-l cu vorbire indirectă. Am observat stai calmă, la sfârşitul acestui capitol ai folosit vorbirea îndirectă. Foarte bine. Continuă aşa.

Estetica: Ei bine aici o să te muştruluieşc. Trebuie să las spaţii, cum ti-am precizat şi la început, pui numărul capitolului cât şi titlul. Dacă nu, măcar numărul. Laşi două rânduri libere între capitol şi conţinutul propriu zic. Am observat că nu laşi nici câte un rând liber între paragrafe. Te-aş ruga să nu mai văd aşa. Ohh da ! Şi mai ales SPACE după semnele de punctuaţie.

Eu ţi-aş recomanda să citeşti cât mai multe ficuri ca să vezi cum se face. O să te ajute. Şi să nu te prind că te descurajezi din cauza criticii mele că ne supărăm. Ai talent şi mai ales potenţial, cred asta cu tărie şi am să mai trec pe la tine chiar dacă nu ceri critică numai ca să vad cum te descurci. Am aşteptării mari de la tine. Baftă în continuare cu următoarele capitole.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 21:50

Ema Guillotine a scris:
xDeenisaa a scris:


( Okeyy. Acum să începem uşor, văd că ai mult potenţial pentru un scriitor desăvârşit. Acum, orice fic are un titlu. Fiecare capitol are un titlu. Deci data viitoare sper să văd că o să scrii ,, Capitolul X " şi numele de la capitol. Încă ceva, ar fi şi mai bine dacă ai lăsa un rând între capitol; şi titlul lui. )Vede un buchet de trandafiri albi uscat. ( După un semn de punctuaţie cum ar fi punct [ .], virgulă [ ,] sau alte semne se lasă un spaţiu liber, adica SPACE. Aş dori să văd şi această remarcă îndeplinită. )Dar ce cautau la gunoi?Singurul care ii trimitea trndafiri albi era nemernicul de Ren insa asta nu o interesa deloc.Nu ii mai pasa nimic in legatura cu Ren.Vroia sa il prinda si sa il vada dupa gratii datorita acelor furturi pe care le-a comis fara nici o retinere dar acum se intreba doar de ce sunt acesti trandafiri la gunoi? ( Okey, am înţeles că Sakura se miră de ce trandafirul este la gunoi, dar poţi să evidenţiezi lucrul acesta doar într-o poropoziţie, de preferabil. )Problema nu era ca trandafiri sunt in gunoi pentru ca oricum i-ar fi aruncat chiar ea dar cine i-a pus acolo si de ce sakura ( Sakura este substantiv propriu deci vine cu literă mare, adică Sakura. ) nu a stiut nimic de ei.Ia buchetul si intra in bucatarie.
( Aic ar fi mers de minune să pui punct [.] si să începi altă propoziţie )[/font">se intreaba daca se rada sau sa fie nervoasa.Hotarand ca e mai bine sa nu zica nimic de aceasta costumatie deschide subiectul cu buchetul. ( Ultima parte, legată cu subiectul sună puţin ciudat, părerea mea. Ştii de ce ? Nu ai formulat bine, dar nu e nimic stai calmă se rezolvă. Uite un exemplu : ,,să nu zică nimic de această costumaţie deschide alt subiect legat de buchetul cu florii nedorind să spună ceva greşit " Vezi ? Nu e greu, trebuie să le iei uşor. )
-De ce sunt Trandafirii( Trandafirii nu trebuia scris cu literă mare, e substantiv comun. ) astia la gunoi?
-Pai!Practic acum nu sunt la gunoi pentru ca se afla pe masa din bucatarie dar daca te intrebi de ce erau in punga cu gunoi o sa iti spun ca probabil Sasuke i-a pus acolo.El e singurul care i-a atins din ziua in care ti i-a trimis Ren.
( Iarăşi, ar fi fost perfect să laşi un rând liber. )Dupa ce spune toate astea Mika pleaca inapoi in camera ei iar Sakura se uita serioasa la trandafiri.Prin minte ii treceau toate informatiile noi pe care le-a aflat azi.Sasuke nu i-a spus ca hotul e Ren , nu a insistat prea mult cand ea a zis ca se retrage din echipa iar acest lucru pentru ea era foarte uimitor si in cele din urma a aruncat la gunoi trandafirii de la Ren fara sa ii zica.Toate aceste noutati aveau legatura cu Ren.Dar de ce?oare( Trebuia cu literă mare, chiar dacă e substantiv comun e început de propoziţie. ) Sasuke nu vroia ca ea sa stie de Ren ca sa nu sufere sau era altceva?Daca intr-adevar Sasuke nu vroia ca ea sa sufere inseamna ca ii pasa de ea insa nu in felul cum ar vrea tanara.Doar i-a spus ca e sora lui.Putea sa incerce sa afle care e a doua varianta sau putea sa creada ca el vrea doar sa o protejeje.Revenind cu mintea pe pamant Sakura ia trandafirii si ii arunca din nou la gunoi apoi urca in camera sa.Dupa 10 minute coboara imbracata toata in negru. ( Aici ai fi putut să pui virgulă şi să continuii propoziţia aşa : ,, toată în negru având un maieu... " şi continuai cu ce voriai tu să scrii. )Avea un maieu negru si pe deasupra un hanorac tot negru insa avea cateva modele gri iar blugii erau stransi si de aceeasi culoare ca primele doua haine.Se uita in oglinda isi pune gluga in cap apoi pleaca afara in intuneric in cautarea locului unde tinea Ren toata bunurile furate.Daca gasea acel loc cazul ar fi fost inchis si astfel lui Sasuke ii va parea rau.S-a gandit sa mearga mai intai la fosta lui locuinta.Politistii au zis ca mai mult ca sigur nu se ascunde acolo pentru ca nimeni care face o infractiune nu s egandeste ( Mai mult ca sigur ai scris repede, dar e greşeală trebuie să o verific. Era ,, se gândeşte " ) sa se ascunda in locul undear fi cautat prima data.Dar Sakura il cunostea pe Ren si stia ca si-a dat seama de teoria politistilor asa ca mergea sa verifice singura.Banuia ca Ren nu e acolo deoarece infractorii ies noaptea la facut rele iar ziua stau ascunsi.Ajunge in fata blocului in care a locuit Ren.De multe ori a venit in acest loc insa niciodata nu a crezut ca va veni aici pe ascuns.Avea cheia pe care i-a dat-o Ren deci putea sa intre usor in apartament.Urca scarile in timp ce incerca sa alunge amintirile din capul ei.Baga cheia in broasca si deschide usa ( La fel, puteai pune virgulă şi să continui, nu trebuie să ai propoziţii mici pentru că nu mai pricepem nimic şi sună oarecum ciudat, urât. ).Scoate o lanterna din buzunar si incepe sa lumineze prin camera.Se uita prin diverse dulapuri insa nu se vedea nici urma de bani sau diamante.Dupa 10 minute de cautare Sakura incearca sa isi aminteasca de acel loc secret din acest apartament despre care i-a vorbit Ren ( Ar fi fost bine să ai o virgulă aici. Acum observ că propoziţiile tale sunt lipsite de virgule, ar trebui să le foloseşti mai des pentru că ele repezintă pauză în citire şi aşa noi cititori vom înţelege mult mai bine ce vrei să ne prezinţi tu. Da ?! :3 ) atunci cand a venit prima data aici.Intra in camera incet temandu-se ca amintirile ii vor aduce lacrimi dar putea sa fie tare mai ales ca acum nu mai simtea nimic pentru Ren.Lasand asta la o parte Sakura stia ca Ren are un dulap incuiat bine in baie.L-a intrebat de ce e incuiat iar el i-a raspuns ca e incuiat pentru ca acolo sunt toate comorile lui.Pe atunci nu era infractor dar tanara se gandea ca acolo ar puune ( Pune venea, da ai greşit la tastare, nu-i nimic grav. ) el cele furate.Forteaza usita de la dulap insa spre marea ei dezamagire dulapul era gol.Ofteaza in timp ce se mai uita putin prin baie dar un zgomot venit din salon i-a facut inima cat un purice.


Am adus si capitolul 9 si multumesc mult pentru voturi si pentru comentarii.Nu stiu cat de reusit e acest capitol dar sper sa va placa. happy

După cum ai cerut critică uite-mă aici. Deci chiar îmi place ideea şi mai ales felul cum scrii. Eu nu aş putea scrie la persoana a III-a crede-mă ar ieşi o prostie imensă. Sincer apreciez acest lucru foarte mult.

Titlu: Sincer este cam neinspirat. Banal pot zice, dar nu e nimic cu timpul ai să-ţi dai seama cât de important este un titlu pentru un fic. Data viitoare sau la următorul fic ai mai mare grijă la alegerea titlului.

Idee: Este originală nu am ce spune, îmi place că ei lucrează la un caz unde trebuie să-l prindă chiar pe fostul iubit la Sakurei un bădăran. lough Scuză-mă chiar m-a prins povestea. Când am început să citesc mi-am zis că mă omor, dar nu e aşa de rău, se vede o evoluţie de la primul capitol, semn că îţi este mult mai lejer să scrii. Nu ? Am ghicit ? Ai spune că da. puppy eyes

Descriere: La început nu era, era doar acţiune ceea ce nu-mi plăcea deloc, crede-mă. După am văzut la capitolul 3-4 ( parcă ) că aveai numai dialog ! Ohh doamnee să nu mai văd aşa ceva ?! Okey ? Ai avut propoziţii, fraze ce mi-au plăcut foarte mult ! Ai potenţial deci să nu te aud că te laşi de scris din cauza criticii mele. Aşa eram şi eu inainte, dar foarte ambiţioasă si uite unde am ajuns azi. Sunt critic. Aşa că bagă descriere cât cuprinde. By the way, îmi place ultimul capitol, frumoasa descriere, se poate şi mai bine. ( Eu am fost cu votul se poate şi mai bine. )

Acţiune: La început grăbităăăă enorm. Acum.. hmm.. Mai binişor, îmi place că ai început să fi puţin mai lentă. Ţine minte că intr-o poveste acţiunea trebuie să fie foarte lentă, iar asta are un efect foarte bun asupra cititorilor lăsându-i în suspans. Okey ? puppy eyes

Ortografie: Nu am văzut greşeli de tastare sau ortografi, pe lângă alţii gramatica ta este fără pată. Da greşeli de tastare am mai observat. Ştii cum să scapi de ele ? Înainte să postezi ficul m-ai citeşte-l odată şi verfică., aşa procedez şi eu. Rezultate garantate, ca la tv no ?

Dialog: A fost o grămadă la început. Acum e mult mai bine, dar totuşi unde există e sec. Dacă nu poţi să-l faci altfel înlocuieşte-l cu vorbire indirectă. Am observat stai calmă, la sfârşitul acestui capitol ai folosit vorbirea îndirectă. Foarte bine. Continuă aşa.

Estetica: Ei bine aici o să te muştruluieşc. Trebuie să las spaţii, cum ti-am precizat şi la început, pui numărul capitolului cât şi titlul. Dacă nu, măcar numărul. Laşi două rânduri libere între capitol şi conţinutul propriu zic. Am observat că nu laşi nici câte un rând liber între paragrafe. Te-aş ruga să nu mai văd aşa. Ohh da ! Şi mai ales SPACE după semnele de punctuaţie.

Eu ţi-aş recomanda să citeşti cât mai multe ficuri ca să vezi cum se face. O să te ajute. Şi să nu te prind că te descurajezi din cauza criticii mele că ne supărăm. Ai talent şi mai ales potenţial, cred asta cu tărie şi am să mai trec pe la tine chiar dacă nu ceri critică numai ca să vad cum te descurci. Am aşteptării mari de la tine. Baftă în continuare cu următoarele capitole.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 21:51

xDeenisaa a scris:


( Okeyy. Acum să începem uşor, văd că ai mult potenţial pentru un scriitor desăvârşit. Acum, orice fic are un titlu. Fiecare capitol are un titlu. Deci data viitoare sper să văd că o să scrii ,, Capitolul X " şi numele de la capitol. Încă ceva, ar fi şi mai bine dacă ai lăsa un rând între capitol; şi titlul lui. )Vede un buchet de trandafiri albi uscat. ( După un semn de punctuaţie cum ar fi punct [ .], virgulă [ ,] sau alte semne se lasă un spaţiu liber, adica SPACE. Aş dori să văd şi această remarcă îndeplinită. )Dar ce cautau la gunoi?Singurul care ii trimitea trndafiri albi era nemernicul de Ren insa asta nu o interesa deloc.Nu ii mai pasa nimic in legatura cu Ren.Vroia sa il prinda si sa il vada dupa gratii datorita acelor furturi pe care le-a comis fara nici o retinere dar acum se intreba doar de ce sunt acesti trandafiri la gunoi? ( Okey, am înţeles că Sakura se miră de ce trandafirul este la gunoi, dar poţi să evidenţiezi lucrul acesta doar într-o poropoziţie, de preferabil. )Problema nu era ca trandafiri sunt in gunoi pentru ca oricum i-ar fi aruncat chiar ea dar cine i-a pus acolo si de ce sakura ( Sakura este substantiv propriu deci vine cu literă mare, adică Sakura. ) nu a stiut nimic de ei.Ia buchetul si intra in bucatarie.
( Aic ar fi mers de minune să pui punct [.] si să începi altă propoziţie )[/font">se intreaba daca se rada sau sa fie nervoasa.Hotarand ca e mai bine sa nu zica nimic de aceasta costumatie deschide subiectul cu buchetul. ( Ultima parte, legată cu subiectul sună puţin ciudat, părerea mea. Ştii de ce ? Nu ai formulat bine, dar nu e nimic stai calmă se rezolvă. Uite un exemplu : ,,să nu zică nimic de această costumaţie deschide alt subiect legat de buchetul cu florii nedorind să spună ceva greşit " Vezi ? Nu e greu, trebuie să le iei uşor. )
-De ce sunt Trandafirii( Trandafirii nu trebuia scris cu literă mare, e substantiv comun. ) astia la gunoi?
-Pai!Practic acum nu sunt la gunoi pentru ca se afla pe masa din bucatarie dar daca te intrebi de ce erau in punga cu gunoi o sa iti spun ca probabil Sasuke i-a pus acolo.El e singurul care i-a atins din ziua in care ti i-a trimis Ren.
( Iarăşi, ar fi fost perfect să laşi un rând liber. )Dupa ce spune toate astea Mika pleaca inapoi in camera ei iar Sakura se uita serioasa la trandafiri.Prin minte ii treceau toate informatiile noi pe care le-a aflat azi.Sasuke nu i-a spus ca hotul e Ren , nu a insistat prea mult cand ea a zis ca se retrage din echipa iar acest lucru pentru ea era foarte uimitor si in cele din urma a aruncat la gunoi trandafirii de la Ren fara sa ii zica.Toate aceste noutati aveau legatura cu Ren.Dar de ce?oare( Trebuia cu literă mare, chiar dacă e substantiv comun e început de propoziţie. ) Sasuke nu vroia ca ea sa stie de Ren ca sa nu sufere sau era altceva?Daca intr-adevar Sasuke nu vroia ca ea sa sufere inseamna ca ii pasa de ea insa nu in felul cum ar vrea tanara.Doar i-a spus ca e sora lui.Putea sa incerce sa afle care e a doua varianta sau putea sa creada ca el vrea doar sa o protejeje.Revenind cu mintea pe pamant Sakura ia trandafirii si ii arunca din nou la gunoi apoi urca in camera sa.Dupa 10 minute coboara imbracata toata in negru. ( Aici ai fi putut să pui virgulă şi să continuii propoziţia aşa : ,, toată în negru având un maieu... " şi continuai cu ce voriai tu să scrii. )Avea un maieu negru si pe deasupra un hanorac tot negru insa avea cateva modele gri iar blugii erau stransi si de aceeasi culoare ca primele doua haine.Se uita in oglinda isi pune gluga in cap apoi pleaca afara in intuneric in cautarea locului unde tinea Ren toata bunurile furate.Daca gasea acel loc cazul ar fi fost inchis si astfel lui Sasuke ii va parea rau.S-a gandit sa mearga mai intai la fosta lui locuinta.Politistii au zis ca mai mult ca sigur nu se ascunde acolo pentru ca nimeni care face o infractiune nu s egandeste ( Mai mult ca sigur ai scris repede, dar e greşeală trebuie să o verific. Era ,, se gândeşte " ) sa se ascunda in locul undear fi cautat prima data.Dar Sakura il cunostea pe Ren si stia ca si-a dat seama de teoria politistilor asa ca mergea sa verifice singura.Banuia ca Ren nu e acolo deoarece infractorii ies noaptea la facut rele iar ziua stau ascunsi.Ajunge in fata blocului in care a locuit Ren.De multe ori a venit in acest loc insa niciodata nu a crezut ca va veni aici pe ascuns.Avea cheia pe care i-a dat-o Ren deci putea sa intre usor in apartament.Urca scarile in timp ce incerca sa alunge amintirile din capul ei.Baga cheia in broasca si deschide usa ( La fel, puteai pune virgulă şi să continui, nu trebuie să ai propoziţii mici pentru că nu mai pricepem nimic şi sună oarecum ciudat, urât. ).Scoate o lanterna din buzunar si incepe sa lumineze prin camera.Se uita prin diverse dulapuri insa nu se vedea nici urma de bani sau diamante.Dupa 10 minute de cautare Sakura incearca sa isi aminteasca de acel loc secret din acest apartament despre care i-a vorbit Ren ( Ar fi fost bine să ai o virgulă aici. Acum observ că propoziţiile tale sunt lipsite de virgule, ar trebui să le foloseşti mai des pentru că ele repezintă pauză în citire şi aşa noi cititori vom înţelege mult mai bine ce vrei să ne prezinţi tu. Da ?! :3 ) atunci cand a venit prima data aici.Intra in camera incet temandu-se ca amintirile ii vor aduce lacrimi dar putea sa fie tare mai ales ca acum nu mai simtea nimic pentru Ren.Lasand asta la o parte Sakura stia ca Ren are un dulap incuiat bine in baie.L-a intrebat de ce e incuiat iar el i-a raspuns ca e incuiat pentru ca acolo sunt toate comorile lui.Pe atunci nu era infractor dar tanara se gandea ca acolo ar puune ( Pune venea, da ai greşit la tastare, nu-i nimic grav. ) el cele furate.Forteaza usita de la dulap insa spre marea ei dezamagire dulapul era gol.Ofteaza in timp ce se mai uita putin prin baie dar un zgomot venit din salon i-a facut inima cat un purice.


Am adus si capitolul 9 si multumesc mult pentru voturi si pentru comentarii.Nu stiu cat de reusit e acest capitol dar sper sa va placa. happy

După cum ai cerut critică uite-mă aici. Deci chiar îmi place ideea şi mai ales felul cum scrii. Eu nu aş putea scrie la persoana a III-a crede-mă ar ieşi o prostie imensă. Sincer apreciez acest lucru foarte mult.

Titlu: Sincer este cam neinspirat. Banal pot zice, dar nu e nimic cu timpul ai să-ţi dai seama cât de important este un titlu pentru un fic. Data viitoare sau la următorul fic ai mai mare grijă la alegerea titlului.

Idee: Este originală nu am ce spune, îmi place că ei lucrează la un caz unde trebuie să-l prindă chiar pe fostul iubit la Sakurei un bădăran. lough Scuză-mă chiar m-a prins povestea. Când am început să citesc mi-am zis că mă omor, dar nu e aşa de rău, se vede o evoluţie de la primul capitol, semn că îţi este mult mai lejer să scrii. Nu ? Am ghicit ? Ai spune că da. puppy eyes

Descriere: La început nu era, era doar acţiune ceea ce nu-mi plăcea deloc, crede-mă. După am văzut la capitolul 3-4 ( parcă ) că aveai numai dialog ! Ohh doamnee să nu mai văd aşa ceva ?! Okey ? Ai avut propoziţii, fraze ce mi-au plăcut foarte mult ! Ai potenţial deci să nu te aud că te laşi de scris din cauza criticii mele. Aşa eram şi eu inainte, dar foarte ambiţioasă si uite unde am ajuns azi. Sunt critic. Aşa că bagă descriere cât cuprinde. By the way, îmi place ultimul capitol, frumoasa descriere, se poate şi mai bine. ( Eu am fost cu votul se poate şi mai bine. )

Acţiune: La început grăbităăăă enorm. Acum.. hmm.. Mai binişor, îmi place că ai început să fi puţin mai lentă. Ţine minte că intr-o poveste acţiunea trebuie să fie foarte lentă, iar asta are un efect foarte bun asupra cititorilor lăsându-i în suspans. Okey ? puppy eyes

Ortografie: Nu am văzut greşeli de tastare sau ortografi, pe lângă alţii gramatica ta este fără pată. Da greşeli de tastare am mai observat. Ştii cum să scapi de ele ? Înainte să postezi ficul m-ai citeşte-l odată şi verfică., aşa procedez şi eu. Rezultate garantate, ca la tv no ?

Dialog: A fost o grămadă la început. Acum e mult mai bine, dar totuşi unde există e sec. Dacă nu poţi să-l faci altfel înlocuieşte-l cu vorbire indirectă. Am observat stai calmă, la sfârşitul acestui capitol ai folosit vorbirea îndirectă. Foarte bine. Continuă aşa.

Estetica: Ei bine aici o să te muştruluieşc. Trebuie să las spaţii, cum ti-am precizat şi la început, pui numărul capitolului cât şi titlul. Dacă nu, măcar numărul. Laşi două rânduri libere între capitol şi conţinutul propriu zic. Am observat că nu laşi nici câte un rând liber între paragrafe. Te-aş ruga să nu mai văd aşa. Ohh da ! Şi mai ales SPACE după semnele de punctuaţie.

Eu ţi-aş recomanda să citeşti cât mai multe ficuri ca să vezi cum se face. O să te ajute. Şi să nu te prind că te descurajezi din cauza criticii mele că ne supărăm. Ai talent şi mai ales potenţial, cred asta cu tărie şi am să mai trec pe la tine chiar dacă nu ceri critică numai ca să vad cum te descurci. Am aşteptării mari de la tine. Baftă în continuare cu următoarele capitole.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 09:58

In primul rand multumesc mult pentru critica si o sa incerc sa tin cont de sfaturi .

Ma bucur ca nu am greseli ortografice pentru ca nu imi place sa vad greseli din astea cand citesc . Voi pune spatiu intre semnele de punctuatie si voi lasa spatiu si intre paragrafe . Ma voi asigura ca titlul capitolul sa contina si un nume iar in legatura cu titlul ficului stiu ca e foarte sec si de prost gust , de fapt , cel mai prost titlul din lume dar nu am avut nici o idee atunci si nici acum nu am . very sad

Imi place dialogul mai mult dar nu stiu cum sa il schimb , insa as putea sa fac vorbire indirecta doar ca nu voi mai avea aceeasi placere la scris . happy

Nu stiu sigur daca e mai lejer sau nu dar stiu ca eu scriu cum vor atii sa scriu . happy2

Din nou multumesc pentru critica si ca ti-ai facut timp si pentru mine dar nu sunt sigura ca vei vedea multe schimbari . As vrea sa schimb cum scriu dar nu cred ca pot . sad


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16


Ultima editare efectuata de catre xDeenisaa in Dum 01 Iul 2012, 10:14, editata de 1 ori
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 10:01

Facem off topic dar puţin de tot. :o3

Nu fi aşa.. Ai încredere în tine, nu există nu poţi. Cu mult efort o să ajungi să scrii ca toţi ceilalţii plus că ideea ta este una foarte reuşită. Stai calmă, aveam şi eu un fic cu titlul asemănător şi eram varză pe atunci.

Be chill and write.. By the way, nu trebuie să scrii cum vor alţii ci cum vrei tu. Este povestea ta, faci ce vrei cu ea, eu doar ţi-am precizat greşelile pe care le faci.

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 10:18

Increderea in mine nu exista . Nu a existat si nici va exista vreodata .

Imi pare rau sa iti spun dar eu niciodata nu o sa scriu ca toti ceilalti . Eu nu stiu sa scriu , de asta ar trebui sa renunt si o data tot o sa am destul curaj ca sa fac asta .

P.s. Nu am inteles la ce te-ai referit cand ai zis off topic .


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 13:35

Capitolul 10

Primul sarut

Se auzeau urme de pasi care se pare ca erau din ce in ce mai aproape. Trebuia sa apuce ceva in mana dar ca sa fie sigura mai trebuia si sa-si pregateasca discursul ca sa il imbuneze pe Ren. Nu stia ce putea sa spuna insa daca nu avea foarte mare grija, isi risca sanatatea sau poate chiar mai rau.

Telefonul a anuntat-o ca a primit un mesaj ceea ce a facut ca pasii sa se opreasca. Din moment ce Ren deja stia ca cineva e in baia lui, Sakura s-a gandit ca trebuie sa se ridice si sa zica ceva inainte ca el sa ii dea un glont in cap. Cu teama si nesiguranta, iese din baie si aproape ca impietreste cand vede o silueta masculina la doar cativa pasi de ea. Era prea intuneric ca sa vada cine e insa ceva ii zicea ca e mai bine sa spuna ceva , poate asa evita o nenorocire.Balbaindu-se din cauza fricii ce isi facea simtita prezenta in inima tinerei, care batea din ce in mai tare, ea spune cu o voce slaba tremuratoare.

-Ppoot... ssa iti explic.
-Mai intai vreau sa imi dai un motiv bun pentru care nu ar trebui sa te bat.
-Sasuke?!Ce cauti aici?

El ii pune lumina unei lanterne in ochi iar ea incearca sa o opreasca punand o mana in fata ochilor dar din pacate lumina era la fel de mare si de deranjanta pentru ochii ei fragili, de un verde patrunzator, ce erau capabili sa citeasca si cele mai ascunse ganduri. Fara sa se gandeasca prea mult, Sasuke o prinde de mana intr-un mod putin brutal, datorita nervilor ce au pus stapanire pe ratiunea lui, apoi o trage dupa el pana afara, in intuneric si frig, unde era parcata masina. Deschide portiera din dreapta cu o miscare grabita si o impinge inauntru fara sa isi dea seama ca i-ar putea provoca cateva rani fizice insa de data aceasta nu a fost cazul. Grabit , inconjoara masina si urca repede la volan apoi dupa ce blocheaza usile apasa puternic pe acceleratie, ceea ce a facut ca masina sa o ia din loc si sa mearga ca un fulger pe strazile pustii.

Tot drumul a fost linistit deoarece Sasuke nu a scos o vorba, fiind ocupat sa conduca din ce in ce mai repede iar Sakura se intreba de ce are fata asta atat de nervoasa. Avea senzatia ca daca ar putea, tanarul ar arunca fulgere din ochi iar pe gura i-ar iesi flacari insa gandurile i-au fost intrerupte atunci cand el opreste in fata casei ei. Expira aerul incercand sa dea afara toata furia adunata, dar fara prea mari sanse deoarece nervii stateau lipiti de mintea lui ca niste lipitori.

-Ce naiba cautai acolo Sakura?!

Inainte ca ea sa ii poata raspunde pe un ton calm si oarecum temator el se intoarce brusc cu fata la ea, foarte nervos , cum nu a mai fost niciodata, cel putin niciodata cu ea deoarece cei doi erau ca frate si sora dar spre deosebire de alti frati care isi cearta surorile Sasuke era foarte bland doar cu ea insa acum faptul ca Sakura a mers acasa la Ren l-a scos din sarite si nu avea de gand sa fie bland.

-Ai idee ce se intampla daca venea Ren acolo?!Ce-a fost in capul tau?!Puteai fi moarta acum!!Iti mai folosesti creerul macar putin?!
-Nu sunt moarta si imifolosesc creerul, clar?!Asa ca nu mai tipa la mine pentru ca si tu erai acolo si in plus, daca cel mai bun prieten al meu ar fi avut incredere in mine ca sa imi spuna pe cine urmarim nu as fi mers acolo, deci termina!

Striga ea nervoasa apoi se uita pe geamul din dreapta in timp ce linistea nedorita de nimeni, s-a asternut intre ei, datorita faptului ca cei doi nu mai ziceau nimic, fiecare fiind preocupat cu nervii. El o priveste , de data asta foarte calm cu mila si tristete. Ii parea rau ca a strigat la ea insa si-a asumat un risc foarte mare ce nu putea fi trecut asa de usor cu vederea si nici mai greu nu putea fi trecut peste el.

Sa mearga in ascunzatoarea lui Ren chiar cand Sasuke incerca din rasputeri sa o tina departe de el , ii dadea peste cap toate planurile care erau facute spre binele tuturor dar mai ales al ei. Vroia sa il prinda pe Ren, dar isi dorea mai mult ca Sakura sa fie bine, insa daca folosea metoda rea, ea s-ar fi departat mai mult de el si asta era exact opusul a ceea ce vroia el sa faca.

-Nu am vrut sa strig...Iarta-ma dar m-ai speriat foarte tare.Puteai sa patesti ceva rau.

Vazand ca ea nu se uita la el si ca inca sta cu fata la geam se simtea si mai vinovat mai ales ca nu suporta cand ea era suparata din diferite motive, poate chiar banale, dar acum ca era numai si numai vina lui ce sa zica? Trebuia sa rezolve asta chiar acum. Din fericire avea 2 idei cum sa o faca sa il ierte usor insa nu era prea sigur de ce va zice Sakura despre a doua idee , de aceea spera ca nu va trebui sa ajunga pana acolo, dar daca nu avea incotro, era nevoit sa apele la a doua idee.

Se intinde putin ca sa ii prinda barbia cu mana si sa ii intoarca fata fortat spre el. Neavand ce face Sakura se uita serioasa in ochii lui negrii ca noaptea, care in trecut au vrajit-o de multe ori dar nici acum nu era prea imuna la asta.
-Iti vreau doar binele. Tine minte asta. Nicioadata nu o sa iti fac rau. Cel putin nu intentionat.
Sasuke avea un zambet jucaus pe fata. Niciodata el nu a zambit in felul acesta pentru ea. Oare ce insemna asta? Poate el simtea ceva pentru ea sau era doar o dorinta a inimii ei, care trebuia sa fie ingropata insa acea dorinta a ramas acolo sperand ca intr-o zi el o va observa iar lucrurile se vor schimba.

Sasuke astepta ca ea sa zambeasca sau sa spuna ceva insa linistea a cazut din nou intre ei. Tanarul mai avea doar un as in maneca pe care putea sa il foloseasca dar acesta era cam instabil insa nu avea de ales. Ea tebuia sa il ierte si trebuia sa faca asta acum, asa ca se apleaca in fata si isi uneste buzele cu ale ei. Fara sa isi dea seama Sakura ii raspunde la sarut marind putin ritmul spre uimirea si fericirea lui Sasuke care a inceput sa isi plimbe mainile pe bratele ei apoi pe talie. Sarutul a devenit din ce in ce mai intens. Ea avea tricoul ridicat deasupra buricului datorita mainilor lui insa nici Sakura nu s-a lasat mai prejos si i-a descheiat jumatate din nasturii de la camasa mangaindu-i pieptul.

-Ar trebui sa ne oprim pentru ca o sa fie greu sa ma opresc mai tarziu.
-Cine a zis ca trebuie sa te opresti mai tarziu?

Il intreba ea cu o privire seducatoare apoi se apleaca putin pesta frana de mana ca sa poata ajunge mai usor la buzele lui, dornica de mai mult din partea lui dar acest moment ce parea perfect, de fapt ce era perfect din toate punctele de vedere, mai ales pentru Sakura, a fost rupt de o bubuitura ce s-a auzit de afara, spargand linistea , de data aceasta foarte placuta.

Am adus si capitolul 10 , ar fi venit mai repede dar am vrut sa modific cate ceva happy
Va rog, critici, pareri, orice e bine venit. happy


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 14:57

Buna, am aterizat si eu pe aici.
Scuza-mi intarzierea ... cam 10 capitole, dar ma voi revansa cu un comentatriu la fiecare capitol de acum inainte.
Imi place mult ficul tau, mai ales ultimul capitol in love Mi-a placut la nebunie primul sarut al celor doi, dar s-a terminat chiar cand devenea cel mai interesant. Ce s-a intamplat ? De ce s-a auzit acea bubuitura ? E cumva Ren ?
O sa mor cat o sa trebuiasca sa astept, sper sa aduci nextul cat mai repede, deoarece mor de nerabdare sa vad ce se intampla well? awesome right?
Daca poti, sa ma anunti si pe mine cand pui continuare te rog mult kiss

~Alle~


  Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 15:00

O sa te anunt Alle si ma bucur mult ca iti place in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 11:08

unita iti ador ficu si scuze ca nu am mai comentat dar eu le mai citesc de pe tel si de pe el nu am posibilitatea de a lasa couri i'm sorry


Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 3
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 18:50

hei am trecut si eu pe aici . Vreau next-ul pronto


Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Skyller
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Here and nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 18:49

Imi place, place, place, place:X Deci ai un fic super mega extra giga fain in love in love jos palaria in fata
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 20:04

IMI PLACE!! idee, faptul ca nu ai exagerat cu descrierea ( asta ma enerveaza de multe ori, deoarece se intampla uneori ca descrierea sa acapereze tot capitolul...)....hmmm si daca poti sa ma anunti cand pui next??? ;;)
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 15:26

Capitolul 11

Nu mai suntem doar prieteni

Zgomotul i-a facut pe cei doi sa se opreasca brusc, privindu-se unu pe altul fix in ochi. Crezand ca nu e nimic important, ci doar o pocnitura neinsemnata, Sakura se lasa pe spate in scaunul ei si isi aseaza tricoul iar Sasuke isi incheie nasturii de la camasa dar nici el nu parea sa dea importanta zgomotului de afara. Mintea lui incerca sa analizeze cele intamplate si incerca sa se gandeasca la urmarile aduse de acest incident, insa mult mai mult isi dorea sa o sarute din nou cu intensitate si sa simta din nou acea dorinta care a venit din partea ei. O dorinta ce ii dadea de inteles ca vroia mai mult si ca e flamanda de iubire, iar el era gata sa potoleasca aceasta sete de dragoste ce ardea inauntrul ei.

In mintea tinerei era o cearta aprinsa intre gandurile care se contraziceau si care incercau sa se puna in ordine, dar asta facea ca cearta sa fie si mai mare. De ce a sarutat-o? Ea era suparata pe el si asa trebuia sa ramana, dar chiar isi dorea foarte mult sa il sarute din nou si sa ii simta buzele dulci si moi pe gatul ei delicat. Atingerile lui ii dadeau fiori prin tot corpul, reusind sa o faca sa fiarba pe interior, ceea ce Ren nu reusea niciodata oricat de mult si-ar fi plimbat mainile pe corpul ei, ce striga dupa atentie, dupa iubire... dupa tot ce o facea sa se simta atat de bine.

Un sunet care anunta ca portierele au fost deblocate, a trezit-o din visarea cu ochii deschisi, exact la momentul oportund, cand Sasuke se uita la ea zambind victorios ca si cum acel moment a fost ceva ce a asteptat toata viata, insa nu era asa din nefericire pentru Sakura. Aceasta ii zambeste la randul ei foarte dulce, cum numai ea reusea sa zambeasca iar acest lucru plus corpul ei erau armele cele mai pretioase cand venea vorba de baieti.

Momentul dominat de zambete pline de dragoste si de dorinta, a trecut deoarece timpul necrutator, trecea cu viteza neplacuta a luminii orbitoare si asemenea luminii, care e aprinsa intr-o camera complet intunecata, timpul ii presa din toate directiile sa faca si altceva inafara de a se privi unul pe altul. Erau nevoiti sa se desparta impotriva vointei lor, fiind obligati sa petreaca o noapte lunga si intunecata, separati ceea ce era greu de suportat insa nu aveau de ales. ”Doar daca as putea sa fac ceva” Isi spune Sakura, apoi se intoarce cu totul spre el si cu un zambet urias pe fata il intreaba sperand din toata inima ca nu o va refuza.

-Dormi la mine in seara asta?

El o priveste timp de cateva secunde serios, nestiind ce sa creada, intrebandu-se daca ea glumeste, sau chiar l-a invitat sa doarma in casa ei, foarte aproape de cea pentru care incepea sa aiba divesre sentimente noi amestecate si confuze, care ii inundau sufletul, intr-un mod placut si delicat dar totodata foarte puternic. Dupa privirea ei plina de speranta, Sasuke si-a dat seama ca ingerul minunat de langa el, nu glumeste chiar deloc ci dimpotriva isi doreste cu toata puterea sa petreaca mai mult timp cu cel de langa ea. Acest gand il bucura foarte mult pentru ca asta insemna ca Sakura, il doreste la fel de mult cum o doreste si el, sau poate chiar mai mult. Zambind cu toata inima si ochii sclipindu-i de fericire, tanarul deschide portiera si spune:

-Mi-ar face mare placere sa dorm la tine.

Cei doi se dau jos din masina si pornesc spre casa purtandu-se ca si cum ar fi fost proaspat indragostiti si nu stiu cum sa se poarte cu persoana de langa ei. Din cauza emotilor Sakura scapa cheia din buzunar, iar cei doi se apleaca in acelasi timp sa o ridice si mainile lor se ating usor, insa a fost destul ca acest gest sa aduca furnicaturi in corpul tinerilor. Ea se uita in ochii lui, iar el in ochii ei, fiind gata sa inceapa o alta tura de sarutat insa de data asta, una mult mai intensa si nu pe doua scaune ci probabil intr-un pat.


Am cam intarziat cu acest capitol si imi cer scuze insa nu prea am avut timp sa scriu deci nu stiu cum mi-a iesit asa ca tot ce pot face e sa sper ca e ok. happy


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 19:13

super tare
next-ul repede i love you


Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 20:52

ooooooooooooooooooooooooooooo! A fost minunat ms ca mai anuntat. Vreau next-ul repede.


Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 21:59

Hello!!!! thank you pt ca m-ai anuntat!!! si thank you ca pui next-urile destul repede in love oricum imi place ft mult cum scrii si daca poti anunta-ma in continuare.
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 09 Iul 2012, 16:37

Ma bucur ca va place si puteti fi sigure ca o sa va anunt cand pun next in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 19:28

Hey, ai adus nextul we party !! si pe mine nu m-ai anuntat crying sad puppy eyes
Oricum, imi place mult capitolul, a fost genial.
A fost romantic cand cei doi au pus mana pe cheie in acelasi timp in love love
Mi-a placut mult de tot tot capitolul, ce mai in love
Deci pune-te repejor pe tastat nextul pentru ca vreau sa vad ce se mai intampla please

Si te rog sa imi dai un pm cand pui nextul please puppy eyes puppy eyes puppy eyes


Pupici kissa hugin love
~Alle~ rock hi!


  Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 16:12

Am trecut si eu pe la ficul tau si pot sa iti spun ca ma omori cu suspansul asta what?lol! Imi place foarte muuuult ficul tau , asa ca nu te mai intrista pt. ca nu iti place cum a iesit ...ca de nu biciuitor si daca ai putea sa ma anunti cand pui cap. 12 , m-ar face nespus de fericita in love
^.^Hya^.^


What did you like to do?
To fly ,to swim or to love?
You want to tell you?

I wish to fly to his arms,
Swim with my fingers in his hair
And whispered in his ear ”I love you!”

This is my answer !
Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 1027413bigthumbnail
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 19:39

Imi cer scuze dar nu voi mai fi pe aici aproximativ 2 saptamani, deci continuarea nu va veni prea repede happy


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 16:49

Deci nustiu simt
ca am si eu fluturi in stomac
nu inteleg ,fato tu chiar ai talent
in tine asa ca fii si tu mai optimista!!
Deci doua vorbe vreau next next next!
Si daca nu cer prea mult annta-ma cind il pui!
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 23:37

Capitolul 12

O noapte...

Sasuke ia cheia de jos repede si se ridica in picioare ca sa poata descuia usa ce ii tinea in aerul racoros de afara iar Sakura l-a urmat inauntru. Pe usa era lipit un bilet pe care scria ca Mika doarme acasa la bona ei. Deci casa era complet doar pentru ei doi si pentru gandurile ce aveau sa devina fapte in cateva minute.

Sakura zambeste si lasand biletul sa-i cada din mana isi pune in jurul gatului lui Sasuke. Acesta o ridica de talie si o lipeste cu spatele de usa iar ea isi pune picoarele in jurul taliei lui. El incepe sa o sarute pe gat, din cand ii musca gatul usor. Tanara ii mangaia bratele puternice ce inca aveau palmele pe talia ei dar de data asta acestea erau pe pielea delicata si calda de sub tricoul Sakurei pe care cu o miscare rapida l-a dat jos facandu-l pe Sasuke sa zambeasca multumit privind pieptul ei acoperit de un sutien negru din dantela. Isi scoate si el tricoul apoi cu Sakura in brate urca scarile spre camera ei. Buzele lor se contopeau cu foc datorita dorintei pe care o avea Sakura acea de a fi iubita. Simtea cum ia foc pe dinauntru dar ii placea senzatia si vroia mai mult iar el putea sa ii ofere insa Sasuke nu avea de gand sa se grabeasca asa ca Sakura i-a dat jos tricoul si a inceput sa-i mangaie abdomenul de sus in jos si inapoi. Ea dorea sa fie a lui si ii placea mult gandul ca Sasuke va fi primul din viata ei. El era la fel de incantat ca ea de ce faceau insa spre deosebire de tanara, acesta isi dorea sa savureze fiecare secunda de placere iar acest moment sa il tina minte toata viata. Chiar daca Sakura nu era prima din viata lui, simtea ca e diferita de celelalte de asta nu suporta faptul ca Ren s-a intors insa acum conta doar sa se simta bine alaturi de Sakura.

Lasand gandurile in urma amandoi s-au concentrat mai mult pe actiune. Hainele si-au facut loc pe podea acum ei fiind goi sub asternuturile albe. Aveau mainile impreunate langa capul Sakurei iar buzele lui explorau usor pielea din jurul gatului si de pe sani. Sakura ii strangea puternic mainile simtind inauntrul ei o multime de sentimente. Placere, dorinta dar si durere datorita muscaturilor lui. Sasuke se opreste pret de cateva minute ca sa-i ceara din priviri permisiunea pentru urmatoarea miscare, cea mai dureroasa dintre toate. Sakura, intelegand ce vrea el sa faca ii zambeste inchizand ochii. Mult asteptata impreunare s-a petrecut,tanara muscandu-si buza de jos din cauza durerii dar tanarul a inceput sa-si plimbe din nou buzele pe pielea ei catifelata provocandu-i mii de senzatii placute.

Timpul a trecut pe nesimtite ca o adiere rece de rece de vant intr-o zi torida de vara. Din aceasta cauza cei doi au adormit imbratisati pe la ora 3:00 dimineata. Alte minute s-au scurs repede iar soarele a aparut pe cer anuntand ca o noua zi e pe cale sa inceapa. Linistea domnea in casa cand Sasuke a deschis primul ochii pe la ora 10:00.Se uita prin camera cateva secunde, timp in care cele petrecute cu doar cateva ore in urma i-au revenit in minte. Acesta zambeste, mangaind chipul angelic al persoanei de langa el. Ii da un sarut pe frunte continuand sa ii mangaie obrazul cu degetele. Sakura, simtind atingerile lui placute, deschide ochii incet apoi ii inchide, dar nu inainte de a afisa cel mai dulce zambet al ei. El ii mai da un sarut pe frunte apoi se apropie de buzele ei. 3 cm, 2cm, 1cm si usa de la intrare s-a deschis, rasetele ajungand pana la cei doi.Acestia deschid ochii mari in acelasi timp, iar Sakura sopteste:

-Mika...

In 2 secunde Sasuke deja avea boxerii pe el si isi tragea pantalonii iar Sakura si-a incheiat sutienul. A luat hainele ei de jos si le-a aruncat in baie, apoi a scotocit repede dupa o camasa de noaptea din dulap. Sasuke a deschis geamul pregatit sa sara in copac si sa ajunga jos cu ajutorul lui. Isi intoarce capul spre Sakura, care ii da un sarut rapid apoi fuge in pat cand el a ajuns in copac. Usa se deschide incet iar Mika in camera cu bona dupa ea.

-Ti-am spus ca doarme, sopteste aceasta, haide sa mergem jos Mika.

Insa micuta prefacandu-se ca nu a auzit cele spuse de bona ei intra in baie si iese cu tricoul si pantalonii surorii ei in maini.

-Le-a aruncat pe jos, spune ea cu privirea catre Sakura apoi spre bona.

-Probabil era foarte obosita.Lasa-le pe pat si sa mergem.

De data aceasta Mika si-a ascultat bona si a plecat pe usa afara, apoi a inceput sa alerge pe scari pana jos in bucatarie in timp ce bona zambea gandindu-se la surpriza ce urma sa ajunga pe la ora 13:00.
Intre timp la aeroport o doamna imbracata foarte elegant mergea cu pasi siguri spre o limuzina. In spatele ei veneau doi oameni masivi imbracti in negru cu ochelarii de soare negri si carau foarte multe bagaje. Acestea au fost incarcate, acea domana a urcat in limuzina iar cei doi oameni au urcat intr-o masina neagra. Cele doua vehicule mergeau pe autostrada spre o destinatie anume...


Imi cer scuze ca nu am mai postat doar ca nu am fost in oras si acolo unde am fost plecata nu aveam acces la internet, de aceea nu prea am mai trecut pe la povestile voastre dar cum incepe scoala vreau sa ma revansez. a hug


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 00:32

doamne de ce n-am trecut pe aici???
incredibil ficul happy
astept nextul cat mai repede
te-am puapt spor la csris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Continut sponsorizat




Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Doar prieteni?(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-