Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Doar prieteni?(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Cum vi se pare acest fic ?
Foarte reuşit
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_vote_lcap87%Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_vote_rcap
 87% [ 27 ]
Interesant
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_vote_lcap6%Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Poţi mai mult
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_vote_lcap6%Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Total voturi : 31
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 19:04

ador ficul tau e super in love
abia astep nextul happy2
sa ma anunti sh pe mine happy
te kiss alexx sh spor la scris a hug


Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 22:02

Sunt batuta-n cap. nervi!
Imi cer mii de scuze ca nu am mai comentat.
Capitolul mi-a placut foarte mult. La sfarsit m-ai lasat in aer. Sper sa aduci repede next-ul.
Descrierea imi place, actiunea nu mi se pare grabita, dar greseli de tastare/ortogrfie am vazut, insa dai un mic edit si rezolvi.
Te rog sa ma anunti cand vii cu next-ul si, din nou, imi cer scuze ca nu am mai comentat. ingrijorat


Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 13:58

WOW ce tare a fost capitolul asta !
Imi place mult ficul asta si de fiecare data cand vroiam sa comentez uitam , dar de data asta am reusit .
Ma bucur mult ca cei doi au devenit mai mult decat prieteni .
Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui nextul .


Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Nsk6



Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 14:49

Capitolul 13
O surpriza neplacuta



Sakura se da jos din pat si se schimba in hainele de casa fiind cu gandul la noaptea trecuta. Acum , parea ca totul a fost un vis frumos dar acest lucru era imposibil deoarece mai avea senzatia ca simte buzele lui pe pielea ei. Totusi, totul a fost atat de perfect incat tanara avea senzatia ca neaparat trebuie sa se intample ceva rau dar ce putea fi ? Nici macar gandul la Ren nu putea sa alunge amintirile ce s-a format in mintea ei si care nu aveau sa mai plece vreodata. Acum tot ce isi dorea Sakura era sa petreaca cat mai mult timp cu iubitul ei.”Dar nu este iubitul meu” Isi zise ea realizand ca daca s-au culcat impreuna asta nu inseamna ca e automat iubitul ei.

O umbra de tristete a trecut lent peste chipul tinerei dar nu a avut timp sa se gandeasca prea mult la problema aceasta pentru ca telefonul i-a sunat readucand-o in prezent. Un zambet enorm s-a asternut pe fata ei cand a vazut numele care a aparut pe ecran. Automat a apasat pe butonul verde si a dus telefonul la ureche, asteptand ca vocea lui sa intre in capul ei si sa o pastreze acolo pentru mult timp.

-Buna dimineata, iubita mea. Ai luat deja micul de jun sau pot sa vin si eu acolo ca sa-l luam amandoi ?

-E o dimineata buna pentru ca m-ai sunat tu, iubitule. Nu am mancat inca nimic dar cred ca ai uitat de Mika.Daca vrei, putem sa mancam toti tre, ce spui ?

-Daca stau langa tine si iti vad chipul minunat, nu imi pasa nici daca mai sunt 50 de oameni in incapere.

La auzul acestor cuvinte Sakura a inceput sa rada in hohote apoi i-a spus ca il asteapta cu nerabdare, dupa care cei doi au inchis telefoanele chiar daca si-ar fi dorit sa discute ore in sir. Cu acest gand in minte tanara se invartea prin camera cu un zambet pana la urechi si cu telefonul strans la piept. Asta cu siguranta era una din zilele ei cele mai fericite si nu vroia ca ceva sau cineva sa o strice. Se opreste din invartit in dreptul geamului si priveste afara unde razele de soare incalzeau pamantul plin cu roua de dimineata. Chiar in acel moment, in care Sakura admira natura o limuzina a oprit in fata casei. Tanara se uita cateva secunde la limuzina iar cand o portiera se deschide aceasta fuge repede spre usa de la intrare. Trece prin dreptul bucatariei unde se aflau Mika cu bona ei si apasa pe clanta de la usa deschizand-o.

-Mama !

-Buna, scumpo ! De ce te uiti asa la mine ? Nu ti-era dor de mama ta ? intreaba aceasta si trece pe langa fata ei cea mare care semana leit cu ea, apoi intra in bucatarie si o imbratiseaza pe Mika, care topaia intruna de fericire in timp ce pe fata Sakurei s-a asezat un nor negru.

Ea si cu mama ei nu erau chiar cele mai bune prietene dar nici mama si fica. Mai bine puteai sa le spui dusmane si concurente. Mama Sakurei mereu si-a dorit un baiat in timp ce tatal ei a vrut o fetita. Atunci cand Sakura s-a nascut tatal ei a fost foarte incantat si isi petrecea tot impul liber cu ea, iar pe draga lui sotie a inceput sa o neglijeze, iar aceasta greseala, a adus rivalitate intre mama si fica, desigur pentru ca mama a vrut asta. Sakura a crescut cu gandul ca asa trebuie sa se poarte mamele. Sa fie rele, sa strige atunci cand micuta face o greseala si sa o pedepseasca o zi intreaga, fara televizor sau stand in camera ei cand ceilalti copii se distrau afara intrr-o zi de vara.

Cand al doilea copil a venit pe lume ambii parinti au fost entuziasmati chiar daca si de data asta e fost o fata. Mama Sakurei se purta foarte diferit cu Mika, ca si cum ar fi tinut cea mai mare comoara de pe pamant. Tinerei nu-i venea sa creada cat de mult o iubea mama ei pe Mika si cat de mult o ura pe ea dar a hotarat sa nu bage asta in seama si sa-si vada de viata ei, iesind cu prietenii afara si ignorand vorbele de mustrare ale mamei ei, cand lua note mici sau cand venea acasa cu miros de fum de tigara. A incercat sa ii explice mamei ei ca nu ea fumase ci prietenii ei dar bineinteles mama nu a crezut-o iar tanara s-a ales cu o pedeapsa insa, bineinteles ca a ignorat-o.

Seara cand tatal ajungea acasa a urmat o alta cearta pentru ca mama spunea tot ce a facut sau nu a facut Sakura, rau, iar aceasta spunea ca nu este adevarat si tatal stia deja cat de mult face diferenta intre fete , sotia lui, asa ca ii dadea dreptate, Sakurei. A mai durat asa, ceva vreme, 3 sau 4 ani si cand mama vroia sa ceara divortul, tatal a hotarat ca e timpul sa mearga cu sotia lui intr-o vacanta de lux. Acest lucru se pare ca a intors-o din decizia ei si astfel familia lor nu s-a destramat insa acum ca mama lor s-a intors singura asta putea pune un semn de intrebare.

Acum, mama, Mika si bona stateau toate in salon despachetand cadourile care majoritatea erau pentru Mika. Sakura se gandea ca mama a adus mai multe cadouri pentru bona decat pentru fata ei cea mare. Din moment ce nu fusese invitata in salon aceasta statea la masa cu un pahar cu apa in mana gandindu-se la ce putea fi mai rau, cand soneria de la intrare a sunat, insa tanara chiar nu avea deloc chef sa deschida.

-Sakura, vezi cine e la usa ! S-a auzit din salon vocea poruncitoare a mamei, asa ca Sakura a fost nevoita sa se ridice si sa deschida usa. Din cauza nervilor nu a putut sa se abtina cand a zis pe un ton furios.

-Ce vrei?!

-Aaaa, as vrea multe, cum ar fi sa mananc dar moment as vrea sa te sarut.

-Imi pare rau, Sasuke, dar...

Insa tanara nu a apucat sa termine fraza pentru ca Mika a venit ca o tornada roz a fericirii si l-a tras pe tanar de mana pana in casa iar Sakura a fost nevoita sa inchida usa. Din pacate cand s-a intors cu fata spre locul unde ar trebui sa fie cei doi, acestia nu mai erau acolo, iar din salon se auzea cum sora ei mica il prezenta pe Sasuke. Din nou, nervi si-au facut loc in mintea tinerei, asa ca a luat o haina din cuier si a iesit afara trantind usa in urma ei.



Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 20:04

Primaaaaa..... nr1 nr1 skz ca nu am trecut si pe la ficul asta.... chiar e super tare what?lol! what?lol!
Ma intreb ce va face Sakura, dar Sasuke se va duce dupa ea? puppy eyes
Astept cu nerabdare lough
Te rog cand pui next la ambele ficuri ale tale anunta-ma si pe mine... happy
Te rog pune Next repede... te rog te rog te rog a hug
Te rog cu cresica in varf happy2 happy2

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 21:56

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat din cauza inactivităţii.
Ultimul post datează din 13 Septembrie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doar prieteni?(+16)   Doar prieteni?(+16) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Doar prieteni?(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-