Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 What is that word: "Love"?(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Va place ficul?
Nu , pierdere de timp >:)
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_vote_lcap0%What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
E bunicel...
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_vote_lcap8%What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_vote_rcap
 8% [ 3 ]
E interesant , ne lasi in suspans? Next.
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_vote_lcap92%What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_vote_rcap
 92% [ 33 ]
Total voturi : 36
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:02

te rog nu inchide ficu e super mirific kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:05

DE ce l-as inchide? hmm..realy?
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:06

nu ai scris tu mai sus
dar nu conteaza nu?
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:08

Aaa, nu nimic, nu is nebuna, nu voi face in veci prostia de a inchide un fic,, am zis ca atunci cand ALy lipseste nu inchid ficurile , clar :))
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:11

Max, vin dupa tine cu lancea rock
Declaimer: lancea proprietate ala Aly Shine.
Asa...deci eu astept nextul la ficurile tale, ca de nu te pandesc cu lancea mea giga rock
EDIT: ce onoare pe mine, stai sa vezi ca vin cu lancea, in vise te bantui nu altceva evil devil mua ha ha


Ultima editare efectuata de catre Aly Shine in Joi 26 Iul 2012, 00:12, editata de 1 ori
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:12

aa ok te iubesc pe tine si pe panterele din New York kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:14

oke, mersi lss:*:, ma omori Aly? Sa vedem cine aduce nextul daca mor=)) nu cred in fantome, nu mai cred :| :))
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:17

Am uitat rolling on the floor
E randul tau la Obsession....
E las ca fanotmele mai nou si trimit SMS, ce stiti voi? rolling on the floor
Tot am eu sa pun la punct un plan malefic... asta sa stiti de la mine : evil devil mua ha ha
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:22

Da doamna profesoara, e randu meu=)) ce sa ii fac? mi-otrebuit ficuri, am ficuri=))
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:26

Corect rolling on the floor
Si cate ai....
las ca in colaborare, nu ai mai multe ca mine...
Bosss.
PS: NEXT!!!! rolling on the floor
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:27

next next next
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:29

il aduc next, intr-o buna zi cu soare:)), ce nu am multe ficuri in colab?
Op, piano notes, aoi no bara, stalinsakaya, la mila destinului, viata unei femei, nu is multe deloc, chiar putine:-w
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 00:31

rolling on the floor 6 good....
Gata rolling on the floor tu ai mai multe ficuri in colaborare, decat cele pe care le-am inchis eu evil devil mua ha ha
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 21:34

si cand e acea zi cu soare nu mai pot vrei sa fac kboom si nu vrei nui asa ?
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 22:05

ziua in care nu taie tata netu>.<
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 22:07

offffffffff
cred ca ai ramas in pana de idei
nui asa??????
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 22:10

nup, e complet adevarat ce vrea sa faca tata:|
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 22:13

pai si pana atunci nu poti pune next
?????????????
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 22:17

o sa il pun, nush cand
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 22:17

thank you thank you ms esti cea mai tate thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 12:22

Max a scris:
    Chapter VII:

    POV By Narator:

    „Timpul nu tine o vesnicie, nici vesnicia insasi, el isi urmeaza oridinile insa, stie ca o iubeste, ei nu ii pasa de viata sau moarte, doreste doar sa ii faca pe cei din jurul ei sa sufere.”

    POV by Sasuke:

    Deci nu vad de ce pui ghilimele. Nu sunt gandurile lui in totalitate, e doar o perspectiva. Nu isi au rostul ] Am lasat-o pe rozalie in gandurile ei, momentan, chiar nu pot sa o inteleg. Stiu prin ce trece dar totusi, in fine [ Limbaj obisnuit, stradal. Asa ceva nu trebuie sa existe intr-un fic. >.< Nu ca nu e corect gramatical dar suna ciudat. ] , trebuie cumva sa o „reeduc”. Telefonul incepuse sa imi sune, [ In loc de ,, acela " cel mai preferabil ar fi fost sa fie ,, apelantul " ] acela fiind Itachi.

    -Da? Acum ti sa [ Greseala de gramatica. Venea ,, s-a " nu ,,sa " ] gasit sa spargi parbrizul? Cum dracu [ Ai citit regulamentul forumul ? Nu avem voie cu cuvinte urate. Deci macar cenzureaza-le ]
    ai mai facut si reusita asta? Itachi stai acolo, ai grija daca mai comentezi ceva te jupoi de viu.
    Inchisem telefonul, abtinandu-ma sa nu il trantesc de toti pereti. Itachi, fratiorul meu „iubit” iar a facut o boacana cu prieteni lui, Diedara si Sasori, reusind sa sparga parbrizul porcheul meu negru. Ce naiba, au aruncat exponatele de la galerie pe geam si a nimerit masina?!!

    Ii spun lui Ino ca s-ar putea ca Sakura sa iasa din camera si sa stea cu ochii pe ea fiindca, nu stiu ce prostii ii mai trec prin capul ei. Of Itachi, pazeste-te ca altfel, daca a mai aflat si politia sau mai stiu si eu, ai mai facut alta prostie, esti ca si mort!”

    POV By Ino: [Okey nu suport cand schimbati perspectiva de 10 ori intr-un capitol. Iti recomand sa nu mai faci asta pentru ca ne ameteste ca naiba ]

    „Ma amuza situatia asta, mai ales la cat de nervos este brunetul, mai mult urla in telefon decat vorbea, deci auzisem ce facuse Itachi, ar trebui sa il sun pe verisorul meu. Scot telefonul si formez un numar, dupa cateva secunde vocea lui auzindu-se in telefon,[ Sincer eu nu mai inteleg nimic, faci fraze lungi si isi pierd intelesul. Mai pune si punct, aici era nevoie de el. ] il salut printr-un glas in care, se citeste voiosia. Nu e chiar asa, insa, cand afla matusa mea Tsunade ce prostie a facut el si ceilalti, nu vreau sa imi imaginez.

    -Ah Ino, nu, nu s-a intamplat nimic, incercase el sa isi ascunda glasul care tremura, parca ii auzeam si bataile inimi din telefon, fapt ce ma amuza iar in scurt timp auzeam si cum tipa Sasuke la ei, era o faza care nu a-si fi vrut sa o ratez, mai ales ca Sasuke este tipul grijului. [ Fraza prea lunga nu mai pricep nimic. Poti sa pui sute de pauze ca tot nu mai pricep. Fa-le mai mici. Taie-le pe jumatate. ]
    Cateodata. Inchid telefonul stiind ca de acum, situatia o sa se complice si oricum, [ Nu trebuia sa fie virgula aici, nu isi are rostul. Abuzezi de virgule mai rau ca mine de punct ] brunetul imi va povesti ca sa ma consulte ce pedeapsa sa primeasca ei, dupa vreo zece minute am auzit o usa care se inchide, venind de la etaj asta e sigur. O silueta gratioasa cobora incet si totusi, parca ametita scarile. Parul lung roz ii atarna pe spate in valuri in timp ce, ochii ei verzi neexpresivi analizau fiecare lucru care ii iesea in cale. Se tinea strans de balustrada, aveam senzatia ca ar putea cadea din clipa in clipa.

    Ma gandesc fix ca de obicei, la cele mai rele posibilitati in viata, nici nu observasem ca ea era deja in fata mea. Chipul ei era foarte palid, ma saluta cu o voce stinsa, intreband unde este Sasuke. Sincer intrebarea ei ma socase, drept, stiind din cate a spus el ca e o persoana mai singuratica, indiferenta si rece. Deci farmecul brunetului a inceput sa isi faca efectul nu? Insa viata ei a fost, in orice caz nu am de gand sa o sperii fiindca stiu cam tot despre ea de la Sasuke, el si cu mine am fost prieteni inca din copilarie deci, [ Inainte de ,, si "nu se pune niciodata virgula, nici dupa el ] si dupa ce a plecat din Tokyo la varsta de 16 ani.

    -Hei esti bine, arati cam palida Sakura.
    -Tu de unde stii care este numele meu? Intrebase vizibil iritata,[ Trebuia punct si incepeai cu litera mare ] ma prezentasem zicand ca sunt o prietena de-a lui Sasuke insa ea, [ Nu era nevoie de virgula. ] se comporta ca de obicei din cate am inteles, indiferenta.

    -Nu trebuie sa te comporti asa, stiu prin ce ai trecut iar eu nu sunt un gen de Gaara[color=pink] [ ,, Un gen de Gaara " ?! Pe asta am inteles-o dar e prost exprimata. Exemplu : << Daru nu sunt gun Gaara si nici Sasuke, cu siguranta. " Simplu. ^^]si nici Sasuke nu este, eu nu vreau sa iti fac rau insa.... [ Eu una nu pricep ce aveti cu punctele de suspensie. Nu isi au locul intr-o poveste. Puteai sa scrii simplu, puneai virgula in loc de punctele de suspensie ] nu apucasem sa continui fiindca ma intrerupse cu aceiasi indiferenta repede:

    -Te rog sa nu te comporti ca si cum m-ai cunoaste, poate stii prin ce am trecut insa, [ Nu trebuia virgula ] imi fac rau cu mana mea pentru ca asa vreau, iti convine raspunsul?


    -Sakura, nu vreau sa crezi ca ma comport ca cineva care te-ar cunoaste, din potriva, nu te cunosc deloc insa tu nu dai aceasta sansa oamenilor, cum sa nu te simti ca o papusa fara viata, o marioneta manevrata cum vrea el..

    -Cate de multe stii despre mine? Asta e doar modul in care am trait nu si comportamentul meu pe care, nu e necesar ca cineva vreodata sa il cunoasca si Sas.. [ La fel ca mai sus cand am specificat de punctele de suspenie. ] .se opri brusc fiindca incepuse sa stranute, insa nu, era o tuse, chiar deloc! Tusea sange asta era clar, ma ridicasem panicata intrebandu-ma ce naiba sa intamplat. Scoasem telefonul de unde sunasem la ambulanta care a ajuns in 5 minute, Sakura intrase intr-o forma de coma, Sasuke ajunse de 3 minute si nu vreau sa stiu cat la ora a mers pe drum, cu el era si Itachi , amandoi faorte ingrijorati iar banuielile mele gen, ca Itachi si Sakura, intre ei sa se fi petrecut ceva nu ma lasau de la aeroport in coace.” [ Punct ! Firar el de punct ! Deci n-am citit fraza la ce lunga era. Ma dispera, eu una am probleme cu astfel de chestii. Doamne tu citesti dupa ce scrii ? Proabil nu tocmai deaia nu pricep nimic. Poate am eu problema la cap sau ceva dar nu mai face frazele atat de lungi. Uff, uite de unde ai spus ca Sakura intra in coma puteai pune punct incepeai alta propozitie si totul era perfect. ]

    POV by Sasuke: [ IAr schimbi perpectiva si devine agasant nu pentru mine ci pentru toti. Eu te sfatuiesc sa nu citesti numai ficurile lui Aly Shine ci si atele, poate asa ai sa vezi ca nu exista un capitol cu 3 perspective ci maxim 2 ( rareori asta ) ]

    „Mereu, mereu la nesfarsit. Oare intr-o zi se vor termina toate rautatile din lume? Nu e nevoie de un raspuns fiindca stiu acesta care este, niciodata!! [ Amm.. O_O De ce pui doua semne de exclamare ? Nu e nevoie. E o poveste nu o discutie pe mess ] Daca ar fi fost doar parbrizul masini mele poate acum a-si fi fost si eu mai indulgent cu pedeapsa, idioti, ca alfel nu ii pot numii, Diedara, Sasori si Itachi, mergeau cu peste 240km/h, [ Fara virgula ti-am mai explicat mai sus ] si la naiba ca i-am lasat. Pe un drum mai retras, unde, au intrat din plin in doua masini. Presa, [ Fara virgula !! ] a fost a dracului de greu de stapanit, ce sa mai zic de mituit printre care, [ Okey crezi ca suna mai bine daca pui o suta de pauze ?! Deloc devine enervant si faci greseli de punctuatie. Nici aici nu trebuia ] si interventia politiei. Cele doua masini, una sa [ A doua oara ! Asta nu e greseala de tastare ci gramatica. Sa scrie ,, s-a " nu ,, sa ". ,, Sa " se scrie cand este vorba de o persona. Exemplu: Fiica sa ( a lui ) a plecat la munte ". ] rostogolit iar cealalta a intrat intr-un gard. Din”fericire” nu a murit nimieni [ Nimeni nu ,, nimieni " ] , pana nu il omor eu pe Itachi. Ce frate batut in cap pot sa am si eu!

    Muream de nervi nu alta, Sakura intrase intr-o coma „usoara” daca se poate spune asa, ce prostie. Imi ascundeam fata in palme, care erau sustinute in coatele de pe genunchi [ ,, Genunchii " nu ,, genunchi " ] mei, un suntem [ ,, Sunet " nu ,, suntem " ] de pasii se auzea pe holul mai mult pustiu fomat [ ,, Format " nu ,, fomat " ] din pereti albi si o gresie in mozaic tot alba [ Faci repetitie cu ,, alba " puteai scrie in loc de al doilea alb ,, de aceiasi culoare cu peretii. " ] . Intrebase care dintre noi era Sasuke Uchiha dat fiind faptul ca, [ Fara virgula ! Aceiasi poveste ] si „prea-iubitu” meu frate e aici. Ma invitase in biroul lui fiindca problemele ei nu pot fi discutate pe intamplare intr-un oarecare hol. [ ,, PE intamplare " ? Okey vreau sa-mi dai un PM sa-mi explici aceasta " expresie " da ? Pentru ca nu am de gand sa-mi storc creieri si sa inteleg sa ghicesc ce vroiai sa zici. Poate sunt eu cu capu da, na, la ultimul control eram sanatoasa bine, ]

    Biroul nu era cine stie ce, o camera micuta, [ Fara virgula ] cu un birou din lemn de frasin pe care erau diverse documente, o canapea neagra destul de incomoda din priviri si o mini blilioteca aflata sub o fereastra mica ascunsa in perdeaua de culoare alba, [ In loc de virgula trebuia ,, si " ] stransa de un fel de fundita in parti.

    -Domnule Uchiha, incepuse el mai mult ezitand, luati loc, spuse aratand spre canapeaua neagra,[ Punct si litera mare ] am vazut analizele domnisoare Haruno, pot sa intreb, parintii ei?

    -Sunt plecati in Turcia, continuati.

    -Sa inteleg ca dumneavoastra sunteti tutorele ei, rezultatele analizelor sunt devastatoare, ati spus ca incepuse sa stranuta [ Stranute nu stranuta ] in sange, nu? Dadusem din cap in semn ca da la care continuase, nu e bine chiar de loc. O ecografie mi-a aratat ca plamani sunt in stare deplorabila, iar rinichiul stang abia mai „traieste”.

    -Va referiti la?

    -Corpul ei, se pare ca inima e „Straina” ceea ce inseamna ca a avut un transplant, [ Fara virgula ] si scoase din stertarul [ Sertarul nu stertarul ] destul de mare un dosar care scria numele ei, aruncandumi-l [ Aruncandu-mi-l nu arucandumi-l ] mie. Il rasfoisem de unde reise ca, ea fusese un caz de univentricular la inima, [color=pink] [ Fara virgula ][color=pink] si facuse un transplant acum ceva timp. Iar donatorul ma lasase lat, fusese Yukio Haruno?!

    -Spuneti-mi sincer, domnisoara Haruno se drogheaza?

    Dadusem sadic din cap, parca el, stiind acest lucru, [ Fara virgula ] oftase si punandu-si coatele pe birou si degetele incrucisate, urma sa dea raspunsul final.

    -Trebuie sa o punem sub un tratament, altfel, nu stim daca va supravetui...”

    Scuzati enorma intarziere si extremul de mult dialog:o3:

In sfarsit am terminat. Scuza-ma ca ti-am adus critica deabea acum dar aseara a trebui sa ies de urgenta ( probleme persoanle ).

Titlul: Este bun si expresiv, ai facut o alegere buna.

Idee: Originala cu adevarat, imi place mult de tot. Inceputul m-a lasat cu gura cascata [ primele doua capitole ]. Povestea Sakurei si Gaara, ohh a fost genial. Dupa Gaara pleaca si il roaga fix pe Sasuke sa aibe grija de ea, asta a fost original, dar si ca Itachi [ paradoxal ] este mai mic ca Sasuke. Toata ideea a luat o introsatura uimitoare cand am aflat ca Sakura avea o inima ,, straina " Mi-a placut mult de tot aceea conversatie dintre Sasuke si medic, am inteles totul. [ Da pentru ca vreau sa dau pe medicina si deja citesc carti usor usor dap ! ]

Descriere: Hm.. hm.. Nu e buna dar nici proasta. E de nivel mediu. Adauga mai multa descriere sentimentala si detaliaza aspectele, actiunea si fetele personajelor cand discuta sau fac alte actiuni de genu.

Dialog: Aici a fost in prostie, puteai sa-l inlocuiesti cu vorbirea indirecta si sa-l lasi numai pe ultimul [ cel cu doctorul ] pentru ca nu era sec ci foarte interesant si misterios. Ai grija la dialog pe viitor.

Actiune: E putin trasa de coada, mergi mai lent si astfel o sa ai mai mult suspans. Ai avut momente din unele capitole in care te grabeai parca fugita de o fantoma. Mai lent.

Estetica: E foarte bine asezat in pagina, exista paragrafe dar nu-mi place la capitolul asta ca ai scrisul mare [ probabil ca sa nu para prea mic capitolul ca de, asa faceti toti ] si e si ingrosat de m-au durut ochii in ultimul hal [ iar eu nu am probleme cu ochii ]

Greseli de tastare/gramaticale: Deci aici e jale, am observat ca nu stii sa scrii ,, s-a " si ,, sa " cand trebuie. Documenteaza-te pe net, roaga pe cineva sa te ajute ca daca nu stii asta esti vai de tine. LA fel ai avut si de tastare unele deci iti recomand ca inainte sa postezi un capitol citeste-l de 2 ori ca sa fi sigura ca nu ai greseli sau doar odata [ dar cu mare atentie ]. Ahh da ! Virgulele alea nenorocite ! Doamne iarta-ma nu mai abuza de ele o sa sun la amabasada sa te reclam. Deci simteam ca innebunesc. Intr-o fraza este corect sintactic sa ai virgule cu una mai putin decat cate verbe ai. Dar nimeni nu tine cont de asta, nici noi criticii deci nu vad de ce sa tii si tu, dar mai taie din virgule da-le...

Atat am avut de spus, sper sa ti cont de sfaturile mele.


Acum vorbesc in nume de critic si moderator al acestei sectiunii ,, Fan ficuri " V-am mai reprosat odata tie si lui Aly Shine sa nu mai faceti off-toppic dar vad ca nu ascultati de mine si nici bun simt nu aveti sa va cereti scuze. Am anuntat un Administrator si ramane sa discut cu el despre ce vom face cu voi doua si ceilalti care mai sunt in vizor.
Daca va avertizam continuati si ne luati peste picior [ nu credeti ca va dam ban ] dar o sa vedeti voi ca suntem cat se poate de seriosi.
Exista chat si mess deci acolo sa va vad nu la fic ! Daca nu va mut ficurile la ,, Discutii libere ". Sper ca s-a inteles pentru ca eu nu am de gand sa ma enervez anapoda doar pentru ca voi nu respectati o simpla regula.
Atat am avut de spus.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 13:15

Dublepost dar iertare. -.-"

Fic blocat definitv la cerea autoarei.

Am discutat cu Max şi a spus că nu o interesează de ficuri şi că le pot inchide.

Pe răspunderea şi acordul tău Max îţi închid ficul definitiv.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: What is that word: "Love"?(16+)   What is that word: "Love"?(16+) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

What is that word: "Love"?(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-