Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Small rebel(sasusaku) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Small rebel(sasusaku) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Small rebel(sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Vin 22 Iun 2012, 21:01

Heyyy......Sunt noua pe aici si m-am gandit sa fac un fic ......Deci "Lectura placuta"
Capitolul 1
Sakura Pov:
Mda,mda ma numesc Sakura Haruno si am 16 ani ,parul meu este lung si roz cu o suvita neagra ochii mei sunt verzi precum iarba proaspata de primavara .Locuiesc de 3 ani cu matusa mea Tsunade si sora mea Jessika in Miami ....Eu de fapt locuiesc, stai putin....locuiam in
Beverly Hills cu parintii , fratele meu Jack si sora mea geamana "Emily"...Mda am o sora geamana , pe care nu o suport deloc dar nici ea nu ma suporta ,deci, sentimentul este reciproc he he .Sora mea Jessyka este bruneta cu ochii albastrii inchis ,Jaick este roscat cu ochii verzi inchis iar "Emily" seamana cu mine mult dar ea are ochii roz si este tunsa bob scurt .........Mda se pare ca sunt chemata de cineva in living .Am coborat jos si se pare ca pritenele mele cele mai bune sunt acolo :
-Hy, Sakura !!!!spun toate cinci de-o data
-Hey, fetetelor ! Ce face-ti?
-De la foarte rau in jos !spune o fata blonda cu ochii verzi ,aceasta era Naomi
-Pai ,ce s-a intamplat ??spun eu
-Brayen s-a despartit de Amy.spune o bruneta care avea parul prins in doua cozi ....ea este Alice
-Cum???Daca il prind pe idiotul ala il omor ...Amy era o fata satena cu ochii caprui
-Stai linistita ,ne ocupam de el mai tarziu, acum Amy este cea care conteaza spune o roscata cu pistrui si ochelari ea este Adriana
Dar nu mai apuc sa spun nimic deorece Matusa Tsunade si Jessika ma intrerup :
-Fetelor ,scuze ca va intrerup dar Sakura au sunat parintii vostrii ,si........
-Si ce au zis???
-Trebuie ca tu si Jessika sa va intoarceti in Beverly Hills..
-Cum????De ce ??Ce am facut?\
-Nimik ....dar parintii vostrii considera ca ati stat mult timp in Miami si e timpul sa va intoarceti......
Eu nu am mai spus nimik /......nu puteam sa plek aici imi infintasem trupa "Craizy girls" ce nume ciudat nu? Da asa este daca o sa ma intorc in Beverly Hills o sa-l vad pe el..........iar asta nu pot sa permit dar parintii mei vorbesc foarte serios si nu ma pot impotrivii .......pana la urma nu ma puteam ascunde toata viata nu?
-Bine ...dar cu o conditie ...
-Care?
-Prietenele mele sa vina cu mine!!!!
-Offfff...ma gandeam ca o sa spui asta .....si am discutat si cu parintii tai despre asta si da ai voie sa le iei si pe prietenele tale
-Pot......YEYYYYY
-Cand plecam?
-Chiar maine ,deci faceti-va bagajul la 05:00 dimineata plecam!Inteles?
-Inteles ...spunem toate
Seara venii iar eu ma apucasem de bagaj
Dupa 2 ore =
-Pfff ...a durat ceva "spun eu'
-Hey pot intra ...spune Jessika
-Ai intrat deja...he he
-Stii ,eu chiar astept sa ajungem in Beverly Hills ,tu?
-Da....si eu "spun cu jumatate de gura "
-Iti este greu ,o sa te intalnesti cu toti prietenii tai si mai ales cu Sas....(dar nu apuca sa termine ca o intrerup eu )
-Stii ce ....pana la urma trebuie sa ma inalnec cu ...nu-i asa?Dar tu cu Itachi...mmmmm?
-AAA ....da pai ....mi-am amintit ca am ceva de facut Bye-bye
-Stiam ca vei reactina asa !!tip eu vazand-o iesiind din camera
Oare ce se va intampla maine .....matusa m-ia zis ca nu stie nimeni ca venim ...va fi o mare surpriza pentru toti , presupun ca una placuta ....si am adormit


Cam atat sper sa va placa hihi :-*
Astept commuri Small rebel(sasusaku) 2843714615


Ultima editare efectuata de catre Olivia in Mier 08 Aug 2012, 09:51, editata de 2 ori
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Vin 22 Iun 2012, 22:09

Fic-ul este la forumul gresit! Anunta pe cineva sa ti-l mute, un administrator sau moderator!

Fic-ul este destul de interesant si frumos! Ideea destul de interesanta, nu am mai citit fic-uri SasuSaku cam demult si a fost o bucurie sa dau de al tau! Abia astept nextul si nu uita, anunta un administrator sau moderator sa-ti mute ficul la categoria SasuSaku!


Small rebel(sasusaku) 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 24 Iun 2012, 18:57

Asa cum ai dorit, ti-am mutat ficul ^^

Spor la scris si la idei!^^


Small rebel(sasusaku) Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 24 Iun 2012, 19:21

Multumesc mult ..... o sa aduc nextul cat mai repede in love in love
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 24 Iun 2012, 19:30

Am adus nextul ....❌x❌-*


Capitolul 2
Sasuke Pov:
Ma aflu in camera mea, stateam linistit pe patul meu confortabil .Eram forte linistit dar dintr-o data telefonul meu suna.Raspund fara sa vad cine ma sunat ......Raspund sec:
-Alo...
-Hey ...frate, ce faci? mi-am dat seama ca este cel mai bun prieten al meu Naruto
-Destul de bine ...stateam in pat ,tu?
-Ce ??Mai sunt 2 zile de vacanta si tu stai in pat .....haide eu ,Neji,Sikamaru,Sai si Jaick suntem in fata casei tale
-Cum ,sunte-ti nebuni .....stii doar ca tata m-a pedepsit pentru ca am stricat masina!!!
-Let's go ,boy!!!
-OK !! Stai o sa vad cum o sa ies fara sa fiu observat ....
-Mhhh..
Deci va-ti dat seama eu sunt marele bad boy Sasuke Uchiha .Da ,da am 16 ani ,sunt brunet ochii negrii si bla .bla bla . Of asta imi mai trebuiea ,sa ies afara cand sunt pedepsit .Cum doamne iarta-ma o sa ies eu de aici .......i-a stai geamul este deschis ...he he si mama imi spune ca nu-mi merge capul ,dar de data asta o sa ies neobservat.Mai avem putin si ajungeam la sol ,cand am pus piciorele aud o voce foarte cunoscuta mie
-Aha ...ce cauta fratiorul meu drag ,afara cand este pedepsit ?????
-Mia...aaa ...luoam putin aer!!!!
-Da cum sa nu !I-am vazut pe baietii in fata vilei si ce-ai de spus in apararea ta ???
-Ok ..ok m-ai prins ......Ma pregateam sa plec cu baietii , dar tu vad ca esti aranjata si din cate stiu si tu esti pedepsita
-Bine, facem un pact tu nu-i spui tatei ca am plecat cu fetele iar eu nu-i spun ca pleci cu baietii ...ok?
-Vezi ,de asta esti tu referata mea ....Ok am plecat ma asteapta baietii ...Bye
-Bye-bye
La baieti in masina
-Frate....nu mai vine odata ...spune Neji
-Ai rabdare o sa vina ...
-Gata ....am ajuns ....sa mergem
-Dar unde mergem de fapt??spune Sai
-Pai sa mergem in Beverly Hilton....spune Jaick
-Da ...este o idee buna ...spunem toti
-Atunci sa mergem!! spune Sikamaru

Sakura Pov:
Pfff,....este 04:00 dimineata , nu am putut dormii deloc ...ma tot gandeam cum o sa ma intorc in Beverli Hills si o sa-mi revad toate prietenele mele nu le-am mai vazut de mult timp ..
Dar dintr-o data o aud pe matusa Tsunade chemandu-ma jos
Am coborat si acolo o mai vad si pe Jessika care bea o cana de ceai si matusa o cafea .Am sevit si eu o cana de ceai si m-am dus sa imi fac un dus.....am stat 20 minute la dus si vad ceasul care arata ora 04:30 .......
-OH ....nu ,trebuie sa ma schimb repede ....asfel o sa intarzii
M-am schimab intr-o camsa gen tricou cu flricele pe ea si niste pantalonii scurti si mulati pe corp ,la par mi-am facut un coc dezordonat ...si am coborat jos ..Acolo le-am vazut pe prietenele mele gata de plecare ...Am plecat cu masina matusii .....Cand am ajuns matusa si-a luat la revedere de la noi si am urcat repede in avion

Jaick Pov:
Ohhhh....... nu ,am o durere de cap ,nici nu pot spune cat de mare
M-am ridicat de pe jos si observ ca am dormit la Sasuke acasa .....se pare ca acum s-au sculat si ceilalti ...
-Frate.....ce doamne iarta-ma sa intamplat azi-noapte de ma doare asa tare capul....spune Sasuke
-Iti spun eu ce sa intamplat.........se aude o voce din spatele nostru ....oh nu este Domnul Uchiha
-OH nu .....am dat de probleme? .....spune Naruto
-OOO da .....ati dat de probleme ....Tocmai i-am sunat pe parintii vostrii vin chiar acum sa va ia
-Ce????Nu se poate,daca tata a aflat o sa-mi taie toate cardurile de credit si o sa-mi ia si masina .......spun eu
- Asta este Jaick,trebuia sa va anuntati parintii cand ati plecat de acasa ....
Se pare ca parintii nostri au ajuns....aucii
-Deci ce Doamne iarta-ma ati mai facut de data asta ????spune tata
-Pai ,tata ....am fost in ..a.aaa...in Beverly Hilton..si am baut cam mult ,hehe
-Cee??????spun toti parintii de-o data
-Locul ala este interzis copiilor sub 18 ani ....iar voi aveti doar 16 ani (spune mama)
-Oricum .....Jaick trebuie sa vorbim cu tine ....
-Ce trebuie sa vorbiti cu mine ?
-Surorile tale vin astazi .....trebuie sa te duci dupa ele la aeroport ......noi trebuie sa plecam in Europa
-Ce ....Sakura si Jessika s-au intors ??spun eu bucuros
-Da...acum noi trebuie sa plecam ....sa le saluti din partea noastra .spun mama si tata de-o data
-Ok ...pa pa
-Va iubim!!
Dupa ce au plecat toti parintii i-am rugat pe baietii sa vina cu mine dupa fete iar ei au acceptat
Acum ne indreptam spre aeroport ........Sunt tare agitat o sa le revad pe surioarele mele dragi dupa mult timp ...

Asta este tot ..
Sper sa va placa
dap !
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 13:46

Hmmm......Dragut ficul Small rebel(sasusaku) 384738

Astept next Small rebel(sasusaku) 127686


Uhh mami like ya, woman your tease,
Imi pui inima pe foc, si-o arunci ca pe frisbee
Pui sare pe rana, ca sa ma doara
Ca eu sunt vagabontul, si tu esti o doamna
Sexy ghial inna the place, Ma supui la test
Ca pe un copil de scoala vrei sa-mi fac temele de seara
Ai un fizic mirific, nu e fizica se stie
Omogen ca hidrogenul si-oxigenul in chimie
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 14:39

Yupiiiii........vad ca imi mai citeste cineva ficul Small rebel(sasusaku) 384738

O sa aduc mai tarziu nextul Small rebel(sasusaku) 994253 Merci petru comSmall rebel(sasusaku) 977748
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 15:38

Hmm...ce sa zic destul de dragut , dar incearca sa pui si ceva descriere kiss

Oricum , pare un fic cu potential >:D<

Te kiss Angy ` !!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 16:25

Capitolul 3

Sakura Pov:

Tocmai am aterizat in Beverly Hills …....Prietenele mele erau foarte emotianate . Alice astepta cu nerabdare sa faca surf …… .chiar si-a luat si placa ei din Miami ……este putin geloasa pe mine deorece fac surf mult mai bine ca ea he he

Naomi asteapta sa mearga la coafor.

Ami astepta sa mearga prin cluburi iar Adriana sa-mi cunoasca toti prietenii ……

Jessika se va intalnii cu Konan prietena ei cea mai buna din copilarie .

Acum am iesit afara din avion ….

-Sper ca mama si tata ne asteapta !?spune Jessika

-Stai linistita Jessika , sigur ne asteapta!! Spun eu

Auci este cam agitata astazi

-Hey, ma duc sa iau niste cafele pentru a ne inviora ….ok!?

-Ok , noi mergem inainte, te asteptam la poarta !zice Adriana

-Bine am plecat!!

Jaick Pov:

Aproape am ajuns la aeroport dar Sasuke ,Sikamaru si Neji nu au putut venii cu mine dupa fete au avut ceva treaba …..

PFffffffff tocmai am ajuns … ……. Mergeam impreuna cu Naruto si Sai prin culoarele aeroportului dar de-o data vad cinci fete o blonda , o bruneta, o satena , o roscata cu ochelari si inca o roscata ………ia stai putin stop cadru roscata aia fara ochelari este Jessika ……………….

-Jessikaaaaaa!!!!! Tip eu

-Jaick!? Adica Jaickkk!!! Tipa Jessika

Ce faci tu aici ? Nu trebuia sa vina mama cu tata dupa noi??

-Ba da …… dar a trebuit sa plece in Europa

-AA da ?!

-Daa!! Dar Saku nu a venit?

-Ba da …….S-a dus sa ia niste cafele ….A uite-o !!!

Cand intorc capul vad o fata inalta de 1,75, par roz cu o suvita neagra ,ochii verzii ……..Nu pot sa cred ea Sakura

-SAKURA!? spun eu

-Jaick!!! Striga ea .Nu pot sa cred au trecut 3 ani

-Nici eu ?!spune Naruto analizand-o din cap pana in picioare

-Nu cred …..tu esti fata aia care la 13 ani juca toate sporturile posibile !?spune Sai

-Da ….chiar ea !!!spune Saku

Acum hai acasa suntem obosite dupa drum

-OK……sa mergem spun eu

Pe drum am aflat ca blonda se numeste Naomi, bruneta Alice, satena Ami si roscata Adriana …..Frumoase toate 4 Am oprit acasa la baietii iar apoi am mers acasa .Am mai aflat ca fetele vor dormii aici tot anul…HEHE de abia astept sa le cunoasca si ceilalti baieti …….Va fi un an plin de surprise



Sper ca va place

Va pupSmall rebel(sasusaku) 962758
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 17:20

Ce repede ai adus nextulSmall rebel(sasusaku) 1733309228

Hmmmm........interesant capitolul Small rebel(sasusaku) 361396

NEXTSmall rebel(sasusaku) 127686


Uhh mami like ya, woman your tease,
Imi pui inima pe foc, si-o arunci ca pe frisbee
Pui sare pe rana, ca sa ma doara
Ca eu sunt vagabontul, si tu esti o doamna
Sexy ghial inna the place, Ma supui la test
Ca pe un copil de scoala vrei sa-mi fac temele de seara
Ai un fizic mirific, nu e fizica se stie
Omogen ca hidrogenul si-oxigenul in chimie
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 19:01

Hey Hey Hey

Am ajuns si eu la ficul tau. heh

Off dialogul asta.

Mai taie din el.

Poti foarte usor sa transformi din vorbire directa in vorbire indirecta.

Tot capitolul e facut aproape din dialog puppy eyes

Incearca sa descri mai mult...

Stiu ca poti!

Concluzie:

Mai taie din dialog si descriere mai multa

Asa o sa fie mai frumos si mult mai lung capitolul.

Anyway eu nu sunt critit sa iti critic opera. lough

Ma opresc aici.

Eu vreau next.

Sper sa il aduci repede.

Bay<33


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Small rebel(sasusaku) Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Sam 07 Iul 2012, 19:20

Multumesc pentru comm.........cum ai spus ,in urmatorul capitol o sa mai tai din dialog Small rebel(sasusaku) 78717

Aduc next maineSmall rebel(sasusaku) 208323 Small rebel(sasusaku) 208323
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 12:21

Am adus next-ul ........sper sa fie mai bun decat celelalte.
Deci "Lectura placuta!"

Capitolul 4
Sasuke Pov
Hmmmm.......din cate am inteles de la Jaick ,surorile lui se intorc din Miami . Din cate imi amintesc cea mare se numea Jessika si cealalta ....cum as putea sa o uit pe Sakura , sora geamana a lui Emily ,cand am vazut-o ultima oara nu mi se pare ca seamana mult cu Emily care apropo e nebuna dupa mine.....Sakura avea ochii verzi iar Emily roz iar Sakura era mai inalta decat Emily..........hehe ,pe atunci aveam 13 ani , toate fetele din scoala generala ma iubeau inclusiv ea ."Ce vremuri!!"spun eu cu voce tare .....acum ma adora nu este una sa nu admire ...........Ei bine mai e grupul de fete a lu sorumea ......care este format fin :Hinata o bruneta cu ochii lila foarte timida ,nu-i genul meu .....Temari o fata blonda cu parul prins in patru codite cu ochii albastri-verzui ,foarte tupeista ....in niciun caz.....Ten-Ten o satena cu parul prins in doua cocuri .....cumintica fata dar nu ca ii place lui Neji de ea..... Ino blonda cu parul prins intr-o coada de cal si o parte din breton dat pe-o parte, cu ochii albastrii Fata asta inca e nebuna dupa mine dar nu o bag in seama deorece lui Sai ii place mult , mult de ea si inclusiv soramea Mia.... .Asa sa revenim treburile noastre....... Mmmmm ,oare cum arata acum .....Acum 3 ani mi-o amintesc mereu cum se dadea cu scheibordul ei negru cu un craniu pe el .......Dar ce tot fac eu aici .....Ma gandesc la ea .......Cred ca am inebunit .Stii ce.... o sa-l sun pe Naruto sa vad ce face
Suna ,suna ,suna si nu rasapunde.Ce nai*a face??
-Alo!!Naruto ,ce doamne iarta-ma faci de nu raspunzi ??
-Pai acum am ajuns de la aeroport!Frate o mai stii pe Sakura sora lui Jaick?
-Da ,o mai stiu.....ce este cu ea?
-Frate ...ee.e.e superba,minunata si mai are si niste forme te dau peste cap
-A da?
-Da ,si a mai venit cu inca 4 fete .....foarte ,foarte frumose.Stii..... eu trebuie sa plec.....Ne vedem diseara la petrecerea de pe plaje de sfarsit de vara ......ok?
-Ok.....Bye
Si inchide......Deci Sakura s-a intors si este mai frumoasa decat mi-o amintesc ....Hmmmmmm..Anul asta sigur o sa ma distrez de minune hehe

Gata...... astept comuri
Va pwpSmall rebel(sasusaku) 208323
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 12:37

Hey Hey Hey

Văd că ai încercat să scapi de dialog şi ai făcut bine.

Dar nu prea îmi plac punctele alea.

Cu ce te ajută?

Puteai foarte frumos să pui virgulă în locul lor.

Capitolul e la fel de scurt, poate chiar mai scurt decât celelalte...

Ai cam grăbit accţiunea...

Greşeli de tastatură am vazut doar acel fin-din, in rest nu am mai văzut.

Sper să nu te superi de ce am zis

Încerc doar să te ajut ;;)

Anyway hai cu nextul repejor


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Small rebel(sasusaku) Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 12:48

Multumesc pentru comm Small rebel(sasusaku) 1425538829
Nu am de ce sa ma supar
Aduc next disearaSmall rebel(sasusaku) 962758
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 13:03

Hey, vad ca ai adus next-ulSmall rebel(sasusaku) 1425538829 .Capitolul este foarte scurt Small rebel(sasusaku) 359687

Observ ca ai mai taiat din dialog ,ai facut foarte bine .Small rebel(sasusaku) 2843714615

Astept next.Te pupSmall rebel(sasusaku) 208323


Uhh mami like ya, woman your tease,
Imi pui inima pe foc, si-o arunci ca pe frisbee
Pui sare pe rana, ca sa ma doara
Ca eu sunt vagabontul, si tu esti o doamna
Sexy ghial inna the place, Ma supui la test
Ca pe un copil de scoala vrei sa-mi fac temele de seara
Ai un fizic mirific, nu e fizica se stie
Omogen ca hidrogenul si-oxigenul in chimie
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 19:06

Am adus next-ul .Sper sa va placa

Capitolul 5

Sakura Pov:
Tocmai am ajuns acasa .Pfff ,au trecut 3 ani si observ ca nu s-a schimbat nimic.
Intru impreuna cu prietenele mele in vila si sunt intampinata de Maria si ceilalti servitori .Maria este o femeie cu
varsta de 58 ani .Ea avea mereu grija de mine ,surorile si fratele meu cand parintii erau plecati ,noi obijnuiam
sa ii mai spunem si "doica",dar de cand am plecat nu am mai vorbit deloc cu ea si obiceiul acela nu mai este,acum
ii spunem direct Maria.In fine .Le prezint fetelor camerele lor iar apoi mergem la masa ,pentru ca deja era ora
pranzului.Ma asez cu fetele la masa si observ ca Jaick vrea sa ne spuna ceva :
-Fetelor ,ma intrebam daca vreti sa veniti diseara la petrecerea de pe plaje ?
-Da ,de ce nu?Voi ce ziceti fetelor ?le intreb eu. Ele raspund afirmativ dar o vad pe Adriana cu o urma de
nedumerire pe fata ,o intreb daca s-a intamplat ceva iar ea imi raspunde:
-Da,e o idee buna dar maine incepem scoala ,stiai?
-Da ,sigura ca stiam dar nu este sfarsitul lumii daca mergem la petrecerea de sfarsit de vacanta ,nu?
-OK,ok mergem
Acum ma indreptam spre camera mea,trebuie sa imi dezpachetez taoate lucrurile dar mai intai de toate trebuie sa-mi
fac un dus neaparat .Dupa 30 de minute eram gata .Ma schimb in niste pantaloni scurti roz si un tricou alb cu niste
desene pe el iar parul mi-l usuc si-l prind intr-o coada sus iar bretonul il prind si pe el cu o clamita.Si mi-am pus si
cercelul primit de la Jessika in pavilionul urechii ,cand i-am spus mamei ca vreau sa-mi fac gaura in pavilionul
urechii nu a fost de acord dar a convins-o matusa Tusunade ,Hehe la ce nu ma ajutat matusa pe mine.Ok,sa
revenim la oile noastre .Dupa ce termin de facut ordine in dressing ma uit la ceas si vad ca este deja
-20:30 ...CEEEEE?
A durat asa mult sa fac curatenie in dressing .Defapt nu mi-am gasit ziua buna nu am haine putine am chiar multe
si ma mai intreb ca a durat mult ..Pff aud un ciocanit in usa si raspund un simplu "Intra!"Se pare ca erau fetele .
-Si Sakura ,la ce ora incepe petrecerea ??ma intreaba Alice
-Pai ,la 22:00
-Ce !?Noi mergem sa ne pregatim
-Dar ,este doar 20:32
-Eu stau mult sa ma aranjez.!spune Naomi
Stiam ca va spune asta .Deci incep sa ma pregatesc si eu .Ma duc in fata dressingul-ui si gasesc o camase cu papion
negru cu un sacou roz si niste pantalonii scurti negrii si pantofii cu toc roz perfect .M-am imbracat asa deorece noi nu
o sa stam pe plaje in spatele plajei este un fel de clul dar afara ,este foarte frumoas decorat din cate am aflat de la Jaick
Iar parul mi-l tapez.Ma uit la ceas si vad ca este 21:50 ,la fix .Ma duc la fete si observ ca Naomi este imbracata intr-o
rochita albastra cu multe flori albe pe ea .Amy intr-un tricou alb cu un bulero roz si o fusta negra,Alice are pe ea o
bluza sport cu numarul 10 pe ea si pantaloni scurti iar Adriana intr-o rochie lunga pana la glezne cu rosu ,portocali si
galben.Apoi coboram toate jos si mergem spre masina lui Jaick .Cand ajungem acolo ne intalnim cu.............


Gata si acest capitol
Cred ca este mai lung


Cateva poze
Coafura Sakurei:https://2img.net/r/ihimg/f/844/aurora09.jpg/
Cercelul Sakurei:https://2img.net/r/ihimg/f/860/11258377blxdbkwwc.jpg/
Tinuta Sakurei:https://2img.net/r/ihimg/f/823/360863l.jpg/
Tinuta lui Naomi:https://2img.net/r/ihimg/f/827/209231l.jpg/
Tinuta lui Amy:https://2img.net/r/ihimg/f/6/imagesca637j67.jpg/
Tinuta lui Alice:https://2img.net/r/ihimg/f/17/703143l.jpg/
Tinuta Adrianei:https://2img.net/r/ihimg/f/545/2521151214299416.jpg/



Ultima editare efectuata de catre Olivia in Lun 09 Iul 2012, 16:31, editata de 1 ori
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 20:31

Multumesc ca m-ai anuntatSmall rebel(sasusaku) 208323 ...........Cu cine s-au intalnit?

Astept nextSmall rebel(sasusaku) 962758


Uhh mami like ya, woman your tease,
Imi pui inima pe foc, si-o arunci ca pe frisbee
Pui sare pe rana, ca sa ma doara
Ca eu sunt vagabontul, si tu esti o doamna
Sexy ghial inna the place, Ma supui la test
Ca pe un copil de scoala vrei sa-mi fac temele de seara
Ai un fizic mirific, nu e fizica se stie
Omogen ca hidrogenul si-oxigenul in chimie
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 21:15

Buna
Am venit cu un comentariu pentru ca ai mare nevoie de unul constructiv!
Ce am vazut nu mi'a placut deloc! De aceea voi incerca sa fiu cat mai scurta si la obiect
Dar din pacate nu pot fi, pentru ca am multe de spus in legatura cu ficul tau

Descrierea este la pamant, este seaca si putina! Daca vrei sa faci o descriere atunci fa'o ampla nu in bataie de joc; daca nu, atunci poti renunta la ea, pentru ca ar fi lafel, nici nu am observat'o in ficul tau

Dialogul este mult prea mult si sec! renunta la el si fa mai bine dialog indirect in locul acestuia

Naratiunea nu este in regula, nu prea am inteles mare branza din fic, tot ce am inteles a fost ca Sakura s'a dus in club, atat!

Actiunea merge cu 180km/h! Te grabesti prea mult! Pentru a evita grabirea actiunii trebuie sa folosesti multa descriere!

Semnele de punctuatie sunt puse ala'n dala!! Si din unele locuri unde ar fi trebuit sa apara, ei bine lipsesc cu desavarsire!

Nu stii sa te exprimi, asta e sigur! Alta data, inainte de a face un fic, citeste carti, sau mai usor, citeste ficurile altora! Pentru a'ti da seama cam cum ar trebui sa arate un adevarat fic!

Titlul nu imi exprima nimic, Small rebel = mic rebel, suna foarte prost! si in Engleza si in Romana, macar fa'l sa aiba legatura cu ficul tau....

Idea nu este deloc originala, ba mai mult, nu este nici macar dezvoltata! Trebuie sa lucrezi mai mult la ea! Incearca sa o faci originala prin descriere!

Vad repetitie, destul de multa! Ai putea sa o eviti foarte usor prin sinonime. Nu era DELOC greu, iti trebuia 1% efort pentru a realiza asta, nici macar, 1%!!

Ficul este foarte foarte SCURT! Dialogul acela imens si sec l'a facut mai lung cu o idee!
"Cred ca este mai lung" ei bine crezi prost, citeste alte ficuri sa vezi cat de lungi sunt fata de al tau! Acelea par adevarate Romane pe langa ce ai facut tu.

: Greseli de tastare :
cu = in
Jaick = Jack [ nu am auzit in viata mea numele Jaick, suna foarte prost si gresit! Jack este cel mai corect spus! Dar ai putea sa folosesti si Jaick, cu toate ca suna prost, dar, poate fi un nume "nou" sa zicem asa... ]
plaje = plaja
sigura = sigur
dressingul-ui = dressing-ului
camase = camasa
deorece = deoarece
plaje = plaja [ din nou ]
clul = club
frumoas = frumos
negra = neagra

Acestea sunt greselile tale, lucreaza la ele si sper ca pe viitor sa iti iasa ficuri mai bune!





Small rebel(sasusaku) 1z6eexkSemnat Mustache



Mustache

Small rebel(sasusaku) 347ib8zSmall rebel(sasusaku) SemnaturagSmall rebel(sasusaku) 292625w







Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Dum 08 Iul 2012, 21:28

Hey Hey Hey
Pai cred ca eu nu mai am ce sa adaug...
Mustache a spus tot ce trebuia spus.
Sper ca pe vitor sa asculti de ce a spus si sa te perfectionezi.
Iti urez succes si.. sa aduci nextul happy2

Bay Bay<3


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Small rebel(sasusaku) Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Lun 09 Iul 2012, 00:46

Multumesc ca mi-ati citit ficul ......Poate, data viitoare va fi mai bine Small rebel(sasusaku) 301723
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Lun 09 Iul 2012, 01:46

E frumusel ficul tau si cred ca merita continuat....imi place! anuntama te rog cand pui next!!
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Lun 09 Iul 2012, 10:18

Nu cred ca mai are rost sa-l continuiSmall rebel(sasusaku) 138742
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Lun 09 Iul 2012, 11:45

Hey,hey scumpo cei cu faza " Nu cred ca mai are rost sa continui" , ce faci , renunti asa usor ? мusтαçнε tia dat niste sfaturi utile nu trebuie sa te superi , in fond nimeni nu-i perfect :-w Sa nu te mai aud cu prostii dintr-astea ca ne suparam :-w

Deci : NU POT SA CRED CA AM PIERDUT 2 CAPITOLE ;o3 I`m so sorry , sweety! ;o3
Mia placut cum le-ai imbracat pe fete in ultimul capitol,foarte dragut mai ales Sakura .
Oricum sunt curioasa ce se va intampla la partyy <33

Astept next-ul si nu te mai gandi la prostia de a-l inchide :-w , te kiss Angy !!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19Lun 09 Iul 2012, 13:02

Ai mare dreptateSmall rebel(sasusaku) 268890 .O sa pun next-ul deseara Small rebel(sasusaku) 1425538829 .Multumesc pentru sfaturi!!Small rebel(sasusaku) 977748

Va pwpSmall rebel(sasusaku) 208323
Sus In jos
Continut sponsorizat




Small rebel(sasusaku) Empty
MesajSubiect: Re: Small rebel(sasusaku)   Small rebel(sasusaku) I_icon19

Sus In jos
 

Small rebel(sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-