Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lacrimile unui inger...  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lacrimile unui inger...  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lacrimile unui inger...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mar 26 Iun 2012, 10:31

[b] ~ Capitolul I~


Aud undeva in departare cum valurile se izbesc de mal , lichidul incolor se imprastie in mii si mii de picuri . Acestia ajung pe pamantul rece unde mor fara ca cineva sa le afle povestea . Norii negrii ascund albastrul cerului . Lumini necontrolate brazdeaza cerul parca suflat cu praf de carbuni . Apoi dupa acest joc de lumini natural se aude un zgomot asurzitor . Tunetul anunta ca nu a parasit "campul de bataie" . Dar daca am fi sa vorbim pe scurt am spune simplu , ploua.
Stau asezata pe patul meu moale si primitor , cuvertura alba care acum este patata de lichidul rosu de care iti depinde viata. Ochii mei inecati in lacrimi durere si suferinta privesc geamul . Fixez cu privirea un picur firav ce se scurgea de pe geamul meu . Apoi alunec din nou in ganduri amintindu-m ce s-a intamplat ieri noapte .
Parul rozaliu mi se revarsa pe umeri , e total nearanjat . Imi trec mana prin el , deloc incalcit. Se vede o mostenesc pe mama . De pe o suvita de un roz mai pal se scurge o picatura de sange.Am uitat...m-am taiat . Ochii de culoarea ierbii aproape incoltite sunt din nou inundati de acele amintiri . De acel zgomot , acea impuscatura . Acea secunda blestemata!
Ma ridic in picioare , picioarele zvelte imi ies la iveala , talia definita e ascunsa sub acel plover de un alb ivoar vechi , fug in baie si dau drumul la apa rece . Fiecare picatura zdrobindu-se de corpul meu ca o lama ascutita . Ma las jos , apa se scurgea din parul meu dar totusi invadandu-mi restul corpului.Era asa de rece , asa de dureroasa .
Dupa o ora , realizez ca nu mai imi simt corpul de frig dau ploverul ud jos de pe mine si fug in pat , vad ca Miriel il schimba-se. Biata femeie , era ingrozita de gesturile mele din ultima luna . Imi era ca o mama chiar daca am dezamagit-o , defapt eu ii dezamagisem pe toti . Asta e , deja sunt familiarizata cu ideea. Adorm...si ajung in lumea viselor , eram inconjurata de matase alba dar ceva se intampla , se preface in sticla apoi se sparge . Ma sperii , incerc sa fug , nu reusesc , incep sa plang apoi alunec in abis dar aud melodia telefonului meu . Dumnezeule! un cosmar , , bag mana sub perna si scot telefonul , Gaara , of alt idiot , . Dar raspund , acesta ma intreaba ce mai fac si imi transmite din partea colegilor ca abea asteapta sa ma vada mai ales Naruto . Mda tipic ce sa spun . Maine incep liceul , clasa a XII a .
Ultimul an de nebunie .Of , colegii mei , Hinata , Naruto...si..el. Imi dau drumul pe parna mea mov deschis . Parul meu se potrivea perfect in peisaj . Era 20 : 22. Perfect pentru putin aer proaspat .
Ma ridic din pat , ma imbrac si fur o gogoasa de pe masa apoi fug afara inainte de a o mai auzi pe Miriel cum comenteaza la adresa hainelor mele. Apoi o iau la fuga spre parc iar dupa 10 minute ajung . Acolo picioarele mi se opresc automat iar privirea mi se intoarce spre ei , .nenorocitii ce mi-au distrus viata .Viata mea perfecta , un glob de sticla rozaliu care s-a spart dintr-o data iar la contactul cu lumea dezlantiuta s-a preschimbat in negru , ramanand doar firisoare de roz pal care parca tipa dupa ajutor cum tip eu acum inauntr-ul meu.
Viata nu a mai fost din acea zi blanda cu mine dar sunt oprita din relatarea amintirilor sumbre de catre o piatra ma loveste in sold. Mda logic ca era Dei , un idiot cu care am stat pana m-am prins ca isi batea joc de mine . Dar tot nu pot uita ochii aceia de un albastru pur si parul acela lung blond ca si spicele de grau in iulie , imie dor sa ma ia in brate si sa...stai o secunde e un idiot nu vreau sa ii dau satisfactie . Apoi mai simt ceva in picior de data asta era o bucata e sticla iar cel care a aruncat-o era el...Sasuke U. , il urasc pe omul ala cu ochii ca smoala , parul ca si carbunii stinsi iar pielea alba usor atinsa de razele soarelui ..si bai stai o clipa il urasc ce mama naibiii!!!
Ii vad venind spre mine , genunchii incerc sa mi tin fermi dar marca simt cum se inmoaie si toti muschii mi se contracta , simt inima cum pompeaza mai mult sange deja incep sa smt injungheturi , bataiile imi sunt accelerate , ochii ma inteapa , deja lacrimez si il vad zambind , ii vad in ochii setea diabolica si faptul ca doreste sa ii cersesc mila.Niciodata ! Imi sterg ochiii si ma adun psihic apoi il privesc crunt acesta observa schimbarea , le face celorlalti semn sa se opreasca si vine doar el .
Ne privim pentru cateva secunde in ochii , parca fulgere distrugatoare vedea in ochii mei iar eu in ai lui ura si cruzime. Ma prinde de talie si ma lipeste de el apoi se pleaca la urechea mea si imi sopteste"...." , imi iau repede fata de langa a lui , ochii mi se maresc apoi ii inchid sii ii strang , las capul in jos si doua lacrimi imi curg apoi repet "...Miriel.." , ma uit la el si ii dau o palma acesta se clatina , ma prinde fulgerator de par si le face semn celorlati sa plece apoi ma saruta.Wowo wow wow ce?! stai stai ce?! buzele sangerii se plimbau peste ale mele de culoarea trandafirilor crezi , apoi limba lui cercetatoar incepe sa imi investigheze gura eu atunci ma trezesc si ii dau un pumn in stomac , acesta cade si ii dau si un picior in coaste , urlu la el "M-am schimbat Uchiha , reinoiesteti comportamentul!" apoi fug spre casa , el atunci se ridica de jos , un fir de sange jucandu-se pe barbia lui . Ii vad privirea ce imi spune ca am incurcat-o dar ramane acolo . Fug spre casa , ploaia incepee iarasi . Picaturile parca nu mai erau asa reci sau poate corpul nu mai simtea de frica , ajung acasa si intru prin spate apoi deschid usa casei si vad oroarea....sper sa va placa dragii mei :* ^.^


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Annoying Girl
Academy Student
Academy Student
Annoying Girl

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde nu cauti ....fix acolo dai de mine:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Visez,colorez,traiesc...totusi de ce ma plictisesc?
Stare de spirit Stare de spirit : be stupid,be crazy ,be waild..be u ;)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mar 26 Iun 2012, 18:20

Ooooo in sfarsit un fic cu mult potential.E perfect,nici cea mai mica greseala nu ai si imi place mult de tot ideea .Gambate si mult succes pe viitor.
Peacholishi te tzuca Annoying Girl


,,Decoreaza-ti viata asa cum vrei ,nu lasa nimic sa te doboare fi nebuna dar si buna ,fi rautacioasa cu cei care merita si fi blanda cu cei ce te plac ,viseaza dar nu decola de langa inima mea caci mereu locul ocupat de tine va ramane special ,,

My fic : https://sasu.forumgratuit.ro/t1804-pierduta-in-realitate
https://sasu.forumgratuit.ro/t6016-oare-e-chiar-asa?highlight=oare+e+chiar+asa
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mar 26 Iun 2012, 22:47

EDIT:
Hσρέ, cum nu am putut intra m-ai devreme aici sa iti citesc ficul?
Cred ca eram putin cam beata. Sincer.
Imi place foarte mult povestea, si cum descrii totul. Mi se pare pur si simplu genial.
Desi m-ai lasat pe ganduri cu ultima fraza.
Ce oroare? Vrei sa aiba omul(eu) cosmarur?
Vrei sa nu pot dormii?
Next repede, ca te ucid nu altceva a hug
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Sam 30 Iun 2012, 14:53

Aiii mersii , sper sa va placa in continuare;;) si da e umpic mai infiorator , nu imi plac foarte mult dulcegariile but you will see :*

Capitolul II : Lacrimile nu curg sau poate...

Fug spre casa , ploaia incepe iarasi . Picaturile parca nu mai erau asa reci sau poate corpul nu mai simtea de frica , ajung acasa si intru prin spate apoi deschid usa casei si vad oroarea , Sangele parca forma un lac in sufragerie.Podeaua candva un maro deschis era acum de culoare rosie visinie.
Mirosul greu de sange coagulat impreuna cu mirosul de praf si ploaie faceau o "aroma" greu de suportat. Genunchii imi tremurau incontrolabili , buza si ea la fel dar pe aceasta o prind intre dinti si strang tare apoi inchid ochii si ii strang , atat de tare imi muscam buza incat un fir de sange mi se prelinge pe barbia alba.
Ochii pe care ii deschid , imi erau rosii , parca injectati cu o substanta ce ma ducea intr-o lume unde suferinta nu exista , totul era bine si frumos , nu atata durere. Dar nu , nu doream sa ma mai droghez , ci sa infrunt viata asa cum e chiar daca imi va lasa urme adanci atat fizic cat si psihic.
Calc prin sange si simt cum stomacul imi da semne dar inghit si merg mai departe , peretii erau stropiti cu sange , urmele unor maini , acele maini..ce ma luau in brate cand eram micuta si ma aruncau in sus sima prindeau , palma aceea zgariata si imbatranita de vreme , durere si munci grele . Miriel.. , se vede ca a avut loc o lupta aici , apoi merg in camera ei , era curata , nederanjata, merg in camera parintilor in care nu mai intrasem de atata timp ,patul pe care il aranjase Miriel era in perfecta stare , doar praful care se asezase ce era mai nou , in rest aceiasi liniste mortuara si acelasi intuneri demonic.
Merg mai departe , in baie nu era nimic , desa inima imi salta din piept , ochii varsau lacrimi reci si pline de ura , o lacrima ajunge pe gresia alba si observ ca e rozalie. In lacrimile mele se regasea sangele rece care a fost varsat de prea multe ori pentru demoni fara suflet , fara persoane fara integritate.
Ochii mi se maresc , verdele iasa in evidenta , genele negre si dese , acum umede , pleopale inrosite...clipesc rapid si fug alunecand din cauza sangelui de pe jos in camera mea. Acolo , nu nu nu nu poate fi ...nu aici ..nuuu!!!!! asta urlam , mainile mi se prind violent in par , imi smulgeam parul din cap , fire de par roz aluneca pe podeaua din lemn de cires , mainile imi cad dintr-o data fara viata pe langa corp, se lovesc de solduri dar trec mai departe . Pupila ochiului se dilata, ochii imi tremurau , era dureros dar nu imi pasa.Clipele de cosmar prin care treceam , le simteam ca si cutitele ascutine cum intrau prin mine , apoi ieseau iar pe ele parca era pus iod.
Miriel era intinsa pe patul meu cu ochii deschisi , gura ii era inchisa dar din ea inca se mai revarsa pe margini sangele , pielea de pe obrajii candva rozalie era acum alba , buzele candva rosii-portocalii erau acum mov . Pieptul care in urma cu 2 ore se misca sus-jos- acum nu mai misca.Ochii ei plini de sange din care se mai revarsa cate un firigel de sange exprima durerea prin care a trecut si cruzimea cu care a fost omorata. Merg langa ea si ii iau mana rece , fiori ma treceau dar o priveam cu drag , era mama mea adoptiva..ea ma crescut , tip plina de durere "Miriell!!!!!" apoi cad jos langa pat , nu puteam sa misc sau sa respir dar fredonam o melodie ce in momente grele ma facea puternica..hm , un zambet sters imi apare pe fata cand imi aduc aminte ca miriel nu suporta melodia asta , sau celalalte pe care le ascultam eu..., imi scot telefonul din buzunar si apelez*331* , politia, hmm..imi raspunde o doamna , balbai ceva prin telefon si imi spune sa raman acolo iar politia va ajunge in 15 minute....Privesc in gol , nu mai plang , nu mai lacrimez. Ochii imi sunt rosii , pielea iritata , obrajii imi ard desi eu sunt alba la fata , mana imi cade apoi o ridic rapid , eram plina de sangele, sangele ei...ma sterg pe bluza veche din mohair de pe mine...stau..stau si ma gandesc la acele clipe din copilarie cand nu..nici nu imi puteam inchipui ce mult urma sa sufar...inchid ochii si parca intru in transa..apoi deschid ochii si aud girofarele politiei , care se apropie.Aud frana puternica pusa in fata portii , si acele persoane necunoscuta dar cu menirea de a ma ajuta cum intra in casa .
Vad 2 barbati cum se opresc ochii mari cand ma vad , vin langa mine apoi ma ajuta sa ma ridic.Pun o patura peste mine si ma scot afara , doua femei ma iau de acolo si ma urca in salvare..apuc sa vad cum miriel este scoa intrun sac negru si dusa intr-o alta masina..apoi..lesin si ajung undeva , in jurul meu e matase neagra apoi cineva imi pune mana pe umar, ma intorc si vad...sper sa va placaaa kiss*:* <3 ^_^

Melodia fredonata - https://www.youtube.com/watch?v=lL2ZwXj1tXM&feature=g-vrec


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Dum 01 Iul 2012, 00:37

Buna draguta, incerc si eu sa mai fiu la curent pe aici cu fic-uri care nu au prea multe capitole, altfel ma pierd rolling on the floor
Ce pot sa zic...imi place foarte mult fic-ul tau ^^ Sa zicem ca uneori actiunea este grabita si ai putea sa delimitezi in paragrafe mai mici , asa ma pierd printre randuri puppy eyes Sper ca nu sunt singura, altfel ma duc la un control.
Descrierea e frumoasa kiss Chiar foarte frumoasa nu stiu cum te pricepi, eu nu pot sa adaug asa ceva in fic-urile mele, sau cel putin, nu asa multa. Consider ca este un fic care merita citit si poate ma anunti si pe mine cand pui next in love
x.o.x.o Ria in love
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Lun 02 Iul 2012, 23:35

Capitolul 3 va aparea curand:) Sper ca o sa cititi in continuare


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Annoying Girl
Academy Student
Academy Student
Annoying Girl

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde nu cauti ....fix acolo dai de mine:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Visez,colorez,traiesc...totusi de ce ma plictisesc?
Stare de spirit Stare de spirit : be stupid,be crazy ,be waild..be u ;)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mar 03 Iul 2012, 19:38

Off semnalul asta ,intru mai greu dar macar am parte de o surpriza. Imi place cum ai cotinuat si nu m.am speriat deloc . Capitolul asta recunosc ca m.a lasat putin in ceata si ca parca o piesa din puzle lipseste .Astept copitolul urmator pentru a ma lamurii . Bafta la procesat si vacanta placuta.
P.S:astept si o parere de.a ta pe la primul meu fic de mai jos
Peacholishi te tzuka Annoying Girl


,,Decoreaza-ti viata asa cum vrei ,nu lasa nimic sa te doboare fi nebuna dar si buna ,fi rautacioasa cu cei care merita si fi blanda cu cei ce te plac ,viseaza dar nu decola de langa inima mea caci mereu locul ocupat de tine va ramane special ,,

My fic : https://sasu.forumgratuit.ro/t1804-pierduta-in-realitate
https://sasu.forumgratuit.ro/t6016-oare-e-chiar-asa?highlight=oare+e+chiar+asa
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mar 03 Iul 2012, 22:45

[color=darkblue]Hey Hey Hey
Stiu ca comentez cam tarziu da na. Deci imi place la nebunie ficul tau huh? Durere si toate cele in love Imi place foarte mult cum descri si ca nu o faci pe Sakura o fata usuratica care cade in bratele orcui. La inceput cand am citit primele randuri din primul capitol puteam pune pariu ca este vorba despre vampiri, nu stiu de ce. Poate ca m-am obisnuit cu vampiri... Infn.. Sasuke si-a luat teapa in seara asta le la Sakura si sper ca asa o sa continue. HACIA! rolling on the floor Hai Sakura Hai rock
Anyway
>>> Next <<<

P.S. anunta-ma si pe mine cand il pui kiss



.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Lacrimile unui inger...  Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Vin 06 Iul 2012, 18:13

Capitolul III : Intre umilinta si demnitate

Vad 2 barbati cum se opresc ochii mari cand ma vad , vin langa mine apoi ma ajuta sa ma ridic.Pun o patura peste mine si ma scot afara , doua femei ma iau de acolo si ma urca in salvare..apuc sa vad cum Miriel este scoa intr-un sac negru si dusa intr-o alta masina..apoi..lesin si ajung undeva , in jurul meu e matase neagra apoi cineva imi pune mana pe umar, ma intorc si vad...o doamne , e Miriel la 43 de ani.Asa arata cand a intrat prima data la noi in casa.Aceleasi buze rozalii proeminente , acelasi par galben-castaniu..Vorpe voluptoase , atunci mai supla dar vorba aceea , anii nu iarta si nici timpul.Aceiasi ochii ce ma dezmierdau , cuvintele ce ies indirect din ei , parca niste vorbe de care fiecare om ar avea nevoie.
Buzele i se intre-deschid, astept sa spuna ceva dar buzele ii se lipesc din nou , parca un lacat imposibil de desfacut i se asterne peste buze.Ochii mei , raman la fel de mari , dar vazand-o pe aceasta femeie cum era in tinerete si gandindu-ma ca am vazut-o acum ceva timp fara viata pe patul meu , lacrimile mi se rostogolesc pe obraji.Of..acesti obraji atat de obijnuiti cu siroaiele acestea argintii pline de ura , durere si tristete.
Ochii lui Miriel sunt atintiti spre mine , apoi aceasta..ma..ma imbratiseaza si imi sopteste la ureche " Pe cine urasti cel mai tare , trebuie sa inveti sa iubesti!" , ochii mei se maresc brust , simt cum pupila se misca necontrolat.Ma desprnd de ea si o privesc in ochi , aceasta ma prinde de mana si imi pune in mana ceva apoi strange . Imi mai zambeste inca odata si imi spune"Pa, micuta mea.." , oh , vocea ei, atat de dulce .Vocea ce in copilarie o auzeam cantand prin casa , care tipa cu mine de bucurie , sau pe mine ..hehe , eh depindea in acele momente de circumstante.Omul asta care ma crescut fara sa ii pese ca nu sunt din familia ei.
Cand deschid pumnul ochii mei se maresc semnificativ .In mana mea era...o doamne! Medalionul mamei mele , dar ..dar cum , i l-am pus la gat inainte de a inchide capacul sicriului. E imposibil , e cum..apoi aud o voce ce ma striga , apoi simt cum sunt zguduita.
Ce dumnezeu se intampla , apoi acea matase neagra parca este sfasiata de o lumina alba.Ochii pei se deschid , privirea-mi umpic intetosata , dar isi revine , vad asistenta cum fuge tipand "S-a trezit !", vad un domn cu par mai lung negru prins in coada , acesta imi zambeste.Doamne ce privire are sfinte hristoase parca e moartea la servici schimbul 3 .
Doctorul se prezinta . Dr. Orocimaru , doctorat in medicina si tot tacamul.Eu clipesc des si il privesc suspect , acesta rade putin apoi spune ca maine ma lasa acasa.Mda, casa, ce cuvant nefolosit in cazul meu.Dau din cam in semn de multumesc dar observ ca ma priveste ciudat , dar incerc sa nu bag in seama, Privesc peretele de un bej spalacit , ochii se duceau pe linia maro ce era trasata de-a lungul peretelui.Apoi ochii imi cad pe scaunul de langa mine , si acesta candva alb , acum vechi si uzat , rupt in unele locuri . Langa pat aveam un dulapior , si acesta murdar candva de culoare mov acum un mov spalacit , cu un sertar lipsa.Intradevar , lumea nu sie sa pastreze.Imi dau seama ce "bun" e spitalul dupa cum arata camera de salon.Ma rog, ceva ma inteapa in palma.Deschid pumnul si..si..si..nu! nu se poate!
E medalionul! Dar cum , ce cand , ce naiba?! e imposibil , a fost un vis , sau nu ..sau da..si totusi nu dar poate.Medalionul mamei...Ma uit la el pret de 20 de minute si imi aduc aminte acele momente, cand tata i la pus la gat mamei iar aceasta s-a intors si la luat in brate saruntandu-l apoi obrajii devenindu-i trandafirii.Aveam 10 ani parca.Ce copil mic..si nestiutor pe atunci.Apoi aud usa cum s deschide, si ghici?! Sasuke intra apoi pune un alt scaun in fata usii.Imi adun genunchii la piept ochii mi se maresc ,eram speriata dar aoi realizez .Nu ma mai speriu de acest om! Ochii mi se micesc , privirea imi era sfasietoate , parca dorinta de al omora mi se revarsa in ochi. Acesta zambeste , lasand sa se vada acei canini albi , si par foarte ascutiti.Acesta imi prinde mana cu medalionul si mi-l spulge bagandu-l in buzunar.
-Nu! E al meu! Dami-l Uchiha!
-Sau?Ce?! Domnisoara fortoasa ma bate? Auzi aici copilo!
-Copila e iubita ta care e o tarfa!
-Ooo geloasa?
-Pe cine? pe carpa de nimic cu care stai?
-Auzi aici..
-Nu !Tu sa auzi aici , m-am saturat pana in gat de cretinismele tale si te rog sa iti mistio fundul ala al tau plin de lanturi de la blugi afara din salon.
Ochii lui Sasuche erau atintiti asupra mea.Mirarea ii se citea in ochi , iar pe buze dorinta abuziva de a ma avea . Parca pulsau , iar degetele lui tinandu-mi violent mana.Acesta ma prinde de un picior si cumva prinzandu-mi si cealalta mana , incerc sa scap dar nu . Ma lasa pe spate si ma saruta pe gat.coboara mai jos, iar eu ma zbat si ma zbat si degeaba.Aud cu usa se tranteste iar asupra lu Sasuke se napusteste....Eee hai putin suspan nu va strica! sper sa va placa


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Vin 06 Iul 2012, 19:37

[color=cyan]
Hey Hey Hey
Mersi mult scumpa ca m-ai anuntat
Daca nu imi spuneai pierdeam un capitol important in care vad ca s-au intamplat multe chestiuni. what?lol!
Cine?!?!?!!?!! Cineeeeeeeeeeee?!
Ma omoara suspansu! Nu stiai? Sti acum...
Nu ma mai lasa in suspans ca mor.
Sasuke e un idiot. Si iubita lui e Karin presupun lough Sau Ino.. Una dintre astea doua tot e.
Ce urat acum Sakura a ramas singura.....
Anyway hai guys cu commuri ca merita dap !

>>> Astept nextul. Spor la scris si la idei. App anunta-ma cand il pui <<<



.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Lacrimile unui inger...  Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Vin 06 Iul 2012, 20:40

Buna draga hi!
Sper sa nu te supere prezenta mea aici; m'am gandit ca o mica critica nu ti'ar strica yeah

Titlul mie una nu imi exprima nimic; daca doresti [ ceea ce ar fi indicat ] mai lucreaza la el

Idea nu este originala dar ai putea face'o in asa fel incat sa ii dai o nuanta de originalitate prin descriere

Actiunea "rupe soselele in doua" pe viitor mai lucreaza la ea, este mult prea grabita

Descriererea nu este dezvoltata, si este foarte putina
Probabil de aceea capitolele sunt atat de mici..
Incearca sa descrii sentimentele Sakurei mai bine si locul actiunii de asemenea sau.. un lucru foarte usor... hainele personajelor

Cata' dialogu'! Dialog indirect vad putin si ne' dezvoltat; "in the future" vreau sa vad dialog direct si indirect combinat! nervi!

Naratiunea asta.... hai ca am inteles ceva din ea dar este cam in ne'regula! "you have to work on it" hmm...?!

Semnele de punctuatie sunt puse la intamplare? lough hai ca glumesc; vad unele locuri unde le ai puse gresit iar in altele nici nu te'ai mai obosit sa le pui hmm...?!

Am mai zarit pe acolo niste fraze putin cam "dubioase" sa le zic asa... [ citeste'le si tu sa vezi daca iti plac, pentru ca mie nu mi'au placut deloc! ] nu le v'oi insirui pe toate, doar cele care au fost sub orice critica!
--> "Vad 2 barbati cum se opresc ochii mari cand ma vad[...]" nu am inteles deloc...
-->"[...]ma prinde de mana si imi pune in mana ceva apoi strange" serios? hmm...?! doua repetitii care le puteai evita cu usurinta , dar cel mai grav a fost acel cuvant "strange", ce strange? gunoiul? lough

Apro'po de repetitii... le poti evita folosind sinonimele acestora ;;)

Greseli de tastare :
scoa = scoasa
vorpe = forme
aceiasi ochii = aceeasi ochi
intre-deschid = intredeschid
ii = i
sa = sa-l
brust = brusc
cautand = cautand-o
circumstante = circumstanta
dumnezeu = Dumnezeu [ draga mea, asta tine de religie, si scrie foarte clar ca este pacat sa scrii Dumnezeu cu "d" mic ]
pei = mei
intetosata = incetosata
hristoase = Hristoase [ religie ; data viitoare daca vrei sa scrii si Iisus , sa scrii cu doi de "i" deoare'ce Iisus cu un singur "i" inseamna magar ]
Orocimaru = Orochimaru
cam = cap
sie = stie
aoi = apoi
micesc = nu exista acest cuvant in Dex; poate vroiai sa spui "micsoreaza"
sfasietoate = sfasietoare
spulge = smulge
mistio = misti

Cam atat am avut eu de spus
Nu iti cer sa renunti la fic Doamne fereste!
Multi si'ar dorii sa realizeze un fic ca al tau si nu pot
Iti cer doar sa mai lucrezi la el si v'a iesi ceva foarte frumos pe viitor dap !





Lacrimile unui inger...  1z6eexkSemnat Mustache



Mustache

Lacrimile unui inger...  347ib8zLacrimile unui inger...  SemnaturagLacrimile unui inger...  292625w







Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Dum 08 Iul 2012, 23:02

Capitolul IV : prieten sau dusman ? , acest capitol ii este dedicat lui : Majkela †


Ochii lui Sasuke erau atintiti asupra mea.Mirarea ii se citea in ochi , iar pe buze dorinta abuziva de a ma avea . Parca pulsau , iar degetele lui tinandu-mi violent mana.Acesta ma prinde de un picior si cumva prinzandu-mi si cealalta mana , incerc sa scap dar nu . Ma lasa pe spate si ma saruta pe gat.coboara mai jos, iar eu ma zbat si ma zbat si degeaba.Aud cu usa se tranteste iar asupra lu Sasuke se napusteste Dr. Orochimaru . Eu ma tineam cat de tare puteam de pat , bataile inimi erau din ce in ce mai puternice. Ochii s-au oprit din clipit , erau mariti considerabil . Pupila misca rapid , foarte rapid sus-jos. buzele mi se desprind usor , un oftat parca dorea sa iasa dar sufletul il tinea inlantuit.
Dr.Orochimaru ma priveste bland , apoi imi zambeste cald , doi canini se vad , atat de albi si ascutiti dumnezeule zici ca e vampir .Il ia pe Sasuke de brat si il scoata afara violent , acesta se impiedica de usa si cade , Un ras cristalin imi scapa , cat imi dorisem sa il vad pe Sasuke asa. Doctorul ma priveste , imi zambeste din nou apoi il vad ca fata ii se schimba , parea a avea in ochii setea de a ucide si de a supune pe cineva la cele mai infioratoare chinuri. Se apropie de Sasuke si il tranteste de perete , doresc sa vad scena dar usa se inchide , apuc sa aud : "Treci in biroul meu !"
O da in sfarsit merita ce a cautat. Un zambet sadic imi apare pe buze , ma uimesc cu ideile sadice pe care le am dar incet ma obisnuiesc.Ochii mi se inchid si fara sa vreau adorm.
-Nu! nuuu , lasa-ma! lasa-ma!Cine esti? Ce vreii? Nu ,ma doare!
- Micuto numai eu stiu cat te-am dorit!
-Nu!!!!!!
Ma trezesc , parul vine dupa capu meu dar parca se izbeste de aer , firele rozalii se napustesc asupra chipului meu , eram uda. Eram leorca , era acel cosmar nenorocit.Off, nu mi-l pot scoate din cap! nu pot! aud pasi rapizi care vin spre salonul meu , i-a ghici? Dr.Orochimaru vine rapid langa pat si imi pune mana pe frunte , ma lasa pe spate apoi imi spune cald:
-Sakura, un cosmar?
-Ah , da...
-O sa iti dau un sedativ.
Incerc sa ma ridic dar nu apuc , acul din fier , atat de rece imi intra imediat in piele nimerind la fix vena.Un lichid albastrui imi invadeaza corpul , il privesc in ochi pe doctor si un fior ma trece.Acei ochi i-am mai vazut undeva dar unde.Un alt fior ma trece, se pare ca nu intr-o circumstanta asa favorabila mie.
Vad acul cum imi iasa din mana, un fir de sange pateaza cearcaful de pe pat , il vad pe doctor cum pune vata cu spirt peste.Inteapa , dar acesta durere e nesemnificativa.Am trecut prin altele mai rele.Il privesc din nou pe doctor , imi zambeste lasand la iveala dantura perfecta. O suvita din parul negru parca din abanos ii brazdeaza fata asemanatoare unui adolescent doar ca fara cosuri .Era asa dragut , si placut de privit . Are la vreo 35 de ani.mana la fel de alba prinde suvita naravasa si o da peste cap.Incep sa vad in ceata si ..ah , adorm
Ma trezesc dimineata , soarele incepe sa straluceasca.Raze blande , firave si timide intra in camera de spital luminand-o.O raza mai curajoasa incepe sa imi lumineze fata , incep sa ma strmb si imi duc mainile la ochi , ma ridic in fund , casc si imi bag mana in par . Uff era asa incalcit , vad in ceata , clipesc de cateva ori. Apoi ochii mi se maresc rapid , de usa statea sprijinit doctorul Orochimaru..Acesta rade putin , avea un ras asa cristalin , fior ma trece.Mi se parea cunoscut.
Acesta vine la mine si ma intreaba cum ma simt apoi imi spune ca ma pot imbraca si sa merg intr-o locatie care era scrisa pe o hartiuta ce mi-a dat-o.Mi-a spus ca nu e bine sa merg la mine , nu a fost curatata camera incasi sa patesc ceva.Eh domnule doctor cat sange am vazut eu nu ai vazut tu in 7 ani.Doctorul se apleaca peste mine si imi saruta fruntea apoi imi spune ca totul va fi bine si pleaca.Raman nemiscata , simt cum obrajii imi devin trandafirii. buzele mele roz erau acm zgariate de dintii mei. Ochii imi erau deschisi larg . Simt bataile inimii cum accelereaza.Ce a fost cu acest gest?...nu prea inteleg . Ma rog , merg si ma imbrac .O pereche de pantaloni scurti de blugi mov cu tinte pe un buzunar , o bluza subtire neagra pe un sidef si in picioare bocanci de lac negrii cu sireturile desfacute.Imi iau bomboana vesnica, mereu am in ghiozdan una , imi iau rucsacul si ies peusa.Lumea se holba la mine ca la felul 14.Eu ridic din umeri si cand sa ies , doctorul Orochimaru imi iese in cale . Se uita la mine , doamne parca ma soarbe diin priviri , in fine trebuie sa fie imaginatia mea , si ma saluta apoi imi spune :
-Ce e cu aceasta imbracaminte?
-E stilul meu , vreo problema?
-Nici una draga mea.Arati splendid , ai grija sa nu te violeze cineva .
Apoi pleaca , halatul de un alb imaculat ridicandu-se usor in spate.Eu raman pe loc , picioarele imi tremura involtar iar mainile mi se strang sub forma de pumn.Eh acel moment crunt cand..of nu are rost , poate alta data.Ridic mana si o flutur iar un taxi opreste in fata mea. Ma urc in taxi apoi ma uit pe foaie si spun adresa: Sendfield 44 A. Da , NY-ul e mare si intortochiat , mereu ma pierd.taximetristul porneste , priveam pe geam lumea , ziua asta pentru unii era cea mai fericita , pentru altii cea mai crunta , pentru altii la fel ca cea de ieri.
Ma trezeste din visare taximestristul care imi spune ca am ajuns , plimbarea asta ma costat 13 $.Of of , dar asta este, cobor din taxi multumindu-i soferului apoi acesta pleaca. Raman nemiscata iar gura mi se deschide in semn de mirare.Eram in fata unei vile , ba nu! a unui conac imens.Dumnezeule era superb . Deschind imensa poarta. Apoi merg spre aleea ce ma ducea la imensa casa.Zici ca merg prn parc , ma rog , in timp ce mergeam ma uitam a frunzele cazute pe jos, auriul din ele si firele verzi ce au mai ramas faceau un mozaic perfect . Doamne cat e de frumos.Apoi ajung in fata usii si apas pe sonerie , vad ca nu raspunde nimeni si deschid.Usa era neincuiata.Dumnezeule! Sunt intr-un palat ce naiba?! Un vestib urias , pe masa imensa din misloc era un buchet de 21 de trandafiri , 20 albi si 1 rosu. Era si un biletel . Il ridic si citesc surprinsa "Sedere placuta , draga mea".Raman pe loc apui fug sa vad ce mai e .Prima nimerita a fost baia , dumnezeule mare! asta e casa mea ce naiba , e imensa .Cabina de dus de 7 m , pe tot peretele , jacuzzi , sala de masaj inclusa cu pietre fierbinti , casc gura apoi fug mai departe , nimeresc bucataria.Sunt in restaurant ce pana mea?! E imensa , e superba , e de ultima fita de puii mei . Dau sa merg mai departe apoi aud cum usa de la intrare se deschide .Merg incet sa vad cine e proprietarul si noul meu vecin.Picioarele mi se opresc , apoi inghit in sec .Doctorul meu , adica stau cu el in casa?! poftim?! Acesta imi zambeste dulce , doamne parca sun sotia lui sfinte , acesta lasa jos niste foi , vine la mine si....Surprizaaaaaaa:-> sper sa va placaaa :-> good si vreau ceva pareri:-w biciuitor


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Dum 08 Iul 2012, 23:13

[color=cyan]edit:
1. Mersi mult pentru dedicaţie kiss
2. Mersi ca m-ai şi anunţat lough
3. Nu îţi mulţumesc că m-ai lăsat în suspans! puppy eyes
4. Vreau şi eu o casă daia!!!!

E clar ce o să îmi aduca Moş Crăciun de Crăciun! Şi totuşi ce doctor pervers lough Eu aş prefera să stau pe stradă în loc să stau cu tembelu ăla. Cine ştie ce planuri are. Doamne nici nu vreau să mă gândesc, aştept nextu să mă uimească. Şi spunei să vină repede că mor de suspans!!

P.S. să mă anunţi kiss kiss


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Lacrimile unui inger...  Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Lun 09 Iul 2012, 00:03

Asa imi plae sa te las in suspans. iar doctorul ala e mai implicat de cat crezi tu =)) dar o sa veziii >:)


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Lun 09 Iul 2012, 16:52

Voi posta next-ul la 3 commentarii :) Daca nu va place nu continui ^.^


Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Annoying Girl
Academy Student
Academy Student
Annoying Girl

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde nu cauti ....fix acolo dai de mine:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Visez,colorez,traiesc...totusi de ce ma plictisesc?
Stare de spirit Stare de spirit : be stupid,be crazy ,be waild..be u ;)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Lun 09 Iul 2012, 19:35

offf cum am putut rata 2 capitole uimitoare :( .Oricum eu tot vreau sa iti zic ca imi place mult de tot si ca vreau nextul neaparat.
Peacholishi te tzuka Annoying Girl


,,Decoreaza-ti viata asa cum vrei ,nu lasa nimic sa te doboare fi nebuna dar si buna ,fi rautacioasa cu cei care merita si fi blanda cu cei ce te plac ,viseaza dar nu decola de langa inima mea caci mereu locul ocupat de tine va ramane special ,,

My fic : https://sasu.forumgratuit.ro/t1804-pierduta-in-realitate
https://sasu.forumgratuit.ro/t6016-oare-e-chiar-asa?highlight=oare+e+chiar+asa
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mier 11 Iul 2012, 13:29



CAPITOLUL V : Sentimente invaluite in matase chinezeasca


Merg incet sa vad cine e proprietarul si noul meu vecin.Picioarele mi se opresc , apoi inghit in sec .Doctorul meu , adica stau cu el in casa?! poftim?! Acesta imi zambeste dulce , doamne parca sun sotia lui sfinte , acesta lasa jos niste foi , vine la mine si ma ia de umeri apoi ma saruta pe frunte . Ochii mei raman mari si ma orbecai pursi simplu la el in continuare.
Orochimaru imi zambeste si vazandu-ma asa mirata incepe sa rada apoi ma intreaba daca imi e foame.Eu zic rapid ca nu dar burta mea e de alta parere si ma da de gol . Eu ma inrosesc putin dar Orochimaru imi spune ca nu trebuie sa imi fie rusine si pot sa mananc ce vreau sau sa imi comand pizza sau aripioare picate.Opreste-te omule nu mai insira aici ca mor de foame!
Zambesc si ii spun ca as manca mancare chinezeasca , adica pana la urma sa rofit daca ma lasa sa fac tot ce vreau. Acesta spune ca este o idee excelenta , merge si se schimba si ma duce la cel ma bun restaurant chinezesc.Imi spune sa ma imbrac putin mai" decent" pentru ca nu vrea sa stea cu cainii langa mine sa ma fure cineva , la aceasta remarca incep sa rad cu pofta.Apoi observ ce prins era in rasul meu , doamne omul asta ma adora ce naiba.
Fug si eu sus in camera si observ ca toate hainele mele de acasa sunt aici.Cum naiba au ajuns aici?! Cine mi-a umblat prin lucruri?!?!?!In fine nu mai conteaza , of unde am pus imbracamintea acea ce imi spunea mama ca voi atrage si doctori cu ea.Ma bufneste rasul cand ma aud ce pot debita dupa asa zile negre si fara culoare.Of..unde e.A da uite aici e.Sper ca acum imi e buna , cand mi-a luat-o mama acum 3 ani inotam in ea.Adica ele , adica of lasa...Ma duc inainte sa ma imbrac fac un dus , ma fardez distrec , chiar asa pentruo simpla stralucire apoi imbrac tinuta.Imi iau pantofii si merg sa vadf cat de orobil arat.Dumnezeule! Nu o s par foarte normala dar imi vine perfect.E chiar wow , adica daca pe mine ma sochez , doctorul meu isi va pierde bisturiul din buzunar.Hehe , of ce naiba am de rad atat , in fine , Cobor scarile si il vad pe Orochimaru care prins in ceva treburi cand ma vede scapa hartiile din mana si dosarele.Chicotesc iar acesta imi zambeste apoi imi complimenteaza tinuta "uimitoare" dupa parerea lui si imi spune ca nu are cuvinte
Imi spuna sa o luam pe usa din spate , inima imi batea din ce in ce mai tare , ma simteam usor panica , inspiram adanc si expiram repede iar palmele imi transpirau apoi soc! intram intr-un garaj in care se gaseau numai masini de ultimul tip , incluziv 2 limuzini ,una alba una neagra , jaguar , bmv , mercedes deci era sa fac cu inima apoi ca totul sa fie perfect imi spune : Alege tu! Deci imi venea sa salivez pe toate dar ca sa imi arat fitele aleg un jaguar ultimul tip , albastru marin inchis.Se uita la mine si imi spune atat de fin incat un fior ma trece "Gandim la fel micuto!"
Ne urcam in masina , usa garajului se ridica iar masina porneste , in 10 secunde noi eram afara din curte , deci am preferat sa imi pun centura ceea ce pe Orochimaru il amuza teribil. Geamurile fumurii nu ma opresc sa vad luminile orasului , oamenii care se plimbau sau care mergeau grabiti si nervosi , sau tineri beti deja.Of viata asta , ne incearca in moduri diferite.
Observ cum Orochimaru opreste masina in fata unui restaurant chinezesc foarte select.Raman uimita si deja ma imaginam pe mine imbracata asa elegant intre oameni simplii. Desii si Orochimaru era imbracat destul de elegant : pantaloni negrii de stofa si o camasa de culoare mov inchis ,foarte simpla.Asta e ce o fi o fi , intre timp Orochimaru vine si imi deschide usa ca un gentalman adevarat.Eu imi desfac centaru iar acesta ma ia usor de mana , rochia mi se asaza impecabil pe langa corp.Realizez insa ca imi uit geanta iar Orochimaru o observa si mi-o da . Ii multumesc , problema era ca eu eram usor roz in obraji.In fine , un domn ce statea in fata usii ne deschide iar noi patrundem intr-un imens restaurant unde nu vedeai femeie sau barbat fara D&G , LV sau ceva asemanator.Bine punctat Sakura! De afara arata asa simplu iar inauntru e uimitor.Firele de aur care strabat peretele e imposibil sa nu iti atraga atentia.Rosul sangeriu , aceasta fiind culoarea peretelui , merge perfect cu auriul.Evantaiele urasie datand din diferite secole te uimesc pur si simplu cu simplitatea lor dar cu frumusetea rafinata.
Observ ca ajungem langa o masa frumos aranjata iar Orochimaru imi face semn sa ma asez.Ma pun usor pe scaun avand grija la rochie . Un ospatar care era chinez autentic , ma bufneste rasul cand realizez cum l-am catalogat dar ma opresc imediat sa nu arat ridicol.Ne inmaneaza meniurile apoi ne spune ca in 10 minute daca dorim el vine sa ia comanda.
Ma uit peste meniu si ceva imi "face cu ochiul" , Carne de vita in sos de smantana cu o usoara atincere de menta . Suna delicios , mmm , si e doar 189 $?!?! Ce naiba , are si asta aur in el , e vreo vaca sfanta ce , naiba de e asa scump?! in fine doctorul plateste .Ii spun ce doresc iar el imi spune ca e o alegere minunata .El va luat nu stiu cum -cu orez si portocala . Chelnerul vine si ne ia comanda apoi pleaca . Vedem cupluri care danseau , erau asa frumosi si romantici.Asa erau si parinti mei , of cat timp a trecut , asta e , viata merge inainte.
Orochimaru se ridica de pe scaun si imi intinde mana , apoi imi spune incetisor la ureche"Un dans domnisoara Sakura?" Eu dau afirmativ din cap , desi inghit in sec si ma gandesc ce naiba ma apuca. E doctorul meu , eu am 16 ani jumate iar el 30 si ceva , asta este momentan e doar un dans. Palmele mainii mele drepte era lipita de a lui iar cealalta imi era pe umarul lui .Mana lui stanga era pe spatele meu. Ochii imi raman atintiti pe un perete apoi o cascada de imagini imi revin in fata cu acele momente oribile . Mana lui ! mana lui am simtito , era aceiasi atingere dar nu are cum!! E doar in mintea mea e doar ..e , spun "nu..!.." si ma dau brusc in spate dar el ma tine strans si imi sopteste" Esti ok? pari bulversata" , si ochii ni se intalnesc , verdele din ochii mei se impletesc parca in aer cu ngrul abisal din ochii lui , acesta imi zambeste si ma pofteste la masa , deoarece mancarea venise.
Avea un gust divin , dulcele se combina cu acrisorul apoi dintr-o data se simtea menta.Era delicioasa , savuram incet fiecare imbucatura pana am terminat . Mai schimbam ceva vorbe intre noi , eu si Orochimaru , si apoi nota de plata vina , Orochimaru nici nu ma lasa sa vad , plateste chelnerului apoi plecam.Masina ne astepta in fata restaurantului, incepe sa picure . Ne grabim spre masina , deja se intunecase bine.
Plecam , masina avea 110 km/h.Dar parca nu zburase nici 5 minute si noi eram deja la conac.Usa din fier masiv se deschidea incet , iar masina patrundea cu grija.Norii negrii de pe cer aratau ca o furtuna puternica avea sa vina . Orochimaru parcheaza cu grija masina apoi intram in casa.Eu i spun ca merg in camera dar ii multumesc pentru masa.Acesta da din cap , apoi urc rapid scarile si observ ca pe o usa scria Sakura .
Cand intru mai sa pic cu totu' . Camera era pe noante de verde , iar peretele vosit pe un verde mai inchis avea pictat pe el flori de cires roz , era superb , orice oaspete se simtea ca in natura aici .Patul acoperit cu matase de un roz fin era imens , cred ca ma voi pierde la noapte in el .Tabloul imens pe noante de roz statea pasnic pe peret , parca atragandu-ti atentia mereu , Balconul imens si usile de sticla ce il desparteau de camera erau mirifice.Sifonierul meu care era plin cu hainele mele ..stai ce?! hainele la inceput imi erau in niste cutii acum imi sunt aranjate pe culori?! Ciudat...sederea mea parea programata de naiba..ma rog mai departe..ma voi gandi eu la asta , intru in baia care era pe bej , deci cuvintele nu le mai am sa descriu . Tot ce pot sa spun era ca , ma simteam ca o printesa careia i se faceau toate mofturile posibile . Ies din baie si ma arunc in pat apoi privesc tavanul si parca intru in transa pana cand realizez ca sunt imbracata in hainele mele scumpe luate de mama si le voi sifona.Merg in baia imensa!! si fac un dus rapid , lichidul incolor se lovea de pielea mea fina , provocandu-mi o usoara durere , dar e acceptabila .Ies rapid di ma infasor inr-un prosop mare , apoi ma usuc pe corp , pun prosopul la spalat si imi iau lenjeria intima apoi pijamaua mea verde cu norisori be ea . Era formata din : pantaloni scurti cu pmica taietura si un tricou larg . Ma arunc din nou in pat apoi il aud pe Orochimaru cum imi spune "Noapte buna!" , raspund inapoi desi simt cum un fior ma trece.Oare de ce am acceptat sa stau? oare de ce am o presimtire tampita? Oare de ce totl era pregatit..Oare..dar adorm . Am un vis ciudat , nu vad nimic , cineva ma prinde de talie si ma lipeste de el apoi imi pune mana la gura si ma saruta apasat pe gat , lacrimi amare mi se revarsa din ochi . Persoana respectiva ma tranteste pe ceva tare apoi se apropie de mine mai mult si mai mult si , o sa i vad fata in sfarsit!! e , e ...aaaaaaaaaaaaa!!!!! si ma trezesc ! Cazusem tin pat, firar! uteam sa vad! Eram toata uda in spate , afara era furtuna , aud pasi rapizi cum vin spre camera mea. Ochii imi stateau atinti asupra usii , bataile inimii se intensificau , pielea imi era de gaina , pupila ochiului imi era dilatata , inghit in sec si..usa se tranteste! Orochimaru era in fata usii , in intuneric nu vad dar un fulger imi lumineaza toata camera , observ cum parul negru ii era desfacut si suvite de par parca smoala ii se rasfrangea pe umeri conturati , am avut timp sa observ ce trup lucrat are si..Sakura!!!!!e doctorul tau proasto!!!!! asa asa , deci dupa un fulger ce cred ca a luminat New York-ul un tunet care parca a zguduit orice loc al pamantului se aude , urmat de alarme ale masinilor si lumini , girofare , frica si teama se simtea in aer. Orochimaru ma privea atent , avusese timp sa vada frumoasa mea pijama scurta , acesta inchide usa in urma lui si.....Suspanssss!!! >:) sper sa va placa , pun next la minim 3 comm-uri :*


Hope you will like it! rusinos




Lacrimile unui inger...  Sakut - Rochita Sakurei si paltonasul
Lacrimile unui inger...  Saku2 - Pantofii Sakurei
Lacrimile unui inger...  Saku3 - Poseta si ochelarii ei




Lacrimile unui inger...  44321453




Lacrimile unui inger...  Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Mier 11 Iul 2012, 23:07

[color=cyan]Hey Hey Hey

Voaiii ai adus nextul

Deci vreau sa spun ca am ramas WOOO

Si a trebuie sa citesc de 100 de ori ultima prop ca sa inteleg think

Da nu-i nimic asa sunt eu

Mai tuta.

Asta imi aminteste de tuti.

Infn. Sper sa aduci nextul repede.

Baaay<333




.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Lacrimile unui inger...  Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Joi 12 Iul 2012, 12:40

Hey, am venit si eu pe aici si sunt foarte suparata a nu am venit mai devreme, ee oricum conteaza ca am venit pana la urma:happy2. revenind la fic este absolut genial, imi place la nebunie cum descrie totul, m-ai lasat masca , am ce invata de la tn happy2 in love . P.s : sa ma anunti spe n cand pui nextul ms si spor la scris kiss



Lacrimile unui inger...  2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Lacrimile unui inger...  Arptg
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Joi 12 Iul 2012, 15:51

Multumesc ca ma lasi in suspans waiting !Pai nu ne m-ai lasa mult in suspans si sa ma anunti si pe mine de next.


Lacrimile unui inger...  Nsk6



Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Joi 12 Iul 2012, 20:36

Hellău darling !!! kiss ... ai un fic super si te rog sa pui next :X ... Sa ma anunti si pe mn te rog fiindca vreau sa vad ce se intampla. 8-> ... Te pup scumpo kiss kiss ,paa a hug in love
Sus In jos
Annoying Girl
Academy Student
Academy Student
Annoying Girl

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde nu cauti ....fix acolo dai de mine:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Visez,colorez,traiesc...totusi de ce ma plictisesc?
Stare de spirit Stare de spirit : be stupid,be crazy ,be waild..be u ;)

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Vin 20 Iul 2012, 15:42

Am trecut si eu pe aici cu intarziere recunosc:D.Imi place cum ai continuat si vreau neaparat sa aflu si eu ce se intampla dupa de Oro-Oro inchite usa :)).nu uita sa ma anunti.
Peacholishi te tzuka Annoying Girl :*


,,Decoreaza-ti viata asa cum vrei ,nu lasa nimic sa te doboare fi nebuna dar si buna ,fi rautacioasa cu cei care merita si fi blanda cu cei ce te plac ,viseaza dar nu decola de langa inima mea caci mereu locul ocupat de tine va ramane special ,,

My fic : https://sasu.forumgratuit.ro/t1804-pierduta-in-realitate
https://sasu.forumgratuit.ro/t6016-oare-e-chiar-asa?highlight=oare+e+chiar+asa
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Sam 21 Iul 2012, 20:33

Buna, am dat si eu de ficul tau.
Titlul ma atras.
Asa este o poveste foarte frumoasa, si totusi foarte trista.
Ia omorat parintii?
Parca prevad cine este ,,vinovatul,, acestui necaz.
Hmm... ai avut niste capitole foarte frumoase, care m-au incantat.
Sper sa ma anunti la next, mai ales ca mai cam lasat cu ochii in soare.
Cam atat am avut sa iti spun.
See ya happy2
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Lun 23 Iul 2012, 20:36

Buna.
Ce toanta sunt ca nu am intrat aici mai devreme nervi! .
Imi place mult ficul tau!
Sasuke ia omorat parinti, nu? Adica ma rog, el e singurul la care ma gandesc in acest moment! Nu ma omora.
Asa deci nu stiu ce sa mai zic, mai lasat cu gura cascata in love
Te rog sa aduci nextul repede.

Succes kiss kiss kiss
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19Vin 03 Aug 2012, 11:29

Hei hei hei unde este nextul u chiar vrei sa plang aici?




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lacrimile unui inger...  Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger...    Lacrimile unui inger...  I_icon19

Sus In jos
 

Lacrimile unui inger...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-