Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un nou inceput (eventual +16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un nou inceput (eventual +16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Un nou inceput (eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 12:07

Viata in trei… OH MY GOOOD!
Autor P.O.V.


Capitolul 1 :

- Aaaaaahhhh…! Domnee! Sakura, iesi odata! Nu mai rezist! Aaaaahhh!!
- Gata, Tsunade! Linisteste-te, Totul a trecut acum, spune Kushina. Ai o fetita atat de frumoasa! Sa-ti traiasca!
- Oh.. Sakura, fata mea! Ingata Tsunade, rasufland ingreunat.
Si.. asa a inceputpovestea vietii unei copile, numita Sakura. Aceasta in present are 17 ani, este o fata nu foarte scunda, dar nici cine stie ce girafa, cu foarme destul de generoase. Pielea ii era alba ca laptele inspumat, parul este lung, pana umpic mai sus cu vreo 3 cm de fund, de o culoare nemai vazuta pana acum… un roz pal, iar ochii, verzi ca iarma cruda, intr-o zi ploioasa de vara. Sakura era o fata desteapta si respectoasa cu toti ce-i ce o inconjurau. Ea era eleva la liceul din Tokyo, Konoha High School.
Parintii ei erau formati numai din mama, deoarece tatal murise intr-un accident de masina acum 7 ani. Tsunade era o femeie blanda de vreo 40-41 de ani.Aceasta avea parul lung si blond, prins in doua codite jucause, la stpate. Pielea ii era la fel de alba ca a ficei sale, bustul fiindui mult, dar muuult mai mare decat al Sakurei. Ea era sefa unei firme de lingvistice, deci mai mereu era plecata de acasa.
Sakura statea linistita pe canapeaua smolatie din livingul vilei sale, asteptandu-l pe varul ei, Naruto, sa vina si pe prietenul lor din copilarie, Sasuke. Sakura impreuna cu mama acesteia, i-au chemat pe baieti sa se ,ute la ele pe timpul scolii, ca sa nu mai bata atata drum din capatul celalalt al orasului. La un moment dat suna soneria, iar Sakura sare ca arsa de pe canapea fugind catre usa. Tsunade iesind si ea din bucatarie, la sunetul soneriei. Sakura deschide usa si in fata ei apare naruto care o imbratiseaza puternic, mergand cu ea pana in living, pentru a nu bloca circulatia. Naruto era un baiat bine facut, cu pelea creola, parul blond ca spicele graului si ochii albastrii ca apa marii. Acesta rupe imbratisarea usor, lasand-o acum pe Sakura sa respire. Ea se duce catre Sasuke si il imbratiseaza si pe el. Sasuke este un tip inalt, cu piele alba ca zapada, cu parul negru ca abanosul, tinut intr-un stil mai rebel, iar ochii ca de onix. Dupa o tacere de aproximativ 3 minute, Naruto sparge gheata:
- Bunica Tsunade, ca asa o alinta el, eu sincer chiar nu am vrut sa te deranjez cu prezenta mea aici la tine, spunea naruto pe un ton cat mai lingusitor, deci daca vreo data te voi supara, sa-mi spui, iar atunci o voi suna pe mama, spunandu-i ca poti veni la ea.

Toti la auzul acestor cuvinte au inceput sa izbugneasca in ras, chiar si Naruto, pentru ca el si cu “bunica Tsunate” asa vorbeau si se intelegeau din totdeauna. Apoi batrana zice:
- Oh, Naruto.. Dar tu nu vei putea deloc sa ma superi, si tocmai de aceea nu voi pleca niciodata, si voi sta aici impreuna cu toti trei, supraveghiindu-va ora de ora, minut dupa minut…
Lui Naruto ii se shimbase fata numai decat, la auzut acestor cuvinte, pe cei trei, facandu-i si mai tare sa rada.
- Nu copii, incepu iar tsunade sa vorbeasca, eu, din “nefericire” pentru voi, sau cel putin pentru Sakura, voi pleca la fratele meu Minato. Noi trei, eu si cu parintii tai, am ajuns la concluzia ca voi v-ati facut mari si ca puteti fi si responsabili. De aceea, si isi ingrosa glasul acum devenind mai serioasa, SA NU-MI DA-TI FOC LA CASA CA VA TAI GATUUU!!!! Ati inteles copii, revenind la vocea ei blanda din totdeauna.
Cei trei stateau intr-un colt al canapelei speriati, dand din cap afirmativ. Dupa’ toti au inceput sa rada, ajutand-o apoi pe Tsunade sa-si faca bagajul.





Acesta a fost primul capitol al primului meu fic. Nu e foarte bun, dar nici chiar asa de rau nu cred k e. Si as vrea sa ma mai corectati din cand in cand daca mai gresesc, ce trebuie sa adaug... si multe altele. Nu uitati, este primul meu fic puppy eyes . A da... si sasusaku o sa fie, dar putinel mai incolo. V-am pupat dulce kiss , Ana.


Ultima editare efectuata de catre *~~* Ana *~~* in Lun 07 Ian 2013, 12:41, editata de 5 ori
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 12:17

:)))
Deci la ultima parte am ras cu lacrimi , vaaiiii :)) !!
"Sa nu-mi da-ti foc la casa ca va rug gaturile " >:)

Ce o fi ,ce o fi :>! Interesanta idee ! >:D<
Next!?:>

Te kiss Angy` !
Ja ne !


P.S : P R I MA ! :>happy
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 12:30

EDIT:
Hmm....o poveste draguta, si sincer si pe mine m-a facut sa rad la ultima fraza.
Am vazut cateva greseli de tastare, care s-au observat foarte usor.
Eu te-as sfatuii, sa corectezi de m-ai multe ori capitolul, inainte sa il postezi.
Cam asta a fost parerea mea.
Aly te pupa... in love si astept next
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 12:44

Hei kiss

Ma bucur ca ai postat capitolul, chiar eram curioasa :))
Tsunade e crima!! "Sakura, iesi odata! " =))) Ghinionul meu a fost ca mancam in timpul ala, m-am inecat pana m-au gasit all the devils, si acum ma ustura gatul.
Toti trei in casa, abia astept ce o sa urmeze, presimt o mare destrabalare. in love
Spor la scris si multe idei, mor de nerabdare sa vad next-ul
kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 13:00

Pt inceput e chiar bun , dat fiind faptul ca e primul fic , este si amuzant dar nuar strica mai multa descriere , asta e singurl sfat deci adu nextul si mersi ca m-ai anuntat de noul fic>:D<
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 13:05

Hey, fetelor! Ma bucur foarte mult ca va place... Puppy~Love, ai dreptate, stiu ca am multe greseli de tastare, dar am lucrat mai intai in MICROSOFT WORD, si fix dupa ce am postat am vazut greselile... data viitoare o sa fiu mai atenta, promit. a hug

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 14:21



Buna Scumpo!

Am trecut si eu pe la fic-ul tau.
Ai multe greseli de tastare, dar poti sa dai Edit si le corectezi.
Actiunea este cam grabita si descriere ai, dar nu si pe cea a sentimentelor. Cum se simtea Sakura? Dar Tsunade? Ma rog...Cu timpul o sa fie mai bine.
In rest, ideea nu pot spune cat de originala este pentru ca momentan esti abia la primul capitol.
Nu o mai lungesc, te poop si ne vedem la captolul urmator.

P.S 1: Sper sa ma anunti si pe mine la next.
P.S 2: Daca ai o nelamurire imi poti da un MP.

Sus In jos
sakuraemo2011
Academy Student
Academy Student
sakuraemo2011

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica desen dansuri......
Stare de spirit Stare de spirit : good

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 15:06

Am trecut si eu pe la ficul tau si imi place la nebunie.
Deabea astept nextu. Il vreau mai repede.
PWP ;;) kiss
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 17:49

e frumos foarte frumos dar nu imi place ca e mic puteai si tu sa-l faci mai mare
tre rau ultima faza
astept nextul
Sus In jos
Muertos
Academy Student
Academy Student
Muertos

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva nu cred ca vrei sa stii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Mier 27 Iun 2012, 20:56

CE CE CE AM ajuns prea tarziu NUUUU ! VREAU NEXT CA MA SPANZUR IN PARC
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Viata in trei.... OH MY GOOOD! ( eventual +16 )   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 12:51

Capitolul 2 :
Sakura P.O.V.
Pot sa spun ca la doar doua ore de la plecarea mamei, a inceput adevarata petrecerea. Naruto i-a dat chiar si un nume: BUN VENIT, LIBERTATE! Dar eu si Sasuke am ramas la denumirea ei normala PETRECERE. Casa mea, pardon, a noastra de acum, in mai putin de jumatatea de ora se transformase intr-o cocina de zile mari as putea zice: haine imprastiate prin living, pizza aruncata pe jos, o gramada de casete cu filme de diferite genuri si cum sa nu, mult adoarata bere, care nu avea cum sa lipseasca. Nu ca m-ar deranja pe mine curatenia, dar chiar nu as vrea sa isi dea demisia menajera noastra, Karin. Este o femeie frumoasa de vreo 36 de ani, foarte rabdatoare as putea spune, pentru ca la cata “curatenie” fac eu prin casa, nu mi-a zis niciodata nimic. Aceasta are parul rosu ca focul, iar ochii de aceeasi culoare. “Tarrrr…!” se aude soneria. Inseamna ca Hinata a venit. Ea este prietena mea cea mai buna. Ne stim din clasa a 9-a. Hinata este o tipa draguta si mai retrasa. Defectul ei este ca se rusineaza foarte, dar foarte mult cand e prin preajma Naruto. De ce? Simplu. Este indragostita de el dintr-a 9-a. Aceasta este o fata bine dezvoltata, cu parul negru cu tente movalii, iar ochii… ei bine, ochii ii sunt de o culoare unica si specifica ei, un lila foarte pal.

Dupa o perioada, in care ne-am jucat ADEVAR SI PROVOCARE, am inceput sa alegem la care film sa ne uitam. Naruto si Sasuke normal ca au optat pentru cel mai de groaza film pe care il aveam, adica THE GRUDGE.
- Baieti, spun eu pe un ton calm si totusi raspicat, eu am invitat-o pe Hinata aici sa ne distram, uitandu-ne la o comedie sau sa plangem la o drama. Nu sa ne dam una alteia invitatii la inmormantare. Deci, noi vrem ori “Titanic”, ori “Nevasta de imprumut”. Voi algeti. Spun uitandu-ma fara pic de interes catre ei.
In casa se lasa o liniste apasatoare care a tinut nu mai mult de 2 minute, pentru ca urmatorii care au spart gheata au fost cei doi nemernici, care au inceput sa rada cu un ras isteric si foarte enervant.
- Sakura, eu cred ca glumesti, tot asa de sperioasa ai ramas ca in copilarie, de nici macar la un film nu te poti uita? spune Sasuke mai ca vrand sa ma enerveze nu alta. Pun pariu, pe… hai sa zicem 20 de dolari, ca nu vei putea sa te uiti la filmul “THE RING”, d’apai la “THE GRUDGE”.
- A da…? Pun pariu pe 50 ca pot sa ma uit fara sa zic nici “pas”. LA AMANDOUA. spun asta facadu-l pe Sasuke mai sa scandeze de fericire ca o sa pierd. Da da, s-o crezi tu ca pierd! Floare la ureche, Uchiha! spun eu cu voce tare, foarte increzatoare.
- Bine, faci cum vrei… cand o sa-I vezi pe toti jumatate morti, cu ochii scosi si posedati de cine stie ce ciudatenie…. Ai dreptate, floare la ureche!
La auzul acestor descrieri, am crezut ca nu voi mai apuca ziua de maine. Hinata insa, a intredeschis gura si a inceput sa balbaie o fraza:
- Sa..Sakura, eu cred ca ar fi mai bine s..sa nu o faci. Pe bune acum, nu vezi ca o face intentionat? Te sperie, si asta numai stiind ca vei ceda si el va castiga. Nu vr… Dar nici nu apuca sa mai spuna un cuvant, ca mana mea ara lipita de mana lui Sasuke, spunadu-I tare si raspicat lui Naruto, TAIE!

Autor P.O.V

Dupa o jumatate de ora de la inceperea filmului, afara incepu o furtuna groaznica. Vantul batea cu putere, facand frunzele sa fosneasca intre ele, iar picaturile de ploaie se inmulteau parca din secunda, in secunda. Sakura privi ingrozita vremea de afara, inghiti in sec, iar apoi isi intoarce privirea inspaimantata catre filmul ingrozitor. Brunetul vazand-o cat de agitata e, isi intoarce privirea catre geamul imens din sufragerie spunand ironic:
- Moamaa… dar ce mai vreme!? Nu-I asa Sakura? spune accentuand ultimul cuvant. Apoi un zambet pervers ii apare pe fata privind-o pe rozalie. Aceasta insa nu se lasa intimidata si ii raspunde:
- Da, Sasuke, asa este. De ce? Doar nu ti-e frica de o furtunica asa de mica, nu? spune acestea incercand sa para mai infipta si sigura pe ea, chiar daca in sinea ei murea de frica.
- Mie? Oh, nu scumpo! Incercam doar sa creez o conversatie. spune Sasuke fara a se mai obosi a se uita la rozalie.

Dupa nimeni nu a mai zis nimic.

“Inca doua ore si jumatate de chin. Doamne, de ce imi faci asta?!” gandea Sakura, parand oarecum amuzata de ce-si zisese si totusi enervate ca filmul nu se mai termina odata. Hinata la un moment dat a inceput a tipa cu putere, rozalia incercand din rasputeri sa nu faca la fel, pentru ca dupa pierdea pariul. Mai apoi, Naruto o intreba scurt si cu multa dragoste in glas pe bruneta:
- Te simti bine?
Hinata in urmatorul moment, inrosise atat de vizibil incat Naruto a crezut ca are febra. Bruneta i-a raspuns incet si calm ca nu se simte foarte bine si ca este putin speriata. A vrut sa plece in camera, dar Naruto o ia usor de brat intreband-o daca nu vrea sa o conduca el. Hinata se uita la Sakura, iar aceasta din priviri o indemna sa se duca. Brunea se intoarce catre blond dand din cap afirmativ, iar apoi au plecat, Sasuke si Sakura ramanand acum singuri, uitandu’se in continuare la film.

~ Intre timp in camera Hinatei~

Naruto, o ia de mana pe Hinata, asezadu-se in sezut pe pat langa acesta. O tacere adanca ii cuprinde pe cei doi, care se uitau acum adanc unul in ochii celuilalt. Naruto incepe a se apropia cu fata de Hinata, aceasta facand la fel catre Naruto. In urmatoarele secunde… VINE SUSPANSUL!


Copilasi, acesta a fost si cel de-al doilea capitol happy2 . Sper sa fi fost mai bun ca celalalt, si asept comuri si parerile vostre. a hug
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 13:36

Hei kiss

Iti multumesc pentru mesajul privat in love
Capitolul a fost frumos si amuzant. Sunt curioasa daca Sakura o sa reziste pana la sfarsitul filmului, stiu ca eu am rezistat cam greu.. lough
Cat despre ceilalti doi, Hinata si Naruto, ce pot sa spun? in love Deja se simte dragostea in aer.
Abia astept next-ul, spor la scris
kiss
Sus In jos
Muertos
Academy Student
Academy Student
Muertos

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva nu cred ca vrei sa stii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 14:02

Hey Hey
Multumesc ca mai anuntat !
Dar am si eu ceva sa zic :
! Actiunea este umpic grabita si cam mult dialog !
2 Chear imi place ci vrau NEXUL !


p.s :Ma poti anunta te rog !

Sus In jos
Roscata ☻
Academy Student
Academy Student
Roscata ☻

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu ce sa zic !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 14:43

Buna am trecut ci eu pe aici !
Ci imi place dar ai actiunea foarte grabita !
Dar imi place ci vreau nextul !
Sper ca nu te-ai suparat pe mine !
DAr chear imi place ficul ci vreau sa vad continuarea !
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Un nou inceput (eventual +16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 14:44

Imi place mult. Greseli de tastare nu am vazut, actiunea...... puuuutintel grabita (foarte putin).
Acum m-ai facut curioasa! puppy eyes Cine castiga pariul? ingrijorat
Astept next-ul si te rog anunta-ma! happy2
Spor la scris! kiss
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 14:49

Dragele mele, eu nu ma supar. Chiar vrea sa-mi mai ziceti ce gresesc si ce fac bine, ca sa stiu unde sa ma corectez si unde sa continui. Va multumesc mult de toate cele spuse, chiar m-ati facut sa cred ca merita sa-l continui. a hug


Cu dragoste si mula iubire, v'am pupat scumpelor! love
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:05

foarte dragut
am mai cititt
ficuri dar
nici unu lafel
de frumos
vreau nextul
PS sa ma anunti si pe mn cand i pui
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:42

Hei numai felicitari de la mine. Hai cu nextu mai repede ca mor de nerandare si pupici scumpa!
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Viata in trei.... OH MY GOOOD! ( eventual +16 )   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 12:16

Capitolul 3 :
Hinata P.O.V.

“Nu pot crede asa ceva… Naruto si cu mine, in aceeasi camera. Simt cum voi lesina in urmatoarele secunde, dar nu! Nu, Hinata! Sa nu indraznesti asa ceva! O sa te faci de ras in ultimul hal! Doar calmeaza-te. Oh, nu! Ce face? Se propie de mine. Deja ii simt respiratia calda, iar bataile inimii lui parca se accentueaza pe fiecare secunda. Dar eu, eu de ce stau? Hai Hinata, fii barbata! Inaintez si eu incetul cu incetul, si fara sa-mi dau seama, buzele noastre se unesc printr-un sarut, inocent la prima vedere. Amanadoi raspundem la sarut si il transformam intr-unul pasional si foarte apasat, dar totusi tandru si mieros. Naruto ma ia in brate si usor ma aseaza pe spate, pe pat. El plimbandu-si in continuare mainile pe spatele meu, iar eu infigandu-mi mainile in parul lui, si jucandu-ma in acesta. Ne sarutam cu pasiune. La un momentdat eu ii dau hanoracul portocaliu de pe el jos, iar el cu o atingere usoara a mainilor, imi scoate bluza mea alba cu dantela gri. Nu pentru mult timp a oprit sarutul si a coborat pe gat, muscandu-l din cand in cand, iar mie dandu-mi niste fiori de placer pe sira spinarii. Apoi revenim din nou la sarutul acela pasional, care eu sincera sa fiu nu m-as mai fi despartit de el niciodata. Limbile noastre, acum se luptau pe viata si pe moarte, el adancind din ce in ce mai mult sarutul, iar eu raspunzandu-i tandru si delicat, si totusi dulce si apasat. In continuare nu cred ca ar mai trebui sa va spun, avand in vedere toate aceste lucruri. Si plus de asta nu as stii ce sa va mai spun, pentru ca, asa cum multa lume stie: DRAGOSTEA NU SE EXPLICA, EA SE SIMTE.”

~ Intre timp in living~
Sakura P.O.V.

“Doar 5 minute, atat mai am. Doar cinci minute ma mai despart de acei 50 de dolari pe care ii voi castiga, pentru ca nu m-am uitat doar la un film, ci la ambele. Cu pauze de toaleta intre ele. Dar asta nu mai conteaza… Of, Doamne! Simt ca nu mai pot. Desi sunt constienta ca voi castiga, am un sentiment ca ceva o sa iasa prost. Nu se poate! S-a terminat! Multumesc Dumnezeului!"
-Gata, Sasuke! Am castigat, iubire! Acum banii mei te rog… spun, defapt, scandez. Pentru ca la cum am inceput sa urlu si sa topai… Doamne apara si pazeste!

Dar lui Sasuke, spre surprinderea mea, ii aparu un ranjet pervers pe fata si parca din priviri imi spune sa ma intorc spre televizor. Cu nesiguranta ma intorc, si cand sa dau de televizor, pe ecran apare fata din film, cu parul dat la o parte de pe fata. Era atat de putrezita si inspaimantatoare! Am inceput sa tip de sperietura pe care am tras-o, iar brunetul, cu un zambet smecher, imi spune:
- Nu draga Sakura, acu s-a terminat filmul si eu am castigat pariul.
In momentul de fata eram mai rosie ca racul de nervi, insa ma asez pe canapea, imi “arunc” nervozitatea la cativa kilometrii de mine, iar apoi incep sa-mi caut prin buzunare. Brunetul insa ma opreste. Ma ia de mana si imi zice ca el nu vrea banii mei, a vrut doar sa ma calce pe nervi, stiind ca pana la urma o sa cedez. Desi a fost surprins sa vada cat de mult am rezistat. Sincer, acum ii dau dreptate, cand eram mici am mai vrut sa ne uitam la un film de groaza, doar ca atunci nu am mai rezistat si am tipat cred ca mai rau decat Hinata acum. Ca tot veni vorba de Hinata, este tot in camera cu Naruto? Stai! Ea, Naruto, camera, singuri?! Asta nu-i de bine, o fi lesinat saraca… Nu, daca lesina, Naruto ar fi trebuit sa vina sa ne zica. Eh.. lasa, se descurca ei. Fara sa ne dam seama se facu de zori. Oh, ce frumos rasare soarele! Fara sa mai stau pe ganduri, il "tarasc" pe Sasuke dupa mine afara, si ne asezam pe leaganul din spatele vilei. Priveam catre soarele palid ce rasarea, iar apoi doua perlute mici imi apar pe chipul meu alb ca spuma laptelui. Imi aminteam de tata. Cand eram mai mica, in fiecare dimineata ma trezea pe la 5 jumate- 6, ca sa vedem cum rasare soarele. Apoi incepea a-mi zice povesti cu zane, cum ca dupa Soare, ar mai exista un taram cu printi, printele, zane, dar si balauri cu sapte capete si dragoni. Imi mai zicea ca eu de acolo vin, ca sunt una dintre printesele acelea, care se plimbau de dimineata pana seara prin gradini si-si asculta mereu parintii. Cand a murit, eu aveam 10 ani. Atunci nu mi-am dat seam ace a vrut sa spuna cum ca el se duce catre “Taramul de dupa Soare”, dar acum stiu. Am inteles si de ce imi zicea ca eu vin de acolo. Mi-a zis ca sunt un inger cazut din ceruri. Ca sunt fata lui frumoasa, de care a fost mandru, este si va fi in continuare. “Tati, mi-e dor de tine!”.... O nu, sper ca nu m-a vazut Sasuke ca plangeam. Ce sa-i zic acum? Ca mi-a intrat praf in ochi? Nu, ar fi prea stupid. Brunetul se apropie de mine, si ma intreaba scurt si oarecum cu ingrijorare in glas ce am patit. Imi sterg lacrimile si ii spun ca nu am nimic, si ca mi-a intrat soarele in ochi. “Stupid, Sakura, stupid!” Nu mi-a intrat praf, dar mi-a intrat soarele, care nici nu straluceste chiar asa de tare. Pfff… ce mai logica am si eu. Acum vad ca nu mai zice nimic. Mai bine asa, oricum nu mai stiam ce sa-I zic. La un moment dat simt cum o mana imi invalui spatele facandu-ma sa tresar la atingerea acesteia. Ma intorc catre brunet si vad ca el se uita cu blandete in ochii mei. Woow… Niciodata nu am mai stat atat de mult, sa ne uitam atat de adanc in ochii celuilalt. Ochii lui sunt de un negru abisal, in care te poti pierde usor, chiar foarte usor. Dar stai putin! Ce facem noi aici?! Imi i-au usor privirea de la el, si mi-o atintesc catre gradina cu flori colorate care am facut-o in amintirea tatalui meu. Lui ii placeau florile foarte mult. El mi-a zis ca atunci cand m-am nascut mi-a pus numele “SAKURA” deoarece florile de cires erau preferatele lui... De ce mi l-ai luat Doamne! “Ghiooorrrr..!” Hmm… cu toate amintirile astea am si uitat ca ar mai trebui si sa mananc. Ma ridin alene din leagansi il i-au pe Sasuke cu mine, la bucatarie, iar acolo ne intalnim cu Hinata si Naruto, care… nu pot sa cred?! SE SARUTA?! Si nu doar asa, chiar pasional. Cand brunetul ii vazu, tusi fortat facandu-si existenta prezenta, iar Hinata cand intoarse capul rosii imediat. Mai apoi, fac ochii cat cepele, o i-au de mana pe bruneta si le zicem baietilor ca mergem sa facem o omleta. Acestia dau afirmativ din cap, iar apoi se duc in sufragerie asezandu-se pe canapea. Eu incep a o interoga pe Hinata, aceasta raspunzand la fiecare intrebare, cu putina roseate in obraji. Apoi am luat-o in brate si am felicitat-o, dar mai incet pentru a nu banuii nimic cei doi. Dupa o jumatate de ora in care am aranjat masa si am pregatit omleta, i-am chemat si pe baieti, iar apoi ne-am pus pe mancat.



Cam asta a fost si capitolul trei. Nici nu va spun pana la ce ora am stat aseara sa scriu la capitolul asta, iar apoi i-ar am sters ca nu mi-a placut. angry lough Stiu ca nu e foarte reusit ingrijorat , dar incerc din rasputeri sa-l fac mai bun. Va astept cu comentarii si parerile voastre! a hug
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 12:24

hehehe , super:X
Au facuto? what?lol! nu stii cat ma chinui sa cuat emoticone astea lough
Hmm..Tatal ei , trist:( (ana sa-l ierte)
Nexr next::**:
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 12:32

Hey, iubesc capitolul happy2
Hin si Naruto... lough chiar asa?
Ma facu Max perversa rolling on the floor
Imi palce foarte mult capitolul asta, si desii ma bucur ca Sasuke , nu ia luat banii Sakurei, ma gandesc ca o vrea altceva...aoleuu numai postii zic lough
Next, si sa ma anunti, desi voi intra doar peste 3 saptamani pe cal
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Un nou inceput (eventual +16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 13:26

Din nou, imi place.
Next, next, next, next lol damn!
Sa-ti mai zic ca-i vai de tine daca nu ma anunti la next?
Spor la scris!
P.S.: Ador capitolul trei. Pervers rau.... lough
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 13:40

Hei kiss

Multumesc pentru mesajul privat, capitolul este superb in love
Nu imi vine sa creeeed, Sakura a pierdut in ultimele secunde, s-a inecat exact ca tiganul la mal lough Ma bucur ca Sasuke nu i-a luat banii, e atat de dragut ;;)
De Naruto si Hinata nu pot sa spun nimic, doar ca sunt foarte mandra! dance2
Abia astept next-ul, spor la scris
kiss
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 14:12

Serios The grudge si The ring?Au fost cele mai stupide filme de groaza pe care le-am vazut, o porcarie colosala...
Nu vreau sa fiu rea, dar daca vrei sa vezi film cu adevarat de groaza uite-te la The Exorcist sau multe, MULTE altele.
Revenind nu prea ai descrere sentimentala, ci una banala a lucrurilor, dar ai putea sa te perfectinezi adica close your eyes, iar apoi gandeste-te cum toate lucrurile alea ti se inampla tie si tasteaza.
Ideea e 70% originala, e bine e al treilea capitol deja happy sper s-o faci si mai originala.
Cu drag,
O capsunica ratacitoare.
Un nou inceput (eventual +16) 962758
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19Vin 29 Iun 2012, 14:15

Draga capsunica, stiu ca nu sunt cine stie ce filmele alea. Doar ca in momentul ala chiar mi-a fost lene sa caut pe net altele, si am bagat ce mi-am adus aminte. Stai linistita nu ma supar. :D
Sus In jos
Continut sponsorizat




Un nou inceput (eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) I_icon19

Sus In jos
 

Un nou inceput (eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-