Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Un nou inceput (eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 19:30

Hey, acest fic ti-l urmaresc eu..
Si pot sa spun, ca imi place la nebunie ;;)
Deci intr-un final ia descoperit, ai?
Sunt curioasa de ce o sa se intample in urmatorul capitol.
Sa ma anunti si pe mine te rog frumos,
de data aceasta numai la acest fic
See ya! O seara placuta
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 22:36

Hei am aluns si eu intr-un tarziu... Scuze ca nu am scris com pana acum, dar ai mei m-au tarat la bunici si bla bla bla, plictiseala mare. Iti place sa tii lumea in suspans, asa-i? Sper sa ma anunti de next, pupici kiss !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Asss10Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Mar 06 Noi 2012, 19:38

Fic blocat pentru inactivitate. ( 10 Aug.- 10 Oct.)


Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Dec 2012, 22:36

Fan Fic Sasuke&Sakura redeschis la cererea autoarei.
Mult spor şi cât mai multe idei. a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: No regrets... Just love ( eventual +16 )   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Lun 17 Dec 2012, 19:57

I'm Back



Si iata-ma, intoarsa de unde am plecat. Ce pot spune... Imi cer mii si mii de scuze ca vin dupa aproape 6 luni de "concediu", dar credeti-ma la ce scoala si parinti am, nu am mai avut timp nici sa citesc ficurile voastre. Revenind la fic ( mi-era dor sa zic asta lough ) am facut cateva, mai multe, schimbarele. Mi-am schimbat putin viziunea pe care o aveam in vara, acest lucru ducand la punctul culminant sa mai astepte inca vreo unul sau doua capitole. Astazi nu voi pune un capitol ce sa fie continuarea precedentului, si un mic intro cu personajele in spatele scenelor. Va fi foarte scurt, cred ca cel mai important "paragraf" din tot acest capitol este chiar introul ce-l scriu acum. lough Nu va dau mai multe infosrmatii, ci va spun doar un calduros: Lectura placuta! happy
P.S. 1: Astept tot felul de comentarii in legatura cu continuare sau inchiderea de tot a ficului.
P.S. 2: ( Am observat ca multi autori de ficuri fac acest lucru asa ca ma voi axa si eu pe aceasta chestie ) => Puteti pune intrebari personajelor, iar raspunsurile vor fi primite tot printr-un capitol postat ( doar ca nu va face parte din contextul ficului, stiti voi.. )

Autor P.O.V.

Si iata-ma pe mine, cum ma indrept cu pasi marunti si sfiosi catre cladirea inalta in care se "filmeaza" respectivul fic, pe care il scriu si, in acelasi timp, pe care voi il cititi. Sunt foarte emotionata, mi-era dor de toate personajele mele! Sunt curioasa ce-au facut in tot acest timp, in care eu nu am mai fost aici. Evident NIMIC, daca nu sunt eu, nici ele nu's. Ma apropii usor de usa, pun sfios mana pe clanta, iar, inevitabi, intru ca un uragan si strig cat ma tin plamanii SURPRIZAAA!!!! Surpriza mi-a fost insa si mai mare cand am observat ca nimeni nu este in incapere. Incep a-mi cauta protagonistii propriei povesti, cu privirile, insa nimic. Un total nimic. N-I-M-I... si a.. da -C!

Incep sa caut disperata prin toata cladirea, pana cand obosesc, optand mai apoi sa merg spre cabina mea unde obijnuam sa pierd vremea cand nu aveam ce face. Intru in camera, iar un val de intuneric ma doboara... Caut bajbaind intrerupatorul, iar cand sa dau de el, usa, miraculos, se inchide brusc, facandu-ma pe mine in acelasi timp sa tresar, tipand si mai tare decat mai devreme. Atunci toate luminile se aprind, vazandu-i pe iubitii si iubitele mele personaje cu un tort mare pe care scria "Bine ai revenit!". Evident, ca dupa strigatul care il avusesem mai devreme, saracii s-au speriar si ei, deoarece aveau o fata ca scoasa din tomberon. Un moment de liniste apasa acum pe capetele noastre, dar inevitabilul se produce, iar Naruto sparge gheata cu rasul sau amuzant. Dupa vreo cateva secunde incepem si ceilalti, si un val de armonie ne inconjoara acum.

Dupa vreo jumatate de ora de imbratisari, lacrimi, rasete si multe altele. incepem a discuta de una si alta.

*Naruto: In primul rand iti spun Ana, bine ai revenit, ne-a fost tuturor dor de tine si ne-ai lipsit mult. Probabil te intrebi ce am facut noi in tot acest timp. Pai filme, incercari patetice de a intra fiecare in rolul altuia.. crede-ma trebuia sa ne ne fi vazut... asa, certuri, impacari, o excursie la munte, ale filme, bere, gratare.. Si altele, doar ca sunt exegerat de multe si cred ca mi-ar luat, poate chiar 6 luni sa ti le enumar pe toate.

*Hinata: Exagerezi, Naruto! Nu au fost chiar asa de multe. Doar ca ti s-a parut tie, avand in vedere ca ai avut o vacanta asa de indelungaa si distractiva.

*Eu: Hinata, Naruto, relatia voastra cum mai merge? ( ce, este si normal sa intreb, doar sunt protagoniste in ficul meu )

*Hinata: Merge ok. Am trecut prin niste certuri marunte in toata perioada asta, dar totul e in regula. Plus ca erau certuri de copii mici.

*Naruto: Mhmm.. Asa e.

*Eu: Dar voi, Sasuke si Sakura? La voi cum mai merge?

*Sasuke & Sakura: Hmm...

Din privirile lor puteam citi direct ca ceva se intamplase, dar nu pot permite ca ficul meu s-o ia pe aratura, la fel si relatia dintre ei. Voi face tot ce este posibil sa aflu. Nu prea mai pot sta foarte mult cu voi, ceea ce s-a intamplat in continuare a fost mancare si bautura si multe alte povesti din partea mea si a lor.
Acum ne vom vedea in urmatorul capitol ( respectiv 9 ) si vom mai vedea ce se petrece.
Astept comentarii si pareri de la voi, cat si intrebari adresate personajelor.

See you around! a hug



 A jeep without a driver is just a car 




Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Tumblr_okp88yc4eh1tkhv71o1_400


Ultima editare efectuata de catre *~~* Ana *~~* in Joi 20 Dec 2012, 09:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Lun 17 Dec 2012, 22:04

bine asta e un capitol la care nimeni nu se astepta :)))
Foarte frumos nu am ce zice ,dar neasteptat.Astept nextul


Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 3
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Mar 18 Dec 2012, 00:07

cCorect Irri. Nimeni, dar nimeni nu se astepta la asta. Eu stateam cu inima in gat sa vad ce se petrece cu cei trei, iar tu ne spui ca ai evenit din vacanta si te intalnesti cu ei. Pai si eu acum ce fac? De unde ma aflu eu? Ma rog, sa stii ca imi place fic-ul. Sper sa fie lucrurile mai bune daca tot ai schimbat modul de povestire.

Acum, intrebari pt. pesonaje

  • Sasuke, iti pare rau pt ce ai facut? Regreti faptul ca ai inselat-o pe Sakura?
    Ai vrea sa nu o fi intalnit vreo data pe Sayuri(daca asta era numele ei)?
    Ai vrea sa repari lucrurile?
    Sakura, o sa-l ierti?
    Daca da/nu de ce?
    Iti pare rau ca te-ai culcat cu el?
    Regreti pt tot trecutul vostru?
    Ai vrea sa o decapitezi pe Sayuri? lough
    Ce ai gandit prima data cand ai intrat in camera si i-ai vazut?
    Hinata, iti este frica ca o sa patesti ca Sakura cu Naruto?
    Te-ai gandit si inainte sa te logodesti la varsta asta?
    Ce parere ai despre ce a facut Sasuke?
    O s-o sustii pe Sakura sa-l ierte?
    Naruto, cat de mult tii la Hinata?
    Chiar ai vrea sa te casatoresti cu ea?
    Iti sustii amicul, Sasuke, in ceea ce priveste inselatul cu aia?
    Iti place cum arata Sayuri?


Deci gata. Am terminat de insirat toata poezia asta. Sper sa nu te deranjeze ca am pus atatea intrebari. Si roaga-te sa nu dau edit ca sa mai pun una, doua. lough Te pup, pa! Si sa ma anunti!




Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: No regrets... Just love ( eventual +16 )   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 11:06

No regrets… Just love
Capitolul 9

*Sakura’s Point Of View*

        Si iata-ma, fata in fata cu usa numarul 216. Usa unui posibil viitor intunecat, in ceea ce priveste relatia dintre mine si Sasuke. Cu sfiala imi apropii mana de clanta usii, dar mi—o opresc instantaneu, chiar la vreo 5 milimetrii distant de aceasta. Simti cum bataile inimii mi se accentueaza, tensiunea imi creste si-mi scade necontrolat, iar sangele fierbe-n mine. Probabil ca ma si inrosisem.

        Incepusera a mi se derula in minte tot felul de amintiri petrecute alaturi de el, de brunetul meu. Toate filmele vazute, plimbarile prin parc seara, boacanele facute in copilarie, primul sarut dintr-a noua, toate, dar absolute toate vor fi distruse cand voi intra pe aceasta usa. Imi fac totusi putin curaj, atingand usor si cu nesiguranta clanta usii. Apas cu frica in inima si imping usa, astfel, deschizand-o larg.

        Dar nu a trecut nici mult timp, ca-ci inevitabilul s-a produs, ochii mei marindu-se cat cepele, iar mici perlute incolore imi intepau ochii de smarald, prelingandu-se una cate una; nu dupa mult timp siroaiele de lacrimi inundandu-mi chipul. Il vedeam cum se agita, incercant sa o indeparteze pe blonda de pe el… mi se parea asa patetic. Asa zisa Sayuri… Trebuie sa recunosc ca arata destul de bine; cu parul lung, putin ondulat si blond, ochii negrii precum smoala, niste buze pline si usor rosatice, picioare lunci si subtiri, si, de ce nu, cu forme bine conturate.

        Dar ce tot spun aici? Mie nu-mi pasa de ea! Imi pasa de el! Si probabil ca asta e si problema, probabil ca lui chiar nu i-a pasat. Posibil ca eu sa fi fost o simpla jucarie pentru el. Eram nervoasa si dezamagita. Fac un pas marunt in fata si ma uit adanc in ochii lui negrii ca de onix, ce exprimau neajutorarea si probabil vina. Intredeschid usor gura incercand sa spun ceva, dar sunt oprita de lacrimile, ce-mi brazdau stinghere, fata. Incerc din rasputeri sa ma opresc, sa-mi inghit lacrimile, la fel cum i-am inghitit lui toate minciunile. In zadar!

        Reusesc totusi, sa scot cateva cuvintele:
        -Tu, Neno…nenorocitule! C…ce inseamna toate astea? De ce mi-ih…ai facut asta? Spune-mi! De ce? Meritam… Mertam eu toate astea? Raspunde, nu sta ca do****cu acolo! Dupa tot ce am facut pentru tine! Ti-am oferit dragostea de care aveai nevoie, ti-am oferit un loc unde sa stai, Ti-am oferit nopti de dragoste, dupa parerea mea, de neuitat, ti-am oferit, cred ca, tot ce are nevoie un barbat alaturi de iubita lui, iar tu aid at cu toate astea de pamant!
        - Sakura…
        -Nici-o Sakura! Cred ca o sa ma fac destul de inteleasa cand o sa-ti zic, pentru prima si ultima oara, ca tu, de astazi, din clipa asta, de mai indraznesti sa-mi mai vorbesti vreo-data, iti voi face viata un cosmar! Poti chiar foarte frumos sa vii acasa… Evident dupa ce-ti termini treaba… (spun sarcastica) Si sa-ti faci repede bagajele sis a pleci unde dr*cu vrei tu! Pentru ca de astazi tu pentru mine nu mai existi, esti un nimeni, un zero! NIMIC!

        Si spunand astea, ies ca un uragan din incapere, trantind si busind pe oricine imi iesea in cale. Cand sa ies din hotel observ ca a inceput sa ploua. Stropii reci ce cadeau fulgerator din cerul fumuriu, se izbeau cu putere de pamantul nou asfaltat. Ies din hotel, fara a-mi mai pasa de vremea de afara si incep sa merg stinghera prin ploaia torentiala. Plangeam in hohote, dar de la agitatia de afara si datorita ploii, nu se distingea acest lucru. Picioarele Imi deveneau din ce in ce mai gerle, iar capul ma durea ingrozitor.

        Ma asez langa o cladire, pe asfaltul ud si rece gandindu-ma la scena de mai devreme. Imi aduc genunchii la piept si incep ai strange foarte tare. Plangeam si plangeam, altceva nu puteam face. La un moment dat, din departare, aud cum cineva imi striga numele, ma uit inspre directia din care am venit si-l vad pe Sasuke, care alerga de zor dupa mine.

        Nici nu ma gandesc sa mai raman,asa ca ma ridic repede si incep a o lua la sanatoasa, pana ce vad un taxi si-I fac semn sa opreasca. Acesta ma vede, pune frana, apoi ma urc in masina calduroasa, ce era inmiresmata cu parfum de brad. Ii command, ca muscata de sarpe, sa inainteze cat se poate de repede. Ma linistesc cand observ ca bru… Sasuke ramane in urma, apou imi cer scuze de tonul de mai devreme si-I spun soferului destinatia precisa.

        Dupa un sfert de ora sunt deja acasa, in camera mea, unde, in cea mai mare graba ii i-au hainele lui Sasuke si le arunc intr-o valiza, exact asa cum apuca. Plangeam in hohote si chiar nu ma puteam oprii. Il urasc pentru ceea ce mi-a facut! Il urasc pentru faptul ca m-am lasat atat de usor prinsa in capcana lui! Il urasc ca m-a facut sa nu-mi mai pot lua gandul de la el! Il urasc!

        Spre norocul meu, acesta inca nu a ajuns acasa. Ma duc la baie cu dorinta de a face un dus si de a scapa de hainele astea ude. Dup ace ies imi pun un dres degru, brodat fin cu niste trandafiri aproape transparenti pe latri, si o rochie scurta, cu vreo jumatate de palma mai jos de fund. Aveam de gand sa merg intr-un clib sis a-mi inec amaul in bautura, muzica si dans.

        Imi pieptan parul matasos sir oz, lasandu-l sa-mi acopere umerii dezgoliti, apoi imi i-au un bolero alb si ma incalt cu niste pantofi negrii sclipitori, cu tocul de aproape 16 cm. Imi dau cu putin fard de pleoape, creion dermatograf si rimel, apoi imi iau geaca si am plecat. Nici nu am mai apucat sa o salut pe Hinata la ce nervoasa si hotara eram.

        Ajung in “Bamboo” la aproape 11 fara 25. Intru in cladire si observ cum toata lumea se distreaza, bea, fumeaza… Inaintez pana aung in mijlocul clubului. Muzica era data la maxim, o gramada de animatoare dansau la bara sip e mese,iar baietii le admirau din cap pana-n picioare. Ma duc la bar, unde ma asez pe scaunul inalt si-mi comant o votka cu gheata. Cand sa ma uit in stanga mea, il vad chiar pe… SUSPANS!



        Bun, am pus si eu in sfarsit acest capitol. Stiu ca e putin cam scurtut, dar hai ca merge happy2
Inca astept intrebari de la voi, iar cand o sa fie mai multe, voi pune si unul dintre acele "Capitole Promo" cu raspunsurile personajelor, care fie vorba intre noi, incep sa ma calce pe nervi angry
Oricum, va multumesc, inca o data, ca imi cititi ficul si imi cer scuze pentru greselile de tastare.

P.S. -> Capitol necorectat.


 A jeep without a driver is just a car 




Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Tumblr_okp88yc4eh1tkhv71o1_400
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 14:10

Buna!

Deci, iti multumesc pentru anunt! Sper sa ma anunti in continuare. Acum, hai sa trecem la fic. Imi pare asa de rau pentru Sakura, nu trebuia sa ia un taxi. Poate avea chiar o scuza buna. De fapt ce tot zic eu aici? Pleaca, lasa-l, omoara-l. lough

Sper sa nu facaa o prostie prea mare in club. Sper sa il vada pe Sasuke, sa nu fie vreun obsedat iar apoi sa ii treaca o tampenie mai mare ca ea prin cap. Nu vreau sa pateasca ceva. Macar, putea sa bea acasa, nu unde mai mult de jumate sunt obsedati. down Ma rog, sa iti fie mila de ea si sa nu o bagi intr-o prostie.

Pa-pa! Spor la tastat!


Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 14:46

hei hei hei !!! kiss
insfarsit ai inceput sa pui din nou capitole in love
Cat imi lipseau happy2
si tot ce pot sa spun este ca vreau next-ul cat de repede puppy eyes
si ca sasuke tre sa si-o i-a rau de tot in bot lough
te-am pupacit si spor la sccris puppy eyes
kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mUn nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Yvf
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 17:57


Îţi mulţumesc pentru mesajul privat, chiar foarte mult ! Scuză-mă de faptul că nu am lăsat coment, însă am uitat, aproape ca de obicei...

Ştiam că îl va descoperi pe Sasuke ceea ce într-un fel, nu m-a suprins chiar atât de tare... sper să nu îl întâlnească pe brunet la bar, oricum nu merită efortul de a deschide gura pentru el !

Mă bucur de sosirea ta din "concediu" ce a durat foarte mult, după părerea mea, însă presupun că te vei revanşa, huh ?



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 13:41

Helau! kiss Intr-un final m-am ganidt sa apar si eu cu nextul.. Hmm, ce voiam sa va spun? A da, se face schimbare de planuri. Veti vedea in timp ce cititi. Va asigur ca nimeni nu s-ar fi asteptat la asta. Boooon... Ceva important: Sakura si Naruto au fost, sunt si vor fii frati; Hinata si Sasuke la fel (in ficul meu evident happy2) Amandoi baietii sunt mai mari decat fetele cu un an jumate. Adica ei au 18, iar fetele 16 si jumatate (va dau detaliile astea ca sa nu va aburesc in timp ce cititi si nu mai e la fel); altceva ar fi ca in loc de toamna este vara happy2 ... In rest nimic. Ce va urez eu este: Spor la citit!
Va astept cu comentarii, pareri si critici! kiss




Un Nou Inceput
Capitolul 10 - La revedere!



Sakura's Point Of View

Cand sa ma uit in stanga, il vad chiar pe Neji, un baiat super cool din liceul la care am fost blestemata sa invat. Neji Hyuga este un baiat bine facut, de vreo 18 ani. Are parul lung si castaniu, pielea alba ca laptele, iar ochii ii sunt precum scoarta de copac. Arata chiar bine ce-i drpet. Prin bluza neagra imaculata si mulata pe corp, se pot observa destul de bine muschii lui bine lucrati, care striga cu disperare dupa putin aer. Pfff... Nu cred ca m-a vazut inca, stam la vreo trei scaune distanta, iar el se pare ca nu-si va lua prea curand ochii de la bautura sa. Ma gandesc ca ar fi bine totusi sa-mi fac simtita prezenta.

Ma ridic usor de pe scaun si cu pasi molatici ma indrept catre acel pachet de muschi. Il salut, aproape strigand din cauza muzicii asurzitoare ce ne vibra in urechi, acesta facand la fel cu un mic zambet strengar la inaintare. Imi face semn sa ma asez langa el pentru a putea vorbii; insa cu cine sa te intelegi in vacarmult ala? Mai ales ca doi cr****i au inceput sa se ia la bataie. Ne propunem sa mergem la etaj, intr-una dintre camerele izolate, unde ne putem auzi mai bine.

Dormitorul in care nimerisem era predominat de diferite nuante de mov. Asternutul patului era de culoarea ochilor Hinatei, iar peretii de un indigo mai inchis. Am aprins becul ce lumina cu putere incaperea, apoi m-am asezat pe pat, facandu-ma comoda.
- Si, ce face o domnisoara ca tine, intr-un club ca asta singurica? -spune Neji, pitigaindu-si putin vocea.
-Hmm... Pai, simplu. Domnisoara din mine tocmai a iesit din cusca. -inchei propozitia, schitand un zambet fals pe buze.

Insa nu a durat mult, caci acel desen de pe chipul meu s-a sters repede, iar un strop de tristete si amaraciune isi facura loc imediat. Neji observa imediat acest lucru, se apropie de mine intrebandu-ma ce am patit cu adevarat. Cred ca avea dreptate, nu ar trebui sa ma incarc cu atata energie negativa si ca mai ine ar fi sa dau afara. Iau o gura mare de aer, apoi o dau afara si incep a-i povestii cu lux de amanunte ce s-a intamplat. In timp ce-i spuneam acele lucruri oribile pe care le-am vazut si simtit, nu mi-am putut tine in frau lacrimile, asa ca acestea au inceput sa danseze cu voiosie pe chipul meu palid.

In acel moment, brunetul isi incolaceste bratele puternice in jurul taliei mele, iar cu o voce suava imi spune sa ma linistesc. Am incervat insa nu cu prea mult succes; mi-am lasat capul usor pe umarul lui si l-am strans tare in brate. Nu dupa foarte mult timp, acesta da drumul stransorii, si-si fixeaza ochiii in ai mei. Se uita atat de atent, ma hipnotiza.. Daca nu l-as cunoaste, as zice ca am innebunit si ca vadun inger. Arata asa bine, cu corpul lui bine lucrat, fata perfect limpede, niste ochii dumnezeiesti, iar buzele subtiri si totusi asa carnoase. Nu pot spune ca m-am indragostit de el, dar nici ca nu imi place, macar asa putin.

Fara sa-mi dau seama, somnul incepe sa ma copleseasca, pleoapele ingreunandu-mi-se din ce in ce mai mult. Ma intind in pat langa Neji, lasandu-ma prada somnului si inchid ochiii-mi verzi.

***

-Baaaaaaaaa... Scoala-te ca intarziem!
-Ce dra...
-Hai imbraca-te mai repede! Ai tu timp sa ma injuri mai incolo. Hai hai hai!
-Stai, ce? Unde intarziem? Ce naiba te-a apucat, Naruto? Si de ce nu sunt la club? Si unde-i Neji?
-Ce te-a apucat, Aiurel? De unde dr**u vrei sa stiu eu unde e Neji si de ce nu mai esti tu la club. Hai odata si termina cu intrebarile astea tampite si ridica-te din pat!
-Alooooo!!! Pamantul catre Naruto! Oriunde am merge si orice am face, nu cred ca se sfarsesete lumea daca intarziem putin. Acum lamureste-ma, te rog, ce caut eu in casa si de ce tipi la mine in halul asta? -tip eu mai sa trezesc si mortii.

Saracul Naruto, se uita la mine ca la felul al paisprezecelea. Ridica din spranceana si cu o mutra dubios de incurcata, isi atinteste ochii albastrii ca cerul in ai mei. Il mai intreb inca o data, dar mai rar si mai bland, ca sa fiu sigura ca m-a inteles, apoi ma uit la el, pierindu-mi astfel tot somnul. Acesta, intr-un final glorios, observa ca habar nu am despre ce vorbeste, iar cu o voce suava imi explica de ce ne grabim asa de mult. Imi spune ca un avion privat ne asteapta la aeroport, impreuna cu parintii nostrii si cei ai lui Sasuke si Hinata, pentru a ne muta in Londra.

Ochiii mi se maresc cat cepele, iar respiratia imi devine mai greoaie, decat de obicei, la auzul acestor vorbe. In acel moment ma opresc din a-l mai asculta de blond si ma gandesc la toate cele intamplate... Adica vrei sa spui ca totul, dar absolut totul a fost doar un simplu vis? Nu poate fi adevarat. Il opresc pe acesta din a vorbii, stau doua secunde dupa ceas, apoi il intreb, pentru a ma asigura, daca se mai insoara cu Hinata.

Naruto's Point Of View

Ce facee?! Sa ma insor? Si mai ales, cu Hinata? Adica, uita cumva Aiurel aici de fata, ca nu ne suportam? Cred ca fata asta a dat cu capul in perete azi noapte. In primul rand nu-s pedofil sa ma dau la fete de a-10a, si-apoi, sa ma leg pe viata de o fata la varsta asta ar fi total nepotrivit. Nu mersi! Hai ca deja sunt cu nervii la pamant! O i-au pe rozalie pe sus, o duc in baie si-i arunc niste haine ce le-am vazut pe fotoliu, in brate... Da, probabil crede ca am innebunit si mai mult la ce faza i-am facut acum, dar asta e. Plus ca stiu sigur ca mie o sa-mi sune apa in cap cand o sa dau de mama si o sa ma intrebe: "De ce ati inatrziat atat?" sau "De ce... bla bla bla.."
-Sakura, misca-te mai repede! Jur ca daca nu ies in maxim cinci minute, intru peste tine si plecam exact asa cum esti!
-Du-te undeva! -se aude clar si raspicat dinspre usa.- Asteapta ca ies!

Sakura's Point Of View

Uff... Ce tampit! De ce m-ai blestemat, Doamne, sa fiu sora cu asta! "Calmeaza-te, Sakura! Nu faci nimic mai mult decat sa te incarci cu energie negativa." aud vocea din capul meu, care din fericire ma trezeste la realitate. In timp ce-mi faceam siesta de dimineata, gandul imi zboara la acel vis... Insa sunt trezita brutal de bubuiturile lui Naruto, care-mi tot spune sa ma grabesc. Insa, fara sa vreau, imi aimntesc de toate cele intamplate cu o zi ianinte, cand vorbeam cu mama de plecarea in Londra.. Bum bum bum!!- se aude dinspre usa. Ar trebui sa ies, daca nu domnul blond aici de fata o sa sparga usa. Ies cu dezinteres din baie, aruncandu-i cea mai indiferenta fata, posibila mie vreodata. Cobor scarile incet, si fratimiu in spatele meu, acesta, calcand greu si apasat, semn ca era nervos. Ei si?! De-aia nu mai ploua afara.

***

In sfarsit ajungem la aeroport, unde ma urc entuziasmata, dar totusi trista deoarece ma despart de orasul unde mi-am petrecut copilaria si adolescenta, dar si din cauza visului... Ma rog, trebuie sa las toate balivernele aste acum si sa ma concentrez mai mult pe realitate. Ma asez langa Hinata, care imi face semn, apoi ne intindem la discutii tot drumul. La revede, Tokio! O sa-mi fie dor de toate barurile si cafenelele tale, de toate cluburile si parcurile prin care am fost, de locul unde am avut primul sarut, cu un baiat special care... nu mai e... o sa-mi fie dor de tine!
La revedere!



Am terminat, stiu, stiu.... Nu e descriere, iar dialogul predomina... Dar va spun cu mana pe inima....ca-mi place. Nu stiu de ce, dar acest capitol este primul, si pobabil si singurul, care mi-a placut si-mi va placea atat de mult. rusinos
Cineva mi-a zis acum cateva zile, ca tot ce scriu sau pur si simplu fac, mai intai, trebuie sa-l fac pentru mine, de aceea, acest capitol il dedic Lissei, muza mea! kiss Te iubesc! a hug

P.S. -> Capitol Necorectat


 A jeep without a driver is just a car 




Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Tumblr_okp88yc4eh1tkhv71o1_400
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 14:52

Cat am râs la faza cu naruto si baia rolling on the floor
in rest totul a fost superb şi merci că m.ai anunţat si baftă la scris în continuare in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mUn nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Yvf
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 16:14

Hey
Super capitolul draga mea.
Sasuke este un prost.A facut-o pe Sakura sa sufere.
O SA-L BAT DE NU STA NIMIC IN EL.


Sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Ian 2013, 09:48

Hei!
MA bucur ca ai postat nextul. Sincer, nu credeam ca acela a fost un vis. Oare ce inseamna? MA rog, abea astept sa vad ce urmeaza. Si muktumesc de anunt.


Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19Vin 01 Feb 2013, 18:15


FanFic blocat la cererea autoarei.


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Continut sponsorizat




Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Un nou inceput (eventual +16)   Un nou inceput (eventual +16) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Un nou inceput (eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-