Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
How about a horror one? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
How about a horror one? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 How about a horror one?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Joi 28 Iun 2012, 11:20

Prolog
Sau...un inceput
Vie.
Oare era...vie?
Cand simti durerea stia ca suferinta ei nu s-a sfarsit. Il simtea, in ea, tarandu-se, zvarcolindu-se incercand sa iasa afara, ca si cand o sfasie in interior. Ultima ei dorinta era moarte. Dar de cate ori nu a cazut in genunchi rugandu-se la Dumnezeu sa o scape de acel rau care o cuprindea, care o manca de vie. Deseori se intreba, la cele mai ciudate ore din noapte, daca nu ar fi folositor sa desprinda plasa si sa lase pradatorii sa intre. Odata o gaurise , facand-o fasii apoi isi dadu jos hainele oferindu-si trupul micilor creaturi care se repezeau spre ea, se agatau de corpul ei nerabdatoare sa muste, incercand sa o intepe. Acceptase valul de durere , sperand ca insectele ii vor lua viata si odata cu ea, tot raul ce zace acolo. Dar scarbosenia rezistase din nou , astfel incat trecind peste vointa sa, se vazu obligata sa le alunge dupa care sa faca un dus de durata lunga pentru a scapa de otrava.
Se intoarse in pat blestemandu-se pe ea si pe barbatul ei, insa cel mai mult blestemand boala. Pentru ca defapt asta era, o boala aruncata asupra ei ca pedeapsa pentru pacatele sale. Simtea iar durere, simtea ce avea sa se intample insa trebuie sa se ridice.
''In spate. E in spatele casei''
De parca ar fi posedata , s-a lasat ghidata de vocea necunoscuta, tarandu-se pana in curte. Soarele o invaluia acum, mancarimile si arsurile se intensificara din ce in ce mai mult, fiind sigura ca macar aici o sa isi gaseasca sfarsitul. Apoi il vazu.
Era un barbat. Barbatul cu care se maritase, cel care o adusese aici. Era deja mort nu mai avea ce sa faca , se legana macabru de cea mai joasa ramura a copacului. O funie de canepa era stransa puternic in jurul gatului. Cutitul cu care isi spintecase stomacul era prins in degetele sale inclestate iar ce a mai ramas din el, zacea jos intr-o balta de sange. Mustele isi facusera deja cuib in corpul sau.
El scapase, o lasase singura. Cu boala. A fost prinsa intr-un spasm de teroare. Simtea ca nu mai suporta soarele , pana la casa nu mai putea ajungea asa ca a deschis usa cea mai apropiata de ea. Trupul ii cazu cu zgomot pe podeaua rece a pivnitei. Si acum venea agonia finala. Fiecare muschi pulsa din cauza durerii, un strigat chinuit urmat de o tacere fara sperante. Zacu nemiscata vreme indelungata pana cand durerea se potoli. Acolo unde era boala, a ramas un gol. Se ridica in sezut si se holba la piticania care zacea. Inca acoperit de sange, copilul isi indrepta bratele spre ea. A continuat sa il priveasca apoi il lua la randul ei in brate. Apoi cu ochii atintiti spre el il apuca de gat. Si incepu sa stranga. In timp ce degetele se inclestau din ce in ce mai tare se pomeni rostind cuvintele care ii inaltau spiritul si ii umpleau sufetul de liniste si pace.
''Tatal nostru care esti in ceruri...''
Copilul se zbatea , incercand sa traga de mainile care il duceau la moarte.Apoit degetelele renuntara la lupta.
''Amin''
Au gasit-o imediat dupa apusul soarelui. Inca se mai ruga dar nu era nici urma de copil, ca si cand el nu ar fi existat niciodata. Nu s-a impotrivit cand au luat-o de acolo. Avea chipul senin, murmura ceva incet doare pentru ea. Raul nu mai era.

Septembrie
Uchiha Sakura resimti din plin umilinta chiar inainte ca vinzatorul sa-i vorbeasca. Deja isi calcula banii din portofel, in timp ce el ridicase receptorul si asculta ce ii spunea persoana de la capatul celalat al firului. Suna atat de familiat incat Sakura simtea ca il poate vedea pe tipul care vorbeste. Verdictul final sosi '' Limita creditului a fost depasita''.
Simti cum moare de rusine. Incercand sa evite privirea vanzatorului , ochii ei ratacira peste gramajoara de produse asezate in cos, cinci tuburi de copsea, dintre care trei erau nuante de albastru. Avea nevoie urgenta de cobalt. Si ar fi putut sa renunte si la doua pensule, insa cealalta era absolut necesara. Mai necesara decat masa de seara? Se inrosi si mai tare iar sentimentul de umilinte se transforma in furie. Isi ridica privirea de la produsele de pe tejghea spre tanarul barbat, care parea chiar mai stinjenit decat ea. Dupa ce il asigura ca e doar o neintelegere si ca se va intoarce mai tarziu, pleca. Poate intr-o dupa-amiaza din saptamana viitoare, nicidecum azi. Desi piata ar fi fost urmatoarea oprire, iar copii probabil ca o asteptau , intoarse masina in directia opusa, hotarand ca era mai important sa rezolve pe loc problema cu cartea de credit decat sa amane pana cand Sasuke s-ar fi intors de la serviciu. ''Daca se mai intoarce'' isi zise ea.
In timp ce se indrepta spre biroul directorului, receptionerul dadu usor din cap:
-Nu-i aicea , doamna Uchiha. E in pauza.
Desi se mai potolise putin, simti iarasi in gat un nod de furie. Ii multumi omului cu jumatate de gura , coti spre bar si o clipa mai tarziu intra in camera plina de fum. Vreo cinci amatori de tarie stateau cocotati la bar. Zarindu-si sotul care statea pe al doilea scaun de la capatul barului se posta cu bratele incrucisate drept in fata lui Sasuke.
-Iar s-a intamplat.
-Am ramas fara bani, raspunse el.
Privirile lor se intalnira si ca de obicei expresia plina de remuscari de pe chipul lui , durerea aceea sincera din ochii negri o inmuie putin.
-Nu am scos decat o suta.
-Asa este dar suta aia nu ne-o putem permite. Nu stiu de ce tii cu tot dinadinsul sa dai tot salariul tau pe bautura cand noi de-abia ne-ajungem cu chiria si cu mancarea , ca sa nu mai vorbesc de masina care trebuie ingrijita si materialele mele pentru desen.
Regreta imediat cuvintele, pentru ca privirea lui Sasuke ii transmitea clar ca tocmai ii oferise o portita de scapare.
-Poate ca, daca ai castiga ceva din tablourile alea, n-ar mai trebui sa iti platesc eu vopselele, incepu el insa Sakura nu-l lasa sa termine.
-Cu banii castigati de pe ultimele trei panze vandute am acoperit datoriile de pe cartile de credit si am putut sa le cumpar copiilor cadouri de Craciun .
Glasul ei din ce in ce mai ascutit ii facu pe toti cei din bar sa isi intoarca privirile catre ea.
-N-o sa mai fac, promise el. Jur pe ce am mai sfint , draga mea, jur ca nu o sa mai pun gura pe bautura pana cand nu ne platim si ultima factura. Baga mana in buzunare, scaose portofelul si ii dadu tot maruntul pe care il gasi. Uite ia-i! spuse el . Poate o sa iti ajunga pentru ce ai tu nevoie.
Sakura il orivi lung. Chiar si in lumina chioara a barului , putea sa-i zareasca durerea din priviri. Dincolo de semnele lasate de alcool, trasaturile fine de baietas , care o cucerisera din prima clipa erau inca vizibile. Se intinse ca si cand ar fi vrut sa ia banii, dar mana ei se opri la jumatatea drumului. Dadu usor din cap si rosti incet, aproape fara urma de manie.
-Nu e vorba de bani, Sasuke. Ci de tine. Nu vreau banii tai. Pe tine te vreau. Intorcandu-si spatele parasi caldirea intunecata, iesind in soarele diminetii.
,,Cel putin nu am plans, isi spuse ea in timp ce se urca in masina. Cel putin nu l-am lasat sa ma vada plangand'' Dar imediat ce masina se puse in miscare, lacrimile atat de bine controlate in bar incepura sa-i siroiasca nestingherite pe obraji.
Uchiha Sasuke isi privi sotia cum iese in graba din bar, impinse cat colo paharul gol, se ridica in picioare si isi indesa la loc portofelul. Insa chiar inainte de a se indrepta spre biroul sau, privirea ii cazu pe paharul gol. Il fixa cateva momente lungi , fiind constient de faptul ca ar fi trebui sa-l lase acolo si sa se intoarca la lucru. Dar se aseza din nou pe scaunul acela inalt si impinse paharul spre barman. ,,La urma urmei, inca unul ce rau poate sa-mi faca?''
Anunt: Scuzati ca nu esti chiar totul clar, veti vedea pe parcurs ^^ Nu am mai fost ''activa'' deoarece am avut niste probleme insa acum ma pot descurca , iar cum eu sunt pasionata de tot ce insemna horror...sper sa va placa kiss

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Joi 28 Iun 2012, 12:39

Prima ! Dau un edit dupa kiss
Imi cer mii de scuze pentru ca te-am lasat sa astepti please Cred ca asteptai cat mai multe comuri, al meu a fost primu dar a continut trei cuvinte. Eu cand postez un capitol nou imi trebuie alt mouse pentru ca dau la refresh cu gramada rolling on the floor
Dar sa vorbim despre ce e cu adevarat important dap ! si anume ficul tau original in love Ideea este chiar originala si nu imi amintesc sa o fi intalnit pe forum pana acum happy2
Felul tau de a descrie m-a prins complet in love ai un adevarat talent yeah
Prima parte a capitolului ma cam bagat in ceata, insa si a doua tot acolo m-a adus rolling on the floor
In capitolul urmator o sa ma lamuresc happy
UN lucru mai vreau sa iti spun : ador ideea cu Saku ca pictor si Sasuke ca betivan in love rolling on the floor
Mersi ca m-ai anuntat de acest fic si sper ca o sa ma mai anunt si de urmatorul capitol, sau posibil fic well? awesome right?
Teo a hug kiss


Ultima editare efectuata de catre The_rose_of_night in Joi 28 Iun 2012, 15:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Joi 28 Iun 2012, 13:40

Hey scumpa ,
Ai dreptate nu e asa infricosator . Sincer , de cand nu am mai vazut ceva scris de tine am cam " ruginit " . Sincer scri foarte frumos . Povestea ma intriga , ideea nu am mai vazut-o . Si mooor pana la continuare asa ca grabeste-te si adu next repede .


How about a horror one? 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Joi 28 Iun 2012, 13:50

sa fiu pe top macar , am sa dau edit mai in colo draga Ria:*:
Ce dreptate pana acum in cap , foarte mare... asa e in zilele noastre doar ca , eu is in llocu lui Sasuke=)) defapt eu o sa beau pe baniii mei si regulat (3 sticle vin pe saptamana)
Ce fain ai descris , mor:X:X:
Imi place incpeutut ,chiar daca eram in ceata acum am mai iesit din ea , nu am mai calcat in mlastina acum=)) am nimerit pe uscat , next si sa ma anunti fiindca nu prea ai obiceiul asta:-w


How about a horror one? Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : How about a horror one? J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:46

Hello ^.^
Scena in care barbatul acela atarna macabru de creanga un ui copac, chiar a fost hororr x_x Si apoi ai mai pus si niste muste pe acolo =]] Bine ca n-ai zis ciori care-i mancau pantecele x_x E o idee, nu ? =]]
Pai draga mea, mi-a placut tare mult. Si chiar vreau sa aflu cum de sotii Uchiha au ajuns in situatia asta, fara venituri prea mari.

Xoxo, Zummy <3



How about a horror one? Hands10
How about a horror one? Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Mier 01 Aug 2012, 15:07

Hey baby!
Ce îmi place fic-ul tău.Este chiar HORROR!
Vezi să nu ne sperii măii :Oare cum au ajuns soţii Uchiha (o ce îmi place cand zic asta :*) în ipostaza asta?
Fară bani?Cea mai mare nenorocire de pe lume :))
Oricum,îmi place ideea fic-ului tău foarte mult.Nu prea este intalnită ceea ce e foarte bine baby!
Aştept next !Sper să fie unul mai îndetaliat si mai lunguţ daca poţi .
Şi,tot dacă poţi,să mă anunţi.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

How about a horror one? G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
How about a horror one? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19Sam 01 Sept 2012, 19:14

Fan Fic blocat pentru inactivitate.

Autoarea nu a postat din 28 Iunie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




How about a horror one? Empty
MesajSubiect: Re: How about a horror one?   How about a horror one? I_icon19

Sus In jos
 

How about a horror one?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-