Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lie To Me +12 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lie To Me +12 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lie To Me +12

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 13:45

Bon Bon Bon ... Lectura Placuta!







Lie To Me+12




Te-am cunoscut din intamplare



Proolog

Ce poti face atunci cand , din cauza geloziei fata de prietena ta , ai starnit o minciuna cum ca ai fi casatorita ? Vei fi in stare sa opresti asta? Vei putea opri barfele si nenumaratele chestii care sunt spuse despre tine? Ii vei putea face pe toti sa creada ca totul a fost doar o pacaleala?






Capitolul I




Intr-o mica parte a orasului Seul avea loc o intrunire a functionarilor publici si a ministrilor. Aceasta intrunire o avea in prim plan pe domnisoara Gong Ah Jung
sau cum ii spune lumea dna. Gong sau Sakura .

Sakura se ocupa de toti clienti si de toti oamenii care erau acolo , dar chiar cand a fost trimisa pe mica scena , cineva din colectivul acela a lovit cuibul cu viespi , iar in continuare veti afla.

-Pai cu ce sa incep? Acest proiect a fost facut de ... Ah albino pleaca! Ahh , pleaca! AHHHH!
Dar ghinionul abia acum incepea , oamenii s-au panicat din cauza ca albinele i-ar putea intepa asa ca au luat-o la goana , daramand tot ce era pe acolo , inclusiv ... mierea. Incercand sa linisteasca multimea , Sakura se dusese-ra pe scena .
dar in zadar .


***



Sakura P.O.V






Dupa o cearta cumplita cu seful meu , trebuia sa aleg daca sa-mi cer scuze sau sa demisionez , asa ca am ales scuzele .

[i][i]Ma indrept spre biroul meu , de unde imi i-au geanta si plec fara a mai spune nimic. Cand sa ies pe usa dna.Park striga dupa mine ca trebuie sa ma dau cu crema peste
***



Merg pe drumul acoperit de razele soarelui , indreptandu-ma spre banca unde se aflatatal meu ... cu o bere in mana. Ma apropii de el zicandu-i un simplu si sec "Buna, tata!" , asezandu-ma si eu langa el. Il intreb eu pe el in batjocura "De ce nu ma intrebi unde am fost?" Pff...tipic mie.

-Alti tati ar fi ingrijorati cand e vorba de fetele lor , dar tu niciodata n-ai fost!
- Ah Jung, ai 29 de ani , peste 2 saptamani faci 30, nu crezi ca esti cam mare pentru ati purta singura de grija?
Hmm... cu asta are dreptate! Am 29 de ani, peste 2 saptamani fac 30... inca nu sunt casatorita, n-am sot sau un iubit ... de cand am aflat ca "prietena" mea mi-a luat si ultima speranta de a iubi, am incetat sa umblu dupa baieti.
- Se face seara tata , hai sa mergem!

Dupa 5 minute ajungem acasa , eu ducandu-ma direct in camera mea culcandu-ma, intrand in lumea viselor , dar spre ghinionul meu , spre lumea cosmarurilor.

FlashBack
-Sakura! Cum poti sta cu parul nespalat atatea zile?
-Pai, So Ran... in orasul meu stam cate o luna cu parul nespalat si nu este nicio problema! spun eu razand.
-Aham! Auzi... stiu ca te gandesti de ce trec de la un subiect la altul , dar chiar vreau sa stiu ceva! intreaba aceasta .
-Pai intreaba , iti voi raspunde!

Aceasta ofta putin si ma intreba apoi daca sunt inca indragostita de colegul meu, Han Ra Bon , eu raspunzandu-i cu un simplu si vesel "da".

- Daca il iubesti de ce nu i-ai spus pana acum?
-Ii voi spune dupa examen la barou. zic eu gandindu-ma la el... la persoana care mi-a furat inima.

So Ran se uita la mine , pana cand aud ca sunt strigata de cineva. Imi ridic capul si-l vad pe Han Ra. Acesta imi zambeste , intrebandu-ma daca sunt pregatita pentru examnul la barou ... dau afirmativ din cap , inca zambind , apoi asezandu-ma din nou pe leagan facandu-i cu mana.
Acesta pleaca , dar nu inainte de a se uita la asa zisa mea prietena .

*Dupa 10 zile-Sfarsitul examenului*

Alerg ca o nebuna , dar nu in sensul rau ci in sensul bun ... AM LUAT EXAMENUL! Da ati auzit bina! Am Luat Examenul La Barou! Sunt asa de fericita incat nu pot exprima ceea ce simt .
Alerg spre locul unde era So Ran si Han Ra, pentru a le spune ce-am facut.
Cand ii vad , ma opresc, uitandu-ma la ei , pana cand So Ran spune..

- Ah Jung... eu cu Han Ra suntem impreuna de ceva vreme , de aceea am vrut sa-ti spun dupa ce iei examenul. spuse aceasta zambind la mine.

"Nu pot sa cred! Stia ca-l iubesc! de ce mi-a facut asta? De ce si-a batut joc de mine, prefacandu-se ca este prietena mea? "

Pe un zambet lipsit de fericire le spun trei cuvinte "Sa fiti fericiti!" , spun apoi incep sa fug.
End FlashBack

Ma trezesc dintr-o data , plangand si suspinand intreband cu voce tare : "Stiai ca-l iubesc? De ce mi-ai facut asta? De ce ti-ai batut joc de mine lasandu-ma sa ma fac singura de ras? De ce?"

***Dupa o zi intreaga-Noaptea-Ora 21:30-Club***
P.O.V Sang Hee

La 27 de ani ai zice ca viata este usoara... dar defapt nu-i asa. Mi-am parasit familia acum 3 ani , din cauza ca m-am impotrivit logdnei fratelui meu, Hyun Ki Joon sau cum l-am poreclit eu, Sasuke, din cauza ca , urma sa se casatoreasca cu fata de care eram indragostit din intamplare.
Eram gelos. Fiindca il iubea pe el si nu pe mine. Dar din cauza mea , am distrus familia , l-am distrus pe el si pe Yo Joon... iar din aceasta cauza am plecat.

***

Dupa un drum lung din Spania pana in Korea, am zis sa ma relaxez putin. Asa ca am avut de ales dintre un club si sa ma intorc acasa. Am ales clubul ... inca nu ma voi intoarce acasa.

Intru in incaperea intunecoasa , unda erau sute de tineri distrandu-se pe muzica care auzea in acest loc numit club.
Ma indrept spre bar , unde vad o tanara care cred ca era manga de beata ... urla , spunand sa nu mai faca zgomot , ca-i somn , etc.
Ma pun langa ea si vad ca scrie ceva pe o foaie . O intreb ce este , iar aceasta raspunde "'demisia"


- Si crezi ca aici este cel mai bun loc pentru ati scrie demisia?

Raspunde , apoi incepem sa discutam diferite chestii , chiar daca nu-i stiam numele si chiar daca era beata...Ha!
Discutam ce discutam pana cand suna telefonul . Raspund cu intrebarea cea de veci "Alo?" si astept sa vad cine e.

-Hey prietene! Probleme! Fratele tau a aflat ca te-ai intors si este in clubul unde te afli acum , se pare ca cineva ia spus.
-Pff , okey , mersi ca m-ai anuntat , pa!


Inchid si vad ca ... tanara era cu capul pe masa razand. Ii zic un "Pa, trebuie sa plec!" , dar din intamplare i-am luat servetelul unde isi scrise-se demisia.

***

P.O.V Ah Jung alias Sakura

Pfoai , nu mai pot ! Ma doare capul! Imi simt capul pe... masa? Se pare ca sunt intr-un club si nu-mi gasesc demisia? Doamne , baiatul ala mi-a luat-o! Ce fac?

Ies afara din club si vad cum se urca intr-o masina si fuce ca sa zic asa . Aud ca cineva striga un nume , gen "Hyun Sang Hee!" , cred ca asa il chema pe tipul ala . Imi intorc capul si langa mine era un tanar , n-avea mai mult de 30 de ani ... dar nu apuc sa-l mai caracterizez fiindca simt cum intepatura de albina imi provoca o durere imensa , eu lesinand in fata clubul , lasandu-l pe bietul om sa ma priveasca ciudat.
Aud doar sunet de ambulanta , iar tot ce stiu este ca m-am trezit in spital , cu baiatul de aseara .
To be continued....


Eh sper ca v-a placut capitolul si sorry ca este asa de neinteresant Lie To Me +12 23826 Fiind primul capitol , n-am prea stiut cum sa fac sa fie ceva interesant , sigur stiu ca primul capitol a fost nasol , dar din capitolul 2 , sper ca va v-a placea mult mai mult. I-am dat edit , fiindca l-am scris in Word si-am avut niste mici probleme
Lie To Me +12 2137098537practic mi-a facut niste fitze. Lie To Me +12 947835


Pupicii
Denii Lie To Me +12 208323 [/size]

[/center][/center]
[/u][/i][/i][/i][/i]


Lie To Me +12 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Re: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 22:30

buna scumpa a hug .... e un inceput bun , insa cred ca mai trebuie descriere happy... oricum nu ma bag sa critic deoarece nu sunt in masura de asa ceva happy ... o singura rugaminte am happy2 .... daca se poate sa nu mai scrii subliniat fiindca mie mi-a fost putin cam greu sa iti citesc capitolul happy ... oricum mult spor la scris si idei kiss ,... sper sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul happy2 .. Deddy te pupaceste dulcik de tot kiss <3 ...paa a hug
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Re: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 23:16

ca in viata reala , daor ca ai cateva greseli , Soeul se scrie cu un o , si Coreea asa se scire:D
Lasand asta , prea multa betie Sakura , nu nu , nu e bine ,
Hmm...Itachi si Sasuke cerati , :-? intersant , next puppy eyes


Lie To Me +12 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Re: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19Lun 09 Iul 2012, 09:01

Multumesc de comentarii si Deddy<3 - In primul rand mersi ca ti-ai exprimat parerea despre I capitol , iar faza cu subliniatul , am avut niste probleme , fiindca l-am scris in WordPad si de cateva ori a trebuit sa editez fiindca imi aparea in toate felurile Lie To Me +12 896861Ba subliniat , ba ingrosat , ba nu stiu cum , am incercat sa-l mai editez , dar n-am mai reusit Lie To Me +12 896861
M-am invatat minte , nu mai scriu in WordPad :)) Lie To Me +12 2586070128


Max- Ma bucur ca mi-ai spus cele doua greseli ,mersi frumos Lie To Me +12 78717 Mersi ca-ti place , iar next-ul ... nu stiu doar miercuri sau joi ... sorryLie To Me +12 23826


Lie To Me +12 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Re: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 15:41

Buna! kiss
Vad ca ai un fic nou si ma bucur ca am zis sa trec pe aici in love
Foarte urat din partea ei, sa faca asta. Stia ca Sakura il iubeste si totusi uite ce i-a facut. Eu nu pot intelege oamenii de genul asta :|
Chiar pare foarte interesant asa ca astept continuarea si te rog sa ma anunti daca vrei a hug


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Lie To Me +12 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Lie To Me +12 Asss10Lie To Me +12 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Re: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19Mier 14 Noi 2012, 20:35

Fic închis pentru inactivitate. (21 Aug- 21 Oct)


Lie To Me +12 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lie To Me +12 Empty
MesajSubiect: Re: Lie To Me +12   Lie To Me +12 I_icon19

Sus In jos
 

Lie To Me +12

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-